Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4612

• SlowRide

4433

• פינדר

3493

• m3x7r3m3

2926

Just now, עדי-אל כתב:

אתה יכול לרשום עוד מיליון פעם את המילים מביך, טיפש, שקרן במקום להתעלם מהעובדה שגנץ היה יו"ר החברה 

גנץ לא היה יו"ר החברה, הוא היה יו"ר הדירקטוריון של החברה. שלדעתי אין לך שמץ מה זה אומר אפילו, ומה באפשרותו או לא באפשרותו לעשות בעמדה זו. (רמז- זה לא מנכ"ל וזה לא בעלים.)

גנץ לא "קימבן" כלום, התנהלות משטרת ישראל בנושא לא הייתה תקינה, ועזוב את גנץ עצמו- לא ממש מצאו נכון לכתיבת שורות אלו התנהלות לא תקינה של מי מחברי הדירקטוריון, החברה, וכל הקשורים בפרשה הזו, והבלון הזה שהליכוד התלבשו עליו וניפחו כרגע הסתיים בלא כלום. 

אבל עזוב, מ "שולמו 4 מיליון ש"ח לחברה" שנבע ממיליון סיבות ולא יודעים אם זה אכן לא היה תקין בכלל מצד החברה, ושלבני גנץ לא הייתה נגיעה לשקל מהסכום המדובר, החלטת ש "בני גנץ גנב 150 מיליון שקלים".

יש אנשים שאני משוכנע שאם ביבי יגיד להם שהם חייזרים בעלי 9 זרועות, הם יאמינו לו ויבלו את חייהם בחיפוש 7 הזרועות החסרות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, עדי-אל כתב:

אתה יכול לרשום עוד מיליון פעם את המילים מביך, טיפש, שקרן במקום להתעלם מהעובדה שגנץ היה יו"ר החברה 

הוא לא היה יו"ר החברה, כי אין תפקיד כזה. 

הוא היה יו"ר הדירקטוריון, גוף שאתה בבירור לא מבין את תפקידו וספק אם בכלל ידעת על קיומו עד לרגע זה. 

העובדה שגנץ היה יו"ר הדירקטוריון פשוט לא רלוונטית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר אוחנה ענה על פתיחת החקירה לפני 9 חודשים

העיתון אינטרנטי "שקוף" מציג בין המציאות לספינים

נחסוך לך את הכיוון של עיתון שמאל שבא לפגוע בביבי

https://shakuf.press/nopolitics/

בהצלחה

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובתפנית חדה מביביסטים לחרדים, כאלף מפגינים שוחרי שלום וחובבי דו קיום ערכו הפגנה שקטה כנגד... הפריצות שהרכבת הקלה עשויה להביא לשכונה. להתראות המאה ה-21, ברוכים הבאים ימי הביניים. התגעגנו.

מישהו יודע איפה נרשמים לשעשועון החדש "קחי אותי, ג'סינדה (או לפחות תארגני לי אישור עבודה)"?

• מצחיק 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפרה על ג'סינדה.

למרות שממליץ לך להיכנס לסאב רדדיט והקבוצות המתאימות ולקרוא את התלונות שלהם, לא חסר להם.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נהיה ריאליים לרגע, לאף אחד לא חסר (חוץ מעבודה בניו זילנד, בטח בתחום המאוד ספציפי שלי). ובכל זאת.

עכשיו, קח את זה, ותשווה למה שלנו יש במקום (פרט למבטא, ה' ישמור, הם לא למדו עדיין את ההבדל בין e בודד ל-ee? נה נסגר איתם?)

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, פינדר כתב:

מתוך האמונה (או התקווה) שרק מישהו "ביטחוני" יצליח להעביר מצביעים מהימין אל השמאל\מרכז.

זה אפילו לא רק עניין הגנרלים. לפני שנתיים היו כמה כתבות שהסבירו שחולדאי הוא המשיח הבא (גם הוא סוג של גנרל, אבל את זה אני בספק אם כבר מחשיבים היום). כל הזמן מחפשים את הדמות הבאה שאולי תצליח איפה שהקודמים לא, עם עוד מפלגות קקיוניות ו"מנהיגים" מהסוג של בני גנץ, שכל פעם שאני שומע אותו מדבר אני לא מבין איך הוא הגיע לבהד 1 אפילו.

