Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 46 דקות, SlowRide כתב:

ככה זה, מי שבשלטון עושה הכל כדי להישאר בשלטון. אז המערך הפעילו כח על התקשורת, היום ביבי הפליץ עיתון שמהלל לו את התחת. 

אין לי עם זה בעיה, כלומר כן יש לי עם זה בעיה כשזה גולש לעבירות פליליות שנועדו למנוע חשיפות.

אין לי עם זה בעיה כשלצד פוליטי יש עיתון וערוץ טלוויזיה שבצד שלו, זה לגיטימי, רבאק גם לבל"ד יש ערוץ טלוויזיה משלהם.

לפני 46 דקות, SlowRide כתב:

השאלה היא אם לדעתך לסשות קבוצות אחת בשניה כדי להרוויח קולות זה פיצ'ר של השיטה ולא באג? לדעתי זה חתיכת באג. זה מאפשר לאנשים להיבחר על סמך היכולת שלהם ליצור סכסוכים במקום פתירת בעיות.

בעיניי זה לא פיצ'ר ולא באג, זה פשוט חלק מהשיטה.

אל תשכח איפה כולם חושבים אותו הדבר, בשיטות משטר שבהן "כולם" יושבים במעגל ושרים קומביה, בזמן ש"אף אחד" נמצא במחנות חינוך מחדש, מוצא להורג או נשלח לגולאג, או הופך לגולאש.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4417

• פינדר

3467

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון

השאיפה היא לא שכולם יחשבו אותו הדבר אלא שהמנהיגים שלנו לא ישסו אותנו אחד בשני כדי לקושש קולות, בשביל שיוכלו להמשיך להחזיק בעמדות כח ולא לעשות כלום לטובת הציבור.

• מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מפתיע אותי (רגע, לא, זה בכלל לא מפתיע אותי) איך אתה מתייחס בחשדנות לדיווחים מהתקשורת בנוגע לחשד כזה או אחר ביחס לנתניהו/ליכודניק תורן, אבל בנוגע ל "חשיפה" של התקשורת בנוגע למערכת המשפט- אתה מקבל הכל כתורה מסיני, ועוד לפני שהעשן התפזר יוצא בארטילריה, לא פחות. למרות שהתגובות הראשונות לפרסום טוענות שהאדם שהעמידו במרכז הפרשה לא ממש היה רלוונטי אליה, לא נחשף לחומרים שנטען שנחשף, ולא היה נוכח במקומות ובעיתות שהיה בעייתי שיהיה נוכח.

אבל כמובן, אנחנו עדיין לא יודעים, ולכן הדבר החכם לעשות יהיה לחכות עד שיחשף עוד חומר ונוכל לקבל תמונה פחות או יותר ברורה. פחות או יותר.

על הדרך, בנוגע לדיון על הפילוג- בואו נעזוב לרגע את נתניהו, זה נרטיב של כל הליכוד, ויש סיבה מדוע הפילוג שלהם מפריע לי קצת יותר מהנוסחים האחרים.

לא, זה לא כי "אה, הפעם הוא נוגע אליך" או משהו, אלא כי הנרטיב הוא שמי שלא מתיישר לפי עמדתם הוא אוטומטית בוגד, אנרכיסט, לא לגיטימי, יהרוס את המדינה- ואין לו זכות דיבור או חלק בדמוקרטיה. נסיון החרגה של בערך חצי מהאוכלוסיה מגבולות מה שלגיטימי, התעלמות מהעם אליו המפלגה מחויבת לא פחות מלמצביעיהם, ובניגוד לרבין ונאום ה "מתנחלים הם סרטן בגוף האומה" (אבל רגע, בכלל לא דובר על מתנחלים, דובר על גוש אמונים והפורעים הקיצונים למדי שהתיישבו שם אי שם ב 1974-1975)

היו קולות לפה ולשם, היו דעות לפה ולשם. אלו מילותיו של רבין, לא מילותיה של מפלגת השלטון בכללותה ובתמימות דעים.

