Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, falou כתב:

מבחינת הדת, אתה צריך לא לבגוד באשתך, וגם לא להיות הומוסקסואל. עניין של משמעת עצמית.

וגם לא לאונן.

דתות מגבילות מאוד מבחינה מינית, לא יודע בדיוק למה (גם לא התעניינתי), אולי יותר קל ככה לשלוט באנשים, אין לי מושג.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4599

• SlowRide

4420

• פינדר

3472

• m3x7r3m3

2926

לפני 29 דקות, falou כתב:

כעס זו התנהגות לא רצויה. גם האמא שממליצה להכיל מכירה בזה.

שליטה בכעס היא ערך בחברה, בטח המערבית, כי שליטה בכעס היא חלק מתהליך החיברות בכל חברה אנושית.

בנטייה מינית, וזו הדעה המקצועית הרווחת כיום, אין מה לטפל בה פר-סה. זו לא בעיה, זו תכונה, ואי אפשר לשנות אותה.

מה שכן אפשר זה להדחיק אותה.

לפני 26 דקות, David32 כתב:

אוף כתבתי הרבה ואז פאלו הגיב לפני, ובמערכת החדשה אפשר לראות את התגובה ישר.

אבל אני חושב שהנקודה היא שכעס זו התנהגות, ומשיכה מינית זו לא התנהגות. ומידת ההשפעה שלה על הסביבה.

זה לא משנה, אם התשובה שלך היא שמותר לטפל במשהו לא רצוי ע"י הסביבה בגלל שזו התנהגות אבל אסור לטפל במשהו אחר לא רצוי ע"י הסביבה כי הוא תכונה, אז השאלה למה להחריג רק נטייה מינית? למה לא לאסור כל טיפול בתכונה?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, falou כתב:

לגמרי.

בגדול גם אני. 

אבל אז אתה לא צריך לשאול את עצמך איפה אתה מעביר את הגבול?

זהות מינית לא נמצאת בנקודות בודדות עקרוניות שעליהן יש הסכמה רחבה, בערך, כמו ״אל תרצח״.

אבל בעייני יש כאן משהו רע מובהק שהחברה הדתית עושה. ויש שאלות שהן לא בקצוות, ופרקטיקות שמקובלות בחברות שונות. נניח איסור על גירושין, או מכות לילדים שילמדו, או יחסי מין עם קטינים.

אז מה עושים?

כשיוצא לך לפגוש אנשים שבורחים מתוך הסיוט של חיים בחברה דתית שלא מקבלת אותם, אתה מבין כמה נזק הרוע הזה גרם להם. אתה אומר ״זו הדת״. אבל אפשר לטעון שבמקרה הזה הדת מייצגת משהו שרע שצריך להעלם, לא? והרי גם דת היא לא בינרית בסוף. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נאסור את הדת בחוק.

זה עבד מצוין בכל פעם שניסו את זה בהיסטוריה הקרובה אלינו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת את העקיצה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, יבגניפ כתב:

אבל בעייני יש כאן משהו רע מובהק שהחברה הדתית עושה. ויש שאלות שהן לא בקצוות, ופרקטיקות שמקובלות בחברות שונות. נניח איסור על גירושין, או מכות לילדים שילמדו, או יחסי מין עם קטינים.

אז מה עושים?

כשיוצא לך לפגוש אנשים שבורחים מתוך הסיוט של חיים בחברה דתית שלא מקבלת אותם, אתה מבין כמה נזק הרוע הזה גרם להם. אתה אומר ״זו הדת״. אבל אפשר לטעון שבמקרה הזה הדת מייצגת משהו שרע שצריך להעלם, לא? והרי גם דת היא לא בינרית בסוף.

גם תפיסת העולם הקומוניסטית, כך אני מאמין, שמייצגת משהו רע שצריך להעלם, כמו גם פמיניזם דור שלוש, סיינטולוגיה, ואוהדי הפועל תל אביב בכדורסל.

אני גם חושב, לשיטתי, שטיפולי פונדקאות, כפי שהם מבוצעים כיום, הם רע מובהק.

אני יכול למצוא עוד רשימה ארוכה... ויש לי המון פרקטיקות דתיות שאני יכול לאמר שהן פסולות מוסרית, ומתייחסות לציבורים רחבים יותר מהומואים. רק שהומואים זה דגל בסמול (ובגלל זה הוא small, בגלל האובססיה עם קבוצות מיעוט, אבל זו סוגיה אחרת).

דבר עם מישהו טבעוני, יש לו רשימה משלו.

השאלה היא, האם הסוגיות המוסריות הללו הם משהו שאתה מטפל בו במישור הפוליטי/חוקי.

אני חושב שבמה שהצעתי כאפשרי לחקיקה, אני מותח את הגבול במה שנראה לי כגבול הסביר בו המדינה יכולה להתערב.

לפני 15 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא הבנת את העקיצה

כנראה...

• מצחיק 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני טען שאפשר לטעון שהדת היא משהו רע שצריך להיעלם.

