Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אם הטענות הנגדיות היו קשורות איכשהו לטענות שלי, אז מילא, אבל מכיוון שלא, ואני מצליח להבין יופי את הטענות שלכם, וגם מה אתם מנסים להוכיח. רק שוב כאמור, זו לא דרך הוכחה נכונה, למרות שהיא "נראית" נכונה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4564

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

דוד, כי זה עובדה, מה זאת אומרת?

ומ3מ3, עוד הרבה לפני עובדות, אתה לא מבין על מה הדיון.

אני מזכיר שוב, כדי שלא תתבלבל בפעם המאה: שאלתי לפני כמה עמודים מה מגדיר בעינך שמאל ומה גבולות הגזרה שלו. זוכר? יופי.

נתת אחלה הגדרה שבעולם: "1. אם נתרכז בפן הכלכלי - אז כל התערבות של הממשלה בכלכלה, שלא לצורך הבטחת כלכלה חופשית (ניגוד אינטרסים, מונופוליזם, רמאות וכו') היא שמאל כלכלי." רק מה? היא לא נכונה. למה היא לא נכונה? כי היא כללית. מאוד. וכל מה שהיה נדרש כדי להוכיח שהיא לא נכונה היא לסתור את הכלל. שזה מה שעשיתי בדיוק. כמובן, יש לזה אינספור דוגמאות אחרות. למשל לוביזם. למשל פרוטקציוניזם או מרקנטיליזם מהסוג שהמציאו לפני 600 שנה ומקדמים גם היום, גם סתם פופוליסטים ימניים.

בגלל שאתה לא יודע איך מוכיחים טענה, כי לא עשית את זה אף פעם בחיים שלך, בהתחלה לא הבנת מה אני רוצה ממך, והתאמצת להפגין שלמדת ממני כלל בסיסי בלוגיקה (תודה לפחות על זה).

אז הסבירו לך 4 אנשים - כולל אותי - לא ממש עזר. במקביל רצת לספר ש-"גילדה זה אמ-אמא של שמאל כלכלי, זה הרי אמה-הורתה של ההסתדרות למשל." רק מה? יש עם זה 2 בעיות. האחת היא שהחלק הראשון דורש הוכחה. השניה היא שהחלק השני גם דורש הוכחה וגם לא מוכיח את הראשון. כי - מה לעשות - שמאל כלכלי מהסוג שאתה מתאר זו אידיאולוגיה שלא היתה קיימת לפני 800 שנה. בדיוק  כמו שוק חופשי (מה שגם מרוקן מתוכן את ההתחכמות שלך באותו הנושא). וגם זה הוסבר לך.

אז רצת לויקיפדיה ומצאת שם משפט (אחד, ריבונו של עולם) שאומר שיש הרואים בגילדות גלגול קודם של ארגוני עובדים. כלומר הראת שיש עוד מישהו בעולם שחושב שיש השפעה בין הגילדות לארגוני עובדים. מי חושב ככה אתה לא יודע. אבל מה זה משנה? זה באינטרנט. ומה שנגרר משם, זה שאותם שלושה - ארבעה אנשים שהם פחות בורים ממך, מנסים להסביר לך פעם אחר פעם שהמשפט הזה גם חסר בסיס - לא בהכרח נכון, לא בהכרח לא נכון. פשוט אין מאחוריו שום דבר שאתה יכול להסתמך עליו. בדיוק כמו האמירה שאתה לא אוהב של שמאלנים שחושבים שאתה פשיסט רק כי אתה ימני. וגם - גרוע מזה - הוא לא מוכיח את העיקר בטענה שלך ( למרות שבלי קשר אליך ולחוסר היכולת שלך לנהל דיון סביר לאורך יותר משני עמודים - זה נושא מעניין ותמיד אפשר לדבר על long duree והשפעות ארוכות טווח).

ואתה נאחז במשפט הזה כבר שני עמודים, כאילו מינימום הפגזת פה עם איזו תיזה ברמה של אנרי פירן. כשבפועל אנחנו בדיוק בנקודת ההתחלה: ההגדרה המאוד כללית שלך על שמאל כלכלי לא נכונה. באסוש. ומפה ההשפרצות הרגילות: אני צריך לקרוא, באקדמיה לא יודעים לנתח. וכמובן ספרים זה מיותר. לא ישלטו לנו על הידע כשיש משפט בויקיפדיה וטוויטר. למה? לא יותר קל פשוט להבין שטעית ולא כל התערבות ממשלתית בכלכלה היא שמאל, ולהמשיך בחיים שלך הלאה? כנראה שלא.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אין לי זמן לענות לך, נדבר בשבוע הבא

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תחשוב לרגע שזה אופציה ריאלית שאתם לא הצלחתם להבין את עופר.

