Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

בתאריך 27.3.2020 בשעה 19:53, יבגניפ כתב:

בבני ברק מספר החולים בקורונה קפץ פי שמונה תוך שלושה ימים. בירושלים פי 4, בעיקר בשכונות חרדיות.

במודיעין עלית שוטרים כמעט הלכו מכות עם חרדים ברחוב, ושם (או בבית שמש - אין לי כח לבדוק שוב) פוזרה חתונה שהשתתפו בה עשרו אנשים.

וכל החראות הקטנים האלו יגיעו בסוף לגסוס בבתי חולים ציבוריים, שאני ושאר המגיבים כאן מממנים.

אבל העיקר שהם משלנו.

לכלול כמעט מליון בני אדם עם מיעוט מוקע ופורע חוק שמתעמת עם שוטרים על כל דבר שזז בערך זה נבזות. רוב ככל הציבור החרדי נשמע להוראות ב100%. כל!!!! מנהיגי הציבור החרדי חתמו על אינספור מכתבים להישמע באופן מוחלט להוראות משרד הבריאות. (אגב חסידות גור (ליצמן) מקיימים את זה באדיקות מופלגת ולא אני ממש לא בכיוון של הזרם הזה) . 

ותאמין לי אני יודע יותר ממך כי אני חרדי בעצמי. תזיז קצת את גוגל לאתרים חרדים ותגיד לי מה אתה מוצא שם. אינספור אזהרות מכל סוגי הרבנים / מנהיגים.

וזה שברחוב אתה רואה יותר אנשים מערים חילוניות זה קשר ישיר של צפיפות דיור איומה. 

בתאריך 27.3.2020 בשעה 20:33, Pika007 כתב:

איזה לגסוס? את מכונת ההנשמה שדודה שלך לא תקבל, יקבל רייבה זילברשטיין. (גם אם הוא בן 89 ודודה שלך בת 60 במצב גרוע יותר)

אל תשכח מי שר הבריאות כרגע, וכמה הוא כבר דפק את האינטרס הציבורי בשביל המגזר שלו בעבר.

אנטישמיות קלאסית, אין מה להגיב.

בלי קשר

מצד אחד ישראל נמצאת במקום טוב מאוד ביחס לעולם בטיפול במשבר הקורונה הרבה יותר ממדינות מפותחות פי כמה. מצד שני ליצמן נבער מדעת- לא מסתדר לי בראש.

ואני זוכר את ההתקפות על הפנאטי שסוגר לנו את המדינה לא מזמן. פתאום כולם הפכו לחכמים ששואלים למה לא עשו את זה קודם. קצת הגינות.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4614

• SlowRide

4434

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

לפני 5 שעות, yd b-4 כתב:

מצד אחד ישראל נמצאת במקום טוב מאוד ביחס לעולם בטיפול במשבר הקורונה הרבה יותר ממדינות מפותחות פי כמה. מצד שני ליצמן נבער מדעת- לא מסתדר לי בראש.

אין דיסוננס בין הדברים, ליצמן לא מנהל שום דבר במשבר הזה. בערך כמו אלי ישי בזמן השריפה בכרמל.

מי שמוביל את האסטרטגיה של משרד הבריאות (ולא בצורה טובה לדעתי, אבל עדיין) הוא המנכ"ל וההחלטות מתקבלות בפורום של הממשלה כולה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yd b-4, אני מצטער, אבל אתם פשוט חיים במדינה בתוך מדינה ואין לי דרך אחרת לתאר את זה, ואני עדין ושם בצד לרגע את הפלג הספציפי שהחליט לא להתייחס להוראות, אירועים נקודתיים כמו זה שמאות אנשים הלילה לקחו חלק בלוויה של איזה רב. גם הצפיפות האיומה בבני ברק (אחת הערים הצפופות בעולם אם אני זוכר נכון) היא לא גזרת גורל, אלא תוצאה של אורח חיים.

לצערי, גם אם ככלל זה לא מעסיק אותכם (אני לא יודע, באמת), או לא מפריע לכם - לבחירות של החרדים יש מחיר כלכלי עצום בסדרי גודל אחרים על כולנו. זה מתחיל ב-12% זכאות לבגרות ועליה בכמות תלמידי הישיבות (למעלה מ-100,000 בני אדם), וזה ממשיך לירידה בכמות החרדים שהולכים לאוניברסיטה ומגיע לשיא במשפחות עם 7 ילדים, שלמעלה מ-40% מהן חיות מתחת לקו העוני. ואני לא יודע, אני לא נכנס לויכוחים פילוסופיים על מהות האושר ואיך אפשר להיות מאושרים כשחיים כמו בימי הביניים, ובגיל 18-19 כבר צריכים להתעסק עם ילדים, כשבקושי יש כסף לספק להם צרכים מינימאליים. ואולי התרגלתם, שוב, בהכללה, שזו לא בעיה, כי הרי מה? יש בתי חולים מתפקדים בארץ, יש משטרה כשצריך, מכבי אש, שירותי אינטרנט ואפילו אפשר לטוס לחול. שום אבל שום דבר מזה לא יתפקד ולא יחזיק ככל שכמות החרדים באוכלוסיה תגדל ושום דבר באורח החיים לא ישתנה. והגיע הזמן שתתחילו להפנים את זה- למרות שהסיכוי לזה הוא 0, כשהנציגים שלכם בכנסת הלכה למעשה שולטים במדינה, ובשיא חוצפתם גם מנסים להכתיב לרוב האבסולוטי איך לחיות.

• רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, yd b-4 כתב:

אנטישמיות קלאסית, אין מה להגיב.

תחסוך ממני את הבולשיט הזה. כבר פונו חדרי אשפוז בשביל "מקובל" כזה או אחר לא פעם ולא פעמיים בהוראה מלמעלה, וליצמן במשך שנים מעכב כל החלטה כנגד תעשיית הסיגריות בגלל שבמגזר החרדי אחוז גבוה של מעשנים ומעשנים כבדים- למרות שזה חד וחלק נגד האינטרס הציבורי, לא טוב לבריאות של אותם אנשים, ולא טוב לבריאות של כל הסובבים אותם.

