Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 14 שעות, Pika007 כתב:

א'- חיכיתי לנקודה בה ימצאו אי סדרים בחקירות ובמערכת המשפטית כדי שיוכלו לזעוק "הנה! תראו! הם טעו פה, אז הם בטוווח טעו ותפרו לי תיק גם כן"

זה לא עובד ככה, כי לפי ההיגיון הזה אין טעם במערכת המשפט ובמשטרה בכללותה. כמו בעוד הרבה מערכות בעולם, כל מקרה לגופו.

מעניין, כי אני לא חיכיתי שיהיה תיקים נגד ביבי כדי לצעוק נגד מערכת המשפט.

יותר מזה, אני טענתי שצריך לתקן את מערכת המשפט בזמן שביבי הגן עליה בחירוף נפש.

אז נראה לי שקצת טעית בעץ שאתה נובח עליו :)

אגב מי שקישר בין חקירת מח"ש בנושא אלקיען ובין חקירות ביבי הוא... (תופים) שי ניצן.

אז אי אפשר להרוג את ההורים שלך ולבקש רחמים כי אתה יתום.

ב'- אתה מוזמן בזאת לשחרר ממפא"י, אנחנו לא ב 1975 יותר, בשביל זה טרחתי לציין היטב שרבין 95 הוא לא רבין 75, ונפל לו האסימון שאיזה קטע, הפרענקים והשוורצה חיה האלו יכולים להיות גם מהנדסים ורופאים בהינתן ההזדמנות, ושאר דברים שממש משנים סדרי עולם. אם שמים את זה על גרף שיסוע-זמן, אחרי העליות הראשונות היינו במקום גבוה, זה התחיל לרדת עם עליות מינוריות מקומיות, הגיע למינימום, והחל לעלות חזרה. כיום אנחנו שוב בנקודה גבוהה. העליה חזרה היא מה שמטריד אותי, לא מה שהיה בשנות תרפפ"ו.

למה לשחרר? לא עברו אפילו 50 שנה מאז, הם לא היו בשלטון? אין השפעה ממה שהם עשו אז שנמשכת עד היום?

או לשחרר בגלל שזה לא תואם לטיעונים שלך?

רבין של 95 אולי נקט בפחות שיסוע עדתי, אבל נקט בלא פחות שיסוע נגד הימין.

שיסוע הוא שיסוע הוא שיסוע, זה חלק אינהרנטי מחברה דמוקרטית.

אולי בתחושה האישית שלך היה פה גרף עם שינוי, כי היה שיסוי שהיה נגדך ושיסוי נגד מישהו אחר, את השיסוי נגד האחר לא הרגשת. בטח כשהתקשורת דאגה שאתה לא תשמע על זה.

ג'- כוונת המשורר למפלגת השלטון. או יותר נכון, לגוף הנקרא קואליציה. אבל לא אפתח את הנושא, כי שאתה פותח נושא בזעקה למרות שאיננו מהות הדיון- לצערי אתה הופך אותו לכזה בכוח.

קואליציה היא בסה"כ סך מפלגותיה, שמחויבות כל אחת אך ורק לבוחרים שלה.

משמע קואליציה מחויבת בסה"כ לסך כל הבוחרים שלה, לא לבוחרי האופוזיציה. הם כמאמר רבין, יכולם להסתובב כמו פרופלורים.

ד'- לא, אני ממש לא מסתכל בערגה אל העבר. בנוגע לאוסלו- הייתי צעיר שם אז לא אגיב. בנוגע להתנתקות- למדינת ישראל 2006 כמעט מגיע צל"ש על הצורה התרבותית שבה התנהל הסיפור הזה. האם היו "מחנות"? כן. האם השיח הכללי היה אלים עד לרמה של שנאה יוקדת? לא. אדם עם סרט כתום על הרכב יכל בהחלט לדבר עם אדם עם סרט כחול. לכל אחד הייתה דעה, הייתה חוסר הסכמה, והיה דיון. התלקחויות מקומיות כמובן שהיו, תהו ובוהו בין מחנות- לא.

