Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 4 שעות, airwolf1980 כתב:

שבוחרים עורך דין לא מחפשים את הישר ביותר, להפך מחפשים את הערמומי ביותר שיביא לנו את התוצאה הטובה ביותר בבית המשפט.

יש משפט שאומר "מי שלא נוכל לא אוכל" על אחת כמה וכמה בפוליטיקה.

במישור האישי/מקצועי - שיניתי כיוון מהנדסה לנדל"ן, ואני מכיר היטב את מה שאתה אומר בתחום החדש שלי. יש אנשים שסבורים שסוכן נדל"ן צריך להיות בולדוזר דורס כי רק ככה אפשר להשיג את התוצאה האופטימלית. אנשים שמחפשים ממש בהגדרה אדם לא ישר כי חושבים שככה הוא יערים על הצד שמנגד. 

שטויות. 

אני טוען שהבעיה עם נחשים היא שהם לאו דווקא מכישים רק את הצד השני. 

אפשר להיות מאוד מקצועי, אסרטיבי, ובכלליות טופ פרפורמר גם בלי להיות נוכל. לא צריך להיות גנב בשביל לעשות עסקים כמו שצריך, אפשר (וצריך) אחרת. לא רוצה נוכל בתור מנהיג של כלום, ויש די והותר דוגמאות לממשלות שנשלטות ע"י אנשים מוכשרים שאינם שקרנים ונוכלים סדרתיים ולכן לא ברור לי למה להכריז קבל עם ועדה שרק נוכלים יכולים/צריכים לשלוט. 

• אהבתי 6

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4417

• פינדר

3466

• m3x7r3m3

2926

לפני 16 שעות, korola כתב:

זה משנה

image.png.99090cce061651336274a46e242c3279.png

מה שמוזר אצלך שבתור אדם שלא מאמין באלוהים, בטח לא כיישות חושבת עצמאית כמו אנושית, אתה לוקח סיפור בין אלפי שנים, שנכתב הרבה לפני שהאנושות הגדירה מהי ״מציאות״ ולא היה קונספט של מהי ״עובדה״, וקורא אותו כפשט. אפילו בסיפורי ילדים יש מסר שהוא מעבר למה שנכתב (אם הם שווים משהו).

בקצרה הייתי אומר שהסיפור הזה הוא אזהרה נגד התאהבות בטכנולוגיה וההצבה שלה כגורם המאחד והעיקרי של התרבות, ושהתוצאה של התנהלות כזו היא שהמציאות (אפשר בבראשית להחליף האלוהים ב-מציאות די טוב) תתפח על פני התרבות והתוצאה של העמדת היכולת הטכנולוגית/חומרית במרכז תהיה דווקא פלגנות והעדר אחדות. נראה לי פרשנות שממש קרובה לטקסט. לא היה צריך להפליג יותר מדי במחוזות הדימיון בשביל זה.

ומה שיפה זה שהטקסט הזה, שנכתב לפני אלפי שנים... עדיין רלוונטי. כנראה בגלל זה הוא שרד...

לגבי סיפור הגירוש, קח פיצוחים. זה קצת ארוך, אבל זה פיטרסון עושה שהוא טוב בו (בניגוד לספרי הדרכה פשטניים), ומאחד רעיונות מהוגי דעות שונים להפוך את סיפור הגירוש למטאפורה להגעת התודעה. עכשיו, להגיד שעל זה חשב מי שבסופו של דבר כתב את הטקסט... מסופקתני, אבל עדיין יש שם רעיונות מעניינים.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, SlowRide כתב:

יש "טבע" ויש "טבע האדם".

יש טבע, שזה מה שאתה מסביר במונחים של תהליכים כימיים, ביולוגיים ואבולוציונים, ויש ״טבע האדם״ שזה מחשבות של האדם על מה שנכון/מוסרי. יענו, פילוסופיה. את הטבע מנתחים במונחים רציונאליים. זה ההבדל.

למשל, פעם טענו שההבדל בין האדם לחיה הכי קרובה אליו, השימפנזה, זה שהאדם משתמש בכלים. ג׳יין גודול הראתה שזו טעות. היא גם מצאה שזה לא נכון שהאדם הוא המין היחיד שיוצא למלחמה. גם את זה שימפנזים עושים. אז אפשר לטעון שטבע האדם זה לעשות כלים ולצאת למלחמה ועוד כל מיני התנהגויות שרואים בעולם החי.

