Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

יש המון בעיות עם זה, כן? זה לא שאני חושב שמחר בבוקר כל מה שצריך זה שגנץ החדש יגיד כמה מילים נחמדות ותווצר שותפות איתם. אבל אני גם לא רואה הרבה אלטרנטיבות אחרות. כלומר אני כן חושב שהמצב בארץ יכול להשתפר גם תחת שלטון ימני לא דתי - לפחות מבחינת חופש כלכלי וחופש פרט. אבל גם זה לא יקרה. למרות שאני חושב שהקורונה יצרה והאיצה תהליכים ארוכי טווח שונים, וביניהם אולי, אולי, אולי גם קצת יותר הבנה שהחרדים הם הרבה דברים, אבל אחים על מלא הם לא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4419

• פינדר

3470

• m3x7r3m3

2926

לפני 31 דקות, David32 כתב:

אני חושב שמבחינת ייצוג בכנסת, אין לחלק גדול מהחברה הערבית ייצוג שמייצג את האינטרסים האמיתיים שלה. 

אז את הערבים מייצגים אנשים קיצוניים, שגם עושים המון שואו החוצה, כי זה המשחק. אבל זה דופק את הערבי הממוצע. 

גם אני הייתי בדיעה הזו, אבל היום אני חושב שזה סיפור שאנחנו מספרים לעצמנו.

בסופו של דבר הערבים בפועל, יוצאים מהבית ביום הבחירות ומצביעים למשותפת ולא למפלגות הציוניות.

בשנתיים האחרונות החלטתי ללמוד קצת ערבית מדוברת.

אז אני קורא פוסטים ותגובות בפייסבוק (הרשת הפופלרית עבור רוב החברה הערבית).

ומה שאני קורא שם רחוק מלהיות מעודד עבור השמאל (וברור לי שזה לא מדגם מייצג).

אנקדוטה:

אני גם חבר בקבוצות ווטסאפ של ערבים ויהודים לחילופי שפות.

ברוב הקבוצות נמנעים מלדבר על פוליטיקה, אבל יש קבוצה אחת שמיועדת לדיונים על פוליטיקה.

אז מטבע הדברים יש שם המון חילוקי דיעות, אבל בינתיים הדברים היחידים שהיו בסוג של קונצנזוס הם, שהפלה זה פשע ושטיפולי המרה להומוסקסואלים יכולים להיות דבר חיובי.

לא בדיוק שמאל ליברלי..

• מעניין 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, יבגניפ כתב:

יש המון בעיות עם זה, כן? זה לא שאני חושב שמחר בבוקר כל מה שצריך זה שגנץ החדש יגיד כמה מילים נחמדות ותווצר שותפות איתם. אבל אני גם לא רואה הרבה אלטרנטיבות אחרות. כלומר אני כן חושב שהמצב בארץ יכול להשתפר גם תחת שלטון ימני לא דתי - לפחות מבחינת חופש כלכלי וחופש פרט. אבל גם זה לא יקרה. למרות שאני חושב שהקורונה יצרה והאיצה תהליכים ארוכי טווח שונים, וביניהם אולי, אולי, אולי גם קצת יותר הבנה שהחרדים הם הרבה דברים, אבל אחים על מלא הם לא.

המון בעיות זה אנדרסטייטמנט.

והחרדים הם לא אחים על מלא, ספר לי את זה.

הם בני דודים והערבים ישראלים ברובם הגדול זה אולי השכן שאתה אומר לו שלום במדרגות והוא זורק לך סיגריות לגינה.

לפני 39 דקות, פינדר כתב:

בסופו של דבר הערבים בפועל, יוצאים מהבית ביום הבחירות ומצביעים למשותפת ולא למפלגות הציוניות.

גם הליכוד באופן מסורתי מקבל יותר בבחירות מאשר בסקרים, וגם זה בעזרת ה"אויב החיצוני" ("הערבים נוהרים" וכו')

אגב זה עובד גם למר"צ וללפיד בצד השני כן? אף אחד כאן לא המציא את הגלגל.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, SlowRide כתב:

במי צה"ל נלחם? בחרדים או בערבים? 

לא בזה ולא בזה.

אין כזה דבר "ערבים."

יש פלסטינים, סורים, מצרים, לבנונים וכיוצא בזה. גם איראן היא יריבה של ישראל, והיא אפילו לא ערבית מבחינה אתנית...