וואו כמה שאתה לא יודע.

אדם עם סרט כתום בד"כ מצא את עצמו בחקירה.

נערות עם סרט כתום שהפגינו נעצרו ונחקרו ללא נוכחות מבוגר או חוקרי נוער, אנשים נעצרו עד תום ההליכים, אנשים עם סרטים כתומים שנסעו בכיוון כללי של הפגנה הורחקו לכיוון אחר.

קצינים בכירים בצה"ל הושתקו, תומכים אותרגו, השיח הכללי היה יותר גרוע משנאה, הוא היה השתקה מוחלטת, אם אתה נגד ההתנתקות אין לך זכות להשמיע את קולך בכלל.

אז כן, מהצד זה נראה לגמרי מתורבת, כי מהצד הכל נראה הומוגני, לא רואים את אלה שלמטה.

אבל אפילו אם אקבל את מה שאתה אומר לגבי אוסלו והתנתקות- מדובר באירועים מכוננים שללא ספק לכולם תהיה בהם דעה לפה או לשם, לא על עוד הסכם סחר ביננו לטיז-אל-חרטא שלא ממש נוגע לאף אחד.

ישראל קדם קורונה (וגם קדם רצף בחירות) לא עמדה בשיאו של שום אירוע שכזה, וההתנהלות השוטפת שבה, המציאות היומיומית, היא בדיוק מה שתיארתי לעומת עשור קודם לכן.

למרבה ההפתעה, דווקא במשבר של 2008 לא התרחשה העליה הגדולה באלימות והשבטיות בתוך העם היושב בציון, זה החל לקרות יותר ויותר לתוך שנות העשרה.

טיז אל חרטא נעלבה ממך, מה גם שזה הסכם שלום ולא הסכם סחר (שהיה כבר קודם לכן).

תחשוב מה שאתה רוצה, אבל תיקי נתניהו לא פחות מכוננים מההתנתקות, מערכת החקירות והמשפט מעולם לא התמודדה עם מישהו שיכול לאתגר אותה, ופתאום יש, והוא לא זז הצידה בהכנעה, והוא נלחם בחזרה, והוא חושף את ערוותם.

ואני למשל לא מאמין שהמידע מתוך הפרקליטות והמשטרה הגיע לעמית סגל כי החושפים מעוניינים לחשוף את האמת אלא כי זה משרת את האינטרסים שלהם, ואני לא מאמין שעמית סגל חושף את המידע הזה בפומבי כיוון שהוא בא מעמדה נקייה אלא כי יש לו (כמו לי) דעה שמערכת המשפט צריכה תיקון.

לפני 14 שעות, SlowRide כתב:

במצב כזה אני אבחר כמו שאני בוחר היום - לפי דעות ורעיונות שאני מסכים איתם. אין סיכוי לעבור ככה את אחוז החסימה. אבל אם השיח היה יותר ענייני ופחות תוקפני, אולי יותר אנשים היו בוחרים מועמדים שמנסים לפתור בעיות ולשפר את המצב במקום לבחור את מי שיתקע לקבוצה השניה את האצבע בעין הכי עמוק.

איך משחררים את השיח מהלוחמנות והתוקפנות, אין לי מושג. 

אבל אם אתה לא תוקף את המפלגות האחרות (או מצביעיהן, או רעיונותיהן), אז מה יהיה ההבדל בין הדעות?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4415

• פינדר

3464

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון

לתקוף רעיונות זה מצויין, לתקוף אנשים שלא מסכימים לרעיונות שלך - פחות. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תספר את זה לכל הטאלנטים של השמאל, מדודו טופז ועד גרבוז ושות'

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, SlowRide כתב:

למה זה פחות טוב?

מאחורי מפלגות עומדים אנשים,שעשו טעויות ועשו דברים טובים.

