Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, yd b-4 כתב:

אולי תקימו מפלגות. נשארו מקומות אחרונים :)

מי יכול להבהיר לבור כמוני מה משה יעלון ועופר שלח חושבים שהם עושים.

הם לא יודעים שאת אחוז החסימה הם לא עוברים?

רק אני רואה את זה?

מה ההיגיון לעזוב ג'וב בשביל להקים  מפלגה שלא ברור מה הערך המוסף שלה שמצדיק אחת כזו.

ואני לא מדבר כאן על מוסריות. נטו VFM של פוליטקאי שמחפש עבודה.

שאלה טובה, בטח בסוף הם כן יחברו למישהו. אני עדיין משום מה מניח ששלח, שאריות העבודה וחולדאי יקימו איזה גוש שמאלני, כי בנפרד לאף אחד מהם אין סיכוי של ממש. מה לפיד מחפש לעשות אני לא יודע. הוא לא פוליטיקאי פופולארי מדי.

בכל מקרה, לא בטוח שכסף זה משהו שמניע מישהו מהם. לאף אחד מהם כנראה לא חסר. אני מנחש שלשלח פשוט נמאס להיות מספר 2 של הטומטום לפיד, והוא החליט לקדם את עצמו קצת יותר, למרות שאני מניח שבתור אדם חכם ולא מנותק מהמציאות מדי, הוא ידע ויודע מה הסיכוי של מפלגה שהוא מוביל.

מ3מ3, אני לא חושב שהזכרתי את הלימודים שלי בויכוחים האחרונים. למעשה, אפילו תמכתי בך במשבר שחווית מול חן שביקש ממך רפרנסים לכל דבר שאתה טוען. התוקפנות כרגיל הגיעה מהכיוון שלך. לגבי השאר - כמובן, לא דיברנו על ימי הביניים. זו רק דוגמא. והעלתי אותה כי היא הכי טריוויאלית. אם אתה רוצה להגיד בצורה מנומסת שההגדרה שלך לא היתה מדוייקת והתכוונת להגיד שבתקופה שלנו אתה חושב שכל התערבות של הממשלה בכלכלה היא שמאל, אז סבבה, לגיטימי. רק שגם היום יש מגוון התערבויות ממשלתיות בכלכלה שקשה לסווג אותן כשמאל. נגיד לוביזם מסוגים שונים או מכסי מגן. יש לך אפילו דוגמאות איזוטריות יותר, כמו פוטין שאומנם היה חבר בקגב, אבל מנהל את רוסיה כמו מלך, ומעיף בכיף אוליגרכים שלא באים לו טוב בעין. וזה עדיין משאיר אותנו בפער האמיתי בהגדרה שלך: אג'נדה. שמאל כלכלי הוא תוצאה של אג'נדה, חזון, אידיאולוגיה, ידה ידה. ואני האמת חושב שזה בדיוק הפער גם שיש לשמאלנים שחושבים שכל ימני ממוצע הוא פשיסט או גזען או נאצי. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4599

• SlowRide

4420

• פינדר

3472

• m3x7r3m3

2926

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

מ3מ3, אני לא חושב שהזכרתי את הלימודים שלי בויכוחים האחרונים. למעשה, אפילו תמכתי בך במשבר שחווית מול חן שביקש ממך רפרנסים לכל דבר שאתה טוען. התוקפנות כרגיל הגיעה מהכיוון שלך.

אבל הדיון לא התנהל רק מולך נכון? ואחרים דווקא כן הזכירו את הלימודים, אני בטח לא העליתי את הנושא ראשון.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

לגבי השאר - כמובן, לא דיברנו על ימי הביניים. זו רק דוגמא. והעלתי אותה כי היא הכי טריוויאלית. אם אתה רוצה להגיד בצורה מנומסת שההגדרה שלך לא היתה מדוייקת והתכוונת להגיד שבתקופה שלנו אתה חושב שכל התערבות של הממשלה בכלכלה היא שמאל, אז סבבה, לגיטימי.

