Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

ליאור חייבים לדבר על זמני הקומפילציה שלכם. אולי לפרק את המונוליט, לא יודע. זה לא מפריע לך?

• מצחיק 3
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4564

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

לפני 14 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בגדול ההבדלים בענישה לא נובעים

אז יש הבדלים??????

את מי זה מעניין ממה הם נובעים???

רק פוסטמודרניסט, שקרן, מהנדס תודעה, גונב סוסים (הכל תארים שהדבקת לי) יכול לטעון בלי למצמץ שתייר צרפתי בחוף תל אביב ופלשתיני בשטחי C יזכו לאותו טיפול משפטי.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

או שהוא שיקר אתמול כשכתב שאין מגבלה, או שהוא משקר היום שהוא זכר שיש איזושהי מגבלה.

קשה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.

זו בעיה בגישה שלך שאתה חושב שאם אנשים לא מדייקים זה כי הם "משקרים". 

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אבל כן, כשאומרים באופן שגוי שישראל מדינת אפרטהייד זה מעצבן אנשים, כשקוראים לכל השמאל בולשביקים זה מעצבן אנשים.

כן, אבל לא יעצבן אותי אם מישהו יגיד שהשמאל סוציאליסטים, גם אם זה לא 100% מדויק. ו"בולשביקים" הם תת קבוצה קטנה של סוציאלסטים שהשימוש הרטורי בה נועד להקצין כדי לשכנע אנשים למה יש בעיה עם גישה סוציאליסטית (+-, לא הגדרה מדויקת, אבל בערך הרעיון). אותו הדבר עם השימוש ב"אפרטהיד" לתאר את יהודה ושומרון או "זיהוי תהליכים" של יאיר גולן. אתה אולי רוצה להתווכח ולטעון שאין בסיס לזה, אבל זו הפרשנות שלך. וזה לא כזה חד משמעי כמו חתול או כלב.

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

סיכום אתה צודק בחלק מהדברים, יש צדדים נוספים לחלק מהדברים (אתה יודע סימטריה וכאלה 🤣).

...

אני כמובן חושב שיש הבדלים של שמיים וארץ בין המצבים שאנחנו לא בסדר והם לא בסדר, אבל זה כבר פרשנות אישית שלי.

מעולה, אז הפרשנות האישית שלי היא אחרת, ולכן אני מבין מה פינדר כותב ולמה. והויכוח שאתה מנהל איתו הוא סתמי לחלוטין בעייני

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, Gosser1860 כתב:

ליאור חייבים לדבר על זמני הקומפילציה שלכם. אולי לפרק את המונוליט, לא יודע. זה לא מפריע לך?

איזה קומפילציה? רוב השבועיים האחרונים בקושי קימפלתי משהו, רק ניהול של דברים לגירסה ושיחות עם לקוחות וכאלה.

אגב יש משימה מוכנה לפרק את המונוליט (או יותר נכון חלק ממנו), אבל בגלל שזה מערכות פורנזיות זה מצריך אישור של משרדי המשפטים במדינות שאנחנו עובדים איתן, חלקן אישרו וחלקן עוד לא הגיעו לזה.

לפני 46 דקות, פינדר כתב:

אז יש הבדלים??????

את מי זה מעניין ממה הם נובעים???

רק פוסטמודרניסט, שקרן, מהנדס תודעה, גונב סוסים (הכל תארים שהדבקת לי) יכול לטעון בלי למצמץ שתייר צרפתי בחוף תל אביב ופלשתיני בשטחי C יזכו לאותו טיפול משפטי.

עבור אותן עבירות לא.

עבור עונש על תקיפה מול עונש על תקיפה ממניע גזעני - כן, אבל זה כמו שיש הבדל בין עונש על אונס ועונש על בעילה אסורה בהסכמה. העבירות שונות ולכן העונשים יהיו שונים.

את מי זה מעניין? את מי שאשכרה צריך לתת תשובות על הענישה.

לעבירות שונות, בנסיבות שונות יש עונשים שונים, ככה מערכת משפטית עובדת, אני מבין שזה לא מתקמפל אצלך, אבל ככה זה.

אתה יכול לנסות להבין למה, או לקבל את זה כנתון, אבל זה נכון גם לשיטות ממשל שונות.

לפני 20 דקות, יבגניפ כתב:

זו בעיה בגישה שלך שאתה חושב שאם אנשים לא מדייקים זה כי הם "משקרים". 

