Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

יש דימיון ביחסי הכוחות בין החברה הכללית בישראל והחרדים לבין יחסיה עם הערבים, בהחלט. יש גם שוני מאוד גדול: החרדים רשמית ולא רשמית נתפסים כ״חלק מ״ והערבים לא. החרדים הם חלק מהשלטון, והערבים לא. יש גם טענות שונות סביב אינטגרציה ונושאים נלווים לה, כמו, למשל, מספר ילדים במשפחה. מערכת החינוך במגזר הערבי דפוקה, אבל שם לפחות לומדים ליבה, לא?

אני לא יודע אם הפתרון זה עוד מפלגות. בעייני הרעיון מאוד פשוט: האם ישראל היא מדינת לאום - זו השאלה שצריך לשאול. במידה וכן, השאלה הבאה היא מה מגדיר את הלאומיות כאן. אני לא חושב שאפשר לכפות שותפות גורל לא על החרדים ולא הערבים. אני כן חושב שאינטגרציה - כלומר יישור קו לערכים, מערכת חוק ומחויבות אליה - מול שתי הקבוצות היא חיונית להמשך קיום המדינה, אלא אם באמת המפלגה שלנו זוכה בבחירות ועושים פדרציה. אין לי פתרון קסם לזה לא לאלו ולא לאלו. אבל אני בטוח שבמקרה של החרדים כל עוד הם נתפסים גם כ״חלק מ״, גם מקבלים גישה אינסויפת לכסף וגם לא נענשים על הטרור שלהם - לא יהיה שינוי ולא תהייה אינטגרציה.

אגב אני רואה שמרססים עכשיו בירשולים שהמפכל החדש הוא היטלר. הייתי מת לעשות סקר בין מיליון החרדים, כמה מהם בכלל יודעים מי זה היטלר ואיפה גרמניה נמצאת על המפה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4417

• פינדר

3466

• m3x7r3m3

2926

לפני 12 דקות, יבגניפ כתב:

יש דימיון ביחסי הכוחות בין החברה הכללית בישראל והחרדים לבין יחסיה עם הערבים, בהחלט. יש גם שוני מאוד גדול: החרדים רשמית ולא רשמית נתפסים כ״חלק מ״ והערבים לא. החרדים הם חלק מהשלטון, והערבים לא. יש גם טענות שונות סביב אינטגרציה ונושאים נלווים לה, כמו, למשל, מספר ילדים במשפחה. מערכת החינוך במגזר הערבי דפוקה, אבל שם לפחות לומדים ליבה, לא?

אתה צודק בהרבה דברים, במגזר הערבי לומדים ליבה, אבל לפעמים גם לומדים דברים אחרים שמזיקים. בנוסף יש חינוך לא פורמלי שנכנס להרבה מקומות ומבוסס על מה שנותנות העמותות האיסלאמיסטיות (ובראשן הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית).

לפני 15 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא יודע אם הפתרון זה עוד מפלגות. בעייני הרעיון מאוד פשוט: האם ישראל היא מדינת לאום - זו השאלה שצריך לשאול. במידה וכן, השאלה הבאה היא מה מגדיר את הלאומיות כאן. אני לא חושב שאפשר לכפות שותפות גורל לא על החרדים ולא הערבים. אני כן חושב שאינטגרציה - כלומר יישור קו לערכים, מערכת חוק ומחויבות אליה - מול שתי הקבוצות היא חיונית להמשך קיום המדינה, אלא אם באמת המפלגה שלנו זוכה בבחירות ועושים פדרציה. אין לי פתרון קסם לזה לא לאלו ולא לאלו. אבל אני בטוח שבמקרה של החרדים כל עוד הם נתפסים גם כ״חלק מ״, גם מקבלים גישה אינסויפת לכסף וגם לא נענשים על הטרור שלהם - לא יהיה שינוי ולא תהייה אינטגרציה.

