Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4613

• SlowRide

4434

• פינדר

3493

• m3x7r3m3

2926

בתאריך 28.1.2021 בשעה 21:57, SlowRide כתב:

האמונה זה ברבנים. אם הרב המקובל אמר שלהצביע לש"ס זה אוטומטית גן עדן, מבחינתם מילה שלו זה כאילו כתוב בספר תורה. 

מתי בדיוק היהדות הפכה לכת כזו? זה לגמרי עצוב, מילה של רב שוות ערך לכתוב בספר תורה?

בתאריך 29.1.2021 בשעה 00:15, pooh-bear כתב:

אתה יודע להסביר מאיפה יגיעו כל המהנדסים החרדים? הרופאים החרדים? החוקרים החרדים? הם פשוט יצאו מהחיידר והישיבה וילכו ללמוד רפואה? הנדסה? זה לא עובד לכמעט אף אחד, פרט באמת לעילויים.

זה דווקא עובד לא רע (לא טוב, אבל לא רע) יחסית, בהתחשב בכך שזה למידה של חומר בגיל מאוחר וכו', הבעיה שזה מצריך המון השקעה ורצון מצד החרדי שהולך ללמוד.

בתאריך 29.1.2021 בשעה 02:09, yd b-4 כתב:

טוב נו....

תשמע, אני מכיר לא מעט חרדים, גדלתי בבית שמש עוד לפני שהייתה חרדית, אני זוכר כשהקימו את נחלה ומנוחה, את רמת בית שמש ב' וא'.

אני יודע מה אני כותב.

ואם תאמר שאתה יודע, אז אתה היוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל, ונוכחותך בפורום היא הוכחה לכך שאתה היוצא מן הכלל.

העניין הוא ערכים. אצל חרדים לימוד תורה הוא ערך עליון!!! תאהב או לא ככה זה.

ושהפגנות מותרות (חלקן אגב יכולות לשמש גם כפסטיבלים לא רעים) כי הן "נשמת אפה" של הדמוקרטיה. ועוד כל מיני "רבע קלאץ' " סגר. אל תצפה שאנו לא נלמד.

ואם אני נגד הלימוד תורה בניגוד לחוק, וגם מתנגד להפגנות האלה? (וגם לאישור שלהם ע"י יועמ"ש שאותן הפגנות משרתות אותו!)

זה לא רלוונטי המדינה מתנהלת כגויית לחלוטין ההבדל הוא שהאנשים יהודים. שהמדינה תתנהל לפי חוקי התורה נדבר.

אפילו בימי התורה המדינה לא התנהלה לפי חוקי התורה.

חוצמזה לפי איזה חוקי תורה? של דוד? של שלמה? של קנייבסקי?

"סחיטה"  ???

השולמנים 

הפועלים

הגמלאים

וסתם כל שאר חברי הכנסת עסוקים במשהו אחר?  זו לא סחיטה זה חלוקת המשאבים הציבוריים.

בוודאי שסחיטה, חלוקת המשאבים הציבוריים זה לא הצבת קריטריונים שמשרתים מגזר אחד או שניים, אלא קריטריונים אחידים.

סתם כסימן אחד היו קצבאות הילדים בעבר עולות ככל שיש לך יותר ילדים, למה הילד ה-5 שווה יותר מה-4 וה-3 והשני?

לא, אבל ככה זה משרת את האוכלוסיה.

ד"א זה לא אומר שחברי כנסת אחרים לא עסוקים בסחיטה, אבל אצל חברי הכנסת החרדים זה אפילו לא תחת אצטלה כלשהי.

פתאום "צריך לדאוג" לבעיות הדיור במגזר החרדי (למרות שאצל כחלון במחיר למשתכן היו הגרלות שלמות שיועדו למגזר החרדי בלבד, כלומר כן דאגו להם), אז ליצמן נקרא לדגל למשרד ההוא.

ומה עכשיו? למגזר החילוני אין בעיות דיור? או הו כמה יש, ובכל זאת מי שיקבל את ההנחות יהיו אך ורק החרדים.

בתאריך 29.1.2021 בשעה 02:23, pooh-bear כתב:

הפיתרון הוא פשוט להפריט את מערכת הבריאות, ושכל אחד יתאשפז לפי יכולתו. כשזה פתאום לא יהיה בחינם, אולי תתחילו לשקול כמה אתם מוכנים להידבק (וגם המפגינים). ואם לא, גם לא נורא, שיהיה לכולם בהצלחה.

