Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

@pooh-bear

אני מצטער אם הרגזתי אותך,

אני חושב שעניתי לגבי מה שאתה קורא לו כפיה דתית לדוגמא - שבת, נישואין, חמץ בפסח, בהודעות הקודמות. לא הבנת לא נורא. אין לי זמן רצון וכוח להמשיך.

לגבי ראיות לאמיתות התורה ותשובות על השאלות הבאמת טובות וחשובות שהעלית,

תראה יהדות היא לא בסטה לממכר עגבניות בשוק, אני לא יענה לך תשובה של 2 שורות כי זה לא רציני, אם יש לך זמן לא הרבה רק כמה שעות שאני אדע שאתה תפנה מזמנך ותבדוק את הדברים בצורה ניטרלית אני אשלח קישורים.

לילה טוב.

עריכה אחרונה על ידי איצי בר

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4613

• SlowRide

4434

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

לפני 10 דקות, yd b-4 כתב:

אני לא מבין מה מונע ממך לעזוב את המדינה הקטנה/חלשה/שסועה/ענייה לכל מקום אחר בעולם? מה מצאת דווקא כאן. אם יהדות/יהודים לא מעניינים אותך אז מה כן אגב אני ממש לא ציני-סקרן נטו.

מה זה יהודים /ציונים  בעיניך . בלוגיקה שלי ללא דת אין הבדל ביני לגו' באמריקה והייתי בוחר בהזדמנות הראשונה להתחפף מכאן.

אתה יודע: משפחה, חברים, שפה, מנטליות, תרבות, וכל השיט הזה. זה מעבר לאנטישמיות שתרצה או לא תרצה, לא תלויה באיך אנחנו רואים את עצמנו.

ויש גם את העניין הקטן הזה שלא בכל מקום מיד מאשרים לך לחיות ולעבוד, אתה יודע.

אבל ברצינות, לא רואה שום סיבה שאני צריך לבקש ממך אישור לחיות כאן. זו המדינה שלך בטאבו? אתה וחבריך הקמתם אותה? הגנתם עליה בזמנכם ובגופכם? אתם מממנים אותה? למה אתה שולח אותי מכאן? למה שלא תלך בעצמך לברוקלין? רק כי אתה מאמין באיזה סיפור שקובע שאבות אבותיך כבשו את המקום הזה?

לפני 10 דקות, yd b-4 כתב:

העניין הוא ערכים. אצל חרדים לימוד תורה הוא ערך עליון!!! תאהב או לא ככה זה.

ושהפגנות מותרות (חלקן אגב יכולות לשמש גם כפסטיבלים לא רעים) כי הן "נשמת אפה" של הדמוקרטיה. ועוד כל מיני "רבע קלאץ' " סגר. אל תצפה שאנו לא נלמד.

לא קשור לדעתי לגבי לימוד תורה, קשור רק לאחוז החרדים מתוך המאומתים. אם הייתם לומדים, מתחתנים, עורכים טישים וכל מה שאתם לא עושים שם בלי להדבק - תפדל. אבל זה פשוט לא המצב.

הפיתרון הוא פשוט להפריט את מערכת הבריאות, ושכל אחד יתאשפז לפי יכולתו. כשזה פתאום לא יהיה בחינם, אולי תתחילו לשקול כמה אתם מוכנים להידבק (וגם המפגינים). ואם לא, גם לא נורא, שיהיה לכולם בהצלחה.

לפני 3 דקות, איצי בר כתב:

ואגב מצחיק אותי שאתה קורא לי להתחיל לממן את עצמי,

אני עוד לא בן 30 ב''ה 3 דירות בגוש דן ויש עוד דברים טובים, תהיה רגוע אתה לא מממן אותי.

שיהיה לך לבריאות. אתה ספציפית לא בעיה של אף אחד, הבעיה היא במספרים הגדולים.

• אהבתי 2
  • מעניין 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, pooh-bear כתב:

אבל ברצינות, לא רואה שום סיבה שאני צריך לבקש ממך אישור לחיות כאן. זו המדינה שלך בטאבו? אתה וחבריך הקמתם אותה? הגנתם עליה בזמנכם ובגופכם? אתם מממנים אותה? למה אתה שולח אותי מכאן? למה שלא תלך בעצמך לברוקלין? רק כי אתה מאמין באיזה סיפור שקובע שאבות אבותיך כבשו את המקום הזה?

