Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 56.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4607

• SlowRide

4426

• פינדר

3481

• m3x7r3m3

2926

66 אלף מלש"בים שלא מתגייסים..

מבחינתם, אם כולם ייצאו מחר מעזה וייכנסו לישיבות, החמאס ייעלם מעצמו,  וזה  בדוק. 

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Supertigre כתב:

אני שומע עכשיו צעירים בני 16 חרדים, הם בהחלט נשמעים כמו נפגעי כת, כת שאנחנו מממנים אותה. 

לא סתם חרדים. ישיבת פוניבז. העילית של החרדים (מהצד הליטאי).

אחד מהם מקשקש על זה שנרצחו החוגגים החוטאים מהנובה ושלישובים שומרי שבת לא נכנסו.

על זה נאמר, תלמיד חכם שאין בו דעת נבלה טובה הימנו.

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, David32 כתב:

ערבים.

אנשים חולים פיזית.

אנשים חולים נפשית.

אנשים עם עבר בעייתי שלא נמצאים מתאימים למערכת.

עם ישראל, aka עמי, לא מתעסק בשאלה של יעילות או צורך אלא במניע של לא לצאת פראייר. אני אומר את זה בתור מי שבעצמו תמך לגמרי בתזה ״גייסו את כולם, ומי שלא מתאים לצבא שילך לשירות הלאומי״.

כשהתבגרתי (ליטרלי, בגיל - אבל תכלס גם מבחינת נסיון), הבנתי שלהרים מערכות שאמורות לקלוט מאות אלפי מתנדבים-בכפייה, זה מאוד מסובך ומאוד יקר. המערכת הצבאית מכופפת לך את היד בשביל לאלץ משמעת, מי בדיוק יהיה אחראי המשמעת על המתנדב שלא מגיע בזמן לבית התמחוי..?

אז עמי יקים מערכות ניהול, ומשמעת, ותפעול, וכל מה שצריך בשביל שעמי לא ירגיש פראייר. הוא יעשה את זה מעתודות המזומנים הענקיות שקיימות למדינת ישראל שהרי מלכתחילה היא מדינה עשירה מאוד עם התנהלות מופתית, וכמובן שעמי כבר הוכיח פעם אחר פעם שלהרים מערכות ממשלתיות ותהליכים בסקייל זה ה-לחם וחמאה שלו 🙄 (הסרקזם עובר דרך כתב?)

במחילה - אבל הנסיון לפטור בעיית ״אני מרגיש פראייר״ ע״י ״אני אגייס גם אותו בכח״ הוא נסיון ילדותי, של אנשים שלא חושבים כמה צעדים קדימה. ושוב, אני עצמי הייתי שם אז אני לא אומר את זה בשביל להקטין אף אחד חלילה. ברגע שחושבים כמה צעדים קדימה מבינים שמדובר בעול כלכלי שאמור לייצר תחושת הוגנות מזוייפת, מזוייפת - כי הרי אין שום הוגנות בכך שפלוני מתגייס לטחון קו ולסכן חייו בגולני, ואלמוני מתנדב 10-4 בתור פקח איפשהו.

מערכות התנדבות בכפייה יכולות לעבוד אם יש אוכלוסיה הומוגנית מספיק, אינדוקטרינציה המהללת את המשרתים ומייצרת איזשהו prestige מסביב לזה, וסיגנלים מהסביבה והעתיד שזה ישתלם לפלוני. אנשים הם אנשים, וככאלו צריכים תמריצים.

הדרך הכי מתבקשת ופשוטה היא דרך אי-/סבסוד והטבות מס. אתה לא מתגייס? אין שום בעיה, תשלם יותר בשביל לממן את אלו שכן. אפשר שההשכלה הגבוהה שלהם תעלה יותר, אפשר שמס הבריאות / ״ביטוח״ לאומי יהיה גבוה יותר, ואפשר עוד הרבה דברים. כן, זה אומר בהכרח שלעשירים זה יפריע פחות מאשר לעניים, מה לעשות אלו החיים.

יש קטע כזה בישראל במסגרתו אם עד כה עשינו איקס, אז אין שום דרך לדמיין את המציאות לאחר שמשנים את זה ועושים במקום זה וואי. אומת הסטארטאפ ואלופת האלתור - שחרדה משינויים, איזה קטע.

