Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 18 שעות, m3x7r3m3 כתב:

ממש לא, היא כנסת על תנאי שמחליטה שאין לה דרך לממש את התנאי, ולכן היא מתפזרת, שזה בדיוק ההפך מכנסת תקינה

זה בעצם כמו מישהו שאתה נותן לו תקופת ניסיון, ותוך כדי תקופת הניסיון הוא מודיע לך שזה לא מתאים לו והוא פורש.

איפה בחוק נקבע שעד לבחירת יו״ר הכנסת היא ״על תנאי״ ולא יכולה לערוך הצבעות בנושאים אחרים? שואל ברצינות.

ציטוט

לא נכון, אותו חוק יסוד קובע במפורש מתי יכול להיבחר יו"ר כנסת קבוע (לא חדש, קבוע).

אותו חוק יסוד מסמיך את תקנון הכנסת שקובע שהיחיד המוסמך לקבוע את סדר היום של המליאה זה היו"ר, או בהיעדרו סגניו.

באותה מידה גם אתה יכול לטעון ש-61 חברי כנסת יכולים להחליט שבתאריך X תעלה לדיון הצעת חוק Y. לא הם לא.

מה זה יו״ר ״קבוע״? הרי לפי חוק יסוד הכנסת, הכנסת יכולה להדיח אותו בכל רגע נתון בעזרת רוב רגיל. אגב, הבנתי שזו התוכנית של גנץ - להחזיר את אדלשטיין חזרה לתפקיד לאחר שהממשלה תורכב. בכל אופן, מה מונע מהכנסת להחליט שהיא רוצה למנות יו״ר חדש בכל רגע נתון (כפי שאכן נעשה אתמול)? איפה החוק קובע מתי היא צריכה למנות אותו?

ציטוט

לא הבנת, אבל זה בסדר. אולי אם תקרא את ההודעה הזו אז תבין.

ופעם הבאה לפחות תצטט את כל המשפט, כי את החלק הכי חשוב (שזה בהתאם לחוק) השמטת.

זרקת את החץ ואז ציירת מטרה סביבו.

ננסה שוב: אם נניח החוק ההוא (פיזור הכנסת ה-21) היה עובר ברוב של ״רק״ 61, הוא לא היה תקף? מה זה משנה בעצם 74 או 61?

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4599

• SlowRide

4420

• פינדר

3472

• m3x7r3m3

2926

לפני 2 שעות, pooh-bear כתב:

איך בדיוק הוא יראה מה הוא שווה? בתור שר חוץ? הוא ינאם נאומים מרשימים? יסע להסתובב בעולם? בוא, בחייאת, בבחירות הבאות אף אחד לא ידע מי הוא.

הגבלת כהונה? יוק. הגבלת תקציבים לחרדים? נעליים. מה השיגה הכניסה שלו לממשלה? אפילו את ליצמן הוא לא הצליח להחליף. הוא בסה"כ סידר לו ולאשכנזי ג'וב לכמה שנים, על חשבון הקול שלי.

את הקשקוש על מאבק בקורונה בוא נשאיר בצד. שום דבר בטיפול הממשלתי לא ישתנה עם גנץ בתור שר חוץ, או בלי גנץ בתור שר חוץ. וכשתגיע העת ויצטרכו להעביר איזה חוק "לא נעים" כדי שביבי לא באמת יגיע למשפט, יעיפו את שני הליצנים האלה ושות' ויביאו את ימינה, אורלי לוי ושני הליצנים של בוגי שמריירים להיכנס לאיזו ממשלה לאומית טובה.

אם כבר יש ממשלת ימין-ביבי-חרדים, לפחות שתהיה בקולות של הימין עם אופוזיציה רחבה ככל הניתן שעושה כל מה שאפשר כדי לעצור את הממשלה הזו. זה עדיף ע"פ ממשלת ימין בלי אופוזיציה, אבל עם גנץ בתור שר חוץ ואשכנזי בתור שר ביטחון.

