Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

ביבי ככל הנראה, גרם לכולם להאמין שניהול המדינה מסתכם ב- One man show.

רק הוא יכול, רק הוא יודע כל השאר לא שווים ולא יודעים כלום.

למה? כל הזמן הוא "מנחה" את מערכת הביטחון או משרד האוצר או משטרת ישראל. :roll:

עריכה:

האם מחוייב המציאות שיהיה ראש ממשלה ורבאלי ודברן?

או איש ביצוע שלא בהכרח טוב בלדבר.

בעידן שבו התקשורת החזותית שולטת ההופעה והכושר הרטורי חיוניים לבחירה.

..........

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4597

• SlowRide

4419

• פינדר

3470

• m3x7r3m3

2926

מתוך דיון ברוטר

חייבים לשנות את השיטה בדומה לארהב - רק קצת שונה, 4 מפלגות

גוש ימין

גוש שמאל

גוש ערבים

גוש חרדים

מועמד אשר רוצה להתמודד לכנסת, צריך להתמודד בפריימריז של אחד הגושים שהוא בוחר.

השיטה הזו תמנע את הסחטנות מצד מפלגות קטנות, והכל יהיה יותר כשר יותר בהיר.

ומעבר למשטר נשיאותי כמו בארהב .

בבחירות יהיו שני פתקים - פתק לנשיא ופתק לגוש

אייל.

כן, כי לארה"ב זה עובד כ"כ טוב. הגושים אצלם מה-זה מלוכדים, והכל שחור ולבן (הצד שלך תמיד לבן והצד של היריב תמיד שחור).

מפלגות קטנות לא "רק" עושות סחטנות. הן גם דואגות לאינטרסים של המצביעים שלהן. לא שזה כבר משנה יותר, מסתבר...

ומגוחך שאתה מקבל את גוש הערבים וגוש החרדים, אבל לא מוכן לקבל שיש גושים בעלי אינטרסים אחרים. שלא לדבר על כך שלא כל החרדים מסכימים ביניהם (גם כן "גוש") ובטח לא כל הערבים...

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה בכלל בלי קשר שהמערכת שם היא לא דו מפלגתית אלא יש בה שתי מפלגות גדולות ועוד כמה קטנות ושוליות אבל זה בגלל שזה מה שהבוחרים בחרו ולא בגלל שיש הגדרה לכמות של מפלגות או גושים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כי לארה"ב זה עובד כ"כ טוב. הגושים אצלם מה-זה מלוכדים, והכל שחור ולבן (הצד שלך תמיד לבן והצד של היריב תמיד שחור).

מפלגות קטנות לא "רק" עושות סחטנות. הן גם דואגות לאינטרסים של המצביעים שלהן. לא שזה כבר משנה יותר, מסתבר...

ומגוחך שאתה מקבל את גוש הערבים וגוש החרדים, אבל לא מוכן לקבל שיש גושים בעלי אינטרסים אחרים. שלא לדבר על כך שלא כל החרדים מסכימים ביניהם (גם כן "גוש") ובטח לא כל הערבים...

ברור כי ההצעה, היא פשרה למקד את ההצבעה לגושים.

ובנוסף מעבר לשלטון נשיאותי (אני יותר בעד הנהגה של מועצת חכמים.. כמו הסנהדרין של פעם)

אם יש לכם גם רעיונות - העלו אותם גם.

לא חוכמה רק לשלול - תנו ביקורת בונה - הרי יש בעיה וחוסר יכולת לממשלות יציבות.

ובפועל הפוליטיקאים כן החלו ללכת בגושים - ראה את גוש מפלגות הימין לבחירות, 3 מפלגות התאחדו רק לתקופת הבחירות

ראה את הגוש שמקים עכשיו נתניהו .. עם הדתיים ומפלגות הימין.

