Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 33 דקות, Katom כתב:

אני רואה שזרמו הרבה מים מאז אז מתנצל לקחת את הדיון אחורה, אבל פוליטקאי אמור לשרת את הבוחרים שלו.

אני לא מצפה שטיבי יקדם נושאים שיטיבו איתי, אני כן מצפה שהוא יקדם נושאים שיטיבו עם הבוחרים שלו, הוא נמדד באם הוא עושה את זה או לא.

זה לא שליצמן מגרש חילונים מהבתים שלהם ושם במקומם חרדים.

עקרונית זה נכון, זו אחת הרעות החולות של המבנה השלטוני בישראל.

אבל גם לזה יש גבול, הרי לא מתקבל על הדעת שלא יבנו דירות לחרדים, גם כששר השיכון הוא חילוני אנטי חרדי.

גם לא מתקבל על הדעת שהקריטריון לקבל הטבה כלשהי זה אם אתה חרדי או לא.

לכן במחיר למשתכן הישן המציאו שיטת ניקוד כזו שהטיבה עם החרדים, יותר ילדים = יותר נקודות, שירות צבאי לא נתן נקודות, ותק בנישואים (כשמתחתנים בגיל 17-18 זה מאוד חשוב) = יותר נקודות וכו'.

לפני 22 דקות, pooh-bear כתב:

זו לא האלטרנטיבה ש- @hans דיבר עליה. הוא התכוון (והוא כנראה יתקן אותי אם אני טועה) שאין מישהו שבכלל יכול להיות ראש ממשלה, מהניג אמיתי כזה, כלומר אין אלטרנטיבה כסיבה ללמה ביבי נבחר. אם זה אני פחות מסכים (לפחות ברמה העובדתית, ברמה התדמיתית זה כבר משהו אחר).

אתה מדבר על "אין אלטרנטיבה" כבר ברמת התוצאה - אף אחד אחר לא הצליח להרכיב ממשלה. זה כבר נכון עובדתית, אי אפשר להתווכח עם זה.

לא יודע למה האנס התכוון, אבל אני לא רואה בביבי איזה תכונות מנהיגות מדהימות וייחודיות סלח לי, וגם לא בגנץ או לפיד.

בכלל אני חושב שהמבנה השלטוני והפוליטי בארץ הוא כזה שלא מעודד את המנהיגים הטבעיים להיכנס לשם.

אז גם לא מפתיע אותי לא למצוא הרבה מנהיגים, אם בכלל, בביצה הפוליטית.

צריך לזכור ש You pay peanuts, you get monkeys. לבעלי התפקידים הפוליטיים אנחנו משלמים במקרה הטוב בבוטנים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4595

• SlowRide

4413

• פינדר

3459

• m3x7r3m3

2926

לפני 27 דקות, pooh-bear כתב:

אין מישהו שבכלל יכול להיות ראש ממשלה, מהניג אמיתי כזה

היית מדייק יותר אם היית אומר שאין מישהו שנתפס כמנהיג אמתי.

משום מה יש פה איזו תפיסה שבשביל להיות ראש ממשלת ישראל אתה צריך להיות הכלאה של צ'רצ'יל ובראד פיט.

מצדי, תן לי איזה סריס מצ'וקמק, העיקר שיידע את העבודה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, חן ג. כתב:

מצדי, תן לי איזה סריס מצ'וקמק, העיקר שיידע את העבודה.

ביבי כזה? 😂

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה העניין, שבעיני המצביעים של ביבי הפרסונה שלו כן משדרת חוסן.

אבל בין משדר חוסן לבין חסון בפועל, המרחק יכול להיות גדול.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, pooh-bear כתב:

זו לא האלטרנטיבה ש- @hans דיבר עליה. הוא התכוון (והוא כנראה יתקן אותי אם אני טועה) שאין מישהו שבכלל יכול להיות ראש ממשלה, מהניג אמיתי כזה, כלומר אין אלטרנטיבה כסיבה ללמה ביבי נבחר. אם זה אני פחות מסכים (לפחות ברמה העובדתית, ברמה התדמיתית זה כבר משהו אחר).

