Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 16 שעות, יבגניפ כתב:

זו לא שגיאה לוגית. אתה מפספס את הנקודה. ואתה מתעצבן שאני בכלל מעז להשוות, אבל תראה מה הטעון שלך - "הערבים מבוקשים פחות מהחרדים". בהחלט הישג מרשים לחרדים.

הנה הסבר אחד עקרוני: האם לערבים יש התנגדות ללימודי ליבה או לימודים גבוהים באוניבריסטה? בהנתן מצב היפותטי בו כל הדתלות פתוחת ויש שוויון הזדמנויות מוחלט - מי אתה חושב שיגיע רחוק יותר כלכלית - ילד ערבי שאולי ילמד לתכנת מגיל 10 או ילד חרדי שיצטיין בתורה בזמן הזה, ולא תהייה לו תעודת בגרות?

מעבר לזה, הילודה אצל הערבים, לפחות לפי מה שאני זוכר שקראתי, בירידה מסוימת. ואצל החרדים לא.

אני לא משווה ואין לי מה להשוות בכלל שלדעתי המגזר העליון בישראל ובעולם זה החרדים. ואחריו כל השאר. אני סה"כ מנסה להראות לך שגם לשיטתך שהחילונים הם הגזע העליון והחרדים פרזיטים, הפיתרון לכך לא להביא פרזיטים גדולים ואלימים יותר.

ציטוט

מעבר למעבר, אני לא אמרתי בשום שלב שאם קמים מחר בבוקר ומחליפים את החרדים בערבים בשלטון הכל נפתר. אמרתי שצריך לנסות לעבוד על אינטגרציה עם מי שזה אפשרי

איתו. ושבכל מקרה, גם שלטון ימני ללא חרדים עדיף על שלטון ימני עם חרדים. ובכל מקרה, בכל מקרה, כשההיבריס יעבור, תבלו כמה שנים באופוזיציה, תתרגלו לרעיון שלא הכל מגיע לכם - אאולי גם איתכם יהיה יותר קל. אבל היום אנחנו לא שם - מה לעשות.

במציאות הנוכחית נראה שתשקיע אתה יותר זמן להתרגל זה לא הולך לקרות בקרוב. וגם אם כן מהר מאוד זה חוזר למצב הזה. משתתף בצערך ידידי :)

לפני 16 שעות, פינדר כתב:

Yb4

אתה מתגאה בזה שהחרדים פחות אלימים מהערבים.

בוא לא נשכח שיש לחרדים הרבה פחות סיבות להיות אלימים.

הם מקבלים כל מה שהם רוצים.

חינוך, קיצבאות, פטורים.

רשות ועדת הכספים רשומה עליהם בטאבו.

הם גם כופים עלי, סוג של אלימות שאתה לא סופר, נישואים דתיים, מניעה של תחבצ בשבת ועוד.

לעומתם הערבים נמצאים בתחתית מבחינת השקעות בתשתיות, בחינוך ועוד.

כתבתי קודם שהחברה הערבית קיצונית ואלימה, אז למדינה יש חלק לא קטן בזה.

גם אתה פיספסת את הנקודה. אני לא השוויתי ואין לי צורך להשוות, אם הייתי מרגיש שאני משתייך למגזר דפוק הייתי עוזב אותו. סה"כ אמרתי ליבגני שזה לא רעיון טוב להחליף פרה בחמור.

ואגב רוב הציבור החרדי הוא ציבור משכיל ואינטלגנטי ביותר . אלימות יש בשוליים הבעיה שהם עושים רעש פי 100 ממה שהם

בנוגע למקבלים כל מה שהם רוצים- אני לא זוכר שלפיד "חתך" את הכל האלימות עלתה. אגב בציבור החרדי כעיקרון לא עושים הפגנות ומחאות על כסף.