בכ״א כל הנ״ל הם דיבורים באוויר, אין לאנשים הבנה כלכלית ואין את היכולת לצאת מפריזמת ה״לא אהיה פראייר״, בטח ובטח שאין את הרצון להסתכל על דברים קיימים ולדמיין מציאות שונה. החרדים ימשיכו להשתמט, החילונים ימשיכו לשרת, וביבי ימשיך למוטט. 

~

היום בבוקר דיברתי עם סניור דירקטור שכבר שנתיים מנסה לשכנע את אשתו לעשות רילוקיישן, סוף סוף היא הבינה, מכרו את הבית מיד ועובד על המעבר. אני מנהל שיחה בשבת בבוקר עם גבר בן 50 עם קול שבור על סף דמעות, איך כשהוא הולך ברחוב הוא בודק טוב מה קורה מסביב ואיך הילדה בחרדות מהטילים 😔

במקביל קראתי בקארספורום מישהו המתגאה על כך שהעיר שלו הופכת לענייה יותר בזכותו 🤢

• אהבתי 3

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, oryo כתב:

מערכות שאמורות לקלוט מאות אלפי מתנדבים-בכפייה, זה מאוד מסובך ומאוד יקר. המערכת הצבאית מכופפת לך את היד בשביל לאלץ משמעת, מי בדיוק יהיה אחראי המשמעת על המתנדב שלא מגיע בזמן לבית התמחוי..?

יש כבר מערך כזה, רשות השירות הלאומי-אזרחי. אל תשכח שכל מתנדב בשירות הלאומי עובד במקום בו יש אחראי/מנהל, הוא האחראי על זה שיגיע בזמן וימלא את תפקידו. בכל מקרה, זה ממש לא מכשול.

אם מדינת ישראל חפצת חיים, היא חייבת לפרק שתי כתות שיש כאן כיום, זו החרדית וזו של הציונות הדתית. בשני המקרים מדובר בסכנה הקיומית הגדולה ביותר למדינה. אני כלל לא בטוח שניתן לפרק באמת, זה תהליך של עשורים, ולכן לא בטוח שיש עתיד לחילוניים במדינה הזו. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, oryo כתב:

עם ישראל, aka עמי, לא מתעסק בשאלה של יעילות או צורך אלא במניע של לא לצאת פראייר.

לא לצאת פראייר? לפי הצעת חוק שהודלפה קצינים יצטרכו לעשות קרוב ל-3 חודשי מילואים בשנה. אז כנראה חוסרים אנשים. למה מישהו יעשה מילואים בלי לדבר על יסכן את חייו ומישהו אחר באותו זמן יגרד את הביצים? גם מס הכנסה הם לא חייבים לשלם? אז אולי במושגים שלך זה לא לצאת פראייר, אצלי זה נקרא שוויון בנטל.

לפני כשעה, oryo כתב:

הבנתי שלהרים מערכות שאמורות לקלוט מאות אלפי מתנדבים-בכפייה, זה מאוד מסובך ומאוד יקר.

למה מתנדבים? חוק גיוס חובה לא מדבר על התנדבות. כל הלא חרדים הם מתנדבים? במחלקה שלי מישהו ירה לעצמו ברגל כדי לצאת מהחטיבה. אחד אחר התחתן כי שמעה שלא מחזיקים נשואיים בגולני. אז מערכת שקולטת מאת אלפי לא מתנדבים בכפייה כבר קיימת. שמה צה"ל.

לפני כשעה, oryo כתב:

במחילה - אבל הנסיון לפטור בעיית ״אני מרגיש פראייר״ ע״י ״אני אגייס גם אותו בכח״ הוא נסיון ילדותי, של אנשים שלא חושבים כמה צעדים קדימה.

כל עוד ישנו חוק גיוס חובה ואין צבא התנדבותי/מקצועי את כולם מגייסים בכוח. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, oryo כתב:

במחילה - אבל הנסיון לפטור בעיית ״אני מרגיש פראייר״ ע״י ״אני אגייס גם אותו בכח״ הוא נסיון ילדותי

כשהם היו בסך הכל 10 אחוז מהאוכלוסייה, היית יכול לקרוא לזה ככה. עכשיו הם חמישית מהאוכלוסייה ויש מחסור אמיתי. מזמן לא עניין פופוליסטי של רגשות.

כרגע למי שלא מוכן לתת להשלכות אין השפעה עליו. ההטבות של חיילים משוחררים לא מעניינות אותו. יותר חשוב לו ללכת לכולל. מה תעשה לו? אי אפשר למסות מישהו שמרוויח מינימום או פחות מזה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח שחסרים אנשים, בטח היום, כשמדברים על זה שירצו להקים עוד אוגדות סדירות וכו׳.

