Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, יבגניפ כתב:

כי אין לי כח אליכם, אבל מ3מ3מ צודק תכלס.

אחרית הימים, אפוקליפסה, סוף הזמנים וגר זאב עם כבש 🤪

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4612

• SlowRide

4433

• פינדר

3493

• m3x7r3m3

2926

לפני 8 שעות, hans כתב:

אחרית הימים, אפוקליפסה, סוף הזמנים וגר זאב עם כבש 🤪

פתחנו מפלגה, יותר מזה?! :P

עוד ניתוח מעניין מהבוקר על השינויים החברה החרדית, ועל כך שהאלימות ממש לא חדשה שם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, pooh-bear כתב:

מעבר לזה, 15 מיליארד ש"ח זה לא חוב "וירטואלי", זה כסף אמיתי לגמרי. וזה כסף שהיה יכול להציל לא מעט חיים בין אם בשיפור שירותים רפואיים, תשתיות תחבורה או אפילו ציוד צבאי משופר.

לפי הלוגיקה הזו, שהוצאת כסף ציבורי על מטרה אחת למרות שיש מטרות אחרות לא פחות חשובות = הפרת אמונים, אפשר לשפוט כל ראש ממשלה ושר שהיה פה מקום המדינה.

חוץ מזה מי יחליט איזה מטרה חשובה יותר ועל מה להוציא את הכסף?

איכשהו פספסת בקילומטרים.

לא, פשוט עשיתי Fast Forward לדיון

תבדיל בין דרג פוליטי נבחר שמתפקידו להחליט על מדיניות ודרג מקצועי שמתפקידו לתכנן ולבצע אותה.

בדיוק מה שכתבתי ואז כתבת בתגובה "פרט נמק והסבר", עשית קו, וציירת אותו בדיוק איפה שניחשתי

דרג פוליטי יכול להחליט שהפיתרון לחיזבאללה הוא צבאי ושהוא צריך לקרות בקרוב. אבל הוא לא יחליט איזו יחידה לשלוח, לאן ומתי, בטח ובטח בלי להתייעץ עם הדרג המקצועי (במקרה הזה - צה"ל + גופי ביטחון אחרים). אם הדרג המקצועי לא טוב מספיק (כמו שטענת על חלוץ) זו בעיה אחרת לגמרי, אבל זה עדיין מתפקידו להכין ולבצע תוכניות כדי להשיג את המטרה שהגדיר הדרג הפוליטי.

מה זה משנה אם תקרא לזה דרג פוליטי או מקצועי, אתה מסכים איתי שרמטכ"ל לא יכול להכיר את כל הניואנסים של הפעלת כוחות שונים? רמטכ"ל שבא מהיבשה לא מכיר ניואנסים של הפעלת כוח אווירי או ימי. עד לפה נכון?

אז אתה אומר למעשה דבר כזה:

לדרג מקצועי - גם אם אינו מקצועי ספציפית בתחום שבו הוא מקבל החלטה - מותר לקבל החלטה בלי להתייעץ עם הגורמים המקצועיים שתחתיו

לדרג פוליטי - גם אם אינו מקצועי ספציפית בתחום שבו הוא מקבל החלטה - אסור לקבל החלטה בלי להתייעץ עם הגורמים המקצועיים שתחתיו

עד לפה נכון?

במקרה שלנו הוכנה תוכנית מקצועית תוך התעלמות מוחלטת מהדרג המקצועי. זה לא שהיתה אי הסכמה, פשוט לא שאלו אף אחד. זה מקביל למצב שרה"מ ושר הביטחון יכינו תוכנית לתקיפה בלבנון בלי בכלל להתייעץ בצה"ל. זה נשמע סביר למישהו?

לא, ואתה מוזמן כמוני לא לבחור בהם, אבל "לא סביר" זה לא "לא חוקי".