אינטגרציה בכוח אי אפשר לעשות, כשהצד השני לא רוצה אינטגרציה אתה לא תצליח, זה נכון לשכונות בלונדון, בפאריס, לחרדים (בהכללה גורפת, אולי מינוס החרד"לים) ולערבים (למעט חלקים שבורחים מיישובים ערבים דווקא כדי לעשות אינטגרציה).

והמפלגה שלנו חייבת לזכות בבחירות, צריך לתת להם לנהל את החיים שלהם, בתנאים שלהם, לפי היכולות שלהם, זה אומר יכולות ניהוליות, מוניציפליות וגם כלכליות בין היתר.

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

אגב אני רואה שמרססים עכשיו בירשולים שהמפכל החדש הוא היטלר. הייתי מת לעשות סקר בין מיליון החרדים, כמה מהם בכלל יודעים מי זה היטלר ואיפה גרמניה נמצאת על המפה.

הם יודעים לספר רק שהוא היה אנטי יהודי, ושם למטרה יהודים דתיים (זה לא משנה להם שהוא שם למטרה גם יהודים לא דתיים, או אפילו מתבוללים)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, SlowRide כתב:

כמובן, אבל כולם או לפחות הרוב המוחלט שם את המילה של הרב לפני חוקי המדינה, נכון או לא? זה מצב תקין לדעתך?

אני מניח שבברוקלין אם רב כלשהו יסית את הציבור לצפצף על החוק, NYPD יזכירו לו ולציבור שלו מהר מאד מי בעל הבית.

אני חושב שהרבה שמים את המילה של הרב (אפשר גם לקרוא לזה דעה אישית, מצפון). בסופו של דבר כל אדם אחראי למעשיו וצריכים לאכוף כל אחד באופן פרטני 

לפני 12 שעות, יבגניפ כתב:

וא נלך כמה שלבים אחורה: אין דרך לייפות את המציאות. אין. ראשי התנועה הציונית טעו בהנחה שלהם שקשר דתי ואתני הוא תנאי מספיק ליצירת זהות לאומית.

אני חושב שזה לפחות תנאי בסיסי. 

לפני 12 שעות, יבגניפ כתב:

לגבי האלימות המשטרתית - אין דרך אחרת לכנות את מה שהחרדים עושים חוץ מ״טרור״. זה טרור בריאותי והפצת מחלה ביודעין ומבחירה. זה טרור כלכלי שנגזר מזה. זה גם טרור במובן הכי בסיסי של המילה עם תקיפה של נהגי אוטובוסים שנראים להם כערבים, על פי התעוד, שריפה של אוטובוסים (שאיש מהם לא מממן), ניסיון ביצוע לינצ׳ בשוטרים שמשום מה הזכיר לי את התמונות מרמאללה לפני 20 שנה ועוד. עכשיו, אם טרור מאורגן ומוכתב מלמעלה אפשר להתמודד בכל מיני דרכים

גם לך אני כותב מי שעובר על החוק צריך להעניש אותו באופן אישי. כמו שאף אחד לא יעצור אותך בגלל שבוריס,דימה או ולדימיר הלכו בלי מסיכה או רבו עם שוטר ככה שאף שוטר לא יכה\יעצור את דוד בגלל שמשה או יצחק הלכו בלי מסיכה או רבו עם שוטר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע למה אני נכנס לזה אבל שיהיה..

כמה הערות יבגני.

1. כתבת "למעלה ממליון חרדים מתייחסים למדינה כארנק''

בפעם האחרונה שבדקתי אחוז התעסוקה לגברים חילונים היה סביב 75%, ואצל חרדים סביב 50%, הפער במגזר הנשי קטן הרבה יותר.

ז''א שבקרב גברים חרדים - 50% עובדים כמו החילונים, 25% לא עובדים כמו החילונים,

ויש עוד 25% שלא עובדים, וכאמור במגזר הנשי הפער הרבה יותר קטן.