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.thumb.png.000dea2155a1bc209b5f4c09186fe167.png

ציטוט

miflagotCounter++;

עריכה אחרונה על ידי David32
  • מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק באתי לכתוב את זה...

והנה הגיע המהלך הכי צפוי של הבחירות, גדעון סער מודיע על יציאה מהליכוד והקמת מפלגה חדשה.

כך הוא ממצב את עצמו כליברמן\כחלון התורן, שיאסוף את קולות מאוכזבי ביבי, רק כדי לחבור חזרה עם הליכוד לאחר הבחירות.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה זמן לא ניסינו להוציא צלע מהליכוד, מעניין אם הפעם זה יעבור את אחוז החסימה או שכרגיל לא

@פינדר - רק בתנאי שהוא יעבור את אחוז החסימה 🤣

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה לי הפעם למיספר המנדטים של הליכוד ולמחירון של פיאט הולך ליהיות משהו משותף....

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אבל כנגד ביבי זה הוגש, וכנגד לפיד לא

נגד ביבי יש הקלטות שלו מסכים לקבל שוחד מנוני מוזס, נגד לפיד לא. באמת מוזר שלא הגישו כתב אישום נגד לפיד... 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הרבה זמן לא ניסינו להוציא צלע מהליכוד, מעניין אם הפעם זה יעבור את אחוז החסימה או שכרגיל לא

לבד, לא. אם השכל, קיש (?), האוזר והנדל יצטרפו אליו, יש לו סיכוי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, יבגניפ כתב:

סלואורייד, חד משמעית זה השינוי הכי מורכב שהמדינה הזו נדרשה לעבור עד היום. אבל אני חושב שאת מכונת המצבים הזו צריך לצייר ולהפנים. אני מבין שיהיו אנשים שימשיכו להאחז בבולשיט כאילו ״החרדים הם אחים שלנו״. אבל העולם לא סטטי. והנהגה חזקה בשמאל מרכז חייבת לפעול לכל אחד מהכיוונים האפשריים: או משיכה של מצביעים ערביים למפלגות ״ישראליות״ על ידי יצירה של שותפות - שזה כנראה הכי טוב. או קנייה של החרדים ביותר כסף ממה שביבי מציע להם - חלילה. עדיף לסגור את המדינה כבר. או הפנמה שכמו שלימין מותר לשתף בשלטון אנטי ציונים גם לשמאל מרכז מותר לספר שזה בשם מטרות נעלות יותר - גם לא אידיאלי אבל אולי עדיף על כלום. או סימון של החרדים כמי שלא אמור להיות שותף לגיטימי לשלטון - בספק אם יביא לתוצאות מרחיקות לכת, למרות שגם בימין יש כאלו שחושבים ככה מן הסתם.

ובשביל כל אחד מאלו (חוץ מקניה של חרדים בעוד כסף) צריך להפסיק לפחד משינוי השיח. ובזה רמטכלים לשעבר לא מאוד יעזרו, כנראה.

שנאת החרדים הידועה שלך מעבירה אותך על דעתך.

אתה באמת משווה? בין ציבור שחלקים גדולים ממנו צוהל שחיילי צה"ל נהרגים. ונציגיו בכנסת נופלים פעם אחר פעם בדברי שבח והלל לרוצחים.

אתה משווה בין חברה אלימה- לא בהפגנות וצעקות שיקצע אשכרה ברצח!!! על "כבוד משפחה" 

או שבטח אתה בונה על הליברליות הערבית  המפורסמת .....תסתכל על המדינות השכנות וקבל מושג.

הדבר המצחיק הוא שלקחת את הקורונה כטריגר להוכיח כמה החרדים לא אחים שלך. גם כאן פתח את העינים הציבור הערבי בישראל צייתן להגבלות הקורונה בקנה מידה בינלאומי. לא יודע למה זה לא משתקף בטבלאות החולים.

ההבדל ששם המשטרה לא אוכפת כי אין לה אומץ. אני (לא) מאחל לך להיתקל בX טריטוריה המפורסמת שאתה כל הזמן מילל כאן. אבל לא בX טריטוריה הכאילו- החרדית. אלא בזו שבכבישים אפשר לירות מנשק אוטומטי באמצע היום סתם כי מתחשק ואף אחד לא יעיז חהגיד מילה.

