Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

במצב של משבר כלכלי עולמי (עזוב כרגע מי אשם בו, ומי טופס עליו טרמפ, הוא קיים), עדיף שיהיה מישהו שיודע על איזה כפתורים ללחוץ ומתי.

לנהל כלכלה במשבר זה הדבר הכי קל שיש, לנהל כלכלה במצב של פריחה וצמיחה יותר קשה ממה שזה נדמה וכשאני מדבר על הקל ביותר זה כולה לייצר מנועי צמיחה חדשים לא משהו שביבי לא עשה בעבר, לא כזה מסובך ברמת מאקרו אבל כנראה שיותר יהיה קל להצמיד מילת הגנאי החדשה לפולטיקאי התורן מאשר אשכרה לעבוד. לזרוק חרא על אנשים אחרים גם ילד בגן יכול לעשות.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4418

• פינדר

3469

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, vadim6385 כתב:

מה האחרים מביאים לשולחן? בהנחה והם בכלל יגיעו לשולחן

אם הם לא יביאו כלום לשולחן, זה בעצם אותו דבר כמו ביבי, בלי כל העניין של המשפט. אם הם יצליחו להקים ממשלה בלי חרדים, זה כבר הישג.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאני רואה את זה, הסתבכות בפלילים זה עניין של זמן בתפקידים האלה. מי שאין לו עבר/הווה פלילי, אז יש לו עתיד פלילי.

אבל שכנעתם אותי, כנראה שהפעם לא אלך להצביע כלל, אין למי (לא מת על אף אחת מהדמויות).

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • רעיון גרוע 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, stum כתב:

@vadim6385

בוא, אני מתפלא עלייך, בבקשה, פה רק דברים שליליים על נתניהו.
דברים חיוביים יש להגיד "לנתניהו זכויות רבות" שמיד לאחריו יש להוסיף "אבל ..."

בכיינות ביביסטית קלאסית.

מישהו מונע ממך לכתוב פה שירי הלל לביבי?

ימחקו לך פוסט אם תכתוב שאתה מעריץ את ביבי?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 שעות, vadim6385 כתב:

אבל שכנעתם אותי, כנראה שהפעם לא אלך להצביע כלל, אין למי (לא מת על אף אחת מהדמויות).

אתה לא צריך לאהוב את הדמויות אלא להסכים עם האידאולוגיה שהן מייצגות, לפחות עם חלק ממנה. אם אתה באמת לא מסכים עם אף מפלגה בשום נושא, אל תצביע.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אלרגי לכל האידיאולוגיה/אחווה/גאוות יחידה/"משפחה"*

*הכוונה למצבים שבהם אנשים שאתה לא יותר ממספר בדו"ח בשבילם, דוחפים לך את הרעיון של "אנחנו משפחה".

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הכוונה באידאולוגיה זה להסכים עם דעות בנושאים מסויימים, לא קשקושים רגשניים וסיסמאות של דובוני אכפת לי. 

בשורה התחתונה כולם פועלים לטובתם האישית ומי שינסה למכור לך שהוא "מקריב את עצמו בגלל תחושת שליחות" בלי לדבר על בעיות קונקרטיות ודרכים לפתור אותן זה אוטומטית חרטטן שלא יעשה חצי אחוז ממה שהבטיח לפני הבחירות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים גדעון סער הבטיח להגביל כהונה, רפורמה מסויימת במערכת המשפט, עונשי מאסר מינימליים קבועים בחוק לסוחרי ומחזיקי נשק בלתי חוקי.

לא מאמין לו לרגע, אבל לפחות יש לו משנה סדורה. 

יאיר לפיד - שותף בממשלה ללא חרדים, בין הבודדות שהיו פה. הקטין את מספר השרים בממשלה ל 18.

מה מבטיח ביבי? כל מה שתרצה ואחכ נראה. 

עד היום הוא מכר את מעמד הביניים למפלגות החרדיות, ונראה שעכשיו הוא ימכור אותנו גם למפלגות הערביות. 

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, vadim6385 כתב:

*הכוונה למצבים שבהם אנשים שאתה לא יותר ממספר בדו"ח בשבילם, דוחפים לך את הרעיון של "אנחנו משפחה".

בגלל זה אני עדיין לא מבין איך עבודה במוקד יכולה להיות משפחה בשבילך.

צריך לעשות שיקול קר לפעמים

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך עבודה בכללי יכולה להיות משפחה בשבילך (אלא אם אתה עובד בעסק ששייך למשפחה שלך).