ההגדרה המילונית ל"טול קורה מבין עינייך".

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.ynet.co.il/news/article/Sk2YrcH0w#autoplay

לא מאמין לצירופי מקרים. מאמין לחלוטין שביבי מחליט החלטות הרות גורל רק כדי להציל את התחת שלו.

ביבי. מסוכן לישראל.

• רעיון טוב! 1

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצד הטוב של החיים, רק שנתיים לאחר סיום החקירה נראה שדרעי הולך לעוד משפט. מקווה שיעלם לנו מהנוף הפוליטי ויחזור בחזרה לכלא.

...

ומ3מ3, אין לנו מה לדבר. לצערי ניכר שכמו לפני 6 שנים אתה עדיין חושב שהפורום הוא זירה והשרשור הזה הוא קרב free style, בו העיקר לחבוט באויב כמה שיותר חזק, שילמד לא להיות שמאלני.

נוכל לחזור להיות חברים טובים ביום שבו תבין שאם אתה נותן הגדרה שמתחילה במילה "כל" ושנינו ביחד מסכימים שיש דוגמא שסותרת את ה"כל" הזה שלך אז ההגדרה בעייתית. זה לא קשה, אתה בטוח תצליח אם רק תפסיק לחפש קיצורי דרך, או תשכיל להבין שלפעמים אפשר ללמוד אחד מהשני גם בלי להסכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

בצד הטוב של החיים, רק שנתיים לאחר סיום החקירה נראה שדרעי הולך לעוד משפט. מקווה שיעלם לנו מהנוף הפוליטי ויחזור בחזרה לכלא.

ויחזור להיות שר אחרי שייצא משם.

ההימור שלי זה או שר האוצר או שר המשפטים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.1.2021 בשעה 18:29, יבגניפ כתב:

אני מזכיר שוב, כדי שלא תתבלבל בפעם המאה: שאלתי לפני כמה עמודים מה מגדיר בעינך שמאל ומה גבולות הגזרה שלו. זוכר? יופי.

נתת אחלה הגדרה שבעולם: "1. אם נתרכז בפן הכלכלי - אז כל התערבות של הממשלה בכלכלה, שלא לצורך הבטחת כלכלה חופשית (ניגוד אינטרסים, מונופוליזם, רמאות וכו') היא שמאל כלכלי." רק מה? היא לא נכונה. למה היא לא נכונה? כי היא כללית. מאוד. וכל מה שהיה נדרש כדי להוכיח שהיא לא נכונה היא לסתור את הכלל. שזה מה שעשיתי בדיוק. כמובן, יש לזה אינספור דוגמאות אחרות. למשל לוביזם. למשל פרוטקציוניזם או מרקנטיליזם מהסוג שהמציאו לפני 600 שנה ומקדמים גם היום, גם סתם פופוליסטים ימניים.

אם אני זוכר נכון, אתה זה שכתבת שאי אפשר לשפוט כלכלה של לפני 600 שנה במונחים של ימין ושמאל לא?

אז עכשיו כשזה מתאים לך זה משמש לסתור את הכלל?

בגלל שאתה לא יודע איך מוכיחים טענה, כי לא עשית את זה אף פעם בחיים שלך, בהתחלה לא הבנת מה אני רוצה ממך, והתאמצת להפגין שלמדת ממני כלל בסיסי בלוגיקה (תודה לפחות על זה).

ברור, אני לא יודע להוכיח טענה.

לעומת זאת הייתי צריך להזכיר לך כמעט כל הודעה היגיון לוגי בסיסי.

אני זה שהעבודה שלו נמדדת כל הזמן ברמה משפטית של "מעל לכל ספק סביר", לעומת זאת מתי פעם אחרונה היית צריך להגן על הקוד שלך מעבר ל-Code Review?

לא לדבר על האקדמיה, שהצליחה להצמיח עבודת מאסטר שלפיה אם חיילי צה"ל לא אונסים פלשתיניות, אז זה מגזענות, גם העבודה הזו יצאה ממדעי הרוח.