על הדרך, למד את פירוש המילה "אנטישמיות", פירושה הוא לא "לתעב את ליצמן והטיפול הדיפרנציאלי/מוסר כפול שלו לגבי דברים".

עניין מכונות ההנשמה הוא דוגמה טיפה קיצונית, אבל when push comes to shove, המקורבים יקבלו עדיפות. זה קרה בעבר, זה יקרה שוב. (בטח עכשיו שאנחנו ממשיכים להיות תקועים עם ליצמן- תודה לך גנץ, יצאת דאבל-אפס בהשארתך על הכיסא החשוב הזה את האדם אותו ביקרת כ"כ בחריפות.)

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מיעוט שאכן בנה לעצמו מדינה בתוך מדינה, רובם עושים את זה ממניעים אנרכסטים ושעמום ללא קשר לאידאולגיה כלשהי. אותו פלג ירושלמי מסתמן גם כן ככזה ואגב האנשים שהיו בלוויה אתמול משתייכים לפלג הזה. מבחינתי שהמשטרה הייתה שולחת כל אחד שם עם קנס/מעצר. כנס לכיכר השבת למשל ותראה מחאה מקיר לקרי על ההתנגות המופקרת שלהם. 

לא! הם לא קשורים אליי רק בגלל שהם לבושים כמוני. פורעי חוק יש בכל מגזר ודרך הטיפול בהם אמורה להיות זהה. 

אגב המנהיג החרדי המקובל על רוב המגזר באופן מוחלט ר' חיים קנייבסקי תקף בחריפות את אלו שמזלזלים בהוראות משרד הבריאות. וכתב על כך שיש להם דין "רודף" ( במשמעות הלכתית זה מקביל לאחד שרודף אחרי חברו לרוצחו ויש לעשות "הכל" בכדי לעוצרו).

לגבי בחירות ואורח חיים.

אתה קובע עובדה וממנה מתחיל את הדיון. לשיטתך רווחה כלכלית זה האידאל העליון וממנו נובעים מעיינות האושר אינטלגנציה חכמה וכ"ו. ולא יש כמעט מליון אנשים שלדעתם רווחה כלכלית היא לא ערך עליון והיא לא זו שקובעת את מדד האושר. והם משקיעים בערכים אחרים. ולא לא מדובר במגזר "עצלן" ו"פרזיט" האמן לי החיים שלי הרבה יותר תובעניים משלך גם אם אני מרויח פחות ממך. פשוט האנרגיה מופנית לאפיקים שונים.

אולי לצערך במחקרים שנעשו החרדי הממוצע מאושר הרבה יותר מהחילוני הממוצע. (אגב פורסם בידיעות חרונות לא בהמודיע)

אני לא הולך לשכנע אותך מה עדיף ומה יותר טוב. כי אני לא יכול לקבוע "לך" מה טוב "לך".  לדעתי משפחה מרובת ילדים מאושרת יותר ושמחה יותר מאשר משפחה מצומצמת למרות המחיר הכלכלי. זו בחירה מרצון אף אחד לא אוכף הרחבת משפחה במגזר אתה יכול להיות רגוע. 

בלי קשר אני מבין גם את אלו שמהצד השני של המתרס שמתייחסים ליילד כמוצר עם הוראות שימוש ומחסל משאבים שמצריך דו"ח אקסל עם עלות תועלת, לגיטימי.

אז מה אתה טוען בעצם שהרוב אמור לקבוע למיעוט איך לנהוג בחייו ? זה נוגד את הדמוקרטיה לא? אגב במקומות שניסו ללכת על פי העיקרון הזה זה לא ממש עבד.

אגב נציגנו אינם "חוצפנים" הם סה"כ פולטיקאים מוצלחים שאשכרה פועלים למען האינטרס של הציבור שלהם. ואני שמח לדעת שהם גם מצליחים. 

לפני 8 דקות, Pika007 כתב:

תחסוך ממני את הבולשיט הזה. כבר פונו חדרי אשפוז בשביל "מקובל" כזה או אחר לא פעם ולא פעמיים בהוראה מלמעלה, וליצמן במשך שנים מעכב כל החלטה כנגד תעשיית הסיגריות בגלל שבמגזר החרדי אחוז גבוה של מעשנים ומעשנים כבדים- למרות שזה חד וחלק נגד האינטרס הציבורי, לא טוב לבריאות של אותם אנשים, ולא טוב לבריאות של כל הסובבים אותם.

על הדרך, למד את פירוש המילה "אנטישמיות", פירושה הוא לא "לתעב את ליצמן והטיפול הדיפרנציאלי/מוסר כפול שלו לגבי דברים".

עניין מכונות ההנשמה הוא דוגמה טיפה קיצונית, אבל when push comes to shove, המקורבים יקבלו עדיפות. זה קרה בעבר, זה יקרה שוב. (בטח עכשיו שאנחנו ממשיכים להיות תקועים עם ליצמן- תודה לך גנץ, יצאת דאבל-אפס בהשארתך על הכיסא החשוב הזה את האדם אותו ביקרת כ"כ בחריפות.)

היי חדרי אשפוז פונו גם בשביל אחמ"ים אחרים אין קשר לחרדי או לא. העולם לא באמת שוויוני תרצה או לא

וטייקון/אח"מ/אישיות בכירה מכל מגזר יקבל טיפול טוב יותר מהאזרח הממוצע. 