ואם אתה מתיימר להיות שר אוצר כשכל ההשכלה שלך היא עיתונאי או להיות שר בטחון אחרי שנכשלת כרמטכל זכות הציבור להיות מודעים לכך,וזכות המפלגה היריבה לתקוף לגופו של אדם ולהראות שאינו מתאים לתפקיד.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, SlowRide כתב:

שכל אחד יתקוף מה ומי שהוא רוצה, כל עוד שומרים על שיח סביר.

אני לא חושב שיש מה להתעסק יותר מדי, למשל, בסמורטיץ׳ שלאחרונה ביקש להעביר שינוי בחוק השבות כדי שחלילה לא יגיעו לכאן נכדים של יהודים. שיהיה אובססיבי ליהדות שלו, למרות שאני די בטוח שאם יש גהנום בעולם הבא,אז הוא ודרעי ושאר המודאגים מטוהר הגזע הרוויחו את מקומם שם. ועל קברים של רוסים גויים שהתגייסו ונהרגו בצבא אפילו אין מה לדבר. כמובן שברור שהם תמרו למדינה קצת יותר מלומדי התורה הדגולים.

אבל הנקודה היא אותה הנקודה: הבסיס לכל תנועה לאומית בעולם הוא האמונה בזכות להגדרה עצמית לקבוצה הלאומית ומוכנות להקרבה בשם זה. זכות הגדרה עצמית = סט של חוקים שנגזרים מתוך המשותף. במדינה שלנו יש קבוצה אחת שהיא פשוט לא חלק מקבוצת הלאום by definition. ויש קבוצה אחרת שאמורה להיות כן, אבל מעשית סט החוקים לא חל עליה איפה שלא זורם לה. וגם ברגעי משבר, בערך לכל אחד מהם שמדבר מתפלק שמה שמשנה זה מה שאומר הרבי ולא החוק. וכמובן שעל ״הקרבה״ אין מה לדבר עם חקיקה פרטנית שמאפשר להם לא להתגייס.

זה שמפלגות יורדות אחת על השניה, זה חלק מהמשחק. זה שמסמנים קהלים שלמים כבוגדים, זה קצת פחות. וזה שהלכה למעשה לא מתקיימת כאן מדינת חוק כי 3-4 קבוצות שיש כאן לא מסכימות על הגבולות של החוק - זה בדיוק זה. ושוב, אם הכל זורם ולא צריך להיות שום דבר מאחד - אז למה צריך מדינה? למה צריך גדר נגד אפריקאים, או למה צריך לגרש נוצרים ממולדובה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Potato כתב:

למה זה פחות טוב?

מאחורי מפלגות עומדים אנשים,שעשו טעויות ועשו דברים טובים.

ואם אתה מתיימר להיות שר אוצר כשכל ההשכלה שלך היא עיתונאי או להיות שר בטחון אחרי שנכשלת כרמטכל זכות הציבור להיות מודעים לכך,וזכות המפלגה היריבה לתקוף לגופו של אדם ולהראות שאינו מתאים לתפקיד.

הוא מתכוון שזה פחות טוב לתקוף את המצביעים של המפלגות.

נו, אתה יודע, הצ'חצ'חים של הליכוד, מנשקי הקמעות, בית של גוים, האישה המוכה וכו' וכו'.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 29 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תספר את זה לכל הטאלנטים של השמאל, מדודו טופז ועד גרבוז ושות'

אתה מבין מה הבעיה? במקום להתעסק בלמה יש מחסור בביצים לפני החגים כל שנה, למה יש תחבורה ציבורית יעילה כמו חור הצצה בדלת זכוכית, למה הדואר מתפקד כמו רכבת קיטור ב2020 ולמה אזרחים ישראלים צריכים לטוס לקפריסין כדי להתחתן, מתעסקים באמירות אומללות של כל מיני מפגרים שעלו לגדולה.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, m3x7r3m3 כתב:

למה לשחרר? לא עברו אפילו 50 שנה מאז, הם לא היו בשלטון? אין השפעה ממה שהם עשו אז שנמשכת עד היום?

