Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

זה די פשוט, אני לא כל כך מצליח להבין מה לא ברור פה: גם אם ביבי לא יוכל להתמודד על ראשות הממשלה בפעם הבאה, אין שום סיכוי בעולם שמר"צ תרכיב ממשלה. גם לא העבודה (ז"ל), ובמצב הנוכחי, גם לא כחול לבן / יש עתיד / שאר השאריות של החיבור הזה (שהם, איך נגיד, לא שמאל). זה לא יהפוך מצביעי ליכוד שרופים לאנשי שמאל. אולי אפילו להיפך.

לגבי פאטצ' מול ריפקטור: זה מאוד תלוי בכמה עמוק אתה בפרודקשיין. אתה לא עושה ריפקטור של כל התשתית שלך מהיום למחר במערכת שנמצאת בפרודקשיין כבר מ-48, ומתבססת על קוד לגאסי מהרבה קודם. יש אנשים שיקראו לזה שמרנות, יש כאלו שבטעות ניסו את זה והלקוח זרק אותם מכל המדרגות.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4608

• SlowRide

4427

• פינדר

3484

• m3x7r3m3

2926

לפני 2 דקות, pooh-bear כתב:

זה די פשוט, אני לא כל כך מצליח להבין מה לא ברור פה: גם אם ביבי לא יוכל להתמודד על ראשות הממשלה בפעם הבאה, אין שום סיכוי בעולם שמר"צ תרכיב ממשלה. גם לא העבודה (ז"ל), ובמצב הנוכחי, גם לא כחול לבן / יש עתיד / שאר השאריות של החיבור הזה (שהם, איך נגיד, לא שמאל). זה לא יהפוך מצביעי ליכוד שרופים לאנשי שמאל. אולי אפילו להיפך.

אז סיכמנו שהמטרה שלך זה לא לתת הזדמנות שווה לשמאל להרכיב ממשלה.

המטרה היא שהמרכיב ממשלה עצמו לא יהיה ביבי.

חוזר להצעה הראשונית שלי, תיקון לחוק יסוד הממשלה, סעיף שספציפית בנימין נתניהו, אפשר אפילו להגביל לפי ת.ז. לא ירכיב את הממשלה.

יותר יעיל ויותר פשוט.

לפני 4 דקות, pooh-bear כתב:

לגבי פאטצ' מול ריפקטור: זה מאוד תלוי בכמה עמוק אתה בפרודקשיין. אתה לא עושה ריפקטור של כל התשתית שלך מהיום למחר במערכת שנמצאת בפרודקשיין כבר מ-48, ומתבססת על קוד לגאסי מהרבה קודם. יש אנשים שיקראו לזה שמרנות, יש כאלו שבטעות ניסו את זה והלקוח זרק אותם מכל המדרגות.

אם אתה מכיר את המערכת טוב, פאטצ' אף פעם לא יהיה עדיף על ריפקטור.

אם אתה לא מכיר את המערכת טוב, שניהם גרועים באותה מידה.

אתה כרגע בפוזיציה שאתה לא מכיר את המערכת (או בהקבלה את שיטות הממשל השונות וספציפית את זו שבישראל).

אתה משול להוא שהרגע הגיע לצוות, ראה את המערכת פעם ראשונה ואומר שצריך לעשות X.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, pooh-bear כתב:

אתה מתעלם לגמרי מהעובדה שבחירות הן סכנה בעיקר למי שמתמודד בהן.

ביבי יחלוק עליך.

לפני 25 דקות, pooh-bear כתב:

לא לתת לגורם יחיד יותר מדי כח,

מה שאתה מציע זה לחזק גורמים כאלה ולהחליש אחרים.

מה עם ראש הראשות המחוקקת\שופטת ?

האם אתה מציע להגביל גם אותו ? או שמגבילים רק ראשות אחת ? 

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Katom בדמוקרטיה פרלמנטרית נשיאותית כמו אצלנו, הנשיא לא נחשב לראש הרשות המחוקקת (זה יהיה יו"ר הכנסת), לא לראש הרשות המבצעת (זה רוה"מ), ולא ראש הרשות השופטת (זה נשיא ביהמ"ש העליון).

הוא נחשב "האזרח מס' 1", כלומר ראש הפירמידה, ואינו שייך לרשות זו או אחרת, תיאורטית כולן שואבות ממנו את כוחן (השבעת שופטים מתבצעת בבית הנשיא, הרכבת ממשלה זה עפ"י מנדט שניתן מהנשיא, ויו"ר הכנסת הוא למעשה ממלא המקום של הנשיא).

