Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

אני חושב שיש רציונל מסוים להצביע לביבי, אם מאמינים שהוא יוותר על השותפים הטבעיים.

במצב היפותטי בו לליכוד יש 70 מנדטים, ומי שנשאר בקואליציה, נניח, ציונות דתית בלי החרדים, זה חצי גוש חרא, שזה עדיף על גוש חרא מלא.

אם לליכוד יש 61, ביבי משאיר את כל השאר בחוץ, גם מבחינת חלוקת השלל, סליחה התיקים, גם מבחינת הסכם קואליציוני שזה Pain in the ass, וגם כי זה נותן לו Free Pass לעשות ככל העולה על רוחו, מי יהיה אופוזיציה פנימית במפלגה למנהיג שמביא 61? אפילו דב"ג לא הגיע לזה, וזה בתקופה שהיו סנקציות כלכליות אם לא הצבעת מפא"י.

לפני 11 דקות, mazinya כתב:

השמאל כבר סוס מת. חוץ מהערבים שמצביעים בהמוניהם למפלגתם הסקטוריאלית ושגם ככה לא נכנסים לשום קואליציה, השמאל פה כבר 95% מחוק ולא מהווה שום אלטרנטיבה שלטונית וזה לא באמת משנה מי יעמוד בראשו. החרדים מצביעים תמיד לאותה מפלגה וגם ככה לפי מה שהרבי אומר ולכן הכוח השלטוני שלהם ימשיך וישאר כמו שהיה תמיד. 7-9 מנדטים וגם 10 זה לא רחוק. מפלגות הימין פה פשוט יותר חזקות ויעברו הרבה שנים עד שבשלטון יהיה משהו אחר חוץ מליכוד. אחרי התרגיל של גנץ גם ככה הרבה איבדו אמונה שכלל יכולה להיות פה אלטרנטיבה ואני גם מאמין מאוד שבבחירות הבאות כמות המצביעים שלא מצביעים למפלגות הימין תרד משמעותית. עניין של יאוש

סוס מת, ולכן יש צורך בהתחזות ל"מרכז" או ל"לא ימין ולא שמאל" וכאלה המצאות, אבל עדיין לא ירד מתחת לאחוז החסימה.

אני מדבר על מצב שבו השמאל נעלם מהמפה הפוליטית, כולל הפוליטיקאים שמייצגים אותו, ושאר ה-120 מנדטים מתחלקים בין החרדים, ימנים, ליכוד וערבים.

זה לא עניין של אלטרנטיבה שלטונית אלא משחק במספרים.

אלטרנטיבה שלטונית האחרונה שהייתה פה לימין הצריכה סמל ימני שיעשה פניית פרסה, לא פחות.

לפני 10 דקות, David32 כתב:

אפשר אז פשוט להמליך אותו (או לקרוא לו המזכיר הכללי של ... בקיצור)

למה צריך אז בחירות בכלל.

מה הבעיה? אם נניח לבוריס ג'ונסון יש רוב בבחירות בבריטניה, בלי עוד מפלגות, אפשר גם לקרוא לו המזכיר הכללי של?

או שזה תופס רק אם זה ביבי?

ומה אם אנחנו נדבר על מרקל נניח? לה מותר לקבל 50.1% מהקולות? ומפלגת ה-VVD? מותר להם לקבל רוב קולות?

לפני 10 דקות, mazinya כתב:

הוא בחיים לא יוותר עליהם גם אם יקבל 80 מנדטים. עשה את הטעות הזו פעם אחת ולא יחזור עליה שוב. הוא אף פעם לא יודע מתי יזדקק להם ומעדיף שיהיו איתו ולא נגדו

לדעתי במקרה התיאורטי לגמרי שביבי מקבל 61 לליכוד לבד, הוא מציע להם להצטרף ולקבל פירורים, או להישאר בחוץ.

הוא ובנט ושקד זה ידוע שאין שם יותר מדי חיבה, גם דרעי וליצמן לא בדיוק חברים שלו מהסיירת.

אין לו מי יודע מה חברים במערכת הפוליטית, בטח לא ראשי המפלגות האחרים.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

פוליטית, מפלגה ערבית כמו שהיא לא נתפסת כשותפה לגטימית לשלטון.

הסקת מהפרט (המפלגה המשותפת) אל הכלל (מפלגה ערבית).

כאילו שהבעיה היא בזה שיש מפלגה ערבית ולא בתפיסה של אותה מפלגה ערבית והאנשים שמאכלסים אותה.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

ועזוב שהחרדים מעשית מזיקים למדינה לא פחות.

הערבים מזיקים למדינה גם בטחונית וגם כלכלית, החרדים רק כלכלית.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4564

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

אומנם ישראל עברה שינויים פוליטים בעבר, אבל במצב היום, כולל החלוקה הדמוגרפית, הבחירות לא מתנהלות, לפחות לפי התחושה שלי, סביב יכול של מועמד לשכנע שהוא אלטרנטיבה.