אני לא מכיר בעולם החי חיפוש אחרי ״האושר״ (מה שלא תגדיר אותו). גם לא דת שזה עיקרה. אני אשמח למצוא דוגמא לתרבות אחת שזה העיקרון המוסרי העליון שלה, ששרדה איזושהי תקופה משמעותית, בשביל לטעון שזו אסטרטגיה רעיונית מצליחה ומנצחת.

אני ממליץ בחום על הדוקו הבא למי שחושב ״שלהיות מאושר״ זה יעד טוב לחיים:

https://www.netflix.com/il-en/title/80145240

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיות שמח זה לא העיקרון הכי חשוב, אבל הוא נמצא בטופ של כמה דתות שקרובות ליהדות, כמו חבד וברסלב.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיות שמח זה לא להיות מאושר, בדיוק. אצל ברסלב וחבד השימחה נובעת מקבלה בשמחה של המציאות, באשר היא, לא ברדיפה של הגשמה עצמית ו/או תענוגות הפרט כאמצעי להגיע לאושר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי דווקא נשמע שהפרשנות הכי סבירה לסיפור מגדל בבל היא נסיון בן כמה אלפי שנים להסביר אנשים מדברים שפות שונות, בעולם נטול מדע. כי זה מה שכתוב. 

כמובן פרשנויות מודרנית למיתוסים מקראיים זה מעניין אבל צריך לזכור שנלווית להם מסורת של אלפי שנים של פרשנות כבר. והמסקנה שאפשר להסיק מזה היא שאם בוחרים לחפש בטקסט משהו מעבר למה שכתוב בו, ןמגיעים בכל פעם לפרשנות קצת או ממש אחרת, אז כל הכח המיוחס למיתוסים עוד לפחות מימי האנתרופולוגיה הסטרוקטורליסטית של קלוד לוי שטראוס הולך לפח.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

לי דווקא נשמע שהפרשנות הכי סבירה לסיפור מגדל בבל היא נסיון בן כמה אלפי שנים להסביר אנשים מדברים שפות שונות, בעולם נטול מדע. כי זה מה שכתוב. 

אני חושב שזה לגמרי לא מה שכתוב. בשביל להסביר את זה לא צריך מגדל...

לפני 18 דקות, יבגניפ כתב:

שאם בוחרים לחפש בטקסט משהו מעבר למה שכתוב בו, ןמגיעים בכל פעם לפרשנות קצת או ממש אחרת, אז כל הכח המיוחס למיתוסים עוד לפחות מימי האנתרופולוגיה הסטרוקטורליסטית של קלוד לוי שטראוס הולך לפח.

מכיוון שמדובר בטקסט מכונן, כזה שמגדיר את בסיסה הערכי של תרבות, הפרשנות שמתאימה לזמנים היא זו שחשובה. אני מניח גם שהפרשנות משתנה, כדי להתאים את הטקסט למציאות משתנה. העובדה שהטקסט שרד, עם זאת, מוכיחה שיש איזושהי פרשנות קנונית מקובלת, שהיא מספיק נכונה כדי שהטקסט יישאר רלוונטי. יענו, שהמדריך למשתמש למציאות מספיק יעיל, אבולוציונית, כדי שימשיכו להשתמש בו.

דבר אחד בטוח, אי אפשר לקחת טקסט קנוני ולהשליך אותו לפח, כי אנחנו תמיד עומדים על הכתפיים של אלו שהיו לפנינו, מבחינה מחשבתית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, falou כתב:

אני חושב שזה לגמרי לא מה שכתוב. בשביל להסביר את זה לא צריך מגדל...

אני חושב שזה לחלחוטין מה שכתוב. אנשים מדברים היום בשפות שונות. למה? הנה הסבר. פעם הם דיברו בשפה אחת. זה עיצבן את אלוהים כמו דברים רבים וטובים אחרים שמעצבנים אותו והוא פיצל את האנושות לדוברי שפות שונות. למה זה עיצבן אותו זו שאלה טובה. אבל אני חושב שפה  קורולה צודק. 