מכל מה שכתבת עד עכשיו זו התשובה הכי לא רצינית. אבל סבבה אל תבקש ממני אישור -תסבול :).

לגבי אמונה והכחות וכ'ו מילא היית בודק או מפגין ידע רלוונטי ומפריך אותו ניחא. אבל לא נראה לעין שזה המצב אז מהיכן הביטחון העצמי המופרז הזה הגיע? @איצי בר  נתן רעיון טוב תקדיש כמה שעות גם אם לא תשתכנע תוכל להתקיף נקודתית בפעם הבאה.

אבל כל פעם אני נדהם מחדש מהפטרונות על הצדק והידע של החילוניים לגבי החרדים. 

ואגב הסיפור שקובע שאבות אבותיי כבשו את המקום הזה זוהי בערך הסיבה היחידה שהמדינה קמה כאן ולא בכל נקודה כלשהי על הגלובוס. והטיעון היחידי שאיך שהוא עוזר לנו פעם אחר פעם להסביר למה אנחנו בעלי בית  ולא כובשים. 

• רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, yd b-4 כתב:

טוב נו....

אני לא מבין מה מונע ממך לעזוב את המדינה הקטנה/חלשה/שסועה/ענייה לכל מקום אחר בעולם? מה מצאת דווקא כאן. אם יהדות/יהודים לא מעניינים אותך אז מה כן אגב אני ממש לא ציני-סקרן נטו.

מה מונע ממך להקים בדיוק את אותו הגטו בקניה או טרג׳יקיסטן?

מילא יש ניתוק מהמדינה למעט שימוש במשאבים שלה.

אני מחובר למקום הזה,יש לי פה משפחה וחברים.

נתתי 3 שנים מהחיים וממשיך לתת במילואים ואני יכול להגיד בביטחון שאני פה בזכות ולא בחסד.

מה זה יהודים /ציונים  בעיניך . בלוגיקה שלי ללא דת אין הבדל ביני לגו' באמריקה והייתי בוחר בהזדמנות הראשונה להתחפף מכאן.

מה רע במסורת?

חגים יש גם אצל כל הדתות,אבל אפשר לנתק את הדת מהמסורת.

להשאיר את ערב פסח עם מאכלים מסורתיים בלי הצורך לשבת 17 שעות ולשמוע את אותו סיפור שוב ושוב,לוקחים מה שמתאים.

העניין הוא ערכים. אצל חרדים לימוד תורה הוא ערך עליון!!!

הערך העליון שלך מתנגש עם החוק במדינה.

אני יכול להגיד שהערך העליון שלי הוא לטוס על כביש החוף ב180 קמ"ש,זה לא ימנע מהמדינה לשלול לי את רשיון הנהיגה.

(אותו דבר לגבי פתיחת מוסדות "חינוך").

תאהב או לא ככה זה.

ושהפגנות מותרות (חלקן אגב יכולות לשמש גם כפסטיבלים לא רעים) כי הן "נשמת אפה" של הדמוקרטיה. ועוד כל מיני "רבע קלאץ' " סגר. אל תצפה שאנו לא נלמד.

יש חוקים במדינה שאתה חיי בה.

יש בית משפט שקובע מה אפשר לאסור בתקנות הסגר ומה לא.

אם זה לא בא לך בטוב,אתה מוזמן להקים מדינה אחרת.

כל אחד יכול למצוא דברים שלא באים לו בטוב,זה לא נותן לגיטימציה לצפצף על שלטון החוק.

זה לא רלוונטי המדינה מתנהלת כגויית לחלוטין ההבדל הוא שהאנשים יהודים. שהמדינה תתנהל לפי חוקי התורה נדבר.

לא ממש...תחבורה ציבורית בשבת? אין.

רחובות ראשיים חסומים? יש.

חלונות מנופצים וונדליזם מול מסעדות לא כשרות/מועדוני להט"ב בירושלים? יש.

"סחיטה"  ???

כן כן סחיטה.