לפני 13 שעות, עדי-אל כתב:

העלתי גרפים מתוך אתר משרד החינוך לא נראה לי החרדים מקבלים יותר

שקיפות בחינוך (education.gov.il)

גם קיצבאות ופטורים לא מקבלים יותר מהחברה הערבית (לא שזה גאווה כ"כ גדולה לחיות על חשבון אחרים)

החברה המוסלמית קיצונית ואלימה בכל מקום בעולם, אין שום קשר למדינת ישראל (חוץ מזה שהיא קיימת וזה נורא מעצבן אותם)

בשם הליברליזם מותר להתעלם ממציאות פה ושם....

לפני 6 שעות, SurfHigh כתב:

אני פשוט לא מבין את החרדים שברגע שמעמתים אותם עם נתונים לא נעימים על המגזר שלהם ישר עונים "כן, אבל הערבים.."

שירי שבת וצופר שבת - מואזין

קוד לבוש וצניעות - ערבים ורצח על כבוד המשפחה

צבא - ערבים

מסים - ערבים

ילודה - ערבים

חנות לא כשרה - אתה יודע מה קורה למי שמוכר חזיר בכפר? 

קורונה - כן, ואתה יודע מה קורה בכפרים?

וכו' וכו'

אתם באמת לא מבינים שאתם חושפים את כל הדברים הגרועים לשני המגזרים? 

כבר עניתי על זה למעלה.

עריכה אחרונה על ידי yd b-4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4614

• SlowRide

4434

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

לפני 14 דקות, yd b-4 כתב:

אני סה"כ מנסה להראות לך שגם לשיטתך שהחילונים הם הגזע העליון והחרדים פרזיטים, הפיתרון לכך לא להביא פרזיטים גדולים ואלימים יותר.

אני לא רואה בחילונים "גזע עליון". אני בהחלט רואה בחרדים פרזיטים. זו לא ממש דעה. וזה מאוד פשוט:

מחר כל החילונים יורדים מהארץ: האם תהייה השפעה לטובה או לרעה על איכות החיים של החרדים? האם יהיו בתי חולים? צבא? משטרה?

שאלה הפוכה: מחר כל החרדים יורדים מהארץ: האם אתה תהיה השפעה לטובה או לרעהאל איכות החיים של מי שישאר? 

אם אתה לא מנותק לחלוטין מהמציאות, אתה כנראה יודע את התשובה. ומפה אתה יכול לספר איזה סיפור שבא לך.

והעניין כאו הוא לא דת, כמובן. הרי יש רופאים חרדים, ויש מתכנתים חרדים, ועורכי דין חרדים. הם פשוט מיעוט אנקדוטלי. 

לפני 15 דקות, yd b-4 כתב:

ואגב רוב הציבור החרדי הוא ציבור משכיל ואינטלגנטי ביותר .

זה אפילו לא מצחיק כבדיחה. אתה מדבר על ציבור של-10% ממנו בערך יש תעודת בגרות. איזו השכלה מסתתרת במקום שבו כ-50% לא לומדים בכלל לימודי ליבה?

ועכשיו ראה את מה שאומרים בבנק ישראל: ההשכלה החסרה של החרדים היא סכנה לעתיד המשק. הסיבה להשכלה חסרה: היא לא נתפסת כמשהו חשוב. הרי יש אחרים שמממנים. וזה כל הסיפור וגם חוזר לשאלה ששאלתי אותך אתמול - מי לדעתך ישתלב יותר, בהנתן מצב היפותטי בו כל הדלתות פתוחות ויש שוויון הזדמנויות מוחלט.

נ.ב: עושה רושם שכמו שרוב הלא ליברלים, אתה חושב שיש איזה hack שאתה יכול לעשות לי "נו נו נו" ואני צריך לקבל כל סטירה שאתה נותן לי, כי מה.. ככה זה ליברלים.. מקבלים את כולם אלא אם הם צבועים. אז לא. אני מאמין בחיה ותן לחיות. בין זה לבין "בבקשה, קח ממני עוד כמה שקלים. אה ותודה שאתה דוחק אנשים כמוני מהעיר שלך ואוסר עלי לנסוע באוטובוס בשבת כדי שיבוא המשיח" יש פער קטן.