לכן לכתוב על כלל הציבור החרדי שמונה מליון נפש שהם מתייחסים למדינה כארנק זה הכללה גסה והשמצה זולה.

2. כתבת ''יהדות היא לא לאום''.

טעות.

יהדות היא גם דת וגם לאום. גם מי שלא חי במדינה שייך לעם היהודי,

ה"אומה" במקרה הזה היא מכנה משותף רחב יותר מחבל ארץ.

אתה חוזר שוב ושוב על כך שאין מכנה משותף וכו' וכו',

זו דעתך, דעתם של רוב אזרחי ישראל היא שהמכנה המשותף של עם יהודי ומדינה יהודית בעלת סטטוס קוו יהודי חשוב יותר מדברים אחרים ומהווה זהות לאומית מספקת ברמה המינימלית שלה, ומוכנים מכוח זה ומהתועלת שהם מרגישים בזהות זו, לוותר אי אילו וויתורים בחייהם.

אני יתמצת למשפט אחד, במאבק בין מדינה יהודית למדינה ישראלית, רוב הציבור היהודי בארץ בוחר באפשרות הראשונה.

אל תשכח שאנו חיים בדירה קטנה (מדינת ישראל) בשכונת פשע (מזרח התיכון) ומשלמים משכנתא של קוטג' בסביון (חללי ישראל במלחמות ופיגועים נגד ה"מדינה היהודית").

בשביל מדינת כל אזרחיה באמת כדאי לנסות רילוקיישן כללי, לכל מקום אחר בעולם שבו נקבל דירה גדולה יותר במיקום טוב יותר בעלות נמוכה יותר.

הקשר לארץ הזו, וההצדקה לגירוש ברמה מסויימת של מי שחי פה קודם, הוא התנ"ך והיהדות,

תרצה או לא אפילו האו"ם ב-48 התחשב בזה.

3. אתה ואחרים מצרים על כך שבמדינת חוק אנשים מסוימים מכירים במעמד התורה מעל החוק.

שאלה - מה היה קורה לדעתך לעם היהודי אם במהלך ההיסטוריה היהודים המאמינים היו שמים את החוק מעל התורה?

תשובה - העם היהודי היה נעלם. חד וחלק.

לאורך תקופות רבות בהיסטוריה במקומות רבים בעולם היהדות הייתה בסתירה לחוק, העם היהודי היה מעבדת הניסויים של האנושות ומי כמוך כיהודי רוסי יודע את זה,

אם היו מתכופפים אז אני ואתה לא היינו מנהלים תכתובות כרגע בפורום ישראלי במדינת היהודים, פשוט כי לא היה דבר כזה.

הציות המוחלט לתורה לפחות ע"י חלקים מהאומה הם הערובה היחידה לשרידותו המופלאה והלא הגינוית בעליל!! של העם היהודי.

לכן לבוא היום ולחשוב שבמדינת היהודים אחרי 2000 שנות גלות יעדיפו יהודים מאמינים את החוק על התורה זה פתטי ומגוחך.

אבל חשוב לי להדגיש דבר אחד מאוד חשוב כדי שלא יהיה מצב שאני מובן באופן לא נכון, החוק מחייב את כולנו כל עוד הוא לא סותר את התורה.

לכן בהתחשב בכך ש 99.99 מהחוקים לא סותרים, ברור שהציבור החרדי שומר ומכבד את חוקי המדינה.

כשמגיעה תקופה כמו הקורונה ורבנים מסויימים חושבים שחלק מן ההנחיות יותר פוליטיות ופחות תועלתיות והם נוגדות את התורה הם מורים לציבור שלהם לעבור עליהם.

יודגש כי רובו המוחלט של הציבור החרדי ושל הרבנים החרדים שומרים על ההנחיות לא פחות מציבורים אחרים במדינת ישראל.  זה פשוט לא מגיע לתקשורת כי אין שום היגיון בעולם שחדשות 12 יעשו כתבה עליי לדוגמה,  אני עוד אזרח שמקפיד על ההנחיות כמוך וזה לא מעניין את אף אחד, מה שמגיע לתקשורת זה רק ההפרות, ומי שמכיר את הציבור החרדי רק מהתקשורת מתפוצץ.