לדעתי צריך לחשוב, על עוד רעיונות ליציבות.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5592326,00.html#autoplay

אפריל 2019, ליכוד 35, כחולבן 35, נתניהו: "העם בחר ליכוד"

ספטמבר 2019, ליכוד 31, כחולבן 33, נתניהו: "אין הכרעה ברורה"

אתמול: "רק ממשלה בראשותי, מה פתאום אחדות", מרכז את כל השותפים לסיכום על בלוק

היום: "יא בני איזה קטע לשנינו תכלס יש אותו שם, אולי אנחנו אחיות???"

נתניהו כבר עשה ספינים בעבר, בילף שלל בלופים, אבל הנוכחי הוא אחד הקשים לבלוע. האם מישהו לרגע קונה את התצוגה העלובה הזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש המון ליכודניקים שנטשו. החל ממוכרים ובכירים כמו דן מרידור, ועד לסתם חברים שרק לפני שלוש שנים היו מספרים לי שביבי אדיר ואתמול הצביעו כחול לבן. הליכוד גם ירדו במספר המנדטים, בטח בהתחשב בזה שכחלון הצטרף אליהם.

אבל עם כל זה, האלטרנטיבה שאתה מדבר עליה כשלעצמה לא מעניינת רבים מהליכודניקים. אתה יכול לקרוא כל מיני ארז תדמורים למיניהם גם כדי להבין למה.

נ.ב לגבי ברק: הנסיגה מלבנון אולי לא היתה מושלמת, אבל היא בהחלט היתה חיונית. ואני לא מעריץ גדול שלו, אבל לפחות היה לו האומץ לפעול, ולא רק לזרום עם הזרם ולהעביר את הזמן.

עקרונית הליכוד הפסיד גם שלושה מנדטים של זהות (שלא עברו את אחוז החסימה). סך הכך כ-11 מנדטים (עקרונית, בפועל "רק" ארבעה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתניהו כבר עשה ספינים בעבר, בילף שלל בלופים, אבל הנוכחי הוא אחד הקשים לבלוע. האם מישהו לרגע קונה את התצוגה העלובה הזו?

itsatrap.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים לראות את הליכודניקים שתומכים ב״לא לממשלת אחדות״, מה שמוכיח מעל כל צל של ספק מהו סדר העדיפויות - רק ביבי, לא אג׳נדה ולא בטיח.

עקרונית ממשלת אחדות זה שלב אחד טוב יותר מאשר בחירות חוזרות ונשנות וממשלות מעבר, אבל שלב גדול רע יותר מאשר ממשלה שהיא פחות-או-יותר הומוגנית בדעותיה (לפחות בחלקן) שמאפשרת לקדם דברים.

לא סתם ממשלת אחדות נקראת גם ממשלת קיפאון.

הרי גם אם ניקח את הליכוד וכחול לבן לבד, על כל נושא שבעולם תמצא לפחות 10 מתנגדים בנחרצות מהמפלגות האלה.

ליצמן פנאט מטורלל הרבה יותר מדרעי, הוא כנראה מאמין בכל לבו שלפיד הוא אכן האנטימויזס או משהו כזה ונשלח לפה להביא חורבן על עמישראל.

דרעי, מצד שני, הוא יצור של אינטרסים. לא הייתי מתפלא אם כל ערב בבית הוא מקלף בשושו את הכיפה והזקן, מחליק לוואנזי של פיקאצ'ו ונכנס לקרוא בטמקא כמו כולם, לא ב "כיכר השבת". כמובן שסתם הגזמתי לצורך העברת הנקודה, אבל אם הבחירה היא בין להישאר בחוץ ללהתקפל מול לפיד, הוא יתקפל בהחלט.

ללפיד יש קוים אדומים (וזה אחד הדברים שאני מעריך אצלו, הם לא זזו יותר מדי בתקופה הקצרה שלו בפוליטיקה), כל עוד אתה לא חוצה אותם- הוא יודע להיות גמיש כמו מדריכת יוגה אסייתית.

1. ליצמן, כמו ליברמן ולפיד, וגנץ כדי לאחד את השורות צריך "אויב", לחלקם זה ביבי, לחלקם זה "החרדים" לחלקם זה לפיד.