אז אמרתי שאפשר להוציא את הדת אל מחוץ לחוק (על משקל מה שמפריע לי צריך להיות לא חוקי שזה פחות-או-יותר טענה אחת שלך נגד הצעת החוק).

ואז עקצתי בכך שאמרתי שזה עבד מצוין בכל פעם שניסו את זה בהיסטוריה הקרובה אלינו, רמיזה עבה לקומוניזם ולנאציזם.

עכשיו ההסבר הזה גרם לי להפסיד לפי חוק גודווין, אתה מרוצה מעצמך?

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, falou כתב:

באמת, אני לא רואה שום דרך לגרום לאדם מאמין לקבל הומוסקסואליות, אלא אם הוא מקבל כי לא כל מה שכתוב במסורת הוא מה שנכון ואמת , וכי יש להתאים את הכללים לזמנים (יענו, רפורמי).

לא חושב שחייבים להיות רפורמים.

אנשים חיים עם מלא סתירות ופירכות בחייהם (נתתי דוגמה שמסלמי עקרונית לא יכול גם להיות מצרי או תורכי; בפועל, מסתדרים). זו אמנם סתירה פנימית די גדולה, אבל החיים מוצאים את הדרך.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר, התוכן של החוק הזה פחות מעניין מהבלאגן שהוא עורר.

ביבי מתקשר לליצמן להתנצל...

אחחחחחח

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להגיד על ביבי הרבה דברים.

אבל הוא יודע שהוא צריך את החרדים, והוא יודע שהמצביעים יודעים שהוא צריך את החרדים, והוא לא מסתיר את זה.

בצד השני גם לפיד (שלפני הבחירות הראשונות גילה את הכיפה והכותל) וגנץ (אני אתן להם דף שני שליש ריק, ושליש דרישות) יודעים שהם צריכים את החרדים, ויודעים שהמצביעים יודעים שהם צריכים את החרדים, רק מנסים להסתיר את זה באיזה צורה גמלונית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה הוא צריך את החרדים והוא לא יכול במקום זה להיות עם גנץ והמפלגה שלו כדי להוריד לנו את החרדים מהגב?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אפשר להגיד על ביבי הרבה דברים.

אבל הוא יודע שהוא צריך את החרדים, והוא יודע שהמצביעים יודעים שהוא צריך את החרדים, והוא לא מסתיר את זה.

בצד השני גם לפיד (שלפני הבחירות הראשונות גילה את הכיפה והכותל) וגנץ (אני אתן להם דף שני שליש ריק, ושליש דרישות) יודעים שהם צריכים את החרדים, ויודעים שהמצביעים יודעים שהם צריכים את החרדים, רק מנסים להסתיר את זה באיזה צורה גמלונית.

לא צריך את החרדים, יש ערבים.

ולפיד גילה את היהדות הרבה לפני הבחירות. הוא אנטי חרדי, לא אנטי יהודי. לכן הוא גם היה בן ברית טבעי של בנט, הפערים ביניהם הם הכי קטנים שיש בפוליטיקה הישראלית

• רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, SlowRide כתב:

למה הוא צריך את החרדים והוא לא יכול במקום זה להיות עם גנץ והמפלגה שלו כדי להוריד לנו את החרדים מהגב?

תראה איך זה הולך, זו ממשלה שכל חודש אנחנו שומעים שאנחנו בדרך לבחירות.

לפני 21 דקות, falou כתב:

לא צריך את החרדים, יש ערבים.

גם אם אנחנו מתעלמים לרגע מבל"ד שהסיכוי שלהם להיות בקואליציה כל כך נמוך, בבחירות האחרונות זה הצריך לוליינות של להכניס בכפיפה אחת את בל"ד ואת ליברמן, ועדיין זה היה שיא היסטורי של 62 מנדטים. יענו ממשלה שתלויה על חודו של בל"ד (מזכיר 3 מנדטים שלהם).

Its downhill from here.

אז לסיכום בעתיד לא רק שצריך את הערבים, עם ליברמן, ועם מר"צ, אלא צריך גם לפחות את בנט (יחד עם בל"ד כן?) או מפלגה חרדית כלשהי.

כאילו זה כיף לשחק בנדמה לי, אבל בוא, הסיכוי שיצליחו להרכיב מהפאזל הזה קואליציה הוא כמו הסיכוי שמרצדס פתאום תחליט להפסיק לייצר מכוניות ולעבור לייצר מכונות קפה.

ציטוט

ולפיד גילה את היהדות הרבה לפני הבחירות. הוא אנטי חרדי, לא אנטי יהודי. לכן הוא גם היה בן ברית טבעי של בנט, הפערים ביניהם הם הכי קטנים שיש בפוליטיקה הישראלית

היה, לתקופה, יש סיבה שהם הפסיקו לשתף פעולה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תראה איך זה הולך, זו ממשלה שכל חודש אנחנו שומעים שאנחנו בדרך לבחירות.

זה הרי לא כי גנץ פתאום קיבל עמוד שדרה...

רגע רגע, שלא יצא כאילו זה על אחריותו של ביבי בלבד, לא לזה התכוונתי.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...