Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 8 שעות, יבגניפ כתב:

כאילו זה קורונה שיום אחד נחתה עליהם, המסכנים. לא חלילה קשור להחלטות שלהם, של ההנהגה שלהם וכו'.

בוודאי שהם אשמים. הם לא התפללו מספיק שלא תהיה מגפה.

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4595

• SlowRide

4414

• פינדר

3461

• m3x7r3m3

2926

לפני 20 שעות, DareDevil כתב:

עד כדי שהם לא יודעים לקטוף פירות\ירקות? 

להשים מוצרים על המדף?

לטאטא רחובות?

אפשר להמשיך להביא דוגמאות לעבודות שלא מצריכות יותר מרבע שעה הסבר.

יש מפעלים שעושים תכנית הכשרה לחרדים,יש משרות שלא דורשות יותר מידי כישורים.

חסרי כישורים=חוטבי עצים ושואבי מים

איזה כישורים צריך שיהיו להם בשביל להשתלב כאן ועכשיו, הרי הגזרה כבר נפלה?

הם נמנעים מתהליך,שההורים עכשו יצאו לעבוד בעבודות שנחשבות לגרועות בשכר נמוך,הילדים שלהם יעבדו בעבודות בעבודות קצת יותר טובות והנכדים שלהם ישתלבו פול טיים בכל חור במשק.

ואם ניתן להם דחייה של שנה מה נשיג? כמה באמת יעברו לעבוד או לרכוש מקצוע חדש?

לא צריכים לאיים, פשוט שיחזור לצרפת

אף אחד מהם.

כל מה שהם צריכים זו דחיה של שנה,ואז עוד אחת,ועוד אחת ואז בחירות.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Potato כתב:

הם נמנעים מתהליך,שההורים עכשו יצאו לעבוד בעבודות שנחשבות לגרועות בשכר נמוך,הילדים שלהם יעבדו בעבודות בעבודות קצת יותר טובות והנכדים שלהם ישתלבו פול טיים בכל חור במשק.

אם הם יעבדו שעות נוספות הם יגלו שאפשר להרוויח באופן הוגן יותר כסף.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף תלמיד כולל לא הולך באמת לקטוף תפוזים.

הם פשוט יחזיקו מעמד שנה שנתיים או מקסימום ארבע.

בסוף הנציגים שלהם יחזרו לקואליציה והכל יחזור לשגרה.

כמו מה שקרה עם שינויים שהם לא אהבו מהפעם הקודמת שלפיד היה בממשלה.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, פינדר כתב:

אף תלמיד כולל לא הולך באמת לקטוף תפוזים.

הם פשוט יחזיקו מעמד שנה שנתיים או מקסימום ארבע.

בסוף הנציגים שלהם יחזרו לקואליציה והכל יחזור לשגרה.

כמו מה שקרה עם שינויים שהם לא אהבו מהפעם הקודמת שלפיד היה בממשלה.

אילו שינויים עשה לפיד בדיוק? 

חוק שוויון בטל הוא צעד פופוליסטי ותו לא. הוא קבע מכסה לגיוס של חרדים וסנקציות על אי עמידה ביעדים. השאלה החשובה היא - מי הם חרדים? בחוק הוגדר שאלה תלמידי ישיבות, אולפנות וכדומה, כולל עולים חדשים (רוסיה וכו'). בפועל, מספר העולים החדשים (שהיו מתגייסים ממילא) כיסה את המכסה שחוקקה בחוק. כך למעשה, חוק שוויון בנטל לא שינה כלום. ב"הארץ" אפילו טוענים שהוא הזיק [1]. ככה זה כשעושים ורק אחרי זה נזכרים שצריך גם לחשוב.

[1] https://www.haaretz.co.il/news/elections/.premium-1.2589340

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, DareDevil כתב:

אם הם יעבדו שעות נוספות הם יגלו שאפשר להרוויח באופן הוגן יותר כסף.

אין שום סיבה לעבוד שעות נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Potato כתב:

אין שום סיבה לעבוד שעות נוספות.

צודק במאה אחוז, הקטע שכמו שכבר כתבתי, יש להם ציפיות שכר גבוהות כאשר היכולות שלהם נמוכים עוד יותר, שזה יבוא כנראה עם דרישות סף לעבודה (יציאה לתפילה, להכריח נשים להתלבש צנוע וכדומה)

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, DareDevil כתב:

צודק במאה אחוז, הקטע שכמו שכבר כתבתי, יש להם ציפיות שכר גבוהות כאשר היכולות שלהם נמוכים עוד יותר,

לא חושב שהציפיות גבוהות.

בכל מקרה הן לא גבוהות בגלל העבודה,אלא בגלל האפשרות החליפית שהייתה של לשבת בכולל ו"ללמוד" וההכנסה שהייתה מגיעה מכך.

לפני שעתיים, DareDevil כתב:

שזה יבוא כנראה עם דרישות סף לעבודה (יציאה לתפילה, להכריח נשים להתלבש צנוע וכדומה)

צריכים לעגן תפילות בחוזה עבודה כך שישתוו לתנאים של שאר העובדים.