אנשים קונים את זה, כנראה מתוך איזה ייאוש, אבל בסוף זה סתם מייצר עוד ועוד מפלגות, שבנויות סביב פרסונה אחת או "נבחרת", בלי אג'נדה אמיתית, בלי שום אידיאולוגיה או אמירה שחורגת מגבולות הגזרה של "אני אוהב את המדינה שלי מאוד". וזה גם נוטה להתפרק מהר. מאוד. אפילו "יש עתיד", שהיא כבר ותיקה יחסית במונחים שלנו, לא במצב מזהיר אם שלח ולפיד רבים.

ואני יכול להבין את הבחירה גם. בסוף אם מסתכלים על מותה של מפלגת העבודה, מבינים שיש רעיונות שאי אפשר לשווק היום לציבור, כי הם לא פופולאריים. ישראל אומנם ממשיכה להיות מדינה ריכוזית עם אינספור רגולציות, אבל אני חושב שאפשר להסכים שהנטיה בציבור הרחב היא ליברליות כלכלית ופחות מה שמציעים אנשים כמו פרץ או יחימוביץ'. ולכן למפלגת שמאל קלאסית כזו אין מה להציע.

אבל עדיין אם מורידים את המפלגות הלא ציוניות במיוחד מהספירה, מגלים שהפערים בין מה שנתפס כימין ולמה שנתפס כשמאל מרכז לא גדולים במיוחד. וכנראה שגם קיימת פלואידיות מסוימת שם. ואני אישית חושב שרק מהכיוון הזה יכול להגיע הפתרון: אם לימין "מותר" לחבק את ליצמן ושותפים הלא ציוניים, שהראו לאורך כל השנה האחרונה מה בדיוק הם שמים על המדינה, על המשברים שעוברים עליה ועל כל דבר שהוא לא סחיטת כסף למגזר שלהם - איזו סיבה יש לשמאל מרכז לא לעשות את אותו הדבר עם המפלגות הערביות, או הרבה לפני - עם הקול הערבי? בטח כשגם נתניהו בעצמו מנהל מו"מ עם חלקים ברשימה המשותפת, כשזה מסתדר לו. כן, אני גם לא מעריץ של נבחרי הציבור הערביים. חלקם לאומניים פלסטינאיים. חלקם שוביניסטים והומופובים. אבל זה לא שליצמן או דרעי יותר נחמדים מזה. זה לא שהם "תורמים" פחות לדעיכתה ההדרגתית של המדינה, או סופרים את החוקים שלה.

כמובן, האלטרנטיבה היותר טובה היא לנסות לייצר שותפות עם מנהיגים ערבים שלא מקדמים רק לאומיות פלסטינאית. אבל הדרך לשם עוברת באותה הנקודה בדיוק: הפנמה שאין באמת שום דבר שהופך את החרדים לשותפים לגיטימיים או "טבעים" יותר. ובלי זה ימשיכו לחפש את הנגרל הבא. ולהיות מופתעים איך עוד פעם הכל מתפרק.

• אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

החרדים נתפסים שייכים לעם, בניגוד לערבים.

מה זה "עיר מעורבת"? עיר עם חילונים וחרדים או ערבים ויהודים?

במי צה"ל נלחם? בחרדים או בערבים? 

זה לא משהו ישתנה בקרוב או בכלל לא משנה כמה חרא נאכל מהחרדים.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, עדי-אל כתב:

אכן יש חוסר דיוק. החברה לא היתה בבעלותו והסכום היה 50 מיליון. אבל החברה "זכתה" במכרז של המשטרה ולא ביושר והסכום היה 4 מיליון מכיוון שהחברה פשטה את הרגל.

אכן איש ישר "הצליח" לקמבן 4 מיליון שקל ולא 50 מיליון כמו שרצה. הוא חייב לקבל תעודת יושר מהמשטרה.

אם בעינך אין בעיה אז בסדר אבל אין צורך להתעצבן

הזכרת לי בדיחה.

בימי ברה"מ סשה פוגש את חברו אברשה.

סשה: שמעתי ממשלה נתנה לך רכב

אברשה: זה נכון אבל לא מדויק:

1. זה לא ממשלה זה קגב

2. זה לא רכב זה אופניים

3. זה לא נתנה זה לקחה

אבל חוץ מזה הכל נכון..