אבל זה בדיוק מה שאני אומר כבר כמה עמודים, אני לא מדבר על שמאל כלכלי בתקופת הרומאים או בימי התנ"ך, אפילו הגעתי איתך להסכמה ששמאל וימין כלכלי הם מושגים דיי חדשים ולכן יש לבחון אותם רק נכון למאה שנה האחרונות נניח.

ולכן כל המשך הדיון הוא מנקודת מוצא הזו.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

רק שגם היום יש מגוון התערבויות ממשלתיות בכלכלה שקשה לסווג אותן כשמאל. נגיד לוביזם מסוגים שונים או מכסי מגן.

מכסי מגן הם בהגדרה התערבות ממשלתית לצורך שמירה על כלכלה חופשית (נניח מניעה של מכירה במחירי היצף, שהמטרה שלהם היא להשמיד מתחרה ולהיות מונופול).

אם אתה מדבר על סתם מכס ולא מכסי מגן, אז הם כמובן שיטה של שמאל כלכלי ולא ימין כלכלי.

אני יוצא מנקודת הנחה שאתה מבין מה ההבדל בין סתם מכס (מכס על יין לדוגמה) ובין מכס מגן (לדוגמה היטל על יצרן מלט טורקי שמוכר ליבואן במחיר הפסד, כלומר על כל שק מלט הוא מוציא כסף מהכיס שלו).

גם התנאים להטלת המכסים הם שונים.

לוביזם הוא לא חלק משיטה כלכלית של ימין או שמאל, מה עושים עם מה שהלוביסטים דוחפים זו השאלה.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

יש לך אפילו דוגמאות איזוטריות יותר, כמו פוטין שאומנם היה חבר בקגב, אבל מנהל את רוסיה כמו מלך, ומעיף בכיף אוליגרכים שלא באים לו טוב בעין. וזה עדיין משאיר אותנו בפער האמיתי בהגדרה שלך: אג'נדה. שמאל כלכלי הוא תוצאה של אג'נדה, חזון, אידיאולוגיה, ידה ידה. ואני האמת חושב שזה בדיוק הפער גם שיש לשמאלנים שחושבים שכל ימני ממוצע הוא פשיסט או גזען או נאצי. 

גם ימין כלכלי הוא תוצאה של אג'נדה, חזון, אידיאולוגיה וכו'.

אז נרוקן את המושגים מתוכן?

על הסקאלה של ימין ושמאל כלכלי בצד ימין נמצא מינימום התערבות ממשלתית ("אלא לשם..." וגו'), בצד שמאל נמצא מקסימום התערבות ממשלתית (עד כדי בעלות ממשלתית על כל אמצעי הייצור וכו'), באמצע נמצא גוונים שונים, מי יותר שמאלה ומי יותר ימינה, מי שמאלה בנושא אחד אבל ימינה בנושא אחר וכו'.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל הדיון לא התנהל רק מולך נכון? ואחרים דווקא כן הזכירו את הלימודים, אני בטח לא העליתי את הנושא ראשון.

מה, קשה לך לכתוב "דוד"?

אני הזכרתי שיבגני עשה תואר שני בהיסטוריה כשהתחלת את השיט על הגילדות.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון גם לא היה רק מולך דוד, אבל את הנושא הזה אנחנו נסגור בבית 😂

וזה עדיין כשל לוגי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, "אחרים" הזכירו את הלימודים שלי. אז? אתה חייב להבין שכשאתה כותב משפטים טריוויאלים כמו "הגולאגים היו קיימים עד שנות ה-50", כאילו אתה מפציץ פה באיזה ידע - זה בעיקר מעורר פייס פאלם. כאילו, באמת. 

