Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 50 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני טוען משהו אחר - שתפיסת שמאל כלכלי לא יכולה להתקיים ללא נפוטיזם (מה שנקרא הכלה חזקה - Composite Aggregation), תפיסת ימין כלכלי כן.

זו טענה שדורשת הוכחות ברמה של עבודת דוקטורט במדעי המדינה, לא של משפט-וחצי בפורום...

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4418

• פינדר

3468

• m3x7r3m3

2926

מזל שאני לא דוקטורנט במדעי המדינה, ככה אני יכול לטעון טענה כזו בלי לעשות דוקטורט וכן להישאר במשפט וחצי בפורום 🤣

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גזענות היתה ונשארה אידיאולוגיה פוליטית ברורה. היום יש פחות אנשים שמגדירים עצמם ככאלו בגלוי כי היא נתפסת כלא לגיטימית. מפלגות שמקדמות גזענות קיימות חוקית או מחוץ לחוק ברוב מדינות העולם שאני מכיר. מפלגה שאומרת במצע משהו כמו ״אנחנו נקדם הגירה לשכונות עניות אבל לא איפה שאנחנו גרים כי אנחנו נימביז״? לא שמעתי על כזו. אולי רק אני. 

אני לא טוען שחולדאי לא מונע על ידי אג׳נדה שמאלנית כי מישהו יותר שמאלני אומר שהוא לא. בדיוק כמו שאני לא טוען שהליכוד לא מקדם מדיניות כלכלית ימנית כי אתה טוען שהוא לא. הטענה שלי היא הרבה יותר פשוטה: חולדאי לא שמאלני (לפחות כלכלית) כי כראש עיר הוא לא מקדם אג׳נדה שמאלנית (כלכלית). המבקרים מהשמאל הם דוגמא ללמוד ממנה על טעונים למה הוא לא. כמו שאתה דוגמא למבקר של הליכוד מהימין. כאנשים אינטלגנטיים אנחנו אמורים לברור כל מיני דברים מביקורת על אחרים, נכון? אז אני בוחר לברור מהביקורת שלך על הליכוד את זה שהם לא מקדמים אג׳נדה כלכלית ליברלית, ומהביקורת על חולדאי את זה שהוא אכן לא מקדם שום אג׳נדה כלכלית שמאלנית. ובשני המקרים - קח עוד מחמאה, אבל אל תתרגל - המבקרים צודקים.

אני לא מבין מה אתה כותב בפעם השלישית אל p > q. אני, אם תשים לב, העלתי את הטענה הברורה מאילו הזו. הסכמנו שאי שוויון לא מוכיח שמאלנות. נשארנו עם זה שחולדאי שמאלני מבחינת שיוך פוליטי. הליכוד מראה לצד השני בדיוק כמה מעט זה אומר. זה הכל. אין שום דבר מהפכני מדי באמירה שסיסמאות ומעשים לא תמיד הולכים ביחד נכון? ובמקרה של חולדאי אפילו סיסמאות שמאלניות אין יותר מדי.

מה אתה רוצה עם הטענות על נפוטיזם אני באמת לא יודע. אבל אין לי כח לויכוח נאיבי על ימין טוב ושמאל רע. צדיק באמונתו יחיה.

וחבל שאתה לא דוקטורנט. באמת. אני באמת לא יודע כמה פעמים בחיים יצא לך לאתגר את המחשבה שלך, שלא בפורום בו כולם מזלזלים אחד בשני וכל אחד בטוח שהוא גאון של אמא. לומדים מזה לפעמים גם משהו.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא נראה לי שקיים בפועל שלטון ללא נפוטיזם.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

גזענות היתה ונשארה אידיאולוגיה פוליטית ברורה. היום יש פחות אנשים שמגדירים עצמם ככאלו בגלוי כי היא נתפסת כלא לגיטימית. מפלגות שמקדמות גזענות קיימות חוקית או מחוץ לחוק ברוב מדינות העולם שאני מכיר. מפלגה שאומרת במצע משהו כמו ״אנחנו נקדם הגירה לשכונות עניות אבל לא איפה שאנחנו גרים כי אנחנו נימביז״? לא שמעתי על כזו. אולי רק אני. 