או לשחרר בגלל שזה לא תואם לטיעונים שלך?

רבין של 95 אולי נקט בפחות שיסוע עדתי, אבל נקט בלא פחות שיסוע נגד הימין.

שיסוע הוא שיסוע הוא שיסוע, זה חלק אינהרנטי מחברה דמוקרטית.

אולי בתחושה האישית שלך היה פה גרף עם שינוי, כי היה שיסוי שהיה נגדך ושיסוי נגד מישהו אחר, את השיסוי נגד האחר לא הרגשת. בטח כשהתקשורת דאגה שאתה לא תשמע על זה.

קואליציה היא בסה"כ סך מפלגותיה, שמחויבות כל אחת אך ורק לבוחרים שלה.

משמע קואליציה מחויבת בסה"כ לסך כל הבוחרים שלה, לא לבוחרי האופוזיציה. הם כמאמר רבין, יכולם להסתובב כמו פרופלורים.

וואו כמה שאתה לא יודע.

אדם עם סרט כתום בד"כ מצא את עצמו בחקירה.

נערות עם סרט כתום שהפגינו נעצרו ונחקרו ללא נוכחות מבוגר או חוקרי נוער, אנשים נעצרו עד תום ההליכים, אנשים עם סרטים כתומים שנסעו בכיוון כללי של הפגנה הורחקו לכיוון אחר.

קצינים בכירים בצה"ל הושתקו, תומכים אותרגו, השיח הכללי היה יותר גרוע משנאה, הוא היה השתקה מוחלטת, אם אתה נגד ההתנתקות אין לך זכות להשמיע את קולך בכלל.

אז כן, מהצד זה נראה לגמרי מתורבת, כי מהצד הכל נראה הומוגני, לא רואים את אלה שלמטה.

טיז אל חרטא נעלבה ממך, מה גם שזה הסכם שלום ולא הסכם סחר (שהיה כבר קודם לכן).

תחשוב מה שאתה רוצה, אבל תיקי נתניהו לא פחות מכוננים מההתנתקות, מערכת החקירות והמשפט מעולם לא התמודדה עם מישהו שיכול לאתגר אותה, ופתאום יש, והוא לא זז הצידה בהכנעה, והוא נלחם בחזרה, והוא חושף את ערוותם.

ואני למשל לא מאמין שהמידע מתוך הפרקליטות והמשטרה הגיע לעמית סגל כי החושפים מעוניינים לחשוף את האמת אלא כי זה משרת את האינטרסים שלהם, ואני לא מאמין שעמית סגל חושף את המידע הזה בפומבי כיוון שהוא בא מעמדה נקייה אלא כי יש לו (כמו לי) דעה שמערכת המשפט צריכה תיקון.

אבל אם אתה לא תוקף את המפלגות האחרות (או מצביעיהן, או רעיונותיהן), אז מה יהיה ההבדל בין הדעות?

אני מדבר על א', אתה עונה על G. לשחרר ממפא"י כי המציאות הייתה שונה לחלוטין והמנגנון שונה לחלוטין. וגם לשחרר ממפא"י כי אני מדבר על ישראל 2008-2018, לא על ישראל תרפפ"ו. אתה מוזמן לחזור עד שנות ה 90, זו גם לא בדיוק מסגרת הזמן עליה אני מדבר אבל חלק מספיק מהנפשות הפועלות עוד פה אז זה מספיק רלוונטי.

שורה מודגשת- דאגתי להקדים תרופה למכה בפוסט הקודם ולציין במיוחד שאין פה קשר לתחושות אישיות, אהבתי איך שהתעלמת באלגנטיות והחזרת את זה לשם.

אז לא. אשמח אם תפסיק לצאת מנקודת הנחה שהעומד מולך בדיון הוא קלולס אידיוט.