הנחה בארנונה זה סחיטה,קצבאות ילדים זו סחיטה,הבטחת הכנסה זו סחיטה.

אני 4 שנים למדתי,אמנם לא דבר חשוב וגדול כמו תושבע,כולה הנדסה ושקל מהמדינה לא ראיתי.

ואני עם הקשקוש שלמדתי הולך לשלם מס כל חודש.

השולמנים 

זה רק הקבוצה שבזכותה יש פה מדינה,ממש שולית ולא רלוונטית.

בלי עסקים קטנים בינוניים לא יהיה פה כלום.

הפועלים

הגמלאים

אין כאלה.

וסתם כל שאר חברי הכנסת עסוקים במשהו אחר?  זו לא סחיטה זה חלוקת המשאבים הציבוריים.

זה חתיכת סחיטה כי ככה הפוליטיקה פה בנויה.

אם תעשה סקר בקרב הציבור הלא חרדי תקבל ש90% מהציבור יגידו שאין שום סיבה לשלם קצבאות לאברכים שה"לימוד" שלהם לא תורם כלום למדינה ואין שום סיבה לתת הנחות בארנונה ועוד כספים קואליציוניים שמוכרים מתחת לשולחן.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, yd b-4 כתב:

מכל מה שכתבת עד עכשיו זו התשובה הכי לא רצינית. אבל סבבה אל תבקש ממני אישור -תסבול :).

לגבי אמונה והכחות וכ'ו מילא היית בודק או מפגין ידע רלוונטי ומפריך אותו ניחא. אבל לא נראה לעין שזה המצב אז מהיכן הביטחון העצמי המופרז הזה הגיע? @איצי בר  נתן רעיון טוב תקדיש כמה שעות גם אם לא תשתכנע תוכל להתקיף נקודתית בפעם הבאה.

ואגב הסיפור שקובע שאבות אבותיי כבשו את המקום הזה זוהי בערך הסיבה היחידה שהמדינה קמה כאן ולא בכל נקודה כלשהי על הגלובוס. והטיעון היחידי שאיך שהוא עוזר לנו פעם אחר פעם להסביר למה אנחנו בעלי בית  ולא כובשים. 

תגובה לפסקה 1- איכס. ואח"כ אתת תוהים למה המגזר שלכם כ"כ מעורר אנטגוניזם.

2- בוא נעשה הסכם, כי אני כל פעם רואה את טקטיקת ההתשה הזו עם לינקים: אני אקרא את הלינקים (ואשכנע גם את פו), אתם תקראו את כל מסמך תורת היחסות, הבסיס של דארווין לאבולוציה, פיתוח חוקי התרמודינמיקה, והבסיס לתורת הזרימה. דיל?

3 (שמוביל ל 4)- ואני כל פעם נדהם מהבורות המשוועת של הרוב המוחלט של המגזר החרדי לגבי ההיסטוריה (האמיתית! המתועדת!) של האיזור הגיאוגרפי בו הם חיים והמדינה בה הם חיים.

4- תפסיקו עם השקר הזה. פשוט תפסיקו. אתה יכול להכחיד את התנ"ך ברגע זה, עדיין יש הררים של זיקה היסטורית יותר מעמוקה מספיק כדי לקשור אותנו לפה באופן שלא משתמש לשתי פנים, ומעבר לזה-

כן, אנחנו גם כובשים בין השאר, תתמודד עם זה. למרות שהמילה הזו נשמעת כל כך רע, זה בעצם לא דבר יוצא דופן בכלל, ובחלק נכבד מההקשרים ההיסטוריים זה גם לגיטימי לחלוטין (כולל במקרה שלנו, והעולם טרח להודות בזה ב 1948. בעסק הזה, no take-backsies)

על הדרך, אבקש ממך ומאיצי להפסיק להשתמש בשקר-מחטף הזה של "מדינה יהודית/צביון יהודי", המדינה הזו לא קמה לרגע כמדינת דת/מדינה דתית, אלא כמדינת לאום, עם דגש במסמך המכונן שלה על "ללא הבדל דת גזע ומין".

הגיע הזמן שתכניסו את זה טוב טוב לראש, למרות שמנהיגי הציבור שלכם מנסים לבצע את ההקבלה "מדינה יהודית= בהכרח בהקשר הדתי" ולשכנע בזה את כולם.