לי אישית ממש הביא עצבים שהיינו צריכים לחזור לעבוד ב1(נניח) והדתיים היו הולכים לתפילה וחוזרים ב1:30,למה שאני אעבוד חצי שעה שהוא לא עובד?תן לי גם לשבת לנוח בסבבה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שסמוטריץ' בכה על הפגיעה בקצבאות, עכשיו בא חברו שמחה רוטמן ומספר שיש גם סטודנטים לאומנות בבצלאל, שלא עושים צבא ועושים דוקטורט על חשבון המדינה.

זוכרים כמה פעמים אמרתי פה שהטענה שהימין הדתי הוא ליברלי כלכלית היא שקר? כן, הגבול כנראה עובר אצל בנט +-. וגם הוא סביר להניח לא היה מעז לפגוע בעצמו בחרדים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למי אכפת משירות צבאי?

האמנים האלה, או שיצליחו בתחום שלהם וישלמו הרבה מיסים, או שיעבדו במקדונלדס במשכורת מינימום. אבל יעבדו.

בכל מקרה סביר להניח שהם לא יקימו משפחותצברוכות ילדים שנתמכות על קצבאות מהמדינה ותרומות מחו"ל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור. השירות הצבאי שלו זו סתם עוד דרך להקצין טענה שהיא מפגרת גם ככה. מה גם שרוטמן בעצמו היה משק דת (לא שזה משנה מדי).

גם יש פחות סטודנטים למדעי הדשא היום ממה שהיו בעבר.

זה פשוט מצחיק לקרוא איך דתיים צעירים בעיקר מסבירים בלהט בשנים האחרונות שהפרטה זה הפתרון לכל בעיה חברתית. ואז באים רוטמן וסמוטריץ' ומראים בדיוק איפה עובר הגבול. 

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Potato כתב:

לא חושב שהציפיות גבוהות.

בכל מקרה הן לא גבוהות בגלל העבודה,אלא בגלל האפשרות החליפית שהייתה של לשבת בכולל ו"ללמוד" וההכנסה שהייתה מגיעה מכך

כנראה אתה לא מכיר דתיים מספיק בשביל להבין את הלך הרוח שלהם

לפני 5 שעות, Potato כתב:

צריכים לעגן תפילות בחוזה עבודה כך שישתוו לתנאים של שאר העובדים.

לי אישית ממש הביא עצבים שהיינו צריכים לחזור לעבוד ב1(נניח) והדתיים היו הולכים לתפילה וחוזרים ב1:30,למה שאני אעבוד חצי שעה שהוא לא עובד?תן לי גם לשבת לנוח בסבבה שלי.

כנ"ל בצבא, בדיעבד חבל שלא התפללתי בטירונות ובסדיר.

Ready To Rock
Ready To Rumble

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.7.2021 בשעה 19:50, פינדר כתב:

גם אם יש עתיד וימינה הצביעו בעד (לא בדקתי) הרי שמדובר בסיטואציה שונה.

הקואליציה הקודמת יכלה להעביר את החוק גם בלעדיהם ואם הם היו מצביעים נגד, הם לא היו משיגים דבר חוץ מלהציג את עצמם כלא ציונים. מה גם שלא היה מדובר בהצבעת אמון.

קשה לי להאמין שיש עתיד היו מצביעים בעד החוק, אם היה מדובר בהצבעת אמון ואם יחסי הכוחות היו צמודים כמו אתמול, והיה להם סיכוי להפיל את ממשלת ביבי.

הרבה זמן לא הסכמתי ככה עם משהו שכתבת, ועוד בשרשור הפוליטי!

וזה עוד בלי להיכנס שזה לא אותו חוק.

בתאריך 8.7.2021 בשעה 12:09, Pika007 כתב:

אין פה משהו שלא ידעתי, אבל זה עדיין די מדהים לקרוא את זה.

https://www.ynet.co.il/judaism/article/sy9wo3xtd

מתחיל בטענות לגיטימיות, ומהר מאוד מחליק ל "הגזירות האלו נוראיות, זה לא נותן לי להמשיך להיות פרזיט, איך אני יכול לקבל כסף חינם מהמדינה על חשבון אחרים אם המדינה לא רוצה שאני אקבל כסף חינם על חשבון אחרים?! נוראי! גזירה! שנאת חרדים!"

הם אשכרה מתלוננים על זה שיציאה לעבודה פירושה לקבל פחות קצבאות, ובמקביל על כך שרוצים להוריד את הקצבאות. מדהים גם לראות איזו עמדה מקובעת יש על "קודם כל אין שום מצב בעולם שנשנה את הדרכים שלנו, נמצא איזו קומבינה מסביב גם אם זה על חשבון הילדים שלנו"

מזעזע.

שכחת את ההוא ש"מי ייקח לעבודה חסר השכלה?"

