Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

אני מקווה שהממשלה הזו תתפקד ברמה שהציבור יקלוט שהמדינה מסוגלת להחזיק מעמד גם בלי ה"ימין" של ביבי והשותפים הטבעיים שלו.

יהיה מעניין לראות את זה.

כמו ילד דתי שבטעות הדליק את האור בשבת ולא מבין למה הוא לא מת ממנת ברק על המקום.

• רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4597

• SlowRide

4420

• פינדר

3470

• m3x7r3m3

2926

לפני 20 דקות, יבגניפ כתב:

תן בראש, נראה מהצד שהפרקליטות פישלה פה בענק.

זה לא רק הפרקליטות, הפרקליטות חוטפת בראש כי הנציגים שלה עומדים כרגע מול השופטים, ומול עורכי דין מהשורה הראשונה שחושפים התנהלות בעייתית (בלשון המעטה) גם מצד הפרקליטות אבל גם מצד המשטרה.

צריך לזכור שבתיקים כאלה, בטח בתיקים כאלה, בטח בגדלים כאלה המשטרה לא מתנהלת לבד ובסוף מגישה המלצות, יש פרקליט מלווה, ובתיקים כאלה הפרקליט המלווה הוא לא רחוק מחבר צוות החוקרים (מבחינת שעות עבודה על התיק).

באופן משעשע לא נראה שהמשטרה השתמשה בכלים שאני מפתח כדי לבדוק את הטלפון של ישועה (הטלפון המדובר שהקליט שיחות באופן סלקטיבי לחלוטין), ולכן החוקרים קיבלו בעצם את התמונה שישועה רצה להציג.

זה המשך ישיר לכך שהתייחסו לישועה כאל עד, ועוד עם כפפות של משי. ולא כזה שפוטנציאלית יש לו אינטרס.

לכן גם התובעת אמרה שאי אפשר לעבור על כל הנתונים מהטלפון שלו, אני "במקרה" יודע שלא רק שאפשר, אלא שיש כלים שעושים את זה בצורה מהירה, פשוטה, מאפשרת מסננים שונים ואפילו אנליזות קלות ופשוטות.

אני גם "במקרה" יודע שהכלים הללו זמינים למשטרת ישראל בכלל, וללהב 433 בפרט (או יש לומר במיוחד ליחידה הזו). פשוט לא השתמשו בהם.

בגדול יש שתי סיבות לא להשתמש בכלים הללו להוציא את כל תוכן הטלפון שלו ולסרוק אותו:

1. האמינו לו, ולכן הסתפקו בתכנים שהוא תרם מיוזמתו. אחרי זה כשכבר חקרו את ביבי והוא העלה את הטענות שלו, לא האמינו לביבי בכלל ולכן לא בדקו את הטענות של ביבי מול תוכן הטלפון של ישועה. הבעייתיות בתפיסה הזו היא שהחוקרים צריכים למצות כל קצה חוט, בטח של החשודים, כדי להפריך או לאשש אותם, והמידע כבר היה בידיהם, שהרי הוא נמסר בטעות או "בטעות" להגנה כחלק מארגזי החומר. וכאן הפרקליט המלווה היה צריך לשאול את השאלות הללו - אלה הטענות של החשוד, בדקתם אותן?

2. חוסר רצון לפגוע בפרטיות שלו, אבל אני יכול לנחש ניחוש מושכל, שלפחות חלק משמעותי מהחומר ישב על הטלפון עבודה של ישועה, ולכן תפיסה כזו דיי בעייתית כשמדובר על מידע עסקי, בטלפון עסקי, שאינו שייך לנחקר (אני מניח שהטלפון שייך לוואלה, או לבזק).

מה שטוב כאן הוא שבערך פעם בשנה ביבי צודק במשהו, והוא צדק שהעיתוי של הגשת כתב האישום היה פוליטי, כי אם העיתוי לא היה פוליטי, בפרקליטות היו עוברים על החומרים לפני המסירה, ותופסים בדיוק מה הם הולכים לתת להגנה. למעשה הפרקליטות הגישה להגנה אקדח טעון.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 2
  • מצחיק 1
  • מעניין 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה שטוב כאן הוא שבערך פעם בשנה ביבי צודק במשהו, והוא צדק שהעיתוי של הגשת כתב האישום היה פוליטי, כי אם העיתוי לא היה פוליטי, בפרקליטות היו עוברים על החומרים לפני המסירה, ותופסים בדיוק מה הם הולכים לתת להגנה. למעשה הפרקליטות הגישה להגנה אקדח טעון.

והשאלה היא מה ההסבר.

למה שמערכת המשפט תהייה נגד ביבי?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אני גם "במקרה" יודע שהכלים הללו זמינים למשטרת ישראל בכלל, וללהב 433 בפרט (או יש לומר במיוחד ליחידה הזו). פשוט לא השתמשו בהם.