אפשר לדמיין רגע מה קורה במדינת ישראל יותר קטנה, בה אין מיעוטים דתיים ואתניים. האם לבעיית המחסור בכוח אדם יש פתרון? לא. חוץ מאולי אירגון מחדש בצבא, שיחתוך כמה יחידות טכנולוגיות מיותרות, אולי את גלצ ותיאטרון צהל (לא יודע אם זה יעזור בכלל), ומיצוי טוב יותר של הפול הקיים - כלומר הפסקת מתן פטורים וכו׳.

עכשיו אפשר לחזור למציאות. יש סיכוי קלוש כזה או אחר לייצר יחידות בסגנון של נצח יהודה (אם כי גם איתם היו בעיות אבל ניחא), ולגייס אליהן את אלפי הבטלנים מהמגזר החרדי שהיום לא עושים כלום. מכיוון שאנחנו לא אריתריאה, ולא ברית המועצות, אין לנו יחידות nkvd שיכריחו את המגוייסים החרדים להלחם, הנזק עלול להיות רב מהתועלת. וכדי שכל המהלך הזה יעבוד, הוא יצטרך לקבל את ברכת הרב הרלבנטי מכל כת חרדית שיש כאן. וזה לא יקרה. וזה משהו שחייבים להפנים. ההבדל בין היכולת לקחת עוד אלפי בני אדם ולזרוק עליהם מדי ב׳ ולהגיד ״הנה״, לבין לייצר עוד יחידות מתפקדות הוא עצום. ישראל יכולה אולי לעשות את הצעד הראשון. לא בטוח שאת השני.

ומכאן חוזרים להתחלה. צריך להפנים שהפול הקיים זה הפול הקיים. ככה זה. זו המדינה. ישראל לא הצליחה, גם לא ניסתה, לבנות לאומיות ישראלית. ומה-10 מיליון בני אדם שיש כאן רק 6-7 מיליון הם ציוניים. השאר לא. חלקם יהודים. חלקם ערבים. זה לא כ״כ משנה. לא אלו ואלו לא ימלאו במאסות שלהם את השורות. אם יכריחו אותם, לא ברור מה יעשו, ונגד מי יכוונו את הנשק שיחולק להם. ואולי עדיף לא לגלות.

מה שאפשר וצריך לעשות, זה לתגמל אחרת את מי שכן מתגייס ולייצר מערכת יחסים אחרת עם מי שלא. 

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובה, אבל חובה לפרק את הכת. שמענו בראיון איך הצעירים החרדים מדברים, מישהו הרי מלמד אותם לחשוב כך, מישהו שאנחנו משלמים לו את המשכורת. 

אנחנו ממש לא חייבים להיות חברה מיליטנטית ולחזור לימים בהם אלופים היו הסלבריטי בכל מסיבה, אבל גם צריך איזון כולל במדינה אותו אני לא חושב שנוכל להחזיר. זה מתחיל, לדוגמה, בחברת כנסת ששיקרה על היותה דתיה והיא עדיין בכנסת, זאת לעומת ראש שב"כ לשעבר שיצא מהכנסת כי שיקר שהיה קרבי רק מהבושה שלא להיות קרבי. זה גם ממשיך לתוכניות מעוררות בחילה, כמו זו שערוץ 13 רוצה לשדר על פליליסטיות פח אשפה אנושי שמתלהבות מהמיליונים שהן מרווחיות מייצוג של משפחות פשע. אני מזכיר את זה כי גם בחברה החילונית יש המון שמקבלים פטור בקלות כי לשרת נחשב לדבר נחות שלא בזמן מלחמה. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יותר קל להתנתק מהכת מאשר לפרק אותה. ככה היא תתפרק מעצמה.

תתגמל יותר את מי שרוצה לשרת, אבל במקביל תטיל סנקציות משמעותיות על מי שלא, בלי קשר חרדי או חילוני. מכיוון שאי אפשר לאיים על עניים בעוני, זה לא צריך להיות רק כלכלי. ומכיוון שאתה לא רוצה בצבא אנשים שנמצאים שם רק כי הם פוחדים ללכת לכלא, הדבר היחיד שאפשר להשתמש בו זה זכויות אזרחיות מסויימות כמו הצבעה. 