אז קבל תדהמה לפרצוף: "יהודי אתאיסט" זה לא אוקסימורון, אלא דבר אפשרי לחלוטין וגם נפוץ למדי.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, yd b-4 כתב:

לא. אתה לוקח את עולם המושגים שלך שלא קשור למציאות בכלל ורוצה לנהל בתוכו דיון, זה לא עובד ככה.

יש בעולם הזה 6+ מיליארד אנשים, חלק לא קטן מהם לא יודע בכלל מה זה יהודי, ולא נתקל באחד מעולם. 99 ומשהו אחוז מאוכלוסיית העולם חיה טוב מאוד בלי שום קשר אליך או ללימוד תורה, ובכל זאת לא נופלת שערה מראשם. שום דבר מהטכנולוגיה והידע הקיימים בעולם לא הגיע מתוך ספרי הקודש (אבל לא מעט דברים כן התגלו / הומצאו ע"י יהודים, למקרה שתנסה לקחת את הכיוון הזה, זה לא קשור בכלל ליהדות), שלא לומר, הרבה מהידע הנוכחי שלנו סותר את מה שאתה חושב שאתה יודע.

ציטוט

ושוב, תלך כמה מאות שנים אחורה ותראה איזה קפיצה בלתי נתפסת קרתה פה, שאפשר לייחס כלום ושום דבר ממנה לספרים הקדושים שלך. בכמה מאות השנים האלו התפתחה פה רפואה ברמה מטורפת, טכנולוגיה שנראתה כמו קסם מוחלט רק לפני 100 שנה (שלא לדבר על 200), אנשים אשכרה נחתו על הירח ועוד כמה עשורים כנראה גם יגיעו למאדים, ומה אתם עשיתם בזמן הזה? למדתם תורה.

עדיין נדהם?

לפני 13 דקות, yd b-4 כתב:

רק לחשוב שבלי הסיפור הזה, אולי היינו יכולים להקים איזו מדינה בקנדה או אוסטרליה או כל מקום סביר אחר. חתיכת פספוס...

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Pika007 כתב:

2- בוא נעשה הסכם, כי אני כל פעם רואה את טקטיקת ההתשה הזו עם לינקים: אני אקרא את הלינקים (ואשכנע גם את פו), אתם תקראו את כל מסמך תורת היחסות, הבסיס של דארווין לאבולוציה, פיתוח חוקי התרמודינמיקה, והבסיס לתורת הזרימה. דיל?

אולי אתה עייף. אני לא הצהרתי בביטחון אוילי על נכונותם או שלא על חוקי תרמודינמיקה. (ואגב אדוני המשכיל תרמודינמיקה לא עושה עלי רושם) אז אני לא אתבטא בנחרצות על מה שאני לא מבין ואו יודע וגם אתה וחבריך לא. דיל?

ואם הפיסקה הראשונה מגעילה אותך. אז קודם לכן קורס מזורז בהבנת הנקרא, והקשר. יועיל לך יותר מתורת הזרימה. האדון בוכה על מר גורלו, אז הצעתי לו לארוז גם ככה אין לו הרבה תועלת מהמקום הזה חוץ משפה וידידים אתה יודע למען דור העתיד וזה.... ובכלל הוא מעדיף אוסטרליה.

לפני 19 דקות, pooh-bear כתב:

יש בעולם הזה 6+ מיליארד אנשים, חלק לא קטן מהם לא יודע בכלל מה זה יהודי, ולא נתקל באחד מעולם. 99 ומשהו אחוז מאוכלוסיית העולם חיה טוב מאוד בלי שום קשר אליך או ללימוד תורה, ובכל זאת לא נופלת שערה מראשם.

וואלה רק כדי שאני אבין. מה 6 מיליארד האלה מה אתה לוקח כראיה לדבריך 

רוב? תרבות מפותחת? ואם כן בעיני מי? ולמה? 

מן הסתם חלק עצום מה6 הנחמדים הללו גם לא חושב כמוך.

