Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 24 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא זוכר רמה של שנאה כזו ב-20 שנים האחרונות.

זה לא שהיתה לך יכולת למדוד את זה באופן אובייקטיבי. הרי ברחוב, בשכונה או בעיר שבה אתה גר כנראה היחס לא מאוד השתנה. גם אם אתה נוסע לעיר אחרת, רוב הדברים הם פלוס מינוס אותו דבר, אולי מעט יותר רע או לפעמים יותר טוב.

עכשיו אתה פותח את האינטרנט, את ערוצי החדשות, את אתרי העיתונות, פייסבוק, טוויטר וכו' ואתה מקבל שוק. רמות שנאה לא סבירות. הייתי מהמר שזה בעיקר הפלטפורמות ואיך שאנשים מרשים לעצמם להתנהג ולדבר מאחורי מסך/מקלדת/מצלמה.

מה שכן, סביר להניח שזה משפיע גם על המרחב שאינו ווירטואלי, וזו אכן צרה אמיתית.

• אהבתי 4
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4564

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

גוסר, אתה מנתח גם את הסיבות. אני מסכים שהפצת ההמונים יש לה תפקיד מרכזי בזה. פרופגנדה פוליטית זו לא המצאה חדשה, אבל היום נתניהו יכול להפליץ בשירותים, להקליט את עצמו עושה את זה עם איזו בדיחה גנרית על שמאל ותוך שעה זה יסגור מעגל ויעבור בכל קבוצות הוואצאפ הקיימות בישראל. והוא עושה את זה לא מעט. ובזה הוא אשם, כן גם בהקשר של הקורונה. אי אפשר יום אחד להופיע בתקשורת ולספר על ערבים שנוהרים לקלפיות. יום אחר כך לספר שכל מי שמצביע נגדו הוא חמוץ. וביום השלישי לחרטט על הצורך באחדות ועל "ביחד".

• מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

ובזה הוא אשם, כן גם בהקשר של הקורונה.

מסכים. צריך גם לזכור שהוא לא הפוליטיקאי היחיד שעושה את זה בעולם, יש עוד הרבה כאלו. אה כן, הפלטפורמות הללו מאפשרות לו את זה ביתר קלות בהשוואה לעבר. פעם היה צריך לשחד איזה עיתונאי בשביל סיקור אוהד, היום מספיק לקנות בוטים בפייסבוק ולהריץ קמפיין וריאלי. כמובן שיש לו אשמה, אין ספק. פשוט עכשיו קל יותר להשמיע את הפלוצים להמונים.

אני פשוט חושב (מעריך) שמבחינת חלוקה (באחוזים) לפלטפורמות השונות יש חלק הרבה יותר גדול (יותר ממרכזי, גדול ממש) מאשר למה שהפוליטיקאים מייחצנים החוצה מבחינת הרגשת השנאה במרשתת. גם הecho chamber שהפלטפורמות יוצרות לכל אחד בfeed לא עוזר בלשון המעטה להנמיך את השנאה. אולי אני טועה, לא יודע.

לפני שעה, יבגניפ כתב:

אבל החודשים האחרונים פשוט מראים את המחיר האמיתי של ההנהגה שלו

שמע, יש מחיר גדול לשימור הסטאטוס קוו (הכוונה לכל תחומי החיים). עכשיו, חשוב להדגיש, אי עשייה במובן מסויים זו עשייה לכל דבר ועניין. אז הוא "זרם" עם הרבה יותר מידי ועכשיו חלק מזה חזר לנשוך אותו בישבן. לא נעים, לא נורא. מה שכן, יש תחומים שבהם אי עשייה לחלוטין פגעה בהצלחה שלו בעבר (קיצוץ קצבאות לחרדים). מצד שני כמו שכתבת לא חוויני מלחמות סופר דופר או מהלכים סטייל סיפוח וחבריהם. ב-core שלו אני חושב שביבי הוא ראש ממשלה סבבה. ודי מדמה את החלק הארי של האוכלוסיה, למ"למ -לא מועיל, לא מזיק.

האם אנחנו זקוקים לראש ממשלה אקטיביסט? מישהו שבא לשנות סדרי עולם? אולי. בנתיים, עד הקורונה, עוד זרמנו. אולי עכשיו, עם כל ה"תגליות" פתאום נושאים "חדשים" יעלו על סדר היום ויצרו התחלה של תנועה בכיוון הנכון.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Gosser1860 כתב:

אולי אני טועה, לא יודע.

אני לא חושב שאתה טועה, אני פשוט חושב שכמו בעבר, גם היום, ישנם פוליטיקאים שיודעים להשתמש בתעמולה בצורה טובה יותר מהאחרים - במקרה הזה להפיץ פייק ניוז, או להעזר במפיצים ״מטעם״. קשרתי פה, למשל, לטור של קלמן ליבסקינד שיחד עם כמה פובליציסטים ועיתונאיים ימנים אחרים קרא לנתניהו להתפטר. בתגובה ״זכה״ ליבסקינד להפוך לגיבור של תאוריות קונספירציה בעצמו, יחד עם נוביק ואחרים, שטוענת שהם נפגשים עם מנדלבליט ובעצם משדרים מה שהוא אומר להם לשדר. דוגמא אחרת זו הסמכותנות שבה ביבסטים קובעים עכשיו שההפגנות זו הסיבה העיקרית לעליה במספר חולי קורונה, כי זה המסר שביבי דאג להוציא ולהעביר דרך כל פלטפורמה אפשרית. ללא שום סינון.