כמובן שאם התפקיד לא היה סמלי בעיקר, אז היינו קוראים לזה דיקטטורה.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הנשיא לא נחשב לראש הרשות המחוקקת (זה יהיה יו"ר הכנסת), לא לראש הרשות המבצעת (זה רוה"מ), ולא ראש הרשות השופטת (זה נשיא ביהמ"ש העליון).

צודק טעיתי, תודה על התיקון ! 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז סיכמנו שהמטרה שלך זה לא לתת הזדמנות שווה לשמאל להרכיב ממשלה.

המטרה היא שהמרכיב ממשלה עצמו לא יהיה ביבי.

חוזר להצעה הראשונית שלי, תיקון לחוק יסוד הממשלה, סעיף שספציפית בנימין נתניהו, אפשר אפילו להגביל לפי ת.ז. לא ירכיב את הממשלה.

יותר יעיל ויותר פשוט.

הדבר היחיד שסיכמנו הוא שכשאין לך תשובה עניינית, אתה תמיד חוזר לאותה הגחכה שלא עובדת. באמת שמיציתי. have fun.

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אם אתה מכיר את המערכת טוב, פאטצ' אף פעם לא יהיה עדיף על ריפקטור.

אם אתה לא מכיר את המערכת טוב, שניהם גרועים באותה מידה.

אתה כרגע בפוזיציה שאתה לא מכיר את המערכת (או בהקבלה את שיטות הממשל השונות וספציפית את זו שבישראל).

אתה משול להוא שהרגע הגיע לצוות, ראה את המערכת פעם ראשונה ואומר שצריך לעשות X.

סליחה, שכחתי עם מי אני מנסה לנהל דיון. אתה תמיד יודע הכל, אחרים אף פעם לא יודעים כלום. אתה הרי מבין בדיוק את כל ההשלכות של החלפת שיטת הממשל מהיום למחר בשיטה אחרת לגמרי, הציעו לך בדיוק להיות דיקאן ללימודי ממשל בהרווארד, אבל אתה מעדיף להמשיך לכתוב קוד. כזה אתה, צנוע.

• מצחיק 1
  • מעניין 1

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, pooh-bear כתב:

הדבר היחיד שסיכמנו הוא שכשאין לך תשובה עניינית, אתה תמיד חוזר לאותה הגחכה שלא עובדת. באמת שמיציתי. have fun.

אז תסביר מה המטרה שלך בהגבלת כהונה, מה ה-End-Game?

אני הצלחתי לחשוב על 2 תרחישים, או שאתה רוצה להגביל את ביבי, או שאתה מקווה שהגבלת ביבי תתן סיכוי סביר לשמאל.

לפני 5 דקות, pooh-bear כתב:

סליחה, שכחתי עם מי אני מנסה לנהל דיון. אתה תמיד יודע הכל, אחרים אף פעם לא יודעים כלום. אתה הרי מבין בדיוק את כל ההשלכות של החלפת שיטת הממשל מהיום למחר בשיטה אחרת לגמרי, הציעו לך בדיוק להיות דיקאן ללימודי ממשל בהרווארד, אבל אתה מעדיף להמשיך לכתוב קוד. כזה אתה, צנוע.

תשמע, אני אולי לא מבין בדיוק את כל ההשלכות של החלפת שיטת ממשל, אני אפילו לא בטוח שהדיקן ללימודי ממשל בהרווארד יודע לצפות אותם, אנחנו בכל זאת מדברים על חצי נבואה פה.

אבל אני מבין שאני לא יכול למשוך איזה חוק ספציפי שמתאים לי בלי להסתכל על המכלול.

אתה מה עשית? לקחת בינארי שקומפל ללינוקס ומנסה להריץ אותו בווינדוס. רק כי הוא עושה את מה שרצית.

אתה יכול להכחיש את זה עד מחר, אבל לפחות אני יודע שהגבלת כהונה זה משהו שבא ביחד עם בחירות ישירות לראש הרשות המבצעת, בלי קואליציה, ועם צווים נשיאותיים.

מצד שני אני יודע שחוק צרפתי זה משהו שבא ביחד עם הגבלת כהונה.

הא בהא' תליא.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז תסביר מה המטרה שלך בהגבלת כהונה, מה ה-End-Game?

אני הצלחתי לחשוב על 2 תרחישים, או שאתה רוצה להגביל את ביבי, או שאתה מקווה שהגבלת ביבי תתן סיכוי סביר לשמאל.

הסברתי כבר, לך תקרא. יש לא מעט דוגמאות הרבה יותר גרועות מביבי שניצלו מערכות דמוקרטיות, גם היום, גם בעבר. הגבלת כהונה (אמיתית, לכל תפקיד בכיר אחר) עשויה (אולי) לעזור לעצור מקרים עתידיים כאלו פה, וגם לשפר את המצב הנוכחי של המערכת.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

נכנס לשרשור פוליטי, קורא את זה.

