Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 15 דקות, David32 כתב:

לתת לליאור דיזלייק על התגובה הארוכה הזאת זה שימוש נכון בתגובות או לא?

בתאריך 24.3.2020 בשעה 17:03, pooh-bear כתב:

מתנצל מראש אם הנושא עלה ולא ראיתי (לא קראתי את כל 12 העמודים עד כאן): אם אני כותב שתי הודעות ברצף באותו שרשור, הן מתחברות להודעה אחת באופן אוטומטי. יכול להיות שזה פיצ'ר ולא באג, אבל זה מרגיש לי מאוד לא נכון - אם שכחתי משהו בהודעה הקודמת, אני יכול ערוך אותה ולהוסיף. מצד שני, אם אני כותב הודעה חדשה, כנראה שהיתה מוטיבציה מסויימת לא להוסיף את התוכן שלה לקודמת.

בתאריך 24.3.2020 בשעה 17:16, פבל כתב:

זה לחלוטין פיצ'ר, אחד שנובע מאחד מכללי הפורום (ספציפית שלנו, וכללי פורומים באופן כללי) שמבקש להימנע מדאבל פוסטינג. גם במערכת הקודמת, כשהמנהלים ראו שתי הודעות עוקבות של אותו משתמש, הם איחדו אותן. המערכת החדשה עושה את זה אוטומטית. לכן הוחלט שכל עוד משתמש יכול לערוך את ההודעה שלו, ראוי שיעשה את זה. ואם הוא לא יעשה את זה, המערכת תעשה את זה אוטומטית בשבילו :)

אתה מוזמן להתלונן לפבל

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4613

• SlowRide

4434

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

ציטוט

לתת לליאור דיזלייק על התגובה הארוכה הזאת זה שימוש נכון בתגובות או לא?

יש כפתור סודי שמקצר אותה לאפס שורות. עובד בובה.

ציטוט

סליחה על הצ'רי פיקינג. אני רק רוצה להוסיף, הכרתי כמה בחורי ישיבות שיכולים ללמד גם את לינוס מאיפה הקרנל משתין.

הזכרת לי (לא משווה, סתם נזכרתי בזה)

לפני כמה שנים, זו היתה טבלה אמיתית בויקיפדיה. מעניין מתי העמודה האחרונה נעלמה.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ אה, זה קל. הם התווכחו אם להשתמש ברווח או טאב. case closed.

וכל ילד בגן יודע שמי שכותב מערכת קבצים (והיא עובדת..) הוא קצת-הרבה פסיכי בכל מקרה.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
  • מצחיק 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מזל לגנץ שהוא היה יותר חכם ממך והתעקש לקחת את התפקיד לעצמו.

משפט מיותר.

זה כמו שאגיד - מזל לאסתר חיות שהיא יותר חכמה ממך והתעקשה לפסוק בצורה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Yondalar כתב:

משפט מיותר.

זה כמו שאגיד - מזל לאסתר חיות שהיא יותר חכמה ממך והתעקשה לפסוק בצורה הזאת.

אל תיפגע, בוא נבחן את זה לפי מבחן התוצאה ב-What if.

נניח והיה מקשיב לרעיון של לפיד שזחל גם אליך, מאיר כהן היה יו"ר הכנסת, גנץ היה ממשיך לנהל מו"מ להיכנס לממשלה, יש עתיד נשארים בחוץ.

במקום להביא מהצד שלו 15 מנדטים + עריקים + יו"ר כנסת כמו שיש לו עכשיו

הוא היה מביא מהצד שלו 15 מנדטים + עריקים, כשהיו"ר כנסת לעומתי

אתה באמת חושב שבתרחיש הזה הוא היה מקבל יותר או פחות מהיום?

וזה עוד בלי ללכת לפי דברי @Gosser1860 קודם שזה משחקי כוח.

למה לגנץ, יו"ר המפלגה ומס' אחד, לתת את התפקיד היחיד שבינתיים הצליחו לאסוף למספר 2 במפלגה מספר 2 בתוך הרשימה? מקום 6 במצטבר!

