Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

סער לא בוגד ולא עושה הפיכה. הוא רק אמר שיתמודד בבחירות חופשיותוזה עדיין לא פסול בדיוק כמו שעדיין לא פסול להתמודד מול הליכוד לראשות הממשלה.

תיקנתי קצת. עוד קצת מביבי ואלו יהיו דברים פסולים. זה בעצם מה שהוא משדר כל הזמן במעשים שלו (דיבורים על צו השעה לאחדות זה כזה בולשיט). שבלעדיו לא תהיה ממשלה ויהי מה. גם 10 פעמים בחירות עד שיבחר מקובל עליו לכאורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4614

• SlowRide

4434

• פינדר

3494

• m3x7r3m3

2926

כ

סער קפץ על העגלה ואמר שיתמודד (בוא, עד לפני חצי שנה היית Stay at home dad, תהיה שר בעשור הנוכחי לפני שאתה מחפש להיות ראש ממשלה)

באיזה עולם ביבי ממנה מישהו שיכול לאיים עליו לשר?

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד לפני הפרשה הזו, הייתה תחושה שסער רוצה להתמודד בפרימריז. פשוט, ברגע שנתניהו הוציא הודעה שיכול להיות התמודדות לפרימריז, כל התקשורת הגיע לסער. מה סער היה צריך להגיד? "מצטער, עד שאני לא רואה הודעה רשמית מביבי, עד אז אני אהיה יפה תואר ואשתוק?".

פוליטיקה זה לא משחק נקי, ובטח לא במפלגה שהיא גדולה מאוד.

סער היה צריך להגיד שאי אפשר לקפוץ מהספסל לראשות הממשלה, והוא ישקול להתמודד אחרי שישתפשף.

ברור שפוליטיקה זה לא משחק נקי, אבל במקום לצאת המבוגר האחראי, לחכות לראות אם משהו ממה שקורה יפיל את ביבי ואז להגיע להציל את המצב, הוא נראה כמו מי שישב בצד כמה שנים לחכות עד שיתקפו את ביבי.

הוא יצא יותר סקאר מאשר סימבה בוא נגיד ככה, וזו טעות.

הסיפור הזה פשוט מדגים את כל מה שרע בו. מדברים מסביב על אחדות עם ליכוד ללא ביבי. הליכוד לא ניצח בבחירות ופחות אנשים הצביעו להם, למרות שהם צרפו עוד מאות אלפי מצביעים פוטנצילאים. והוא ,כמו עם מכתבי התמיכה ההזווים שהוא החתים עליהם לא מזמן, מנסה לעשות כל מה שהוא יכול כדי לשכנע שהוא בכל זאת המנהיג הנבחר היחיד שהעם רוצה. זה פתטי. ועוד יותר פתטי לראות את התגובות שלו בכל פעם שלא מצליח לו. בתור גאון העל שהוא, מתישהו הוא אמור להבין שהוא בסך הכל מייצג את קבוצת מיעוט גדולה יחסית, וגם שם זה יחסי, כי הנה, על פי הסקרים, גם סער מסוגל לנגוס בו חזק במקרה של פריימריז. מצד שני, מה זה משנה שאני כותב את זה? לפאו בויז המכורים יש 10 פוסטים ביום של גדי טאוב וגלית דיסקית, מלווים בטורי דעה בעיתונות, בהם מוסבר ששוב גנבו ל"עם" את השלטון", וכל מי שלא הצביע בטעות ליכוד סתם סובל מתועדה כוזבת ולא יודע מה טוב לו.

יש הרבה דברים רעים בביבי, אבל הליכוד לא יירק את ביבי, לא רואה את זה קורה.

ד"א אמנם פחות הצביעו לליכוד ישירות מאשר לכחול לבן ישירות, אבל זה לא שימינה, ש"ס, יהדות התורה, המחנה הדמוקרטי או העבודה-גשר מתמודדים על ראשות הממשלה, ככה שלמעשה למעט ליברמן כל בוחר לאחת מהמפלגות האלה בחר גם על הדרך את המתמודד לראשות הממשלה, והאריתמטיקה הזו לא עושה טוב לכחול לבן.