תיזהר לא לסיים כמו הקצין המוערך מהמודיעין. 

אם אתה יודע משהו עדיף שתישתק מישהו אחר עלול לחשוב שאתה פוגע בביטחון המדינה ולזרוק אותך לכלא בלי כתב אישום , בלי משפט .. בלי כלום 

ולהחזיק אותך שם כמה שהוא רוצה. 

השקיעו כבר יותר מידי משאבים על העוגה הזאת , עכשיו אף אחד לא יתן לה ליפול. 

ימשיכו להשקיע פי 10 ממה שהשקיעו עד כה רק לא לצאת טמבלים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שלא.

אני לא הכי בקיא בפרטי תיק 4000, אבל נראה שהתיק הזה בהחלט מתפורר.

ואם זה המצב, אני רוצה לדעת שהמטרה היא באמת משפט צדק ולא הפללה בכל מחיר או רק כדי לא לצאת טמבלים.

וזה חשוב לי כאזרח וכלפי על תיק ומשפט שמתקיים בישראל.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם המטרה היא "לעשות הכל" שיהיה משפט צדק?  

לא משנה כמה זה יעלה ? 

גם אני לא ממש עוקב, אבל תיק 4000 הוא הרבה יותר מסובך מההקלטות של הטלפון של אילן. 

צריך לבחון גם את הצד השני.. עד כמה באמת ביבי נתן מילארדים לאלוביץ ?

האם זה כמו ה 5 מילארד ש"ח שרעם מקבלת  עכשיו ?

רעם מקבלת 5 מילארד לפרוייקטים במגזר הערבי...   מי מחליט איזה פרוייטקים?

מי מנהל את הפרוייקטים האלה?

אלו חברות יזכו בפרוייקטים?  

כמה ביבי היה מעורב בהטבות שניתנו לבזק ? האם ההטבות האלה היו בניגוד לעמדת היועצים המקצועיים?

האם הם היו מגובות במסמכי יועץ מקצועי בלתי תלוי שתמך בהם?

לדעתי קשה להגיד שהתיק מתפורר בשלב הזה,   תפרו פה תיק טוב טוב מכל הכיוונים. 

הבעיה שהתפירה כל כך מסובכת , שיקח לפחות 5 שנים עד שתהיה תוצאה.. ואז עוד 3 שנים של ערעורים. 

בהצלחה , מטחנות הצדק טוחנות לאט לאט 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, יבגניפ כתב:

והשאלה היא מה ההסבר.

למה שמערכת המשפט תהייה נגד ביבי?

אתה רוצה שמועות או נתונים?

אבל בעיקרון זו מערכת שמאוד אוהבת "בוסים נוחים" (ניסנקורן, גנץ, לבני) ומאוד לא אוהבת "בוסים לא נוחים".

תחשוב שאתה ממש לא אוהב את הבוס שלך, והוא מבקש ממך דברים שנראים לך הזויים, אבל יש לך את הכוח ביד לדפוק אותו.

מעבר לזה, כן כדאי לזכור שכבוס, לפחות עד החקירות, ביבי הצטייר כאחד מה"בוסים נוחים" דווקא, השאלה מה קרה בחדרי חדרים, ולזה אין לי תשובה.

לפני 5 דקות, korola כתב:

תיזהר לא לסיים כמו הקצין המוערך מהמודיעין. 

אם אתה יודע משהו עדיף שתישתק מישהו אחר עלול לחשוב שאתה פוגע בביטחון המדינה ולזרוק אותך לכלא בלי כתב אישום , בלי משפט .. בלי כלום 

ולהחזיק אותך שם כמה שהוא רוצה. 

השקיעו כבר יותר מידי משאבים על העוגה הזאת , עכשיו אף אחד לא יתן לה ליפול. 

ימשיכו להשקיע פי 10 ממה שהשקיעו עד כה רק לא לצאת טמבלים 

אני כמובן לא יודע שום דבר (כמעט אף פעם) מתיקים ספציפיים.

נדיר מאוד שאני אהיה מעורב בתיק ספציפי.

זה מאוחר מדי לא לצאת טמבלים, כבר יצאו טמבלים, לא נתקלתי בהרבה מקרים שבהם השופט צועק על התובעת במשפט פלילי. וזה אחרי שנתנו להם רמזים עבים שהם הולכים על חבל דק מאוד...

הם כמובן יכולים לצאת בסופו של דבר עם הרשעה על דבר פעוט כלשהו ("הפרת אמונים" מישהו?)

חוצמזה נראה לך שמישהו שילם על מה שעשו ליעקב נאמן ז"ל? לא, סתמו את הפה וחיפשו את המטרה הבאה.

