Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 56 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז תבקש מהמדינה קרקעות! מה הבעיה?

אז אתה מודה שהטענה שלי היתה נכונה??

אז למה טרחת לגבב הודעות על גבי הודעות על כגבי טענות וציטוטים מויקיפדיה?

מותר לכתוב "טעיתי", לא יוריד מכבודך. להיפך.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

קקל קנתה את הקרקעות הרבה לפני שהיתה מדינת ישראל, לא?

לא.

כלומר כן, אבל רק חלק מהקרקעות.

הרוב הגדול של הקרקעות ניתן לה ע"י המדינה (קראו לזה רכישה, כדי שזה יהיה חוקי), אחרי קום המדינה.

הנה מתוך ויקיפדיה (תקרא את הכל, לא רק את המודגש).

מוקדש לידידנו ליאור, שטרח והביא בכל פעם ציטוטים משם, אבל השמיט את החלק שמחזק את הטענה שלי ומחליש את שלו:

image.thumb.png.86e68e98b7d935de55a1254cd2dca2b5.png

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4599

• SlowRide

4420

• פינדר

3472

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון

אוקיי, אבל מה הבעיה בזה?

המדינה החליטה לתת/למכור לקקל קרקעות, עכשיו זה כבר לא שלה אלא של קקל. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שכתוב בקטע שהבאתי.

המדינה החליטה לתת קרקעות לקק"ל כדי שהם ידאגו להתיישבות יהודית בלבד!

זו העובדה.

אם אתה לא רואה בזה בעיה, זה משהו אחר.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני רואה בעיות בהרבה החלטות של פוליטיקאים, אבל מה אפשר לעשות? חלק מהמטרות של הציונות זה הכשרת שטחים לישובים ליהודים. בישובים האלה, אין מצב שערבי יבוא לקנות דירה ויעיפו אותו.

אישית אני לא באמת חושב שזו בעיה כי המדינה דואגת (כיום) לפיתוח ישובים ערביים ולפתרונות דיור גם במגזר הערבי. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, SlowRide כתב:

אין מצב שערבי יבוא לקנות דירה ויעיפו אותו.

image.png.9224bb5b3bf8d06fc0335db3da8fe2fa.png

לפני שעה, יבגניפ כתב:

אתה פשוט בוחר, כיאה לימני שאתה, להתבכיין על זה שאתה לא אזרח פי 1000000 יותר שווה אלא רק פי 10000.

אין מרה כזעקת הקוזק הנגזל.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נו ומה בפועל קורה? חוקי המדינה לא חלים על קקל? בפסקה שהבאת בעצמך כתוב שאסרו עליהם לעשות סלקציה ושהם חייבים למכור לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו היתה פסיקה נקודתית.

https://www.humanrights.cet.ac.il/ShowItem.aspx?ItemID=5109236d-69c2-4528-9958-faaf3cbbf98b&lang=HEB

בעיניך זה בסדר שאזרח צריך ללכת עד בג"ץ כדי שיוכל לקנות בית, רק כי הוא לא יהודי?

גם אם מתחיל שינוי בשנים האחרונות, זה לא מוחק שנים של אפליה.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

הפכת כרגע מישהו, בודד, למייצג של כלל העם היהודי? הזוי

לא. דוגמא. אתה בטח מכיר את הרעיון. להבה זו דוגמא אחת לקבוצה של גזענים יהודים שהגזענות שלהם לא תלויה במה שעושה אף גוי בעולם. החבר שתקף את אלקין זו דוגמא אחרת. יאיר גרבוז זו כנראה דוגמא שלישית. יש עוד מלא דוגמאות. נראה לי שאתה שוב להוט מדי לדלג מעל הטענה: הטענה שלי היא שיהודים גזענים מאכזבים אותי יותר. אתה יכול, אבל לא חייב, להתייחס אליה.