להגיד על משהו שהוא לא נכון, ואז הוא אולי נכון אבל זכרתי ולא רציתי לבדוק, זה לא "לא לדייק", ממש לא.

להגיד על חתול שהוא כלב זה לא "לא לדייק", להגיד על רועה גרמני שהוא רועה בלגי זה לא לדייק.

כן, אבל לא יעצבן אותי אם מישהו יגיד שהשמאל סוציאליסטים, גם אם זה לא 100% מדויק. ו"בולשביקים" הם תת קבוצה קטנה של סוציאלסטים שהשימוש הרטורי בה נועד להקצין כדי לשכנע אנשים למה יש בעיה עם גישה סוציאליסטית (+-, לא הגדרה מדויקת, אבל בערך הרעיון). אותו הדבר עם השימוש ב"אפרטהיד" לתאר את יהודה ושומרון או "זיהוי תהליכים" של יאיר גולן. אתה אולי רוצה להתווכח ולטעון שאין בסיס לזה, אבל זו הפרשנות שלך. וזה לא כזה חד משמעי כמו חתול או כלב.

אז זהו, שלגבי הבולשביקים, וגם לגבי אפרטהייד או זיהוי תהליכים זה לגמרי נכון, זה חד משמעי.

כמו שאי אפשר להגיד על כל דבר "שואה" או על כל אחד "נאצי".

המטרה של פינדר בשימוש דווקא במונח אפרטהייד היה כדי לייצר קונוטציה שלא קיימת, על בסיס השוואה לא נכונה, ועובדות שקריות.

זה לא טעות, זה לא עניין של פרשנות, זה כוונת מכוון.

מעולה, אז הפרשנות האישית שלי היא אחרת, ולכן אני מבין מה פינדר כותב ולמה. והויכוח שאתה מנהל איתו הוא סתמי לחלוטין בעייני

הויכוח שאני מנהל איתו הוא פרופר על השימוש במילה אפרטהייד.

ולכן התחלתי את הויכוח בפוסט הזה:

לפני 22 שעות, m3x7r3m3 כתב:

יש לך דוגמה לחוקים שונים?

למיטב ידיעתי נניח וניקח פלשתיני עם אישור כניסה ועבודה בתוך ישראל.

כאשר עובר את הגבול הוא כפוף לחוק הישראלי, כמו כל עובד זר.

בנוסף לכך כאזרח הרש"פ הוא כפוף לחוקים של הרש"פ (שהם בד"כ אינם מוגבלים גיאוגרפית).

ניקח את אותו פלשתיני שנכנס להתנחלות בשטח C, הוא כפוף עדיין לחוקים של הרש"פ בתור אזרח הרש"פ, ולצווי אלוף פקמ"ז שמחליפים את החוק הישראלי בשטח C.

ואז גם הדוגמאות שהוא הביא הוכיחו חד משמעית שהבנאדם לא יודע בכלל על מה הוא מדבר, הוא כנראה קורא טענות של איזה אבנר גבריהו או איזה דלביוב אחר, ולקח אותן כעובדות.

אז מה אני אמור לעשות עם זה? להגיד לו "טוב אחי"?

ואם הוא היה אומר משהו כללי כמו "החוק מפלה לרעה פלשתינים ביו"ש / ישראל" הייתי אפילו מסכים איתו.

אני לא חושב שיש מישהו שמכיר את העובדות וטוען שלא.

אגב גם התייר הצרפתי ביו"ש/ישראל מופלה לרעה ע"י החוק, גם הישראלי מופלה לרעה ע"י החוק בצרפת וכו'.

אפשר לדבר על הקלות שבה מקבלים חשדות כלפי פלשתינים לעומת ישראלים.

אבל בוא, רף ההוכחה לא שונה, והעונש שונה כי אלה סעיפים שונים ופרקליטות אחרת שמתנהלת במתדולוגיה ניהולית אחרת לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז גם הדוגמאות שהוא הביא הוכיחו חד משמעית שהבנאדם לא יודע בכלל על מה הוא מדבר

בוא אני אעשה לך "ליאור":

פה אתה טוען:

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אגב מה ההבדל בין דין אזרחי לדין צבאי כששניהם קובעים את אותם תנאים למעצר? שעל אחד חתום שר המשפטים ועל השני אלוף פקמ"ז? זה לגמרי מעניין את הצרפתי שנעצר או את הפלשתיני שנעצר.