לי אין אפשרות לעזור בקשר לזה.

לילה טוב.

• אהבתי 1

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חופש דיבור אתם אומרים? שרה בממשלה, ח"כ ועוד מישהו שאין לו טייטל, מקצוע או עבודה, אבל אבא שלו במקרה רה"מ לא רואים איתכם עין בעין. מקס' יוציאו לכם עין, אם תדברו לא יפה. ואפשר לחשוב מה היה שם, כולה הציגו את נתניהו כמתרפס.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה מערכון

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, איצי בר כתב:

כתבת "למעלה ממליון חרדים מתייחסים למדינה כארנק''

בפעם האחרונה שבדקתי אחוז התעסוקה לגברים חילונים היה סביב 75%, ואצל חרדים סביב 50%, הפער במגזר הנשי קטן הרבה יותר.

לכן לכתוב על כלל הציבור החרדי שמונה מליון נפש שהם מתייחסים למדינה כארנק זה הכללה גסה והשמצה זולה.

זה לגמרי דיון אבוד. אבל מה שאתה אומר פה הוא פשוט לא נכון. אז כדי להבהיר: זו ממש לא שאלה בינארית של עובד / לא עובד. זה במה עובד, כמה מיסים משלם, וכמה שירותים הוא צורך על חשבון הציבור. אז כשאתה עובד בשכר מינימום או קצת מעל ולא משלם מס הכנסה, אבל מצד שני צורך שירותי בריאות עבור 10 ילדים, ותחבורה ציבורית, וחינוך, וכמובן מקבל פטור מארנונה / הנחה במיליון דברים כי אתה עני, אתה לוקח יותר ממה שאתה נותן. שזה לגמרי סבבה עבורך, אבל לא מחזיק מים כמדינה. וגם אם פתאום נגמר לך מללמוד תורה ובא לך לעבוד במשרה מלאה שמכניסה יותר כסף, אין לך את הכלים כי ההורים שלך לא חשבו שכדאי שתקבל איזה סט מינימלי של כלים.

עזוב אמונה, העם היהודי, 2000 שנות וכל החרא הזה. אם המצב הנוכחי ימשך, אי אפשר יהיה להמשיך לתת לך ולילדים שלך את אותה רמה של שירותים שאתם מקבלים היום. אתם הופכים אותנו בצעדי ענק למדינת עולם שלישי. לא מבין איך אפשר להתווכח על זה, זה לא עניין של אמונה או כפירה, זו מתמטיקה פשוטה.

לפני 36 דקות, איצי בר כתב:

לכן בהתחשב בכך ש 99.99 מהחוקים לא סותרים, ברור שהציבור החרדי שומר ומכבד את חוקי המדינה.

כשמגיעה תקופה כמו הקורונה ורבנים מסויימים חושבים שחלק מן ההנחיות יותר פוליטיות ופחות תועלתיות והם נוגדות את התורה הם מורים לציבור שלהם לעבור עליהם.

שכשאתה מצדיק אי שמירה על החוק כי X, מישהו אחר מצדיק כי Y. שזה כנראה סבבה עבורך, אבל בסוף מוביל לאנרכיה. שזה, שוב, מדגים בדיוק למה אתם לא באמת מקבלים את מדינת ישראל כפי שהיא. אתם לכל היותר מוכנים לקבל אותה אם היא תיתן לכם לעשות מה שבא לכם ולא תסתור מה שנראה לכם. אם אתה לא מבין למה זה גורם לציבור הולך וגדל פחות לסמפט אתכם, תחשוב שוב.

מצחיק שבסוף אתם חושבים שההנחיות הן פוליטיות נגדיכם. כי הרי הגיוני שכל המדינה בסגר, בלי שום קשר לרמת התחלואה בכל יישוב.