אגב הגיוני שלפחות לפי דעתה אסתר חיות חכמה יותר ממני, זו סיבת עומק מאוד גדולה לאקטיביזם שיפוטי (בלשון העם "אנחנו חכמים יותר ולכן יודעים טוב יותר מהמחוקק", או בגירסה עממית "למה לטיפשים שמצביעים ליכוד עדיין יש זכות הצבעה?!").

בקטע הטוב אני מבין שאתה מסכים עם כל שאר מה שכתבתי בתגובה אליך אם הגבת רק למשפט הבודד הזה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

סליחה על הצ'רי פיקינג. אני רק רוצה להוסיף, הכרתי כמה בחורי ישיבות שיכולים ללמד גם את לינוס מאיפה הקרנל משתין.

הלו, עד לינוס!

הבן אדם, מעבר לקרנל, כתב את git, שעשה לכל שאר ה-source control בשוק מה שביבי עשה לשאר הפוליטיקאים. ומדברים פה על 3 רמטכלים (אחד מהם שר ביטחון) ושר אוצר לשעבר, כן? אה סליחה, פתרונות מסחריים שקיימים כבר שנים, התכוונתי.

בוא, יש דברים שלא צוחקים עליהם.

• מעניין 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי אוף טופיק שיש אבל גיט זה כזה דבר מדהים, מי היה מאמין שסורס קונטרול יכול להיות דבר כיפי!?

כשהייתי בaws נהגתי להעביר הרצאות על זה לכל מיני קבוצות... בדיעבד הייתי צריך לקרוא לזה 150 ריבייסים.

• מצחיק 2

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, pooh-bear כתב:

כתב את git, שעשה לכל שאר ה-source control בשוק מה שביבי עשה לשאר הפוליטיקאים.

אפילו יותר מזה, זה גרם למיקרוסופט הגדולה לקנות את GitHub ולהכריז על End of Life ל-TFS.

באיחור של כמה שנים טובות, אבל זה הגיע.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, oryo כתב:

היה מאמין שסורס קונטרול יכול להיות דבר כיפי!?

מי היה מאמין שלא המציאו את זה לפני?

עריכה: יש יותר מידי מדמ"חניקים בשרשור הפוליטי. הכל פה מוטה גם ככה. lolz.

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, m3x7r3m3 כתב:

אין לה ועדות, אין ישיבות מן המניין.

שני אלה לבד מכתיבים שהיא לא יכולה לערוך הצבעות אלא בנושאים ספציפיים (הועדה המסדרת היא תחליף זמני לועדת הכנסת).

מה זה משנה (מבחינת החוק) שהיא ״תחליף זמני״? נראה שעל פי החוק, הכנסת יכולה לערוך הצבעות גם בתקופה הזאת.

ציטוט

תקף, בדיוק כמו שהיו ממתינים עוד 28 יום והפיזור היה קורה לבד, בלי חוק. איפה צריך 61 כדי לפזר אחרי 28+14+28 יום בלי הקמת ממשלה? לא צריך.

לכנסת יש לא רק לגיטימציה, אלא חובה - שאם אינה מצליחה להקים ממשלה (ביבי נכשל), ואין אופציה כזו (74 בעד פיזור -> מקסימום 46 בעד ממשלה -> אין ממשלה) - להרים ידיים ולחזור לבוחר.

ברור שתקף. השאלה שלי היתה - אם זה לא משנה (61 או 74), למה הזכרת את זה בכלל? אתה זה שהעלה את זה בתור טיעון ולא היה ברור לי למה.

בכל אופן, לא ברור מה ההבדל - מבחינת החוק - בין שני המקרים: אחד, הכנסת מחליטה שהיא רוצה לבחור יו״ר חדש למרות שהחוק קובע שזה אמור להעשות בנקודת זמן מאוחרת יותר. שניים, הכנסת מחליטה שהיא רוצה להתפזר, למרות שלפי החוק הנשיא אמור להטיל את המשימה על ח״כ נוסף לאחר שהקודם כשל (אחרי 28 + 14 ימים). לכאורה, הכנסת נוהגת בניגוד לחוק בשני המקרים.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בקטע הטוב אני מבין שאתה מסכים עם כל שאר מה שכתבתי בתגובה אליך אם הגבת רק למשפט הבודד הזה.