לפני 8 דקות, Pika007 כתב:

היי חדרי אשפוז פונו גם בשביל אחמ"ים אחרים אין קשר לחרדי או לא. העולם לא באמת שוויוני תרצה או לא

וטייקון/אח"מ/אישיות בכירה מכל מגזר יקבל טיפול טוב יותר מהאזרח הממוצע. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בפוסט אחד אתה צועק עלי "אנטישמיות" ופוסט שני אתה אומר "ככה זה"? על הדרך, מעולם לא ראיתי ידיעה על  פינוי חדר אשפוז עבור אח"מ ללא ידיעת המאושפז הקודם למעט רבנים ולמעט המקרים של אריאל שרון ושמעון פרס.

אבל עזוב את עניין חדרי האשפוז. עניינים בקנה מידה של מדינה שלמה, כמו סיפור הסיגריות, מטרידים אותי הרבה יותר. במהלך העשור האחרון האינטרס של השר לא ממש היה לטפל במערכת הבריאות, וכתוצאה אנחנו רואים את המצב העגום שנוצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אניטישמיות זה לכתוב שאת מכונות ההנשמה שלנו יתפסו ערפדים מוצצי דם= חרדים. אם בארה"ב היתה מתפרסמת אימרה כזו עם שינוי חרדים ליהודים העולם היה מזדעזע. היי זה שלא ראית ידיעה לא אומר שהיא לא קיימת. ברצינות אתה חושב שטייקון יקבל את התנאים שלך ? צר לי אתה חי בפנטזיות.

לגבי סיגריות  אני משתדל להגיב עם מידע מבוסס. מהיכן הנתון את הקביעה שבציבור בחרדי מעשנים יותר ? 

בוא שמע "עובדה" לא ניחוש. חרדים מעשנים פחות איך אני יודע? נשים לא מעשנות כלל וגם לפי הסקרים של משרד הבריאות חרדים גברים מעשנים פחות אז אנא בדוק את הנתונים לפני שאתה מנפיץ אותם בכזה ביטחון.

אסמכתאות?https://www.health.gov.il/PublicationsFiles/smoking_2015.pdf

https://www.health.gov.il/PublicationsFiles/ultraOrthodoxsmoking2011.pdf

ואני יודע שאנחנו ב2020 והדוחו לא מהשנה זה לא ממש משנה את התמונה הכללית.

אנקדוטה לא ממש קשורה בחסידות של ליצמן העישון אסור.

עריכה אחרונה על ידי yd b-4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיקה תפסיק לקרוא להם ערפדים נאצים שאוהבים את מייקל ביי, זה ממש לא לעניין! 

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

אתה קובע עובדה וממנה מתחיל את הדיון. לשיטתך רווחה כלכלית זה האידאל העליון וממנו נובעים מעיינות האושר אינטלגנציה 

לא. סייגתי ואמרתי שאני לא מדבר על אושר. זה דיון סרק. גם נזירים קטוליים, אם יצא לך פעם לראות כאלו, תמיד נראים מאושרים. יופי.

העובדה היחידה שאני קובע היא שמה שמאפשר את אורח החיים הפריזטי של החרדים, אלו הם חילוניים גמורים כמוני, שמשלמים עשרות אחוזים מהשכר שלהם במס. וזו עובדה, שמגיעה היישר מהלמס.

ובשיא חוצפתכם, אתם עוד מטיפים לנו מה ואיך ואיפה לקנות, איך להתנהל ומה לא.

ציטוט

אז מה אתה טוען בעצם שהרוב אמור לקבוע למיעוט איך לנהוג בחייו ? זה נוגד את הדמוקרטיה לא? אגב במקומות שניסו ללכת על פי העיקרון הזה זה לא ממש עבד

לא. אני לא מבקש ממך להתגלח ולא לשמור שבת. אני מבקש לא לתקצב את אורח החיים שלך. כלומר, אם אתה בוחר להיות עני, מאושר מהעוני שלך, אז אנא, בקש מנציגך החביבים בכנסת שיפסיקו למצוץ ממני כסף כדי לאפשר לך לגדל עוד איזה ילד (טיפולי שיניים, קופות חסכון, ידה ידה) ואני טוען שאתם בדרך להפוך לרוב, וכשזה יקרה, לא יהיו לכם לא בתי חולים, לא משטרה, לא אמבולנסים, לא שדה תעופה, לא אינטרנט. כלום. 

התרגלתם שמישהו עובד קשה כדי לממן אותכם - יום אחד זה יגמר. אבל אז כבר יהיה מאוחר מדי. ואז תבין אתה, או אולי הילדים שלך, עד כמה ההבדל בינכם לבין הפלג הירושלמי בערך לא קיים מבחינת הנזק המצטבר למדינה.

לגבי הסיפורים על העבודה קשה - הרשה לי לגחך. בוודאי שאתה מרוויח פחות ממני. אתה לא מכוון להרוויח כמוני. אבל משום מה מצפה לקבל את אותם השירותים כמוני מהמדינה. בעצם כבר כתבתי את זה.

אז הרשה לי לגחך מכיוון אחר - ביליתי בערך עשור באקדמיה, תוך עבודה במשרה בהיקף של לא פחות מ-85%. בזמן הזה מצאתי מקום לעוד דברים ותחביבים, משפחה. האמן לי, או לא, שאתה יכול להיות גם עילוי בתורה וגם מתכנת. וכמו שהמדינה לא צריכה 100,000 תלמידים בחוג להיסטוריה באקדמיה, רק כי אולי שניים מהם יכתוב איזה מחקר מהפכני, היא לא צריכה 100,000 לומדי תורה, שמורידים את הרמה הסוציו אקונומית של המדינה הזו מדור לדור, ומקריסים, לאט אבל בטוח, אתה המפעל הציוני.

ציטוט

אגב נציגנו אינם "חוצפנים" הם סה"כ פולטיקאים מוצלחים שאשכרה פועלים למען האינטרס של הציבור שלהם. ואני שמח לדעת שהם גם מצליחים. 

מצליחים איפה שהחמאס ושאר אויבי ישראל נכשל. הישג גדול.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.3.2020 בשעה 21:23, MiniMiz3r כתב:

אוקי. ו? פסק הדין החדש לא סותר את הקודם, ומדבר ספציפית על שיקול הדעת של יו"ר שבכלל לא נבחר לתפקיד.