• אהבתי 4
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

זה מאוד פשוט:

מחר כל החילונים יורדים מהארץ: האם תהייה השפעה לטובה או לרעה על איכות החיים של החרדים? האם יהיו בתי חולים? צבא? משטרה?

שאלה הפוכה: מחר כל החרדים יורדים מהארץ: האם אתה תהיה השפעה לטובה או לרעהאל איכות החיים של מי שישאר? 

מדוייק.

על זה יבואו התירוצים הרגילים: יש תרומות מחו"ל, החרדים משלמים מיסים על דברים שרק חילונים צורכים, החרדים מתנדבים בכל מיני עמותות, אושר זה סובייקטיבי וכו'.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השכלה זה לאו דוקא מה שמעניין אותך.

אפשר להיות פרופסור לפילוסופיה יוונית, ואפשר לעשות תואר במדעי המחשב . שתי התחומים נחשבים השכלה. גם להיות שופט או עו"ד זה השכלה.

לצורך העניין אברך כולל ממוצע לומד חומר עיוני בכמות מטורפת. זה שזה לא מעניין אותך או מייצר לך כסף זה לא מפחית מהערך של זה.

אגב אם ממש מתעקשים יש מבחנים של הרה"ר (מפרכים ביותר אגב) שנותנים גושפנקא מדינית ללימודים האלו. סדר גודל ממוצע של 7 שנים לימודים לרבנות ו8-10 לדיינות וגם זה בצורה מהירה למדיי)

ואני יכול להתערב איתך שבחור ישיבה ממוצע בעל כישורי למידה וניתוח גבוה יותר מהממוצע בציבור הכללי- זה מה שאנחנו עושים כל היום במקרה.

אז לומר על ציבור שהוא לא משכיל כי הוא לא למד אנגלית או היסטוריה בביה"ס זה קיקשוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני מתי אתה מרים ידיים?

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, yd b-4 כתב:

אגב אם ממש מתעקשים יש מבחנים של הרה"ר (מפרכים ביותר אגב) שנותנים גושפנקא מדינית ללימודים האלו. סדר גודל ממוצע של 7 שנים לימודים לרבנות ו8-10 לדיינות וגם זה בצורה מהירה למדיי)

מאי נפקא מינה?

מה יוצא למדינה ולנו מהלימודים האלו?

חוץ מזה שנחנו מממנים אותם כמובן.

לפני 45 דקות, yd b-4 כתב:

ואני יכול להתערב איתך שבחור ישיבה ממוצע בעל כישורי למידה וניתוח גבוה יותר מהממוצע בציבור הכללי- זה מה שאנחנו עושים כל היום במקרה.

שנים אני שומע את הטענה שלימודים בישיבה מחדדים את המוח ושלבוגרי ישיבה אין בעיה להתגבר על החוסר בלימודי ליבה, אם רק ירצו, כי הם סוג של עילויים על אנושיים, או משהו כזה.

בפועל נתקלתי במאמרים ועדויות, על כך שהחוסר בלימודי ליבה הוא משמעותי ובוגרי ישיבות שמנסים ללמוד באוניבסיטה, נתקלים במחסום משמעותי.

• מעניין 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, David32 כתב:

יבגני מתי אתה מרים ידיים?

אתה והשרשור הזה מכירים אותי יותר טוב מזה.

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

השכלה זה לאו דוקא מה שמעניין אותך.

למה לא? אותי זה דווקא מאוד מעניין. 

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

אפשר להיות פרופסור לפילוסופיה יוונית, ואפשר לעשות תואר במדעי המחשב . שתי התחומים נחשבים השכלה. גם להיות שופט או עו"ד זה השכלה.