פרשנות קצת מוזרה אבל די צפוייה.

ביבי חשב שהליכוד כולו יעמוד מאחוריו ואיש לא יתמ6דד, סער הרים את הכפפה (ולא, הוא לא צריך לשבת בבית. הוא הרבה יותר מנוסה מביבי כשהוא התמודד לראשות הליכוד), ביבי נבהל והמציא איזומתיאוריה של מלכודת.

סער לא בוגד ולא עושה הפיכה. הוא רק אמר שיתמודד בבחירות חופשיותוזה לא פסול בדיוק כמו שלא פסול להתמודד מול הליכוד לראשות הממשלה.

אם ביבי היה חושב שאף אחד לא יתמודד מולו הוא לא היה מציע פריימריס.

אמנם סער היום יותר מנוסה ממה שביבי היה כשעלה לראשות הליכוד ב-1993, אבל הרבה פחות מנוסה מביבי שעלה לראשות הליכוד ב-2005.

ואפילו ביבי שהיה כבר ראש ממשלה, כשחזר לפוליטיקה היה קודם שר.

סער לא בוגד, אבל הוא לא יצא חכם במיוחד.

עכשיו לכל מי שלחש באוזנו של ביבי שסער רק מחכה לשעת הכושר יש הוכחה מבחינתם.

מעתיק מפייסבוק:

אף אחד:

ביבי נתניהו: בואו נעשה פריימריז נראה מי מלך ישראל!

גדעון סער: איך כולם ידעו מי מלך ישראל אם אף אחד יתמודד נגדך? אני אפרגן ואתמודד מולך אדוני מלך ישראל

ליכודניקים: פוטש!! היכן מלחי ההרחה שלנו?? פוטש!!

ביבי: בעצם לא בא לי פריימריז. אני מלך ישראל וזה המצב!

גדעון סער: טוב אז לא אדוני מלך ישראל

ליכודניקים: הפוטש בליכוד מת! יחי מלך ישראל!

אני:

ליכודניקים: דרייפוס מסכן שלנו, תראה מה עשו לך!

אני:

אני משום מה בספק שזה מה שגדעון סער חשב כשהודיע שיתמודד :-D

באיזה עולם ביבי ממנה מישהו שיכול לאיים עליו לשר?

כמו את ישראל כץ, גלעד ארדן, סילבן שלום?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה דברים רעים בביבי, אבל הליכוד לא יירק את ביבי, לא רואה את זה קורה.

ד"א אמנם פחות הצביעו לליכוד ישירות מאשר לכחול לבן ישירות, אבל זה לא שימינה, ש"ס, יהדות התורה, המחנה הדמוקרטי או העבודה-גשר מתמודדים על ראשות הממשלה, ככה שלמעשה למעט ליברמן כל בוחר לאחת מהמפלגות האלה בחר גם על הדרך את המתמודד לראשות הממשלה, והאריתמטיקה הזו לא עושה טוב לכחול לבן.

יירק? לא.

אני גם לא חושב שכחול לבן נצחה בבחירות, אבל גם הליכוד לא.

מה כן? בימים האחרונים אני נחשף ליותר ויותר פוסטים של ליכודניקים שמסבירים שברור ש״העם רוצה ביבי״, ואני חוזר על המנטרה הקבועה שלי: אפילו בין מי שמעדיף את ביבי כראש ממשלה על פני גנץ, חלק גדול העדיפו להצביע למפלגות סקטוריאליות ולא לליכוד. כלומר מבחינתם, מבחינת סדר העדיפויות שלהם, ביבי אולי יותר מתאים מגנץ, אבל הם לא מאוחדים מאחוריו. אני חושב שהטענה שגם מי שהצביע ימינה או ש״ס מעשית הצביעה לביבי היא קצת לא מדויקת. לצורך העניין, במציאות אלטרנטיבית בה אריה דרעי או הרברפי היו יכולים להרכיב ממשלה, אני לא חושב שמישהו ממצביעיהם בפועל היה הולך ליכוד כי ביבי עדיף. ומי שכן חושב או חשב ככה ויתר על המפלגות האלו והצביע לליכוד בסבבים הקודמים.