אתה עושה את עצמך או שאתה באמת מאמין ככה?

הוא נבחר פעם אחרונה ב-30.04.2019. בניגוד לותיק חברי הכנסת שיכול בהחלט לא להיבחר, יו"ר ממשיך בוודאי ובוודאי נבחר.

אל תתן לעובדות לבלבל אותך.

זה כתוב שחור על גבי לבן.

"יו"ר הכנסת מחזיק בתפקיד זה "כפיקדון זמני" עד לבחירת יו"ר קבוע לכנסת ומצב דברים חריג זה משליך בהכרח על היקף סמכותו של יו"ר הכנסת ועל שיקול הדעת המסור לו."

זה למה הם רצו צורך להתערב - מדובר באדם שמחזיק בתפקיד יו"ר הכנסת מכח הרציפות ולא מכח אמון כלשהו שניתן בו, לא יעלה על הדעת שהוא יחסום נסיון להחליף אותו (על ידי רוב נבחר!) ועוד בנימוק שמהווה מעילה בתפקיד שבו הוא מכהן מן ההפקר.

בטח שיעלה על הדעת - אם זה מגובה בחוק.

במקרה הזה לא רק שזה מגובה בחוק, אלא בחוק יסוד.

אבל כמו שהיטבת לתאר כבר בלי לשים לב את האקטיביזם השיפוטי:

בתאריך 26.3.2020 בשעה 19:16, MiniMiz3r כתב:

אתה יכול להמשיך לצטט חוקים עד מחר, זה לא רלוונטי לכלום.

מה שרלוונטי זה "סביר", "מידתי" ועוד כל מיני תיאורים סובייקטיביים.

לכל השאלות שלך יש תשובות בפסקי הדין. קבעו שותיק חברי הכנסת יהיה יו"ר זמני לפי סעיף 20 בחוק יסוד: הכנסת. ספק אם הם ידעו מי זה או שזה עניין אותם בכלל.

אקטיביזם שיפוטי במיטבו, סעיף 20 קובע שיו"ר הכנסת הקודמת ימשיך לכהן עד לבחירת יו"ר חדש. אם יו"ר הכנסת הקודמת לא נבחר כח"כ - אז ורק אז יכהן ותיק חברי הכנסת!

פרישה? מדוברת בסעיף אחר, שם התפקיד מועבר לאחד מסגניו, לא לותיק חברי הכנסת ולא נעליים.

בתאריך 26.3.2020 בשעה 23:28, Legend כתב:

3. ה-Air Force הישראלי יהיה מוכן עד אז....

מוכן ועושה טיסות מבחן כבר

בתאריך 27.3.2020 בשעה 01:02, pooh-bear כתב:

לא להפר את הבטחת הבחירות הכי מהותית שלו? זו שבגללה נגררנו ל-3 סבבי בחירות? אפילו עמיר פרץ ואבי גבאי הצליחו, ולא היה להם קל.

בוגי יעלון - 

היו לנו 2 הבטחות בחירות:

1. לא להסתמך על המשותפת

2. לא לשבת עם נתניהו

התוצאות הכתיבו שנפר אחת מההבטחות, בחרנו להפר את הראשונה.

בתאריך 27.3.2020 בשעה 01:16, Gosser1860 כתב:

אני מקווה שגנץ ואשכנזי ילמדו מהעבר ולא יתנו לביבי לעשות מהם קציצות. סתם, על מי אני עובד.

מעניין כמה זמן הם ישרדו עכשיו שהם לא בצד ה"נכון" יותר.

יש כתבים יותר בוטים ויש פחות, אבל כבר ראינו איך דברים שעד לא מזמן הם פסלו כ"שמועות לא מבוססות מבוטים של בלפור" או "המצאות" פתאום הפכו להיות עובדות (כמו למשל דברים שקרו או לא קרו בכפר הירוק, סרטונים שנשלחו למישהי בארה"ב ועוד כל מיני).

מטרות חדשות סומנו.

בתאריך 27.3.2020 בשעה 07:39, mazinya כתב:

מה שבטוח זה שאת האלטרנטיבה היחידה שהייתה לקיסר הוא פירק, ובבחירות הבאות אפשר כבר להגיד מי ינצח.

4 ראשים, 3 רמטכ"לים, שר ביטחון, שני אלופים, ראש אגף במוסד, כמה עיתונאים, 2 ימניים וכו' וכו', ומה שהם הצליחו זה למנוע מביבי הקמת ממשלה פעמיים (כמעט 3), זה הכל.

אלטרנטיבה? במניעת הקמת ממשלה אין שום אלטרנטיבה.

בתאריך 27.3.2020 בשעה 09:29, pooh-bear כתב:

את הקשקוש על מאבק בקורונה בוא נשאיר בצד. שום דבר בטיפול הממשלתי לא ישתנה עם גנץ בתור שר חוץ, או בלי גנץ בתור שר חוץ.

עצם הקמת ממשלה והעברת תקציב למדינה (ששום דבר מזה לא על שם גנץ, אבל לא יכל לקרות בלי האצבעות שלו שיצביעו בעד) - זה לבד ישנה המון בטיפול הממשלתי בקורונה.

בתאריך 27.3.2020 בשעה 09:40, mazinya כתב:

ביבי ימשיך גם בבחירות הבאות כי לא יהיה שום חוק נגד זה, השמאל פה לא רלוונטי כבר

ברור, הרי חס וחלילה שנצטרך לבחור דמוקרטית, ושראש ממשלה ייבחר בצורה דמוקרטית, ושייפול בצורה דמוקרטית.

צריך חוק שמי ששמו בנימין נתניהו לא יוכל לעולם להתמודד בבחירות, אבל אז נקבל את יאיר, עדיף חוק שמי ששם משפחתו נתניהו לעולם לא יוכל להתמודד בבחירות!