ביחס לאיזו תקופה אתה משווה? קשה להשוות בין שנים עברו לעכשיו כי עוד בשנות ה-90 התווספו בערך מליון(?) בעלי זכות בחירה. אם משווים את אמצע 2005 לעשור וחצי אחרי, אני לא חושב שיש הבדל משמעותי בהרכב האוכלוסיה. ובגדול ברמה הפוליטית הכל די נשאר אותו דבר, לא?

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

זה לא מעניין בערך אף אחד בימין.

תיקון, זה לא מעניין בערך אף אחד. לא רק הימין מומחה לכיבוי שרפות וחשיבה לטווח המיידי (אפילו לא הקצר). אולי עם קצת פלפל וטרפת (קורונה/משבר) אנשים יצאו מאזור הנוחות שלהם וישאלו את עצמם "ביבי? באמת?" "למה רק 50% מהגברים החרדים עובדים?" "כולם משלמים מס כמוני?". פחח, על מי אני עובד. בשניה שהמשבר נגמר, כולם ישכחו את השטויות האלה ויקנו עוד חופשה בחו"ל ב-36 תשלומים.

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, Gosser1860 כתב:

ביחס לאיזו תקופה אתה משווה?

לפני עשור הליכוד היו בשפל.

לפני 14 דקות, Gosser1860 כתב:

תיקון, זה לא מעניין בערך אף אחד.

זה גם נושא שכמעט בלתי אפשרי לדבר עליו.

בשמאל אתה מקבל פרץ אוטומטי של pc, חוויתי את זה קצת בשבועות האחרונים.

בימין אתה אנטישמי.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה הבעיה? אם נניח לבוריס ג'ונסון יש רוב בבחירות בבריטניה, בלי עוד מפלגות, אפשר גם לקרוא לו המזכיר הכללי של?

או שזה תופס רק אם זה ביבי?

ומה אם אנחנו נדבר על מרקל נניח? לה מותר לקבל 50.1% מהקולות? ומפלגת ה-VVD? מותר להם לקבל רוב קולות?

בפעם האלף, אני בעד הגבלת כהונה.

אבל לא יודע אם יש פולחן אישיות לג'ונסון או למרקל כמו לביבי.

לפוטין נגיד יש. כי זה פוטין, ולא ידינאיה רוסיה.

גם (ואני לוחש את זה) טראמפ.... 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, יבגניפ כתב:

לפני עשור הליכוד היו בשפל

שפל? זכור לי שהליכוד היה בשפל אחרי שרון (2006), אבל לפני עשור (2009) ביבי היה חזק בעיניינים, כאשר סה"כ הגוש עמד על 64 מנדטים.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, David32 כתב:

בפעם האלף, אני בעד הגבלת כהונה.

אבל לא יודע אם יש פולחן אישיות לג'ונסון או למרקל כמו לביבי.

לפוטין נגיד יש. כי זה פוטין, ולא ידינאיה רוסיה.

גם (ואני לוחש את זה) טראמפ.... 

הגבלת כהונה צריכה לבוא יחד עם שינוי מקיף במערכת השלטונית בישראל

סתם לדוגמא ראה את מה שכתבו במכון הישראלי לדמוקרטיה (שהוא ממש, אבל ממש לא בצד של ביבי):

ציטוט

במדינות בעלות דגם משטר פרלמנטרי, כבישראל, לא קיימת הגבלה על משך -כהונת ראשי הממשלה. עובדה זו אינה מקרית. במשטרים כאלה ראשי ממשלה אינם נבחרים לתקופת כהונה קבועה וקשיחה: הרשות המחוקקת יכולה להדיח אותם בכל עת (וכך אפילו המפלגה – ראו מקרה מרגרט תאצ׳ר) ועל כן הסכנה שהם יצברו כוח ריכוזי מופרז ומסוכן פחותה. נכון, סמכויותיהם ועצמתם של ראשי ממשלה במספר דמוקרטיות פרלמנטריות התחזקו לאחרונה, בתהליך שמכונה בספרות המחקר 'התנשיאותיות' (presidentialization), אך שסתומי הביטחון המשטריים המאפשרים את החלפתם עדיין משמשים ערובה מספקת מהסכנות של ריכוזיות יתר והשחתה. כך, למשל, לפני כ-8 שנים היו אלה לחצים קואליציוניים שהובילו את ראש ממשלה אולמרט להכריז על התפטרותו על רקע חשדות למעורבותו בפרשיות שחיתות.

איך אתה מודד פולחן אישיות? יש כאן מיליון ומשהו מצביעים שבחרו "רק לא ביבי", מיליון ומשהו שבחרו "רק ביבי".