דווקא לא מסכים.

אני חושב שאם גנץ היה מנסה לסכם עם לפיד שהולכים לממשלת אחדות רק עם הליכוד, יש סיכוי שלפיד היה מתרצה ומסכים, כי בממשלה כזאת הוא יכול לקדם דברים שחשובים לו.

אם לפיד בכל מקרה מתנגד, אז לגנץ הייתה יותר לגיטימציה לפרק את כחול לבן ולהיכנס לממשלה לבד.

לדעתי, אם היו הולכים על זה בכל הכוח ולא ממצמצים, גם היו מצליחים. גנץ פשוט ויתר, או לפחות לא היה מוכן ללכת עד הסוף כדי למקסם את הכוח שלו ולהשאיר אותו בעמדה יותר טובה להמשך בתוך הממשלה.

איך יו"ר כנסת מכשיל את הטיפול בקורונה? כולם אמרו שהם ייתמכו ולפיד אפילו אמר שייתמוך בממשלה בכל התקופה הזאת, כך שלבחירות לא היו מגיעים כל כך מהר.

אם הם אותה מפלגה, למה הוא צריך לחשוב שהוא נותן את זה למפלגה 2? זה גם היה הסיכום ביניהם.

אחרי בחירות 2 ביבי קרא לאחדות, כי הוא השיג תוצאה לא טובה, רצה להישאר ראש ממשלה ולא היה בטוח מה יהיו התוצאות בבחירות 3.

זה שעכשיו יש לו סקר של 62 לא אומר כלום להמשך והוא כנראה מעדיף לא להסתכן. אם היה יודע שינצח בוודאות היה עושה עוד בחירות.

אחרי קורונה הרבה יכול להשתנות - אנשים מחפשים את מי להאשים ותמיד זה מגיע לממשלה במקרים כאלו.

אם היה להם כל כך קל לקחת עריקים בלי גנץ, למה הם לא עשו את כבר, כמו שהתרברבו אחרי הבחירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, oryo כתב:

הכי אוף טופיק שיש אבל גיט זה כזה דבר מדהים, מי היה מאמין שסורס קונטרול יכול להיות דבר כיפי!?

כשהייתי בaws נהגתי להעביר הרצאות על זה לכל מיני קבוצות... בדיעבד הייתי צריך לקרוא לזה 150 ריבייסים.

אין על ריבייס.

זה כמו להיות דונלד טראמפ ל-5 שניות.

...

איזה חננות אנחנו, אלוהים אדירים

עריכה:

קוראי השרשור ששמרו על ריכוז בכל הספאם, בוודאי זוכרים שסיפרתי פעם פעמיים שיש בישראל בעייה רצינית של שלושה עמים במדינה אחת. כמובן שזה לא רק בכנסת, אלא גם בחיי היומיום. כמו עכשיו. הנה טור דיעה נחמד בנושא. כמובן שהמגפה עכשיו זו רק דוגמא אחת.

העיקר שיש סרטון של ניידת רודפת אחרי רוכב אופניים בפרק הירקון

https://www.haaretz.co.il/health/corona/.premium-1.8719603

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, malcishua כתב:

מה זה משנה (מבחינת החוק) שהיא ״תחליף זמני״? נראה שעל פי החוק, הכנסת יכולה לערוך הצבעות גם בתקופה הזאת.

בפשטות - אין ישיבות מן המניין = יש הצבעה רק יו"ר הכנסת רוצה.

לפני 43 דקות, malcishua כתב:

ברור שתקף. השאלה שלי היתה - אם זה לא משנה (61 או 74), למה הזכרת את זה בכלל? אתה זה שהעלה את זה בתור טיעון ולא היה ברור לי למה.

כי 74 זה אומר יותר מהקואליציה

לפני 46 דקות, malcishua כתב:

בכל אופן, לא ברור מה ההבדל - מבחינת החוק - בין שני המקרים: אחד, הכנסת מחליטה שהיא רוצה לבחור יו״ר חדש למרות שהחוק קובע שזה אמור להעשות בנקודת זמן מאוחרת יותר. שניים, הכנסת מחליטה שהיא רוצה להתפזר, למרות שלפי החוק הנשיא אמור להטיל את המשימה על ח״כ נוסף לאחר שהקודם כשל (אחרי 28 + 14 ימים). לכאורה, הכנסת נוהגת בניגוד לחוק בשני המקרים.