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

ג'נטריפיקציה עיוורת לדת או הלאום:

ציטוט

אתה תאלץ ללמוד לחיות עם זה שויקידפיה, כמו כל מילון או אנציקופלדיה אחרים שמתיימרים לתאר את כל העולם, נוטים לפספס מול המציאות.

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אתה מתכוון ליהודים שגרים במגדלים חדשים עם שומרים ושערי ברזל?

כפרה עליך, שערי ברזל יש במגדלי עשירים גם בשכונה של טרנספורטר. שומר שמגרש בני אדם פשוטים משפ״פ יש גם בשרונה.

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אגב שואל בשביל חבר - אם "לא יהיו יהודים כאן" זה לא נאציזם, מותר להגיד אותו דבר לצד השני? או שאז הוא יואשם בנאציזם (שהרי @פינדר ידידינו האשים בנאציזם על הרבה פחות)?

מותר מה שאתה רוצה כל עוד אתה עקבי, או יודע להסביר מה ההבדל.

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אפשר קישור לשיטת המדידה שלך? יש לי כמה השגות בנוגע אליה.

החל מתשלומי ארנונה, מס הכנסה, מעורבות בפשיעה, עלות ישירה ועקיפה בריאותית, חברתית וכו' וכו'.

אני חושש שאנחנו נכנסים למעגל אינסופי. מכיוון שאני לא רואה בעצמי מרכסיסט, וגם מסיבות אחרות, אני לא חושב שסביבה זה הכל. סביבה זה כן חלק. אפשר לדבר גם על זה. אתה לא מוכן לעשות את זה. מבחינתך העולם מתחיל ונגמר בזה שאתה לא יכול לקנות דירה באום אל פאחם. מבחינתי, אני שמח שרמת החיים שלי גבוהה יותר מתושבי אום אל פאחם. שוב, צר לי עליךשאתה בוחר להשתמש במילה ״אפרטהיד״, כדי לתאר את ה״פריוולגיה״ העצומה של הערבים ליות לבד בגטאות שלהם - כל עוד כמובן אין עניין כלכלי ליהודים להכנס לשם. אבל אין לי איך או למה לנהל דיון רציני מול זה. אם אתה חושב שתושב ערבי כאן ״מרוויח״ משהו מולך ביחסיו מול המדינה - ובכן.. באסה. 

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אתה אומר שעדיף ציפיות נמוכות כדי לא להתאכזב.

זה לא שיש משהו שאני או מישהו אחר יכולים להגיד כדי שהדיעה שלך תזוז לאנשהו, בכל נושא, אז מה זה משנה?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, פינדר כתב:

אז אתה מודה שהטענה שלי היתה נכונה??

אז למה טרחת לגבב הודעות על גבי הודעות על כגבי טענות וציטוטים מויקיפדיה?

מותר לכתוב "טעיתי", לא יוריד מכבודך. להיפך.

לא הבנת בכלל לאן אני חותר...

ואתה עדיין טועה.

אתה יכול להקים חברה לתועלת הציבור, לקרוא לה קרן קיימת לפלשתין, ולכתוב במטרותיה שיווק קרקעות למגזר הערבי.

עכשיו הבחירה האם המדינה תתן קרקעות לקרן לישראל או לקרן לפלשתין היא עניין של מדיניות.

ואם אתה לא מרוצה מהמדיניות אתה מוזמן לבחור נבחרי ציבור אחרים שיממשו מדיניות לפי רצונך.

עכשיו הבנת ברוך?

אגב יש לציין בנושא הזה, שברשות הפלשתינית מי שמוכר שטח / בית ליהודי זכאי לקבל מתנה - עונש מוות במרתפי הרשות הפלשתינית

לפני שעה, פינדר כתב:

כלומר כן, אבל רק חלק מהקרקעות.

הרוב הגדול של הקרקעות ניתן לה ע"י המדינה (קראו לזה רכישה, כדי שזה יהיה חוקי), אחרי קום המדינה.

הנה מתוך ויקיפדיה (תקרא את הכל, לא רק את המודגש).