זה לא נשמע לי כמו פולחן אישיות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

יש כאן מיליון ומשהו מצביעים שבחרו "רק לא ביבי", מיליון ומשהו שבחרו "רק ביבי".

מהעובדה שהכול מרוכז בביבי או פוטין, אולי בגרמניה גם מדברים ב"רק מרקל" "רק לא מרקל" , לא יודע.

אבל באמת שלא כול כך בא לי לדון בזה כי זה נראה לי דיון מה זה מיותר.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול זה לא מספיק בשביל פולחן אישיות, כי אישים שונים מייצרים תגובות שונות, וביבי מייצר תגובות חזקות, גם במחנה שלו גם בנגדי, זה הכל.

בפולחן אישיות (למשל פוטין), המתנגדים בטלים בשישים ו/או נעלמים, אם ע"י המשטר ואם ע"י העם שמעריץ את האישיות.

ארדואן דוגמה מצוינת אחרת, ופולחן האישיות שם כנראה שיחק תפקיד ראשי בכישלון ניסיון ההפיכה.

מה קרה כשחולדאי ניצח בבחירות בת"א? כלום, מה קרה בטורקיה? בחירות חוזרות

וקיבלתי את רצונך, אפשר לעבור לנושאים אחרים.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק רוצה להגיד שהגישה שכול מי שמתנגד לפוטין נעלם - לא נכונה. אפשר להביא עד מחר דוגמאות לאנשים שכן נעלמו, אבל כן יש אנשים שנגדו. יש כשלים שם, ללא ספק.

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Gosser1860 כתב:

שפל? זכור לי שהליכוד היה בשפל אחרי שרון (2006), אבל לפני עשור (2009) ביבי היה חזק בעיניינים, כאשר סה"כ הגוש עמד על 64 מנדטים.

ב-2009 הוא היה במקום השני, אבל כן, זה כבר יותר מעשור.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, David32 כתב:

אני רק רוצה להגיד שהגישה שכול מי שמתנגד לפוטין נעלם - לא נכונה. אפשר להביא עד מחר דוגמאות לאנשים שכן נעלמו, אבל כן יש אנשים שנגדו. יש כשלים שם, ללא ספק.

בוא נאמר שברוסיה מתנגדים לפוטין לא מגיעים להישרדות VIP או מקבלים ראיונות אצל רינה מצליח 😂

אגב זה לא בהכרח אומר שמי שמעלים או פוגע בהם זה המשטר, זה בקלות יכולים להיות אנשים פרטיים שפשוט תומכים בפוטין

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה בחירות מספר 4. מזמן לא היו לנו בחירות. איזה כיף. כצפוי כל מה שמעניין את נתניהו זה לברוח ממשפט/בגץ. ממשלת חירום עלק. לצערי, בחירות 4 הליכוד כנראה הולך לפרק את כולם. נתראה באוגוסט

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הליכוד מקבל 40 מנדטים באמת, ללא שינוי ניכר באחוזי ההצבעה - אפשר באמת לבטל את הבחירות הלאה ולהכתיר את המלך ביבז הראשון.

מימלא את המכורים לא מעניין מה הוא עושה או לא עושה. לא את האלו שהגישה שלהם זה "דווקא נתניהו", לא את האלו שמספרים שהם מתעוררים בלילות מסיוטים על ניסנקורן במשרד האוצר, אבל לא איכפת להם מהגרעון הענק שהמלך ייצר יחד עם כחלון והשותפים הטבעיים. וכמובן גם לא את הליברלים הגדולים שחוקי הדתה צפויים לא מרתיעים אותם.

מעניין מתי יתחילו לספר לנו שהמלך מרפא קורונה במגע ידיו? אולי אם ליצמן יבריא? אם זה עבד פעם, למה שזה לא יעבוד היום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יהיו בחירות 4, ולא תהיה מפלגה ליברלית אמיתית, אני אשבור את המסורת ואצביע לליכוד הפעם.

לפחות נעזור לליברלים הבודדים שיש בכנסת להיכנס (שהם גם מיעוט בתוך הליכוד, אבל לפחות מיעוט קיים).

זה גם יעזור להפחית מהכוח של השותפים הטבעיים.

ושיהיה ברור - זו תהיה הצבעה לליכוד למרות ביבי, לא בגלל ביבי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

ואצביע לליכוד הפעם.

בוא תסביר לי למה, כי אתה טוב בהסברים.

כי אתה מאמין שאם לביבי (סליחה, לליכוד), יש 61 מנדטים אז אין שותפים טבעיים?

או שאתה מאמין שכמה "סוסים טרוייניים" מרשימת הליכוד ישנו משהו כנגד רצונו של ביבי? 

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...