וזה למרות שישראל 2020 היא כביכול הומוגנית יותר, היינו מצפים שמגמה כזו תלך ותדעך. ונראה שהיא אכן הלכה ודעכה. רבין של 95 הוא לא רבין של 75, אולמרט ושרון לא טיפלו או פתרו את הבעיות הללו, אבל ממש לא החריפו אותן. ולעומת זאת, ישראל של 2018-2019, כלומר טרום המשבר, היא מקום משוסע יותר, אכזרי יותר, יותר חסר סובלנות ויותר אגרסיבי מישראל 2008. למה? כי חלקים גדולים שנשארו קבועים בממשלה שיחקו על קלף הפילוג בכל הכח הרבה, הרבה מעבר לתקופת הבחירות בלבד.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, SlowRide כתב:

השאיפה היא לא שכולם יחשבו אותו הדבר אלא שהמנהיגים שלנו לא ישסו אותנו אחד בשני כדי לקושש קולות, בשביל שיוכלו להמשיך להחזיק בעמדות כח ולא לעשות כלום לטובת הציבור.

איך עושים את זה?

במצב כזה מה הסיבה שתבחר בליכוד ולא בימינה? במר"צ ולא בעבודה וכו'?

לפני 5 דקות, Pika007 כתב:

קצת מפתיע אותי (רגע, לא, זה בכלל לא מפתיע אותי) איך אתה מתייחס בחשדנות לדיווחים מהתקשורת בנוגע לחשד כזה או אחר ביחס לנתניהו/ליכודניק תורן, אבל בנוגע ל "חשיפה" של התקשורת בנוגע למערכת המשפט- אתה מקבל הכל כתורה מסיני, ועוד לפני שהעשן התפזר יוצא בארטילריה, לא פחות. למרות שהתגובות הראשונות לפרסום טוענות שהאדם שהעמידו במרכז הפרשה לא ממש היה רלוונטי אליה, לא נחשף לחומרים שנטען שנחשף, ולא היה נוכח במקומות ובעיתות שהיה בעייתי שיהיה נוכח.

אבל כמובן, אנחנו עדיין לא יודעים, ולכן הדבר החכם לעשות יהיה לחכות עד שיחשף עוד חומר ונוכל לקבל תמונה פחות או יותר ברורה. פחות או יותר.

עזוב את הדיווחים, אני מסתכל נטו על האימייל שהודלף, זה ששי ניצן לא ידע שנמצא בידי עמית סגל כשהוא הגיב.

גם עזוב את החוקר, כן היה ברומן עם ג'ודי ניר מוזס שלום או לא (שהיא נזכיר אחות של החשוד המרכזי באותה חקירה!).

פרקליט מדינה, מורה למח"ש שכפופה אליו, לא לפרסם מסקנות של תיק חקירה שקראו לו פיגוע, רק בגלל שפרסום המסקנות ייתן רוח גבית למי שהוא תופס כאויב של המערכת (?!)

וזה לא אני כתבתי, זה שי ניצן כתב.

על הדרך, בנוגע לדיון על הפילוג- בואו נעזוב לרגע את נתניהו, זה נרטיב של כל הליכוד, ויש סיבה מדוע הפילוג שלהם מפריע לי קצת יותר מהנוסחים האחרים.

לא, זה לא כי "אה, הפעם הוא נוגע אליך" או משהו, אלא כי הנרטיב הוא שמי שלא מתיישר לפי עמדתם הוא אוטומטית בוגד, אנרכיסט, לא לגיטימי, יהרוס את המדינה- ואין לו זכות דיבור או חלק בדמוקרטיה. נסיון החרגה של בערך חצי מהאוכלוסיה מגבולות מה שלגיטימי, התעלמות מהעם אליו המפלגה מחויבת לא פחות מלמצביעיהם, ובניגוד לרבין ונאום ה "מתנחלים הם סרטן בגוף האומה" (אבל רגע, בכלל לא דובר על מתנחלים, דובר על גוש אמונים והפורעים הקיצונים למדי שהתיישבו שם אי שם ב 1974-1975)

אתה יודע שאת הפילוג של מפא"י בזמנו היום מחשיבים כאלימות כלכלית נכון (הפנקס האדום שהצגת כדי לקבל עבודה טובה)?