שבוע שבועיים נראה לי שדעתך תשתנה. בזכות אנשים כמוך שמנותקים מהמציאות מתי שהם רוצים השמאל המובהק קורס פעם אחר פעם. עדיף ימין מושחת והגיוני מליצנים עם תיאוריות שלא מחזיקות מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@David32 ואני בכלל נתקעתי על השאלה, המשתנה הזה, הוא member? סטאטי? גלובאלי? 

וגם, הערבוב עם העברית בכלל בלבל אותי. איך זה עובר review בכלל. ולמה בכלל יש קוד בקארספורום. 

נראה לי אני צריך הפסקה מהעבודה קצת :(

• מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, yd b-4 כתב:

שנאת החרדים הידועה שלך מעבירה אותך על דעתך.

טוב.

אתה באמת משווה?

אני אומר שמדובר בשתי אוכלוסיות שהן לא חלק מהמדינה, למעט זה שיש לחרדים את הפריוולגיה לסחוט תקציבים.

זה לא אומר שיש "שוויון". 

אתה משווה בין חברה אלימה- לא בהפגנות וצעקות שיקצע אשכרה ברצח!!! על "כבוד משפחה" 

מה זה הצתה של אתר בניה של רכבת בירושלים? פגיעה בעסקים שמעזים להיות פתוחים בשבת? איומים על עסקים בירושלים, ערד, ערים אחרות?אבנים על שוטרים בירושלים? חסימת כבישים וצמתים? השוואה של שוטרים וחיילים לנאצים? בוא, בוא למד אותי מה זה "אלימות" בבקשה.

אתה רוצה שעוד פעם נדבר על העובדה שראשי ערים בישראל לא רוצים חרדים בשטחם? רוצה לנסות להבין למה, אם מדובר בחברה נעימה כל כך?

או שבטח אתה בונה על הליברליות הערבית  המפורסמת .....תסתכל על המדינות השכנות וקבל מושג.

ואללה, תודה לך על שיעור בדמוקרטיה. באמת החברה החרדית ידועה כמי שהביאה את אור הדמוקרטיה לגוים וגם ליהודים. תודה.

ההבדל ששם המשטרה לא אוכפת כי אין לה אומץ.

רגע, לא הבנתי. אתה משווה? אסור להשוות, לא?

וכמובן שזה לא נכון. גם אותו הקצין שהוקלט אומר לאיזה רב קקיוני "תעשה מה שבא לך כשאין ניידת" - מה אתה חושב שמניע אותו?

שבוע שבועיים נראה לי שדעתך תשתנה.

הדעה שלי בנושא באותה הנקודה כבר שנים. אתה מוזמן לחזור אחורה לפורום ולמצוא את ליאור מספר איך האחים הלא אלימים שלך הרסו את בית שמש, ומה אני כתבתי על זה. זה היה ב-2014 או לפני. 

ם. עדיף ימין מושחת והגיוני מליצנים עם תיאוריות שלא מחזיקות מים.

מה, הגיוני כמו המשיח שעוד רגע מגיע ומציל את כולם? כן, בהחלט. הגיוני.

בוא, בוא. אם היהדות היתה נשארת חרדית המדינה הזו לא היתה קיימת עד היום. אבל לא נורא. והתאוריה שלי, במקרה הזה, מתיישבת לא רע עם הדבר הנחמד הזה שנקרא "חקר לאומיות". אם אתה רוצה - אני יכול להמליץ לך על כמה ספרים. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא את החברה החרדית אני מכיר טוב ממך 95.9% לא ישרפו אתרי בניה ו80% לפחות יסתכלו על מי שעושה את זה כמטומטם מוחלט . ושוב שתגור בסמיכות ליישובים ערביים/בשטחי "החסות" שלהם כנראה תדבר אחרת. 

ואגב כל  ראשי הערים בארץ רודפים אחרי ערבים הם לא אלימים בכלל , ליברלים, סובלניים כלפי הדת שלהם, מעלים את הרמה ביישובים. הם רק עדיין לא החליטו אם גבעתיים או צפון ת"א.

לא באתי לשנות את דעתך לגבי חרדים אין סיכוי וגם זה לא מטריד אותי יותר מדאי.

אבל לראות בנאדם שמחשיב את עצמו כחכם מעדיף כשותף  אופציה גרועה מאוד על אופציה שהיא "רק" גרועה (מבחינתו) . 

זה או ניתוק חמור מהמציאות או שהשנאה גורמת לטישטוש קל. 

אבל היי העיקר "גילית את האור" בחסות הקורונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...