לא ענית לשאלה. אם היועמ"ש נתקל בעבירה (או חשד לעבירה), הוא אמור להתעלם ממנה כי זה "פופולרי"? ואם מחר יהיה סלב פופולרי כזה או אחר, נניח, זמר ים תיכוני שאהוד על חבר פורום מסויים שהוא במקרה גם DJ ומפיק חתונות, והסלב הזה יהיה חשוד במשהו, נניח, בעילת קטינות, אז אפשר לוותר כי זה "פופולרי"?

לא, אבל אין לנו פה חשד לעבירה, לכל היותר יש חשד למעשה פוליטי שאינו רצוי בעיני מאן דהוא (ולמען הסר ספק גם אינו רצוי בעיניי).

לפני 14 שעות, יבגניפ כתב:

לא קראתי את הכל הפעם, כי אין לי כח אליכם, אבל מ3מ3מ צודק תכלס.

וגם הדוגמאות הצבאיות בצד שלו. 

זה שרוב הפקידים חושבים, כנראה, שכץ וביבז עושים שטויות זו בעיה וחבל. זה שלמספיק ישראלים זה מעניין את הביצה הרביעית והם ממשיכים להצביע לליכוד זה גם חבל. 

אבל בסוף כל עוד אין עברה כלשהי על החוק, מותר לנבחרי הציבור לקבל החלטות מפגרות שלא מסתדרות עם מה שהפקידים מאמינים בו.

נכון, רק שכנראה חלק מהמצביעים הם בצד המקבל של ההטבות האלה, ולא בצד המממן.

גם במענקים הקודמים נזכור ש-20% מהאזרחים נושאים בכ-90% מנטל המיסים, 50% מהאזרחים כמעט ולא נושאים בנטל מיסי כלשהו (רק מיסים עקיפים כמו מע"מ ובלו), אז עשירון 5 או 7 קיבל מענקים ש-90% מהם ממומנים ע"י אנשים אחרים. אילו אני בעשירון 5 למה לי לא להצביע לנתניהו? רובין הוד מודרני, לוקח מהעשירים ונותן לעניים.

לפני 13 שעות, farkash7 כתב:

לא. זה התמריץ לקבלת החלטות של המלך. זה לא קשור לאם ההחלטות הם שקולות/נכונות/לא נכונות, הוא מודד כל החלטה קודם כל במנדטים ובאם זה ישמור לו על הכיסא.

כמו כל פוליטיקאי שרוצה להישאר בפוליטיקה. שזה בפני עצמו מבורך.

הוא לא העביר תקציב, לדעתך זו החלטה שקולה?

לא, ולכן לא אבחר בו, מוזמן לעשות כמוני.

מנהיג לא מקבל החלטות שמשרתות קודם כל את השרידות הפוליטית שלו.

*מנהיג שלא רוצה להישאר מנהיג, לא מקבל החלטות שמשרתות קודם את השרידות הפוליטית שלו.

זו הסיבה שאני לא מאמין שהמלך יתקוף באיראן. הוא פחדן. הוא יעדיף להאשים את השמאל או איזה קצין (פקיד) שנתנו לאיראנים להגיע לפצצה.

רק חבל ששוב עושים הכל כדי לייצר לנתניהו את הפלטפורמה המושלמת להאשים מישהו.

כמו נניח דגן המנוח

לפני 12 שעות, יבגניפ כתב:

כי זה מעגלי כמו רוב הויכוחים שלנו ופה ו-2 תגובות שלכם הספיקו לי כדי לגבש דעה ולהתרגש מההסכמה עם ליאור? :)

😘

זה אולי After Effect של ההחלטה על מפלגה משותפת?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, pooh-bear כתב:

לא מדויק. ניצחון צבאי יכול דוקא להביא הרבה מנדטים, ובכלל, אויב מבחוץ מאחד את השורות מבפנים.

אויב מבחוץ בהחלט מאחד שורות. אבל האויב הרלוונטי של השנים האחרונות (חמאס) לא מאיים במיוחד, ובטח פחות לאחר השמדת המנהרות שלו.

ובכלל, מתי פעם אחרונה "ניצחנו" מערכה כלשהי? לי זה מרגיש שאנחנו בד"כ בתיקו. ואני לא בטוח כמה מנדטים זה מביא.