אז הסבירו לך 4 אנשים - כולל אותי - לא ממש עזר. במקביל רצת לספר ש-"גילדה זה אמ-אמא של שמאל כלכלי, זה הרי אמה-הורתה של ההסתדרות למשל." רק מה? יש עם זה 2 בעיות. האחת היא שהחלק הראשון דורש הוכחה. השניה היא שהחלק השני גם דורש הוכחה וגם לא מוכיח את הראשון. כי - מה לעשות - שמאל כלכלי מהסוג שאתה מתאר זו אידיאולוגיה שלא היתה קיימת לפני 800 שנה. בדיוק  כמו שוק חופשי (מה שגם מרוקן מתוכן את ההתחכמות שלך באותו הנושא). וגם זה הוסבר לך.

אתה יודע שגילדה הייתה קיימת גם לפני הרבה פחות מ-800 שנה נכון?

למעשה אתה מודע לעובדה שיש גילדות שקיימות עד היום?

תראה מה זה, שוב משהו שנגיש אפילו בוויקיפדיה אבל המאסטרנט המהולל להיסטוריה לא יודע:

ציטוט

מספר גילדות קיימות עד היום בחסות חוקי מדינה האוסרים על עיסוק במקצועות מסוימים על–ידי מי שאינו חבר בגילדה. בישראל, ישנן למשל גילדות של רופאים, עורכי דין, אדריכלים ושמאים. בגילדות המודרניות נעשה שימוש בחוק המעניק להן מונופול על תחום העיסוק כדי לכפות על מי שרוצים להשתתף בגילדה לשמש מספר שנים בעבודה כשוליות ("סטאז'ר") תמורת שכר נמוך. הקבלה כחבר מן המניין לחברות אלו (גילדות) כרוכה במעבר מבחנים ממשלתיים (עורכי דין, רואי חשבון, רופאים, אדריכלים) ורישיון העיסוק ניתן אך ורק לעומדים בבחינות[1].

הרופאים יכולים לעסוק במקצועם גם ללא חברות בהסתדרות הרפואית (להלן, "גילדת הרופאים") וההסתדרות הרפואית משמשת למעשה כארגון עובדים ולא במשמעות של "לשכה" כמו לשכת עורכי הדין.

אז רצת לויקיפדיה ומצאת שם משפט (אחד, ריבונו של עולם) שאומר שיש הרואים בגילדות גלגול קודם של ארגוני עובדים. כלומר הראת שיש עוד מישהו בעולם שחושב שיש השפעה בין הגילדות לארגוני עובדים. מי חושב ככה אתה לא יודע. אבל מה זה משנה? זה באינטרנט.

מצוין, אז אתה מסכים שאני לא היחיד שחושב ככה? והרי כל הדיון אד הומינם הזה, ניסיתם לצייר כאילו אני טוען טענות הזויות ואני היחיד בעולם שחושב ככה, ועוד שלדעתי זה הופך אותי לחכם באדם.

ומה שנגרר משם, זה שאותם שלושה - ארבעה אנשים שהם פחות בורים ממך, מנסים להסביר לך פעם אחר פעם שהמשפט הזה גם חסר בסיס - לא בהכרח נכון, לא בהכרח לא נכון. פשוט אין מאחוריו שום דבר שאתה יכול להסתמך עליו. בדיוק כמו האמירה שאתה לא אוהב של שמאלנים שחושבים שאתה פשיסט רק כי אתה ימני. וגם - גרוע מזה - הוא לא מוכיח את העיקר בטענה שלך ( למרות שבלי קשר אליך ולחוסר היכולת שלך לנהל דיון סביר לאורך יותר משני עמודים - זה נושא מעניין ותמיד אפשר לדבר על long duree והשפעות ארוכות טווח).

זו הטעות הקריטית שלכם - למשפט הזה אין שום קשר להוכחת הטיעון העיקרי שלי, הוא נוגע אך ורק להתנשאות (הריקה מתוכן יש לומר) שלכם, ושומט את הקרקע מתחת לטענה שלכם, כאילו אני רואה בעצמי החכם באדם, ואני היחיד בעולם שרואה קשר בין הגילדה להסתדרות.

ואתה נאחז במשפט הזה כבר שני עמודים, כאילו מינימום הפגזת פה עם איזו תיזה ברמה של אנרי פירן. כשבפועל אנחנו בדיוק בנקודת ההתחלה: ההגדרה המאוד כללית שלך על שמאל כלכלי לא נכונה. באסוש. ומפה ההשפרצות הרגילות: אני צריך לקרוא, באקדמיה לא יודעים לנתח. וכמובן ספרים זה מיותר. לא ישלטו לנו על הידע כשיש משפט בויקיפדיה וטוויטר. למה? לא יותר קל פשוט להבין שטעית ולא כל התערבות ממשלתית בכלכלה היא שמאל, ולהמשיך בחיים שלך הלאה? כנראה שלא.