אז המדינה מכרה לחברה מסוימת קרקעות, בכסף (!) ועוד העיזו לקרוא לזה רכישה, החוצפנים האלה. לא לימדו אותם עברית חדשה שם?

לפני שעה, פינדר כתב:

מוקדש לידידנו ליאור, שטרח והביא בכל פעם ציטוטים משם, אבל השמיט את החלק שמחזק את הטענה שלי ומחליש את שלו:

כי לא היה טעם בציטוט הזה, והוא לא מחזק את הטענה שלך.

לפני כשעה, פינדר כתב:

זה בדיוק מה שכתוב בקטע שהבאתי.

המדינה החליטה לתת קרקעות לקק"ל כדי שהם ידאגו להתיישבות יהודית בלבד!

זו העובדה.

אם אתה לא רואה בזה בעיה, זה משהו אחר.

לפני 45 דקות, פינדר כתב:

זו היתה פסיקה נקודתית.

https://www.humanrights.cet.ac.il/ShowItem.aspx?ItemID=5109236d-69c2-4528-9958-faaf3cbbf98b&lang=HEB

בעיניך זה בסדר שאזרח צריך ללכת עד בג"ץ כדי שיוכל לקנות בית, רק כי הוא לא יהודי?

גם אם מתחיל שינוי בשנים האחרונות, זה לא מוחק שנים של אפליה.

העתירה ההיא לא הייתה לקניית בית, אלא לקניית שטח אדמה.

לצורך העניין נכון להיום ליהודים כמעט ואין אפשרות בכלל לקנות שטח אדמה אלא אך ורק להחכיר.

אויש, הגזענות.

למיטב זכרוני אגב גם במכרזים של קק"ל זו הייתה חכירה ל-50 או 99 שנים.

לפני 38 דקות, יבגניפ כתב:

לא. דוגמא. אתה בטח מכיר את הרעיון. להבה זו דוגמא אחת לקבוצה של גזענים יהודים שהגזענות שלהם לא תלויה במה שעושה אף גוי בעולם. החבר שתקף את אלקין זו דוגמא אחרת. יאיר גרבוז זו כנראה דוגמא שלישית. יש עוד מלא דוגמאות. נראה לי שאתה שוב להוט מדי לדלג מעל הטענה: הטענה שלי היא שיהודים גזענים מאכזבים אותי יותר. אתה יכול, אבל לא חייב, להתייחס אליה.

אם זו הטענה שלך אז אני מקבל אותה, לא מזדהה איתה אבל מקבל אותה.

אין לי ציפיות מיהודי יותר מאשר מבן לאום / דת אחר, ולדעתי סביר להניח ש-When push come to shove, כל בנאדם גזען במידה כזו או אחרת.

אתה תאלץ ללמוד לחיות עם זה שויקידפיה, כמו כל מילון או אנציקופלדיה אחרים שמתיימרים לתאר את כל העולם, נוטים לפספס מול המציאות.

לא הבנתי, יש לך השגות לגבי ההגדרה של וויקיפדיה לג'נטריפיקציה?

כלומר לטענתך ג'נטריפיקציה זה רק כשהאוכלוסיה החלשה הנדחקת היא ערבית?

כפרה עליך, שערי ברזל יש במגדלי עשירים גם בשכונה של טרנספורטר. שומר שמגרש בני אדם פשוטים משפ״פ יש גם בשרונה.

נכון, השאלה רק את מי הם אמורים להשאיר בחוץ :)

מותר מה שאתה רוצה כל עוד אתה עקבי, או יודע להסביר מה ההבדל.

אני אדווח לחבר, אם מישהו יגיד לו שזה נאציזם אני אשלח אותו אליך שתסביר לו ש"לא יהיו יהודים כאן" שווה ערך ל"לא יהיו ערבים כאן".