פרופסור לפילוסופיה יוונית בהכרח יודע לוגיקה, יודע לבנות ולהוכיח טענה, יודע מתמטיקה לפחות ברמה של שלוש יחידות (אבל כנראה מסוגל להרבה יותר - בכל זאת פילוסופיה ומתמטיקה הלכו יד ביד במשך מאות ואלפי שנים), שולט בשלוש שפות לפחות - כנראה גם יותר. הוא גם נבחן על פרסומים, שעוברים ביקורת עמיתים בארץ ובעולם, ולכל הפחות חידש משהו אחד בחקר הפילוסופיה היוונית. הבסיס די רחב. 

אבל עזוב את זה. נניח מחר כולם הולכים ללמוד פילוסופיה. כולם עילויים יוצאי דופן ומקיאים קאנט לפני השינה. איך המדינה מתקיימת? ממה? בעצם למה לשאול אותי או אותך? בנק ישראל נחרץ בנושא. היא לא. 

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

חבל, כי אתה תטעה. אחוזי הנשירה של החרדים, שבורחים מכל הטוב שבעולם התורה והולכים לאוניבריסטה, הם עצומים. לפי הכתבה הזו, מדובר ב50%. זה עוד מחמיא. אחרים מדברים על 70% נשירה. אם תחפש בפנים, תראה שהטענה היא שהפערים בידע גדולים מדי ואי אפשר להשלים אותם. באסוש. ומה לעשות - בניגוד למה שאולי חלקכם חושבים רובכם לא עילויים יוצאי דופן לא בתורה ולא בשום תחום. כי רוב האנשים הם לא. ולכן גם אין לך קהילה עצומה של עשרות ומאות אלפי בני אדם שמבקשים להיות פרופסורים לפילוסופיה או לשום דבר אחר. 

עזוב, אנחנו הולכים במעגלים. אין לחרדים שום דבר להציע או לתת לעולם, באמת. ואין לך, בלי להעליב, כנראה גם את האינטגרטי המספיק כדי להבין את זה. כי זה החיים שלך. הבאתי לך ציטוט של בנק ישראל - לא של יבגני ההייטר: אתם מקריסים את המדינה. ואתה בתגובה מספר לי אגדות על כישורים למידה גבוהים מהממוצע. טוב, בסדר.

• אהבתי 4
  • מעניין 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yd b-4 כתב:

לצורך העניין אברך כולל ממוצע לומד חומר עיוני בכמות מטורפת. זה שזה לא מעניין אותך או מייצר לך כסף זה לא מפחית מהערך של זה.

פרופסור להיסטוריה יוונית אולי לא יעבוד במה שלמד אבל עדיין יפיק תועלת למדינה בכך שהוא יהיה פעיל בעבודה כלשהיא וייצר הכנסה כזו או אחרת, לעומת אברך שלומד.ומגיע לאן שמגיע ועדיין יצטרך את המימון להמשך מחייתו.

בתכלס חזרתי על מילותיו של הצדיק @יבגניפ שרק מעוניין להרוס לי את הקראש החדש 😜, בת'כלס גדעון סער רק התחיל את המירוץ. לבנתיים הקול שלי חונה שמה.

לכל הפחות הוא לא יהיה שמאלני כמו ביבי שמחלק כסף וקצבות סתם על כלום שמום, "להניע את הכלכלה" עלאק.

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
יבגני
  • מצחיק 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yd b-4 כתב:

בנוגע לפסקה 1 ו 2- קצת פספסת. זה לא העניין של "לא מעניין אותך או מייצר לך כסף", זה שזה לא מועיל לאף אחד ושום דבר חוץ מההרגשה של אותו אדם שלומד את זה. יש בזה אפס תרומה לחברה, וקרוב ל 0 תרומה לכישורי החיים של אותו אדם מדובר.

גם אני (וגם כל אחד) עושים דברים כאלו שיש בהם מעט או אפס תרומה לחברה, קוראים להם תחביבים. אם כי עכשיו שישבתי לחשוב על זה רגע, אצל הרבה מאוד אנשים (וגם אצלי) חלק מהתחביבים בהחלט תורמים לכישורי חיים, חלק תורמים לחברה, וחלק אפילו כלכלית. well how about that.