אתה לא מכיר מפלגות שאומרות "צריך לקבל את המסתננים בלה בלה בלה" בלי לומר איפה צריך לשים אותם?

כמובן שלא יגידו שהם נימביז כי לומר דבר כזה זהה להסתובבות עם שלט "אני צבוע".

אני לא טוען שחולדאי לא מונע על ידי אג׳נדה שמאלנית כי מישהו יותר שמאלני אומר שהוא לא. בדיוק כמו שאני לא טוען שהליכוד לא מקדם מדיניות כלכלית ימנית כי אתה טוען שהוא לא. הטענה שלי היא הרבה יותר פשוטה: חולדאי לא שמאלני (לפחות כלכלית) כי כראש עיר הוא לא מקדם אג׳נדה שמאלנית (כלכלית). המבקרים מהשמאל הם דוגמא ללמוד ממנה על טעונים למה הוא לא. כמו שאתה דוגמא למבקר של הליכוד מהימין. כאנשים אינטלגנטיים אנחנו אמורים לברור כל מיני דברים מביקורת על אחרים, נכון? אז אני בוחר לברור מהביקורת שלך על הליכוד את זה שהם לא מקדמים אג׳נדה כלכלית ליברלית, ומהביקורת על חולדאי את זה שהוא אכן לא מקדם שום אג׳נדה כלכלית שמאלנית. ובשני המקרים - קח עוד מחמאה, אבל אל תתרגל - המבקרים צודקים.

מה היכולת בכלל של ראש עיר לקדם אג'נדה כלכלית כלשהי? הוא כפוף לחוקים, לתקציבים ולמשרד הפנים. ובין השינויים שהובילו לכך שלכל רשות מקומית יש חברה כלכלית, ומהצד השני השוטים של גרעונות תקציביים אין לו הרבה מרחב תמרון.

אני לא מבין מה אתה כותב בפעם השלישית אל p > q. אני, אם תשים לב, העלתי את הטענה הברורה מאילו הזו. הסכמנו שאי שוויון לא מוכיח שמאלנות. נשארנו עם זה שחולדאי שמאלני מבחינת שיוך פוליטי. הליכוד מראה לצד השני בדיוק כמה מעט זה אומר. זה הכל. אין שום דבר מהפכני מדי באמירה שסיסמאות ומעשים לא תמיד הולכים ביחד נכון? ובמקרה של חולדאי אפילו סיסמאות שמאלניות אין יותר מדי.

מסכים, כנראה שבלי קשר צורת השלטון בישראל (ואולי גם אנחנו כחברה באופן כוללני) מעודדת דווקא נפוטיזם וקומבינות.

וחבל שאתה לא דוקטורנט. באמת. אני באמת לא יודע כמה פעמים בחיים יצא לך לאתגר את המחשבה שלך, שלא בפורום בו כולם מזלזלים אחד בשני וכל אחד בטוח שהוא גאון של אמא. לומדים מזה לפעמים גם משהו.

יש לי דברים יותר חשובים ומועילים לעולם לעשות, מאשר להשחית את זמני על מחקר דוקטורט במדעי המדינה.

אבל הנקודה היא שדיונים בפורום לא מצריכים אישור ברמת מחקר של דוקטורט או משפט פלילי

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חושב שנימביזם זו גישה מודעת לעצמה - אז לא. בניגוד לגזענות שיכולה להיות כזו. אבל למען האמת אני לא מבין מה אתה רוצה להוכיח בזה ואיך זה קשור לחולדאי.

לגבי הכח של ראש העיר - קידום ויתור על שטח ציבורי בפועל, כמו שיקרה בדולפינריום עד כמה שאני זוכר, או בכיכר אתרים - זו החלטה של העיריה. העיריות, עד כמה שאני יודע, הן גם האויבות הגדולות של תוכניות פינוי בינוי למגורים. גם תוכניות בינוי גרנדיוזיות שונות עוברות בעיריה, כמו שאצל השכנים ברמת גן ראש העיר מתגאה במגדל בן איזה 100 קומות שמקימים בבורסה. בוודאי, לא הכל בשליטה של ראשי הערים. 

