Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אל תפתח את טמקא, פתחת את טמקא? אל תתפלא 🤣

בקצת יותר רצינות, השטח ממש לא רגוע, ותקיפות של יהודים, שוטרים ומג"ב עדיין קורות.

רק הלילה המשטרה הסירה את המחסומים בשער שכם.

זה למשל מהלילה שבין שלשום לאתמול

זה מאתמול

וזה אפילו מטמקא עצמם עודכן בלילה בין שלשום לאתמול

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4599

• SlowRide

4420

• פינדר

3472

• m3x7r3m3

2926

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

יש לזה איזה שם בכלכלה, נו, אה, קומוניזם. כן זה השם.

איך זה קשור לקומוניזם? כי גם הקומוניסטים שותים מים?

רואה? גם אני יודע לעשות את הטריק הזה.

כהרגלך העלית הרבה טענות, אין לי זמן וכח להתייחס לכולן, אבל לגבי זה:

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

"טריק" - גוף שהוקם לפני המדינה, יש בבעלותו קרקעות, ואתה רוצה להפקיע אותן.

קק"ל היא לא "סתם" גוף פרטי. היא גוף שהוסמך ע"י המדינה להיות המוסד הממונה על פיתוח אדמות הארץ.

והאדמות שיש לה, ברובן נמסרו לה ע"י המדינה.

ולא סתם קרקעות, אלא קרקעות של נכסי נפקדים, כלומר ערבים שברחו\גורשו והמדינה החרימה להם את הקרקע (בחלק מהמקרים לא החזירו להם את הקרקע גם אם חזרו אליה מיד לאחר מלחמת העצמאות).

בסופו של דבר, כמו שאמרתי, זה גוף לכאורה פרטי, אבל הניהול שלו הוא מטעם המדינה (המינוי של יו"ר קק"ל הוא מינוי פוליטי), הסמכויות שלו הוענקו לו ע"י המדינה והקרקעות ברובן הוענקו לו ע"י המדינה. והצורך היחיד בקיומו של הגוף הזה כדי שאפשר יהיה לשווק קרקעות ליהודים, "כאילו" בלי אפליה מטעם המדינה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, פינדר כתב:

איך זה קשור לקומוניזם? כי גם הקומוניסטים שותים מים?

רואה? גם אני יודע לעשות את הטריק הזה.

זה קשור לקומוניזם כי הפקעת רכוש זו שיטה קומוניסטית, לא קפיטליסטית.

Seize the means of production וכו'.

לצורך ההשוואה, הקפיטליסטים בדוגמה שלך, לא שותים מים.

לפני 24 דקות, פינדר כתב:

קק"ל היא לא "סתם" גוף פרטי. היא גוף שהוסמך ע"י המדינה להיות המוסד הממונה על פיתוח אדמות הארץ.

והאדמות שיש לה, ברובן נמסרו לה ע"י המדינה.

ולא סתם קרקעות, אלא קרקעות של נכסי נפקדים, כלומר ערבים שברחו\גורשו והמדינה החרימה להם את הקרקע (בחלק מהמקרים לא החזירו להם את הקרקע גם אם חזרו אליה מיד לאחר מלחמת העצמאות).

בסופו של דבר, כמו שאמרתי, זה גוף לכאורה פרטי, אבל הניהול שלו הוא מטעם המדינה (המינוי של יו"ר קק"ל הוא מינוי פוליטי), הסמכויות שלו הוענקו לו ע"י המדינה והקרקעות ברובן הוענקו לו ע"י המדינה. והצורך היחיד בקיומו של הגוף הזה כדי שאפשר יהיה לשווק קרקעות ליהודים, "כאילו" בלי אפליה מטעם המדינה.

קק"ל הוסמך ע"י המדינה כי הוא היה קיים לפני המדינה, כחלק מהתנועה הציונית בעצמה.

ז"א שיותר מכל דבר אחר, קק"ל הייתה גוף "אח" למועצת העם, הסוכנות היהודית וכו'.

כשמבינים את זה, ומי הקים את הגוף הזה, אז ברור שיו"ר קק"ל הוא מינוי פוליטי (!) זו הייתה הדרך של בן גוריון והסוכנות ובכלל התנועה הציונית.

הסמכויות שלו הוענקו ע"י המדינה, אחרי שהגוף הזה עסק בגאולת קרקעות כבר עשרות שנים לפני שהוענקו הסמכויות.

יש כמובן עוד צורך לקק"ל - עוד בעלי תפקידים, עוד תקציבים וכו'.

ומי שברח או גורש, לא מגיע לו כלום כמובן, יהודים שגורשו (גם מארצות ערב, גם מאירופה) לא קיבלו כלום, אחרת הייתי יושב על דירה במרכז סלוניקי, דירה ברבאט ועוד דירה בקזבלנקה.

