Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אני מהמר שבנט ילך עם ביבי. בסוף בעתיד הנראה לעין לא יהיה כאן ראש ממשלה שלא מהליכוד. אלא אם אולי נגלה, בעזרת השם, שאחרי שנתניהו פורש הליכוד חוזר ל-20 מנדטים. ואני מנחש שבנט מעדיף ויעדיף ללכת עם הליכוד כדי שהמצביעים יזכרו לו את זה ויהיו בעדו כשהוא ינסה להתמודד על ראשות הליכוד בעתיד, או להתאחד איתה בדרך אחרת כלשהי. וזה גם מבאס. עם כל הדיבורים הנחמדים על ליברליזם וחופשי כלכלי, עם ראש ממשלה כמו בנט תחבורה ציבורית בשבת לא תהייה כאן גם עוד מיליון שנה. אלא כן הכל יופרט, כמובן.

הממשלה הנוכחית בראשות נתניהו נכשלה. כמובן גם עם ממשלה אחרת לא היינו עכשיו כמו ניו זילנד. בכל זאת, אולי פוליטיקאי אחר שלא מחפש דרך להמלט מהמשפט שלו ולא רב עם כל פוליטיקאי אחר רק מחשש לתרחות, היה כן מצליח להחזיק ממשלת אדחות או רוטציה, אפילו בלי החרדים. כי לא היה רב עם עם נבחרי ציבור שהם חלק אינטגרלי מהמחנה שלו, כמו ליברמן ובנט. כמובן, זה לא מספיק כדי לפתור את הבעיות האינהרנטיות בחברה הישראלית. אבל זה כנראה כן היה יכול לעזור עם משילות בסיסית לא רק מול יהודים חילוניים.

ובסופו של דבר, היות ואין סיכוי לראש ממשלה שלא מהימין כאן בעתיד הנראה לעין, בעיקר נשאר להתפלל שהמשתייכים לימין הכלכלי או המדיני, שהם לא דתיים, יבינו מתישהו את גבולות הגזרה של השותפות האוטומטית שלהם עם החרדים והדתיים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4597

• SlowRide

4420

• פינדר

3470

• m3x7r3m3

2926

יש לך ציפיות גבוהות מדי ממפלגה שבכיריה הם בעיקר היס-מנים של ביבי,  חדלי אישים כגון רגב, אמסלם, זהר ולמלמים כמו אדלשטיין שפעם נתתי לו הרבה קרדיט- עד לשנה וחצי האחרונות. 

אישית אני ממש לא מחבב את כץ, אבל את שלו אי אפשר לקחת לו- הוא לא חדל אישים, לא יס מן ולא למלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תקציר מנהלים למפלגות החדשות שהולכות לקום או לבלוני ניסוי שיש כרגע?

מחפש מפלגת ימין מרכז, ליברלית, קפיטליסטית. נראה לי שאני מגזים אבל יש מצב שפיספסתי אופציה כזו.

מישהו משהו?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, כל המפלגות פרט למשותפת, מרצ, כל דבר שמכיל את עמיר פרץ, החרדים וכל דבר שמכיל את סמוטריץ' בתפקיד בכיר.

זה, כמובן, ברמה הדקלרטיבית. ברמה המעשית זה ביבי / רמטכ"ל במיל' כלשהו / פוליטיקאי מלא מעצמו אחר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יש את "מפלגת החופש" בראשות גלעד אלפר שהיא בדיוק זה, רק שהסיכוי שלה לעבור את אחוז החסימה שווה לסיכוי שלי לקבל אישור להשתיל מנוע V8 באוטו.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, DareDevil כתב:

מחפש מפלגת ימין מרכז, ליברלית, קפיטליסטית. נראה לי שאני מגזים אבל יש מצב שפיספסתי אופציה כזו.

מישהו משהו?

אין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.12.2020 בשעה 23:51, עדי-אל כתב:

בסופו של דבר המנדטים יתאדו ממנו

תלוי אם יהיה "משיח שמאל" חדש עד לפני הבחירות הבאות.