היה מעניין, אגב, שבבחירות לראשות העיר הבייס המאוד חזק של חולדאי היה בשכונות היוקרה מעבר לירקון, ובצפון הישן ומרכז העיר היה המעוז של זמיר. לי, בכל מקרה, אין אנטי אליו, למרות שיש בערך שלושה דברים בהם אני לא מת על מה שעשה: ההתנהלות בדרום העיר וההזנחה שלה, עידוד השתלטותם של הקורקינטים השיתופיים (ולא רק) על מדרכות העיר, בשם מאגניבות צעירה ומה שנעשה סביב בניית הרכבת הקלה והמטרו העתידי - לא בשליטתו אבל אולי היה יכול להשפיע יותר.

בהחלט לא צריך דוקטורט כדי לכתוב בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אני טוען משהו אחר - שתפיסת שמאל כלכלי לא יכולה להתקיים ללא נפוטיזם (מה שנקרא הכלה חזקה - Composite Aggregation), תפיסת ימין כלכלי כן.

ושוב, ג'סינדה to the rescue. לא מכיר מאוד לעומק, אבל לא שמעתי עדיין טענות על נפוטיזם. מספיק שמאל?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, יבגניפ כתב:

אם אתה חושב שנימביזם זו גישה מודעת לעצמה - אז לא. בניגוד לגזענות שיכולה להיות כזו. אבל למען האמת אני לא מבין מה אתה רוצה להוכיח בזה ואיך זה קשור לחולדאי.

לא יודע אם מודעת או לא, לא ניסיתי אף פעם.

זה לא קשור ישירות לחולדאי אבל נזכיר רגע איך הגענו לזה:

1. דובר על חולדאי

2. אני אמרתי שחולדאי זה יצור מוזר כזה, יש לו בית פוליטי כבר עשורים, ולקראת הריצה לכנסת הקים מפלגה חדשה, סביר להניח כדי להתנתק מהדימוי (וכמות המנדטים שנלווית לדימוי הזה) של העבודה.

3. אתה כתבת את זה: 

בתאריך 31.12.2020 בשעה 11:41, יבגניפ כתב:

לגבי חולדאי - כלכלית אני לא בטוח שהוא כזה שמאל באמת. תל אביב היא עיר מוצלחת, אבל היא עיר מוצלחת לעשירים. יש כמה פרויקטי שכירות לטווח ארוך שהעיריה לוקחת בהם חלק. אבל בכלליות העיריה מתנהלת בכיוון די ברור. מתוכניות נדלניות שחלקן הורסות את העיר, דרך ההזנחה המתמשכת של שכונות דרום העיר וכו'.

עד לאותה נקודה לא דובר בכלל על האג'נדה הכלכלית של חולדאי, לפחות לא בשרשור הזה.

לפני 31 דקות, יבגניפ כתב:

לגבי הכח של ראש העיר - קידום ויתור על שטח ציבורי בפועל, כמו שיקרה בדולפינריום עד כמה שאני זוכר, או בכיכר אתרים - זו החלטה של העיריה. העיריות, עד כמה שאני יודע, הן גם האויבות הגדולות של תוכניות פינוי בינוי למגורים. גם תוכניות בינוי גרנדיוזיות שונות עוברות בעיריה, כמו שאצל השכנים ברמת גן ראש העיר מתגאה במגדל בן איזה 100 קומות שמקימים בבורסה. בוודאי, לא הכל בשליטה של ראשי הערים. 

מה בין זה ובין שמאל כלכלי לא הבנתי.

לפני 32 דקות, יבגניפ כתב:

היה מעניין, אגב, שבבחירות לראשות העיר הבייס המאוד חזק של חולדאי היה בשכונות היוקרה מעבר לירקון, ובצפון הישן ומרכז העיר היה המעוז של זמיר. לי, בכל מקרה, אין אנטי אליו, למרות שיש בערך שלושה דברים בהם אני לא מת על מה שעשה: ההתנהלות בדרום העיר וההזנחה שלה, עידוד השתלטותם של הקורקינטים השיתופיים (ולא רק) על מדרכות העיר, בשם מאגניבות צעירה ומה שנעשה סביב בניית הרכבת הקלה והמטרו העתידי - לא בשליטתו אבל אולי היה יכול להשפיע יותר.

באופן אולי קצת משעשע, הבייס של השמאל זה דווקא העשירים, תמיד אוהבים את האנקדוטות האלה אחרי בחירות, שביבי ניצח בראש העין וגנץ בקיסריה וכו'.