אז אתה יודע, מה שאתה נותן זה מה שאתה מקבל.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה מסכים שקקל הוסמכה ע"י המדינה, הקרקעות נתנו ע"י המדינה והיא מנוהלת ע"י המדינה.

אבל להפקיע ממנה קרקעות (שהמדינה נתנה לה) או לדרוש ממנה לשווק קרקעות גם לערבים, זה קומוניזם...

התעלית על עצמך.

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מי שברח או גורש, לא מגיע לו כלום כמובן, יהודים שגורשו (גם מארצות ערב, גם מאירופה) לא קיבלו כלום

אבל יהודים שגורשו\ברחו ומראים בעלות על מבנים או קרקעות במזרח ירושלים, כן מקבלים בעלות, תוך גירוש התושבים הנוכחים.

דין ליהודים ודין לערבים. אבל אין אפרטהייד.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, פינדר כתב:

אז אתה מסכים שקקל הוסמכה ע"י המדינה, הקרקעות נתנו ע"י המדינה והיא מנוהלת ע"י המדינה.

אבל להפקיע ממנה קרקעות (שהמדינה נתנה לה) או לדרוש ממנה לשווק קרקעות גם לערבים, זה קומוניזם...

התעלית על עצמך.

ציטוט

קרן קיימת לישראל (קק"ל) היא חברה לתועלת הציבור[2]. נוסדה כארגון ציוני בקונגרס החמישי של ההסתדרות הציונית ב־1901 כאמצעי לאיסוף כספים מיהודים לשם קניית קרקעות בארץ ישראל והכשרתן להתיישבות יהודית. לאחר הקמת מדינת ישראל התאגדה קק"ל כחברה ישראלית ובתזכיר התאגדותה משנת 1954 נוסחו מטרותיה ובהן קניה וחכירת קרקעות ליישוב יהודים. בשנת 1961 נחתם "כתב האמנה" בין מדינת ישראל וקק"ל, המעניק לקק"ל ייפוי כוח להיות המוסד הממונה על פיתוח אדמות הארץ וייעורן ועל ההסברה החינוכית-ציונית.

זה דבר ראשון, אז זה אומר שלא כל קרקעות קק"ל ניתנו לה ע"י המדינה.

דבר שני, נניח והמדינה נותנת לך שטח, נתנה לך (לא החכירה וכו'), אמרה לך קח שים פה גדר, תוציא פוספטים, מלח, מה שלא יהיה.

עכשיו המדינה תבוא, תגיד לך "זוכר את השטח הזה שנתתי לך? אני לוקחת אותו".

מה זה אם לא הפקעה?!

אפשר לדרוש מקק"ל לשווק קרקעות גם לערבים, אבל אז צריך לשנות את מטרות קק"ל.

ומה המטרה של זה בסופו של דבר? שהרי נשארנו עם אותו מצב - הערבי יכול לקנות שטח ביישוב היהודי, אבל היהודי לא יכול לקנות שטח ביישוב הערבי (או בשטח הרשות הערבית לצורך העניין).

אז למה אפליה? למה לא שוויוון זכויות?

אז עד שלא נפתור את הסוגיה הזו - כדאי מאוד שתהיה אפליה נגדית.

לפני 16 דקות, פינדר כתב:

אבל יהודים שגורשו\ברחו ומראים בעלות על מבנים או קרקעות במזרח ירושלים, כן מקבלים בעלות, תוך גירוש התושבים הנוכחים.

דין ליהודים ודין לערבים. אבל אין אפרטהייד.

כי הבעלות לא השתנתה, הדבר היחיד שהשתנה זה שהירדנים כבשו את מזרח ירושלים, וחילקו אדמות ובתים בחינם. בתים שלא היו שייכים להם, ונקנו בכלל מהשלטון העות'מאני או המנדט הבריטי.

אם מתישהו הפלשתינים ישתלטו על תל אביב, שיחזירו את השטחים של סומייל לתושביו המקוריים.

אגב הדבר היחיד שיש לכל הערבים זה לא שטר קניין, זה לא קושאן, לא שטר בעלות, לא רישום בטאבו, אלא מפתח. אני לא פגשתי ערבים שהצליחו להציג שטר בעלות כלשהו, ואפילו בתיקים שהגיעו לבג"צ כמו נתיב האבות, לא הוכח שיש בעלים עם שטר בעלות על השטח.

הם דורשים שטחים כמו הבדואים בדרום - על בסיס "שמתי פה את הגמל שלי, זה שלי".

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, m3x7r3m3 כתב:

נניח והמדינה נותנת לך שטח, נתנה לך (לא החכירה וכו'),

ולמה נתנה המדינה לקק"ל קרקעות?

כדי להלבין את השיווק ליהודים בלבד.

וזה בדיוק מה שאמרתי, אבל אתה ממשיך להציף ולכתוב הררי מילים שלא סותרים בכלום את הטענה שלי.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי התאים למדינה לתת את הקרקעות לקק"ל.