בתאריך 4.12.2020 בשעה 22:13, colauti 9 כתב:

אז למי שלא יודע -בחירות עולות כמה מיליארדים טובים ואנחנו גם כך מדינה במצב כלכלי לא מי יודע מה ועם תשלום של מיליארדים דמי אבטלה למובטלים גם כך מנהלים תקציב לא מאוזן/לא שקול,לא אחראי /לא נסמך על כלום ושום דבר- כל זה בסופו של דבר יעלה לנו (האזרח הקטן) בהטלת מיסים ממיסים שונים כדי לכסות על הגרעון העצום הקיים בתקציב המדינה הזמני של הזמני של הזמני שאושר עוד ב 2019.

דווקא בקטע הזה אי העברת תקציב זה מצוין, כי מתנהלים לפי תקציב יחסי של שנה שעברה, זה אומר שאין הוצאות גדולות, תוכניות כלכליות גרנדיוזיות וכו'.

נכון שזה גם לא נותן חופש להעביר תקציבים לצרכים שונים.

לפני 23 שעות, colauti 9 כתב:

לטעמי,הבעיה הגדולה של הממשלה הנוכחית היא,שגנץ בתמימותו כאשר נכנס לממשלה לא הבין כי המבטיח הבטחות שנוטה לא לקיימן לא שינה את עורו " היהפוך כושי את עורו ונמר את חברבורותיו "? 

וכך,ממפלגה שהיה לה פוטנציאל להשפיע על תהליך קבלת ההחלטות היא נקרעה כבר בעת הצטרפותו של גנץ לממשלה-והוא לא הפסיד רק את הרוטציה,אלא חצי מבוחריו שהאמינו,שיש לו את היכולת שדיברתי עליה למעלה אך למרבה הצער,השפעתו היתה בין אפסית לנמוכה וברוב ה 7 חודשים של הממשלה הזו הוא הרגיש יותר כמו הצל/רוח הרפאים של ביבי מאשר אדם,שבא מעמדת כח/השפעה.

גנץ נכנס למקום שהפיקח נמנע מלהיכנס אליו.

אחרי שכבר נכנס ניסה פעם ראשונה, שנייה ושלישית, לפחות אחרי השלישית הבין שמי שעושה אותו דבר ומצפה לתוצאות שונות... וכו'.

זה מה שיקרה גם לבא אחריו, למשיח הבא.

לא יודע מי יבחר לראשות הממשלה ואם יצליח/לא יצליח להרכיב ממשלה אבל, זה זועק לשמיים,שאנחנו זקוקים למנהיגות אחרת- כזו שיודעת לקבל החלטות ,לעמוד מאחוריהן,לא לחיצה ולא סחיטה מצד אחד אבל,כזו שמישירה מבט לעם אומרת את האמת ועושה ככל יכולתה לסיעע לאזריה ובטח לא כזו שגוררת רגליים- בטח לא בתקופה כזו מאתגרת של משבר בריאותי-כלכלי-חברתי כזה שאנו עדים לו.

מרגיש לי כאילו יש איזה ניגוד אינטרסים בין המנהיגות שאתה מצפה לבין הפוליטיקאים שמצליחים להגיע לרמה הארצית

לפני 19 שעות, MiniMiz3r כתב:

בנט צעיר יחסית, הוא יכול להרשות לעצמו לשחק את ה-long game. הקולות שיוצאים מהכיוון שלו בזמן האחרון מדברים דה פקטו על זניחה "זמנית" של כל עקרונות "הימין" - לא סיפוח, לא רפורמה במערכת המשפט - לטובת ממשלה שקודם כל תטפל בקורונה ובמשבר הכלכלי.

תחת הטיקט הזה יהיה לו יותר קל למכור את עצמו לגורמים מהמרכז-שמאל (גנץ, תל"מ, העבודה, אולי לפיד למרות שהוא מספיק טיפש כדי לסרב), אני רק לא בטוח שזה יספיק.