קצת משעשע שחלק מהדוגמאות שבחרת הן דוגמאות שעליהן מתבססת החברה שלנו כיום במישור כזה או אחר- בין אם חלק במערכת הטכנולוגית הענקית שהיא העולם היום, או מי שמופקד על החלטות הנוגעות לשלום החברה.

כישורי למידה- למידה של מה? אין לי ספק שאם אתן לבחור טקסט תלמודי הוא ידע לנתח לו את הצורה בדרכים שלא הייתי מדמיין.

בתחומים האחרים- הסטטיסטיקה בקרב חרדים שניסו לגשת  ללימודים מראה שאתה רחוק מלהיות צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Pika007 כתב:

כישורי למידה- למידה של מה? אין לי ספק שאם אתן לבחור טקסט תלמודי הוא ידע לנתח לו את הצורה בדרכים שלא הייתי מדמיין.

ועדיין הפקת התועלת צריכה להיות שנממן יותר מ50 אלף כאלה? האם ניתוח טקסט תלמודי\יווני הוא commodity חשוב להתפתחות האינדיבדואל\המדינה\החברה?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Pika007 כתב:

בתחומים האחרים- הסטטיסטיקה בקרב חרדים שניסו לגשת  ללימודים מראה שאתה רחוק מלהיות צודק.

זה לא מפתיע, כי כשמגיל צעיר אתה לא מתרגל מינימום מחשבתי לדברים שנמצאים בלימודי הליבה, נורא קשה להשלים חוסר בסיס.

אז כישורי למידה בהחלט יש, פשוט בלי בסיס זה שווה מעט מאוד. 

וזה החלק הטראגי בסיפור, גם מי שיוצא בשאלה - אוכל מרור כי פשוט הבסיס שיש לו לא מספיק לכלום. ומסגרות להשלמה זה רק דרך עמותות והתנדבות וגם אז - מאוד קשה להשלים.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 8.12.2020 בשעה 23:04, DareDevil כתב:

אז עכשיו יש איפה להחנות את הקול שלי, כמובן תלוי נבחרת וקמפיין - גדעון סער.

הבעיה בקמפיינים שיש יועצים שנותנים למצביעים לשמוע את מה שהם רוצים לשמוע.

גדעון סער היה שר החינוך. יש איזה הישגים שאפשר למנות שהוא עשה שם? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, עדי-אל כתב:

יש איזה הישגים שאפשר למנות שהוא עשה שם? 

ציטוט

בבחירות המקדימות לקביעת רשימת הליכוד לכנסת ה-18 נבחר סער למקום הראשון וחיזק את מעמדו כאחת הדמויות הפוליטיות הבולטות במפלגה. לאחר הבחירות (2009), עם הקמת הממשלה ה-32 על-ידי בנימין נתניהו מונה במרס 2009 לתפקיד שר החינוך.

כשר חינוך רשם סער מספר הישגים, בהם השגת תוספת משמעותית לתקציב המשרד, עלייה בשיעור הזכאים לבגרות, עלייה במספר הניגשים לבחינות הבגרות ויישום חוק חינוך חובה חינם גם לבני 4-3. בין המהלכים הבולטים אותם קידם בכהונתו: חתימה על הסכם "עוז לתמורה" עם ארגוני המורים אשר כלל שיפור בשכר המורים לצד הטמעת הערכה ומדידה של ביצועים והישגים, קיצור חופשת הקיץ בבית הספר, החזרת חובת התלבושת האחידה לבתי הספר, קידום הפיכתה של מכללת אריאל לאוניברסיטה ועוד.

בנוגע לתכני הלימוד הוביל סער מדיניות אשר נתנה דגש לערכי לאום ומסורת: הוספת המקצוע: "מורשת ותרבות ישראל", כמקצוע חובה לתוכנית הלימודים, הנהגת טיולים לאתרי מורשת היסטורית בחברון, בירושלים וכדומה, סבסוד מסעות תלמידים למחנות ההשמדה בפולין, השקעה בפעילות חינוכית לעידוד תלמידים לשירות צבאי ועוד. מדיניות זו הולידה לא פעם דיון ציבורי סוער, בין היתר סביב הטענה כי הינה נותנת ביטוי רב מדי לעמדות פוליטיות ימניות ושנויות במחלוקת.