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, pooh-bear כתב:

חופש דיבור אתם אומרים? שרה בממשלה, ח"כ ועוד מישהו שאין לו טייטל, מקצוע או עבודה, אבל אבא שלו במקרה רה"מ לא רואים איתכם עין בעין. מקס' יוציאו לכם עין, אם תדברו לא יפה. ואפשר לחשוב מה היה שם, כולה הציגו את נתניהו כמתרפס.

לא הבנתי? יאיר הוא מהBDS? מוזר.

לא הבנתי למה גם יצאו אנשים נגד החיכוי ה״מעליב״. לא היה שם שום דבר מעליב כלפי הרב להפך, הוא הוצג שם כמלך ישראל.

תאור מדוייק של המציאות מה שהיה שם.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, עדי-אל כתב:

כמו שאף אחד לא יעצור אותך בגלל שבוריס,דימה או ולדימיר הלכו בלי מסיכה או רבו עם שוטר ככה שאף שוטר לא יכה\יעצור את דוד בגלל שמשה או יצחק הלכו בלי מסיכה או רבו עם שוטר

נוכל לחזור להשאווה הזו ביום שבו תראה שלי, בוריס, דימה וולדימיר יש התארגנות במסגרת כת דתית פנטית, וראש הממשלה מתקשר לנכד של ויקטור ליד כדי שזה ישתכנע ואז ישכנע את כולנו ללכת עם מסיכות. 

לפני 8 שעות, איצי בר כתב:

הסטטיסטיקה מלמדת שמי שבכלל מממן את  המדינה אלו הם העשירונים העליונים. האם חברי הכנסת החרדים אי פעם הם עוסקים במשהו שהוא לא סחיטת כסף למגזר שלהם? אז בוא נחליט פעם אחת ולתמיד: או שהם מאושרים בשני חדרים עם 13 ילדים. או שילמדו לשים קונדום כי אין התכנות למשפחה כזו, בלי שהילדים יוצאים לעבוד בגיל 7. התלות פה היא חד כיוונית. החרדים צריכים אותי. לא הפוך.

טעות.

יהדות היא גם דת וגם לאום. גם מי שלא חי במדינה שייך לעם היהודי,

ה"אומה" במקרה הזה היא מכנה משותף רחב יותר מחבל ארץ.

טעות כי..? סיבה כלשהי מעבר לזה שזה מה שלימדו אותך? :)

לאומיות היא פונקציה של סוציולוגיה והיסטוריה. ואם זה לא היה המצב - לא היו לומדים בבתי הספר על 100 שנים לתנועה הציונית. וזה לא חריג. קח כל אומה שקיימת בעולם - סביר שיש סביבה מחקר היסטורי שיוכל להסביר מתי היא נוצרה ואיך. גם זה לא יהיה מדויק ב-100% בדרך כלל. 

רוב הגדרות הלאומיות שאני מכיר מדברות על שני דברים: קבוצה שרוצה הגדרה עצמית, ומוכנות של הפרט להקריב את עצמו למען הלאומיות. את החלק הראשון אתה יכול לזרוק לפח עם כל יהודי שלא חי כאן ואין לו אזרחות. אתה יכול לזרוק אותו לפח גם עם החרדים, מכיוון שהסמכות בעיניהם היא הרבנים ולא החוק. ואז אתה נשאר עם החלק השני - הקרבה. חרדים בהחלט מוכנים למות בשביל הדת. אבל לא בשביל האומה. אחרת לא היה דיון בכלל על עניין הגיוס לצבא. 

בכלל, יחסי הכוחות בין החילונים לחרדים בישראל הרבה יותר דומים ליחסי הכוחות בחברות שבטיות או בעולם המדיאבלי - עמלים, לוחמים ומתפללים - ממה שהם דומים לנעשה במדינות לאום מודרניות אחרות. 