לגבי השאר - אני לא מומחה לענייני מלט, אבל זוכר דווקא שקראתי טענה שהמכסים בענף מעלים את מחירי הדירות. ולמען האמת אני מאוד מתחבר לגישה הכלכלית שאומרת, בפשטות, שאם יש לך תעשיה לא תחרותית - המדינה לא אמורה לשמר אותה בחיים (אתה יכול אפילו למצוא אותי אומר את זה לספריאל בשרשור הקורונה לפני כמה חודשים). ואני חושב שהסיבה לכך שזה כן קורה היא לא ימין או שמאל, אלא לחץ וכח פוליטי. וזה הכל. ואני חושב שפה נמצא הפספוס העיקרי שלך ושל עוד כמה שחושבים כמוך בפורום. והמציאות היא, כמו שאתה כותב, שיש ימין ויש שמאל ויש המון באמצע. וכל מה שאני מנסה להגיד הוא שהרוב נמצא באמצע. ומונע מאינטרסים הרבה, הרבה, הרבה יותר צרים מלנסות לייצר אוטופיה מבוססת קארל מרקס, או איין ראנד. אתה יכול, למשל, לטעון שאיגוד התעשיינים בארץ הם שמאלנים גמורים. אבל זו תהייה טענה בעייתית. גם כי להם הבעלות על אמצעי הייצור (התנגשות עם קומוניזם כתאוריה) וגם כי מכסים זו גם המצאה לא חדשה במיוחד, גם אם היא מזוהה עם השמאל היום, ומגיעה, כנראה, מאותו הפרוטקציוניזם שמחפשים יצרנים מקומים אל מול זרים. ולא מתוך איזו איכפתיות יתרה למעמדם של הפועלים. בגלל זה בדיוק, כשאני מספר שאני חושב שחולדאי העמיק את הפערים בתל אביב ההסבר לזה הוא לא "הוא שמאלן! זה מה שהם עושים!". והוא גם לא "הוא ניו ליבראל! הם אוכלים תינוקות לארוחת בוקר כי איכפת להם רק מכסף".

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

כן, "אחרים" הזכירו את הלימודים שלי. אז? אתה חייב להבין שכשאתה כותב משפטים טריוויאלים כמו "הגולאגים היו קיימים עד שנות ה-50", כאילו אתה מפציץ פה באיזה ידע - זה בעיקר מעורר פייס פאלם. כאילו, באמת. 

לפעמים צריך גם לכתוב את הטריוויאלי, במיוחד אם משתמע מהצד השני משהו אחר.

אני גם לא חושב שצריך להפציץ בכל הודעה בידע מטורף, לפעמים מספיק שילמדו מהודעה שלי משהו אחד.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

לגבי השאר - אני לא מומחה לענייני מלט, אבל זוכר דווקא שקראתי טענה שהמכסים בענף מעלים את מחירי הדירות. ולמען האמת אני מאוד מתחבר לגישה הכלכלית שאומרת, בפשטות, שאם יש לך תעשיה לא תחרותית - המדינה לא אמורה לשמר אותה בחיים (אתה יכול אפילו למצוא אותי אומר את זה לספריאל בשרשור הקורונה לפני כמה חודשים). ואני חושב שהסיבה לכך שזה כן קורה היא לא ימין או שמאל, אלא לחץ וכח פוליטי. וזה הכל.

מן הסתם, אם חברה טורקית מסוימת מוכנה להוציא כסף מהכיס שלה על כל שק מלט, זה אומר שמחיר דירה שנבנתה עם מלט שלה יכול להיות זול יותר מדירה מקבילה שנבנתה עם מלט של נשר לדוגמה, בפשטות כי נשר לא מוציאה כסף מהכיס על כל שק מלט.

אבל אם הם אכן מוכרים במחירי היצף (כשהמטרה היא לדמם קצת כסף עכשיו, להשמיד את נשר, ואז להעלות מחירים בגלל שהם מונופול ולפצות את עצמם על דימום הכסף) - אז התערבות ממשלתית (במקרה הזה מכסי מגן) הם בהגדרה הגנה על כלכלה חופשית.

אם היצרן הטורקי לא מוציא כסף מהכיס, אלא סתם עולה לו פחות לייצר, זה אוטומטית אומר שאין מדובר על מחירי היצף, ולכן המונח "מכס מגן" לא נכון, ואז השאלה היא באמת פוליטית - להטיל מכס (סתם מכס, לא מגן) כדי לשמר תעשייה מקומית או לא.

מכס מגן בהגדרתו הוא לא פוליטי, הוא כלי להגשמת מטרה של כלכלה חופשית ומניעת ניצול מונופוליזם או מניעה של מונופולים.