ומה שאני מנסה להגיד הוא, שכוחן של הפלטפורמות עצום. אבל מי שמנצל את הכח הזה עד תום, זה אותו הפוליטיקאי עם הבן שלו והמשרתים. וזה עובד להם מעולה, כי הם פועלים בתוך מציאות בה הם כבר שכנעו את הבייס שלהם שהתקשורת נגדם ומשקרת, וכל טענה שהם זורקים לאוויר הופכת ל״אמת״ עבור הבייס, ביחד הן מהוות איזה מבנה מעוות, בו רעיונות חצי אפוים, הזוים או לא מוכחים הופכים לאבני יסוד אקסיומטיות, שאי אפשר לפרק או לפורר. פעם זה הדיפ סטייט, פעם זה התאוריות המעגליות של אבישי בן חיים (שהזה תאוריה חברתית גאונית בפשטות ועיוות שלה). פעם זה ציטוט מאיזה ספר של איזו פקידה, שכנראה אף אחד מהמצטטים לא קרא. ואחר כך אתה מרפרף בפוסטים או כתבות או כל דבר אחר שמפרסמים הביביסטים ואתה רואה איך הכל מתחבר שם, איך הכל הופך ״לעובדה״. ואם לא קראת את המטוטלת של פוקו, אז תקרא, כי זה די מתחבר :)

לפני 13 שעות, Gosser1860 כתב:

אולי. בנתיים, עד הקורונה, עוד זרמנו.

נכון, זרמנו. אולי כי לא הבנו עד כמה הכל מתפורר, כי בשגרה זה פחות בולט לעין.

גם עכשיו אני רואה לא מעט אנשים שאומרים ״מה לעשות? הנה גם באירופה מתלוננים על אובדן המשותף״.

בוודאי גם באירופה הלאומית הקלאסית של המאות 19-20 יכולה להעלם בכל רגע נתון. זו הנחה כמעט טריוויאלית לכל מי שקרא או חקר קצת את התחום. אבל בעוד שאני לא יודע להגיד מה תהייה ההשפעה על חייהם של מיליוני פריזאים או תושבי טוסקנה על התפוררותן של צרפת או איטליה, פה, במקרה שלנו, אם לא תצוץ חלופה - הסוף יהיה מר. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו נוטים לחשוב שאנשים הם רציונאליים (כלכלנים בונים על זה קריירות), אבל המציאות מאוד רחוקה משם. אנשים מעדיפים קומון סנס, מקרים אנקדוטליים או סתם סיפורים שמתאימים להם ע"פ מציאות לא נעימה ולא הגיונית לתפיסתם. וגם אם נעזוב בצד את מאמיני החבר הדמיוני שרוכשים את כתב השמירה של קנייבסקי כסגולה נגד קורונה, לא חסרות דוגמאות גם בחברה החילונית הרציונאלית לכאורה, החל במכחישי קורונה ומתנגדי חיסונים וכלה במאמיני כדה"א השטוח ואזור 51.

אף אחד לא באמת יודע לאן אנחנו הולכים ומה יקרה מחר בבוקר, ההסטוריה מלמדת אותנו שגם מעצמות על שוקעות ומתפרקות הרבה יותר מהר ממה שאפשר לחשוב רגע לפני, ושההתקדמות האנושית לא תמיד הולכת קדימה.

רק לתזכורת (וגם קצת פחות רצינות על הבוקר)

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, maxcher כתב:

למה הפרדת דת ומדינה לא? כי פייגלין מושך את הקורא החילוני הימני אליו, אבל ברגע האמת החרדים לא יתנו לו.

בדיוק כמו שהר הבית לא יקרה.

אז הטענה שלך היא שפייגלין רוצה להפריד דת ומדינה, אבל בגלל המציאות הפוליטית ויחסי כוחות פוליטיים הוא לא יוכל.

ואיכשהו המסקנה שלך מכל זה היא - שהוא אשם?

לפני 22 שעות, nimrod7676 כתב:

תגידו מה שתגידו על פייגלין, הוא ממש הציל אותנו כששתה את בנט בסיבוב ראשון, 

700 קולות זה מה שהפריד בין מצבו הרע בממילא עכשיו לבין ממשלת הלכה, חסינות ודיקטטורכ חרדית ב2019

ש... מה זה שונה מהממשלה שהייתה 4 שנים לפני כן?

לפני 19 שעות, SurfHigh כתב:

מה שהכי מדהים זה אנשים שמפגינים באדיקות שבוע אחרי שבוע, מתעמתים עם המשטרה, משקיעים זמן, כסף, עצבים, לא הבינו עדיין מה באמת מפעיל לחץ על שר בממשלה.