אוקיי, ו...? אתה חושב שיש מטרה? שיש הצדקה קוסמית אלוהית כלשהי לשואה? אתה חושב שמיליוני בני האדם שחיים בעולם היום שהם צאצאים של יהודים שהמירו את דתם במהלך 2000 שנים האחרונות הם פחות טובים במשהו? הופכים את העולם לפחות טוב?

זכותך להחזיק באיזו גישה שבא לך, כן? אבל אז לך יש מטרה. אני לא מאמין בזה. אני מאמין בחיים עצמם. ומכיוון שזה ויכוח על אמונה - הוא מיותר.

לי אין אפשרות לעזור בקשר לזה.

אחוז החולים במגזר החרדי גבוה הרבה יותר. נכון, כשיצא לי לעבור בבני ברק כמעט כולם היו עם מסכות. ועדיין, כנראה שגם סגנון החיים, מבנה המשפחה משפיעים. וכן, גם הפרות גלויות בתמיכת רבנים שונים ומשונים.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, איצי בר כתב:

שאלה - מה היה קורה לדעתך לעם היהודי אם במהלך ההיסטוריה היהודים המאמינים היו שמים את החוק מעל התורה?

זה היה בסדר כשאתה כיהודי חי במדינה תחת שלטון גוי (שלאורך רוב ה-2000 שנים, השלטון היה דתי ברמה כזו או אחרת, ושייך לדת אחרת).

פחות כשאתה חי כיהודי במדינה תחת שלטון יהודי.

לפני 9 שעות, pooh-bear כתב:

הם טרמפיסטים בסה"כ.

ינקלביץ' מנסה לתפוס קצת כותרות לפני שהמפלגה שלה נעלמת, סמוטריץ' ויאיר ככלל נגד ארץ נהדרת (וכנראה בצדק, בתור ימניים), ומתייחסים לזה כ"אויבו של אויבי" וכו'.

הפוזיציה מכתיבה את התגובה, גם במקרה של תגובות השמאל, לפחות אוחובסקי לא הסתיר שארץ נהדרת זה האוטונומיה של השמאל 🤣

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

האם חברי הכנסת החרדים אי פעם הם עוסקים במשהו שהוא לא סחיטת כסף למגזר שלהם?

כן, אבל זו לא השאלה הנכונה (גם תרנגול עיוור לפעמים מוצא גרגר וכו'), יאיר שרקי שאל את השאלה הנכונה - מה האג'נדה, כלומר מה הטופ פריוריטי שלהם, ואם תשאל אותם (כמו יאיר שרקי, לא במונח של "סחיטת כסף למגזר") הם יודו שכן, זו האג'נדה, בשביל זה הם שם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.1.2021 בשעה 09:33, עדי-אל כתב:

הבעיה היא שרוצים שהחרדים יתנצלו על מה שעושים אנשים אחרים מהמגזר החרדי. זה כמו שאני יבקש ממך להתנצל על זה שרוסי רב עם שוטר או בנאדם שמתפרע עם הרכב שלו בשבת. 

הבעיה היותר גדולה היא התנהגות המשטרה שבמקום לחפש את המתפרעים ולעצור איתם היא יוצאת למסע נקמה בשכונות חרדיות

אתה לא יכול לעשות השוואה כזו בלי קונטקסט. אנחנו מדברים על עשרות אם לא מאות מתפרעים, בעוד שהדוגמא שלך היא על בודדים. יש פה עניין של סקייל משמעותי.

שנית, אף אחד לא רוצה התנצלויות. יותר נכון, אני לא רוצה. מצד שני ההבנה שהחרדים הם כנראה לא "משלנו" מתחילה לתפוס את השיח הציבורי ויותר אחיזה במיינסטרים. זה דווקא חיובי בעייני. לרוב החילוני/דתי לייט ייקח זמן, אבל בסוף יימאס לו. 

1. כתבת "למעלה ממליון חרדים מתייחסים למדינה כארנק''

זה לא בינארי. כשביבס בתור שר אוצר ביצע את השינויים בקצבאות, זה באמת היה העניין הבינארי. 