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

ואני חושב שפה נמצא הפספוס העיקרי שלך ושל עוד כמה שחושבים כמוך בפורום. והמציאות היא, כמו שאתה כותב, שיש ימין ויש שמאל ויש המון באמצע. וכל מה שאני מנסה להגיד הוא שהרוב נמצא באמצע. ומונע מאינטרסים הרבה, הרבה, הרבה יותר צרים מלנסות לייצר אוטופיה מבוססת קארל מרקס, או איין ראנד.

לא טענתי אחרת לרגע.

מעבר לזה שמבחינה אלקטורלית הרוב נמצא איפשהו באמצע, חד"ש מקבלת בקושי איזה 3 מנדטים לבד אולי גם פחות, וזהות לא עברה את אחוז החסימה.

כל השאר הם גוונים של אפור באמצע.

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

אתה יכול, למשל, לטעון שאיגוד התעשיינים בארץ הם שמאלנים גמורים. אבל זו תהייה טענה בעייתית. גם כי להם הבעלות על אמצעי הייצור (התנגשות עם קומוניזם כתאוריה) וגם כי מכסים זו גם המצאה לא חדשה במיוחד, גם אם היא מזוהה עם השמאל היום, ומגיעה, כנראה, מאותו הפרוטקציוניזם שמחפשים יצרנים מקומים אל מול זרים.

אבל לא טענתי דבר כזה, ולדעתי אפילו חד"ש בעצמם לא שמאל כלכלי גמור (כשהסקאלה כוללת קומוניזם).

הם כמובן יותר שמאל מאשר נניח "איגוד ההייטק בישראל" אם היה גוף כזה.

כתפיסה ימין כלכלי בעד הורדת מכסים (למרות השם - מכס מגן לא קשור לכאן), ולכן דרישה למכס היא דרישה של שמאל כלכלי.

בסקאלה של ייבוא הכי "ימני" זה אנרכיזם - לייבא מה שתרצה, אחרי זה יש ייבוא למעט הגבלות ספציפיות שמטרתן כלכלה חופשית (נניח התאמה של תדרי שידור - אם אני אייבא ראוטר WIFI שעלול להפריע לשלך, או מכס מגן שנועד למנוע היווצרות מונופול), אחרי זה יש סובסידיות ישירות, אחרי זה יש מכסים שנועדו להגן על ייצור מקומי לעומת ייבוא, והסמן השמאלי הוא איסור ייבוא.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

ולא מתוך איזו איכפתיות יתרה למעמדם של הפועלים. בגלל זה בדיוק, כשאני מספר שאני חושב שחולדאי העמיק את הפערים בתל אביב ההסבר לזה הוא לא "הוא שמאלן! זה מה שהם עושים!". והוא גם לא "הוא ניו ליבראל! הם אוכלים תינוקות לארוחת בוקר כי איכפת להם רק מכסף".

גם כשהיה יותר שמאל כלכלי פה זה לא היה מאיכפתיות למעמדם של הפועלים. אכפתיות למעמדם של הפועלים זה רק כסות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא אחר - איך עובד מנגנון של יענו "דיפ סטייט"?

יש שר משפטים מהשמאל, שמאוד רוצה שהמערכת תעוצב בדמותו ותמשיך את ה"שושלת" גם הרבה אחרי שהוא יעזוב את המשרד לתפקיד הרבה פחות נחשק.

כבר יודעים על בחירות, הכנסת התפזרה, אבל זה לא מונע ממנו לנסות למנות פרקליט מדינה (מינוי ל-6 שנים, ימשיך אחרי שהכנסת שעוד לא נבחרה כבר תתפזר גם אם תכהן את מלוא תקופתה), כן הוא רצה למנות את פרקליט המדינה גם כשהיה ברור שזו ממשלת מעבר (ואני בכלל לא מדבר על הסיכום בהסכם הקואליציוני), ושאף לדחוף את המינוי גם כש"רשמית" (רשמית במרכאות כיוון שאין באמת הגדרה כזו, זו המצאה משפטית) זו הייתה ממשלת מעבר.