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואורייד, חד משמעית זה השינוי הכי מורכב שהמדינה הזו נדרשה לעבור עד היום. אבל אני חושב שאת מכונת המצבים הזו צריך לצייר ולהפנים. אני מבין שיהיו אנשים שימשיכו להאחז בבולשיט כאילו ״החרדים הם אחים שלנו״. אבל העולם לא סטטי. והנהגה חזקה בשמאל מרכז חייבת לפעול לכל אחד מהכיוונים האפשריים: או משיכה של מצביעים ערביים למפלגות ״ישראליות״ על ידי יצירה של שותפות - שזה כנראה הכי טוב. או קנייה של החרדים ביותר כסף ממה שביבי מציע להם - חלילה. עדיף לסגור את המדינה כבר. או הפנמה שכמו שלימין מותר לשתף בשלטון אנטי ציונים גם לשמאל מרכז מותר לספר שזה בשם מטרות נעלות יותר - גם לא אידיאלי אבל אולי עדיף על כלום. או סימון של החרדים כמי שלא אמור להיות שותף לגיטימי לשלטון - בספק אם יביא לתוצאות מרחיקות לכת, למרות שגם בימין יש כאלו שחושבים ככה מן הסתם.

ובשביל כל אחד מאלו (חוץ מקניה של חרדים בעוד כסף) צריך להפסיק לפחד משינוי השיח. ובזה רמטכלים לשעבר לא מאוד יעזרו, כנראה.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה בעיות ביצירה של שותפות עם הערבים.

1. חלק גדול, אם לא הרוב, הם אנטי ציונים. וזו אנטי ציונות שונה מזו של החרדים, שלא מעוניינים להחליף את המדינה במשהו אחר, עד ביאת המשיח.

מבחינת הערבים, ציונות היא גזענות, ישראל היא פלסטין הכבושה וכו'. כן, חלקם יהיו מוכנים להיות פחות לוחמנים, כדי לשפר את החיים של האוכלוסיה הערבית, אבל זו לא בעיה שתיעלם.

2. הרוב הגדול של הערבים הם דתיים במידה זו או אחרת. גם המוסלמים וגם הנוצרים. והם לוקים בגזענות, הומופוביה ועוד צרות, שממש לא מתיישבות עם סדר היום של השמאל הליברלי.

יש נטיה בשמאל להעלים עין מזה, אבל זה שוב לטאטא את הבעיה מתחת לשטיח.

• אהבתי 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, MiniMiz3r כתב:

תיק 2000 הוא זניח.

הוא מספיק לא זניח כדי שיוגש כחלק מכתב אישום כנגד ראש ממשלה.

קל וחומר תיק חמור ממנו (לפיד-חוק ישראל היום), כלפי פוליטיקאי בכיר פחות.

אבל כנגד ביבי זה הוגש, וכנגד לפיד לא.

לפני 13 שעות, Pika007 כתב:

גנץ לא "קימבן" כלום, התנהלות משטרת ישראל בנושא לא הייתה תקינה, ועזוב את גנץ עצמו- לא ממש מצאו נכון לכתיבת שורות אלו התנהלות לא תקינה של מי מחברי הדירקטוריון, החברה, וכל הקשורים בפרשה הזו, והבלון הזה שהליכוד התלבשו עליו וניפחו כרגע הסתיים בלא כלום. 

פגישה בין אלשיך לגנץ Says what?

ואני דווקא כן יודע איך מתנהלים מכרזים מול המדינה, ופגישה כזו בין מישהו שקשור לחברה (בטח בתפקיד כמו יו"ר דירקטוריון) ובין גורם שקשור למזמין המכרז, זה לגמרי לא תקין.

כמה חמור זה - זה תלוי מה קרה בפגישה הזו, אם נדע.

לא דין "מה המצב בני?" "הכל טוב רוני" כמו "תראה זה המוצר שיש לנו", הראשון דיי זניח גם אם לא תקין, השני אמור לפסול לחלוטין את החברה מהשתתפות במכרז.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

שכל פעם שאני שומע אותו מדבר אני לא מבין איך הוא הגיע לבהד 1 אפילו.