אבל כשעושים לזה סקייל, זה לא מספיק. צריך לקחת בחשבון כמה מרוויח, וכמה הוא צורך מהחברה (תחבורה, בריאות, השכלה וכו'). בנוסף יש לנו את תקציב הישיבות וכו', אבל זה, יחסית, כסף קטן. צירפתי בעבר על הפערים במיסוי ישיר בין האוכלוסייה הכללית/חילונית/חרדית. הפערים אמנם מצטמצים, אבל עדיין אדירים. מאוד. וזה, באקסטרפולציה פשוטה, לא יכול להחזיק לאורך זמן.

2. ומוכנים מכוח זה ומהתועלת שהם מרגישים בזהות זו, לוותר אי אילו וויתורים בחייהם.

זה לא אי אלו. או שכולם מוותרים אותו דבר, או שמשנים את חוקי המשחק. והכוונה מוותרים, בין היתר מקריבים את החיים, למען הלאום, המדינה והדגל. אם לא, אנחנו משחקים פה בכאילו.

זו עוד הוכחה שהמדינה הזו היא בגדול צבר של פגרמנטים שהדביקו ביחד עם דאק טייפ.

אני יתמצת למשפט אחד, במאבק בין מדינה יהודית למדינה ישראלית, רוב הציבור היהודי בארץ בוחר באפשרות הראשונה.

אוקיי, ו?

זה לא נותן למגזר החרדי להמשיך, ותסלחו לי על הביטוי, "להשתין מהמקפצה".

3. אתה ואחרים מצרים על כך שבמדינת חוק אנשים מסוימים מכירים במעמד התורה מעל החוק.

זה לא אנשים מסויימים. לאורך כל התגובה שלך אתה שוכח להכניס הקשר ויחסיות. אנחנו מדברים על כמויות של אנשים. עשרות אלפים ואף יותר.

שמע, הריבון במדינת ישראל הוא ברובו המוחלט יהודי. אני לא מבין את הפחד ההיסטורי הזה. בעבר יכלו לכפות על יהודים להמיר את דתם, לפגוע בהם ואף לרצוח אותם.

אבל עכשיו ליהודים יש מדינה, עם צבא, משטרה ובתי משפט. והיסוד למדינה הוא בסיס הסכמה כלשהו. וזה מתחיל בחוקים. אין דרך יפה לצייר את זה, אי אפשר לקבל אפילו לא לשניה אוכלוסיות שמקבלות את החוק כמקום 2 למשהו אחר.

לכן לבוא היום ולחשוב שבמדינת היהודים אחרי 2000 שנות גלות יעדיפו יהודים מאמינים את החוק על התורה זה פתטי ומגוחך.

אבל חשוב לי להדגיש דבר אחד מאוד חשוב כדי שלא יהיה מצב שאני מובן באופן לא נכון, החוק מחייב את כולנו כל עוד הוא לא סותר את התורה.

Wat | Know Your Meme

ושלא תחשוב שאני רק מטריל. אבל החוק הוא מחייב. נקודה. אין כזה דבר לקיים חוקים שרק מתאימים לי. כלומר יש, קוראים לזה אנרכיה. ואני לא חושב שמישהו מאיתנו רוצה להיות שם.

יודגש כי רובו המוחלט של הציבור החרדי ושל הרבנים החרדים שומרים על ההנחיות לא פחות מציבורים אחרים במדינת ישראל.  זה פשוט לא מגיע לתקשורת כי אין שום היגיון בעולם שחדשות 12 יעשו כתבה עליי לדוגמה,  אני עוד אזרח שמקפיד על ההנחיות כמוך וזה לא מעניין את אף אחד, מה שמגיע לתקשורת זה רק ההפרות, ומי שמכיר את הציבור החרדי רק מהתקשורת מתפוצץ.