לפני 1 דקה, shachar187 כתב:

אני מאוד מקווה שלא.

ואם זה המצב, אני רוצה לדעת שהמטרה היא באמת משפט צדק ולא הפללה בכל מחיר או רק כדי לא לצאת טמבלים.

וזה חשוב לי כאזרח וכלפי על תיק ומשפט שמתקיים בישראל.

אחוזי ההרשעה מספרים סיפור אחר.

חוץ מזה שים לב כבר לזה, רלוונטי במיוחד בשבילך.

@korola זה כבר השלישי שלנו היום לפרק את הממשלה שעוד לא קמה

לפני 1 דקה, korola כתב:

גם אני לא ממש עוקב, אבל תיק 4000 הוא הרבה יותר מסובך מההקלטות של הטלפון של אילן. 

צריך לבחון גם את הצד השני.. עד כמה באמת ביבי נתן מילארדים לאלוביץ ?

האם זה כמו ה 5 מילארד ש"ח שרעם מקבלת  עכשיו ?

רעם מקבלת 5 מילארד לפרוייקטים במגזר הערבי...   מי מחליט איזה פרוייטקים?

מי מנהל את הפרוייקטים האלה?

אלו חברות יזכו בפרוייקטים?  

ברור, אבל ישועה היה אמור להיות אחד מעדי הדגל, לכן הוא עד מס' 1.

הוא היה אמור לתת "תמונה מערכתית".

לגבי המיליארדים לרע"מ - לפי ההסכמים הקואליציוניים זה לשיקול דעתו הבלעדי של עבאס.

לפני 3 דקות, korola כתב:

כמה ביבי היה מעורב בהטבות שניתנו לבזק ? האם ההטבות האלה היו בניגוד לעמדת היועצים המקצועיים?

האם הם היו מגובות במסמכי יועץ מקצועי בלתי תלוי שתמך בהם?

לפי הבנתי היועצים המקצועיים היו דווקא בעד, ושר קודם (ארדן אם אני זוכר נכון) היה נגד.

לא חושב שהיו יועצים בלתי תלויים, רק עובדים (בכירים) במשרד התקשורת והאוצר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

חוץ מזה שים לב כבר לזה, רלוונטי במיוחד בשבילך.

@korola זה כבר השלישי שלנו היום לפרק את הממשלה שעוד לא קמה

רגע , אני רוצה להבין .. מישהו שיקר לנשיא? 

מישהו טלפן לנשיא המדינה ואמר לו עלה בידי למרות שלא עלה בידו?  איזה מזל שאין חוק על זה.

לא מבין אותם.... הרי גם ככה אחרי ההשבעה הם צריכים להתחיל לדון בתקציב המדינה, 

וזהו נגמרה ההפקרות שהייתה עד כה, צריך להכין תקציב בהתאם לתחזית ההכנסות של האוצר.

גם ככה יצטרכו קיצוצים רוחביים בכל המשרדים,   למה צריך לדון עכשיו באיזה מילארד וחצי ש"ח .. 

הרי יש בור של מילארדים שצריך לטפל בהם ... 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, korola כתב:

רגע , אני רוצה להבין .. מישהו שיקר לנשיא? 

מישהו טלפן לנשיא המדינה ואמר לו עלה בידי למרות שלא עלה בידו?  איזה מזל שאין חוק על זה.

לא, מישהו קיבל הסכמה, וחתימה על מסמכים שמוכנים להקים איתו ממשלה == "עלה בידי".

הדרישה החוקית היא שהסכמים קואליציוניים יוגשו חתומים לכנסת, 24 שעות לכל היותר, לפני ההצבעה על הקמת הממשלה והשבעתה.

העניין הוא שכמובן הם ידעו שלוין ימשוך כמה שיותר, ולכן לא בער להם שיהיה הסכמים קואליציוניים חתומים כשהודיעו לנשיא. ידעו שיש להם שבוע וחצי להחליק כמה שיותר בעיות.

לפני 2 דקות, korola כתב:

לא מבין אותם.... הרי גם ככה אחרי ההשבעה הם צריכים להתחיל לדון בתקציב המדינה, 

וזהו נגמרה ההפקרות שהייתה עד כה, צריך להכין תקציב בהתאם לתחזית ההכנסות של האוצר.

גם ככה יצטרכו קיצוצים רוחביים בכל המשרדים,   למה צריך לדון עכשיו באיזה מילארד וחצי ש"ח .. 

הרי יש בור של מילארדים שצריך לטפל בהם ... 

אז זהו, שבממשלה שמוקמת, עם תקציב המשכי, מתחילים לעבוד על תקציב למעשה בהסכמים הקואליציוניים, סבר פלוצקר טוען שבהסכמים הקואליציוניים האלה יש 100 מיליארד שקל.