שורה מודגשת 2- ראה הערה הנ"ל כהתחלה. ובנוסף, אולי זה לא "וואו כמה שאני לא יודע" ,אלא "וואו כמה שאתה לוקח מקרי קיצון". יש לך מושג כמה אנשים נסעו עם סרטים כתומים באותה תקופה? המחנות בתקופת ההתנתקות לא היו 90-10, אלא יותר קרוב ל 60-40. היו הפגנות, היו מחאות סטודנטים (אפילו באוניברסיטת תל אביב, מעוז הסמול!), הכבישים נצבעו כחול וכתום. אתה יכול לדמיין שמשטרת ישראל עצרה שליש מהאוכלוסיה וזרקה אותם למעצר עד תום ההליכים, לא שזה קרה בפועל.

כן, קצינים בכירים בצה"ל הושתקו. זו לא החלטה של צה"ל ולא עסקנו בצה"ל. עסקנו בשיח הציבורי. זה לא שמהצד הכל נראה הומוגני, זה שאני לא ממש מדבר על המיעוט שלמטה. הוא קיים? בהחלט. האם זה השיח ששלט בשגרת היומיום? חד וחלק לא.

לא דיברתי על ולא התכוונתי להתרחשות האחרונה עם איחוד האמרויות. נא לא לשים מילים בפה שלי.

תיקי נתניהו הם אולי אירוע מכונן ביותר בשביל מערכת החקירה והמשפט. רק שלא עליהם אני מדבר בכלל בהקשר הזה, אז כאמור, דובר על א', התקבלה תגובה על G.

אני יודע שהנושא הזה לא פחות מבוער לך בעצמות, אבל שנושא הדיון לא שם, נא לא לגרור אותו לשם.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, SlowRide כתב:

אתה מבין מה הבעיה? במקום להתעסק בלמה יש מחסור בביצים לפני החגים כל שנה, למה יש תחבורה ציבורית יעילה כמו חור הצצה בדלת זכוכית, למה הדואר מתפקד כמו רכבת קיטור ב2020 ולמה אזרחים ישראלים צריכים לטוס לקפריסין כדי להתחתן, מתעסקים באמירות אומללות של כל מיני מפגרים שעלו לגדולה.

עובדתית תראה מפלגות שמתעסקות בדרכים לשיפור, הן לא עוברות אחוז חסימה.

קרא לזה חלק מהשיטה, חלק מהיותנו אנשים, או מה שתרצה, עובדתית זה ככה.

לפני 2 דקות, Pika007 כתב:

אני מדבר על א', אתה עונה על G. לשחרר ממפא"י כי המציאות הייתה שונה לחלוטין והמנגנון שונה לחלוטין. וגם לשחרר ממפא"י כי אני מדבר על ישראל 2008-2018, לא על ישראל תרפפ"ו. אתה מוזמן לחזור עד שנות ה 90, זו גם לא בדיוק מסגרת הזמן עליה אני מדבר אבל חלק מספיק מהנפשות הפועלות עוד פה אז זה מספיק רלוונטי.

איזה רעיון טוב, אני רוצה לבקר את ביבי, אבל שלא ייראו כאילו אני מבקר את ביבי, אז אני אתן ביקורת שתחומה בזמן, ו"במקרה" היא בשנים של ביבי.

רעיון חכם, אבל לא מספיק.

הרעיון כאילו כשמפא"י עשו דברים זה היה בסדר, אבל כשהליכוד בשלטון יש ציפיה להתנהגות אחרת, פתאום זה לא בסדר, ואז לפטור את זה ב"אבל זה היה מזמן, למה זה רלוונטי?" הוא ילדותי למדי.

או שמסתכלים על נניח 100 שנה אחרונות או שלא. אבל לשים את התוחם זמן על 2008-2018 זה בעיקר רעיון יפה שלא עובד, עליי לפחות.

חוץ מזה ב-1995 כבר לא הייתה מפא"י, אתה מוזמן לבדוק כמה שיסוע היה שם.

שורה מודגשת- דאגתי להקדים תרופה למכה בפוסט הקודם ולציין במיוחד שאין פה קשר לתחושות אישיות, אהבתי איך שהתעלמת באלגנטיות והחזרת את זה לשם.