ואתה יודע מי סירב לפנות לבגין בשמו וקרא לו האיש שיושב ליד חבר הכנסת באדר, או שקראו לו המנוח בעודו חי?

והיי, עד 1977 חצי מהאוכלוסיה לא עברה ניסיון החרגה, אלא החרגה ממש.

ואיפה כתוב שמפלגה מסוימת מחויבת לעם לא פחות מאשר למצביעיה? זה במשפט אחד שליחת כל הדמוקרטיה לעזאזל.

היו קולות לפה ולשם, היו דעות לפה ולשם. אלו מילותיו של רבין, לא מילותיה של מפלגת השלטון בכללותה ובתמימות דעים.

וזה למרות שישראל 2020 היא כביכול הומוגנית יותר, היינו מצפים שמגמה כזו תלך ותדעך. ונראה שהיא אכן הלכה ודעכה. רבין של 95 הוא לא רבין של 75, אולמרט ושרון לא טיפלו או פתרו את הבעיות הללו, אבל ממש לא החריפו אותן. ולעומת זאת, ישראל של 2018-2019, כלומר טרום המשבר, היא מקום משוסע יותר, אכזרי יותר, יותר חסר סובלנות ויותר אגרסיבי מישראל 2008. למה? כי חלקים גדולים שנשארו קבועים בממשלה שיחקו על קלף הפילוג בכל הכח הרבה, הרבה מעבר לתקופת הבחירות בלבד.

כל מה שאתה כותב פה זה הסתכלות בערגה על העבר הנוסטלגי, לא יותר מזה.

בתקופת אוסלו העם היה לא פחות מפולג מהיום, גם בתקופת ההתנתקות

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, SlowRide כתב:

כמובן.

חוץ מזה, אין אף אחד בשרשור הזה שרוצה שכולם יחשבו אותו דבר. 

מותר במקביל לבוא ולשאול: מה כן משותף למי שגר כאן ומחזיק באזרחות?

כי אם שום דבר בדעות לא משנה ולא משנה שאין מכנה משותף ולא משנה שיש קבוצות שמבחירה לא מכבדות את החוק (ולא משנה מה הסיבה) - אז למה היה צריך, למשל, לבננות גדר בגבול עם מצרים? למה לא לתת לכולם להכנס? למה צריך מדינה?

לגיטימי לחשוב שיש מספיק מהמשותף, לגיטימי גם לחשוב שלא. כשברקע יש פה גם מיעוט אתני עצום, וגם בתוך קבוצת הרוב יש קבוצה גדולה שאומרת בצורה מאוד מפורשת ״מה שחשוב זה הרבי -לא המחוקק״ - כלומר מלכתחילה הכרעת הרוב הדמוקרטית לא מעניינת אותם.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה באמת פאקינג משותף לאחמד מבאקה אל גרביה וליהושוע ממאה שערים? רק הבוז הגלוי לחוקי המדינה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, m3x7r3m3 כתב:

עזוב את הדיווחים, אני מסתכל נטו על האימייל שהודלף, זה ששי ניצן לא ידע שנמצא בידי עמית סגל כשהוא הגיב.

גם עזוב את החוקר, כן היה ברומן עם ג'ודי ניר מוזס שלום או לא (שהיא נזכיר אחות של החשוד המרכזי באותה חקירה!).

פרקליט מדינה, מורה למח"ש שכפופה אליו, לא לפרסם מסקנות של תיק חקירה שקראו לו פיגוע, רק בגלל שפרסום המסקנות ייתן רוח גבית למי שהוא תופס כאויב של המערכת (?!)

וזה לא אני כתבתי, זה שי ניצן כתב.