Confused Pulp Fiction GIF

• מצחיק 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, pooh-bear כתב:

הסברתי כבר, לך תקרא. יש לא מעט דוגמאות הרבה יותר גרועות מביבי שניצלו מערכות שמוקרטיות, גם היום, גם בעבר. הגבלת כהונה (אמיתית, לכל תפקיד בכיר אחר) עשויה (אולי) לעזור לעצור מקרים עתידיים כאלו פה, וגם לשפר את המצב הנוכחי של המערכת.

אז בגלל שאולי אפשר לנצל פרצות במערכות דמוקרטיות אתה רוצה להגביל כהונה?

המקרה כמובן הכי מפורסם וכנראה הכי חמור היה כמובן היטלר, האם הגבלת כהונה כלשהי הייתה עוזרת?

הרי המשופם ניצל בכלל מצב של משטר קואליציוני שבו הוא אפילו לא היה ראש המפלגה הגדולה ביותר.

אז אולי במקום לחפש את המטבע בשירותים עדיף לבטל את המשטר הקואליציוני למשטר דו מפלגתי?

הרי זו פירצה שכבר ניצלו אותה בעבר!

ובינתיים כבר כמה עמודים ש- @Katom עושה לך Penetration Test ומוצא לך הרבה חורים (תרגישו חופשי לצטט לחתימה, כן אני יודע שזה מצחיק).

למעשה נראה שבהצעה שלך יש יותר חורים מאשר בשיטה הקיימת, באת לשפר או לשבור?

לפני 4 דקות, פבל כתב:

נכנס לשרשור פוליטי, קורא את זה.

Confused Pulp Fiction GIF

🤣

על הדרך יש כאן באג, הציטוט שם מופיע כאילו הוא שלי, אבל הוא לא שלי

חוץ מזה מה אתה עושה פה? הלכת לאיבוד? אתה לא בד"כ נכנס לפה

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • מצחיק 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

על הדרך יש כאן באג, הציטוט שם מופיע כאילו הוא שלי, אבל הוא לא שלי

חוץ מזה מה אתה עושה פה? הלכת לאיבוד? אתה לא בד"כ נכנס לפה

כן, ראיתי, אני אעלה את זה.

וזה מה שאתה חושב. בפועל אני נמצא בכל השרשורים בפורום בו זמנית ועוקב אחרי כולם. מדי פעם אני מגיב באחד מהם כדי שלא תרגישו בטוחים בשום מקום ותחששו שאתם עלולים לחטוף אזהרה בכל רגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מתווכחים על סמפטומטים. הבעיה היא דמוקרטיה חלשה. והיא חלשה מכל מיני סיבות, אבל אחת מהן היא גם שבטיות קיצונית והעדר מכנה משותף לחלקים נרחבים יותר ויותר בחברה הישראלית. אפשר עד מחר לתאר מכונות מצבים היפוטטיות של מה יהיה אם ההוא יהיה ככה והזה יהיה אחרת. ה-בעיה אצלנו היא שזה פחות ופחות מעניין. מה שמשנה זה לא המדינה, לא האומה (הלא קיימת), לא הכלכלה, לא הבריאות. כלום. חוץ מהשבט המצומצם. וזה הכל. 

אני יודע שיש פה כאלו שלא מסוגלים לקרוא את זה, אבל כשסביב מגפת הקורונה מה שמעניין את השר הסקטוריאלי התורן זה לא איך מוציאים את *המדינה* לזה, אלא איך הסקטור שלו יכול להמשיך ולנהל את חייו כרגיל - אז מה נשאר חוץ מזה?

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פבל כתב:

וזה מה שאתה חושב. בפועל אני נמצא בכל השרשורים בפורום בו זמנית ועוקב אחרי כולם. מדי פעם אני מגיב באחד מהם כדי שלא תרגישו בטוחים בשום מקום ותחששו שאתם עלולים לחטוף אזהרה בכל רגע.

בכל השרשורים בו זמנית?

זה נשמע כמו תיאור טוב של איזה אלוהים או משהו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, פבל כתב:

בפועל אני נמצא בכל השרשורים בפורום בו זמנית ועוקב אחרי כולם

אני משום מה חושב שאתה רציני הפעם

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בכל השרשורים בו זמנית?

זה נשמע כמו תיאור טוב של איזה אלוהים או משהו.

לפני 9 דקות, יבגניפ כתב:

אני משום מה חושב שאתה רציני הפעם

Sabrina The Teenage Witch Laughing GIF

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...