כלומר הבדל לא מהותי.

ופה זה כבר יש הבדל משמעותי:

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

בגדול ההבדלים בענישה לא נובעים..

ובמקרה הזה התביעה הצבאית הרבה הרבה יותר נשכנית מהפרקליטות, כי הפרקליטות היא... הפרקליטות.

אז לפי ההגיון שלך עצמך אתה שקרן, פוסטמודרניסט, מהנדס תודעה, שמאל פרוגרסיבי...

אבל העיקר:

לפני 21 שעות, m3x7r3m3 כתב:

יש לי איזה קטע כזה עם עובדות...

זה נהיה פשוט מביך.

במקומך הייתי יוצא להפסקת סופ"ש שלך מעכשיו ואולי גם מאריך אותה בכמה ימים ומקווה שנשכח לך את הבושות שאתה עושה פה.

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • מצחיק 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, פינדר כתב:

בוא אני אעשה לך "ליאור":

פה אתה טוען:

כלומר הבדל לא מהותי.

ופה זה כבר יש הבדל משמעותי:

תשתדל לא לעשות ליאור, אתה לא טוב בזה.

אני טענתי ועדיין טוען, שאין הבדל בין דין אזרחי לדין צבאי, ותנאי בסיסי לזה הוא כמובן להשוות את אותן עבירות.

ההבדל המשמעותי הוא שלא אוכפים עבירות פליליות על פלשתינים בשטחי A+B, ולכן בסטטיסטיקה כללית זה ייראה כאילו מחמירים יותר, אבל בעולם המשפט לא עושים סטטיסטיקה כללית, זה עושה רק מי שמנסה להראות מציאות שלא קיימת, בעולם המשפט עושים סטטיסטיקה לפי סעיפי אישום.

עוד סטטיסטיקה שעושים זה למשל סעיפים בהצהרת תובע (שאני לא בטוח שאתה יודע בכלל מה זה), מול סעיפים בכתב אישום מול סעיפי הרשעה.

בסטטיסטיקה הזו אגב הפרקליטות במשרד המשפטים, איך נאמר, לא יוצאת יפה.

בפרקליטות הצבאית זה כלי עבודה מרכזי הסטטיסטיקות הללו.

לא נדבר על זה שאם נסתכל על סטטיסטיקה מלאה, אז הקטגוריה של פלשתינים שנאשמים בעבירות פליליות בשטחי A+B היא... לא קיימת, אבל יהודים כן יש.

לפי הטיעון הרדוד והטיפשי שלך נאמר שהנה יש הבדל והיהודי דווקא מופלה לרעה!

לפני 11 דקות, פינדר כתב:

אז לפי ההגיון שלך עצמך אתה שקרן, פוסטמודרניסט, מהנדס תודעה, שמאל פרוגרסיבי...

אבל העיקר:

זה נהיה פשוט מביך.

במקומך הייתי יוצא להפסקת סופ"ש שלך מעכשיו ואולי גם מאריך אותה בכמה ימים ומקווה שנשכח לך את הבושות שאתה עושה פה.

חביבי מי שמביך זה אתה.

מי שחושב שעל תקיפה ותקיפה ממניע גזעני יש את אותו עונש.

אבל מה? תן לו איזה דוס שיתקוף הומו והוא יגיד שצריך לשפוט אותו על רצח.

אז מה קרה? כשזה פלשתיני שתוקף מסיבות לאומניות לא צריך להחמיר יותר מאשר סתם תקיפה?

מביך למדי שאני צריך להסביר שיש עבירות שונות עם עונשים חוקיים שונים, ועוד למי שהתיימר לטעון אתמול שהמצב המשפטי הוא אפרטהייד.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

להגיד על חתול שהוא כלב זה לא "לא לדייק", להגיד על רועה גרמני שהוא רועה בלגי זה לא לדייק.

כן בסדר, אבל זה בדיוק זה. פינד נמצא בצד של "רועה גרמני שהוא רועה בלגי". שוב, הנקודה שאתה נתקע בה היא אצלך. לא אצלו.

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז זהו, שלגבי הבולשביקים, וגם לגבי אפרטהייד או זיהוי תהליכים זה לגמרי נכון, זה חד משמעי.