עכשיו צריך להכניס את ה-100 מיליארד האלה (ועוד) לסעיפים תקציביים מסודרים (או לחוק הסדרים). אבל זה מתחיל משם.

אתה באמת רואה מצב שבו חודש אחרי הקמת הממשלה אומרים לעבאס "סורי חביבי אין 5 מיליארד שקל בשבילך"? אין חיה כזו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, m3x7r3m3 כתב:

אז זהו, שבממשלה שמוקמת, עם תקציב המשכי, מתחילים לעבוד על תקציב למעשה בהסכמים הקואליציוניים, סבר פלוצקר טוען שבהסכמים הקואליציוניים האלה יש 100 מיליארד שקל.

עכשיו צריך להכניס את ה-100 מיליארד האלה (ועוד) לסעיפים תקציביים מסודרים (או לחוק הסדרים). אבל זה מתחיל משם.

אתה באמת רואה מצב שבו חודש אחרי הקמת הממשלה אומרים לעבאס "סורי חביבי אין 5 מיליארד שקל בשבילך"? אין חיה כזו.

לא יודע מאיפה הם משיגים 100 מילארד ?  האם זה לשנה או פרוס על 4 שנים?

מקווה שעבאס קיבל 5 מיליארד ל-4 שנים..  כך שכל שנה מותר לו להתחייב על 1.25 מילארד , או יותר נכון 100 מיליון לחודש. 

כמה תקציב המדינה שלנו בשנים האחרונות ?  400-500 מילארד ? 600 מילארד ? רוב התקציב די קבוע ואין בדיוק מה לשחק איתו.

60 מילארד לצבא ?

50 מילארד לבריאות ?

50 מילארד לחינוך? 

משטרה? .....  

אפילו שמגיעים לדון בהגדלת סל התרופות.. נלחמים על 50 מיליון ש"ח.. האם יגדילו ב 300 מיליון או ב 350 מיליון.. 

לכן פתאום לפרוץ תקציב ב 100 מילארד ?

אני כבר לא יודע מה יותר נכון? לא לאשר תקציב ולהמשיך בתקציב המשכי או לאשר תקציב פרוע ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי זה מדובר על 100 מיליארד ל-4 שנים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב 100 מילארד ל4 שנים זה 25 מילארד לשנה.

עכשיו שיש לנו את קואליציה עם הערבים אפשר למחוק את התקציב הביטחון , כי לא צריך.  לא יהיו פרובוקציות ולכן לא יהיו איום קיומי.

יהיה הסכם גרעין עם אירן  , לכן לא צריך יותר להשקיע מילארדים בהתגוננות מול האיום הזה.

כמו שנאמר אפשר כבר למחוק את כל ההוצאות מעבר לקו הירוק 

תמיכה לאברכים , אפשר למחוק  

בקיצור, קטן עליהם למצוא מאיפה לקצץ 2 מילארד לשנה. 

אפשר גם לבטל את הרפורמה של כחלון בסלולאר.. אז חברות הסלולאר ירוויחו שוב מילארדים ושוב יהיה מיסים מטורפים מהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מעבר לזה, כן כדאי לזכור שכבוס, לפחות עד החקירות, ביבי הצטייר כאחד מה"בוסים נוחים" דווקא, השאלה מה קרה בחדרי חדרים, ולזה אין לי תשובה.

כן, בגלל זה אני תוהה.

זה מצחיק, בכל מקרה ובלי קשר למשפט, שעדיין יש כאלו שחושבים שתקשורת יכולה להיות אובייקטיבית באיזו שהיא צורה. זה הרי תמיד ובכל מקום שילוב של כסף והדעות של בעל אמצעי התקשורת או העיתונאי. וזה לא משנה אם זה "הארץ" או ערוץ 20 או ערוץ 12.

אגב, עם כל הרצון שלי שביבי יפרוש - אני בוודאי גם לא רוצה שזה יהיה דרך הרשעה לא הגיונית, או חקיקה פרסונלית שתעיף אותו מהכנסת.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, shachar187 כתב:

מה מתפורר בו? להזכירך, האישום בתיק 4000 הוא שוחד והנאשם הוא נתניהו, לא אילן ישועה. הפרקליטות - בגדול - טוענת שאלוביץ' נתן שוחד לנתניהו בדמות סיקור חיובי בוואלה, ובין השאר אחת הטענות היא שהייתה "הענות חריגה" של מערכת וואלה לבקשות של סביבת נתניהו. ההגנה טוענת שההענות לא הייתה חריגה. אוקי, היא לא הייתה חריגה. זה לא משנה את העובדה שאלוביץ' נתן לנתניהו, לכאורה, שוחד ונתניהו קיבל, לכאורה, שוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...