סמרטוט כבר אמרנו?

1. בתור מישהו שעושה משהו. לא יושב באופוזיציה ולא מושך את המדינה ל 4 בחירות ברציפות! (אל תטעה, אני לא עושה הנחה לביבי, אבל אני חושב שהזמן שאנחנו נמצאים בו הוא שונה).

2. יום יבוא וביבי לא יהיה ראש ממשלה. כרגע, יכול להיות שלטובת המדינה שהוא יהיה בראש.

יש דם חדש במערכת, חצי מהשרים יהיו של כחול לבן. לטעמי זה שינוי שיכול לעשות טוב. ואם לא ילך טוב, יפרקו את החבילה. אבל לפחות ניסו.

3. יש ממשלת מעבר, אין תקציב, יש פוליטיקאים חסרי אחריות שאמרו לאנשים שהם לא צריכים להקשיב להנחיות ולצאת מהבית (ע"ע - יאיר לפיד. גם אם זה לא נאמר ככה במדויק, אפשר לפרש את זה ככה). כמה חוסר אחראיות אפשר להפגין כלפי הסיטואציה הזו? אז בבקשה, תוציאו את הראש מהאדמה ותסתכלו סביב, אנחנו אשכרה במשבל בינלאומי ואתם ממשיכים לברבר על רק לא ביבי.

ושוב, לפני חודשיים הייתי כמוכם, פשוט בעיניי זה לא הגיוני להיות ככה בתקופה הזו.

4. כמו שאמרתי, דם חדש, אנרגיות חדשות. יש דברים שיכולים להתמתן בגלל הקואליציה הזו - מבחינתי זה מספיק. 

בעיניי זו ממשלה עדיפה על כחו לבן, מרצ, עבודה (מקווה שיהיו בקואליציה), ישראל ביתנו והרשימה המשתופת. מה אני אגיד לך, זה ממש יכל להחזיק.

סמרטוט או לא, הגי הזמן שיבוא מישהו אמיץ וישים סוף לסאגה הזו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להעמיד אדם עם 3 כתבי אישום בראשות הממשלה זה אף פעם לא טוב. משגע אותי הטיעון הלא סביר הזה שחוזר על עצמו כאילו אי אפשר להחליף ראש ממשלה. זה קרה המון פעמים עד היום, וזו בסופו של דבר המהות של דמוקרטיה. גם אם אנחנו לא תמיד אוהבים את מי שנבחר.

אם היה מדובר בממשלת אחדות אמיתית, שבה יש שתי מפלגות גדולות שוות בכוחן עם רוטציה אמיתית - ניחא. זה מאוד מאוד רחוק משם. גנץ ואשכנזי הפכו את עצמם למפלגת מרכז סתמית עם אפס אחוז סיכוי (שלא לומר, קטן מאפס) לעבור את אחוז החסימה בבחירות הבאות. אין להם שום כח מול שאר חברי הממשלה. הם לא ישנו סדרי עדיפויות, לא יוכלו לעשות שום דבר מהותי ולא באמת יצליחו לגרום לביבי להגיע לבית המשפט. הם לא ימלאו שום הבטחה, אפילו לא קרוב לזה, שהם הבטיחו לבוחרים. כלום. נאדה. אפס מוחלט.

היו להם מספיק אלטרנטיבות - הם יכלו לתמוך בממשלת ימין מבחוץ עד לסיום המשבר הנוכחי, תוך כדי שליטה בכנסת ובוועדות. הם יכלו לנסות להגיע לממשלת אחדות אמיתית, שוויונית, אפילו לחצי שנה. הם היו יכולים לנסות להקים ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת, שתחזיק אפילו שבוע עד שתתפרק, אבל אז גנץ היה נשאר ראש ממשת מעבר. הם אפילו יכלו (כל אחד מהם, או שניהם) פשוט להתפטר אם הם לא מצליחים. אבל הם בחרו לקחת 15 מנדטים לממשלת ימין-חרדים-בואכה-סמוטריץ'. אני לא חושב שמישהו הצביע להם בשביל זה.

