Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

פייגלין הזה הוא הרבה דברים, בניהם דתי, אבל איש דת הוא לא. חוץ מזה, רוב חברי המפלגה שלו רחוקים מלהיות דתיים או בעד כל סוג של כפיה דתית. זה בניגוד לבנט שמשחק אותה ליברל פתוח ומתקדם אבל מחביא אצלו כל מיני שולי מועלם וסמורטריצים.

• רעיון טוב! 4

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4600

• SlowRide

4420

• פינדר

3472

• m3x7r3m3

2926

באמת שאין לי הסבר לזה,אבל סמוטריץ' בא לי יותר סבבה מפייגלין ואם הייתי צריך לבחור בין זהות לימינה(שזו בערך הבחירה שהייתה לי) הייתי מצביע לימינה.

• מבאס 2

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כי אתה מצביע לדמויות במקום לרעיונות ואידאולוגיה. אין בזה היגיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

כי אתה מצביע לדמויות במקום לרעיונות ואידאולוגיה. אין בזה היגיון.

וגם להפך.

לצורך הדוגמה,אני יכול להיות 100% מזוהה עם הערכים והאידאולוגיה של יש עתיד אבל אין סיכוי שאני נותן את הקול שלי ליאיר לפיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה בדיוק אותו הדבר. אתה תתן את הקול שלך לדמות שאתה מזדהה איתה, לא לערכים שאתה מזדהה איתם. הפרונט יותר מעניין מהתוכן. זה כמו שאתה קונה חבילת עוגיות שוקולד צ'יפס שעל העטיפה רואים עוגיה מפוצצת בשוקולד צ'יפס, אבל כשאתה פותח את הקופסה אתה מגלה שיש בקושי 2 חתיכות שוקולד בכל עוגיה.

עם הליכוד זה אפילו יותר גרוע, על העטיפה יש שוקולד צ'יפס אבל בפנים זה עוגיות עם צימוקים. פשוט רשעות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, pooh-bear כתב:

כרגיל, העולם הגדול בחוץ הוא לא בינארי. יכול להיות שיש לך תפיסת עולם מגובשת בתחום מסויים (נניח, כלכלה) שאולי אפילו משליכה על תחום נוסף או שניים, אבל שאין לך תפיסה כזו בתחומים אחרים. יכול להיות אפילו שיש לך תפיסת עולם מגובשת, אבל אתה מבין שאתה חייב להחריג ממנה מקרי קיצון. או כל שילוב אפשרי אחר.

זה בסדר שתהיה לך תפיסת עולם מגובשת בתחום מסוים, ולא בתחומים אחרים, זה מאוד מאפיין חלק מהמפלגות:

* הגמלאים בזמנם

* כולנו

* המפלגות החרדיות

* הבית היהודי/איחוד לאומי

* ימינה במידה יותר מועטה

* כחול לבן

אבל במקרה כזה אתה לא טורח לפרט במצע שלך (כתוב או שהנציגים אומרים בתקשורת / מדיה חברתית) דברים מפורטים בנושאים אחרים, אלא פירוט בתחומים שבהם יש לך תפיסת עולם מגובשת, ואיזה חרטא ברטא רעיוני בתחומים אחרים, סוג של מה שנקרא Im in favor of what is good, and oppose what is bad.

אני.. אההם... לא יודע כבר מה להגיד. זכותך להגדיר אידאולוגיה איך שאתה רוצה, באמת, אבל אני לא חושב שיש הרבה אנשים שיסכימו איתך ש"בנימין נתניהו" זה אידאולוגיה, בהגדרה המילונית של אידאולוגיה. זה פשוט לא מתקמפל.

תסתכל על הביביסטים ועל הטענות שלהם, לא להבין שזו אידיאולוגיה זה תקלה בקריאה, לא תקלה בהגדרה. תחליף קומפיילר.

לגבי שלטון חוק בהר הבית, זה ממש לא קשור לכן או לא בית שלישי. לגבי השאר, תשמע, אני משוכנע שמימוש חופש הדת עומד בקנה אחד אל מול הסיכונים הכרוכים בהקמת בית שלישי. אין ספק שיש פה רווח עצום וסיכון נמוך, השתכנעתי.

לא חייב בית שלישי, אבל בית כנסת (שיוקם לפי החוק הישראלי) שיאפשר למתפללים יהודים להתפלל על הר הבית, זה לגמרי שלטון חוק.

גם מימוש של חופש הדת זה חלק משלטון החוק, כמו שמניעת חופש דת זה פגיעה בשלטון החוק. כי החוק קובע חופש דת.

למעשה המצב הנוכחי שבו ליהודי אסור להתפלל בהר הבית הוא נוגד לחוק, וההסתתרות מאחורי ה"הערכות" או הוואקף זה פגיעה בשלטון החוק (הוואקף בצורה יותר חמורה כמובן).