כמו שאי אפשר להגיד על כל דבר "שואה" או על כל אחד "נאצי".

המטרה של פינדר בשימוש דווקא במונח אפרטהייד היה כדי לייצר קונוטציה שלא קיימת, על בסיס השוואה לא נכונה, ועובדות שקריות.

זה לא טעות, זה לא עניין של פרשנות, זה כוונת מכוון.

בשבילך הקונוטציה לא קיימת. אתה בוחר מה לברור מתוך המציאות, מתוך מה שמופיע בתקשורת פורמלית או לא, מתוך מה שמכריזה הנהגת ישראל הימנית והשמאלנית, ולפניה הכריזו ראשי התנועה הציונית הימנים והשמאלנים. אתה מרכיב את התמונה הגדולה מכל החתיכות. אני מרכיב תמונה אחרת לגמרי. 

לא כל דבר הוא "נאצי" או "שואה". אבל מאיפה ההחלטיות בקביעה שכל מי שמדבר על זיהוי תהליכים "טועה חד משמעית"?

אתה יכול לקרוא את הפוסט הישן הזה, בו מצוטט פרופ' שטרנהל שמסביר את מה שאתה מתקשה לקבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל מה? תן לו איזה דוס שיתקוף הומו והוא יגיד שצריך לשפוט אותו על רצח.

ואתה ממשיך עם הכשלים הלוגיים הרגילים שלך.

- מסיח דעת שלא קשור לטיעון

- טענת איש קש שמעולם לא טענתי

תמשיך תמשיך

מתי אתה נותן לנו הרצאה על A גורר B?

• מצחיק 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

כן בסדר, אבל זה בדיוק זה. פינד נמצא בצד של "רועה גרמני שהוא רועה בלגי". שוב, הנקודה שאתה נתקע בה היא אצלך. לא אצלו.

לא הוא לא, כי לא כל אפליה היא אפרטהייד. ואפילו לא אחות של, בת דודה מדרגה שנייה של.

לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

בשבילך הקונוטציה לא קיימת. אתה בוחר מה לברור מתוך המציאות, מתוך מה שמופיע בתקשורת פורמלית או לא, מתוך מה שמכריזה הנהגת ישראל הימנית והשמאלנית, ולפניה הכריזו ראשי התנועה הציונית הימנים והשמאלנים. אתה מרכיב את התמונה הגדולה מכל החתיכות. אני מרכיב תמונה אחרת לגמרי. 

אין מציאות כזו של אפרטהייד, לא קיימת, אז כדי להצדיק את זה אתה צריך לעקם סטטיסטיקות, להמציא דברים שלא קיימים, לשקר, ואז לומר בסוף שזה דומה.

תרכיב איזה תמונה שאתה רוצה, רק בלי שקרים, לא חייב להביא עצור פלשתיני בפני שופט, נו באמת?

אם אתה עסוק בלבנות את התמונה משקרים ונתונים מעוותים - תפאדל, אני לא מחויב לזה ואני אוכיח שהשקרים הם שקרים ואני אחשוף למה הנתונים מעוותים.

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

לא כל דבר הוא "נאצי" או "שואה". אבל מאיפה ההחלטיות בקביעה שכל מי שמדבר על זיהוי תהליכים "טועה חד משמעית"?

אתה יכול לקרוא את הפוסט הישן הזה, בו מצוטט פרופ' שטרנהל שמסביר את מה שאתה מתקשה לקבל.

תשמע, אלא אם אתה מתכוון לטעון שיש תהליכים וכו' כי הנאצים שתו מים ונשמו אוויר, וגם אנחנו שותים מים ונושמים אוויר, אז סבבה.

לגבי הפוסט אתה מודע לזה שיש הבדל (גם חוקי אגב) בין פשיסט ונאצי?

לפני 6 דקות, פינדר כתב:

ואתה ממשיך עם הכשלים הלוגיים הרגילים שלך.

- מסיח דעת שלא קשור לטיעון

- טענת איש קש שמעולם לא טענתי

תמשיך תמשיך

מתי אתה נותן לנו הרצאה על A גורר B?

יסלח לי כבודו, אבל הוא חושב שאת מי שתוקף ללא הבחנה צריך לשפוט כמו את מי שתוקף אדם ספציפי?

אולי הוא חושב שאת עמירם בן אוליאל היה צריך לתבוע רק על רצח? בלי עבירות ממניע גזעני?

