Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

\

וזה שם אותו בחוד החנית של עברייני הכנסת, הרבה לפני בעייתיים אחרים.

\

לפני דרעי?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4566

• SlowRide

4314

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

לדעתי קצין צבא שמנסה לשלוט בדרג המדיני הנבחר שממונה עליו - זה לא פחות מחתירה תחת הדמוקרטיה.

וזה שם אותו בחוד החנית של עברייני הכנסת, הרבה לפני בעייתיים אחרים.

אם היה מצליח במזימתו, מה היה מבדיל בינינו ובין מצרים? (בניטרול זה שהמצב במצרים משרת אותנו יותר מאשר דמוקרטיה במצרים)

מה היה מבדיל בינינו ובין החונטות הצבאיות במדינות אמריקה הלטינית? ארגנטינה בעבר?

יש לך את זה ביותר דרמטי? נראה לי שאתה קצת מתבלבל בין המתיחות שהייתה בין אשכנזי לברק לבין הפיכה צבאית שבה הצבא משתלט בכח על מוסדות המדינה.

אשכנזי לדעתי גרוע באותה מידה כמו מיקי זוהר ומירי רגב, לא יותר ולא פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני דרעי?

לפני יצור מיתולוגי שמורכב מדרעי, ביבי לאחר הרשעה*, כץ לאחר הרשעה*, הנגבי, ביטן לאחר הרשעה*, מיקי זוהר, מירי רגב וכו'.

היחיד שאני מצליח לחשוב עליו שלא מאפיל על אשכנזי בתחום טוהר המידות זה גונן שגב (ולא לאחר הברחת הסמים, אלא לאחר הריגול לאיראן).

וההבדל העיקרי בין שניהם הוא שאשכנזי נבחר לאחר העבירה, ושגב כמה עשרות שנים לפני העבירה.

יש לך את זה ביותר דרמטי? נראה לי שאתה קצת מתבלבל בין המתיחות שהייתה בין אשכנזי לברק לבין הפיכה צבאית שבה הצבא משתלט בכח על מוסדות המדינה.

אשכנזי לדעתי גרוע באותה מידה כמו מיקי זוהר ומירי רגב, לא יותר ולא פחות.

לא מספיק דרמטי, לצייר את זה כ"מתיחות" זה אנדר סטייטמנט של העשור, זה קצין, שרוצה להחליט לממונה עליו (שגם נבחר ע"י העם) מי יירש את מקומו.

זה אמנם לא הפיכה צבאית, אבל זה לא רחוק משם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יותר רחוק משם מהמרחק בין רחוב בוגרשוב בתל אביב לגלקסיית אנדרומדה.

כל רמטכ"ל משפיע על זהות המחליף שלו, אשכנזי פשוט עשה את זה בצורה מסריחה, מצד שני גם אהוד ברק הוא לא שה תמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון בעליל, רמטכ"ל אומר מי הוא חושב שמתאים להיות רמטכ"ל הבא (שאין לזה אגב שום ביסוס חוקי, בניגוד לשני הצעדים הבאים), שר הביטחון ממליץ והממשלה מאשרת וממנה רמטכ"ל.

כמובן שגם אהוד ברק הוא לא שה תמים, ואני לא אשכח לו שרצה לשלוח חיילות חיל הים במדים לבנים לקבל את פני המרמרה למשל. אבל הוא עדיין המסריח הממונה על המסריח השני.

כמה רחוק זה מהפיכה צבאית? אפשר לקרוא עם ביקורת את מה שאומר הרפז בעצמו:

מסמך הרפז נועד לסכל את מינוי גלנט. אם המהלך לא היה נחשף, מי היה נבחר לרמטכ"ל?

"המטרה לא הייתה להשפיע על זהות הרמטכ"ל. אם זה היה מצליח, גבי היה נהיה ראש ממשלה".

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להביע דיעה על הפרשה, כי לא עקבתי אחריה ואני לא מכיר את הפרטים.

אני כן רוצה להגיד שהבטחון של כל החבר'ה האלו שהמדינה זה הם הוא מעציב. מאוד.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני איתך יבגני, זה אכן מאוד עצוב.