אני חושש שאנחנו נכנסים למעגל אינסופי. מכיוון שאני לא רואה בעצמי מרכסיסט, וגם מסיבות אחרות, אני לא חושב שסביבה זה הכל. סביבה זה כן חלק. אפשר לדבר גם על זה. אתה לא מוכן לעשות את זה. מבחינתך העולם מתחיל ונגמר בזה שאתה לא יכול לקנות דירה באום אל פאחם. מבחינתי, אני שמח שרמת החיים שלי גבוהה יותר מתושבי אום אל פאחם. שוב, צר לי עליךשאתה בוחר להשתמש במילה ״אפרטהיד״, כדי לתאר את ה״פריוולגיה״ העצומה של הערבים ליות לבד בגטאות שלהם - כל עוד כמובן אין עניין כלכלי ליהודים להכנס לשם. אבל אין לי איך או למה לנהל דיון רציני מול זה. אם אתה חושב שתושב ערבי כאן ״מרוויח״ משהו מולך ביחסיו מול המדינה - ובכן.. באסה. 

בוא נסביר בצורה פשוטה, לערבי באום אל פאחם יש בחירה, הוא יכול לבנות (לא חוקית וכו' וכו' לא משנה) באום אל פאחם ולגור שם, הוא יכול לעבור לעפולה, או לנוף הגליל, הוא ימצא הרבה שכנים שהוא יכול לדבר איתם בערבית ואולי גדל איתם בשכונה באום אל פאחם. יש לו בחירה.

אם אני רוצה לעבור לגור באום אל פאחם, אני יכול? יש לי בחירה כזו?

ואין לזה שום קשר לרווח, נטו עניין של שוויון זכויות, או שהמושג הזה רלוונטי רק כל עוד הוא בא לשרת ערבים על חשבון יהודים ולא הפוך?

זה לא שיש משהו שאני או מישהו אחר יכולים להגיד כדי שהדיעה שלך תזוז לאנשהו, בכל נושא, אז מה זה משנה?

נעביר את הזמן קומפילציה מה אכפת לך, הוספתי קלאס חדש, עם H חדש במודול מרכזי, אני צריך עכשיו לקמפל איזה 100 פרויקטים מחדש, אפילו עם Incredibuild זה לוקח כמה דקות טובות

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא הבנת בכלל לאן אני חותר...

אני לא הבנתי... ברור..

הררי מילים ולא סתרת את הטענה שהמדינה משתמשת בקק"ל כדי לשווק קרקעות ליהודים בלבד.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בערך כמו שהמדינה משתמשת ב-ICL כדי לשווק אשלג, או במי עדן כדי לשווק מים מינרליים

או או או כמו שהמדינה משתמשת בעמותת יוזמות אברהם כדי לשווק תפיסות פוליטיות לגורמי משטרה.

או או או כמו שהמדינה משתמשת בכל מיני עמותות כדי לשווק תפיסות פוליטיות לגורמי צבא.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ושוב לא הבנת את הפואנטה...

והוספתי עוד שתי דוגמאות.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא הבנת, אז איך תבין שסתרתי או לא?

ננסה עוד פעם להסביר.

יש חברה/עמותה, יש לה מטרות מסוימות, המדינה נותנת לה משאבים (משאבי טבע, שטחים, מעיינות, גישה לשוטרים או חיילים בקורסים וכו') על מנת שאותה חברה / עמותה תבצע עבודה שמתאימה לתפיסה של המדינה.

עד לפה הבנו?

עכשיו אתה בא ואומר - אני רוצה שהחברה הזו לא רק תפיק אשלג, אלא גם תטהר מים ותזרים אותם למוביל הארצי.

זו מטרת החברה? לא, אז אם אתה רוצה תבחר חברה שטיהור מים הוא במטרותיה (ומומחיותה).

המומחיות של קק"ל זה היה (היום כבר לא) רכישה, פיתוח ושיווק קרקעות ליהודים.

רוצה לשווק לחברה הערבית? תבחר עמותה או חברה שזו המומחיות שלה.

אבל לא, אתה רוצה להכריח את החברה לשנות את מטרותיה.

אגב בתור ירושלמי אל תלך להפגין תמיכה במפגינים הערבים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...