אחרי כמות המתים במגזר החרדי מהקורונה, אתה לא באמת מאמין במה שכתבת נכון?

בתאריך 29.1.2021 בשעה 02:39, yd b-4 כתב:

והטיעון היחידי שאיך שהוא עוזר לנו פעם אחר פעם להסביר למה אנחנו בעלי בית  ולא כובשים. 

כדאי גם ללמוד את ההיסטוריה של ה-200 שנה האחרונות, ורצוי לא דרך ספרי הלימוד שעברו אישור מפא"י לגילגוליה.

אז לא, אנחנו לא כובשים, ורוב רובם של הנקראים היום פלשתינים, ירדנים או ערבים ישראלים הם בעצם אוסף של מהגרים שהיגרו לכאן רק בגלל ההתקדמות הטכנולוגית (והכלכלית) שהביאו איתם העולים היהודים ולאחר מכן המנדט הבריטי (מאז כיבוש פלשתינה במלחמת העולם הראשונה).

בתאריך 29.1.2021 בשעה 02:50, pooh-bear כתב:

(אבל לא מעט דברים כן התגלו / הומצאו ע"י יהודים, למקרה שתנסה לקחת את הכיוון הזה, זה לא קשור בכלל ליהדות)

דווקא לגמרי כן, זה מתחיל למשל מאחוז יודעי הקרוא וכתוב אצל היהודים בתקופות עתיקות יותר (שרק עם המהפכה התעשייתית בערך האוכלוסיה הכללית במדינות מתקדמות כמו גרמניה, צרפת, אנגליה, הונגריה וכו' של היום, הגיעה לאחוזים דומים).

מה הבעיה? שהפסדנו את ה-Cutting Edge, אוכלוסיות אחרות השתוו אלינו ואפילו התקדמו מעבר, אבל הילד החרדי עדיין לומד בחיידר, ויודע לעשות חיבור, חיסור, כפל וחילוק, ולא הרבה מעבר לזה.

עד לפני איזה 300 שנה (ובמשך אלפי שנים) זה היה חריג בנוף, אפילו במדינות יחסית מתקדמות כמו היוונים או הרומאים הקדומים, כמה ילדים ממוצעים ידעו לעשות הכפלה של 10 כפול 5 כפול 5 (המכות על המצרים מההגדה למשל).

בתאריך 29.1.2021 בשעה 02:50, pooh-bear כתב:

רק לחשוב שבלי הסיפור הזה, אולי היינו יכולים להקים איזו מדינה בקנדה או אוסטרליה או כל מקום סביר אחר. חתיכת פספוס...

יותר סביר באוגנדה או בחור אחר באפריקה.

בתאריך 29.1.2021 בשעה 10:02, SlowRide כתב:

אולי באמת הפיתרון היחיד זה לחלק את המדינה למחוזות של דתיים וחילונים עם כללים ברורים וכל אחד יחליט איפה הוא מעדיף לגור.

אז אתה מצטרף למפלגה?

בתאריך 29.1.2021 בשעה 10:45, Katom כתב:

ל"שמירת שבת" ביהדות יש משמעות הרבה יותר עמוקה מאשר לא להדליק חשמל או אם מותר או אסור לנסוע באופניים.

אני בכלל כבר שנים טוען שהיום שמירת שבת אינה מחייבת לא להדליק חשמל או אש, כי זה כבר לא "עבודה".

כאילו יותר עבודה לקרוא את הסידור של מנחה וערבית של שבת מאשר להדליק אור או אש.

בתאריך 29.1.2021 בשעה 11:23, Potato כתב:

הקהילה לא יודעת לעכל מתגייסים לצבא/חוזרים בשאלה.

כחברה היא לא רוצה לעכל מתגייסים או חוזרים בשאלה.

בתאריך 29.1.2021 בשעה 13:54, yd b-4 כתב:

אגב המצב הנוכחי שגברים מנווטים אוטומטית ללימוד תורה זה מצב שנוצר מ"אין ברירה" לא לכתחילה. בעבר הלא רחוק אגב רשמית חרדים עבדו כמו כולם. למה נוצר הההכרח הזה זה כבר נושא לשרשור חדש. 

זה בדיוק בגלל הסחיטה של חברי הכנסת החרדים, לא יותר ולא פחות.

בתאריך 29.1.2021 בשעה 19:51, יבגניפ כתב:

בנושא אחר, תראו את הראיון של סער אצל אופירה וברקו.

חתם (על נייר מצוקמק שהם הביאו לו) לא לשבת עם ביבי.

יצא נגד כפיה דתית.