ההבדל הוא כזה - לכנסת אין שום סמכות להחליט מתי הצעה תעלה להצבעה.

במקרה הראשון 61 חברי כנסת מחליטים שהם רוצים שהצעה מסוימת (הצבעה ליו"ר הכנסת לצורך העניין) תעלה עכשיו. אין להם סמכות לכך.

במקרה השני 61 חברי כנסת מחליטים להצביע בעד הצעה לפיזור הכנסת, שיו"ר הכנסת העלה בתזמון מסוים. הם לא החליטו על התזמון.

המקרה השני הוא לא בניגוד לחוק, הוא בהתאם לחוק, מעלים הצעה ליו"ר, היו"ר מחליט על תזמון העלאת ההצעה להצבעה, חברי הכנסת מצביעים, יש רוב => ההצעה מתקבלת (והכנסת מתפזרת), אין רוב => ההצעה נדחית.

הכל בהתאם בדיוק לנדרש עפ"י חוק יסוד הכנסת ותקנון הכנסת.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Yondalar כתב:

אחרי בחירות 2 ביבי קרא לאחדות

זה לא נכון.

ביבי מעולם לא קרא לאחדות, ביבי קרא לאחדות מדומינת - כאשר הוא מצהיר קבל עם ועדה שקודם כל (ולפני הכל) הוא מגיע עם בלוק טכני, ומזמין את השאר להצטרף אליו.

תדמיין מצב שגנץ אומר ״קודם כל אני בבלוק עם הרשימה המשותפת, וביבי מוזמן להצטרף אלינו לממשלת אחדות״, היה אפשר להתייחס אל זה ברצינות כממשלת אחדות? לא? אז איך זה שביב׳ס אומר ״קודם כל אני עם החרדים והמשיחיים, בואו אחדות״ אנשים אשכרה מתייחסים לזה יותר מאשר ספין..?

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, Yondalar כתב:

דווקא לא מסכים.

אז טוב שהנחתי את ההנחה 😂

לפני 26 דקות, Yondalar כתב:

אני חושב שאם גנץ היה מנסה לסכם עם לפיד שהולכים לממשלת אחדות רק עם הליכוד, יש סיכוי שלפיד היה מתרצה ומסכים, כי בממשלה כזאת הוא יכול לקדם דברים שחשובים לו.

אם לפיד בכל מקרה מתנגד, אז לגנץ הייתה יותר לגיטימציה לפרק את כחול לבן ולהיכנס לממשלה לבד.

לדעתי, אם היו הולכים על זה בכל הכוח ולא ממצמצים, גם היו מצליחים. גנץ פשוט ויתר, או לפחות לא היה מוכן ללכת עד הסוף כדי למקסם את הכוח שלו ולהשאיר אותו בעמדה יותר טובה להמשך בתוך הממשלה.

איך אתה יודע שזה לא קרה?

אולי בשיחות סגורות לפיד לא הסכים גם לזה כי יש שם ביבי?

לפחות כרגע זה נראה שכל עוד יש שם ביבי, לפיד מתנגד.

מה שמחזיר אותנו בדיוק למצב שתיארתי, גנץ היה משאיר את לפיד עם איש מפתח בעמדת מפתח.

לפני 27 דקות, Yondalar כתב:

איך יו"ר כנסת מכשיל את הטיפול בקורונה? כולם אמרו שהם ייתמכו ולפיד אפילו אמר שייתמוך בממשלה בכל התקופה הזאת, כך שלבחירות לא היו מגיעים כל כך מהר.

אם הם אותה מפלגה, למה הוא צריך לחשוב שהוא נותן את זה למפלגה 2? זה גם היה הסיכום ביניהם.

איך יו"ר כנסת מכשיל טיפול בקורונה? בקלות, אתה הרי לא מתאר לעצמך שהם היו מצביעים בעד ממשלת נתניהו + ש"ס + יהדות התורה + ימינה נכון?