המטרה של ההפגנות זה לא להפעיל לחץ על שר בממשלה, אלא להפוך את ביבי ללא לגיטימי.

לפני 16 שעות, David32 כתב:

ועדיין הוא מקורב לצלחת, חבר קרוב לבינתיים של ביבי.

לטוב ולרע, אתה מבין שביום שביבי הולך הביתה, הטיימר שלו מתחיל לספור

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

בעיני מי? ונניח והוא נתפס שלא לגיטימי, מה אז?

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיני הציבור הכללי.

וכשהוא נתפס כלא לגיטימי לא יבחרו בו.

בכל מקרה ההפגנות לא מכוונות בכלל לשרים אלא לציבור הכללי, עם איזה בנפיט קטן של הטרדת משפחת ביבי בעצמה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציבור הכללי לא בוחר ביבי, 25% מהציבור בוחר ליכוד. 

הוא מצליח לשמור על הכסא בגלל חוסר הסכמות בין מפלגות אחרות ובגלל תרגילים פוליטיים. 

אם כבר את מי שבוחר בו זה רק ישכנע יותר להצביע "דווקא ביבי". 

נתן אשל כבר אמר את זה יפה מאוד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שאתה לא טוען שמיליון ו-350 אלף מצביעים מורכבים כולם אך ורק מ"דווקא ביבי"

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אז הטענה שלך היא שפייגלין רוצה להפריד דת ומדינה, אבל בגלל המציאות הפוליטית ויחסי כוחות פוליטיים הוא לא יוכל.

ואיכשהו המסקנה שלך מכל זה היא - שהוא אשם?

ש... מה זה שונה מהממשלה שהייתה 4 שנים לפני כן?

לטוב ולרע, אתה מבין שביום שביבי הולך הביתה, הטיימר שלו מתחיל לספור

ליברמן בממשלה + אחיזה מוגבלת בביצים של ביבי ע״י החרדים (אז לא היה לו כתבי אישום)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

טעות. 

המטרה של ההפגנות היא אחת ויחידה: שביבי יעמוד במילים שלו עצמו.

לדעתך זו לא מטרה ראויה להפגין עבורה?

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.
  • רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, nimrod7676 כתב:

ליברמן בממשלה + אחיזה מוגבלת בביצים של ביבי ע״י החרדים (אז לא היה לו כתבי אישום)

ליברמן?! ליברמן?!

ההוא שאשכרה הורשע ושהחזיקו אותו שנים בביצים על תיק שלאף אחד לא היה דחוף לסיים את החקירה שלו?

ובוא, כתבי האישום הם לא מה שמאפשר לחרדים לאחוז את ביבי בביצים, הפוליטיקה היא זו שמאפשרת להם, וזה לא השתנה בכלל.

לפני 1 דקה, ניקו פ. כתב:

טעות. 

המטרה של ההפגנות היא אחת ויחידה: שביבי יעמוד במילים שלו.

לדעתך זו לא מטרה ראויה להפגין עבורה?

כמו שכתבתי לפני הרבה עמודים - הציפיה שלי שנבחרי ציבור יעמדו במילים שלהם, עובדתית אנחנו במיעוט גדול.

כחברה אנחנו מעדיפים את הפוליטיקאי המשופשף שישקר לנו לפני הבחירות ויקיים אולי 1% ממה שהבטיח.

מה זה אומר בפועל "יעמוד במילים שלו"? באיזה מהם? בהבטחה לפנות את אל אחמר?

מזכיר את הבדיחה איך יודעים שפוליטיקאי משקר? השפתיים שלו זזות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, m3x7r3m3 כתב:

מה זה אומר בפועל "יעמוד במילים שלו"? באיזה מהם? בהבטחה לפנות את אל אחמר?

״ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בחקירות, ואין לו מנדט ציבורי ומוסרי לקבוע דברים כל כך גורליים במדינת ישראל". "קיים חשש, אני חייב להגיד אמיתי - לא בלתי מבוסס, שהוא יכריע הכרעות על בסיס האינטרס האישי של ההישרדות הפוליטית שלו ולא על פי האינטרס הלאומי״.

זה הכל.

נורא נורא פשוט.

בלי 36 ציטוטים. בלי הסברים מפולפלים.

אמר? אמר.

עמד במילותיו? לא עמד.

אני אשאל שוב כי מקודם לא ענית: 

המטרה של ההפגנות היא כדי שביבי יעמוד במילותיו שלו.

האם לדעתך זו לא מטרה ראויה?

• מעניין 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מאוד מקווה שאתה לא טוען שמיליון ו-350 אלף מצביעים מורכבים כולם אך ורק מ"דווקא ביבי"

לא, אבל הרבה מהם כן. 

מונעים מתחושת קיפוח ונהנים משמחה לאיד של "דפקנו אותם" (סמולנים, אנרכיסטים, מפיצי מחלות וכו) ברמה כזאת או אחרת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...