השמאל לא רלוונטי פה מאז תחילת שנות ה-2000, הפעמים היחידות שהשמאל הצליח לעשות משהו זה כשהוא שיקר שהוא מרכז (קדימה, כחול לבן) ולהתאגד ולאסוף את כל חליקיקי המנדטים ולחגוג כאילו המפלגה הכי גדולה מקימה את הממשלה (המחנה הציוני).

אם ניקח כמקרה לדוגמה את הסקרים מלפני שבוע ושבועיים, הרי שהליכוד + ימינה + חרדים נתן 62 מנדטים, בלי ליברמן אפילו.

וזה כשלמפלגה בראש הגוש השני יש לכאורה תת-גוש ימני משלה - תל"ם, ליברמן וחלקים מחוסן לישראל.

לשמאל? אם לא נכלול את המשותפת הם לא מגרדים אפילו את ה-30.

בתאריך 27.3.2020 בשעה 10:04, יבגניפ כתב:

זה לעבוד על ערוב פוליטי של ערבי ישראל

עם תמיכה בטרור או בלי? או שזה בא בילט אין?

בתאריך 27.3.2020 בשעה 10:23, malcishua כתב:

איפה בחוק נקבע שעד לבחירת יו״ר הכנסת היא ״על תנאי״ ולא יכולה לערוך הצבעות בנושאים אחרים? שואל ברצינות.

אין לה ועדות, אין ישיבות מן המניין.

שני אלה לבד מכתיבים שהיא לא יכולה לערוך הצבעות אלא בנושאים ספציפיים (הועדה המסדרת היא תחליף זמני לועדת הכנסת).

מה זה יו״ר ״קבוע״? הרי לפי חוק יסוד הכנסת, הכנסת יכולה להדיח אותו בכל רגע נתון בעזרת רוב רגיל. אגב, הבנתי שזו התוכנית של גנץ - להחזיר את אדלשטיין חזרה לתפקיד לאחר שהממשלה תורכב. בכל אופן, מה מונע מהכנסת להחליט שהיא רוצה למנות יו״ר חדש בכל רגע נתון (כפי שאכן נעשה אתמול)? איפה החוק קובע מתי היא צריכה למנות אותו?

לא רק שזה לא נכון, אלא שהחוק קובע אחרת - החלפת יו"ר כנסת קורית רק ברוב של 90 חברי כנסת (יש עתיד שותפים להצבעה על הסעיף הזה בחוק), לא רוב רגיל ולא נעליים.

מה שכן יקרה ברוב רגיל לפי התוכנית של גנץ - יו"ר הכנסת (גנץ) מתמנה לשר (ולכן אוטומטית נפסקת כהונתו כיו"ר הכנסת), או מתפטר, ואז יש הצבעה על יו"ר קבוע חדש.

מה מונע מהכנסת להחליט שהיא רוצה למנות יו"ר חדש בכל רגע נתון? כלום חוץ מהצורך ב-90 ח"כים לצורך כך.

החוק קובע מתי הכנסת צריכה למנות יו"ר קבוע - לפני ההצבעה על הקמת ממשלה.

ננסה שוב: אם נניח החוק ההוא (פיזור הכנסת ה-21) היה עובר ברוב של ״רק״ 61, הוא לא היה תקף? מה זה משנה בעצם 74 או 61?

תקף, בדיוק כמו שהיו ממתינים עוד 28 יום והפיזור היה קורה לבד, בלי חוק. איפה צריך 61 כדי לפזר אחרי 28+14+28 יום בלי הקמת ממשלה? לא צריך.

לכנסת יש לא רק לגיטימציה, אלא חובה - שאם אינה מצליחה להקים ממשלה (ביבי נכשל), ואין אופציה כזו (74 בעד פיזור -> מקסימום 46 בעד ממשלה -> אין ממשלה) - להרים ידיים ולחזור לבוחר.

בתאריך 27.3.2020 בשעה 13:51, pooh-bear כתב:

הם היו יכולים לנסות להקים ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת, שתחזיק אפילו שבוע עד שתתפרק, אבל אז גנץ היה נשאר ראש ממשת מעבר.

ברור, הכי חכם בעולם להקים ממשלה בתמיכת המשותפת (רק המו"מ איתם עלה לו לפחות 2 מנדטים שוברי שוויון), ולקבל את המדינה באמצע משבר בריאותי של פעם ב-100 שנה.

כאילו חיפשת בוייז איך לקבור את גנץ וקיבלת את המסלול הכי מהיר לשם.

בתאריך 27.3.2020 בשעה 16:16, Pika007 כתב:

הזחוחים של מרצ רחוקים מלהיות שפויים

הם לא ייכנסו, במקרה כזה גם עבודה-מר"צ תסגור את הבסטה וכנראה שמירב מיכאלי תישאר עם הצד המר"צי בסיפור, מה שמשאיר את פרץ ושמולי

בתאריך 27.3.2020 בשעה 19:53, יבגניפ כתב:

בבני ברק מספר החולים בקורונה קפץ פי שמונה תוך שלושה ימים. בירושלים פי 4, בעיקר בשכונות חרדיות.

במודיעין עלית שוטרים כמעט הלכו מכות עם חרדים ברחוב, ושם (או בבית שמש - אין לי כח לבדוק שוב) פוזרה חתונה שהשתתפו בה עשרו אנשים.

וכל החראות הקטנים האלו יגיעו בסוף לגסוס בבתי חולים ציבוריים, שאני ושאר המגיבים כאן מממנים.

אבל העיקר שהם משלנו.

עם כמה שאני לא בדיוק חרדי ולא חובב חרדים מי יודע מה, כדאי להיות הוגנים בשני מישורים:

1. מלבד כל מיני נסיונות לעגל פינות של דרעי וליצמן בממשלה (שלא הצליחו) - מנהיגי הציבור החרדי (האמיתיים - הרבנים) ברובם קוראים לשמור על הסגר. אפילו ראש עיריית בני ברק.