הרי בלי זה, המנהיגים שלהם יאבדו הכל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

ומכאן חוזרים להתחלה. צריך להפנים שהפול הקיים זה הפול הקיים. ככה זה. זו המדינה. ישראל לא הצליחה, גם לא ניסתה, לבנות לאומיות ישראלית. ומה-10 מיליון בני אדם שיש כאן רק 6-7 מיליון הם ציוניים. השאר לא. חלקם יהודים. חלקם ערבים. זה לא כ״כ משנה. לא אלו ואלו לא ימלאו במאסות שלהם את השורות. אם יכריחו אותם, לא ברור מה יעשו, ונגד מי יכוונו את הנשק שיחולק להם. ואולי עדיף לא לגלות.

זה אומר שאדוני מוכן להתגייס 90 יום בשנה?

או שאתה מניח בעודך יושב על הכיסא המשרדי שלך שכל ה"פול" הנוכחי שלך יקפוץ על המציאה?

הרי מוסבר שכבר עכשיו יש מצוקת כח אדם. אם יקשיחו - "הפול" יירד בחצי אם לא יותר.

רוח ההתנדבות שראית באוקטובר 2023 כבר לא תלווה אותך ב-2024, וזה הולך להתפוצץ לצבא בפנים.

אין לי ספק בכלל שהאתגר האמיתי בפתיחת חזית מול חיזבאללה היא ראשית כל מצוקת כח האדם שלנו, ואולי שניה לה מלאי האמל"ח שנותר במחסנים.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

מה שאפשר וצריך לעשות, זה לתגמל אחרת את מי שכן מתגייס ולייצר מערכת יחסים אחרת עם מי שלא. 

איך מתגמלים מי שמוכן לאבד את חייו למען הרעיון ועושה זאת בהתנדבות?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Ziv כתב:

זה אומר שאדוני מוכן להתגייס 90 יום בשנה?

או שאתה מניח בעודך יושב על הכיסא המשרדי שלך שכל ה"פול" הנוכחי שלך יקפוץ על המציאה?

תוכל, בבקשה, להפנות אותי לשורה הספציפית איפשהו בפוסטים שלי שמתייחסת למצב הנתון כ״מציאה״ ולו ברמיזה? 

לפני 5 דקות, Ziv כתב:

הרי מוסבר שכבר עכשיו יש מצוקת כח אדם. אם יקשיחו - "הפול" יירד בחצי אם לא יותר.

אה טוב. מוסבר. איך לא ראיתי את זה קודם? בבקשה. צודק. סליחה. אדוני הולך ללבוש את מדי הב׳ שלו, לעבור ברחובות בני ברק ומודיעין עלית, להעמיס בני 18 חרדים על משאיות, לשים אותם בבקום וללמד אותם להיות חיילים ציוניים פטריוטים? גם את בני ה-18 הערבים? בוא. ספר איך זה נראה. תן בראש. כי במציאות מדינת ישראל לא הצליחה לאכוף אפילו את סגר הקורונה לא שם ולא שם, כמו שאתה בטח זוכר. אז לאן ההתלהמות שלך מקדמת אותך? ומול מי?

לפני 7 דקות, Ziv כתב:

איך מתגמלים מי שמוכן לאבד את חייו למען הרעיון ועושה זאת בהתנדבות?

מי שמוכן לאבד את חייו למען הרעיון לרוב לא זקוק לתגמול. זה כוחם של רעיונות. כל הקונספט של מדינות לאום מבוסס על זה פחות או יותר. כי בגדול לרובינו יש אפשרות לא להיות כאן.

המדינה יכולה לשלם יותר לחיילים, היא יכולה, אולי, אני לא יודע, באמת לחלק קרקעות, היא יכולה לממן לימודים מעבר לפיקדון. היא יכולה גם לתת פחות, הרבה פחות, למגזרים לא יצרניים. ובוודאי, כל זה לא ייצר פתרון הרמטי. אין כזה למדינת לאום מפוררת, בה במקרה הטוב חצי מהאזרחים מרגישים שייכות לאומית כלשהי וחצי לא. 

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא רוצה לתרום ולהיות חלק מהחברה לא אמור לקבל כלום מהחברה. כלום. לא קצבת ילדים, לא ביטוח לאומי, לא אוכל ולא קורת גג. שיעמוד באמצע הרחוב ויתפלל שייגמר הגשם.

אם הילדים שלו יראו לאיזה חרא אבא שלהם הכניס אותם אולי הם יקבלו שכל.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...