אתה יודע שאת הפילוג של מפא"י בזמנו היום מחשיבים כאלימות כלכלית נכון (הפנקס האדום שהצגת כדי לקבל עבודה טובה)?

ואתה יודע מי סירב לפנות לבגין בשמו וקרא לו האיש שיושב ליד חבר הכנסת באדר, או שקראו לו המנוח בעודו חי?

והיי, עד 1977 חצי מהאוכלוסיה לא עברה ניסיון החרגה, אלא החרגה ממש.

ואיפה כתוב שמפלגה מסוימת מחויבת לעם לא פחות מאשר למצביעיה? זה במשפט אחד שליחת כל הדמוקרטיה לעזאזל.

כל מה שאתה כותב פה זה הסתכלות בערגה על העבר הנוסטלגי, לא יותר מזה.

בתקופת אוסלו העם היה לא פחות מפולג מהיום, גם בתקופת ההתנתקות

א'- חיכיתי לנקודה בה ימצאו אי סדרים בחקירות ובמערכת המשפטית כדי שיוכלו לזעוק "הנה! תראו! הם טעו פה, אז הם בטוווח טעו ותפרו לי תיק גם כן"

זה לא עובד ככה, כי לפי ההיגיון הזה אין טעם במערכת המשפט ובמשטרה בכללותה. כמו בעוד הרבה מערכות בעולם, כל מקרה לגופו.

ב'- אתה מוזמן בזאת לשחרר ממפא"י, אנחנו לא ב 1975 יותר, בשביל זה טרחתי לציין היטב שרבין 95 הוא לא רבין 75, ונפל לו האסימון שאיזה קטע, הפרענקים והשוורצה חיה האלו יכולים להיות גם מהנדסים ורופאים בהינתן ההזדמנות, ושאר דברים שממש משנים סדרי עולם. אם שמים את זה על גרף שיסוע-זמן, אחרי העליות הראשונות היינו במקום גבוה, זה התחיל לרדת עם עליות מינוריות מקומיות, הגיע למינימום, והחל לעלות חזרה. כיום אנחנו שוב בנקודה גבוהה. העליה חזרה היא מה שמטריד אותי, לא מה שהיה בשנות תרפפ"ו.

ג'- כוונת המשורר למפלגת השלטון. או יותר נכון, לגוף הנקרא קואליציה. אבל לא אפתח את הנושא, כי שאתה פותח נושא בזעקה למרות שאיננו מהות הדיון- לצערי אתה הופך אותו לכזה בכוח.

ד'- לא, אני ממש לא מסתכל בערגה אל העבר. בנוגע לאוסלו- הייתי צעיר שם אז לא אגיב. בנוגע להתנתקות- למדינת ישראל 2006 כמעט מגיע צל"ש על הצורה התרבותית שבה התנהל הסיפור הזה. האם היו "מחנות"? כן. האם השיח הכללי היה אלים עד לרמה של שנאה יוקדת? לא. אדם עם סרט כתום על הרכב יכל בהחלט לדבר עם אדם עם סרט כחול. לכל אחד הייתה דעה, הייתה חוסר הסכמה, והיה דיון. התלקחויות מקומיות כמובן שהיו, תהו ובוהו בין מחנות- לא.

אבל אפילו אם אקבל את מה שאתה אומר לגבי אוסלו והתנתקות- מדובר באירועים מכוננים שללא ספק לכולם תהיה בהם דעה לפה או לשם, לא על עוד הסכם סחר ביננו לטיז-אל-חרטא שלא ממש נוגע לאף אחד.

ישראל קדם קורונה (וגם קדם רצף בחירות) לא עמדה בשיאו של שום אירוע שכזה, וההתנהלות השוטפת שבה, המציאות היומיומית, היא בדיוק מה שתיארתי לעומת עשור קודם לכן.

למרבה ההפתעה, דווקא במשבר של 2008 לא התרחשה העליה הגדולה באלימות והשבטיות בתוך העם היושב בציון, זה החל לקרות יותר ויותר לתוך שנות העשרה.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Pika007 כתב:

אתה מוזמן בזאת לשחרר ממפא"י,

החזרות למפאי הן כ"כ מופרכות שאני באמת מופתע שזה ממשיך להיות נושא בויכוחי ימין שמאל, גם מחוץ לפורום.