אלה שיטות להעלות מוטיבציה בלי להעלות את המשכורת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.12.2020 בשעה 19:01, יבגניפ כתב:

אני חושב שזה בדיוק מה שכתבתי: חולדאי הוא אומנם איש העבודה, אבל הוא לא מתנהל כאיש שמאל בשום דבר בעיר. ולכן גם אני תוהה מה מניע אותו. 

אתה ממשיך במעגלים שאני לא מצליח להבין אותם, מצטער. קבעת שהוא "אשם" בשמאלנות, אבל שתי הטענות היחידות שיש לך שמוכחיות את זה, זה הרקע המפלגתי שלו (נתניהו לא ממש מקדם כלכלה חופשית, למרות שהוא ליכודניק), או מעגליות שבה אתה מבין שלא כל פער חברתי הוא שמאל, אבל מתעקש להוכיח שבמקרה שלו זה דווקא כי הוא שמאלן.

הלכתי לאיבוד, באמת.

שמאלנות זה לא אשמה, ומכאן ברור שההנחות יסוד שלך שמבחינתי "צריך להאשים" בשמאלנות היא לא נכונה.

ורקע מפלגתי לאורך עשורים זה בהחלט מספיק, שהרי אם הוא היה פתאום חותך ימינה הוא היה אומר שהוא מקים מפלגה כי התפיסות של מפלגת העבודה לא מדברות אליו יותר.

אגב לא ציפיתי שהליכוד יקדם כלכלה חופשית, זו הסיבה שאני לא מצביע ליכוד, הליכוד שורץ בראשי וועדים חזקים, אחד מהם אפילו ח"כ.

אין לי כח לנהל איתך ויכוח בו אתה לוקח תופעות חברתיות וממציא להן בית בשמאל. לא משנה אם זה קידום מקורבים, נפוטיזם או Nimbyיות. זכותך לחשוב שמצביעי שמאל גם אוכלים תינוקות לארוחת הבוקר. גם זה בסדר.

אפשר לנסות להתווכח עם ההיסטוריה, אבל עובדתית בכל שלטון שמאל היו מינויי מקורבים ונפוטיזם וגם Nimby.

כן, גם בישראל עם הפנקס האדום, המעברות וכו', יש אפילו איזה ציטוט מפרוטוקול של ישיבת ממשלה שבגדול מצהירים שאת עולי אירופה אי אפשר לשים במעברות כי הם יכולים להודיע ליהודים שעדיין באירופה - ואלה לא יעלו, עם המזרחים אין בעיה כזו.

זה אמ-אמא של Nimby.

שים לב שזה לא אומר שאין Nimby או נפוטיזם גם בימין, אלא שאין שמאל ללא נפוטיזם ומינויי מקורבים ו-Nimby. זה פשוט לא עובד.

כן, אבל זה לא המצב.

מי אמר? שוב, קל לעיר להצליח כשמקורות ההכנסה השמנים נמצאים בכמות גדולה.

הרי תל אביב לא הפכה להיות הבירה הכלכלית בתקופת חולדאי נכון?

בתאריך 31.12.2020 בשעה 19:05, David32 כתב:

טוב אני רואה שאין מה להיכנס איתך לזה.

אז בסדר.

אל תכנס, זה עניין של p -> q לא אומר ש- q -> p.

תחליף p בשלטון שמאל כלכלי ו-q במינויי מקורבים.

בתאריך 31.12.2020 בשעה 19:50, SurfHigh כתב:

NYMBY קיים גם בימין וגם בשמאל. 

גם בישיבות של הליטאים לא יקבלו ספרדים או אתיופים והם חלק מגוש "הימין".

גם בבית ראש ההממשלה האתיופים לא עולים למעלה וזה אצל אשתו של ראש ממשלת "הימין". 

תיזכר קצת איך מצביעי הליכוד הכי שרופים, הכי ימנים קיבלו "באהבה" את "הרוסיות הזונות והרוסים השיכורים". 

גם אצל "לה פמיליה" לא מקבלים שחקן ערבי.

בקיצור NIMBY יש אצל כולם.  

פשוט התרגלת לטקטיקה שאת כל הבעיות הגאון ועדת המעריצים שלו ישר מדביקים למותג שנקרא "שמאל", שכבר אין מאחוריו כלום ושום דבר, אבל הוא משרת יופי את הממשלה כי אפשר להאשים את כל הבעיות בשמאל, במקום אשכרה לפתור אותן.

מסתננים - שמאל! 

תקשורת - שמאל!

בתי משפט - שמאל!

משטרה - שמאל!