אני גר בסמיכות לבני ברק. אז אני "אחד שיודע". אני מכיר את הציבור החרדי לא רק מהתקשורת. ואני עדיין מתפוצץ (אבל רק לפעמים). 

לפני 57 דקות, יבגניפ כתב:

חרדים בהחלט מוכנים למות בשביל הדת. אבל לא בשביל האומה. אחרת לא היה דיון בכלל על עניין הגיוס לצבא. 

הם היו מוכנים למות בשביל האומה בתחילת הדרך (דיברנו על זה אאל"ט). איפשהו איבדנו את זה בדרך, ועכשיו לך תסובב את הגלגל אחורה.

• רעיון טוב! 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

איר שרקי שאל את השאלה הנכונה - מה האג'נדה, כלומר מה הטופ פריוריטי שלהם, ואם תשאל אותם (כמו יאיר שרקי, לא במונח של "סחיטת כסף למגזר") הם יודו שכן, זו האג'נדה, בשביל זה הם שם.

לגמרי. אני ככ מתעצבן מזה אגב שאני לא רואה את הכתבות שלו. אתמול במקרה היה ברקע, בזמן שפינדורס, או איך שלא קוראים לו, ניסה לעשות חשבון ולהסביר שהתפילות שוות יותר מהכסף שלנו. כיביתי את הטלויזיה.

לפני 12 דקות, Gosser1860 כתב:

הם היו מוכנים למות בשביל האומה בתחילת הדרך (דיברנו על זה אאל"ט). איפשהו איבדנו את זה בדרך, ועכשיו לך תסובב את הגלגל אחורה.

הם עדיין מוכנים למות על קידוש השם. לדעתי זה חלק מהיחס שלהם לקורונה, זה גם מייצר מיתוס השרדות ורדיפה מהסוג שמכירים מה-2000 שנים האחרונות. למה צריך את זה היום אני באמת לא יודע. אין לי כרגע רפרנס, אבל בעבר יצא לי לקרוא על התנגדות מאוד מובהקת של רבנים שונים להקמת המדינה, בגלל שהם לא האמינו בכך שזה מוסרי להלחם על מדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הפוזיציה מכתיבה את התגובה, גם במקרה של תגובות השמאל, לפחות אוחובסקי לא הסתיר שארץ נהדרת זה האוטונומיה של השמאל 🤣

לא זכור לי שארץ נהדרת חוסכת ביקורת על הצד השמאלי של המפה. זה רק עניין של כמה אתה בוחר להעלב.

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

לגמרי. אני ככ מתעצבן מזה אגב שאני לא רואה את הכתבות שלו. אתמול במקרה היה ברקע, בזמן שפינדורס, או איך שלא קוראים לו, ניסה לעשות חשבון ולהסביר שהתפילות שוות יותר מהכסף שלנו. כיביתי את הטלויזיה.

פיספסתי את זה שפינדרוס אמר את זה 🤔

לפני 4 דקות, pooh-bear כתב:

לא זכור לי שארץ נהדרת חוסכת ביקורת על הצד השמאלי של המפה. זה רק עניין של כמה אתה בוחר להעלב.

זה תמיד שאלה של כמה ביקורת לפה וכמה לשם.

לא סתם אוחובסקי טען מה שטען, זו התחושה (ולא רק שלו), כנראה שיש לזה בסיס כלשהו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, יבגניפ כתב:

למה צריך את זה היום אני באמת לא יודע.

יש לי תאוריה שאחת הסיבות שמתעקשים על לימוד תורה, היא פחד.

מגדלים דורות של מאמינים, על האמונה שבלי לימוד תורה, יחרב העולם.

עכשיו תאר לך שיפסיקו ללמוד לכמה שבועות, והעולם לא יחרב.

כמה ספקות זה יעלה בקרב הילדים והמאמינים?

איך ימשיכו ללכת אחרי הרבנים, כמו עדר עיוור?

image.thumb.png.250df7210b1e93ce2455c5154aad99a5.png

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...