לפני 19 דקות, pooh-bear כתב:

שום דבר מהטכנולוגיה והידע הקיימים בעולם לא הגיע מתוך ספרי הקודש (אבל לא מעט דברים כן התגלו / הומצאו ע"י יהודים, למקרה שתנסה לקחת את הכיוון הזה, זה לא קשור בכלל ליהדות), שלא לומר, הרבה מהידע הנוכחי שלנו סותר את מה שאתה חושב שאתה יודע.

ברור שטכנולוגיה לא מגיעה מלימודי קודש. סתם לידע גם לימודי פסיכולוגיה לא יעזרו הרבה בפיתוח טכנולוגיות הנעה מתקדמות.

שוב פעם הוכחה למה זה בדיוק? מישהו טען ההפך אי פעם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, yd b-4 כתב:

אולי אתה עייף. אני לא הצהרתי בביטחון אוילי על נכונותם או שלא על חוקי תרמודינמיקה. (ואגב אדוני המשכיל תרמודינמיקה לא עושה עלי רושם) אז אני לא אתבטא בנחרצות על מה שאני לא מבין ואו יודע וגם אתה וחבריך לא. דיל?

אתה קצת מתבלבל.

אתה מאמין במשהו שאין לך שום הוכחה שהוא קיים. רק העובדה שהאמונה הזו שלך מחזיקה אלפי שנים ואף אחד עדיין לא הצליח להוכיח כלום ושום דבר ממנה אומרת דרשני. כמובן שזכותך להאמין ולחיות לפי האמונה שלך, אבל קצת מגוחך לנסות לנהל דיון לגבי האמונה הזו מתוך המסגרת האמונית עצמה. ובאופן כללי, אם אתה טוען שמשהו קיים, תתכבד ותוכיח אותו. אם אתה לא יודע לעשות את זה, אל תצפה מאחרים לקבל את זה.

בניגוד לאמונה הקצת פחות מבוססת שלך, ללא מעט דברים אחרים יש הוכחות (או לפחות ניסויים שמראים שהם נכונים, ברמה שאנחנו יכולים למדוד), שאפשר אפילו לחפש בגוגל.

לפני 5 דקות, yd b-4 כתב:

ואם הפיסקה הראשונה מגעילה אותך. אז קודם לכן קורס מזורז בהבנת הנקרא, והקשר. יועיל לך יותר מתורת הזרימה. האדון בוכה על מר גורלו, אז הצעתי לו לארוז גם ככה אין לו הרבה תועלת מהמקום הזה חוץ משפה וידידים אתה יודע למען דור העתיד וזה.... ובכלל הוא מעדיף אוסטרליה.

אם כבר אז ניו זילנד, תודה.

אבל אולי שאלת את עצמך, למה אני מעדיף לא להיות פה? יכול להיות שזה קשור לכל מיני דברים שאתה עושה? כנמובן שזה לא מעניין אותך כי אתה יודע שאתה צודק, אבל אולי בכל זאת, רק בקטנה, תחשוב על זה מדי פעם.

לפני 9 דקות, yd b-4 כתב:

וואלה רק כדי שאני אבין. מה 6 מיליארד האלה מה אתה לוקח כראיה לדבריך 

רוב? תרבות מפותחת? ואם כן בעיני מי? ולמה? 

מן הסתם חלק עצום מה6 הנחמדים הללו גם לא חושב כמוך.

שגם להם יש את הסיפורים שלהם (שדי דומים לשלך, בצורה כזו או אחרת). למה דווקא הסיפור שלך נכון ואחרים לא? למה אתה כל כך משוכנע שלימוד תורה מקיים את העולם? רוב העולם מתקיים בלי בכלל לדעת שיש דבר כזה שנקרא תורה, או מה זה אומר, וחי חיים מלאים לגמרי.

לפני 14 דקות, yd b-4 כתב:

ברור שטכנולוגיה לא מגיעה מלימודי קודש. סתם לידע גם לימודי פסיכולוגיה לא יעזרו הרבה בפיתוח טכנולוגיות הנעה מתקדמות.

מה הקשר? פסיכולוגיה היא מדע (לא ממש מדויק) שעוזר להבין (ולתקן) התנהגויות של אנשים. ועם כל חוסר הדיוק שלו, הוא לפחות מנסה בכל זאת להתבסס על ראיות אמפיריות כלשהן (בהצלחה כזו או אחרת, אבל לפחות מנסה).