כאילו הרעיון הזה, שאם אני שמאלני היום אז אין לי אחריות מתמשכת על מה שהיה לא בסדר בימי מפאי, פשוט לא עובר. לא. כולנו עדיין אשמים, כי קיבוצים, פנקס אדום וכו'.  לא. לכולנו יש פוסטרים של בן גוריון בחדר ואני אישית משנן גם את המניפסט הקומוניסטי לפני השינה.

בעעע

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

איך עושים את זה?

במצב כזה מה הסיבה שתבחר בליכוד ולא בימינה? במר"צ ולא בעבודה וכו'?

במצב כזה אני אבחר כמו שאני בוחר היום - לפי דעות ורעיונות שאני מסכים איתם. אין סיכוי לעבור ככה את אחוז החסימה. אבל אם השיח היה יותר ענייני ופחות תוקפני, אולי יותר אנשים היו בוחרים מועמדים שמנסים לפתור בעיות ולשפר את המצב במקום לבחור את מי שיתקע לקבוצה השניה את האצבע בעין הכי עמוק.

איך משחררים את השיח מהלוחמנות והתוקפנות, אין לי מושג. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה קל.

אם אתה רוצה שהוועדים הגדולים ימשיכו לשלוט במשק, שיהיה כל שנה בחגים מחסור באוכל, שלא יהיה ניתן לזוז על הכבישים מרוב פקקים, שהחרדים ימשיכו לעשות מה שבא להם על חשבונך ושהמדינה תמשיך לקבוע לך עם מי ואיך להתחתן תצביע לליכוד.

אם אתה רוצה כפייה דתית בעטיפת ביצת קינדר ליברלית, תצביע לבנט.

אם אתה רוצה להיות "חברתי", כלומר כל בוקר לעמוד בתור ללחם וחלב עם החבר'ה שלך, לקנות סמארטפון בשוק השחור כי המדינה אסרה מכירה של סמארטפונים בגלל שהתיקון האוטומטי לפעמים מחליף את המילה "מסריח" ב-"מזרחי" ולקבל הנחות מפליגות בחשבון החשמל כי יש ימים בשבוע שאין חשמל, תצביע למפלגת העבודה.

אם בנוסף על כל הדברים האלה אתה רוצה גם שיקחו לך את כל הרכוש ויגרשו אותך באיומי קלצ'ניקוב באוניה לאירופה, תצביע למשותפת.

אם אתה חושב שרק מלמעלה תגיע הישועה לכל צרותינו, ובמקביל רוצה לקחת חלק בכת שתחריב את המדינה הזאת בעוד כמה עשורים, תצביע לש"ס.

אם אתה לא יודע מה אתה רוצה, תצביע כחול לבן.

• מצחיק 2
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה סמים חוקיים תצביע עלה ירוק, חבל שהם לא רצו במהלך ה3 בחירות האחרונות, נקווה שבבחירות ה-4 הם יהיו במשחק הפוליטי.

עריכה אחרונה על ידי נמרוד...
  • מצחיק 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיזדייץ

• מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, יבגניפ כתב:

החזרות למפאי הן כ"כ מופרכות שאני באמת מופתע שזה ממשיך להיות נושא בויכוחי ימין שמאל, גם מחוץ לפורום.

כאילו הרעיון הזה, שאם אני שמאלני היום אז אין לי אחריות מתמשכת על מה שהיה לא בסדר בימי מפאי, פשוט לא עובר. לא. כולנו עדיין אשמים, כי קיבוצים, פנקס אדום וכו'.  לא. לכולנו יש פוסטרים של בן גוריון בחדר ואני אישית משנן גם את המניפסט הקומוניסטי לפני השינה.

בעעע

והימין עדיין אשם ברצח רבין..זה הולך לשני הכיוונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...