הכי מעניין: אמר שלא יספח כי "הבטחנו לטראמפ". זהו, נגמר סיפור הסיפוח. תחזרו לארץ :)

אחרי גנץ "לא נשב עם נתניהו" ועמיר פרץ "גילחתי את השפם", הייתי אומר שחתימה על הנייר היא הצעד הראשון לשבת עם נתניהו 🤣

אני לא בטוח שעכשיו זה רעיון טוב לעשות סיפוח, כשבבית הלבן כבר לא יושב טראמפ.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בטח הוא יגיד שכשהוא חתם הוא הצליב אצבעות מתחת לשולחן ואמר בלב הכל עובר עליך קקה בידיך.

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מתי בדיוק היהדות הפכה לכת כזו? זה לגמרי עצוב, מילה של רב שוות ערך לכתוב בספר תורה?

מה אתה מתפלא? גדלתי בחינוך הדתי לאומי לפני 20 שנה שעוד לא היו כאלה קיצוניים, וזה מה שלימדו אותנו. מה שגדולי ישראל פוסקים זה קדוש.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

אחרי גנץ "לא נשב עם נתניהו" ועמיר פרץ "גילחתי את השפם", הייתי אומר שחתימה על הנייר היא הצעד הראשון לשבת עם נתניהו 🤣

אי אפשר לדעת. אני שמח שזה עולה אבל, ולפני זה - שהוא בצורה מאוד מודעת מכוון יותר למרכז. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, SlowRide כתב:

מה אתה מתפלא? גדלתי בחינוך הדתי לאומי לפני 20 שנה שעוד לא היו כאלה קיצוניים, וזה מה שלימדו אותנו. מה שגדולי ישראל פוסקים זה קדוש.

זו הייתה שאלה רטורית, ולפני תנועת החסידות זה היה אחרת.

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

אי אפשר לדעת. אני שמח שזה עולה אבל, ולפני זה - שהוא בצורה מאוד מודעת מכוון יותר למרכז. 

אני לא מאמין שהוא בא להיות משקל נגד לנתניהו, אלא שהוא בא למצב את עצמו טוב יותר לקראת כניסה לממשלה (כל ממשלה)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב #1: https://www.ynet.co.il/judaism/article/S1600e1Ned (אלפי חרדים בהלווית רב שנדבק מקורונה)

בוקר טוב #2: https://www.ynet.co.il/news/article/rk9VRJ4lO (עוצמה לישראל ונעם מתאחדות)

כבר פתיחה מעולה לשבוע מעולה. לא יכול להיות טוב יותר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, SlowRide כתב:

בטח הוא יגיד שכשהוא חתם הוא הצליב אצבעות מתחת לשולחן ואמר בלב הכל עובר עליך קקה בידיך.

ואני גדלתי בחינוך הדתי לאומי לפני עשור (שסיימתי בערך), וואלה אותי לימדו דברים אחרים, אז מי יודע אולי לא הכל חדגוני כמו שמנסים לצייר פה. 

מה שהכי משעשע אותי בדיון כאן על הבעיות עם החרדים מבחינת העול על הכלכלה והכל (וכן בעיני יש הרבה בעיות עם אורח החיים הזה שהיום יותר מבעבר נראה שהערך העליון אצלו זו השמרנות שחלילה כלום לא ישתנה, ולא התורה עצמה. ולחרדים בינינו- דחילק אם רופא שואל רב האם מותר לו לחלל שבת על ספק פיקוח נפש- שו"ע אומר שנוזפים ברב על זה שבכלל שאלו אותו דבר כזה, אז במצב כזה של מגיפה (וגם כן כל הפלפולים שזה לא מגיפה בקריטריון ההלכתי היבש, כאילו הרפואה לא התקדמה קצת מאז) לא קל וחומר שפיקוח נפש דוחה הכל? וואלה אם הרבה עובדיה היה בחיים היום, אני לגמרי מדמיין את המילים הקשות שהיה מתבטא בהן על ההתנהלות הזו. אז אין שום צורך להגן על זה) זה שהטענות נכונות, אבל אף אחד לא מוכן לעשות את הצעד של צמצום משמעותי של מדינת הרווחה ושל חובת הגיוס. 

כל זמן שהציבור החילוני ימשיך להתעקש על השטות של שוויון בנטל והסבסודים למיניהם (מעונות, מערכת חינוך, קצבאות כאלו ואחרות, וכו' וכו'), אז זה ימשך- כי אין שום תמריץ לחרדים להתנהל אחרת. 