לפני 15 שעות, pooh-bear כתב:

מעבר לזה, 15 מיליארד ש"ח זה לא חוב "וירטואלי", זה כסף אמיתי לגמרי. וזה כסף שהיה יכול להציל לא מעט חיים בין אם בשיפור שירותים רפואיים, תשתיות תחבורה או אפילו ציוד צבאי משופר.

מסכים. אבל עבור ישראל ישראלי, חלוקת הכסף מייצרת חוב והוא בעיקר "וירטואלי" (מי מדבר על השקעה באפיקים אחרים?).

מצד אחד הוא מיידי, רוב האזרחים הולכים לקבל סכום כסף כלשהו. מצד שני, להשקיע את ה-15 מיליארד ש"ח בתחומים שציינת כנראה היה יעיל יותר, אבל האפקט של זה מגיע מאוחר יותר, ו-

Sweet Brown / Ain't Nobody Got Time for That | Know Your Meme

לא. זה התמריץ לקבלת החלטות של המלך. זה לא קשור לאם ההחלטות הם שקולות/נכונות/לא נכונות, הוא מודד כל החלטה קודם כל במנדטים ובאם זה ישמור לו על הכיסא.

אני חושב שכל פוליטיקאי מתנהל ככה. או לפחות מנסה להתנהג ככה. הרעיון הוא שתיהיה קורלציה בין החלטות שקולות/נכונות יותר או פחות ובין תמיכה/מנדטים מהציבור. אבל אנחנו עדים לכך שאפשר לייצר מודלים אחרים לגמריי ועדיין לשמור על רוב בקואליציה.

הוא לא העביר תקציב, לדעתך זו החלטה שקולה?

אין ספק שזו קודם החלטה פוליטית. כמובן שלמדינה עדיף להתקיים עם תקציב עם מבט לטווח הארוך ולא הבלאגן שיש עכשיו.

מנהיג לא מקבל החלטות שמשרתות קודם כל את השרידות הפוליטית שלו.
זו הסיבה שאני לא מאמין שהמלך יתקוף באיראן. הוא פחדן. הוא יעדיף להאשים את השמאל או איזה קצין (פקיד) שנתנו לאיראנים להגיע לפצצה.

מי דיבר על מנהיגים? אנחנו מדברים פה על פוליטיקאים.

ולעניות דעתי, האיראנים מאיימים עלינו הרבה פחות מאשר המצב החברתי-כלכלי בישראל.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מדברים שטויות ולא על הדברים החשובים:

מה קייטי פרי תעשה בשבס?

האסירים ישירו כל היום?

האם בגלל זה היא עברה לשמלה צנועה?

ומה זה "כפתרה קדמית מסאטן"?

בין הפותרים נכונה יוגרל ניצב במשטרה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יועץ רה"מ: "הפקידים טעו בנתון; תקציב? לא מתייחס"
יועץ רמ"ה: תוכנית המענקים לא תגרור העלאת מיסים - "ניקח הלוואות. הנכדים לא צריכים לדאוג"

רמת אמינות של מוכר רהיטים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, borsood כתב:

בין הפותרים נכונה יוגרל ניצב במשטרה.

אם כבר נונסנס אז אני מבקש:

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Gosser1860 כתב:

ולעניות דעתי, האיראנים מאיימים עלינו הרבה פחות מאשר המצב החברתי-כלכלי בישראל.

עכשיו לך תשכנע את עם ישראל בזה...

• אהבתי 1
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, farkash7 כתב:

יועץ רה"מ: "הפקידים טעו בנתון; תקציב? לא מתייחס"
יועץ רמ"ה: תוכנית המענקים לא תגרור העלאת מיסים - "ניקח הלוואות. הנכדים לא צריכים לדאוג"

רמת אמינות של מוכר רהיטים.

מה רצית שיאמר ? תתכוננו הולכים לזמבר אתכם עם מיסים ? הפקידים אשכרה עבדו ונתנו נתונים אמיתיים?