והשורה התחתונה היא שאפשר להתווכח עד מחר אם רוב העם ימניים (אני לא מתייחס ברצינות לטענה כאילו החרדים הם ימניים. לא חושב שחוץ מכסף מעניין אותם משהו). אבל עובדתית רוב המצביעים לא בחרו בליכוד, עד כמה שהבחירות האלו היו פרסונליות.

שוב, זה לא אומר שגנץ ניצח. זה רק אומר שהעם לא כזה מעריץ את נתניהו כמו שמלקקי חור התחת שלו רוצים להאמין.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה מפלגות שמראש אין להם סיכוי להרכיב ממשלה - הן מפלגות לווין, ולכן הצבעה לימינה היא בהכרח הצבעה לימינה + ביבי (אם נניח הבחירות היו בשני פתקים כמו פעם מצביעה ימינה -> מצביע ביבי, כנ"ל לגבי מפלגות הלווין האחרות).

החרדים הם ימניים, אבל הם מצביעים שבטית, והנציגים שלהם לא בהכרח ימניים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא ניצח, עובדה שאי אפשר להקים ממשלה.

אין רף אחר לנצחון בבחירות מבוססות קואליציה.

התגובה שלי לא נסיון להסביר שהליכוד ניצח, או כחול לבן ניצח או כל אחד אחר, אף אחד לא ניצח, וזה נובע מהעובדה הפשוטה שהיה סיבוב שני ונראה בדרך לסיבוב שלישי.

אלא תגובה בנוגע לזה ש"כחול לבן קיבלו יותר קולות", שזה עובדה, אבל היא גם חצי שקר, כי אנחנו לא במערכת דו מפלגתית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התייחסתי לטענה שהבאת על המצביעים בצד הימני שמתיימרת לדעת שהם הצביעו למשהו אחר אבל רוצים את ביבי.

האמת המרה היא שבאמת אין אף מנצח בבחירות האלו והמדינה ממשיכה להתנהל בלי ממשלה מתפקדת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה נכון - אפשר אולי לספור על כף יד אחת מצביעי ימינה שרוצים את גנץ, או מצביעי מחנה דמוקרטי שרוצים את ביבי.

זה לא אומר כלום לגבי "ניצחון", רק שמחנה אחד בכללותו קיבל יותר קולות וזה עדיין לא מספיק

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה מפלגות שמראש אין להם סיכוי להרכיב ממשלה - הן מפלגות לווין, ולכן הצבעה לימינה היא בהכרח הצבעה לימינה + ביבי (אם נניח הבחירות היו בשני פתקים כמו פעם מצביעה ימינה -> מצביע ביבי, כנ"ל לגבי מפלגות הלווין האחרות).

החרדים הם ימניים, אבל הם מצביעים שבטית, והנציגים שלהם לא בהכרח ימניים.

הכל נכון.

זה רק מחזק את זה שביבי הוא לא החלום הרטוב של כל עם ישראל, בניגוד למה שהמעריצים שלו מנסים לשכנע אחד את השני.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל נכון.

זה רק מחזק את זה שביבי הוא לא החלום הרטוב של כל עם ישראל, בניגוד למה שהמעריצים שלו מנסים לשכנע אחד את השני.

ברור שביבי לא החלום הרטוב של כל עם ישראל, עובדה שמעל שליש (כחול לבן + המחנה הדמוקרטי + העבודה-גשר) הצביעו "רק לא ביבי".