1. העצוב הוא, שבשביל לסתור את הטענה שלכם שאני היחיד שרואה קשר, לא הייתי צריך תיזה, רק משפט, ועוד מוויקיפדיה. השם ישמור.

2. אתה באמת צריך לקרוא, והויכוח במשך כמה עמודים, כשלא ברור לך למה משמש אותו משפט בדיון - מוכיח בדיוק את זה.

3. באקדמיה (לפחות במדעי הרוח) כנראה לא יודעים לנתח, אחרת אין לי דרך להסביר את כל ההודעות שלך עם התעודת MA שלך.

4. איפה כתבתי שספרים זה מיותר? מבקש לא להמציא דברים.

5. לא כל התערבות ממשלתית בכלכלה היא שמאל, אבל היית יודע את זה אם היית קורא. אבל נו טוב, זה מוכיח את סעיף 2.

בתאריך 7.1.2021 בשעה 18:57, פינדר כתב:

ההגדרה המילונית ל"טול קורה מבין עינייך".

או שאתה לא מבין את משמעות הביטוי, או שלא הבנת מה קרה.

אני הבנתי את עופר, אתם לא הבנתם את עופר.

אי לכך ובהתאם לזאת, לא ניתן להשתמש בביטוי הזה בהקשר הזה.

אגב בכתיב לא מנוקד, עינייך מתייחס לעיניים של גוף שני נקבה, ואני פעם אחרונה שבדקתי לא נקבה.

אבל זה Beside the point לחלוטין.

בתאריך 8.1.2021 בשעה 14:04, MadCat_LE כתב:

https://www.ynet.co.il/news/article/Sk2YrcH0w#autoplay

לא מאמין לצירופי מקרים. מאמין לחלוטין שביבי מחליט החלטות הרות גורל רק כדי להציל את התחת שלו.

ביבי. מסוכן לישראל.

אין לביבי שום השפעה על זה, ההחלטה של שר המשפטים היא האם לקיים דיונים משפטיים בזמן הסגר כרגיל, באופן מוגבל, או במתכונת חירום.

מעבר לזה, ההחלטה האם לקיים דיון משפטי ספציפי (נקרא לזה נניח משפט נתניהו) נתונה לנשיא בית הדין הרלוונטי, במקרה שלנו מחוזי ירושלים, ו/או לראש ההרכב.

כלומר אתה טוען שאיכשהו ביבי דחף לסגר, גנץ (מ"מ שר המשפטים) מחליט שמערכת המשפט תפעל כרגיל (או לפחות כלפי חוץ), ואיכשהו נשיא בית הדין המחוזי בירושלים, ו/או ראש ההרכב במשפט נתניהו מחליט לדחות דיונים, ואיכשהו ביבי צפה את זה? מנותק מהמציאות לגמרי.

מה שכן סגר כזה מבחינת ביבי הוא Win-Win, אם ידחו דיונים - ברור למה זה טוב לו, אם לא ידחו דיונים זה ייתן לו תחמושת בקרב נגד מערכת המשפט - גם בתקופת סגר זה מגביר את תחושת ה"רדיפה" (ולא רלוונטי אם זה נכון או לא).

בתאריך 8.1.2021 בשעה 15:24, יבגניפ כתב:

ומ3מ3, אין לנו מה לדבר. לצערי ניכר שכמו לפני 6 שנים אתה עדיין חושב שהפורום הוא זירה והשרשור הזה הוא קרב free style, בו העיקר לחבוט באויב כמה שיותר חזק, שילמד לא להיות שמאלני.

נוכל לחזור להיות חברים טובים ביום שבו תבין שאם אתה נותן הגדרה שמתחילה במילה "כל" ושנינו ביחד מסכימים שיש דוגמא שסותרת את ה"כל" הזה שלך אז ההגדרה בעייתית. זה לא קשה, אתה בטוח תצליח אם רק תפסיק לחפש קיצורי דרך, או תשכיל להבין שלפעמים אפשר ללמוד אחד מהשני גם בלי להסכים.

עזרה קלה - הגדרה לפי תבנית כל X למעט Y, אומרת כל X, חוץ מאשר Y.

עוד כדאי לך גם לקחת בחשבון דברים שכבר הסכמנו עליהם, משמע אם הסכמנו שאין אפשרות לשפוט "ימין ושמאל כלכלי" תקופות של ימי הביניים, אל תנסה להביא דוגמאות משם. כי זה לא יסתור את ההגדרה. באותה מידה אי אפשר להתייחס ל"מעשר" בתקופת התנ"ך כאל שמאל כלכלי כן?