בתאריך 8.7.2021 בשעה 12:27, יבגניפ כתב:

זה לא פינצטה, אלא נאמר גם על ידי רבים וטובים ממנהיגי המגזר. גם למה שזה יפתיע? ההנהגה שלהם העדיפה להסתכן בתמותה המונית מקורונה ורק לא לעצור את הפצת האופיום להמונים שלהם.

ואני חייב להגיד שאני בהלם מהקונצנזוס חוצה הגבולות שצריך להמשיך לסבסד את אוכלי החינם מהמגזר.

זה אשכרה הדבר היחידי שנראה שסמוטריץ', טיבי והורוביץ מסכימים עליו. וזו רמת הפיגור הכי מייאשת שנתקלתי בה בחיים שלי.

אין פוליטיקת זהויות מחורבנת יותר מהשיח הסתום על עוני במגזר החרדי והילדים הרעבים, שגם הילדים שלהם יהיו רעבים כי הם לא לומדים שום דבר שרלוונטי לחיים האמיתיים במאה ה-21. ומילא כשזה מגיע מהשמאל וסוציאליסטים שלא מצליחים להבדיל בין עוני מעמדי בגלל פער בהזדמנויות, לבין עוני מעמדי בגלל בחירה מטומטמת בגישה למציאות שמלכתחילה גם מנוגדת לחלוטין למה שהשמאל מאמין בו. הכי מדהים אותי שאני רואה חברים בפייסבוק, שהם לכאורה בעד כלכלה ליברלית חופשית, מפמפים עכשיו שזה רק ידחוף נשים חרדיות להפסיק לעבוד - כאילו לא ברור שהפתרון לזה הוא פשוט לחתוך אותם מגישה לכספי הציבור בכל תחום אפשרי, ולתת להם להיות באמת אחראים על גורלם.

אני לא מבין בנושא הזה בשיט, אבל להבנתי:

1. מתוך כלל הנהנים מסבסוד המעונות שצפויים להיפגע - כ-25% הם חרדים.

2. רוב מוחלט של החרדים עם ילדים בגילאים הרלוונטיים צפויים להיפגע.

בתאריך 8.7.2021 בשעה 16:18, SlowRide כתב:

אישום אולי לא, אבל עבר פלילי? מה לא דמוקרטי בזה? 

עד שיסתיים משפט נתניהו יש מצב שהוא יישב כבר בבית בקיסריה עם מטפלת פיליפינית צמודה.

בכל מקרה החוק הקיים לא מאפשר להיות מועמד לכנסת עם עבר פלילי (עם קלון).

בתאריך 9.7.2021 בשעה 10:43, Pika007 כתב:

אישית למרות שאני בעד המהלך הזה מכל בחינה (בפעם הקודמת שנעשה משהו דומה היה זינוק כמעט מיידי בתעסוקה במגזר החרדי לא בשחור.) אני חושב ש 3 חודשים נשמע כמו זמן ראוי, לא חודש. זה לא עניין של "זמן לדאוג לילדים", גם לחפש עבודה לוקח זמן.

שוב, לא מבין בזה, אבל להבנתי בשנים רגילות ההרשמה היא עד חודש אפריל או מאי כדי שיוכלו לקבל מעונים מסובסדים כבר בספטמבר.

השנה בגלל הבחירות לא עשו בכלל את הרישום באפריל או מאי, כי אולי תהיה ממשלה חדשה עם דרישות חדשות.

אז אם לוקח בד"כ 4-5 חודשים מסוף ההרשמה ועד לאישור, אז אם יסיימו את ההרשמה בסוף יולי, אנחנו מדברים על נובמבר-דצמבר.

וזה בהנחה שלא יוגש בג"צ (ויוגש בג"צ), או שבג"צ לא יקפיא את המצב עד לדיון או ידחה את העתירה על הסף.

לפני 14 שעות, יבגניפ כתב:

זוכרים כמה פעמים אמרתי פה שהטענה שהימין הדתי הוא ליברלי כלכלית היא שקר? כן, הגבול כנראה עובר אצל בנט +-. וגם הוא סביר להניח לא היה מעז לפגוע בעצמו בחרדים.

חוץ מזהות, לא באמת יש ליברליות כלכלית בכנסת...

וזה לא סתם, חברי כנסת לא מתנדבים לוותר על כוח כלכלי. רק תסתכל מה קורה סביב הלובינג.

יש מפלגות יותר ופחות ליברליות כלכלית, ובקטע הזה הימין במצב קצת יותר טוב מהשמאל, אבל רק בקצת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 21 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בכל מקרה החוק הקיים לא מאפשר להיות מועמד לכנסת עם עבר פלילי (עם קלון

אין איזו "תקופת צינון" שאחרי זה אפשר לחזור?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, SlowRide כתב:

אין איזו "תקופת צינון" שאחרי זה אפשר לחזור?

7 שנים לאחר סיום העונש.

שוב פוטנציאל שעד אז ביבי יישב בבית בקיסריה עם מטפלת פיליפינית צמודה.

זה לא אריה דרעי שהורשע בגיל 40

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...