ברור שלא, הוא רק חושב שעבור אנשים מסוימים צריך להוריד את הרף ולהוריד את המניע הגזעני ולאחרים לא.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא הוא לא,

לפי הפרשנות שלך :)

אני לא מחויב לזה ואני אוכיח שהשקרים הם שקרים ואני אחשוף למה הנתונים מעוותים.

בהצלחה עם זה. 

אני לא מכיר את הדוגמא שפינדר הביא. יש אחרות שכבר נתתי. יש גם אחרות. 

תשמע, אלא אם אתה מתכוון לטעון שיש תהליכים וכו' כי הנאצים שתו מים ונשמו אוויר, וגם אנחנו שותים מים ונושמים אוויר, אז סבבה.

לגבי הפוסט אתה מודע לזה שיש הבדל (גם חוקי אגב) בין פשיסט ונאצי?

זה ממש מבאס כי שוב פספסת את הנקודה במיליון קילומטר בערך.

החלק החשוב יותר בפוסט הוא הציטוט של פרופ' שטרנהל, שמסביר בדיוק את מה שלא מסתדר לך:

ציטוט

אנשים המתקוממים בימינו נגד ליבת הערכים הליברליים ושואפים לחיסולם אינם אומרים את הדברים באותו גילוי לב ובאותה עוצמה שיכלו להרשות לעצמן ללא קושי תנועות פשיסטיות בטרם בוצע נסיון המעבדה של שנות ה-30 וה-40. הרבה יותר מאשר בעבר מוטל כאן על הקורא להבין דבר מתוך דבר ולהפעיל את דמיונו על מנת לזהות התפתחויות אפשריות לעתיד

ובהמשך זה:

ציטוט

ההגדרה ששטרנהל מציע למונח "תנועה פשיסטית" רחב יותר מזה של ההגדרה המילונית הפשוטה.

כן, תודה, אני יודע שפשיזם ונאציזם זה לא אותו הדבר. זו כמובן לא הנקודה כאן.

אתה מוזמן לקחת את ההסבר שלו ולנסות לגזור ממנו טענה כללית יותר. 

ומפה זה ויכוח על פרשנות איפה עובר הגבול. זה הכל.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, יבגניפ כתב:

לפי הפרשנות שלך :)

לפי כל הגדרה מקובלת בעולם.

צירפתי את ההגדרה לפני כמה עמודים, דרישת סף לאפרטהייד זה אפליה גזענית, לא על בסיס אזרחות, לא על בסיס טריטוריאלי, לא על 1001 בסיסים אחרים. על בסיס גזעני.

הווה אומר שבשביל להגיע לאפרטהייד יש צורך להוכיח שלדוגמה יהודי שרוצח באופן בלתי מובחן (עמירם בן אוליאל לכאורה למשל), יקבל יחס חוקי שונה, מאשר ערבי שרוצח באופן בלתי מובחן.

אבל עובדתית את עמירם בן אוליאל הרשיעו בערכאה ראשונה בעבירות ממניע גזעני.

בהצלחה עם זה. 

אני לא מכיר את הדוגמא שפינדר הביא. יש אחרות שכבר נתתי. יש גם אחרות. 

על הדוגמאות שלך דיברנו, איך נאמר, עולם שונה מאשר מה שטען פינדר.

זה ממש מבאס כי שוב פספסת את הנקודה במיליון קילומטר בערך.

החלק החשוב יותר בפוסט הוא הציטוט של פרופ' שטרנהל, שמסביר בדיוק את מה שלא מסתדר לך:

ציטוט

אנשים המתקוממים בימינו נגד ליבת הערכים הליברליים ושואפים לחיסולם אינם אומרים את הדברים באותו גילוי לב ובאותה עוצמה שיכלו להרשות לעצמן ללא קושי תנועות פשיסטיות בטרם בוצע נסיון המעבדה של שנות ה-30 וה-40. הרבה יותר מאשר בעבר מוטל כאן על הקורא להבין דבר מתוך דבר ולהפעיל את דמיונו על מנת לזהות התפתחויות אפשריות לעתיד

ובהמשך זה:

ציטוט

ההגדרה ששטרנהל מציע למונח "תנועה פשיסטית" רחב יותר מזה של ההגדרה המילונית הפשוטה.

