Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

מה שמצחיק כולם דאגו לסעיף שקבלת מפלגה חדשה לקואליציה צריכה הסכמה של כולם.

כביכול סעיף שדווקא מחליש את הקואליציה,  כי כל הרעיון הוא שאם יש מפלגה שקצת עושה שרירים יש סיכוי שניתן יהיה להוסיף מפלגה נוספת.

אבל הסעיף הזה נותן מלא כח לכל מפלגה לבד.. ולא בהכרח מחזק את הקואליציה כקולקטיב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4597

• SlowRide

4420

• פינדר

3470

• m3x7r3m3

2926

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בשביל להגיע לנטל הוכחה במשפט פלילי בסעיף שוחד, צריך להוכיח, ואם לא יוכיחו סיקור חריג, אין סעיף שוחד.

אני גם לא מבין וזו שאלה היפותטית לגמרי:

נניח שמערכת ואללה פרסמה כתבות אוהדות על כל פוליטיקאי שביקש.

בא פוליטיקאי חדש כלשהו, נקרא לו מומו. מומו רוצה שיפרסמו עליו כתבות אוהדות ומלקקות. אז הוא הולך לבעלים של ואללה, והם מדברים על זה שבתמורה לכתבות אוהדות, מומו ידאג לחקיקה שעוזרת איכשהו לבעלים.

שוב, זה היפותטי לגמרי, אבל למה מצב כזה הוא לא שוחד? 

ה״באג״ כאן כמו שאני מבין אותו הוא שמומו לא באמת קיבל משהו חריג. אבל זו בעיה שלו שהוא יצא טמבל, לא? הרי מה שמשנה ועקרוני זה אם הוא הסכים להעניק הטבה רגולטורית כלשהי לבעלים של האתר, לא?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, netco כתב:

לא מופנה ספציפית אליך- אבל וואלה שאשתי תאהב אותי כמו שבתקשורת אוהבים להבליט טקסי פולסא דנורא לפוליטיקאים. 
נשגב מבינתי מה מתרגשים מזה (במיוחד אנשים חילוניים אגב, שזה הכי מצחיק). 

אף אחד לא חושב שהקשקשת הזו תשפיע, מבליטים את זה כי קריאה לפולסא דנורא זו בעצם קריאה "אנחנו רוצים אותו מת". זה הדבר הכי אלים שיכול להיות, רק לשמחתנו מדובר בתולעים שבחיים לא יעשו משהו בעצמם (בין אם את המעשה האלים, לצאת לעבוד, או לפתח מחשבה עצמאית...) אלא יקוו שמישהו אחר יעשה את זה בשבילם.

*שאף אחד לא יעז לנסות להוציא את זה מהקשר, כאשר אני אומר "התולעים" אני מתכוון למסיתים ותולי הפשקווילים בלבד, לא לכלל האוכלוסיה אליה הם משתייכים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, korola כתב:

מה שמצחיק כולם דאגו לסעיף שקבלת מפלגה חדשה לקואליציה צריכה הסכמה של כולם.

כביכול סעיף שדווקא מחליש את הקואליציה,  כי כל הרעיון הוא שאם יש מפלגה שקצת עושה שרירים יש סיכוי שניתן יהיה להוסיף מפלגה נוספת.

אבל הסעיף הזה נותן מלא כח לכל מפלגה לבד.. ולא בהכרח מחזק את הקואליציה כקולקטיב 

אלה סעיפים תיאורטיים לחלוטין, איזה מפלגה תיכנס לקואליציה? הציונות הדתית? החרדים? זה לא ריאלי בכלל.

זה בדיוק דוגמה לסעיף שלפיד ובנט "נתנו" למפלגות השונות, בלי שהוא רלוונטי, זה כמו שאני אגיד לך שאם אני זוכה בטוטו אני נותן לך 10%, אבל אני בכלל לא ממלא טוטו.

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

אני גם לא מבין וזו שאלה היפותטית לגמרי:

נניח שמערכת ואללה פרסמה כתבות אוהדות על כל פוליטיקאי שביקש.

בא פוליטיקאי חדש כלשהו, נקרא לו מומו. מומו רוצה שיפרסמו עליו כתבות אוהדות ומלקקות. אז הוא הולך לבעלים של ואללה, והם מדברים על זה שבתמורה לכתבות אוהדות, מומו ידאג לחקיקה שעוזרת איכשהו לבעלים.