מחירי דירות בשמים - שמאלנים חמוצים שמבזבזים את המשכורת על לגור בתל אביב ולשתות פרפוצ'ינו סויה בשדרה.

נכון, לא אמרתי שלא, זו בדיוק הטעות הלוגית שכולכם נופלים בה.

החרדים הם חלק מגוש ה"ימין-חרדים", לא סתם, הם לא ימין, לא כלכלית ולא ביטחונית.

מה ההבדל? שימין יכול להתקיים בלי NIMBY, אבל שמאל לא.

בתאריך 31.12.2020 בשעה 21:54, יבגניפ כתב:

כן, זו גם לא "אג'נדה". ואפשר לנחש שאין אף אחד בעולם שמגדיר את עצמו כנימבי. 

ברור שלא, זה כמעט כמו להגיד שמישהו יגדיר את עצמו כגזען.

העניין הוא ששמאל בלי NIMBY זה מילים יפות בלי כיסוי.

איפה נשים את כל המסתננים? ברמת אביב? בצפון הישן? ברוטשילד?

בתאריך 31.12.2020 בשעה 22:52, MiniMiz3r כתב:

אם כבר, ייתכן שראש ממשלה אחר היה משכיל לייצר קואליציה שכזו כבר לפני כמה שנים.

מידיעה אישית, זה קיים לפחות מ-2013.

בתאריך 31.12.2020 בשעה 23:07, MiniMiz3r כתב:

כמו שציינת, הסכמי הנורמליזציה הם שותפות אינטרסים מול אויב משותף - אם איראן לא הייתה צוברת השפעה כל כך רחבה במזרח התיכון (שוב, בעיקר בזכות הואקום שטראמפ יצר), המדינות הסוניות לא היו צריכות את הסכמי הנורמליזציה הללו. זה שנתניהו היה במקום ובזמן הנכון כדי לקטוף את הפירות זה סבבה, אבל זה נאיבי לחשוב שזה קרה בזכותו.

איראן צברה השפעה רחבה במזרח התיכון בעיקר בגלל הרוח הגבית שממשל אובמה סיפק לה.

כמובן שהדרת הרגליים של טראמפ לא שיפרה את המצב, אבל זה הבדל בין מי שביצע פשע מתוך מחדל (אובמה) לעומת מי שביצע פשע מתוך אי מעשה (טראמפ).

בתאריך 31.12.2020 בשעה 23:09, Nemesis כתב:

אבל איפה מתחיל ונגמר מעמד הביניים?

נכון להיום? קשה להצביע בכלל על חלוקה נכונה לפי עשירונים, צריך לחלק לפי גיל ורק אחרי זה לחלק לעשירונים.

המצב עבור בני 37-38 ומעלה ועבור אלה שצעירים מכך שונה לחלוטין, עשירון 9 של המבוגרים לא שווה ערך לעשירון 9 של הצעירים.

ולכן אין משמעות לחלוקה רק לפי עשירונים וחלוקה כזו נועדה לשרת מישהו ולא את האמת.

בתאריך 1.1.2021 בשעה 17:22, David32 כתב:

https://www.ynet.co.il/news/article/S1l6Tc3TD

ימין.

הערבים נוהרים לקלפיות.

גנץ מוכן לשבת עם ערבים.

אם ביבי יראה לעצמו תועלת בכך, הוא יפנה גם למצביעי בל"ד!

הוא הרבה יותר פרגמטיסט מאשר אידיאליסט, לטוב ולרע.

לפני 20 שעות, יבגניפ כתב:

ואתה לא חושב שזה שנתניהו הסתכסך עם ליברמן, בנט, סער, גנץ, כחלון, לפיד וכו' - יש לזה השפעה כלשהי? לא? נתניהו לא מצליח להחזיק בקואליציה יציבה לא בגלל גנץ ולפיד, אלא בגלל שהוא רב עם כמעט כל המערכת הפוליטית בישראל, מתוך פחד שחלילה מישהו יתפס כיורש שלו (חוץ מיאיר כמובן). אפילו אצל החרדים הודיעו כבר שלא ילכו איתו בכל מחיר. אז אין סיבה לתת לו את הקרדיט שאתה נותן.

משפט מדויק לחלוטין.

ועוד יותר שים לב שרוב הרשימה הזו הם אנשי ליכוד, שהיו בליכוד בתקופת ביבי, מליברמן, דרך בנט, שקד, כחלון ועכשיו סער.

כולם הבינו שלהיות בליכוד תחת ביבי מייצר תקרת זכוכית מסוימת, כדי שלא יהיה לו יורש.