אין בעיה עם זה, רק שאלה - מתי גנץ (שאני רואה איך ההנחיות שלו בנושא קורונה בצבא [שפטור מכל ההנחיות של הציבור הכללי בתור גוף ביטחוני] עושות שמות), או תל"מ (מה נשאר ממנה בכלל?) או העבודה (כנ"ל) או לפיד (ההוא שטועה בערך פעמיים בשעה, וגם סובל מאיזה תסמונת חוסר מזל קיצונית, כזו שגורמת לו לכתוב משהו בידענות, רגע לפני שזה מופרך), מתי אחד מאלה טיפל במשהו קל וחומר משהו כלכלי?

לפני 18 שעות, יבגניפ כתב:

אני מהמר שבנט ילך עם ביבי. בסוף בעתיד הנראה לעין לא יהיה כאן ראש ממשלה שלא מהליכוד. אלא אם אולי נגלה, בעזרת השם, שאחרי שנתניהו פורש הליכוד חוזר ל-20 מנדטים. ואני מנחש שבנט מעדיף ויעדיף ללכת עם הליכוד כדי שהמצביעים יזכרו לו את זה ויהיו בעדו כשהוא ינסה להתמודד על ראשות הליכוד בעתיד, או להתאחד איתה בדרך אחרת כלשהי. וזה גם מבאס. עם כל הדיבורים הנחמדים על ליברליזם וחופשי כלכלי, עם ראש ממשלה כמו בנט תחבורה ציבורית בשבת לא תהייה כאן גם עוד מיליון שנה. אלא כן הכל יופרט, כמובן.

אני גם מהמר כמוך, תחבורה ציבורית בשבת זה דיי נמוך ברשימה של הדברים שדחוף לעשות לדעתי לפחות.

אם כי בנט מתוך הליכוד לא חושב שהוא זה שיעצור את התחבורה הציבורית בשבת. מהבחינה הזו הרבה יותר בעייתי שהחרדים ממשיכים וימשיכו להיות לשון מאזניים לכל ממשלה.

לפני 18 שעות, יבגניפ כתב:

הממשלה הנוכחית בראשות נתניהו נכשלה. כמובן גם עם ממשלה אחרת לא היינו עכשיו כמו ניו זילנד. בכל זאת, אולי פוליטיקאי אחר שלא מחפש דרך להמלט מהמשפט שלו ולא רב עם כל פוליטיקאי אחר רק מחשש לתרחות, היה כן מצליח להחזיק ממשלת אדחות או רוטציה, אפילו בלי החרדים. כי לא היה רב עם עם נבחרי ציבור שהם חלק אינטגרלי מהמחנה שלו, כמו ליברמן ובנט. כמובן, זה לא מספיק כדי לפתור את הבעיות האינהרנטיות בחברה הישראלית. אבל זה כנראה כן היה יכול לעזור עם משילות בסיסית לא רק מול יהודים חילוניים.

אף אחד לא היה מצליח להחזיק ממשלת אחדות או רוטציה עם גנץ וניסנקורן, כתבתי על זה כבר בזמן אמת.

אחד הדברים הכי משמעותיים בכהונת ממשלה זה מינוי בכירים, בינתיים יש Backlog של מינויים ממתינים, מפכ"ל, פרקליט מדינה.

קיבלו החלטה על מנגנון מינויים משותף, בו בזמן שכחול לבן ניסתה להרחיק את הליכוד (לא רק את ביבי, גם את אמיר אוחנה למשל) ממינוי בכירים תוך אצטלה שיש לו משפט.

מה המשפט שלו קשור למינוי מפכ"ל? או פרקליט מדינה? ועוד במשותף עם כחול לבן בעצמה?!

הרי הם ניסו בסה"כ להקים מנגנון מינויים משותף ואז לנטרל אותו בעזרת עתירות לבג"צ שיהפוך את המנגנון ללא רלוונטי כיוון שיכיל רק אנשי כחול לבן. גם במשרדים לא שלהם.

עם זה אפילו טירון פוליטי לא היה מסתדר.

לפני 11 שעות, DareDevil כתב:

מישהו משהו?