ולמרבה העצב כרמטכ"ל הוא דווקא עשה עבודה טובה (אם מתעלמים מנושא הפוטש, הסכסוך בינו ובין השר הממונה עליו, ריגול אחריו, ריגול אחרי קצינים כפופים אליו), בטח יחסית לגנץ אחריו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון בעליל, רמטכ"ל אומר מי הוא חושב שמתאים להיות רמטכ"ל הבא (שאין לזה אגב שום ביסוס חוקי, בניגוד לשני הצעדים הבאים), שר הביטחון ממליץ והממשלה מאשרת וממנה רמטכ"ל.

שזה בדיוק מה שקרה עם מינויו של המחליף של אשכנזי. שר הבטחון המליץ על יואב גלנט והממשלה אישרה זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה קרה רק כי התוכנית של אשכנזי נכשלה, לא בגלל סיבה אחרת.

אם זה היה תלוי באשכנזי - זה היה כל אחד פרט לגלנט.

מה שאתה בעצם אומר זה שארדואן לא צריך להתעצבן על הקצינים שניסו לבצע נגדו הפיכה, כי הם נכשלו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה צעד (ולא הראשון) בדרך להפיכה צבאית

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך לדבר כמו הפיכה צבאית יש הרבה צעדים, ובוא נדרג אותם ברמת "גודל/קושי" של 1 עד 10.

הסיפור שאתה מדבר עליו הוא איפושהו ברמה 2-3. צודק מי שאומר לך שמפה להפיכה צבאית (או אפילו הוכחת כוונה לצעד שדומה להפיכה צבאית או אפילו "סלילת מסלול אל הפוליטיקה שלא ביושר") יש 4 אוקיינוסים ו 3 שקיות במבה.

הרפז יכול להגיד ש "אם זה היה מצליח, אשכנזי היה כרגע ראש ממשלה", זה לא אומר שזה נכון. הוא לא ממש הסביר את הקפיצה הלוגית העצומה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה? זה אומר שהצעדים בדרך להפיכה צבאית הם לגיטימיים וחוקיים? ממש ממש לא.

ואני עומד מאחורי מה שכתבתי, הוא ככה"נ הגרוע ביותר בין 107 הח"כים (120 מינוס המשותפת), ויותר גרוע מכל הרשימה הנזכרת לעיל ביחד ובהנחה שנגד כולם יוגשו כתבי אישום ויימצאו אשמים.

הציטוט של הרפז לא נועד לומר שאם המסמך המזויף היה מצליח הייתה הפיכה צבאית, הוא נועד להראות לך מה הייתה המטרה הסופית (End Game) שלהם. המסמך המזויף היה רק צעד אחד בדרך.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה? זה אומר שהצעדים בדרך להפיכה צבאית הם לגיטימיים וחוקיים? ממש ממש לא.

ברור שלא.

אבל יש טריליון סיבות למה רמטכ"ל ירצה להשפיע על זהות עוקבו לתפקיד, אפילו במחיר התנגחות עם הממונים- לטעון שהמטרה היא הפיכה צבאית זו חתיכת ספקולציה. בוא נגיד שאני מסכים איתך לחלוטין לגבי השאיפות של אשכנזי בפן האישי, אבל כדי להוכיח משהו צריך ראיות, וכרגע ממש אבל ממש אין כאלו. אנחנו לא יודעים מה עבר לאשכנזי בראש באותו רגע, לטעון בכזו חד משמעיות שזו המטרה.... זה קצת כמו הונדטה של מינימייזר עם יאיר לפיד :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קורא לריגול אחרי השר הממונה או ריגול אחרי החיים האישיים של האלופים שתחתיו התנגחות עם הממונים? זה חתיכת אנדר סטייטמנט ביחד עם הלבנה.

או שאולי זיוף מסמך כדי להשחיר מתמודד זה ההתנגחות?

אנחנו לא יודעים מה עבר לאשכנזי בראש, אבל בשביל זה אפשר להקשיב למי שהיה מספיק מקורב אליו באותם ימים, מספיק כדי שיזייף את המסמך (כדי להרשים את אשכנזי או בהוראת אשכנזי, לא באמת משנה), או מספיק מקורב אליו כדי לדבר עם אשתו של אשכנזי במשך שעות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...