אגב @פינדר - הנה בשבילך דוגמא מתי המשפט "טול קורה מבין עיניך" כן מתאים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ3מ3, היקר, הלכת לאיבוד לחלוטין, יותר מאי פעם. מה נסגר איתך?!

אני מזחיר אוךת שוב 5 עמודים אחורה. ביקשתי שתגדיר מה זה שמאל. כתבת "אם נתרכז בפן הכלכלי - אז כל התערבות של הממשלה בכלכלה, שלא לצורך הבטחת כלכלה חופשית (ניגוד אינטרסים, מונופוליזם, רמאות וכו') היא שמאל כלכלי". כתבת? עד כאן אתה איתי? יופי. אתה מבין איך אפשר להפריך את ההגדרה שלך? הדגשתי את המילה "כל" כדי לעזור לך. אבל הנה עוד דוגמא, שאולי תעזור: האם אתה רואה בעצמך פשיסט? האם אתה רואה בעצמך גזען? האם כשאתה מסתכל במראה אתה מזהה תהליכים? אם התשובה לכל אלו היא "לא", אתה עלול להבין את הלוגיקה. לא כל הכללה שמישהו ממציא, כמו שאתה עושה, נכונה. 

בשלב הבא כל מה שעשיתי היה להראות שההגדרה שלך לא נכונה. ולא צריך להיות "מאסטרנט" להיסטוריה לזה. לא צריך אפילו תעודת בגרות. בטוח שאפילו יאיר לפיד היה יודע להסביר לך שההגדרה לא נכונה, מהסיבה הפשוטה שהמושגים "ימין" ו"שמאל" הם צעירים יחסית, ואילו התערבויות של הממשלה בכלכלה הן עתיקות וקיימות מאז שיש ממשלות. זה שאתה לא יודע את זה - זה עצוב. אבל אתה מבין את זה? כמובן, גילדה מדיאבלית היא רק דוגמא אחת להתערבות ממשלית מעוגנת בחוק שהיתה קיימת מאות שנים לפני הופעתם של המושגים ימין ושמאל.. כתבתי גם בצורה מאוד מפורשת "ימי הביניים". כמה פעמים. מכיוון שאתה לא מבין את משמעות הפריודיזציה של מושגים, אתה מתקשה להבין את זה, אני יודע. למרות שגם חן ואחרים ניסו להוביל אותך לזה, זה עדיין לא מסתדר לך. 

משם טסת לאונן על עצמך, כמו שאתה אוהב, על משפטים סתומים, ציטוטים של ציטוטים, מטא ויכוחים ועוד. כי אתה מתקשה להבין מה נאמ, מה מחזק את הטענה שלך, מה נושא הדיון - ולפני הכל, שלא מדובר בקרב במורטל קומבט שבו העיקר לחבוט ביריב ובסוף מקבלים איזה finish him מרשים. אז בהתחלה היה לנו משפט מהויקיפדיה ש-"יש הרואים". מה זה מוכיח אני לא יודע עד עכשיו. למה זה רלוונטי רק אתה יודע לספר. ועל רמת הנכונות של הטענה הזו בפני עצמה דנו כבר מספיק. מחזיר אותך שוב לטענה שיש הרואים בפתיסת הועלם שלך פשיזם. מה זה אומר? אבל למה לעצור שם? כל כך הלכת לאיבוד, שהסברת שבעצם לא בכל מקום שיש גילדות זה שמאל, שזה אחלה. כי זה אומר שאתה סוגר מעגל קסמים עם עצמך ומבין שיכולה להיות התערבות ממשלתית בכלכלה שהיא לא שמאל. שזה בדיוק מה שאמרתי, כדי לגרום לך לערער בהגדרות שלך. אז על מה בעצם אתה מתווכח?

אבל גם אז: למה שתעצור שם? אז חזרת עכשיו עם כוחות מחודשים, אחרי הסופש, כדי לספר לי שגילדות קיימות גם היום. וכמובן שוב מפה נגזרות טענות מרחיקות לכת עלי ועל האקדמיה. רק שיש בזה בעיה אחת בדיוק: אף אחד מעולם לא טען שהן לא קיימות גם היום. זה שהתייחסתי לתפקידן בי"מב לא מאפשר, מה לעשות, להסיק על מצבן היום. וזה טריוויאלי כמו זה שאתה בור. למעשה, נתתי אפילו דוגמא אחרת מאוד דומה: פלרמנט. היה כזה במאה ה-13 ויש גם היום. זה לא אומר שבמאה ה-13 היתה דמוקרטיה. אבל, כמו שכבר כתבתי כמה פעמים, כשהמטרה היא לחבוט בשמאלנים, אז גם סתם לזרוק משפטים שאף אחד לא מתווכח עליהם, כאליו אתה מגלה את אמריקה, זו השיטה.