אתה מדבר על "אין אלטרנטיבה" כבר ברמת התוצאה - אף אחד אחר לא הצליח להרכיב ממשלה. זה כבר נכון עובדתית, אי אפשר להתווכח עם זה.

מתקן אותך בכיף.

עובדות בלבד, ברמת התוצאה - הכי קרוב לאחרונה היה גנץ,

ותסתכל מה היו מעשיו בפועל ומה קרה למפלגתו. סכינאות שלא תיאמן, אפס יושרה. לא ״פחות גרוע מביבי״. אפס. כלום.

ואם נסתכל הלאה, אל האלטרנטיבה מס׳ 3 בסדר, נניח לפיד - ובכן, אני לתומי חשבתי שהוא דווקא אלטרנטיבה ראויה,

לפחות בקנדציה הראשונה שלו בכנסת, אבל אז הגיע ניסיון השותפות עם המשתפ״ים של המשותפת.

אולי הוא עוד יוכל לגאול את עצמו בעתיד.

בליכוד יש תיאורטית אנשים מוכשרים שמסוגלים להוות אלטרנטיבה אבל המעשים בפועל לא מעידים על כך

(מעדיפים לשרוד מאשר להתייצב נגד ביבי).

נמשיך ימינה, סתם לצורך הדיון - בנט? לא אפוי.

בקיצור, נותרנו רק עם שקד. :-)

חזרה לאמצע:

אשכנזי - השם ישמור.

בוגי - קצת כמו בנט, לא אפוי.

שמאלה לא מעניין. ברצינות. עמיר פרץ? אה רגע, הוא בממשלה.

עוד יותר שמאלה? שמאל קיצוני לסוגיו. לא מעניין.

= = = = = = = = =

עריכה אחרונה בהחלט:

אני משתדל שלא לנסות להאדיר את ביבי, באמת שלא. אני פשוט לא מנסח את זה בצורה טובה כמו מגיבים אחרים.

מה שאני מנסה בצורה קלושה לומר הוא שכשאתה בוחן את האלטרנטיבות שהגיעו לכאן במערכות האחרונות

בא לך לתלוש את השיערות מרוב תסכול. הבעיה היא לא רק בביבי.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, חן ג. כתב:

זה העניין, שבעיני המצביעים של ביבי הפרסונה שלו כן משדרת חוסן.

אבל בין משדר חוסן לבין חסון בפועל, המרחק יכול להיות גדול.

לא, לפחות לא המצביעים שלו שאני דיברתי איתם.

לפני 18 דקות, hans כתב:

עריכה אחרונה בהחלט:

אני משתדל שלא לנסות להאדיר את ביבי, באמת שלא. אני פשוט לא מנסח את זה בצורה טובה כמו מגיבים אחרים.

מה שאני מנסה בצורה קלושה לומר הוא שכשאתה בוחן את האלטרנטיבות שהגיעו לכאן במערכות האחרונות

בא לך לתלוש את השיערות מרוב תסכול. הבעיה היא לא רק בביבי.

אני דווקא הבנתי אותך טוב.

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

שאלה: דווקא שקד אפויה לדעתך?

היא הבן אדם שהכי מפחיד אותי בפוליטיקה הישראלית.

זה כי אתה שמאלני (לא ככינוי גנאי, ובלי להיעלב, זה מה שאתה מצביע).

ואין דבר שמפחיד שמאלנים יותר מימני רהוט.

זו הסיבה שלא מפחדים ממירי רגב (לא פגשתי אותה בחיים, לא מכיר אותה, ולא שמעתי אותה באופן אישי, אבל כן שמעתי אותה מדברת יותר מפעם אחת).

זו הסיבה שכן מפחדים מאמיר אוחנה, או משקד נניח.

באותה מידה הדבר שהכי מפחיד ימנים זה שמאלני כריזמטי.

• רעיון טוב! 2

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך כמו שפירו, השמרן הכי מפחיד שעולה לי בראש עכשיו.

מסוג האנשים שמסוגלים לשכנע סוס שהוא גויאבה - מצד אחד,

ובעלי קוהרנטיות אידיאולוגית (יחסית!) - מצד שני.