כנראה שתצטרך להסתפק ב"ימינה" או תחת שם אחר, בנט, שקד וסמוטריץ' בעיקרון.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בנט, שקד וסמוטריץ'

ליברלית הם רחוקים שנות אור. שמאל בתחפושת ימין. כמו שאר "מפלגות הימין" שהן במקרה הטוב שמאל-לייט.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בנט וסמוטריטץ ליברלים בתפיסה הכלכלית אבל לא בתפיסת חופש הפרט, שמבחינתם סבבה שתהיה פה מדינת הלכה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה כלכלית + משפטית שניהם (+ שקד) ליברלים.

מבחינת דת ומדינה בנט ושקד נגד וסמוטריץ' בעד.

ואם סמוטריץ' בעיניך שמאל בתחפושת ימין אז תצביע לעוצמה, יותר ימין מזה פסלו מריצה לכנסת.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, m3x7r3m3 כתב:

תלוי אם יהיה "משיח שמאל" חדש עד לפני הבחירות הבאות.

אם יש משהו שהשמאל מצטיין בו זה ברדיפה והערצה של משיחי שקר. 

הדבר הכי מטריף אותי זה שאנשים חכמים ואינטליגנטים פעם אחר פעם הולכים אחרי אותו אחד שהתקשורת מריצה. לא רק זה. אם היה מדובר באדם אינטליגנט, ישר, עם עקרונות הייתי מבין. במקום זה מביאים לי את בוז'י הרצוג (לא בדיוק נקי כפיים) או לפיד (איש לא חכם במיוחד) או שילוב של שניהם (גנץ).

דווקא את אוהדי הליכוד וביבי אני מבין. הם מצביעים ליכוד כמו שהולכים אחרי קבוצת הכדורגל האהודה עליהם 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, עדי-אל כתב:

הם מצביעים ליכוד כמו שהולכים אחרי קבוצת הכדורגל האהודה עליהם 

ואז יש את אוהדי מכבי פתח תקווה. לך תבין אותם..

לפני 8 שעות, m3x7r3m3 כתב:

ואם סמוטריץ' בעיניך שמאל בתחפושת ימין אז תצביע לעוצמה, יותר ימין מזה פסלו מריצה לכנסת.

קראת מה אני מחפש או שבאוטומט ענית? אני מחפש קפיטליסטים, ימניים, ליברליים. כרגע אין שום אופציה כזו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, עדי-אל כתב:

במקום זה מביאים לי את בוז'י הרצוג (לא בדיוק נקי כפיים) או לפיד (איש לא חכם במיוחד) או שילוב של שניהם (גנץ).

אני לא מעריץ גדול של אף אחד מהם, אבל כל אחד מהם בוודאות יותר נקי כפיים וממלכתי מנתניהו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, DareDevil כתב:

קראת מה אני מחפש או שבאוטומט ענית? אני מחפש קפיטליסטים, ימניים, ליברליים. כרגע אין שום אופציה כזו.

אין מפלגה בתפירה מדויקת בשבילך (וגם בשבילי).

אז צריך לבחור ליברליים ימניים (בערך) קפיטליסטיים שסביר להניח לא יעברו את אחוז החסימה - גלעד אלפר

או פחות ליברליים אבל קפיטליסטיים וימניים - ימינה

או פחות ליברלים ויותר ימניים - עוצמה

השאלה רק על מה אתה מתפשר

לפני שעה, MiniMiz3r כתב:

אני לא מעריץ גדול של אף אחד מהם, אבל כל אחד מהם בוודאות יותר נקי כפיים וממלכתי מנתניהו. 

לפיד? ההוא שקידם הצעת חוק שנועדה להטיב עם הבוס הקודם שלו? זה שאירח אירועים פוליטיים בשבילו?

זה תיק 2000 על סטרואידים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת לפי המעשים שלהם. כמעט ואין כאלה שעשו מעשים ימניים כלכליים ולכן אני מציין שאין אופציה שכזו. וזה מבאס. 

אם הליכוד היה מנוהל יותר טוב כנראה שהייתי מצביע להם אך עדיין האופציות האחרות במפלגה גם הן נראות לא הכי טוב, יש מצב בגלל ביבי והצל שהוא עושה אולי כי הם לא אקטיביים בנושא הזה מספיק בשביל לבלוט. 

כנראה שביבי עוד פעם יהיה ראש הממשלה אבל אי אפשר לדעת..

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...