2. את רמת האמינות של החרטא הזה אפשר לבחון בקלות - ליברמן בנה את כל הקמפיין הזה נגד החרדים, אבל הם לא תקפו אותו ממש, בטח לא עשו נגדו קמפיין אלא נגד לפיד, למה? כי ליברמן שיתף איתם פעולה בעבר וישתף איתם פעולה בעתיד. לפיד דיי שרוף אצלם (אפילו שלקראת הבחירות הקודמות עשה קולות של השלמה עם החרדים).

3. ליצמן ודרעי לא כל כך שונים, לדרעי פשוט יש פחות בושה.

4. הקווים של לפיד זזים ביחד עם הדעות שלו, ושניהם זזים לפי כיוון הרוח בניסיון לגרוף מנדטים, כמו ילד עם רשת שמנסה לתפוס פרפרים, הבעיה שיש לו חור ברשת, כל פרפר שהוא תופס גורם לאחר לברוח דרך החור.

ב) הגוש החוסם הזה לא פוסל שום דבר. יש נתיב די ברור לממשלת ליכוד + ימינה + חרדים + עוצמה לישראל. ליברמן / תל"ם / יש עתיד באופוזיציה.

חוסן לישראל, עוצמה לישראל זה בן גביר שלא עבר.

גנץ הוא לא זה שבקרוב יועמד לדין בכל מיני פרשיות וממילא כחול לבן הוקמה להחליף את הקיסר הנהנתן, לא לתת לו כוח אינסופי לשרוף את המדינה עבור הכיסא שלו.

מזכיר שגנץ עמד בראש חברת סייבר שעמדה לקבל 50 מיליון שקל (ובפועל קיבלה 5 מיליון כבר) ממשטרת ישראל על מערכת שמכילה מידע רגיש על אזרחים, בהליך מזורז ללא מכרז, בניגוד לחוק, ששרתי החברה ישבו ברוסיה, מכל אופציות הענן שיש בעולם, AWS, Azure IBM Cloud, HP Cloud וכו' בחרו לשים שרתים ברוסיה.

לא הייתי מעלה את עניין גנץ ובעיות משפטיות, זה ההוא שיושב בבית מזכוכית וזורק אבנים.

אני בעד שתהיה מערכת בחירות שלישית, רביעית, חמישית ושישית במידת הצורך. אם זה מה שצריך בשביל לזעזע את המדינה הזאת מהיסוד ולהביא לשינוי בשיטת הבחירות. אחרת אנחנו לעולם לא נשתחרר מהסטטוס-קוו ופולחן אישיות שהתפתח סביב נתניהו.

תזכור שבממשלת מעבר מישהו קבע (באופן לא חוקי בעליל) שצריך להימנע משינויי חקיקה שאינם דרושים.

ונראה לי שהאמת היא שהפולחן אישיות סביב נתניהו הוא בעיקר נגד נתניהו, לא בעדו.

מיעוט אפילו מבוחרי הליכוד בוחרים "רק ביבי", הרוב בוחרים "למרות ביבי", לדעתי יש סיכוי טוב אפילו שמישהו אחר בראשות הליכוד היה מביא יותר מנדטים, אבל זה בעיה של מתפקדי הליכוד שבוחרים לעצמם יו"ר.

יש הרבה אנשים (כולל אותי) שהיו מעדיפים להצביע לכחול לבן אם לפיד לא היה חלק מהחבילה. הסיבה שנתניהו ממשיך להבחר נובעת מחוסר היכולת (המביך) של המרכז-שמאל להציב אלטרנטיבה ראויה, כבר עשור שלם. אם האופציות הן נתניהו / גנץ-לפיד / פרץ / ברק - אז כולן גרועות, אבל נתניהו (לדעת רבים, מסתבר) היא האופציה הגרועה פחות.

כבר נאמר שבדמוקרטיה בד"כ בוחרים את הכי-פחות-גרוע.

שזה קצת עדיף מאשר שיטות שבהם לא בוחרים בכלל.