עריכה (די, אני צריך להפסיק עם זה): ובתור בונוס - אין שלדים בארון.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Katom כתב:

בוז'י,ציפי,גנץ,לפיד, לא קיבלו הזדמנות ?

כן, הרי כולנו זוכרים את ממשלת לפיד, ואת ממשלת בוז'י, ובעיקר את ממשלת לבני.

מבין כל אלו היחיד שקיבל הזדמנות כלשהי היה לפיד, שכיהן כשר אוצר (אחד טוב יותר מקודמו, והרבה, הרבה יותר טוב מעוקבו הכלומניק)

לפני 22 דקות, hans כתב:

עובדות בלבד, ברמת התוצאה - הכי קרוב לאחרונה היה גנץ,

ותסתכל מה היו מעשיו בפועל ומה קרה למפלגתו. סכינאות שלא תיאמן, אפס יושרה. לא ״פחות גרוע מביבי״. אפס. כלום.

ואם נסתכל הלאה, אל האלטרנטיבה מס׳ 3 בסדר, נניח לפיד - ובכן, אני לתומי חשבתי שהוא דווקא אלטרנטיבה ראויה,

לפחות בקנדציה הראשונה שלו בכנסת, אבל אז הגיע ניסיון השותפות עם המשתפ״ים של המשותפת.

אולי הוא עוד יוכל לגאול את עצמו בעתיד.

ביבי תקע את גנץ במארס טורקי, כמו הפוליטיקאי המוכשר שהוא. מעניין במי היו מטיחים את האשמה אם היו בחירות רביעיות.

בנוגע לעניין המשותפת- אוי נו די. לא היה פה שום נסיון שותפות, הסכמי "אל תפריעו לנו/אל תכשילו אותנו"/"תעשה מבחוץ" זה דבר שהליכוד עושים איתם בשגרה.

אבל כמובן שעלה קמפיין הזדעקות "טיבי שר הבטחון הבא"" ואיכשהו אפילו אדם בודד בישראל קנה את הלוקש הזה. לצערי נראה שלמרות שאני עסוק בלכסח את עם ישראל כמעט בכל הזדמנות, זה עדיין יותר קרדיט ממה שמגיע לציבור הכללי.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, hans כתב:

בערך כמו שפירו, השמרן הכי מפחיד שעולה לי בראש עכשיו.

הוא כמובן מקרה קיצוני למדיי, גם ימני, גם רהוט (שכבר סיכמנו שזה מפחיד), גם חכם, גם חושב ועונה זריז, ובנוסף להכל הוא צעיר ויהודי.

ConservaMonster.

אם ממש מעניין מישהו אני יכול לספר על טענות ששמעתי פעם בנושא, למה מה שמפחיד שמרן זה ליברל כריזמטי ומה שמפחיד ליברל זה שמרן רהוט.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, Pika007 כתב:

כן, הרי כולנו זוכרים את ממשלת לפיד, ואת ממשלת בוז'י, ובעיקר את ממשלת לבני.

מבין כל אלו היחיד שקיבל הזדמנות כלשהי היה לפיד, שכיהן כשר אוצר (אחד טוב יותר מקודמו, והרבה, הרבה יותר טוב מעוקבו הכלומניק)

אז תדייק, הם  קיבלו הזדמנות מהבוחרים וקיבלו הזדמנות מהנשיא, אבל לא קיבלו הזדמנות מהאנשים שהם צריכים לעבוד איתם.

לחלק האחרון לבד אפשר לקרוא " לא קיבלו הזדמנות ", אבל יותר מדויק להגיד "נכשלו להקים ממשלה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Pika007 כתב:

ביבי תקע את גנץ במארס טורקי, כמו הפוליטיקאי המוכשר שהוא. מעניין במי היו מטיחים את האשמה אם היו בחירות רביעיות.

בנוגע לעניין המשותפת- אוי נו די. לא היה פה שום נסיון שותפות, הסכמי "אל תפריעו לנו/אל תכשילו אותנו"/"תעשה מבחוץ" זה דבר שהליכוד עושים איתם בשגרה.