שוב, זה היפותטי לגמרי, אבל למה מצב כזה הוא לא שוחד? 

ה״באג״ כאן כמו שאני מבין אותו הוא שמומו לא באמת קיבל משהו חריג. אבל זו בעיה שלו שהוא יצא טמבל, לא? הרי מה שמשנה ועקרוני זה אם הוא הסכים להעניק הטבה רגולטורית כלשהי לבעלים של האתר, לא?

יש כאן 2 מסלולים אפשריים:

1. הדרך הארוכה והנכונה - להוכיח שכתבות אוהדות הן בעלות ערך כספי, או טובת הנאה וכו', ואז זה ייחשב כדבר מה שואללה נתנו למומו.

משם נשאר לנו להוכיח שהחקיקה של מומו עוזרת לואללה או לבעלים של ואללה.

ואז הוכחנו שוחד.

למיטב ידיעתי אין כמעט תקדימים לזה אפילו מחוץ לישראל.

2. הדרך הקצרה והמסוכנת - לטעון שמומו קיבל משהו (אבל אנחנו לא יודעים בדיוק מה, ולא רוצים ללכת להוכחה קשה כמו בדרך 1) - אבל במשפט פלילי כדי לעמוד ברף חייבים לטעון מה בדיוק הוא קיבל ולהוכיח את זה.

אז נטען שמה שהוא קיבל זה יחס מועדף כלשהו.

ההוכחה של מה שמומו נותן לואללה נשארת כמו שהיא.

3. הקלטה או תיעוד של שיחה שבה יש "זה תמורת זה", זו כמובן דרך המלך לסעיף השוחד, אבל אין תיעוד כזה. אחרת לא היו טוענים ל"היענות חריגה"

בלי קשר לזה יש סעיף אחר של הפרת אמונים, שבשבילה אנחנו צריכים ללכת ולהוכיח שהחקיקה של מומו לא סבירות.

במקרה של ביבי כיוון שהוא לא סתם ח"כ, אז יש גורמי מקצוע, אז אנחנו נצטרך להראות שגורמי המקצוע חשבו שההחלטות של ביבי היו לא נכונות ולא סבירות.

דרך המלך לדבר כזה, זה כמובן כשגורמי המקצוע בעצמם מתנגדים לאותן החלטות. אבל אין פה את זה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הנושא על הפולסא דנורא מקבל תהודה לדעתי מכיוון שזה קרה על שני אנשים שלאחר הפעולה יצאו מה"משחק" ( רבין ושרון ז"ל). לומר האם זה עובד או לא? כל אחד ואמונתו. במבחן התוצאה יש פה 100 אחוז "הצלחה" למי שמאמין.

אני חושב שלעשות פעולה כזאת על יהודי שמאמין ופועל בדרך אחרת ממה שהם חושבים זה איום ונורא ולא קשור לימין ושמאל.

מאוד מקווה שלא באמת יבצעו את הטקס.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, asix כתב:

כל הנושא על הפולסא דנורא מקבל תהודה לדעתי מכיוון שזה קרה על שני אנשים שלאחר הפעולה יצאו מה"משחק" ( רבין ושרון ז"ל). לומר האם זה עובד או לא? כל אחד ואמונתו. במבחן התוצאה יש פה 100 אחוז "הצלחה" למי שמאמין.

בוצעה פולסא דנורא על מספר מטמטם של אנשים (כולל אהוד אולמרט אגב). מפה והלאה זה תלוי איך אתה מסתכל על זה- אם אעשה על השכן הקשיש שלי פולסא דנורא ובעוד 10 שנים הוא ימות האם מגיע לי הקרדיט? נכון לעכשיו כל דבר מ "תוצאה" שמגיעה אחרי חודש לאחת שמגיעה אחרי עשור גורמת למבצעים לשמחה גדולה, הרי הטקס "הצליח"...

לגבי רבין, נבואה שמגשימה את עצמה. ההסתה הפרועה שבכללה הטקס גרמו לאדם לקחת את העניין לידיו. אני לא רואה בזה שום דבר "שמיימי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, asix כתב:

אני חושב שלעשות פעולה כזאת על יהודי שמאמין ופועל בדרך אחרת ממה שהם חושבים זה איום ונורא ולא קשור לימין ושמאל.

מאוד מקווה שלא באמת יבצעו את הטקס.

