Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

עוד יותר מטומטם. אני אשב איתך, ננהל יחד את המדינה אבל אני לא מדברת איתך.

האישה הזו צמאת כוח וכיסא שתמכור גם את האימא שלה בשבילו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4418

• פינדר

3468

• m3x7r3m3

2926

אני חושב שלא הבנתם את המשפט שהיא אמרה.

מילולית - הם לא מתכוונים לנהל מו"מ עם גנץ כי הם הסמיכו את ביבי לנהל מו"מ בשם כל ה-55 (ליכוד כמובן, ימינה, ש"ס ויהדות התורה).

מה שהיא אמרה זה שהם לא מתכוונים לשבור את ההסכם עם ביבי ולנהל מו"מ להצטרפות ימינה לכחול לבן בלי הליכוד.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אממ, לא יודע איך לומר לך אבל מדובר בפסילה של החלטת

ממשלה לפזר את הפרלמנט (דרך ההשעיה) שבית המשפט קבע שנעשתה בניגוד

לחוק, זה די א-ב של הרעיון של רשות שופטת (ומשפט מנהלי), וזה בדיוק ההיפך ממה שבג"ץ עושה (שהוא מעקר את החוק מתוכן/פוסל אותו/מפרש אותו איך שבא לו כדי שיתאים לפסיקה הרצויה), אבל לאור הציניות שלך אני תוהה אם בכלל תטרח להבין את ההבדלים.

כן, לא הצלחתי להבין את ההבדלים. יותר מדי subtle בשבילי. בטח כשהימין צועק בערך כבר עשור על זה שמערכת המשפט לא נותנת למשול וזה לא קורה באף מקום בעולם. וכן אני מודה שאני לא כ״כ מצליח להתחבר לרעיון המבריק - ״בואו נשנה את החוק ככה שכל מה שבא לנו יהיה חוקי״. בוא, אל תתמם. הימין מבקש דבר מאוד פשוט: להיות מסוגלים לחוקק ולבצע כל מה שבא להם כי ״העם בחר״.

לא הבנתי למה אני צריך שתהייה לי דיעה על יו״רים קודמים של לשכת עורכי הדין. אין לי גם דיעה אם יצחק שמיר ולוי אשכול היו ראשי ממשלה טובים. אז מה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולשמאל מותר לשנות את החוק ככה שכל מה שבא להם יהיה חוקי?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו ואני לא מתחבר לרעיון המבריק של "בוא נפסוק מה שבא לנו ואז נסביר איך זה חוקי למרות שהחוק אומר משהו אחר לגמרי", כל אחד והרעיונות שמדברים אליו אתה יודע.

ספציפית לגבי בריטניה רק רק רציתי להבהיר את ההבדל המהותי בין הטענות כלפי בג"ץ לבין מה שקרה בבריטניה, כשמהודעתך השתמע שזה אותו דבר כשזה בדיוק להיפך.

אבל נו מילא.

ולגבי יו"רים קודמים, וול ציינתי גם את מחליפו של נווה שלפי נאומו בכנס לשכת עו"ד הולך להיות הBFF של חיות, אבל יש לי תחושה שלא יכנו אותם ככה כי אלו יהיו כמובן יחסים מקצועיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב ששקד הזכירה את זה שהיא ונווה חברים. זו כמובן לא בעיה בפני עצמה. לא הייתי מזכיר אותו אם לא היה מסתבך מאז. אה ואם לא הייתי מתעב את שקד. אבל אני בטוח שלבחירות הבאות מפלגות הציונות הדתית הימנית יצליחו למצוא חילונית מחמד יותר חביבה משקד.

לגבי בגצ ומה קורה באנגליה - אני עדיין לא מבין מה שונה שם. מצטער.