באמת, אני לא יודע מה הסיפור שלך או הבעיה שלך. אבל אני ממליץ לך שוב: תנשום אוויר, תעשה לעצך סדר, תנסה להבין על מה הדיון ומה מחזק את הטענות שלך ומה לא. אם אתה לא מבין שכל מה שאני מנסה לעשות כבר שבוע הוא להסביר לך שיש לך באג בהגדרה של שמאל - אז חבל. אם אתה חושב שהאחזות נואשת בטענות שאין לך אין לגבות כי אתה בור, או זריקה של משפטים שאף אחד לא מתווכח עליהם, אבל שלא תורמים דבר לטענה שלך לא עוזרת לך - גם חבל. אבל זו המציאות. ונשבע לך, שוב, שאפשר לנהל דיון גם בלי הסכמה אבל גם בלי הפיכה שלו ל"מי יותר גבר?" כמו שאתה מתעקש לעשות. זה גם לא עובד לך, וגם לא משיג לך דבר. קרא ספר במקום. תרוויח הרבה יותר.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, יבגניפ כתב:

מ3מ3, היקר, הלכת לאיבוד לחלוטין, יותר מאי פעם. מה נסגר איתך?!

אני דווקא מצאתי את עצמי, אפילו היה לי סופ"ש נחמד.

לפני 26 דקות, יבגניפ כתב:

אני מזחיר אוךת שוב 5 עמודים אחורה. ביקשתי שתגדיר מה זה שמאל. כתבת "אם נתרכז בפן הכלכלי - אז כל התערבות של הממשלה בכלכלה, שלא לצורך הבטחת כלכלה חופשית (ניגוד אינטרסים, מונופוליזם, רמאות וכו') היא שמאל כלכלי". כתבת? עד כאן אתה איתי? יופי. אתה מבין איך אפשר להפריך את ההגדרה שלך? הדגשתי את המילה "כל" כדי לעזור לך. אבל הנה עוד דוגמא, שאולי תעזור: האם אתה רואה בעצמך פשיסט? האם אתה רואה בעצמך גזען? האם כשאתה מסתכל במראה אתה מזהה תהליכים? אם התשובה לכל אלו היא "לא", אתה עלול להבין את הלוגיקה. לא כל הכללה שמישהו ממציא, כמו שאתה עושה, נכונה. 

אני אעזור לך, המילה "שלא" היא הפחתה, אפשר להחליף אותה ב"למעט" למשל, Exclude באנגלית אם אתה ממש מתקשה.

לפני 27 דקות, יבגניפ כתב:

בשלב הבא כל מה שעשיתי היה להראות שההגדרה שלך לא נכונה. ולא צריך להיות "מאסטרנט" להיסטוריה לזה. לא צריך אפילו תעודת בגרות. בטוח שאפילו יאיר לפיד היה יודע להסביר לך שההגדרה לא נכונה, מהסיבה הפשוטה שהמושגים "ימין" ו"שמאל" הם צעירים יחסית, ואילו התערבויות של הממשלה בכלכלה הן עתיקות וקיימות מאז שיש ממשלות. זה שאתה לא יודע את זה - זה עצוב. אבל אתה מבין את זה? כמובן, גילדה מדיאבלית היא רק דוגמא אחת להתערבות ממשלית מעוגנת בחוק שהיתה קיימת מאות שנים לפני הופעתם של המושגים ימין ושמאל.. כתבתי גם בצורה מאוד מפורשת "ימי הביניים". כמה פעמים. מכיוון שאתה לא מבין את משמעות הפריודיזציה של מושגים, אתה מתקשה להבין את זה, אני יודע. למרות שגם חן ואחרים ניסו להוביל אותך לזה, זה עדיין לא מסתדר לך. 

רק שבשביל להראות שההגדרה שלי לא נכונה, היית צריך להישאר בגבולות הדיון - משמע לא לחזור לימי הביניים, נניח.