לפני 33 דקות, יבגניפ כתב:

בהחלט לא צריך דוקטורט כדי לכתוב בפורום.

מזל שככה, אחרת לא יכלת גם אתה לכתוב פה

לפני 27 דקות, pooh-bear כתב:

ושוב, ג'סינדה to the rescue. לא מכיר מאוד לעומק, אבל לא שמעתי עדיין טענות על נפוטיזם. מספיק שמאל?

לדוגמה:

ציטוט

2018 –

• August: Minister of Broadcasting, Communications, and Digital Media Clare Curran is dismissed from cabinet after a series of incidents involving secret meetings between herself and Radio New Zealand broadcaster and senior manager Carol Hirschfeld[49] and tech entrepreneur Derek Handley.[50] She resigned as a minister the following month.

ולקחתי את זה כי הוא האחרון שקשור למפלגת הלייבור שם.

יכול להיות שזה פשוט עניין שאנחנו חיצוניים לניו זילנד ולכן לא שומעים על דברים כאלה שקורים שם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה הטבע האנושי, אין מקום שאין בו את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן לגמרי, אבל מה הנקודה שלי? ניקח לדוגמה את הסיפור המפורסם של ישה, פעם היית יכול לקבל בישראל דירות של עמידר.

אממה לא כל הדירות שוות, דירה בחיפה שווה יותר מדירה מקבילה במגדל העמק למשל.

אז כשבשמאל דיברו על חלוקת דירות, מישהו החליט האם ישה יקבל דירה במגדל העמק או בחיפה.

לא יכלת להחליט למשל שאתה מעדיף להירשם רק למקומות רלוונטיים אליך.

"מחיר למשתכן" בנוסח שמאל היה שאתה מקבל אפשרות לרכוש דירה איפה שיש להם, ולא משנה מה אתה רוצה. הוגרלת פעם אחת לאשקלון, לא מרוצה ומבטל, מוגרל לדימונה, לא מרוצה ומבטל, הוגרלת לבית שאן, לא מרוצה ומבטל, הופ ירדת לסדרה ב', ושוב ושוב, פשוט כי אם יש 400 דירות בראשון לציון באותה תקופה יש 4000 באשקלון ועוד 4000 במקום אחר בפריפריה אז הסיכוי שתקבל במקום טוב נמוך מאוד.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

טוב, זה הגיוני לחלוטין שככל שהשלטון יותר מתערב בחיי האזרחים לתרחישים כאלה יש יותר הזדמנויות להתממש.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
שגיאות קטיב
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, m3x7r3m3 כתב:

יכול להיות שזה פשוט עניין שאנחנו חיצוניים לניו זילנד ולכן לא שומעים על דברים כאלה שקורים שם

יכול להיות שזה פשוט עניין כל כך שולי (שרה שהסתירה פגישה, ופוטרה בגלל זה) שבגללו לא שמענו על זה? לפחות תשים לינק נורמלי לאירוע כזה משנה עולם בפוליטיקה הניו-זילנדית, אל תשלח אותנו לחפור בגוגל...

אני לא בטוח שזה קוואליפייד בתור נפוטיזם (בטח בהנחה שהיא פוטרה בגלל זה), אבל שוין, זה הרי אתה - אין ספק שזה נפוטיזם, ואין ספר שזה קשור לזה שהלייבור היא מפלגת שמאל. צודק.

הלוואי עלינו נפוטיזם כזה כל יום.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר ומצטט והפעם גם מדגיש:

לפני 42 דקות, m3x7r3m3 כתב:
ציטוט
  • August: Minister of Broadcasting, Communications, and Digital Media Clare Curran is dismissed from cabinet after a series of incidents involving secret meetings between herself and Radio New Zealand broadcaster and senior manager Carol Hirschfeld[49] and tech entrepreneur Derek Handley.[50] She resigned as a minister the following month.

בתרגום חופשי - השרה לשידורים, תקשורת ומדיה דיגיטלית, קלייר קוראן, מפוטרת מהקבינט אחרי סדרה של תקריות שכללו פגישות סודיות.

משמע לא הסתירה פגישה, אלא סדרה של תקריות שכללו גם פגישות סודיות.