אנשים מגיבים לתמריצים, ככל שתעמיקו את מדינת הרווחה מי שיהנה ממנה יותר אלו החרדים והערבים, ומי שיממן את זה זה בעיקר מעמד הביניים והעשירונים העליונים. 

כשממשיכים להתעקש על המודל הנוכחי של הצבא שדי ברור שכבר לא מתאים למציאות הנוכחית בישראל, אז ממשיכים לתקוע את החרדים בלופ שכרגע הם נמצאים בו. 

אבל כשאומרים את הדברים האלה (בשרשור הזה ובאחרים), אומרים לך שהחיים הם לא ספר של איין ראנד (ניחא), ושמה פתאום ומה יעשו השכבות החלשות בקרית שמונה ובמצפה רמון. 

אז מה אתם רוצים? אתם מצביעים לפוליטיקאים ודורשים מהם ליישם מדיניות כלכלית וחברתית שדה פקטו מנציחה בדיוק את אותן בעיות שמעצבנות אתכם כל כך עם החברה החרדית, ואז מתעצבנים על ההתנהגות של החברה הזו ולא רוצים חלק איתה- לי זה נראה כמו נסיון לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. 

אז תחליטו מה יותר חשוב לכם -כי גם לחנך את החרדים שיהיו כמוכם (AKA צבא) גם שתהיה מדינת רווחה אבל שהחרדים יצאו לעבוד ויממנו אותה ולא רק העשירונים העליונים וגם שלא תהיה כפייה דתית אבל שהמדינה כן תתערב בערכים חשובים לכם- וול לא נראה שהאסטרטגיה הזו הצליחה כל כך עד עכשיו.

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה אומר "אתם" למי בדיוק אתה מתכוון? 

אתה טוען שהרוב רוצה פה מדינת רווחה?! השמאל כמעט נמחק מהמפה.

הממשלה הימנית "לכאורה" ממשיכה לחלק כספים לשותפים הטבעיים כדי שימשיכו לתמוך בשלטונה.

נ.ב

אין לי שום דבר נגד מסים גבוהים תמורת שירותים טובים מהמדינה בתנאי שזה מתחלק באופן אחיד פחות או יותר על כל האוכלוסיה. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הגיוס חובה זו חתיכת שטות מפגרת שלא ברור למה ממשיכים עם זה כשהצבא לא צריך ולא יודע מה לעשות עם חלק מהאנשים שמגיעים אליו. להתאים את הצבא לחרדים רק בשביל הגישה הקטנונית הזו של "אני אכלתי חרא אז גם אתה צריך" זה בזבוז כסף מיותר לחלוטין.

מדינת רווחה לא יכולה לעבוד כשיש אוכלוסיות שלא מוכנות להשתתף במימון שלה. בגלל זה אם רוצים לשמור על עיקרון מדינת רווחה שתוכל לתפקד, הפרדה ל2 מדינות זה הפיתרון היחיד שנראה מתאים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נטקו, איזו אסטרטגיה לא עבדה? לא ניסו בכלל את מה שכתבת, אף אחד לא העז לנסות כי זה מוריד משמעותית את סיכוייו להיות ראש ממשלה. ומאז עליית נתניהו, למעט תקופת לפיד - החרדים רק מקבלים מקבלים ומקבלים, ויש מהם 0 דרישות. 

המילה תמריץ רומזת שהתמורה מותנה במשהו. אבל את התמורה כבר יש, את הדרישה לא- מה שאזרחי ישראל השפויים רוצים זה שיציבו בפניהם גם את הדרישה. 

רק שאם עושים את זה, הם מתחילים לשרוף פחים ולזרוק חיתולים. 

נחזור לנקודה שאני מעלה בהרבה הזדמנויות: ישראל צריכה riot police. 

יש לנו מספר קבוצות אוכלוסיה בעייתיות ואפס אמצעים להתמודד איתן. 

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Pika007 כתב:

נחזור לנקודה שאני מעלה בהרבה הזדמנויות: ישראל צריכה riot police. 

אחרי וועדת אור הסיכוי לדבר כזה הוא לא 0 אפילו, הוא שלילי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, SurfHigh כתב:

כשאתה אומר "אתם" למי בדיוק אתה מתכוון? 

אתה טוען שהרוב רוצה פה מדינת רווחה?! השמאל כמעט נמחק מהמפה.

הממשלה הימנית "לכאורה" ממשיכה לחלק כספים לשותפים הטבעיים כדי שימשיכו לתמוך בשלטונה.