ז"א שלכל היותר בעוד חודשיים הולכים לבחירות אם לא קמה ממשלה, זה אוטומטי לחלוטין.

והם לא אותה מפלגה, הם אותה רשימה, שני דברים שונים, גנץ ממפלגת חוסן לישראל, לפיד ממפלגת יש עתיד, שהתאחדו לרשימה אחת בשם כחול לבן.

הסיכום ביניהם היה שמאיר כהן יו"ר הכנסת כשבני גנץ ראש ממשלה. השני עוד לא קרה למה שהראשון יקרה?

לפני 30 דקות, Yondalar כתב:

אחרי בחירות 2 ביבי קרא לאחדות, כי הוא השיג תוצאה לא טובה, רצה להישאר ראש ממשלה ולא היה בטוח מה יהיו התוצאות בבחירות 3.

זה שעכשיו יש לו סקר של 62 לא אומר כלום להמשך והוא כנראה מעדיף לא להסתכן. אם היה יודע שינצח בוודאות היה עושה עוד בחירות.

אחרי קורונה הרבה יכול להשתנות - אנשים מחפשים את מי להאשים ותמיד זה מגיע לממשלה במקרים כאלו.

אולי, אני לא קורא מחשבות (בכלל, ושל ביבי בפרט), אני רק יודע מה הוא אמר.

לפני 31 דקות, Yondalar כתב:

אם היה להם כל כך קל לקחת עריקים בלי גנץ, למה הם לא עשו את כבר, כמו שהתרברבו אחרי הבחירות?

לא על זה דיברתי, אני אצטט את מה שכתבתי ואסביר:

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אבל אתה בונה פה על 35 מנדטים של הליכוד + 33 מנדטים של כח"ל, כשלפחות על הנייר 13 שייכים לאנשי יש עתיד (שאולי חלקם יערקו כמו פנינה תמנו-שטה) ועוד 5 שייכים לתל"ם (כנ"ל).

אתה יודע מה ההבדל בין תיאורטי למעשי? תיאורטית יש לך ממשלה, מעשית יש לך 50 מנדטים + עריקים, במקרה הטוב.

מפה אם מביאים את לוי-אבקסיס, העבודה (בלי מר"צ כמובן) אז זה כבר לא ממשלה של הליכוד + כח"ל, ואז למה להעדיף סיעת יחיד או מפלגה של 2-3 ח"כים ולא את ימינה או החרדים?

אתה רצית להקים ממשלה רק של הליכוד וכח"ל וחישבת 35 + 33 = 68 רוב.

עשיתי לך חישוב מתמטי, ליכוד 35, חוסן לישראל 15.

זה בהתחשבות במה שאנחנו יודעים עכשיו - לפיד ובוגי מוכנים ללכת לאופוזיציה ולא לממשלה עם ביבי.

ולכן במקרה הרע קיבלת 50 מנדטים (בלי בלוק הימין חרדים) ואולי עוד כמה עריקים, אין 61.

מהנקודה הזו אפשר ללכת לשני כיוונים:

1. להוסיף לוי-אבקסיס, פרץ ושמולי, הגענו ל-54, וללכת לגרד עוד 7 עריקים (כשפוטנציאל העריקה אני מזכיר זה הורוביץ, זנדברג, מירב מיכאלי, יאיר גולן, והמשותפת).

2. להוסיף מפלגות מהימין, לכל אחת מהן שם יש 7 בקלות.

לפני 16 דקות, oryo כתב:

תדמיין מצב שגנץ אומר ״קודם כל אני בבלוק עם הרשימה המשותפת, וביבי מוזמן להצטרף אלינו לממשלת אחדות״, היה אפשר להתייחס אל זה ברצינות כממשלת אחדות? לא? אז איך זה שביב׳ס אומר ״קודם כל אני עם החרדים והמשיחיים, בואו אחדות״ אנשים אשכרה מתייחסים לזה יותר מאשר ספין..?

זה בדיוק מה שגנץ עשה, רק לא עם המשותפת אלא עם יש עתיד ותל"ם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...