אתה משלם לו את השכר,לו אין דאגות כלכליות,ברור שישקר ועוד יחייך אם היה רוצה.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.1.2021 בשעה 07:59, יבגניפ כתב:

עוד ניתוח מעניין מהבוקר על השינויים החברה החרדית, ועל כך שהאלימות ממש לא חדשה שם

אתה בטח מודע לזה שהחברה החרדית רב גונית. 

הבעיה היא שרוצים שהחרדים יתנצלו על מה שעושים אנשים אחרים מהמגזר החרדי. זה כמו שאני יבקש ממך להתנצל על זה שרוסי רב עם שוטר או בנאדם שמתפרע עם הרכב שלו בשבת. 

הבעיה היותר גדולה היא התנהגות המשטרה שבמקום לחפש את המתפרעים ולעצור איתם היא יוצאת למסע נקמה בשכונות חרדיות

לפני 23 שעות, m3x7r3m3 כתב:

רק חבל ששוב עושים הכל כדי לייצר לנתניהו את הפלטפורמה המושלמת להאשים מישהו.

כמו נניח דגן המנוח

הדבר הכי מדאיג אותי שכל בכירי מערכת הביטחון דעתם דומה. אין מישהו אחד שחשב שונה? מזכיר לי את מלחמת יום כיפור (לא שהייתי שם, רק ממה שקראתי)

גם אמירה שלו שבתקופה שלו לא היה לאיראן גרעין לא מוכיחה שהוא חשב ופעל נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, עדי-אל כתב:

הדבר הכי מדאיג אותי שכל בכירי מערכת הביטחון דעתם דומה. אין מישהו אחד שחשב שונה? מזכיר לי את מלחמת יום כיפור (לא שהייתי שם, רק ממה שקראתי)

גם אמירה שלו שבתקופה שלו לא היה לאיראן גרעין לא מוכיחה שהוא חשב ופעל נכון

זה לא בהכרח סימן רע (אם תשאל 100 אנשים בחוץ האם יום או לילה, סביר שתקבל 100 תשובות זהות), אבל הטירפוד של החלטות פוליטיות ע"י דרג מקצועי בכיר היא-היא, סוף הדמוקרטיה.

וייתכן לצורך העניין (עזוב רגע את הדיון באיראן שנוגע להערכות) שדווקא הדרג המקצועי צודק, וזה עדיין לא סמכותו, וכן הדרג הפוליטי יכול להחליט אחרת ולטעות - זו מהות הדמוקרטיה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, עדי-אל כתב:

הבעיה היא שרוצים שהחרדים יתנצלו על מה שעושים אנשים אחרים מהמגזר החרדי.

לא רוצה שחרדים יתנצלו על מה שעושים אחרים.

רוצה שחברי הכנסת שלהם יצאו נגד אלו שמפירים את החוק.

רוצה שהרבנים הגדולים (קנייבסקי וויזניץ הם לא שוליים) יקראו לציבור שלהם לשמור על החוק.

היום הם פשוט אנרכיסטים, מדינה שבתוך המדינה.

באמת שבא לי שיעשו סגר על מודיעין עילית, שיפתחו תלמודי תורה, יערכו חתונות כמה שהם רוצים, אבל שגם ישאירו את החולים והמתים אצלהם, שלא יציפו את בתי החולים.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפני כשעה, עדי-אל כתב:

אתה בטח מודע לזה שהחברה החרדית רב גונית

כמובן, אבל כולם או לפחות הרוב המוחלט שם את המילה של הרב לפני חוקי המדינה, נכון או לא? זה מצב תקין לדעתך?

אני מניח שבברוקלין אם רב כלשהו יסית את הציבור לצפצף על החוק, NYPD יזכירו לו ולציבור שלו מהר מאד מי בעל הבית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, עדי-אל כתב:

בוא נלך כמה שלבים אחורה: אין דרך לייפות את המציאות. אין. ראשי התנועה הציונית טעו בהנחה שלהם שקשר דתי ואתני הוא תנאי מספיק ליצירת זהות לאומית.