אם הבנתי נכון הטענה היא שהייתה שם העדפה כלשהי של חבריה לפגישות, שזה נקרא... נפוטיזם (לא במובן הצר והמקורי של המילה - כלומר העדפה של בני משפחה, אלא במובן העדכני של העדפת מקורבים שלא בהכרח בני משפחה)

עריכה:

זה בהחלט מה שנטען גם בכתבה שהבאת:

ציטוט

Ms Curran failed to record a meeting she held at her Beehive office in February with Derek Handley in relation to the vacant role of Chief Technology Officer (CTO).

עריכה 2: יש שם גם עניין שהפגישה לא תועדה ונשמרה בסוד גם מהפקידים הבכירים במשרדה, ואח"כ שיקרו לפרלמנט על שאלה בנושא.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ3מ3, כן, למזלי ברשימת ההתלבטויות שלי סביב הדוקורט נחסכה שאלת זכות הכתיבה בקארספורום. מזל גדול.

לגבי חולדאי - נראה לי שאנחנו הולכים פה במעגלים, אבל הציפיה השמאלנית כלכלית ממנו היא לייצר עיר שבה יכולים לחיות ברמה סבירה גם אנשים שלא נמצאים באחוזונים הגבוהים בהכנסות, ובטח לא לייצר אזורים שנגישים רק לאלפיון העליון במרכז העיר. מה שקורה עם פרויקטי מגדלים מהסוג שאנחנו נראה בכיכר אתרים, זה שלפחות בחלק מהמקרים הם מחויבים לייצר שטחים פתוחים לציבור במתחם ומעשית הדיירים ובעלי המתחמים פועלים כדי לסגור אותם ולמנוע מעבר שלה הציבור הרחב בהם. זו סתם דוגמא. זה גם קצת מתחבר למה שכתבתי על פינוי בינוי, ועיר שבסופו של דבר כל נותני השירות שעובדים בה - כולל מורים, אחיות וכו' - עלולים למצוא עצמם חיים בפרוורים. לראש עיר יש השפעה על זה, מן הסתם, אם כי לא רק לא. ותל אביב בשנים האחרונות הפכה ליקרה יותר למחיה משנה לשנה. גם בגלל הביקוש, אבל גם בגלל שבגדול העיריה עשתה מעט מאוד כדי לבלום את זה.

בכל מקרה, בפוליטיקה הארצית הניחוש שלי הוא שחולדאי ימשיך את המגמה הרגילה של מיסים גבוהים לעשירונים הגבוהים, כדי לממן את כל השאר. מקווה שאתה מרוצה מזה שגם אני לא מרוצה מזה.

הבייס של השמאל זה באמת עשירים. רציתי לכתוב את זה גם קודם. זה טיפה גם מוציא את העוקץ מהטענות על צביעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השרשור הזה מתקדם בקצב של ארנב, כלל לא ברור לי הדיבור על שמאל ונפוטיזם אולי פיספסתי משהו?
השמאל לא שולט פה כבר 20 שנה, הימים שחילקו דירות עמידר הרחק מאחורינו אז מה הדיבור על נפוטיזם ושמאל עכשיו?
אולי נדבר על חלוקת ג'ובים לחברי מרכז ליכוד ובחישה במינויים מקצועיים כדי לחלק ג'ובים לחברי מרכז ליכוד? זה נראה לי נפוטיזם לא? וזה מה שקורה פה בשנים האחרונות וככל שהמלך מושל יותר וקרוב יותר לגרדום המשפטי אז להקת התרנגולות שלו מרשה לעצמה יותר ויותר.

אולי במקום לדבר על נפוטיזם של השמאל מלפני 30-40 שנה ומכירת המדינה לאשכנזים נדבר על מכירת המדינה שמתרחשת פה עכשיו לאשכנזים וספרדים חרדים כדי להמשיך ולאחוז בשלטון.

אם כבר הזכרנו שמאל ונפוטיזם, מערכת הבריאות הציבורית המסובסדת שלנו שעכשיו מחסנת את האוכלוסיה בקצב של השרשור הזה היא תוצאה של מדיניות ימין כלכלית או שמאל כלכלית? אני פשוט כבר מבולבל כי המלך אומר שזה בזכותו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...