אני גם לא מחובבי המשותפת, ועמיר פרץ וחבורתו גורמים לי להתחרפן. אבל זה עדיף לדעתי (בטח כשברור לכולנו שזה פיתרון זמני להחריד, שבקושי היה שורד את ההשבעה) ע"פ המשך דרדור שלטון החוק והתמיכה האינסופית בשותפים הטבעיים. בלונג ראן, זו פצצת זמן עם פתיל מאוד ארוך שברגע שתתפוצץ, כל המדינה הזו תלך לפח.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה איזו ברירה אחרת הייתה לגנץ למען האמת.

ממשלת מיעוט - אין לו רוב (בגלל הנדל והאוזר). אחדות של כחול לבן עם הליכוד בראשות נתניהו - אין לו רוב (בגלל יאיר לפיד ויעלון). החלפת נתניהו - לא סביר. בחירות רביעיות - הפתרון הגרוע מכל, סיכוי גדול שכחול לבן הייתה נחלשת ואז נתניהו היה ממשיך לעוד 4 שנים. 

אני חושב שהוא בחר ב-lesser evil, ואם ההסכמים יכובדו מדינת ישראל תעבור את עידן בנימין נתניהו בספטמבר 2021 ותפתח דף חדש. מי שנמצא במחנה "רק לא ביבי" אמור לשמוח כי היום הזה קרוב מתמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, MiniMiz3r כתב:

מי שנמצא במחנה "רק לא ביבי" אמור לשמוח כי היום הזה קרוב מתמיד.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, אתה מעדיף ללכת לבחירות רביעיות שבהן הימין ינצח ואז נתניהו בוודאות יישאר לעוד 4 שנים?

האירוניה הכי גדולה בסיפור היא שאם כחול לבן היו נכנסים לממשלת אחדות באפריל שנה שעברה, כל השנה האחרונה הייתה נחסכת מאיתנו. הם במו ידיהם המליכו את נתניהו לראשות הממשלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם אכן המליכו את נתניהו במו ידיהם- אבל לא בסירוב לכניסה לאחדות בשנה שעברה (או בסבב האחרון, שם קיבלו תנאים אפילו טובים יותר), אלא בקפיאה על השמרים לאחר מכן.

בזמן שנתניהו כיתת רגליים במשך מעל חודש מצפון ועד דרום ודאג לתקוע את הפרצוף מדושן העונג שלו על שלט עצום בכניסה לכל ישוב אפשרי, הרביעיה כנראה בילו באיזה בית קפה, ומדי פעם יצאו למרכז תל אביב או לשוק מחנה יהודה להראות את הפרצוף.

בכל מערכת בחירות מ 2013 מדברים על הקולות הלא יציבי, המנדטים של הרגע האחרון, במידה וכחולבן היו מזיזים את התחת ועושים רק חצי ממה שנתניהו עשה בנדון- סביר מאוד להניח שהתוצאה כרגע הייתה מאוד שונה.

האפקט היה דרמטי, שיעור ההצבעה הכולל זינק בכמעט 2% למרות ירידה בשיעור ההצבעה בתוך הערים הגדולות. 

עריכה אחרונה על ידי Pika007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, pooh-bear כתב:

לא להפר את הבטחת הבחירות הכי מהותית שלו? זו שבגללה נגררנו ל-3 סבבי בחירות? אפילו עמיר פרץ ואבי גבאי הצליחו, ולא היה להם קל.