מקור https://www.news1.co.il/Archive/006-D-3110-00.html

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מעתיק ציטוט מלא מהכתבה שיבגני שלף מ-ynet, זה פשוט יהיה מסובך מדי להשתמש רק בקישור:

"""

מפערי יידע לימודי משמעותיים בשל היעדר לימודי ליבה בקרב גברים בפרט, וכן היעדר מיומנויות למידה הכוללות עמידה בלוחות זמנים, הגשת מטלות, למידה למבחנים ויידע הנחוץ בכתיבת עבודות אקדמיות. שנית, מצבם המשפחתי של הסטודנטים המטופלים לא פעם במשפחות (2-3 ילדים בממוצע), מקשה עליהם בעמידה בחובות הלימודיים (לעומת סטודנטים שאינם חרדים ואינם מטופלים במשפחות).

"""

פסקה שסיקרנה אותי - לצערי אני לא מוצא שם מספרים (שזאת בעיה נפוצה...).

אז מה היה לנו?

עמידה בלוחות זמנים - באמת? מוזר לי הסיפור הזה. מה, אין לוחות זמנים בישיבות? אשמח אם יחדדו לי.

הגשת מטלות - שוב, מעניין עד כמה הדבר הזה קיים או חסר בלימודי תורה. אשמח לקבל חידודים, באמת, זה נשמע מוזר.

למידה למבחנים - לא קונה את זה, גם באוניברסיטה חלק ניכר מהלמידה היא שינון כמו תוכי.

ידע נחוץ בכתיבת עבודות - קצת מעורפל אבל אני דווקא קונה את זה.

מצב משפחתי - או! סוף סוף יש לנו data. מזל טוב. זה הסיפור בעצם. הסטודנט החילוני הממוצע מגיע ללימודים כרווק, ואילו הסטודנט החרדי מגיע עם פלוס 2.5 שצריך לא רק לממן אלא לגדל. לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין עד כמה זה קשה בטירוף ללמוד תוך כדי גידול ילדים קטנים - לראייה, כל הדוקטורנטים / לומדי תואר שני נטולי כיפה למיניהם שמורחים את החלק הזה לאורך שנים - בדיוק מאותה סיבה.

בקיצור, לעניות דעתי, אפשר להתקוטט עד מחר על מה שכן או לא נלמד בישיבות, ועד כמה פלפולים רבניים עוזרים או לא בהקניית יכולות לימודיות כלליות - אבל עם מצב משפחתי אי אפשר להתווכח. זה הפיל בחדר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי שהחלטת בצורה כזו חד משמעית. אוכל לתת דוגמה מהטכניון איפה שאני מכיר את המספרים, כי אין לי שמץ לגבי מוסדות אחרים-

בתואר ראשון אין אחוז נשירה גבוה במיוחד של סטודנטים בעלי ילדים (ויש כאלו, אפילו לא מעט), הם מסיימים בערך כמו כולם.

דוקטורט? כולם מורחים אותו בלי קשר לילדים או לא ילדים. העבודה הראשונה שלי בסוף התואר הייתה במעבדה בטכניון עם מספר דוקטרנטים, רק לאחד היו ילדים, כולם ללא יוצא מהכלל מרחו.

אשמח לדעת מאיפה הבטחון והנחרצות הזו. זה לא כל כך משנה מה אתה קונה ומה לא, למידע צריך שיהיה הקשר ומקורות למצק את ההקשר הזה.

*אני אומר את זה לכל כיוון, כלומר זה  לא שאתה בהכרח טועה לגבי מה שאתה "לא קונה", פשוט לקבוע בכזו נחרצות בלי שיש משהו שתומך בזה, לא ממש מחזיק מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...