אז לא. אשמח אם תפסיק לצאת מנקודת הנחה שהעומד מולך בדיון הוא קלולס אידיוט.

אתה טוען שאין קשר לתחושות אישיות, אבל המציאות הייתה קצת שונה ממה שאתה מתאר.

שזה בסדר, כי אתה לא הרגשת שיסוי, כי המשסה והתקשורת באותו צד ואתה במקרה גם באותו צד.

היום המשסה והתקשורת לא באותו צד, אז כל שיסוי מקבל הגברה שוב ושוב.

אתה לא קלולס ובטח לא אידיוט, סתם לדוגמה אידיוט לא היה חושב לדבר רק על 2008-2018.

אתה פשוט לא מכיר, כי דאגו שאתה לא תכיר, דאגו שאתה לא תדע כמה שיסוי היה נגד הימין ב-95 ובהתנתקות. וזה עבד להם, אתה הוכחה חיה לזה.

שורה מודגשת 2- ראה הערה הנ"ל כהתחלה. ובנוסף, אולי זה לא "וואו כמה שאני לא יודע" ,אלא "וואו כמה שאתה לוקח מקרי קיצון". יש לך מושג כמה אנשים נסעו עם סרטים כתומים באותה תקופה? המחנות בתקופת ההתנתקות לא היו 90-10, אלא יותר קרוב ל 60-40. היו הפגנות, היו מחאות סטודנטים (אפילו באוניברסיטת תל אביב, מעוז הסמול!), הכבישים נצבעו כחול וכתום. אתה יכול לדמיין שמשטרת ישראל עצרה שליש מהאוכלוסיה וזרקה אותם למעצר עד תום ההליכים, לא שזה קרה בפועל.

כן, קצינים בכירים בצה"ל הושתקו. זו לא החלטה של צה"ל ולא עסקנו בצה"ל. עסקנו בשיח הציבורי. זה לא שמהצד הכל נראה הומוגני, זה שאני לא ממש מדבר על המיעוט שלמטה. הוא קיים? בהחלט. האם זה השיח ששלט בשגרת היומיום? חד וחלק לא.

יש לי מושג, אני גם יודע לספר על חבר לכיתה שנעצר בגלל שהמסכן גר בירושלים ומצאו אותו עם סרט כתום על אוטובוס בדרך לתל אביב.

60%-40%? משמע 100% מהאוכלוסיה היו מעורבים בהפגנות? או שלטענתך המשטרה עצרה רק על זה שאתה חושב שאתה נגד ההתנתקות? כי אני לא טענתי דבר כזה.

אגב תודה רבה על האפשרות להפגין באוני' ת"א, נוגע לליבי.

לא דיברתי על ולא התכוונתי להתרחשות האחרונה עם איחוד האמרויות. נא לא לשים מילים בפה שלי.

אז למה התכוונת ב"הסכם סחר עם טיז אל חרטא"? כי זה מה שאני הבנתי

תיקי נתניהו הם אולי אירוע מכונן ביותר בשביל מערכת החקירה והמשפט. רק שלא עליהם אני מדבר בכלל בהקשר הזה, אז כאמור, דובר על א', התקבלה תגובה על G.

אני יודע שהנושא הזה לא פחות מבוער לך בעצמות, אבל שנושא הדיון לא שם, נא לא לגרור אותו לשם.

אז על מה אתה מדבר? כי אני התחלתי את הדיון בנושא הזה בדיוק:

לפני 22 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אבל יותר מעניין, מה אומרים על המשחתה (מלשון שחיתות) במערכת המשפט?

פעם הייתי נראה העוף המוזר פה שמדבר על מערכת משפט של עולם שלישי, עכשיו מסתבר שהיה לנו פרקליט מדינה שהורה לא לנקות את שמו של אזרח בדואי ישראלי שאמרו שהוא מחבל של דעא"ש כי ניקוי שמו יסייע למי שרוצה לתקוף את הפרקליטות.