ואין שום בעיה בחיבור לרעיונות שונים. אני חושב שהסבב הקודם בויכוח שלנו נעצר בדיוק בנקודה בה לא הצלחתם להסביר איך הפרדת רשויות אידיאלית אמורה לעבוד בעולם שבו הימין מפסיק להתבכיין על חוסר היכולת למשול והדמוקרטיה לא נזרקת לפח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב אידיאלית, בוא נתחיל מהפרדת רשויות בכלל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולגבי יו"רים קודמים, וול ציינתי גם את מחליפו של נווה שלפי נאומו בכנס לשכת עו"ד הולך להיות הBFF של חיות, אבל יש לי תחושה שלא יכנו אותם ככה כי אלו יהיו כמובן יחסים מקצועיים.

כל זמן שהיה איזון בוועדה למינוי שופטים ששופטים יכלו להתמנות רק בהסכמה של כל הגופים שיעשו מה שהם רוצים. ברגע שהפרו את האיזון הזה יש עם זה בעיה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוועדה עצמה וגם מספר הקולות הדרוש השתנה עם השנים.

ובלי קשר כקונספט שופטים לא אמורים להיות מעורבים בבחירת שופטים, וגם עורכי דין לא אמורים להיות מעורבים בבחירת שופטים.

עובדה שלמעט אותו נווה כולם יישרו קו עם בחירות השופטים בלי קשר לדעותיהם.

הרי אותם עורכי דין אחר כך מופיעים בפני אותם שופטים!

אז על איזה איזון מדובר?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שהשיטה לא אידאלית אני מסכים אבל עדיין היא הרע במיעוטו.

לעליון מתמנים רק ברוב של 7 מ 9 חברי הועדה כך שניתן למנות רק בהסכמה מלאה (יש בועדה 2 שרים ו 2 חברי כנסת כשאין חובה לייצוג לאופוזיציה. שופטים ועורכי דין יחד יש רק 5 כך שאין סיכוי למחטף.) כך שהטענה של חבר מביא חבר לא עומדת במבחן המציאות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אני יכול לחשוב על הרבה שיטות יותר טובות, אפילו על מעט פחות טובות, אבל זה לגמרי נמצא בעשירון התחתון של שיטות הבחירה. עובדה שהשיטה הזו לא מיושמת בשום מקום שלא היה תחת שלטון בריטי, הווה אומר בריטניה ישראל והודו.

ב. מינוי עפ"י 7 מתוך 9, כשיש לשופטים 3 נציגויות מתוך 9, אומר שלמעשה יש להם זכות וטו על כל מועמד.

אמ-אמא של חבר מביא חבר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכשיש לפוליטיקאים 4 חברים גם להם יש אם אם אימא של זכות וטו וזה מצויין. היחידים בלי וטו זה העורכדינים.

אצלנו דווקא לרשות המבצעת יש יותר חופש פעולה כי אם נסתכל על שוודיה למשל אז נכון שהממשלה ממנה את השופטים אבל מרשימה שהרשות השופטת מספקת ולא ממי שהם רוצים.

בספרד למשל השופטים ועורכי הדין ממנים ובפורטוגל חברי הועדה הם שופטים ושרים חצי חצי.

גם בהולנד השופטים מספקים רשימה, הפרלמנט מצמצם אותה לחצי ומהחצי הזה הממשלה בוחרת.

בסך הכל מצבנו לא רע.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אם לא ימונו שופטים חדשים, אז יצטבר עומס, ומי לא ייבחר מחדש? השופטים? או שר המשפטים שעומד לבחירה?

ברור שבחרת לעצמך רק דוגמאות שמתאימות לאג'נדה.

וגם אז מעטים מאוד המקרים בהם לשופטים יש זכות ווטו על שופט ספציפי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולשמאל מותר לשנות את החוק ככה שכל מה שבא להם יהיה חוקי?

מי זה ״אתם״? יש בשמאל הרבה דברים שלא בא לי שיהיו. ויש בימין הרבה דברים שבא לי שכן יהיו.

הפעם האחרונה ששמאלן בערך היה פה בשלטון היתה בשנת 2000 בערך.

אגב, באסוש, יכול להיות, בפעם ה-20, שאם עד כדי כך אין הסכמה מה כן ומה לא, הלאומיות שלנו שווה לתחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבתי אתם, כתבתי להם.

וזה היה כשאלה לכך שכתבת שהימין רוצה לשנות את החוקים ככה שמה שבא להם יהיה חוקי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים