Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

יותר מדי מתחשבים ב"רגשות" שלהם.

לא ראיתי שמתחשבים ככה ברגשות של חילוני שסיים י"ב.

לא ילך לצבא יכנס לכלא. לא שואלים אותו יותר מדי.

לא מבין למה זה לא הקו עם החרדים. למה צריך לעשות להם צבא מיוחד?

זה הצבא וזאת המסגרת. 

בסוף מי שיפגע אילו הנשים שלא יוכלו לעשות צבא וחילוניים שיכפו עליהם את הדת בצבא בפקודה.

גם אז זה לא יהיה צבא העם. 

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4603

• SlowRide

4425

• פינדר

3477

• m3x7r3m3

2926

אף אחד לא שאל אותי או את אשתי אם אנחנו רוצים לשרת.

גם הבן והבת שלי קיבלו צווי גיוס בלי אופציה לוותר.

הבת שלי לא יכלה לשקול אולי לעשות שירות לאומי.

ואף אחד לא מתאים את הצבא לדרישות שלי ושל הילדים.

חלאס. כמה אפשר לסחוב?

• אהבתי 4
  • רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פינדר כתב:

יש מחסור חמור בחיילים. בלוחמים. במפקדים.

יש חוק שעומד להרחיב את ימי המילואים לעד שלושה חודשים בשנה לקצינים.

אתה באמת חושב שאפשר להמשיך כך?

עד עכשיו הגישה הייתה שאין באמת צורך בחיילים מקרב החרדים. המציאות השתנתה.

בן של חבר טוב שלי נמצא עכשיו במסלול ייעודי של קציני קשר. שוקל ברצינות לחתום ויתור. שואל, מי יעסיק אותי אם אצטרך לעשות מילואים שלושה חודשים בשנה? יש לך תשובה טובה בשבילו?

כמה חיילים חסרים? כמה מלשבים יש בכל שנה וכמה מקבלים פטור?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פינדר כתב:

יש חוק שעומד להרחיב את ימי המילואים לעד שלושה חודשים בשנה לקצינים.

אתה באמת חושב שאפשר להמשיך כך?

אין מצב שזה עובר. לא ברור לי איך עסק יכול להתנהל כלכלית עם עובד/בעלים קצין. 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שזה יעבור, המלך כבר זרק בנאום קונטרה שלו לגלנט שצריך לשנות את החקיקה בהקשר הזה.

...

לא חושב שזה בכלל משנה כמה מלשבים יש מקרב הלא חרדים, ואיזה אחוז מהם מתגייס. את בית הזונות שעושים החרדים בכל אבל כל תחום אפשרי צריך לסגור אתמול. כמעט כל כיוון שממנו נבחן את זה יהיה נכון. ומכיוון שכמו שמלמדים הפוסטים של הנציגים שלהם כאן, יש להם קושי אמיתי ופערי ידע, שלא מאפשרים להם להבין למה חברה פרזיטית, לא יצרנית ופרימיטיבית לא יכולה להתקיים לאורך זמן בלי להפיל את מי שמממן אותה, זה יכול להגיע רק בכח. ואני, בתור האדם האופטימי שאני, לחלוטין מאמין שהיום שבו זה יקרה, והסבסוד הגורף של הפרזיטים יעצר הוא די קרוב. ונראה לי שהיחידים שעדיין רואים בזה תופעה חיוביות, חוץ מהחרדים עצמם, זה ליכונדיקים. אולי חרדלים מהסוג של סמוטריץ׳, שלא עובר כרגע את אחוז החסימה. ודי זהו. 

אני לא יודע אם בסוף יהיו יותר מתגייסים חרדים. אולי לא. כמו שכתבתי המון פעמים, חרדים הם לא ציונים, מדינת ישראל מעניינת אותם כארנק בעיקר. גם אחרי כל הדיבורים הריקים מתוכן על ״כולנו״, החרדים כקבוצה עצומה לא באמת התגייסו לשום דבר שתורם ליכולת של ישראל לנצח או בכלל נהל את המלחמה כרגע. ואת רף הציפיות מהם צריך להציב בהתאם. שלא יתגייסו. שלא יהיו ציונים. פשוט האסימון שזה המצב צריך ליפול. והיחס, קודם כל הכלכלי, אליהם צריך להיות בהתאם. 

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, asix כתב:

יותר מדי מתחשבים ב"רגשות" שלהם.

לא ראיתי שמתחשבים ככה ברגשות של חילוני שסיים י"ב.

לא ילך לצבא יכנס לכלא. לא שואלים אותו יותר מדי.

לא מבין למה זה לא הקו עם החרדים. למה צריך לעשות להם צבא מיוחד?

זה הצבא וזאת המסגרת. 

בסוף מי שיפגע אילו הנשים שלא יוכלו לעשות צבא וחילוניים שיכפו עליהם את הדת בצבא בפקודה.

גם אז זה לא יהיה צבא העם. 

העניין הוא שהרבנים והפוליטיקאים האפסים שלהם (שבעיניי הם שונאי ישראל פי 10000 מעופר כסיף) דאגו שהם יהיו כל כך בורים וכל כך מנותקים, שחלקם אפילו לא יודעים שזה המצב.

שאול אמסטרדמסקי עשה כתבה בבני ברק אחרי המלחמה, יושב מולו חרדי בן 18 ומופתע שאותנו מגייסים בכוח. היה בטוח שאנחנו מתגייסים מרצון.

הדבר הראשון שצריך לעשות עם החרדים הוא הקטנה הדרגתית אך מהירה של הקצבאות (בסוף בן אדם בין 50 שלדעתו להודיע מראש על איחור של 10 דק זה תנאים קשוחים לא יכול יום בהיר אחד להכנס לשוק העבודה), והפסקה של מערכת החינוך האוטונומית. שם הכל מתחיל. שם הם לא נחשפים לשום אתגר של העולם האמיתי, חיים בתוך בועה שאחריה בטח שהם לא ידעו כלום, לא ירצו לתרום, ולא יוכלו להיות חלק משוק העבודה.

ותוך שנה-שנתיים, כי מלחמה ומאיתנו רוצים שנשרת חודשים בכל שנה, להתחיל לגייס בכפייה לצבא אמיתי. כזה שמי שבריא הולך להיות לוחם. כזה שאם הוא איחר ב3 שניות הוא ירד ל10.

ממליץ לשמוע את הפודקאסט הקרב על הליבה, הנה הפרק הראשון: https://www.kan.org.il/content/kan/podcasts/p-8127/652302/

יש ארבעה פרקים אם אני זוכר נכון.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא מה עושים היום?

מאות חיילים נהרגו. הדיווחים מדברים על מעל 10 אלף פצועים. צריך למלא את השורות. בטח אם נצטרך להילחם בחיזבאללה במוקדם או במאוחר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, זה פשוט. מטילים סנקציות על חילוניים שלא מתגייסים.

לא מבין את כל התפיסה של החרדים שהם צריכים אזור סטרילי מדברים שמסיחים אותם מהדת כדי שחס וחלילה לא יהיו דתיים.

אם כל דבר מסיח את דעתם והופך אותם לפחות דתיים ( נשים במרחב הציבורי, אוכל בכשרות פחות ממה שאתה רגיל אליה, חילוניים שמדברים על נושאים שונים ועוד) אז הדת אצלהם לא באמת חזקה כמו שמנסים לתאר אותה.

אם הדת הייתה במקום גבוה שום דבר לא היה מסיח את דעתם ממנה והיו יכולים לעשות מספר דברים בו זמנית ולהיות בחברת אנשים שונים מהם מבלי שחס וחלילה יהפכו לפחות דתי.

אם חילוניים סביבם גורמים להם להיות פחות דתי אז הבעיה אצלהם ולא אצל החילוניים. 

כל הדבר הזה שצריך לדאוג להם כל הזמן לאזור נוחות ( ובאותו זמן לדרוס אזור נוחות של אדם ממגזר אחר) עקום מיסודו.

כאשר אזרח נורמטיבי מתגייס הוא מתגייס למסגרת ומתאים את עצמו לאותה מסגרת ולא המסגרת צריכה להתאים אליו.

לא מתאים לך המסגרת - חפש מסגרת ( ולא, ישיבה זאת לא מסגרת) שתתאים לך מבין שלל האפשרויות לשיוויון בנטל לאותה תקופת זמן שחייל משרת בצבא.

אבל די ברור לי שכל עוד ביבי במערכת הפוליטית ( ונתון לחסדיי החרדים כדי לשבת על הכסא) זה לא יקרה.

לגבי המערכת הפוליטית - לדעתי, ואולי דעתי לא תהיה פופולרית, בבחירות הבאות, אם ביבי שוב מנצח כל המפלגות צריכות לשבת תחתיו ולסנדל אותו בכל פינה. יהיה לו הרבה יותר קשה לעשות מהלכים כאשר הם יושבים בממשלה מאשר שהם יושבים בחוץ.

בממשלה הנוכחית זה לא רלוונטי כי יש לו 64 ( כל אחד ישלים את מה שהוא חושב), אבל בממשלה הבאה הוא יהיה זקוק לכל מפלגה כדי לשמור על הכסא וזאת הזדמנות לסנדל אותו בכל דבר שהוא לא לטובת הציבור.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שגנץ טס מחר לארה״ב, למרות שביבי בכה לו בטלפון ש״יש ראש ממשלה אחד בישראל״, זה כבר מהלך טוב. מה ביבי יעשה בדיוק? יפטר אותו?

• אהבתי 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, SlowRide כתב:

אבל כדי שהם ישרתו בצבא צריך להמציא להם צבא מיוחד.

לא באמת. זו כת שנשלטת ע"י עסקנים שמרוויחים מיליונים מהשליטה המוחלטת שלהם על האוכלוסייה שלהם. מקורות ההכנסה העיקריים שלהם זה כסף ציבורי ועמותות שקר שהן למעשה העלמת מס אחד גדולה. תגדע את זה ותראה שהם פתאום כבר לא חייבים את כל השטויות שלהם. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברור שלא, אבל זה עדיין עניין של עשרות שנים עד לגמילה מוחלטת.

אם חסר כ"א בצבא עכשיו, לגייס באיומים כל מיני "צדיקים" ולהכשיר בשבילם את הצבא כדי שיואילו בטובם לשתף פעולה זה בזבוז כסף וזמן.

במקום להתאים את הצבא צריך פשוט לתת תמריצים חיוביים ושליליים יותר משמעותיים.

לחרדי, לקבל קורס פסיכומטרי ומענק שחרור שמכסה שכ"ל באוניברסיטה לא מעניין אותו.

אני באמת מאמין שבמדינה כמו ישראל זכות ההצבעה צריכה להיות רק למי ששירת שרות חובה מלא. זה כמו שלמרות שיש חופש ביטוי, עדיין יש מגבלות מסויימות שנועדו לשמור על חופש הביטוי. אותו דבר עם דמוקרטיה, צריך שיהיו מגבלות ששומרות עליה.

אם החרדים היו באמת מעוניינים רק ללמוד תורה ושיעזבו אותם בשקט, זה לא היה אמור להזיז להם בכלל. אבל מה שהם (המנהיגים שלהם) באמת רוצים זה כח ושליטה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, SlowRide כתב:

אני באמת מאמין שבמדינה כמו ישראל זכות ההצבעה צריכה להיות רק למי ששירת שרות חובה מלא.

שוב, מה עם:

ערבים.

אנשים חולים פיזית.

אנשים חולים נפשית.

אנשים עם עבר בעייתי שלא נמצאים מתאימים למערכת.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

אם החרדים היו באמת מעוניינים רק ללמוד תורה ושיעזבו אותם בשקט,

תראה את הכתבה של כאן על החרדים בעבודות הביניין. כשצריך - פתאום אפשר ללמוד תורה אחרי העבודה. פתאום זה בכלל מצווה של יישוב הארץ.

אני בטוח שy-b יסביר שאלה לא חרדים אמיתיים או משהו.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה ההבדל בין ערבים לחרדים לעניין הזה?

מי שהמערכת לא צריכה אותו או לא יכול לשרת מסיבות רפואיות מקבל פטור. 

איזה עונשים יש היום למי שלא רוצה לשרת? יושב קצת בכלא ומקבל פטור על אי התאמה.

זה מצחיק להתלונן שחסרים אנשים ובמקביל לוותר לכל מי שלא מתחשק לו.

מעניין מה היה פה אם על תשלום מיסים היו מוותרים ככה...

עם כל הכבוד לחרדים שהולכים לעבוד בבניין, זה לא באמת משנה משהו. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, David32 כתב:

ערבים.

אנשים חולים פיזית.

אנשים חולים נפשית.

אנשים עם עבר בעייתי שלא נמצאים מתאימים למערכת.

שיעשה שירות לאומי כמו החרדי. או שלא יצביע.

פטור.

פטור.

אם המערכת פלטה - פטור. אם הוא אבו עלי גבר וואלה אפשר לקנוס אותו איזה 10 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...