אני מבין למה זה נתפס כאיזה משהו קיצוני על ידי הרבה ישראלים. אבל המציאות היא שהמשותף לנו ולחרדים הוא בערך כמו מה שמשותף לאנגלים בלונדון ואמריקאים ממוצא אנגלי בניו יורק. יהדות היא לא לאום. יש לך 6-7 מיליון יהודים שחיים בגולה ואין להם בכלל אזרחות ישראלית ולא לכולם יש סנטימנט כלשהו למדינה הזו. ויש לך למעלה ממיליון יהודים חרדים שחיים כאן, ומתייחסים למדינה כארנק. שזה לא בדיוק עוזר לאיש מאיתנו. לא ביכולת שלנו לשרוד כמדינה וחברה. לא מול האיומים מבחוץ. בכלום. חוץ מזה שאפשר להגיד שיש פה רוב יהודי.

החברה החרדית היא גם לא באמת רב גונית, כלומר היא כן אבל לא בכל מה שקשור ליחסיה איתנו. היא מיוצגת על ידי 2 וחצי מפלגות בכנסת. הפערים בין חצרות הרבנים והאדמורים אולי אקוטיים למי שחי בעולם הזה, אבל לא רלוונטים לי בתור אזרח במדינה שצריך לממן אותם. לא איכפת לי באמת אם האדמור מויזניץ רק בעד זה שלא ילכו מכות עם המשטרה, והאדמור ממקום אחר גם בעד סגירה של מערכת החינוך כרגע. איכפת לי מזה שבמדינת חוק בכלל צריך להתייחס לאדמורים, ואזרחים כאן רואים כהישג את זה שחלק מהם משתפים פעולה עם המדינה, או משתמשים בזה כהוכחה לכך שאסור להגרר לסטראוטיפים. העולם הוא בינרי. או שהם אזרחים. או שלא. ואם כן אז שכבת גאוני התורה שם לא אמורה בכלל לעלות אף פעם כפונקציה בקבלת ההחלטות של החברה החרדית מול המחוקק.

לגבי האלימות המשטרתית - אין דרך אחרת לכנות את מה שהחרדים עושים חוץ מ״טרור״. זה טרור בריאותי והפצת מחלה ביודעין ומבחירה. זה טרור כלכלי שנגזר מזה. זה גם טרור במובן הכי בסיסי של המילה עם תקיפה של נהגי אוטובוסים שנראים להם כערבים, על פי התעוד, שריפה של אוטובוסים (שאיש מהם לא מממן), ניסיון ביצוע לינצ׳ בשוטרים שמשום מה הזכיר לי את התמונות מרמאללה לפני 20 שנה ועוד. עכשיו, אם טרור מאורגן ומוכתב מלמעלה אפשר להתמודד בכל מיני דרכים. כמובן, לא חייבים ללכת על הפתרון הכי אלים. צריך פשוט לנתק אותם מהתקציב של המדינה עד האגורה האחרונה. ושהאדמורים ימציאו להם איך להסתדר ואיך לא למות מרעב.

הערה אחרונה: שמעתי שהעלוקה גפני עמד בכנסת ובכה על זה שדחסו אותם בגטאות ודירות שני חדרים. אם גפני ציניקן עד כדי כך, אני מניח שהרוויח את המקום שלו בגהינום ביושר. אם הוא מטומטם עד כדי כך, אז זה עוד יותר מביך שהוא נבחר ציבור. אבל זה רק ממחיש עוד יותר כמה חשוב לבעוט אותם לכל הרוחות מכל נגיעה בכסף שלנו.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • רעיון טוב! 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פינדר כתב:

רוצה שחברי הכנסת שלהם יצאו נגד אלו שמפירים את החוק.

רוצה שהרבנים הגדולים (קנייבסקי וויזניץ הם לא שוליים) יקראו לציבור שלהם לשמור על החוק.

הראשון תלוי בשני, הח"כים שלהם כפופים לרבנים.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

כמובן, אבל כולם או לפחות הרוב המוחלט שם את המילה של הרב לפני חוקי המדינה, נכון או לא? זה מצב תקין לדעתך?