כנראה כל האשדודים/אשקלונים/שדרותים שנאלצו לגדל דור ילדים בממ"ד (!!!) יודעים יותר טוב.

מה הפתרון שלך לעזה? כי חוץ מהמחנה הדמוקרטי שאומר שצריך "הסדרה" (ולא ברור איך זה ימנע מהילדים להצטרך להיות בממ"ד, על זה הם לא עונים), ואולי בן גביר שמהצד השני רוצה לתקוף חזק יותר, כל השאר הם סטטוס קוו למצב הקיים.

יצא לי כבר לקרוא בפייסבוק שבעצם יש רוב, כי אם מעיפים את קולות הערבים (המחבלים ועוד כמה מילים) אז בעצם יש לביבי רוב וזה מה שנחשב.

אתה מתכוון לאלה שאומרים לא לספור אותם עם הממליצים של גנץ?

ושלא תחשוב שטיבי הפך ימני והוא ממליץ של ביבי

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=576693&forum=scoops1&viewmode=all

אם מישהו אשם שמעיפים את קולות הערבים - זה קודם כל הערבים, הם רבים בינם ובין עצמם מי אנטי יותר לכל המפלגות היהודיות.

עודה רק זרק שאולי הם ייכנסו לממשלה ו-5-6 אחרים רבו על הזכות לתקוף אותו ולומר שהוא מייצג רק את עצמו אפילו לא את חד"ש.

א. למה ברק ברשימה שלך? בגלל העבר? גם ככה לא היה לו סיכוי, עכשיו... הוא מספר 10 ברשימה של המחנה הדמוקרטי. 10. הם יקבלו 5 מנדטים. ברק גם לדעתי לא היווה איום, סתם בא לעשות רעש.

ברק במקום 10 לא מסיבות שהוא בא לעשות רעש, הוא הרי יו"ר ישראל דמוקרטית, הסיבה שהוא במקום 10 זה לא כי הוא לא מוביל (עובדה שבהצגת החיבור הופיעו הוא, שפיר והורוביץ), אלא רק כי חששו שרמטכ"ל לשעבר יבריח מצביעים ערבים.

האמת שצדקו ובשביל זה לא משנה אם הוא מקום 10 או לא, מר"צ והמחנה הדמוקרטי עם בערך אותם מנדטים. את מה שהביא (אם הביא) ברק את יאיר גולן, הם גם הבריחו.

ב. זה היופי של ביבי, בנה דימוי של בלתי ניתן להחלפה. בדיוק הסיבה להעיף אותו.

אתה מכיר מישהו שמכין את המחליף שלו? בכלל בחיים לא רק בפוליטיקה.

למה לפיד מכין את המחליף שלו? אה שכחתי, הוא בעצמו קובע מי יהיה באיזה מיקום.

אולי גנץ מכין לעצמו מחליף? אה, לא, גם הוא קובע בעצמו מיקומים.

רגע רגע אולי במפלגת העבודה? אה, וואלה, אצלם עורפים את הראש 11 חודשים אחרי הבחירות, כל בחירות...

אולי בבית היהודי? להמשיך?

יש המון ליכודניקים שנטשו. החל ממוכרים ובכירים כמו דן מרידור, ועד לסתם חברים שרק לפני שלוש שנים היו מספרים לי שביבי אדיר ואתמול הצביעו כחול לבן. הליכוד גם ירדו במספר המנדטים, בטח בהתחשב בזה שכחלון הצטרף אליהם.

לכחלון יש והיה משקל סגולי של אולי 2 מנדטים, רק לפני 4 חודשים בקושי עבר אחוז חסימה.

ביבי לקח אותו כי גם ככה יש לו שריונים ומבחינתו להוסיף עוד 2 מנדטים אליו זה מצוין.

נ.ב לגבי ברק: הנסיגה מלבנון אולי לא היתה מושלמת, אבל היא בהחלט היתה חיונית. ואני לא מעריץ גדול שלו, אבל לפחות היה לו האומץ לפעול, ולא רק לזרום עם הזרם ולהעביר את הזמן.