בשביל מה לא צריך מגדל בבל? להסביר למה אנשים מדברים בשפות שונות? אני חושב שזה ומיליון ואחת שאלות נלוות מסביב מעסיקות היום את המחקר האקדמי, והעסיקו בני אדם מאז ומעולם. 

לפני 6 דקות, falou כתב:

מכיוון שמדובר בטקסט מכונן, כזה שמגדיר את בסיסה הערכי של תרבות, הפרשנות שמתאימה לזמנים היא זו שחשובה. אני מניח גם שהפרשנות משתנה, כדי להתאים את הטקסט למציאות משתנה

אם הפרשנות משתנה מדור לדור וממציאות למציאות  - איפה הבסיס כאן? 

לפני 7 דקות, falou כתב:

דבר אחד בטוח, אי אפשר לקחת טקסט קנוני ולהשליך אותו לפח, כי אנחנו תמיד עומדים על הכתפיים של אלו שהיו לפנינו, מבחינה מחשבתית. 

אני לא רוצה להשליך אותו לפח. יש בתורה רעיונות יפים. יש עקרונות מוסריים שיכולים להיות רלוונטים להיום. ויש סיפורים מיתיים שבחלקם הומצאו על ידי מחברי הטקסט המקראי ובחלקם נלקחו מתרבויות אחרות ושופצרו. וזה לא צריך להיות הכל או כלום. מגדל בבל, המבול ועוד כל מיני, זה סיפורים נחמדים שאפשר לחפש בהם את הקונטקסט ההיסטורי על משהו שקרה בעולם ותועד בצורה כלשהי ועבר בזכרון הקולקטיבי. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לראות את זה ככה - לאלוהים באה לא טוב בעין הגלובליזציה (שהביאה איתה את אנגלית בתור השפה המשותפת דה פקטו), אז הוא הטיל על האנושות את קורונה.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, יבגניפ כתב:

אם הפרשנות משתנה מדור לדור וממציאות למציאות  - איפה הבסיס כאן? 

הפרשנות ששורדת היא הקנון. לפחות עד עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.6.2022 בשעה 21:39, falou כתב:

אני מכיר ״ואהבת לרעך כמוך״. אני מכיר למות על קידוש השם. אני מכיר לשמור מצוות. להיות מאושר... זה ניהליזם, לא יהדות.

אני לא יודע איזו יהדות אתה מכיר, לפי מה שאני יודע ע’’פ היהדות מטרת בריאת האדם ומשמעות החיים היא - להתענג. 

זה ממש לא ניהליזם, אני לא אומר שהאדם צריך לפרוק כל עול ומשמעות ולחפש את רק את האושר של הרגע הבא ללא עשיית חשבון לשום אדם או ערך וכו’,

אני כן או אומר שהמטרה שבשבילה האדם נברא הוא ליהנות, (ולכן זה המכנה המשותף הרחב והמשמעותי ביותר של כל האנושות, והשאיפה הזו מעסיקה כל הזמן, את כל בני האדם.) רק שצריך לדעת איך ליהנות בצורה מושלמת.

וזה כמובן גם עונה על הציניות של דוד..

בתאריך 24.6.2022 בשעה 19:27, David32 כתב:

מה עם בייקון? ממש טעים, וטעים זה מהנה. גם צ'יזבורגר זה טעים ומהנה.

ולאונן? בסך הכול פעולה מהנה...

עריכה אחרונה על ידי - XM -

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, - XM - כתב:

אני לא יודע איזו יהדות אתה מכיר, לפי מה שאני יודע ע’’פ היהדות מטרת בריאת האדם ומשמעות החיים היא - להתענג. 

זו ההגדרה של ניהליזם.

לפני 4 שעות, - XM - כתב:

ני לא אומר שהאדם צריך לפרוק כל עול ומשמעות ולחפש את רק את האושר של הרגע הבא ללא עשיית חשבון לשום אדם או ערך וכו’,

אני כן או אומר שהמטרה שבשבילה האדם נברא הוא ליהנות

זה יפה מאוד שאתה אומר את זה, אני לא יודע איפה אתה מוצא את המסר הזה במסורת היהודית, להוציא משיחי שקר. אצל איוב? אצל דוד המלך? משה רבינו?

אתה שם לב שיש סתירה בין המשפט הראשון לשני. מה קורה אם אתה עושה חשבון ומתנהל באופן ערכי, והאושר לא בא?

תחליף דת כי ההוראות שקיבלת לא עובדות?

נ.ב. התשובה שדוד נתן לך נכונה מאוד. אם תענוג זה הסימן שפעלת נכון, אז הוא צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.6.2022 בשעה 09:44, יבגניפ כתב:

בוא גם נלך צעד קדימה או אפילו שניים. אני ואברג'ל חווים את לפיד בצורה די דומה כנראה. בתור שמאלן אני יכול להגיד לך שאני לא רוצה שהוא יהיה ראש ממשלה, ואם כבר לבחור במרכז ימין או ימין לייט - הייתי מעדיף את נתניהו לפני שנתן לבן שלו ואישתו לנהל את המדינה. אבל במציאות הנתונה לצערי ביבי הצליח לשכנע אותי שהוא זה הדבר הכי רע שיכול להיות בהנהגת ישראל. זה הכל.

בנושאים של He Said / She Said הייתי יותר נזהר מטענות של מישהו שאמר משהו (ולדעתי יש כרגע איום בתביעת דיבה נגדו על זה).

ואתה יודע שאני רחוק מלהיות בעד ביבי.

בתאריך 24.6.2022 בשעה 12:49, יבגניפ כתב:

אין לי דעה על וואליד טאהה,  אני לא עוקב בשקיקה אחרי ציטוט של כל חבר כנסת ערבי. אני נגד הרשימה המשותפת כרגע, למשל, כי אני חושב שהם בפוליטיקה בעיקר להטריל.

לא מסכים, לכל הפחות הם בפוליטיקה בשביל החסינות (טיבי מחפה על מעוכב כדי שיספיק לברוח ולא להפוך לעצור, כסיף תוקף שוטר)

בתאריך 24.6.2022 בשעה 12:49, יבגניפ כתב:

בעוד שבן גביר בקואליציה, ועוד עם 10 מנדטים או יותר, זה אחד מהשניים. או הקצנה דתית ביטחונית. או, סביר יותר להניח, כלום ושום דבר. ואז בבחירות הבאות כל מאוכזבי בן גביר יספרו שהוא בעצם שמאל או כמעט שמאל ויחפשו את מי שקיצוני ממנו ימינה.

זה לא מדליק לך נורה אדומה שיש לפחות 4-5 מנדטים (נניח נתעלם מהבייס הקבוע של הציונות הדתית) שמחפשים כל הזמן ללכת ימינה?

בתאריך 24.6.2022 בשעה 20:47, יבגניפ כתב:

מה שהכי עצוב מהצד השמאלני עם יאיר לפיד, זה שהוא די הרס את השמאל הישראלי, כשכנכנס לפוליטיקה אחרי המחאה החברתית.

לא ממש, הוא פשוט דיי בועט בגופה.

השמאל הישראלי מאז האינתיפאדה השנייה חי על איזה בייס מצומצם מאוד, ומפלגות אווירה זמניות יותר או פחות, ודיי חלולות בסה"כ (קדימה, התנועה, יש עתיד, גנץ).

תעלים את יש עתיד הקולות שלו יילכו לגנץ ואולי העבודה, מרצ וסער יקבלו שאריות.

בתאריך 24.6.2022 בשעה 19:36, vadim6385 כתב:

מוכן לחיות במדינה חרא תחת דיקטטור בהתהוות (חכו עוד כמה קדנציות איתו, תקבלו פוטין של ממש), אבל העיקר שהשמאלנים עוכרי ישראל יאכלו אותה.

אם כבר, אז בכנסת אחת מאוד קצרה, התקרבנו הרבה יותר לדיקטטורה מאשר בשנות נתניהו.

תראה מה עשו לוועדות הכנסת, הליכוד עם 30 מנדטים קיבלו ייצוג בוועדות פחות מיש עתיד שיש להם 18.

בתאריך 24.6.2022 בשעה 21:37, airwolf1980 כתב:

יש כאלה שקוראים לביבי נוכל, יש כאלה שקוראים לבנט נוכל. כולם צודקים ראש ממשלה בישראל חייב להיות נוכל כדי לשרוד פוליטית.

לדעתי בוחרים ראש ממשלה כמו שבוחרים עורך דין. כשבוחרים עורך דין לא מחפשים את הישר ביותר, להפך מחפשים את הערמומי ביותר שיביא לנו את התוצאה הטובה ביותר בבית המשפט.

יש משפט שאומר "מי שלא נוכל לא אוכל" על אחת כמה וכמה בפוליטיקה.

יש איזה קו שאחרי שאתה עובר אותו, אתה לא סתם ערמומי נוכל שאוכל, אלא שהלקוחות שלך מרגישים שעקצת אותם כמו שגברי ציין.

וזה לחלוטין עניין סובייקטיבי שביבי יודע לנהל, איך הוא ערמומי נוכל, אבל נשאר אוכל, ורשימת הקליינטורה שלו הולכת וגדלה.

עליי זה לא עובד, אבל על הרבה מאוד כן.

תחשוב על עו"ד שאתה מגיע אליו עם זימון לדין על נהיגה בשכרות אחרי שגם החרימו לך את הרכב ושללו לך מנהלתית את הרשיון.

הוא מבטיח לך שהוא גם מחזיר את הרכב מיידית, גם מחזיר את הרשיון, גם מוציא אותך זכאי, וגם מביא לך פיצויים.

ואז כשעוברים 30 יום של ההחרמה והרכב חוזר הוא אומר לך שזו לא הייתה הבטחה ליבתית, והכי חשוב להוציא אותך זכאי.

כשעוברים עוד כמה ימים ונגמרת השלילה המנהלתית, הוא אומר לך שזו לא הייתה הבטחה ליבתית, והכי חשוב להוציא אותך זכאי.

ואז תוך כדי המשפט, הוא אומר לשופט "כן הלקוח שלי נהג בשכרות".

בהקבלה הזו, החרמת הרכב היא לתת ליאיר לפיד להיות ראש ממשלה (שזה לא משהו שנוצר עכשיו אלא בשנה שעברה עם החתימה על ההסכמים הקואליציוניים).

שלילה מנהלתית זה קואליציה עם העבודה ומרצ ורע"מ.

המשפט זה בחירות חמישיות.

הפיצויים זה העלאות מיסים.

אמרו לך שגם לא ייתנו ליאיר לפיד להיות ראש ממשלה, גם לא יעשו קואליציה עם העבודה ומרצ ורע"מ (מזכיר שימינה אחת המפלגות שהצביעה לפסילת רע"מ בוועדת הבחירות המרכזית! וזה היה כלי בידול של בנט מול הליכוד), ולא יהיו בחירות חמישיות ולא יהיו העלאות מיסים.

ואז אמרו לך ששברו את כל ההבטחות כי מה שחשוב זה שלא יהיו בחירות חמישיות, וברגע אחד, הודיעו על בחירות, באים אנשים מסוימים בכנסת (ביבי, אורבך) ורוצים לנסות להקים קואליציה אחרת בכנסת הזו (פול גז בניוטרל לדעתי, אבל זה חושף עוד שבירת הבטחה - הפעם ליבתית - של בנט ולפיד), ומי רוצה להגיע לבחירות במהירות האפשרית - גם תוך כדי דריסת שלטון החוק (דיון על פיזור הכנסת בוועדת חוקה ולא בוועדת הכנסת, בניגוד לחוו"ד של יועמ"ש הכנסת / יועמ"ש וועדת חוקה)? אותם אלו שאמרו ששברו כל הבטחה בשביל למנוע בחירות חמישיות.

אז אתה בתור לקוח? תהיה מרוצה מעו"ד כזה?

בתאריך 25.6.2022 בשעה 02:43, oryo כתב:

אפשר להיות מאוד מקצועי, אסרטיבי, ובכלליות טופ פרפורמר גם בלי להיות נוכל. לא צריך להיות גנב בשביל לעשות עסקים כמו שצריך, אפשר (וצריך) אחרת. לא רוצה נוכל בתור מנהיג של כלום, ויש די והותר דוגמאות לממשלות שנשלטות ע"י אנשים מוכשרים שאינם שקרנים ונוכלים סדרתיים ולכן לא ברור לי למה להכריז קבל עם ועדה שרק נוכלים יכולים/צריכים לשלוט. 

אני חושב שהוא מתכוון שבישראל עם הבעיות והאינטריגות (למשל כמו במלחמת אוקראינה), צריך להיות נוכל כדי לשלוט.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...