אני מניח שבברוקלין אם רב כלשהו יסית את הציבור לצפצף על החוק, NYPD יזכירו לו ולציבור שלו מהר מאד מי בעל הבית.

ניסו את זה גם בניו יורק עם החתונות והבלאגנים שם, אבל שם חתנים מצאו את עצמם עצורים + 10 אלף דולר קנס

לפני 30 דקות, יבגניפ כתב:

החברה החרדית היא גם לא באמת רב גונית, כלומר היא כן אבל לא בכל מה שקשור ליחסיה איתנו. היא מיוצגת על ידי 2 וחצי מפלגות בכנסת. הפערים בין חצרות הרבנים והאדמורים אולי אקוטיים למי שחי בעולם הזה, אבל לא רלוונטים לי בתור אזרח במדינה שצריך לממן אותם.

אבל באותו מצב גם החברה הערבית, שאולי עכשיו קצת תשתנה עם הנושא של רע"ם וביבי.

זה לא אומר שהחברה הערבית היא לא רבגונית, כולל בכל מה שקשור ליחסיה איתנו.

אולי זה היה משתפר עם אחוז חסימה נמוך, שיאפשר ליהדות התורה והרשימה המשותפת להתפצל ולרוץ בכמה מפלגות וככה לחדד את ההבדלים, ואולי אפילו להעניש בצורה דמוקרטית מפלגות סוררות בעיני הבוחרים.

אבל כרגע האחוז חסימה הגבוה מכתיב לכל פלגי החרדים האשכנזים להתאחד, ולבוחר החרדי אשכנזי להצביע ג' או לא להצביע בכלל, אין לו דרך אמיתי לקדם אג'נדה אחרת, רק לנקום ביהדות התורה או לחזק אותה. כנ"ל לגבי החברה הערבית.

לפני 36 דקות, יבגניפ כתב:

לא איכפת לי באמת אם האדמור מויזניץ רק בעד זה שלא ילכו מכות עם המשטרה, והאדמור ממקום אחר גם בעד סגירה של מערכת החינוך כרגע. איכפת לי מזה שבמדינת חוק בכלל צריך להתייחס לאדמורים, ואזרחים כאן רואים כהישג את זה שחלק מהם משתפים פעולה עם המדינה, או משתמשים בזה כהוכחה לכך שאסור להגרר לסטראוטיפים. העולם הוא בינרי. או שהם אזרחים. או שלא. ואם כן אז שכבת גאוני התורה שם לא אמורה בכלל לעלות אף פעם כפונקציה בקבלת ההחלטות של החברה החרדית מול המחוקק.

אתה צודק בנקודה הזו, אבל זה לא מוגבל רק לחברה החרדית.

ואם ננתק את זה רגע מדת ולאום, יש גם אצלנו את אלה שהולכים באופן עיוור אחרי כל מיני, זה יכול להיות סלב כלשהו, זה יכול להיות אפילו סיסמה כלשהי.

וכן במדינת חוק אף אחד מאלה לא אמור לעלות כפונקציה בקבלת ההחלטות.

נכון שבנקודה הזו יש איזה הבדל בין החרדים לאחרים, בכך שהחרדים הם גם חלק מהממשלה, אבל גם חלק מהמתנגדים לחוקים.

לפני 40 דקות, יבגניפ כתב:

הערה אחרונה: שמעתי שהעלוקה גפני עמד בכנסת ובכה על זה שדחסו אותם בגטאות ודירות שני חדרים. אם גפני ציניקן עד כדי כך, אני מניח שהרוויח את המקום שלו בגהינום ביושר. אם הוא מטומטם עד כדי כך, אז זה עוד יותר מביך שהוא נבחר ציבור. אבל זה רק ממחיש עוד יותר כמה חשוב לבעוט אותם לכל הרוחות מכל נגיעה בכסף שלנו.

לא ציניקן ולא מטומטם, אלא בונה על זיכרון ציבורי קצר טווח, כמו כל הפוליטיקאים שלנו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...