אומץ לפעול בניגוד מוחלט לכל הגיון, לא צריך בשביל זה אומץ, רק טימטום, ורצוי גם ביטחון עצמי מופרז.

יש סיבה שהוא לא השלים שנה בתור ראש ממשלה.

אני מעדיף מישהו שיזרום עם הזרם ויעביר את הזמן מאשר מי שיגרום יותר נזק מתועלת.

בהשקעה כלכלית, אתה מעדיף קרן שתביא לך תשואה שלילית או קרן שתתן לך רווח אפסי (וזה בהנחה, כנראה לא מבוססת מאוד, שביבי מביא רווח אפסי).

אנדרסטייטמנט המאה, לפחות בינתיים. כן, צה"ל היה צריך בסופו של דבר לצאת מרצועת הבטחון. האופן שבו זה נעשה הוא כתם על ההיסטוריה של מדינת ישראל. אני עוד זוכר את התמונות המבישות של אנשי צד"ל ומשפחותיהם בורחים לכיוון גבול ישראל רק כדי לגלות שהוא סגור בפניהם.

זה מה שהפריע לך? לא נניח שהשאירו ציוד סודי שם? מפות, שמות, רשימות של צד"לניקים, אמל"ח, מדים, מה לא?

שים לב לכוכבי העלית של המהלך הצבאי אולי אחד המפגרים בתולדות צה"ל, ברק, מופז, אשכנזי, קפלינסקי וגנץ.

4 רמטכ"לים, 3 מהם היום בפוליטיקה, אחד היה כבר בפוליטיקה, וסגן רמטכ"ל אחד (שראינו בדיוק מה הוא שווה אח"כ בבטר פלייס)

https://www.maariv.co.il/news/military/Article-639783

לילה לפני הנסיגה נפגשנו עם בני גנץ במרג' עיון. הוא אמר: ‘אתם חשובים לנו. תישארו איתנו עד הסוף. תקבלו משכורת'. ישב לידי קצין מהשב"כ של צד"ל. הוא לחש לי: ‘אמרו לנו לעזוב הלילה'. אמרתי לגנץ: ‘בני, אל תדבר יותר. נגמר הסיפור'".

...

אנשי צד"ל התמוטטו כי גנץ וקפלינסקי לא נתנו למפקדים שלהם פקודות ולא אפשרו להם לירות על חיזבאללה, שהשתלט על המוצבים שלהם. אם היו מפעילים מחלקה של נגמ"שים עם שלושה טנקים היו מונעים את ההתמוטטות. פגז אחד היה עוצר את המעבר של הקו האדום. התחקירים של צה"ל היו כיסוי תחת. את מה שקרה באמת צה"ל לא חקר".

מינימזר, אני מתעב את לפיד ולא הייתי מצביע לו בחיים. אבל זה לא רלוונטי. כחול לבן הצליחה איתו להפוך למפלגה הכי גדולה בכנסת הנוכחית. זה הישג. ספקולציות כמה עוד היו מצביעים להם בלי לפיד? לא יודע. נראה גם כמה יצביעו לליכוד כשביבי ילך.

המפלגה הכי גדולה לא שווה שום דבר כשלא יכולים להקים קואליציה - שאל את לבני.

הרי סתם בהקבלה היה אפשר לאחד את הליכוד עם ימינה ולקבל נניח 39, זה היה הופך אותם להכי גדולים - עוזר במשהו?

לגבי לבנון - כל נסיגה חד צדדית אחרי כיבוש של שנים רבות יכולה לייצר וואקום. ישראל היא לא באמת המעצמה הצבאית שחלק מאזרחיה רוצים להאמין שהיא. מלחמות התשה עם עם הרוגים, פצועים וסובלים מפוסט טראומה ללא שום תכלית זה לא באמת משהו שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו, וכמו שזה נראה, גם לא מדינות חזקות יותר. השהות בלבנון לא באמת היתה יכולה למנוע את התחזקות החיזבאללה, ובטח לא זו של איראן, ומה שמאפשר את זה זה כנראה בעיקר כסף וחופש פעולה יחסי, שהדרך היחידה למנוע איתו היא עוד מלחמות (בהנחה שאין עם מי לדבר על הסדר).