טכנולוגיה לא מגיעה מלימודי הקודש, אבל שלילה של טכנולוגיה ומדע מגיעות ועוד איך. שנחזור לאבולוציה? או שזה פתאום לא מדע עבורך?

אם כולנו היינו ממשיכים להאמין ולומדים רק לימודי קודש, היינו נשארים בדיוק באותו מקום (שחלקיכם כל כך מייחלים לחזור אליו). העובדה שאנשים מסויימים התחילו להטיל ספק בהסברים התאולוגיים שלכם ולנסות לחקור את המציאות כפי שהיא הובילה אותנו למקום שאנחנו נמצאים בו עכשיו.

הרי אפילו היום, כשאנחנו יודעים מה זה וירוס, איך הוא נכנס לגוף, איך הוא מתרבה בתוך הגוף ועל מה הוא משפיע, ואנחנו יודעים לרצף את הפאקינג DNA שלו, אתם עדיין משוכנעים שמה שיעצור את הוירוס זה לימוד תורה. כי נו, מציאות וזה.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, איצי בר כתב:

יבגני, דובי דוב, ואחרים, 

קראתי את התגובות עם חלק מהדברים אני מסכים יותר ועם חלק כמובן פחות,

אני פחות בעניין של לנהל וויכוח או דיון במסגרת כזו

נראה לי שאני אפרוש מהויכוח התאולוגי, כי הוא באמת לא מוביל לשום מקום. סופש נפלא :)

לפני 6 שעות, yd b-4 כתב:

החיים לא מורכבים רק מהיחסים שלי עם החרדים או הדתיים. יש דברים יותר טובים כאן, יש דברים פחות טובים. אני גם לא נגד יהדות כמסורת. אין שום דבר רע במסורת בכלליות. פשוט צריך לשים אותה בגבולות הנכונים. 

לפני 6 שעות, yd b-4 כתב:

זו לא שאלה לוגיקה, אלא של היסטוריה. המושג "ציונות" לא היה קיים לפני 400 שנה. מה אתה היית עושה לא רלוונטי, כי עדיין יש 6-7 מיליון יהודם שחיים בגולה היום.

עזוב.

הדבר היחידי שמשך יהודים להגיע לא"י, בין מאירופה לבין אם ממדינות ערב, זו פגיעה אנטישמית ורדיפות. בלי שואה לא היתה קמה מדינת ישראל. ועם כל הכבוד לגלי העליה לפני הקמת המדינה - הם לא הצליחו לסחוף את רוב יהדות העולם.

לפני 6 שעות, yd b-4 כתב:

וסתם כל שאר חברי הכנסת עסוקים במשהו אחר?  זו לא סחיטה זה חלוקת המשאבים הציבוריים.

אם ליאור ואני משלמים 20 שקל לקופה משותפת, ואני קונה בזה גבינה צהובה והוא קונה בזה ואגיו איציק - זו חלוקה של משאבים ציבורים.

אם מצטרף לזה אלי, שלא שם כסף בקופה, אבל רוצה לקנות פחית קולה, אתה מבין את הבעיה? 

במדינת ישראל, מה לעשות, המשאבים הציבוריים מגיעים מהעשירונים העליונים. סטטיסטית, החרדים לא שם. יותר מזה, הם לא מכוונים להגיע לשם. אז היום זה ליאור, אני ואלי. ומחר אלי יביא גם את יוסי וברוך ומורדי. והופה. המשאבים הציבוריים מגיעים רק מליאור וממני, אבל צריכים עכשיו לממן 6 אנשים. פתאום כבר אין כסף לואגיו איציק. אז מה עושים?

זו, אגב, הכפיה הכי מזעזעת שלכם עלינו. יותר מתחבורה ציבורית בשבת, או מלחמה של דרעי בסופרים בתל אביב. 

...