לפני 28 דקות, יבגניפ כתב:

משם טסת לאונן על עצמך, כמו שאתה אוהב, על משפטים סתומים, ציטוטים של ציטוטים, מטא ויכוחים ועוד. כי אתה מתקשה להבין מה נאמ, מה מחזק את הטענה שלך, מה נושא הדיון - ולפני הכל, שלא מדובר בקרב במורטל קומבט שבו העיקר לחבוט ביריב ובסוף מקבלים איזה finish him מרשים. אז בהתחלה היה לנו משפט מהויקיפדיה ש-"יש הרואים". מה זה מוכיח אני לא יודע עד עכשיו. למה זה רלוונטי רק אתה יודע לספר. ועל רמת הנכונות של הטענה הזו בפני עצמה דנו כבר מספיק. מחזיר אותך שוב לטענה שיש הרואים בפתיסת הועלם שלך פשיזם. מה זה אומר? אבל למה לעצור שם? כל כך הלכת לאיבוד, שהסברת שבעצם לא בכל מקום שיש גילדות זה שמאל, שזה אחלה. כי זה אומר שאתה סוגר מעגל קסמים עם עצמך ומבין שיכולה להיות התערבות ממשלתית בכלכלה שהיא לא שמאל. שזה בדיוק מה שאמרתי, כדי לגרום לך לערער בהגדרות שלך. אז על מה בעצם אתה מתווכח?

ואני הלכתי לאיבוד?!

מכיוון שאני מעריך שיש לך יכולת להבין משפטים, בטח אם חוזרים עליהם כמה וכמה פעמים, המסקנה שלי היא ששוב, לא קראת, או לא קראת את הכל.

יכלתי להעריך אחרת, אבל זה לא מכבד אותי ולא אותך.

לפני 30 דקות, יבגניפ כתב:

אבל גם אז: למה שתעצור שם? אז חזרת עכשיו עם כוחות מחודשים, אחרי הסופש, כדי לספר לי שגילדות קיימות גם היום. וכמובן שוב מפה נגזרות טענות מרחיקות לכת עלי ועל האקדמיה. רק שיש בזה בעיה אחת בדיוק: אף אחד מעולם לא טען שהן לא קיימות גם היום. זה שהתייחסתי לתפקידן בי"מב לא מאפשר, מה לעשות, להסיק על מצבן היום. וזה טריוויאלי כמו זה שאתה בור. למעשה, נתתי אפילו דוגמא אחרת מאוד דומה: פלרמנט. היה כזה במאה ה-13 ויש גם היום. זה לא אומר שבמאה ה-13 היתה דמוקרטיה. אבל, כמו שכבר כתבתי כמה פעמים, כשהמטרה היא לחבוט בשמאלנים, אז גם סתם לזרוק משפטים שאף אחד לא מתווכח עליהם, כאליו אתה מגלה את אמריקה, זו השיטה.

תבדוק מה היו מטרות הגילדה המרכזיות אז, והיום, הן אגב מנוגדות לחלוטין לתפיסה כלכלית ליבלית (או "ימנית"), וזה כולל למשל הגבלה של כמות המורשים לעסוק במקצוע (עריכת דין), או אספקה של עובדים זוטרים, שבויים, בשכר נמוך.

איפה השניצל שיספר לנו על חייו כסטאז'ר?

לפני 33 דקות, יבגניפ כתב:

באמת, אני לא יודע מה הסיפור שלך או הבעיה שלך. אבל אני ממליץ לך שוב: תנשום אוויר, תעשה לעצך סדר, תנסה להבין על מה הדיון ומה מחזק את הטענות שלך ומה לא. אם אתה לא מבין שכל מה שאני מנסה לעשות כבר שבוע הוא להסביר לך שיש לך באג בהגדרה של שמאל - אז חבל. אם אתה חושב שהאחזות נואשת בטענות שאין לך אין לגבות כי אתה בור, או זריקה של משפטים שאף אחד לא מתווכח עליהם, אבל שלא תורמים דבר לטענה שלך לא עוזרת לך - גם חבל. אבל זו המציאות. ונשבע לך, שוב, שאפשר לנהל דיון גם בלי הסכמה אבל גם בלי הפיכה שלו ל"מי יותר גבר?" כמו שאתה מתעקש לעשות. זה גם לא עובד לך, וגם לא משיג לך דבר. קרא ספר במקום. תרוויח הרבה יותר.

אצלי יש סדר, אני מזכיר לך שאני לא זה שטען כמה פעמים קשר של גרירה מנוגד לכללי הלוגיקה, אני גם לא זה שכתבתי כמה שורות למעלה:

ציטוט

מה זה מוכיח אני לא יודע עד עכשיו. למה זה רלוונטי רק אתה יודע לספר.

אז אולי לא אצלי חסר הסדר?