עכשיו מסתבר שמי שמנע את ניקוי שמו של אבו אלקיען היה בכלל פרקליט המדינה ולא כפי שהאשימו, ביבי, או שליחו (דאז) המפכ"ל.

אבל את אלקיען זה לא מעניין, הוא מת, את המשפחה שלו כן, אבל אותו לא.

אך מה זה אומר על מערכת המשפט שלנו? כמה חפים מפשע יושבים בכלא כדי לא לתת תחמושת בידי מי שתוקף את הפרקליטות?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, SlowRide כתב:

מתעסקים במה שמדבר למכנה המשותף הנמוך ביותר.

קל לטרגט את מצביעי הליכוד כמנשקי קמעות לזוג אשכנזיות מרמת אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הרעיון כאילו כשמפא"י עשו דברים זה היה בסדר, אבל כשהליכוד בשלטון יש ציפיה להתנהגות אחרת, פתאום זה לא בסדר, ואז לפטור את זה ב"אבל זה היה מזמן, למה זה רלוונטי?" הוא ילדותי למדי.

או שמסתכלים על נניח 100 שנה אחרונות או שלא. אבל לשים את התוחם זמן על 2008-2018 זה בעיקר רעיון יפה שלא עובד, עליי לפחות.

חוץ מזה ב-1995 כבר לא הייתה מפא"י, אתה מוזמן לבדוק כמה שיסוע היה שם.

• מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עובדתית תראה מפלגות שמתעסקות בדרכים לשיפור, הן לא עוברות אחוז חסימה.

קרא לזה חלק מהשיטה, חלק מהיותנו אנשים, או מה שתרצה, עובדתית זה ככה.

נכון, וממה זה נובע?

מתרבות דיון ברמה של בדיחות אימש'ך.

ולמי יש אינטרס לשמור על שיח ציבורי רדוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, SlowRide כתב:

נכון, וממה זה נובע?

קל לדבר ככה,אז למה לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, SlowRide כתב:

נכון, וממה זה נובע?

לא רק, זה נובע גם מכך שבדמוקרטיה הרבה יותר קל לקבל קולות על בסיס הבטחות מאשר מעשים.

הרבה יותר קל להגיד "נפנה את אל אחמר" מאשר לקום ולעשות

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טוב, בוא נחייה שוב את השרשור בשביל משהו שעשה לי את היום עם כל החרא שבחוץ.

בשבוע שעבר פרסם קלמן ליבסקינד טור דיעה, שקרא לנתניהו לפרוש. מסתבר שהיו עוד כמה עיתונאיים דתיים שפרסמו טורים ברוח דומה (נוביק בהארץ, שליבסקינד מודה שהושפע ממנו, לדוגמא).

עכישו אני יושב וקורא את הטור מהיום של ליבסקינד, בו הוא מספר על קללות, איומים, תמונות שלו עם שפם של היטלר ושאר הדברים הטובים, שקיבל מהביביסטים. אבל זה כמובן שטויות. מה שיותר מעניין הוא שחבורת עיתונאים ימניים המזוהה עם הליכוד - תדמור, ריקלין, ברדוגו, ציפורי - המציאו סיפור כאילו ליבסקינד ושות' תודרכו על ידי מנדלבליט שהם צריכים לכתוב את הטורים שכתבו, כי ביבי סיים את דרכו והם צריכים לעזור לגרום לו לעזוב או משהו כזה. אחד סיפר את זה כספקולציה שלו, אחרים כבר הציגו את זה כעובדה.

הירי הזה בנגמש, אם להשתמש באנלוגיה האהובה על הימין הישראלי, לא מפתיע במיוחד. אבל הוא מייצר פרספקטיבה הכי מדויקת שרק אפשר לאמינות של אותם ה"עיתונאים" שמפרסמים פעם אחר פעם סיפורים שמעצבים את דעת הקהל הימני בעיקר על הפקידות בארץ, יחסי הכוחות עם מערכת המשפט וכו'. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...