2. תחת המילים "החראות הקטנים האלו" כדאי לכלול גם את ה-100 ומשהו תושבי טירה שחזרו מחו"ל וסירבו להישאר בבידוד ביתי.

אם כבר אנחנו נגד מי שלא מציית להוראות - בלי גזענות, כולם כולל כולם.

בתאריך 27.3.2020 בשעה 20:33, Pika007 כתב:

איזה לגסוס? את מכונת ההנשמה שדודה שלך לא תקבל, יקבל רייבה זילברשטיין. (גם אם הוא בן 89 ודודה שלך בת 60 במצב גרוע יותר)

אל תשכח מי שר הבריאות כרגע, וכמה הוא כבר דפק את האינטרס הציבורי בשביל המגזר שלו בעבר.

אמנם העבר של ליצמן אכן כולל כיפוף מערכת הבריאות לטובת אינדיבידואלים מסוימים ממגזר מסוים.

אבל הקטע עם מכונות ההנשמה (לפחות נכון לעכשיו) הוא דמגוגיה ריקה מתוך, יש בערך 2000 מכונות הנשמה שלא מחובר אליהן אף אחד כרגע.

בתוכנית עוד איזה 10 אלף מכונות הנשמה שיגיעו בחודשיים הקרובים ואלוהים יודע כמה מכונות הנשמה פחות משוכללות שמיועדות למי שהיום משתמש במכונות המשוכללות אבל לא צריך מכונה משוכללת.

בתאריך 27.3.2020 בשעה 21:13, ChemGuy85 כתב:

בוא נשים את זה על השולחן גנץ ברח לממשלת נתניהו כי הוא הבין שמדינה במשבר קורונה + מיליון מובטלים + משבר כלכלי + תוכנית המאה גדול עליו, נבהל וברח לזרועותיו החסונות של ביבי במקום לפנות את מקומו למישהו עם יותר ניסיון. 

כמו לפידוש? או בוגי? אולי פרץ שבאיחוד כוחות מרשים עם אורלי לוי (2 מנדטים כשלא עברה את אחוז החסימה) ומר"צ הצליחו ביחד לקושש 7 מנדטים?

בתאריך 28.3.2020 בשעה 09:41, ChemGuy85 כתב:

אחדות עם הליכוד בתנאי שביבי מתפטר.

הרש'לה נכנס רעב למסבאה וצועק "תביא לי אוכל או שאעשה מה שאבא שלי היה עושה", הביאו לו אוכל, אכל שתה הלך.

חזר למחרת אותו סיפור, הביאו לו אוכל, אכל שתה הלך.

ככה במשך שבוע, בסוף נשבר לבעל המסבאה, ואמר לו "לא מביא לך אוכל, מה אבא שלך היה עושה?"

הרש'לה ענה "היה הולך לישון רעב".

ההוא עם גוש שמשאיר עודף מ-50, יקבע לגוש של 58 מי יעמוד בראשו, או שיילך לישון רעב.

בתאריך 28.3.2020 בשעה 10:19, יבגניפ כתב:

אין לי בעיה עם הבחירה שלהם לחיות בימי הביניים. באמת. הייתי פשוט רוצה שיעשו את זה במדינה נפרדת. אולי לשם המשיח באמת יגיע עד פסח.

את היהודים שבוחרים לחיות בימי הביניים אתה רוצה לגרש למדינה אחרת, אבל את הערבים שבוחרים לחיות בימי הביניים - אותם צריך לערב יותר בחיים הציבוריים.

מה שנקרא העיקר שאתה קוהרנטי

בתאריך 28.3.2020 בשעה 11:06, יבגניפ כתב:

מינימזר, מעבר למניעת בחירות רביעיות - מה גנץ השיג?

מלא תפקידי שרים והבטחה לשנה וחצי ראש ממשלה + יו"ר כנסת מטעמו?

שאלה אחרת, שאולי תבהיר יותר טוב למה אני מתכוון: אם מחר גנץ ואשכנזי יודיעו שהם מצטרפים לליכוד (ויש עכשיו שמועות כאלו לגבי אשכנזי) - גנץ עדיין נתפס כמבוגר אחראי?

בהתחשב בזה שגלנט התבסס בליכוד, והקשר ה"חם" בין שני אלה, מעבר של אשכנזי לליכוד יהיה סוג של מלחמה חדשה.

אז על מה בנו בכחול לבן - אני באמת לא יודע.

על שקר, הרי הסקרים היו ברורים, ובכל זאת הם אמרו שלא יסתמכו על המשותפת ולא יישבו עם ביבי.

ברגע שכל מראיין ציין את זה צעקו עליו "די עם השקרים!"

הבעיה היא שהפסיקו עם השקרים רק אחרי שהפתקים נספרו.

בתאריך 28.3.2020 בשעה 11:23, ChemGuy85 כתב:

במקום להצמיד את ביבי אל הקיר ולכפות עליו התפטרות

אמר העכבר לפיל

בתאריך 28.3.2020 בשעה 12:45, Yondalar כתב:

אז למה ביבי הסכים להכניס את גנץ, במקום ללכת לבחירות, לנצח בקלות (לשיטתך) ולעשות אחר כך מה שהוא רוצה?

כנראה שהשליטה בכנסת, מינוי יושב ראש, והאפשרות לחוקק חוק האוסר על נאשם לכהן כראש ממשלה כן הלחיץ אותו.

מאותה סיבה שאחרי בחירות 2 ביבי הציע ממשלה שוויונית בין גוש של 55 ומפלגה של 30 וקצת.

הוא לפחות קונסיסטנטי.

בתאריך 28.3.2020 בשעה 12:45, Yondalar כתב:

סתם רעיון - היו יכולים לנצל את מה שכתבתי לעיל, למנות יושב ראש כנסת משלהם וללחוץ על ביבי לפחות להיפרד מהגוש שלו.