עם טיעון כזה אי אפשר להתווכח.

תיאורטית אפשר, אפשר לטעון שמי שבחר ש"ס היה בשמחה בוחר גנץ אם היו שני פתקים.

אבל זה לא עומד במבחן המציאות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי הם הצביעו "רק לא מנהיג שרובצים מעליו חשדות כבדים ומוכן להשתמש בכל כלי שעומד לרשותו כדי לשמר את שלטונו ולעזאזל עם יושרה ועקרונות"?

ואולי הם הצביעו נגד ההליכה של הליכוד עם השותפים הטבעיים שלו מאז ומתמיד?

ואולי חלק אפילו הצביעו "דווקא כן גנץ"?!

הסיסמא "רק לא ביבי" היא גאונית, הרי תמיד אפשר להשתמש בה. מה זה משנה מי המועמדים האחרים? - הרי הם (הסמולנים כמובן) מצביעים "רק לא ביבי" וכל הבייס כמו עדר מעריצות שמגנות על האליל שלהם.

אני סבור שיש לא מעט שרוצים ממשלה ימנית ולא רוצים את ביבי. זה שביבי החליט למתג את גנץ ולפיד כשמאלנים, עדיין לא הופך אותם לכאלו.

בקיצור, לא הייתי ממהר במקומך להחליט למה אנשים הצביעו כפי שהצביעו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעריב לנוער שלום,

היום שמעתי את ביבי מתראיין לכלי תקשורת. האם אני בהריון עם עוד 120 ח"כים חדשים?

לא ברור, אבל בהחלט יש מצב שנדפקת :-P

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואולי הם הצביעו "רק לא מנהיג שרובצים מעליו חשדות כבדים ומוכן להשתמש בכל כלי שעומד לרשותו כדי לשמר את שלטונו ולעזאזל עם יושרה ועקרונות"?

שזה נכון לעכשיו - רק לא ביבי.

ואולי הם הצביעו נגד ההליכה של הליכוד עם השותפים הטבעיים שלו מאז ומתמיד?

שגם זה נכון לעכשיו - רק לא ביבי.

ואולי חלק אפילו הצביעו "דווקא כן גנץ"?!

בטוח שחלקם הצביעו דווקא גנץ, בטוח שחלקם גם הצביעו דווקא לפיד.

אבל בהתאם למה שאמרו בכחול לבן לפני הבחירות - הצבעה לנו זה הצבעה נגד ביבי בין היתר.

הסיסמא "רק לא ביבי" היא גאונית, הרי תמיד אפשר להשתמש בה. מה זה משנה מי המועמדים האחרים? - הרי הם (הסמולנים כמובן) מצביעים "רק לא ביבי" וכל הבייס כמו עדר מעריצות שמגנות על האליל שלהם.

בשביל שזה יהיה אחרת כדאי שאותם מועמדים אחרים ייצאו מהשיח הזה, כשכל השיחה הוא אנטי ביבי, ככה זה מצטייר.

כשבכחול לבן מתעקשים להחליט בשביל הליכוד מי יהיה היו"ר של הליכוד, כל עוד זה לא יהיה ביבי - זו אשמתם בלבד.

ברור שביבי רוכב על זה, כי הוא מומחה בלרכב על דברים כאלה.

אבל הם נותנים לו את החמורים לרכב עליהם.

אני סבור שיש לא מעט שרוצים ממשלה ימנית ולא רוצים את ביבי. זה שביבי החליט למתג את גנץ ולפיד כשמאלנים, עדיין לא הופך אותם לכאלו.

בקיצור, לא הייתי ממהר במקומך להחליט למה אנשים הצביעו כפי שהצביעו.

נכון, אני אחד מהם.

ועדיין גנץ ולפיד הם לא ימין יותר מביבי.

אם הם היו יותר ימין מביבי, עופר שלח ויעל גרמן לא היו שם, ביחד עם עוד כמה נספחים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...