אבל כמובן שעלה קמפיין הזדעקות "טיבי שר הבטחון הבא"" ואיכשהו אפילו אדם בודד בישראל קנה את הלוקש הזה. לצערי נראה שלמרות שאני עסוק בלכסח את עם ישראל כמעט בכל הזדמנות, זה עדיין יותר קרדיט ממה שמגיע לציבור הכללי.

את מי שאשם בבחירות הרביעיות, גם אם האדם הממוצע ברחוב לא יודע למה זה נשמע לו "דפוק" שגנץ מוכן להקים ממשלה עם הליכוד אבל בלי ביבי. שהליכוד יעיף את ביבי ותהיה ממשלה.

הוא יודע מי אשם, זה נשמע לו הזוי גם אם הוא לא יודע להסביר את זה בצורה רהוטה.

ולעניין המשותפת, כל עוד תקבל את זה שממשלת מיעוט מצריכה הסכמות עם המשותפת לפחות ב-3 הצבעות (וזה בשביל ממשלה של שנה-שנתיים) במינימום של המינימום.

אם מדברים על תקציב חד שנתי אז זה הופך ל-3 הצבעות מינימום בשביל ממשלה של שנה (אפילו פחות כי הבחירות היו במרץ).

אם מוסיפים הצבעות אי אמון אז חייבים אותם גם שם.

בוא נסכם ש"הצבעה אחת איתם ודי" זה שקר גס שמנצל את זה שהציבור הכללי לא בקי בפרטים של הקמת ממשלה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Katom כתב:

אז תדייק, הם  קיבלו הזדמנות מהבוחרים וקיבלו הזדמנות מהנשיא, אבל לא קיבלו הזדמנות מהאנשים שהם צריכים לעבוד איתם.

לחלק האחרון לבד אפשר לקרוא " לא קיבלו הזדמנות ", אבל יותר מדויק להגיד "נכשלו להקים ממשלה".

לצערי פה אנחנו רואים את הדפק של השיטה הדמוקרטית בישראל. הפרצופים הם אותם הפרצופים כבר 20 שנה, ברגע שצד אחד אומר למפלגות האחרות "אני אתן לכם כל מה שתרצו, רק תעזרו לי למנוע מהם להקים ממשלה" והצד השני אומר "אני לא יכול לתת לכם כל מה שאתם רוצים, יש הרבה שיקולים להתחשב בהם", בוא ננחש עם מי ילכו.

וככה הבסיס טרפד ממשלות אפשריות, אבל איכשהו- רק לביבס מותר לטרפד ושזה יעבור בשתיקה.

גם בסבב הבחירות השלישי גנץ יכל להישאר עם כחול לבן וליצור גוש חוסם, כלומר- לטרפד לביבי הקמת ממשלה. הוא בחר לא לעשות את זה כי הוא חשב שזה הדבר האחראי (בוא נעזוב לרגע את אם אני מסכים איתו או לא)

הקלף שהוא משחק הוא תמיד המפלגות החרדיות, ולכן זה כלי שאין בעיה להשתמש בו שוב ושוב. הציבור יאשים את המפלגות החרדיות, אבל זה גם ככה לא ציבור הבוחרים שלהן ובהסכמים הקואליציוניים הוא כבר יצ'פר אותם- אז בבחירות הבאות הכל יהיה אותו דבר, ואם צריך לנצל את הקלף- הוא עוד שם.

בכל מצב שבו יש סיכוי להרכב אחר, זו ההשתלשלות. איך זה לא שוקע אצל אנשים- נשגב מבינתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, hans כתב:

בערך כמו שפירו, השמרן הכי מפחיד שעולה לי בראש עכשיו

בן שפירו?

מפחיד?

לפני 6 דקות, Pika007 כתב:

הוא בחר לא לעשות את זה כי הוא חשב שזה הדבר האחראי (בוא נעזוב לרגע את אם אני מסכים איתו או לא)

אין פה עיניין של הסכמה. זה חרטא בפיתה שקרועה מלמטה ונוזלת, והנזילה רק מתחזקת.

פשוט לא יאומן לראות את הגנון הזה

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...