ככה היו יכולים להקים ממשלת אחדות שיוויונית, עם כל כחול לבן ובאמת לקדם דברים שחשובים למצביעים שלהם.

כרגע זאת אותה ממשלה שהייתה קודם והם פשוט קיבלו תפקידי שרים.

אם ביבי לא היה מסכים, הם היו מקבלים אישור לזה שהם הסכימו לאחדות וזה הוא שגורר לבחירות נוספות.

יו"ר כנסת שמסנדל ממשלה בזמן משבר => קבירת יו"ר ומפלגתו. אף אחד לא היה סולח להם (ובצדק) על תקיעת מקלות בגלגלים בזמן הקורונה.

ולא היו מקימים ממשלה עם כחול לבן, כי יש שם 2 ראשים שמבחינתם הכל מותר, רק ביבי אסור, כל קונסטלציה שכוללת את ביבי (וכל קונסטלציה היא כזו מסתבר) משאירה אותם בחוץ.

רק שבניגוד לעכשיו, יו"ר הכנסת היה נשאר מאיר כהן.

מזל לגנץ שהוא היה יותר חכם ממך והתעקש לקחת את התפקיד לעצמו.

בתאריך 28.3.2020 בשעה 14:04, oryo כתב:

1. מסוף הבחירות (זה נכון מהמערכה ראשונה, ואמרתי את זה גם אז) לקרוא לממשלת אחדות בין שתי המפלגות הגדולות, בלי בלוק טכני ובלי קשקושים. קודם כל מו"מ כזה ורק אח"כ מי שמסכים - שיצטרף.

עוד עכבר שמדבר עם פיל.

ולא סתם, שני עכברים מסוכסכים (אחדות בלי בלוק או אחדות בלי ביבי) ביניהם שמדברים עם פיל.

2. מודאג מהקורונה? להצהיר שכחול לבן תגלה אחריות לאומית, ותתמוך בממשלת ימין מבחוץ ורק בענייני קורונה, ותתמודד עם אתגר הרכבת הממשלה אח"כ (יש להם רוב, ניתן לצאת לבחירות אח"כ דרך אי אמון) 

השעון מתקתק, יש לגנץ עוד שבועיים ויום מהיום, נניח יקבל עוד הארכה 14, יש לו מהיום 28 ימים, הקורונה לא תיגמר תוך 28 ימים, מה שיביא אותנו לנקודה בה המנדט יעבור לביבי.

ואז אחד משלושה תרחישים:

1. 2 עריקים + לוי-אבקסיס לממשלת ביבי

2. כחול לבן מתפצלת וחוסן לישראל נכנסת לממשלת ביבי מעמדת נחיתות.

3. אין 2 עריקים, כחול לבן מאוחדת מתמיד, בעוד חודשיים מהיום הכנסת מתפזרת ומכריזים על בחירות 4, כשבתחילת הקמפיין ביבי מתחיל לפי הסקרים עם 62 בלי ליברמן.

ככה או אחרת, בכל תרחיש, כחול לבן וחוסן נמצאים בנקודת השיא של המנדטים שלהם, שווי השוק רק הולך ויורד.

מה גם שגנץ מגיע עם 15 מנדטים, שarguably אינם לגמרי שלו

אם מדברים על מי שמגיע עם מנדטים לא שלו, שווה להזכיר אחד ששמו מתחרז עם שוגי.

לפני 20 שעות, Yondalar כתב:

מה הייתה הבעיה של גנץ לעלות לנאום בפני האומה, כמו שביבי יודע לעשות ולומר משהו בסגנון - ...

הבעיה היא לא עם זה, אלא עם ההנחה שלך שאפשר להקים ממשלה עם הליכוד + כח"ל.

המציאות מוכיחה אחרת, לפיד ובוגי ככל הנראה יעדיפו לעבור כריתת אשך בלי הרדמה מאשר ממשלה עם ביבי, לגיטימי.

אבל אתה בונה פה על 35 מנדטים של הליכוד + 33 מנדטים של כח"ל, כשלפחות על הנייר 13 שייכים לאנשי יש עתיד (שאולי חלקם יערקו כמו פנינה תמנו-שטה) ועוד 5 שייכים לתל"ם (כנ"ל).

אתה יודע מה ההבדל בין תיאורטי למעשי? תיאורטית יש לך ממשלה, מעשית יש לך 50 מנדטים + עריקים, במקרה הטוב.

מפה אם מביאים את לוי-אבקסיס, העבודה (בלי מר"צ כמובן) אז זה כבר לא ממשלה של הליכוד + כח"ל, ואז למה להעדיף סיעת יחיד או מפלגה של 2-3 ח"כים ולא את ימינה או החרדים?

לפני 20 שעות, Yondalar כתב:

המנדט עדיין היה בידיו ואין סיבה למהר לממשלה. הרי במקרה הגרוע, את מה שהוא עשה עכשיו, הוא יכול היה לעשות גם בעוד שבועיים.

אם אתה רואה עתידות ויודע מה יהיה מצב הקורונה בעוד שבועיים תספר לנו.

אגב למה שבועיים רק? הוא יכול לקבל הארכה של 14 ימים מהנשיא, מה ששולח אותנו לחודש מהיום.

לפני 16 שעות, oryo כתב:

אני מבין שהדיבור עכשיו הוא שיולי אדלשטיין יחזור לתפקיד יו"ר הכנסת. 

אם זה יקרה - גנץ שיצא כל הקמפיין נגד ביזוי ביהמ"ש יהיה זה שמאפשר למי שהעלה על נס את ביזוי ביהמ"ש לגבהים חדשים לחזור למקום ממנו עשה זאת, המעשה הכי ציני מאז החזירו את דרעי למשרד הפנים בו הורשע על קבלת שוחד. 