האמת שגבאי ניסה והכשילו אותו. גם פרץ כנראה בדרך פנימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר נתקענו במצב חרבנה הזה, עדיף שגם פרץ יכנס- לפחות ההצבעות בכנסת יהיו טיפה פחות אסון,  ואולי פה ושם יהיה עוד איזה קול מאזן בועדות (אני לא אומר "קול שפוי" כי הזחוחים של מרצ רחוקים מלהיות שפויים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.3.2020 בשעה 14:48, יבגניפ כתב:

חבר, המלצה רגילה: שמור את הטון המתנשא לפרלמנט בארומה. פה בפורום אנונימי זה לא מרשים אף אחד.

יבגניפ ידידי, אני מודה לך על ההמלצה. אכן הפרלמנט בארומה לא פעיל בעקבות משבר הקורונה.

אתה רשאי לחשוב שהטון שלי מתנשא, אני מניח שהבנת טון מתוך טקסט זה עניין סובייקטיבי. 

מרשים אותך או לא - 

"Frankly, my dear, I don't give a damn"

זה שחלק פה נוטים לבסס את הפרשנות שלהם לכל דבר על סמכותנות בשקל וחצי, בה הטעון המנצח לכל דבר הוא ״אני אומר לכם״, כי הם התרגלו שזה עובד להם בבית ועם החברים - זה חבל. זה לא משכנע. בטח לא כשמתחבאים מאחורי כינוי סופר דופר אנונימי.

אני, באופן אישי, משתדל לבסס את הפרשנות והטיעונים שלי על עובדות. לא זכור לי שאמרתי למישהו "אני אומר לך ולכן זה חייב להיות נכון" לא בבית, לא עם החברים ולא כאן בפורום. זכותי להביע את דעתי על הטיעונים שלך או של אחרים, גם לך עומדת הזכות הזו. להבנתי, כך מתנהל דיון. 

לגבי השאר - פספסת. אני אכן רוצה שביבי יעמוד למשפט, ובעיקר המשפחה שלו - פחות הוא - יעלמו מהחיים הציבוריים, אבל ״רק לא ביבי״ זה ממש לא השיקול העיקרי שלי. 

אכן פספסתי. בבחירת המילים. מהדרך בה התנסחתי ניתן להבין שאני מדבר עליך ולכן אבהיר - אני לא טוען כי "רק לא ביבי" זה השיקול העיקרי שלך. למעשה אני קורא את שאתה כותב ומתרשם כי אתה בעל אידיאולוגיה סדורה, במיוחד בנושא 'דת ומדינה', אך לא רק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב מה זה המשתמש הזה ברצינות.
לכאורה מ 2004 עם הודעה ראשונה בתחילת 2020.

את זה צריך לקחת ברצינות?

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

אכן פספסתי. בבחירת המילים. מהדרך בה התנסחתי ניתן להבין שאני מדבר עליך

הא? באמת? לא דיברת עלי?

ציטוט

הסברת היטב, לך יש מטרה ברורה:

ויש לך אמצעי 

לכן, אגב, לא חשבתי לרגע שבחרת כחול לבן.

אם "רק לא ביבי" זה השיקול העיקרי שלך

אבל עזוב. ערכתי. לא מעניין. נקסט.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, pooh-bear כתב:

להעמיד אדם עם 3 כתבי אישום בראשות הממשלה זה אף פעם לא טוב. משגע אותי הטיעון הלא סביר הזה שחוזר על עצמו כאילו אי אפשר להחליף ראש ממשלה. זה קרה המון פעמים עד היום, וזו בסופו של דבר המהות של דמוקרטיה. גם אם אנחנו לא תמיד אוהבים את מי שנבחר.

אם היה מדובר בממשלת אחדות אמיתית, שבה יש שתי מפלגות גדולות שוות בכוחן עם רוטציה אמיתית - ניחא. זה מאוד מאוד רחוק משם. גנץ ואשכנזי הפכו את עצמם למפלגת מרכז סתמית עם אפס אחוז סיכוי (שלא לומר, קטן מאפס) לעבור את אחוז החסימה בבחירות הבאות. אין להם שום כח מול שאר חברי הממשלה. הם לא ישנו סדרי עדיפויות, לא יוכלו לעשות שום דבר מהותי ולא באמת יצליחו לגרום לביבי להגיע לבית המשפט. הם לא ימלאו שום הבטחה, אפילו לא קרוב לזה, שהם הבטיחו לבוחרים. כלום. נאדה. אפס מוחלט.