גם יש דברים שלא צריך למדוד בסיכון מול רווח. היית מוכן שיפגעו בחופש הביטוי שלך לכתוב נגד ביבי כי מה שתכתוב יכול להיות מסוכן? עלול לגרום למהומות אצל הביביסטים? יש דברים בסיסיים בדמוקרטיה שעליהם לא ניתן להתפשר. חופש דת אחד מהם. האם אנחנו עומדים בזה עד היום? לבושתנו ממש ממש לא.

כן, הקמת "בית כנסת" בהר הבית זה משיחיזם וטרלול בו זמנית. גם הפוט פטיש של פייגלין. גם הדמויות שהוא קיבץ מסביבו. מי לדעתך משיחי ומטורלל ממנו (מבין המפלגות שהיה להן סיכוי לעבור את אחוז החסימה, לא איזה תמהוני שקיבל עשרים קולות)? הדמות היחידה שעולה לי בשלוף היא בא-גד, אבל זה שייך לעידן אחר לגמרי.

והקמת מסגד חדש בהר הבית זה בסדר?! או שרק בית כנסת אסור להקים בהר הבית וזה הופך לטרלול ומשיחיזם?

לדעתי מר"צ על כלל נציגיה משיחיים ומטורללים ממנו, גם אהוד ברק ויאיר גולן, גם לפיד מטורלל ומשיחי יותר מפייגלין, לא לדבר על עופר שלח, מירב מיכאלי, כמובן כ-ל המשותפת כולל (ואולי במיוחד) הנציג היהודי עופר כסיף.

לדעתי גם סמוטריץ' יותר משיחי מפייגלין וגם הרברפי.

שלא נדבר על הדמויות במפלגות אחרות, אבל מה יש לך נגד הדמויות בזהות? כאילו טענות קונקרטיות.

לפני 15 שעות, יבגניפ כתב:

כמו שכבר כתבתי מיליון פעם, אני מתייחס בסקפטיות רבה בכלליות לאנשי דת שמנסים לשווק שילוב של ליברליזם כלכלי במפלגות בעלות אופי דתי. אבל אולי זה רק אני.

לא היה לזהות אופי דתי, אתה פשוט הנחת שהיה לה אופי דתי בגלל פייגלין, טעית.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Ragnar כתב:

פוטטו, דעותיו הקיצוניות לרוב והתפיסה העתיקה שלו לא מפריעים לך? 

מדבר על סמוטריץ כמובן

ההסתכלות שלי כשאני בוחר היא מאוד צרה.

יש לי כמה דברים שחשובים לי ובגללם אני הולך להצביע.

מאוד אגואיסטי,אבל מה אכפת לי שאין תחבורה ציבורית בשבת?יש לי רכב.

גם אין לי ילדים בישיבות אז טיפולי המרה לא באמת אישיו מבחינתי.

ברמה הכללית,אני לא מתנגד לתחבורה ציבורית,אבל לא מעניין אותי...

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

פוטייטו, אתה גם לא מושפע מעליית המס על הדלק כי אתה תמיד ממלא ב100 שקל?

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Potato כתב:

ברמה הכללית,אני לא מתנגד לתחבורה ציבורית,אבל לא מעניין אותי...

חבל כי זה מסוג הדברים שגם אתה משלם עליהם את המחיר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, SlowRide כתב:

פוטייטו, אתה גם לא מושפע מעליית המס על הדלק כי אתה תמיד ממלא ב100 שקל?

ממלא 200,תראה איזה רכב קקה יש לי בחתימה.

100 שקל זה לצאת מהתחנה,לעשות סיבוב מסביב ולחזור לתדלק עוד 100.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבין אדון פוטייטו, זה לא שאנחנו לא מסכימים על הרבה דברים, זה פשוט זה שאתה קצת חושב כמו ילד. ילד פריבילגי. שזה בסדר, כי זה מה שאתה כעת, פשוט... זה נכון רק לך.

• מעניין 2
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, David32 כתב:

אתה מבין אדון פוטייטו, זה לא שאנחנו לא מסכימים על הרבה דברים, זה פשוט זה שאתה קצת חושב כמו ילד. ילד פריבילגי. שזה בסדר, כי זה מה שאתה כעת, פשוט... זה נכון רק לך.

וכשאני מצביע בבחירות,אני אמור לחשוב על טובת הכלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ממש לא, אתה צריך לחשוב על טובתך האישית לפני הכל. אבל אתה צריך *לחשוב* איך הצבעה למועמד כזה או אחר תשפיע עליך, במידה והוא באמת יממש חלק מההבטחות שלו. למשל סמורטיץ, אם היה יכול היה מונע ממך לנסוע במאזדה שלך בשבת כי הוא מאמין שזה טוב בשבילך.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Potato כתב:

וכשאני מצביע בבחירות,אני אמור לחשוב על טובת הכלל?

בין היתר, או ליתר דיוק לראות את התמונה הגדולה יותר.

להגיד "יש לי אוטו" זה לא לראות את התמונה הגדולה.

להגיד "לי יש ביטוח בריאות סבבה" זה לא לראות את התמונה הגדולה.

כמו שעכשיו ישראל בסגר והגבלות, לא בגלל אלה ששומרים על ההנחיות...

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...