אגב אם כבר, הדיונים שלך כל הזמן מתנקזים לאיזור של "אני למדתי היסטוריה אז אני יודע" (ועוד טוען שאתה יודע לוגיקה, אבל לזהות שזה כשל לוגי, לא. זה יותר מדי), או זלזול מוחלט בצד השני, או פאסיב אגרסיב, לפעמים גם שילוב של הדברים.

אין לי בעיה לנהל דיון בלי הסכמה, רק רצוי שזה יהיה ברמה לוגית ולא ברמת "אתה יודע שאני למדתי על גילדות של ימי הביניים בתואר?" כשזה לא תומך בטענות שלך.

גם רצוי, שמדי פעם, תקרא ותבין את הטענות של הצד השני, ואז תנסה לפחות להבין האם הוא תומך בטענה שלו או לא.

גם הנטייה המוגזמת שלך לפנייה לסמכות, אבל רק כל עוד זו סמכות אקדמית כמובן, בעוכריך, אבל היא טובה לאוננות המשותפת שלכם.

עניין נוסף זה רצוי לא לנסות כל הזמן להקטין את הצד השני בדיון, כי זה לא עובד עליי, אבל זה מצייר אותך (ועוד כמה) כבעלי תרבות דיון דיי נמוכה. משם אפשר לרדת רק לכיוון "אמא שלך" או זריקת קקי. למען הסר ספק, לא אשתף פעולה עם אף אחת מהאופציות הללו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי תקימו מפלגות. נשארו מקומות אחרונים :)

מי יכול להבהיר לבור כמוני מה משה יעלון ועופר שלח חושבים שהם עושים.

הם לא יודעים שאת אחוז החסימה הם לא עוברים?

רק אני רואה את זה?

מה ההיגיון לעזוב ג'וב בשביל להקים  מפלגה שלא ברור מה הערך המוסף שלה שמצדיק אחת כזו.

ואני לא מדבר כאן על מוסריות. נטו VFM של פוליטקאי שמחפש עבודה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חכה יש עוד חודשיים. לפני הבחירות הם יתאחדו שוב לאיזה מוטציה חדשה או ייעלמו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, yd b-4 כתב:

רק אני רואה את זה?

מה ההיגיון לעזוב ג'וב בשביל להקים  מפלגה שלא ברור מה הערך המוסף שלה שמצדיק אחת כזו.

גם לזכיה בלוטו יש סיכוי מזערי ועדיין אנשים שולחים כל שבוע...

וברצינות, כנראה שיש פה איזה עניין כלכלי? בתור מפלגה עצמאית הם מקבלים מימון מהכנסת? 

מי יודע? 

זה כנראה השרשור המתאים.

בג"צ קבע שמותר להכניס חמץ לבתי החולים בפסח ואוסר על המאבטחים לחפס בתיקי המבקרים:

https://rotter.net/forum/scoops1/677086.shtml

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, yd b-4 כתב:

רק אני רואה את זה?

לפני 10 דקות, SlowRide כתב:

חכה יש עוד חודשיים. לפני הבחירות הם יתאחדו שוב לאיזה מוטציה חדשה או ייעלמו.

כנראה זה העניין, בדיוק כמו סער וביבי, יציאה לעמוד בראש מפלגה כדי למקסם כוח לקראת מו"מ לאיחוד.

חוצמזה לא נראה לי שלבוגי הייתה ברירה, נראה לי שלפיד זרק אותו.

לפני 5 דקות, SurfHigh כתב:

גם לזכיה בלוטו יש סיכוי מזערי ועדיין אנשים שולחים כל שבוע...

וברצינות, כנראה שיש פה איזה עניין כלכלי? בתור מפלגה עצמאית הם מקבלים מימון מהכנסת? 

מי יודע? 

לדעתי רק מפלגה מכהנת (או התפלגות של כמות ח"כים מסוימת ממפלגה מכהנת), או מפלגה שנבחרה (עברה את אחוז החסימה) מקבלת מימון.

זכור לי במעומעם משהו על זה ש"זהות" גייסה אז כספים כדי לכסות את הוצאות הבחירות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כנראה השרשור המתאים.

בג"צ קבע שניתן להכניס חמץ לבתי החולים בפסח, ולמאבטחים אסור למנוע זאת או לחפש לך בתיק:

https://www.kipa.co.il/חדשות/1105034-בגץ-הכריע-סופית-מותר-להכניס-חמץ-לבתי-החולים

יפה. עוד צעד בכיוון חיובי.

נ.ב

פסק הדין ניתן כבר באפריל 2020, פשוט עכשיו בג"צ דחה בקשה לדיון נוסף בנושא ובכך השאיר את פסק הדין על כנו. 

• רעיון טוב! 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...