לפני 14 שעות, Pika007 כתב:

משעשע שאני אומר ברוב הפעמים בערך את אותו דבר, ונאלץ להזכיר לאנשים שלפני שנתניהו היה ראש ממשלה, הוא לא היה ראש ממשלה.

למיטב זכרוני ביבי הגיע לתפקיד ראש הממשלה כשהתפקיד הבכיר ביותר ברזומה שלו היה סגן שר

לפני שעה, SurfHigh כתב:

בינתיים גדעון סער הבטיח להגביל כהונה, רפורמה מסויימת במערכת המשפט, עונשי מאסר מינימליים קבועים בחוק לסוחרי ומחזיקי נשק בלתי חוקי.

לא מאמין לו לרגע, אבל לפחות יש לו משנה סדורה. 

כנ"ל אבל לפחות אני מרוצה שהנושא עלה לאוויר

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ3מ3, ש לא מעט אנשים בעולם שמגדירים את עצמם כגזענים, גם היום. לא שמעתי על מישהו שמגדיר את עצמו כנימבי. יש הבדל בין אג'נדה לצביעות. זכותך כמובן לחשוב שצביעות היא חלק מהעניין בעיקר בשמאל.

שמאלנים שהם במוגדר על התפר המרקסיסטי מבקרים את חולדאי דווקא על זה שהוא מנהל את תל אביב כעסק למטרות רווח, ומה שמעניין אותו זה מיתוג ויכולת למשוך רק תושבים או תיירים עשירים לעיר. כל מה שאני מוצא אצלך הוא "נו ברור. הוא שמאלני". זו טענה קתצ מוזרה שאני מודה שאני לא מבין. מבקרים אותו על זה שהוא לא שמאלני באמת ובתגובה אתה אומר "לא לא. הוא כן. כי הוא איש העבודה וכי השמאל צבוע"? 

אני שוב חוזר למה שכתבתי: נראה שמבחינתך התוצאה היא ה-הוכחה לסיבה. תל אביב עיר לא שוויונית עם פערים עצומים. לשיטתך שמאל (לא רק שמאל, אבל אם שמאל אז תמיד) מייצר אי שוויון. אזי חולדאי מקדם חזון שמאלני. זה קצת מוזר, לא? גם מה קשור נפוטיזם? אף אחד לא אומר שחולדאי מקדם בניה של מגדלים בכיכר אתרים כי זה חברים שלו. ואי שוויון של מוסקבה ב-1970 נראה שונה מהאי שוויון של ניו יורק או טוקיו או פריז ב-2021. כי האידיאולוגיות והמעשים שונים. 

וכן, הוא היה איש מפלגת העבודה וכרגע הוא רץ עם ניסנקורן ויש סיכוי סביר שיחברו בחזרה לעבודה ללא שמולי ופרץ. וליכוד אמורה להיות מפלגה שמקדמת כלכלה חופשית, אבל היא לא. כמו שאתה כותב בעצמך. ומה שאפשר להסיק מזה הוא דווקא את ההפך ממה שאתה מנסה לטעון. דעות פוליטיות וכלכליות זה ספקטרום. חולדאי גם על הנייר הוא לא דב חנין או עופר כסיף, גם אם אתה לא שם לב להבדל. וגם על הספקטרום הזה - לא כל מי שנמצא בנקודה מסוימת טעמים היסטורים או נוחות או כל סיבה אחרת - באמת יקדם את האג'נדה של המקום שהוא נמצא בו. בטח לא בצורה קיצונית.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

מ3מ3, ש לא מעט אנשים בעולם שמגדירים את עצמם כגזענים, גם היום. לא שמעתי על מישהו שמגדיר את עצמו כנימבי. יש הבדל בין אג'נדה לצביעות. זכותך כמובן לחשוב שצביעות היא חלק מהעניין בעיקר בשמאל.

כמה יש שמגדירים את עצמם כגזענים בתור תפיסה פוליטית? כלום בערך, גם אלה שגזענות היא חלק מהתפיסה הפוליטית שלהם ("השחר הזהוב" או כאלה) - לא זו התפיסה הפוליטית אלא זו ההצדקה לתפיסה הפוליטית.

אפשר לטעון שאין הבדל בין הצדקה למה שמנסים להצדיק, אני לא דוגל בטענה כזו.

לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

שמאלנים שהם במוגדר על התפר המרקסיסטי מבקרים את חולדאי דווקא על זה שהוא מנהל את תל אביב כעסק למטרות רווח, ומה שמעניין אותו זה מיתוג ויכולת למשוך רק תושבים או תיירים עשירים לעיר. כל מה שאני מוצא אצלך הוא "נו ברור. הוא שמאלני". זו טענה קתצ מוזרה שאני מודה שאני לא מבין. מבקרים אותו על זה שהוא לא שמאלני באמת ובתגובה אתה אומר "לא לא. הוא כן. כי הוא איש העבודה וכי השמאל צבוע"? 

נלך הפוך, הטענה שלך היא שהוא לא שמאלני כי מרקסיסטים טוענים שהוא לא שמאל באמת?

זה כמו שבן גביר יטען שסמוטריץ' לא ימין באמת.

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

אני שוב חוזר למה שכתבתי: נראה שמבחינתך התוצאה היא ה-הוכחה לסיבה. תל אביב עיר לא שוויונית עם פערים עצומים. לשיטתך שמאל (לא רק שמאל, אבל אם שמאל אז תמיד) מייצר אי שוויון. אזי חולדאי מקדם חזון שמאלני. זה קצת מוזר, לא? גם מה קשור נפוטיזם? אף אחד לא אומר שחולדאי מקדם בניה של מגדלים בכיכר אתרים כי זה חברים שלו. ואי שוויון של מוסקבה ב-1970 נראה שונה מהאי שוויון של ניו יורק או טוקיו או פריז ב-2021. כי האידיאולוגיות והמעשים שונים. 

אכן שמאל מייצר אי שווין, אתה מוזמן למצוא דוגמאות של שלטון שמאל ללא נפוטיזם או אי שוויון.

שוב, p -> q לא אומר q -> p.

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

וכן, הוא היה איש מפלגת העבודה וכרגע הוא רץ עם ניסנקורן ויש סיכוי סביר שיחברו בחזרה לעבודה ללא שמולי ופרץ. וליכוד אמורה להיות מפלגה שמקדמת כלכלה חופשית, אבל היא לא. כמו שאתה כותב בעצמך. ומה שאפשר להסיק מזה הוא דווקא את ההפך ממה שאתה מנסה לטעון. דעות פוליטיות וכלכליות זה ספקטרום. חולדאי גם על הנייר הוא לא דב חנין או עופר כסיף, גם אם אתה לא שם לב להבדל. וגם על הספקטרום הזה - לא כל מי שנמצא בנקודה מסוימת טעמים היסטורים או נוחות או כל סיבה אחרת - באמת יקדם את האג'נדה של המקום שהוא נמצא בו. בטח לא בצורה קיצונית.

ניסנקורן עוד איש עבודה כן?

ליכוד אמורה להיות מפלגה שמקדמת כלכלה חופשית? לא שמעתי על זה, בטח לא מאז שהוועדים התנחלו בה. או שאולי זה היה כל כך לא אמין שהדחקתי את זה.

כמובן שחולדאי הוא לא דב חנין, הרי אפילו מר"צ היא לא דב חנין (או חד"ש).

שוב, לקחת את הקיצון (דב חנין / כסיף / חד"ש) ולהשתמש בזה שהם אומרים שמישהו בעבודה לא מספיק שמאלני כסיבה למה הוא לא שמאלני, זה כאמור זהה לכך שנקשיב לבן גביר שיטען שסמוטריץ' או בנט לא ימין כי הוא לא ימני מספיק יחסית לבן גביר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה מוזמן למצוא דוגמאות של שלטון שמאל ללא נפוטיזם או אי שוויון.

זה מאוד קשה לעשות כי אנחנו לא מעורים בכול השלטונות הפוליטיים בעולם. אין לי מושג אם מרקל מקדמת מקורבים.

אבל יש כול מיני שלטונות "ימין" עם נפוטיזם ואי שיוויון, ככה שאולי (רק אולי, לא יודע 😉) השלטון הוא זה שמביא נפוטיזם ואי שוויון ולא "השמאל" או "הימין"

אבל לא משנה, תמשיכו.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה ללכת רחוק, שלטון הליכוד פה המשיך את הנפוטיזם, רק "ניתב" מחדש למקורבים אחרים.

אני טוען משהו אחר - שתפיסת שמאל כלכלי לא יכולה להתקיים ללא נפוטיזם (מה שנקרא הכלה חזקה - Composite Aggregation), תפיסת ימין כלכלי כן.

אף אחד לא מבטיח שתפיסת ימין כלכלי אכן תתקיים ללא נפוטיזם, ודוגמאות יש למכביר, מהעבר הקרוב ואפילו מההווה שלנו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...