כן, תודה, אני יודע שפשיזם ונאציזם זה לא אותו הדבר. זו כמובן לא הנקודה כאן.

אתה מוזמן לקחת את ההסבר שלו ולנסות לגזור ממנו טענה כללית יותר. 

ומפה זה ויכוח על פרשנות איפה עובר הגבול. זה הכל.

אלה טענות שצריכות הוכחה יותר מעמיקה מאשר לסמוך על שטרנהל (עם כל הכבוד אליו).

הוא מבקש להרחיב את ההגדרה כיוון שההגדרה הקיימת לא מסתדרת לו, כמו ידידינו פינדר.

הוא כמובן יכל ללכת ולהמציא מונח חדש, או להשתמש במונח אחר שכן מסתדר, אבל לא, כמו ידידינו פינדר הוא רוצה את הקונוטציה של הפשיסט, בלי שזה יהיה באמת פשיסט.

כמו שפינדר רוצה את הקונוטציה של אפרטהייד, גם בלי שזה יהיה באמת אפרטהייד.

סתם לדוגמה, כשהמונח נאצים לא הסתדר, אז לא הלכו ושינו את המונח, אלא המציאו מונח חדש - ניאו נאציזם.

אז מה לנו לבוא בטענות שעל ימין ועל שמאל (או מימין ומשמאל) צועקים כל היום "נאצים" גם למי שאינם נאצים?

מה לנו לבוא בטענות שקוראים מימין ומשמאל "רוצחים", או "תומכי טרור" למי שאינם כאלה?

למה? הרי זה פרשנות מי רוצח ומי לא, פרשנות מי תומך בטרור ומי לא, פרשנות מי נאצי ומי לא, מה לא ככה?

כל פעם שהמציאות לא תסתדר לנו עם התארים שאנחנו רוצים לשפוך על מישהו שלא מסכים איתנו, אז נבקש להגדיר מחדש את התארים.

איך נאמר ב-1984? 

מלחמה היא שלום

חירות היא עבדות

בערות היא כוח

יבגני אתה חתיכת פולימורפי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, m3x7r3m3 כתב:

יסלח לי כבודו,

אנחנו לא בבימ"ש, אתה יכול לוותר על המליציות. אתה אולי חושב שהיא גורמת לך להישמע חכם. היא לא.

לפני 27 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ברור שלא, הוא רק חושב שעבור אנשים מסוימים צריך להוריד את הרף ולהוריד את המניע הגזעני ולאחרים לא.

אתה מנהל ויכוח עם הדמיון הקודח שלך, מדביק לי טענות איש קש, פונה אלי בגוף שלישי..

צא לחופשה גבר.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

אנחנו לא בבימ"ש, אתה יכול לוותר על המליציות. אתה אולי חושב שהיא גורמת לך להישמע חכם. היא לא.

אתה מנהל ויכוח עם הדמיון הקודח שלך, מדביק לי טענות איש קש, פונה אלי בגוף שלישי..

צא לחופשה גבר.

ותשובה לעניין, יש?

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל הוא חושב שאת מי שתוקף ללא הבחנה צריך לשפוט כמו את מי שתוקף אדם ספציפי?

אולי הוא חושב שאת עמירם בן אוליאל היה צריך לתבוע רק על רצח? בלי עבירות ממניע גזעני?

אולי טעיתי בהערכה שלי, ובמקום זה:

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה סתם לא יודע איך עובדת מערכת משפט, בכל מדינה בערך, כולל איראן.

האם ידעת שעונש קיים באיראן לגנב זה קטיעת אצבעות? אבל על אונס נער בידי גברים יכול להגיע לעונש של הוצאה להורג

איזה קטע זה שעל עבירות שונות יש עונשים שונים?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

האם ידעת שעונש קיים באיראן לגנב זה קטיעת אצבעות? אבל על אונס נער בידי גברים יכול להגיע לעונש של הוצאה להורג

האם ידעת שסוסים לא מסוגלים להקיא ואת הסיבה לכך המדענים עדיין לא הצליחו לגלות?

כאילו אם אתה כבר בקטע של לזרוק עובדות לא קשורות...

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה חוזר שוב ושוב על טענה שלא אמרתי. זה לא יהפוך את זה לנכון.

איך קוראים לזה? הנדסת תודעה?