מזכיר שהמטרה הייתה להעביר לצד"ל את השליטה - משמע לא לייצר וואקום.

השהות בלבנון לא באמת היתה יכולה למנוע את התחזקות חיזבאללה? אתה סתם ממציא, העובדות הן שלפני שיצאנו לחיזבאללה היה בעיקר נק"ל, מאז שיצאנו הם הפכו לצבא חצי-סדיר עם מעל 100 אלף רקטות.

אנשים מצביעים כמו עיוורים למפלגות מסוימות, בלי שהם יודעים בכלל מה הן מציעות.

ממש עדר של מצביעים שטוף שנאה, מישהו עוד היה אומר טיפשים

למפלגות מסוימות? ולמפלגות אחרות לא מצביעים כמו עיוורים?

איזה מפלגות אלה שמצביעים להם אוטומטית ואלה שלא?

כנראה שאפילו לא ביבי, אבל לגבי ההתחלה הוא צודק, כמה קיבלו הליכוד וכחול לבן זה אנקדוטה לא רלוונטית.

רלוונטי שהיה אמור להיות ליכוד + כולנו + חרדים + ישראל ביתנו + איחוד מפלגות הימין וזה מעל 61 (כשכל המפלגות האלה הצהירו על תמיכה בביבי), ורק ליברמן עשה אחורה פנה פתאום.

מהצד השני היה אמור להיות כחול לבן + העבודה + מר"צ ואולי חד"ש-תע"ל שלא מגיעים אפילו ל-50.

אז אם מסתכלים על זה ככה אז כן זה היה הכרעה די ברורה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "היה אמור להיות"? כולנו וישראל ביתנו הם לא ליכוד (טוב, כולנו הם כרגע כן, אבל רק כי כחלון תולעת....)

כפי שנתניהו עצמו הוכיח (יו גבאי, ממצב אחי? ת'בא לממשלה?) גושים זה שקר לא רלוונטי, האינטרסים עולים על הכל.

חוץ מזה שאני מדבר על ההצהרה "העם בחר ליכוד", לא "העם בחר ימין", למרות שגם זו לא הכי מדויקת- אתה יודע טוב כמוני שלכל הגוש החרדי לא מעניין את קצה הציצית מי ראש הממשלה ומה השיוך הפוליטי שלו, כל עוד הוא נותן להם את מה שהם רוצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוסן לישראל, עוצמה לישראל זה בן גביר שלא עבר.

לא :)

בן גביר זה עוצמה יהודית. עוצמה לישראל הייתה המפלגה של בן ארי ואריה אלדד. שנינו פספסנו קצת.

לגבי לבנון, לא היה דבר אחד שהתבצע שם כמו שצריך. עם זאת אני נאלץ להפריד בין מידת האחריות של הדרג הצבאי לזו של הדרג המדיני. גנץ בסופו של דבר מילא פקודות, כמו גם המפקד שלו (שאול מופז) שאף התנגד לנסיגה. מי שאחראי על הבזיון הזה באופן בלעדי הוא אהוד ברק, שהיה ראש הממשלה ושר הבטחון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "היה אמור להיות"? כולנו וישראל ביתנו הם לא ליכוד (טוב, כולנו הם כרגע כן, אבל רק כי כחלון תולעת....)

כפי שנתניהו עצמו הוכיח (יו גבאי, ממצב אחי? ת'בא לממשלה?) גושים זה שקר לא רלוונטי, האינטרסים עולים על הכל.

חוץ מזה שאני מדבר על ההצהרה "העם בחר ליכוד", לא "העם בחר ימין", למרות שגם זו לא הכי מדויקת- אתה יודע טוב כמוני שלכל הגוש החרדי לא מעניין את קצה הציצית מי ראש הממשלה ומה השיוך הפוליטי שלו, כל עוד הוא נותן להם את מה שהם רוצים.