גבוה, עיניים כחולות, ושם משפחה כמו גנץ.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

אבל עדיין אם מורידים את המפלגות הלא ציוניות במיוחד מהספירה, מגלים שהפערים בין מה שנתפס כימין ולמה שנתפס כשמאל מרכז לא גדולים במיוחד. וכנראה שגם קיימת פלואידיות מסוימת שם. ואני אישית חושב שרק מהכיוון הזה יכול להגיע הפתרון: אם לימין "מותר" לחבק את ליצמן ושותפים הלא ציוניים, שהראו לאורך כל השנה האחרונה מה בדיוק הם שמים על המדינה, על המשברים שעוברים עליה ועל כל דבר שהוא לא סחיטת כסף למגזר שלהם - איזו סיבה יש לשמאל מרכז לא לעשות את אותו הדבר עם המפלגות הערביות, או הרבה לפני - עם הקול הערבי? בטח כשגם נתניהו בעצמו מנהל מו"מ עם חלקים ברשימה המשותפת, כשזה מסתדר לו. כן, אני גם לא מעריץ של נבחרי הציבור הערביים. חלקם לאומניים פלסטינאיים. חלקם שוביניסטים והומופובים. אבל זה לא שליצמן או דרעי יותר נחמדים מזה. זה לא שהם "תורמים" פחות לדעיכתה ההדרגתית של המדינה, או סופרים את החוקים שלה.

הליכוד הוא ממש לא ימין, ואידיאולוגיה היא מוצר נדיר בליכוד.

לא אומר שאין שם אידיאולוגים, אלא שהם לא מכתיבים את הטון, וכמפלגה אין לה אידיאולוגיה.

לדוגמה בבחירות מסוימות סימנו את הסיפוח, עכשיו מתכננים לספר לנו על שינוי שיטת הבחירה של השופטים.

אידיאולוגיה? חרטא בפיתה.

לפני שעה, יבגניפ כתב:

או קנייה של החרדים ביותר כסף ממה שביבי מציע להם - חלילה. עדיף לסגור את המדינה כבר.

זו הייתה שולמית אלוני למיטב זכרוני שאמרה שתשים שטריימל בשביל השלום לא?

לפני שעה, יבגניפ כתב:

או הפנמה שכמו שלימין מותר לשתף בשלטון אנטי ציונים גם לשמאל מרכז מותר לספר שזה בשם מטרות נעלות יותר - גם לא אידיאלי אבל אולי עדיף על כלום. או סימון של החרדים כמי שלא אמור להיות שותף לגיטימי לשלטון - בספק אם יביא לתוצאות מרחיקות לכת, למרות שגם בימין יש כאלו שחושבים ככה מן הסתם.

הבעיה היא שהימין יכול להסתפק באנטי ציונים מתונים יחסית כמו החרדים, או רע"מ (יחסית כן?).

השמאל צריך לקחת גם את האנטי ציונים המתונים כמו החרדים, וגם את רע"מ, וגם את חד"ש וגם את הקיצוניים ביותר כמו בל"ד.

הרי גם כשדיברו על זה שהנדל והאוזר טירפדו את ממשלת גנץ-לפיד, כללו שם בספירה את בל"ד כולה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, פינדר כתב:

יש כמה בעיות ביצירה של שותפות עם הערבים.

1. חלק גדול, אם לא הרוב, הם אנטי ציונים. 

מבחינת הערבים, ציונות היא גזענות, ישראל היא פלסטין הכבושה וכו'.

אני חושב שמבחינת ייצוג בכנסת, אין לחלק גדול מהחברה הערבית ייצוג שמייצג את האינטרסים האמיתיים שלה. (אם כי המצב דומה לגבי האינטרסים שלי והכנסת - כי אסנת מארק/מיקי זוהר/זנדנברג/[והכנס שם של חבר כנסת כאן] לא מייצגים שום אינטרס שלי.

אז את הערבים מייצגים אנשים קיצוניים, שגם עושים המון שואו החוצה, כי זה המשחק. אבל זה דופק את הערבי הממוצע. 

אם חברי הכנסת הערביים היו באמת דואגים לשפר את מצב הערבים בארץ הייתה פחות עוניינות וחוסר אהדה מצידם (איזה PC אני :) סנואפלייק :) ) כלפי "הציוני הכובש".

בקיצור המצב הפוליטי בארץ זוועה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נעים לומר, אבל מה שעובד על רוב הבוחרים הפוטנציאליים ("אויב מבחוץ") עבד גם על הגרמנים בשנות ה-30, גם על היהודים בשנות מפא"י, גם על בוחרי הליכוד, וגם על הערבים ישראליים.

ואז באה הקורונה והבעיות הפנים ערביות התגברו עד כדי כך שחברי הכנסת הערבים לא יכלו יותר להסתיר ונדרשו לבקש עזרה ממשלתית בטיפול בבעיות במגזר (בינתיים בעיות הנשק והרציחות, לא על כבוד המשפחה אלא סכסוכי חמולות)

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...