כאמור, יש להשתין מהמקפצה, ויש לדפוק שלשול גרעיני של אחרי קארי אקסטרה חריף עם תוספת עמבה בצד. אבל אם כבר מבזים אז טוב שיעשו את זה בפומבי ולא מאחורי הקלעים, עם מחיאות כפיים מהעם, שידעו כולם מה סדר היום החדש. 

בהתבסס על ההבנות של המצביעים הפוטנציאליים והמעשיים שלו פה, אני בספק שגנץ הבין את מלוא החומרה של מה שבג"צ עשה פה.

הוא אמר מה שאמר בעיקר כי זה מה שייעצו לו וכי זה היה נגד המחנה השני.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

temp.jpg.b5e0dcc047589e9d4a3928f1c87e3aa1.jpg

[https://youtu.be/Uv4YcB4Wytc למי שלא מכיר]

לתת לליאור דיזלייק על התגובה הארוכה הזאת זה שימוש נכון בתגובות או לא?

עריכה אחרונה על ידי David32
  • מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, יבגניפ כתב:

האמן לי, או לא, שאתה יכול להיות גם עילוי בתורה וגם מתכנת.

סליחה על הצ'רי פיקינג. אני רק רוצה להוסיף, הכרתי כמה בחורי ישיבות שיכולים ללמד גם את לינוס מאיפה הקרנל משתין.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, Pika007 כתב:

כבר פונו חדרי אשפוז בשביל "מקובל" כזה או אחר לא פעם ולא פעמיים בהוראה מלמעלה.

לא שמעתי על זה, אז חיפשתי. מצאתי שני פרסומים ב"הארץ" (מפתיע?). ה"מקובל" הוא האדמו"ר מגור ורעייתו. באמת בלתי נתפס שנציג מפלגה מגזרית יעשה ככל שביכולתו למען האיש החשוב ביותר במגזר אותו הוא מייצג. אנחנו מדברים על פוליטיקה כן? 

Don't Hate the Player... Hate the Game. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, oryo כתב:

אם זה יקרה - גנץ שיצא כל הקמפיין נגד ביזוי ביהמ"ש יהיה זה שמאפשר למי שהעלה על נס את ביזוי ביהמ"ש לגבהים חדשים לחזור למקום ממנו עשה זאת, המעשה הכי ציני מאז החזירו את דרעי למשרד הפנים בו הורשע על קבלת שוחד. 

זה כנראה לא יקרה, בעיקר בגלל ההתעקשות של גנץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

אניטישמיות זה לכתוב שאת מכונות ההנשמה שלנו יתפסו ערפדים מוצצי דם= חרדים. אם בארה"ב היתה מתפרסמת אימרה כזו עם שינוי חרדים ליהודים העולם היה מזדעזע. היי זה שלא ראית ידיעה לא אומר שהיא לא קיימת. ברצינות אתה חושב שטייקון יקבל את התנאים שלך ? צר לי אתה חי בפנטזיות.

רק שלא כתבתי את זה, אז טיפל'ה קשה לי להתייחס לזה ברצינות 🙃

בנוגע לידיעה שלא ראיתי- ערוצי התקשורת הם זהים ופקידת אתרי החדשות מבחינתי היא בקצב פחות או יותר קבוע. אם אני רואה דבר אחד שוב ושוב ולא רואה דבר שני, המסקנה המתבקשת היא שמקרה א' קורה יותר ממקרה ב', שכן אנחנו לא מדברים על זמן דגימה קצרצר.

לפני כשעה, yd b-4 כתב:

לגבי סיגריות  אני משתדל להגיב עם מידע מבוסס. מהיכן הנתון את הקביעה שבציבור בחרדי מעשנים יותר ? 

בוא שמע "עובדה" לא ניחוש. חרדים מעשנים פחות איך אני יודע? נשים לא מעשנות כלל וגם לפי הסקרים של משרד הבריאות חרדים גברים מעשנים פחות אז אנא בדוק את הנתונים לפני שאתה מנפיץ אותם בכזה ביטחון.

אסמכתאות?https://www.health.gov.il/PublicationsFiles/smoking_2015.pdf

https://www.health.gov.il/PublicationsFiles/ultraOrthodoxsmoking2011.pdf

ואני יודע שאנחנו ב2020 והדוחו לא מהשנה זה לא ממש משנה את התמונה הכללית.

אנקדוטה לא ממש קשורה בחסידות של ליצמן העישון אסור.

עד 2013 שיעור העישון באוכלוסיה הכללית היה בירידה- משם והלאה התחיל בעליה. אני מחפש נתונים רלוונטיים, מה שהיה ב 2011 לא רלוונטי פה בעליל. לא צריך דו"ח מהשנה, גם שנה-שנתיים אחורה זה בסדר.

עד שאמצא את הנתונים הרלוונטיים, העובדה שעומדת היא שליצמן נלחם כמעט בחירוף נפש למנוע הגבלות על חברות הטבק ואף אפשר לפיליפ-מוריס חריגות מהחוק מספר פעמים. 

ואם זה לא סיפור הטבק זה סיפור תרומות האיברים. ואם זה לא סיפור תרומות האיברים זה סיפור התכנית הסיעודית, סיפור ערכות האונס, או אפילו המשבר הנוכחי שבו ליצמן זוכה ממש ברגעים אלו לאש די כבדה בתוך המשרד שלו עצמו על ההתעקשות במניעת הגבלות להתאספויות לקראת פורים, בגלל קריאת המגילה. האינטרס הציבורי הוא כינור שני לאינטרס המגזרי אצל ליצמן, גם אם מדובר במצב שנוגד לחלוטין את מה שיועיל לבריאות הציבור.

(אני אפילו לא טורח להכליל "זוטות" כמו עניין המעדניה ליד הבית או סיפורים אישיים כמו הסיוע לכאורה לעברייני מין, כולל פרשת מלכה לייפר הנוכחית)

לפני כשעה, oryo כתב:

שאוהבים את מייקל ביי

WHY I WOULD NEVER!

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...