לגבי המשך הדיון המלומד - אל תעלב, אבל אתה יורה לאוויר את אותם הטעונים שכל אחד מהם בפני עצמו הוא חלש. אני גם לא מבין בהנדסת רכב, ובהנדסת חשמל. אבל אתה ואני מתווכחים דרך האינטרנט. שמבוסס על השגים של החילון. לא עולם התורה. ב5 דק' שראיתי בכתבות על החרדים הראו איך הם הביאו מכשור רפואי כדי לטפל בחולי קורונה בבית. לא תפילות. מכשור רפואי. שאת קיומו אתם חייבים לחילוניים. גם פסיכולוגיה לא תורמת לטכנולוגיה. נכון. אבל זה הטעון הכי חלש שיש. מכיוון שאף אחד לא מבקש להקים מדינה שבה יש מיליוני פסיכולוגים, עם מפלגה של פסיכולוגים, שדואגת לדיור ציבורי ושכונות לפסיכולוגים וכו'.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר גולש לשרשור האחר, זה שבו טענו שהכל כתוב במקורות.

איך שהוא, לא למדתם מספיק טוב ופספסתם את הקורונה. 

אבל מעכשיו תקראו טוב יותר ותנו איזה "הדז אפ" לפני המכה הבאה. 

אני בכלל בדעה שאלוהים שלח את הקורונה כאזהרה לחוטאים שיחזרו לדרך הישר:

יפסיקו להתלבש כמו איכרים פולנים, יפסיקו ללכת כעוורים אחרי רבני השקר, ילמדו מקצוע *בנוסף* לתורה וגמרא ומשנה, יצאו להתפרנס בשמחה, יערבבו עוף וגבינה, יסעו בשבת לצורך בילוי ומנוחה, ועוד ועוד ועוד... 

אבל, לצערי, מה שהיה הוא שיהיה, ככתוב:

עיניים להם, ולא יראו, אוזניים להם, ולא ישמעו, אף להם, ולא יריחון.

לצערי כולנו נשלם את המחיר, לא לומדים מההיסטוריה היהודית. 

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין טעם להיכנס לוויכוח על דת מול אמונה, צריך להיות פרקטיים. המצב הנתון זה שיש פה 2 קבוצות עם ערכים שונים מאד שלא הולכים להשתנות, איך הן מתקיימות במרחב ציבורי משותף. אם לא תימצא דרך, החלוקה ל2 עמים ו2 מדינות (כמו שאתם בעצמכם כותבים) בלתי נמנעת.

זה לא הגיוני שכדי להתחשב במישהו שגר בבני ברק, מישהו אחר שגר במצפה רמון צריך להסתגר בבית בסופי שבוע אם אין לו רכב פרטי. איך בדיוק זו לא כפיה? אם חס וחלילה תהיה תחבורה ציבורית בשבת (לא בשכונות וערים של דתיים) כולם יפסיקו להיות יהודים פתאום? זה לא התחשבות, כדי להתחשב צריך להותיר ברירה. אותו דבר עם צניעות בלבוש. על כולם מקובל בלי יוצא מן הכלל לאסור עירום מלא בציבור, אבל רק אצלכם אישה נדרשת ללבוש חצאיות וחולצות ארוכות גם בקיץ ולכסות את השיער שלה. מבחינתכם זה הסטנדרט שצריך להיות וכל דבר פחות מזה הוא חוסר התחשבות. ממתי זו כפיה שלאנשים יהיו רצונות שונים משלך?

לא הגיוני שיש מגזר שמעדיף לציית להנחיות הרבנים במקום לחוקי המדינה. כשאחוז הנדבקים מהמגזר הוא 40% זה ממש לא "למדנו מהחילונים שמותר לעשות חתונות כמו שהם עושים הפגנות". כשמנסים לעשות מה שבכל מקום אחר בעולם היו עושים מזמן - לאכוף את החוק - אתם צועקים נאצים ובוכים שהשוטרים מפעילים כח. 

אולי באמת הפיתרון היחיד זה לחלק את המדינה למחוזות של דתיים וחילונים עם כללים ברורים וכל אחד יחליט איפה הוא מעדיף לגור.

• רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתפתלות של מפלגות החרדים סביב עניין הקנסות, עכשיו כשאנחנו כבר שנה בתוך החרא הזה והעובדות ידועות, מראה בדיוק את רמת האכפתיות שלהם לשלום הציבור הכללי והציבור הבוחרים שלהם ואת התרומה שלהם למדינה, בערך כמו סרטן ריאות.