אולי השמאל המדיני (נגיד), אבל מה בדיוק ההבדל בנושאים הללו בין מרצ לפיד הליכוד והחרדים? למה מישהו מציע לבטל את חובת הגיוס, או לא מציע כל מיני תוכניות של סבסודים כאלו ואחרים (בחינוך/רווחה/וואטאבר) שבסוף ברובן מגיעות בעיקר לאוכלוסיות כמו חרדים וערבים?

דחילק 120 ח"כ בכנסת, 100 מהם (הערכה שמרנית) חושבים +- אותו דבר על כלל הנושאים הללו. 

לפני 8 דקות, Pika007 כתב:

נטקו, איזו אסטרטגיה לא עבדה? לא ניסו בכלל את מה שכתבת, אף אחד לא העז לנסות כי זה מוריד משמעותית את סיכוייו להיות ראש ממשלה. ומאז עליית נתניהו, למעט תקופת לפיד - החרדים רק מקבלים מקבלים ומקבלים, ויש מהם 0 דרישות. 

המילה תמריץ רומזת שהתמורה מותנה במשהו. אבל את התמורה כבר יש, את הדרישה לא- מה שאזרחי ישראל השפויים רוצים זה שיציבו בפניהם גם את הדרישה. 

אני יודע שלא ניסו את מה שכתבתי, דיברתי על מה שקורה כרגע- שזה פשוט לא עובד. 

וכשמדובר על תמריצים- וול תשחרר את החרדים מהצורך להתגייס (וגם את החילונים), תצמצם את הקצבאות ו*הסבסודים* (בואו התקציבים הישירים לחרדים זה פינאטס, הכסף הגדול זה בדברים המסובסדים מסביב- ואת זה אף אחד לא רוצה לחתוך, להיפך רק מוסיפים עוד ועוד תוכניות של סבסודים וחינמים), ואז תראה אם פתאום הם מתחילים להשתלב הרבה יותר בשוק העבודה. 

עריכה אחרונה על ידי netco
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הבעיות היא שמדינת הרווחה בישראל מותאמת לקהל החרדי.

למשל: אני חושב שמערכת בריאות ציבורית כמו שיש לנו היא נהדרת, עם כל התלונות. האם צריך לזרוק אותה לפח בגלל החרדים? לא יודע. האם אפשר להבין שהטבות לכל ילד, או החל מהילד האיקס מכוונות לקהל החרדי? כן. 

למשל: פטור ייעודי מארנונה לתלומדי תורה (שמעתי קיים, לא יודע אם זה נכון). האם זו מדינה רווחה? לא. 

למשל: הענקת כמה מאות שקלים לכל ילד החל מהילד הרביעי או החמישי כמו עושה ביבי.

אני מסכים שהפתרון לזה לא יבוא מאף אחד שלא מצביע אפילו על הבעיה, אלא עסוק בלדבר על ילדים רבעים, כשמעשית זה שם קוד לחרדים מאושרים בעיני עצמם בבני ברק.

אבל באותה הנשימה אני בטוח שכל החרדים הם בשלטון, הם ימצאו דרך להעביר עוד כמה שקלים לצדיקים, גם אם בישראל לא תהייה יותר מערכת מס בכלל. ולכן אני חושב שהבעיה היא הרבה יותר מובנית בחברה הישראלית, ולא תפתר שלא על ידי ינתוק מוחלט לאיזה עשור או שניים של החרדים מהתקציב, או על ידי באמת יצירה "פדרציה" כלשהי שאני אפילו לא יודע איך תתנהל כמדינה (אולי היא לא).

לדעתי, עזוב איאן ראנד או לא, הרעיון הכללי של להשאיר מדינה שהיא בעצם לא מדינה הוא קצת נופל באמצע ולא משרת שום מטרה לטווח הרחוק. אם אנחנו מבינים שהרעיון נכשל, אז למה לשחק בכאילו?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, יבגניפ כתב:

למשל: אני חושב שמערכת בריאות ציבורית כמו שיש לנו היא נהדרת, עם כל התלונות.

Textbook מימוש של "שיטת השוברים" המושמצת אגב.

בעזרת כספי המיסים שאתה משלם (או לא משלם, תלוי ברמת ההכנסה שלך, ובגובה "מס בריאות" שלך), אתה בוחר איזה ספק יספק לך שירותי בריאות בסיסיים, עליהם אתה יכול להוסיף שירותי פרימיום (מאוחדת עדיף, מאוחדת שיא, ביטוח סיעודי ומקביליהם).

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...