היו להם מספיק אלטרנטיבות - הם יכלו לתמוך בממשלת ימין מבחוץ עד לסיום המשבר הנוכחי, תוך כדי שליטה בכנסת ובוועדות. הם יכלו לנסות להגיע לממשלת אחדות אמיתית, שוויונית, אפילו לחצי שנה. הם היו יכולים לנסות להקים ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת, שתחזיק אפילו שבוע עד שתתפרק, אבל אז גנץ היה נשאר ראש ממשת מעבר. הם אפילו יכלו (כל אחד מהם, או שניהם) פשוט להתפטר אם הם לא מצליחים. אבל הם בחרו לקחת 15 מנדטים לממשלת ימין-חרדים-בואכה-סמוטריץ'. אני לא חושב שמישהו הצביע להם בשביל זה.

אני גם לא מחובבי המשותפת, ועמיר פרץ וחבורתו גורמים לי להתחרפן. אבל זה עדיף לדעתי (בטח כשברור לכולנו שזה פיתרון זמני להחריד, שבקושי היה שורד את ההשבעה) ע"פ המשך דרדור שלטון החוק והתמיכה האינסופית בשותפים הטבעיים. בלונג ראן, זו פצצת זמן עם פתיל מאוד ארוך שברגע שתתפוצץ, כל המדינה הזו תלך לפח.

אני האחרון שחושב שאי אפשר להחליף ראש ממשלה. אני כן חושב שהעיתוי + המצב במדינה - גורם לזה שאפשר לחיות עם זה שהוא יישאר פה עוד טיפה.

יש פה ממשלה רחבה, שחצי מהתיקים יהיו במפלגן חוסן. טוב? רע? לא יודע, אני כן מאמין שאנשים חדשים יכולים להביא שינויים מרעננים במקומות שונים.

ימים יגידו לגבי אחוז החסימה, בבחירות הבאות אני אצטט את זה בשבילך, אולי אני אוכל את הכובע.

את כל מה שאמרת, הם היו יכולים לעשות גם בבחירות הקודמות - ללא הצלחה.

אחרי הפארסה שלהם עם הערבים, אם היינו ממשיכים באותה המתכונת, לדעתי בבחירות הבאות כחול לבן היו עם פחות מ 25 מנדטים. אבל לעולם לא נדע.

לא משנה איך תסתכל על זה - מישהו היה צריך להיות הבוגר האחראי. אם זה ישתלם לו או לא, ימים יגידו.

אני בטוח (ויודע) שעוד רבים כמוני מעריכים את מה שהוא עשה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבני ברק מספר החולים בקורונה קפץ פי שמונה תוך שלושה ימים. בירושלים פי 4, בעיקר בשכונות חרדיות.

במודיעין עלית שוטרים כמעט הלכו מכות עם חרדים ברחוב, ושם (או בבית שמש - אין לי כח לבדוק שוב) פוזרה חתונה שהשתתפו בה עשרו אנשים.

וכל החראות הקטנים האלו יגיעו בסוף לגסוס בבתי חולים ציבוריים, שאני ושאר המגיבים כאן מממנים.

אבל העיקר שהם משלנו.

• מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה לגסוס? את מכונת ההנשמה שדודה שלך לא תקבל, יקבל רייבה זילברשטיין. (גם אם הוא בן 89 ודודה שלך בת 60 במצב גרוע יותר)

אל תשכח מי שר הבריאות כרגע, וכמה הוא כבר דפק את האינטרס הציבורי בשביל המגזר שלו בעבר.

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...