אני לחלוטין בעד הפרדה לשתי מדינות. די, כמה אפשר? חרדים רוצים בדלנות, רוצים את הערכים הפרימיטיביים כמו הפרדה מגדרית, רוצים לכפות את אמונתם...אין בעיה, במדינה נפרדת. בלי להנות מפירות ההצלחה של חילונים ודתיים שאינם חרדים. תשרדו בכוחות עצמכם. 

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Pika007 כתב:

והבסיס לתורת הזרימה.

lol

פוסט טראומה?

לפני 7 שעות, yd b-4 כתב:

האדון בוכה על מר גורלו, אז הצעתי לו לארוז גם ככה אין לו הרבה תועלת מהמקום הזה חוץ משפה וידידים אתה יודע למען דור העתיד וזה.... ובכלל הוא מעדיף אוסטרליה.

איך אתה לא מבין שאתה יורה לעצמך ברגליים...

לפני 6 שעות, pooh-bear כתב:

אם כבר אז ניו זילנד, תודה.

צעדים קטנים פו, לוקחים אוסטרליה, אחר כך עוברים לניו זילנד. צעדים קטנים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, SlowRide כתב:

זה לא הגיוני שכדי להתחשב במישהו שגר בבני ברק, מישהו אחר שגר במצפה רמון צריך להסתגר בבית בסופי שבוע אם אין לו רכב פרטי.

להבנתי יש זרמים ביהדות החרדית שמאמינים שתשובה קודמת לגאולה.

לכן כשאתה נוסע ברכב במצפה רמון - אתה מרחיק את עצמך והסובבים שלך שבתורם מרחיקים את הסובבים אותם מהתשובה ולכן מרחיק את הגאולה.

חוץ מזה, בקשר לשבת עצמה - "שמירת שבת" נובעת מעצם קדושת השבת ביהדות, יהודי שומר על קדושת השבת גם בכך שאינו מדליק חשמל, וגם בכך שמונע ממך להדליק חשמל - לא כי זה פוגע בו (בעצם כן, כי זה מרחיק את הגאולה), אלא כי זה פוגע בשבת. שומר שבת יכול לטעון שמציל אותך ממוות-

"וּשְׁמַרְתֶּם אֶת הַשַּׁבָּת כִּי קֹדֶשׁ הִוא לָכֶם מְחַלְלֶיהָ מוֹת יוּמָת" 

ל"שמירת שבת" ביהדות יש משמעות הרבה יותר עמוקה מאשר לא להדליק חשמל או אם מותר או אסור לנסוע באופניים.

ועכשיו חוזרים למשפט הראשון שלך:

לפני 43 דקות, SlowRide כתב:

אין טעם להיכנס לוויכוח על דת מול אמונה, צריך להיות פרקטיים.

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק כמה חרדים לומדים תורה נמצאים שם מבחירה,לקחתם ילד בן 14-15 דחפתם לפנימייה,שללתם ממנו גישה לידע בסיסי שצריך כדי להסתדר בעולם(מתמטיקה,אנגלית,יישומי מחשב),בגיל 19-20 חיתנתם אותו ובגיל 23 הוא כבר עם 3-2 ילדים.

גמרתם לבן אדם את החיים וגזרתם עליו לחיות בעוני בקהילה סגורה-אין לו לאן לצאת,הקהילה לא יודעת לעכל מתגייסים לצבא/חוזרים בשאלה.

ולגבי לימוד תורה והצלת חיים,פעם הבאה שיש למישהו סיבוכים או מחלה,תמשיכו להתפלל בבית ותראו מה יקרה,אל תגיעו לבית חולים,תשבו שם 10 שעות בזמן שרופאים קורעים את עצמם בחדר ניתוח ואחרי זה כשהבן אדם יוצא בריא ושלם בזכות אלה שיודעים לממש את עקרונות התרמודינמיקה ולהביא אותם לכדי מוצר מציל חיים.

ועוד אחרי זה במקום להודות לרופאים לצאת בטענה הזויה שה"תפילות עזרו.

אין לכם בושה!

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...