מסרב להאמין שכתבת את זה ברצינות ובדעה צלולה

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שמע, בתכלס זה תמיד עובד כי בסופו של דבר הבן אדם חייב למות בסוף. גם אם הוא ימות בשיבה טובה בגיל 120 (תוך כדי משגל עם 3 דוגמניות שוות של שנות ה80 ולא מעפנות של 2021 עם גוף של ילד בן 10) הם עדיין יגידו שזה בגלל הטקס ושהגיע לו.

• מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, Pika007 כתב:

בוצעה פולסא דנורא על מספר מטמטם של אנשים (כולל אהוד אולמרט אגב).

לא ידוע שהטקס בוצע על אולמרט.

לפני 15 דקות, Pika007 כתב:

אם אעשה על השכן הקשיש שלי פולסא דנורא ובעוד 10 שנים הוא ימות האם מגיע לי הקרדיט?

בשני המקרים האנשים האלה יצאו מהמערכת הפוליטית תקופה קצרה אחרי זה ולא אחרי 10 שנים.

לפני 14 דקות, yotams4 כתב:

מסרב להאמין שכתבת את זה ברצינות ובדעה צלולה

אתה אולי לא מאמין שיש קשר, אך יש הרבה אחרים שכן. זה לא משהו שניתן להוכיח כמו שלא ניתן להוכיח שיש גן עדן וגיהינום. זה מתקשר לעולם של אמונה. יש כאלה שמאמינים  ויש כאלה שלא. רוצה להאמין שזה לא נכון, אך בשני המקרים שאני מכיר ( אולי יש עוד שאינני מכיר) זה הצליח לאלו שביצעו את הטקס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Pika007 כתב:

אף אחד לא חושב שהקשקשת הזו תשפיע, מבליטים את זה כי קריאה לפולסא דנורא זו בעצם קריאה "אנחנו רוצים אותו מת".

כן נו בסדר, אבל בוא זה לא שונה מכל פרסום של תמונה של חבל תלייה לביבי או משהו בסגנון קריאות אלימות יש בכל שוליים מסתבר. 
אני מדבר בעיקר על החיבה של התקשורת להדהד את זה כשזה "פולסא דנורא" ופחות כשזה סתם פוסטים/תמונות/יצירות בוטות אחרות, בטח בגלל הארומה המיסטית של העניין...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, netco כתב:

כן נו בסדר, אבל בוא זה לא שונה מכל פרסום של תמונה של חבל תלייה לביבי או משהו בסגנון קריאות אלימות יש בכל שוליים מסתבר. 

עוד פעם הנסיון המזויף הזה לייצר סימטריה.

זה מאוד, מאוד שונה. נעשתה פעולה אקטיבית שאמורה להביא למותו של האדם, פחדנית ככל שתהיה. בראשו של המבצע, הפעולה הזו אמורה לגרום למותו של אדם (רק בדרך נסתרת, כדי להימנע מאחריות וחרטא כזה)

אלף אלפי הבדלות בין זה לבין פוטושופ מעאפן של תמונה. זה ההבדל בין מסית לבין רוצח בפוטנציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה ההבדל בין מישהו יושב על הפוטושופ ומכין תמונה של מישהו עם חבל תליה על הצוואר לבין כמה אנשים שעורכים טקס מוזר כי הם רוצים שמישהו ימות?

ההוא עם הפוטושופ מסית אנשים אחרים, אבל הם מנסים להסית את... האל שלהם?! שיהרוג את אותו אדם? 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, SlowRide כתב:

אבל הם מנסים להסית את... האל שלהם?! שיהרוג את אותו אדם? 

הם יוצרים אצל המאמינים ידיעה שהאל רוצה שאותו אדם ימות ושאם אדם אחר יהרוג אותו, הוא ממלא רצון האל.

למשל:

לפני 3 שעות, asix כתב:

אתה אולי לא מאמין שיש קשר, אך יש הרבה אחרים שכן. זה לא משהו שניתן להוכיח כמו שלא ניתן להוכיח שיש גן עדן וגיהינום. זה מתקשר לעולם של אמונה. יש כאלה שמאמינים  ויש כאלה שלא. רוצה להאמין שזה לא נכון, אך בשני המקרים שאני מכיר ( אולי יש עוד שאינני מכיר) זה הצליח לאלו שביצעו את הטקס.

ומפה יהיה כבר מי שיקח את זה למישור המעשי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...