היה אמור להיות = ליברמן הצהיר שיתמוך בנתניהו, ואפילו עשה את זה מול הנשיא, ביבי קיבל 61 ממליצים, אחר כך עשה פרסה.

ורק אז בנסיון למנוע בחירות ביבי הזמין את גבאי, כמו שהוא כנראה ינסה למשוך את העבודה עכשיו.

מפלגות הלווין של הליכוד הצהירו שיתמכו בנתניהו ומי שבוחר בהם בוחר בנתניהו.

באותן בחירות גבאי עד הסוף הצהיר שהוא מועמד לראשות הממשלה לצורך ההקבלה.

לא :)

בן גביר זה עוצמה יהודית. עוצמה לישראל הייתה המפלגה של בן ארי ואריה אלדד. שנינו פספסנו קצת.

לגבי לבנון, לא היה דבר אחד שהתבצע שם כמו שצריך. עם זאת אני נאלץ להפריד בין מידת האחריות של הדרג הצבאי לזו של הדרג המדיני. גנץ בסופו של דבר מילא פקודות, כמו גם המפקד שלו (שאול מופז) שאף התנגד לנסיגה. מי שאחראי על הבזיון הזה באופן בלעדי הוא אהוד ברק, שהיה ראש הממשלה ושר הבטחון.

עוצמה יהודית זה לא גילגול של עוצמה לישראל? חחחח

לגבי לבנון יש Plenty of guilt to go around, אם כי כמובן שהחלק הארי באשמה נמצא בכיס של ברק.

זה פשוט משעשע שכל הזמן מוכרים לנו את כחול לבן כשלושה גנרלים עם מאות שנות נסיון צבאי, אבל שניים מהם שקועים עד צוואר בבושה הזו שנקראת הבריחה מלבנון.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השהות בלבנון לא באמת היתה יכולה למנוע את התחזקות חיזבאללה? אתה סתם ממציא, העובדות הן שלפני שיצאנו לחיזבאללה היה בעיקר נק"ל, מאז שיצאנו הם הפכו לצבא חצי-סדיר עם מעל 100 אלף רקטות.

ואיך ישיבה במוצבים ברצעות הבטחון הייתה מונעת את זה? אני לא ״ממציא״ כי אי אפשר לדעת מה היה קורה.

אני לא יודע אם אתה חושב שישראל היא מעצמה צבאית אדירה או לא, אבל אני יודע שאתה מחזיק בעמדות יותר ניציות משלי מן הסתם, ואני בטוח שנסיגה משם היתה חיונית. לתהווכח על מה היה קורה אם, אפשר עד מחר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ישיבה במוצבים ברצועת הביטחון מנעה מחיזבאללה לאסוף רקטות לפני הבריחה?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט משעשע שכל הזמן מוכרים לנו את כחול לבן כשלושה גנרלים עם מאות שנות נסיון צבאי, אבל שניים מהם שקועים עד צוואר בבושה הזו שנקראת הבריחה מלבנון.

הדבר היחידי שלא היה ראוי בנסיגה מלבנון היה הטיפול בצד"ל. כל השהות שם הייתה מיותרת ונמשכה שנים ארוכות של דם ומאמץ. ישיבה על הפס בדרום לבנון לא היה נותן לישראל יכולת ממשית למנוע התעצמות של חיזבאללה מאחר והגבול הימי והסורי הרי פתוח לגמרי מצפון, מזרח ומערב. הבעיה בישראל שראשי הביטחון נגועים בקונספציות תבוסתניות. אני שומע למשל את גיורא איילנד מדבר וחוטף חלחלה. ישראל לא יודעת לגבות מחיר על הפרת ריבונותה ותקופנות כלפיה ואומנם יש הרתעה אבל נדמה לכולם שהיא קצת יותר הדדית ממה שצריכה להיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...