אבל זה לא כל הסיפור, הנה דוגמא אחרת, יש מי שיצעק ויאמר "אבל גם איילת שקד מינתה את גיל ברינגר", אז זה נכון, אבל היא מינתה אותו למשרת אמון, והוא הלך הביתה יחד איתה.

ניסנקורן הלך הביתה, ותכף גנץ המ"מ שלו גם הולך הביתה, אבל עו"ד גל דבוש תישאר במקומה. ועכשיו אם יבוא שר משפטים ימני וידרוש לפטר אותה יתחיל מחול שדים על "מקארתיזם"

עכשיו למה זה יענו דיפ סטייט? כי בשביל שזה יהיה דיפ סטייט זה צריך לקרות במחשכים, בתחכום, אבל לניסנקורן אין תחכום, אז קיבלנו יענו דיפ סטייט

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו בדיפ שיט, יש גורמים משפטיים מהצד הימני שקוראים לזה "דיפ שטייטעל"

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.11.2020 בשעה 17:35, m3x7r3m3 כתב:

מה עוד יש לנו?

עבריין רכוש מדופלם, עם עבר, שישב גם בכלא על עבירות רכוש, מנסה לגנוב רכב בערד, חוטף כדור, מגיע לבית החולים ונופח את נשמתו.

היורה, מתנדב במשטרה ללא עבר פלילי (מן הסתם, אחרת לא היה מתנדב במשטרה), מוצא עצמו בחקירות ומעצר.

כיוון ראשוני זה להאשים אותו בהמתה בקלות דעת (העבירה הכי חמורה שאפשר במסגרת הנסיבות, דוגמאות להמתה בקלות דעת זה נהיגה מסוכנת שגורמת למוות, משחק בנשק, בנייה מודעת מחומרים זולים וכו'), אפשר בקלות לראות שמשפטית כאן היורה נקלע לסיטואציה, לא יזם אותה, והגיב אליה (הדעה על התגובה לא רלוונטית), בעוד בנהיגה מסוכנת הנהג הוא זה שמייצר את הסיטואציה, כנ"ל במשחק בנשק או בנייה מודעת מחומרים זולים.

פרסמו היום את התיעוד ממצלמת האבטחה שלו:

https://www.ynet.co.il/news/article/H100oeKa0D#autoplay

א) טוב שהפורץ מת

ב) לצערי אני לא רואה איך הוא יוצא מזה בלי עונש מאסר משמעותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה ירייה בודדת, לא ירי לאוויר, מבחינת החוק (העקום והעלוב) זה בעייתי.

ועדיין לא רואה איך מרשיעים אותו בהמתה בקלות דעת, אלא לדעתי סעיף נמוך יותר.

לטובתו נראה שהוא אמר אמת והם אכן ישנו בקרוואן, אדם סביר יכול לפחד שיגנבו את הרכב ביחד עם הקרוואן ואשתו בפנים, זה גם יכול לשמש אותו כחלק מההגנה. חשש לחטיפה בהחלט מוכר כהגנה עצמית!

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

חשש לחטיפה בהחלט מוכר כהגנה עצמית!

הבן אמר שהקרוואן היה מנותק מהרכב

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמעתי את זה, אם הקרוואן היה מנותק מהרכב ושיף ידע את זה - זה עניין אחר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא שמעתי את זה, אם הקרוואן היה מנותק מהרכב ושיף ידע את זה - זה עניין אחר.

אחרת גם הרכב והקרוואן היו מדרדרים לפי הסרטון והיגיון הפשוט. נקווה שיש שופטים נורמליים שיבינו את העבר של הרכב ובעליו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקרוואן כזה אין בלם עזר משלו?

אי אפשר לנעול את הבלם עזר גם כשהקרוואן מחובר לרכב? (במיוחד אם הוא משמש למגורים זמניים הגיוני שאתה תנעל כל בלם עזר אפשרי, אולי אפילו תשים בלוקים או משהו מתחת לגלגלים כדי לוודא שאין בשום מקרה בטעות הידרדרות)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...