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, פינדר כתב:

האם ידעת שסוסים לא מסוגלים להקיא ואת הסיבה לכך המדענים עדיין לא הצליחו לגלות?

כאילו אם אתה כבר בקטע של לזרוק עובדות לא קשורות...

אתה חוזר שוב ושוב על טענה שלא אמרתי. זה לא יהפוך את זה לנכון.

איך קוראים לזה? הנדסת תודעה?

הכי מצחיק (לי לפחות) זה שאתה לא מצליח להבין שזה או זה או זה.

או שאתה חושב שעבור אנשים מסוימים צריך להוריד את הרף ולא לייחס להם מניע גזעני.

או שאתה לא מבין איך מערכת משפט בכל מדינה בערך (כולל איראן) עובדת.

ומודה שזה דיי מצחיק אותי. אבל לא יפה, אז אני אסביר לעומק:

המחוקק קבע לעבירות שונות, עונשים שונים, כשבאופן גורף שאני לא מכיר הרבה סייגים אליו (למעט סעיפי רצח*), עבירה מסוימת ללא אבחנה (כלומר שלא כוונה לאדם ספציפי) תמיד תהיה חמורה יותר מאותה עבירה, אבל מכוונת לאדם ספציפי.

יש לזה היגיון משפטי נרחב, שעל קצה המזלג אומר ש"ללא אבחנה" (למרות שהתיאור הנכון יותר הוא עם אבחנה כללית) מכיל פוטנציאלית הרבה יותר קורבנות.

למשל אם אדם תוקף מישהו ספציפי שהוא הומו, זה פחות חמור מאשר אדם שתוקף הומואים ובמקרה נפל על הומו אחד ספציפי. כי במקרה השני קבוצת הקורבנות הפוטנציאליים של אותו אדם היא לא אחד, אלא ציבור.

* כאשר מאשימים ברצח זה לעיתים נדירות מאוד סעיף בודד, במיוחד במקרים של רצח שבוצע ללא אבחנה, ולכן ההחמרה תבוא לידי ביטוי בסעיפים הנוספים.

כך לדוגמה בד"כ מוצאים רצח, עם ניסיון לרצח, עם חברות בארגון טרור, או התארגנות לא חוקית, קשירת קשר לביצוע פשע ועוד.

ואחרי שהבנו את כל זה, אז אם תעשה סתם סטטיסטיקה של עונש ממוצע בבתי הדין הצבאיים אז הוא יהיה גבוה בהרבה מהממוצע הכללי של עונש ממוצע בבתי הדין בתוך ישראל, כי התפלגות העבירות היא שונה.

אבל מה? אצלך זה הוכחה לאפליה, כי הממוצע גבוה יותר, בלי להבין בכלל מה עומד מאחורי אותו ממוצע שעשית (או לא עשית).

וסתם לעשות ממוצע, בלי להבין מה אתה עושה - זה מתכון לקבל תוצאות לא נכונות, וזה בדיוק מה שיצא לך.

אגב באותה מידה אם תעשה סתם ממוצע, אז תקבל תוצאות שונות בין מחוזות שונים בפרקליטות, אז מה? זה אומר שזה אפרטהייד? אפליה?

אגב בנושא אחר לחלוטין, הפרקליטות צריכה להעביר את החומר לפרקליטי נתניהו ואלוביץ', אבל הם עתרו לבית המשפט בגלל חוסר הסכמה על מילות החיפוש.

בהמשך יש צילום מהעתירה עצמה:

הקטע המעניין הוא שהפרקליטות רוצה להשתמש בעתירה של ההגנה, כדי לשפר את עמדותיה עצמה, אולי הם פספסו משהו בהתקני המדיה של ישועה שיעזור להם.

מבחינה משפטית אני לא יודע מה יפסקו, אבל יש לשים לב שפעם שעברה אחד השופטים נזף בפרקליטות על משהו דומה:

ציטוט

השופט בר-עם מנע זאת החודש פעם נוספת ואמר לתירוש: "זה אומר שיוצגו אירועים שההגנה לא מכירה? כשמייחסים לאדם עבירה צריכים לתאר את כל העובדות שמבססות את העבירה".

יש טיעונים לכאן ולכאן, אבל זה לטעמי פחות מעניין, מה שיותר מעניין זה שהפרקליטות בעצם מודיעה בכתב לבית המשפט - "יש מצב שלא עברנו על הכל כמו שצריך"

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...