לא מתאים לך שזה מתאים למדינה - אתה מוזמן לבחור נבחרי ציבור אחרים.

מחר יתאים למדינה לתת שטח ליזם שיקים שדה תעופה פרטי בנגב, אז אתה תשאל "אבל למה המדינה נתנה ליזם את הקרקע?!"

לא מרוצה מהעניין - תצביע לנבחרי ציבור אחרים.

אפשר גם להקים קרן קיימת לפלשתין, שבמטרות החברה הזו יופיע שיווק קרקעות לערבים בלבד.

והטענה שלא סתרתי את הטענות שלך מראות שלא קראת, או שאתה לא הבנת.

אני אשמח לראות איפה יש איזה ערבי עם שטר בעלות כלשהו על שטח.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הטענה המקורית שלי:

לפני 19 שעות, פינדר כתב:

גוף ארכאי שהסיבה היחידה לקיומו היא כדי שיוכלו לשווק קרקעות ליהודים בלבד, בטענה שאלו אדמות קק"ל ולא אדמות המנהל.

איפה סתרת את הטענה הזו?

התחלת מלטעון שזה גוף פרטי.

אח"כ הסכמת שזה גוף שמקבל את הסמכות ואת הקרקעות שלו מהמדינה.

ולבסוף אמרת שזה בסדר, כי ככה זה ואם אני רוצה לשנות את המציאות שאבחר מישהו אחר.

אבל סתירה לטענה אין!!!

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטטתי לך את הסיבה להקמת קק"ל, זה ממש לא כדי לשווק קרקעות ליהודים בלבד, למעשה הפוך - המטרה הייתה לרכוש אדמות בצורה מאורגנת ומרוכזת

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

בתחילת המאה ה-21 מרוכזת פעילות הקרן סביב פיתוח, השבחת והכשרת קרקעות לעיבוד ולהתיישבות, ובתחומים כגון סלילת דרכים, בניית סכרים וניקוז.

ציטוט
סוג חברה לתועלת הציבור
מייסדים צבי הרמן שפירא
תאריך הקמה 1901
חברות בנות הימנותא
מיקום המטה בית המוסדות הלאומיים
משרד ראשי ירושלים
שליטה בחברה ההסתדרות הציונית
ענפי תעשייה נדל"ן
הכנסות 2.583 מיליארד ש"ח (2015)[1]
רווח תפעולי 511 מיליון ש"ח (2015)[1]
רווח 395 מיליון ש"ח (2015)[1]
סך המאזן 12.720 מיליארד ש"ח (2015)[1]
אנשי מפתח אברהם דובדבני יושב ראש
עובדים 950 (2015)

אני אדגיש עוד יותר:

ציטוט

שליטה בחברה - ההסתדרות הציונית

הכנסות - 2.583 מיליארד ש"ח (2015)

רווח - 395 מיליון ש"ח (2015)

על חברה פרטית שיש לה רווח של 400 מיליון שקל בשנה, אתה שואל מה הצורך בה?!

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין לא סתרת את הטענה שלי..

אם המדינה תיתן לי קרקעות גם אני ארוויח מליוני שקלים.

למה המדינה צריכה חברה שתנהל לה את שיווק הקרקעות?

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קקל קנתה את הקרקעות הרבה לפני שהיתה מדינת ישראל, לא? אז זה לא קרקעות של המדינה אלא בבעלות קקל. 

מי שמנהל את הקרקעות בבעלות המדינה זה רשות מקרקעי ישראל.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

מבחינת זו לא בעיית גזענות ואפרטהייד ובטחון אישי קשה, שערבי יכול לקנות בית ביישוב יהודי, אבל לא הפוך?

אני לא רואה בכל מורכבות ביחסינו עם הערבים ״גזענות״, לשני הצדדים. אפרטהיד? נו באמת. תהייה אמיתי. שוב, אם היה עניין כלכלי אמיתי בליישב אותך באום אל פאחם, המדינה היתה בועטת משם את הערבים בלי למצמץ. זה מה שקורה ביפו. אז מה שם?

נכון, אז למה אתה מצפה שאך ורק העם שסבל הכי הרבה מגזענות יהיה זה שמושיט את הלחי השנייה?

החבר שהלך לצעוק על גב אלקין שהיא רוסיה בוגדת מושיט את הלחי השניה?

אני חושב שהפער הגדול שאי אפשר לגשר עליו כאן (ואני לא ממציא. אמרו את זה שמאלנים לפניי) הוא שיש אנשים, אולי גם אתה ביניהם - אני לא יודע, שהנחת המוצא שלהם היא שהמציאות היא שבכל קונסטלציה יהודי זה יהודי נרדף מול קוזאק מניאק.

אבל אני חושב - וחשבתי שהסכמנו על זה - שיש יהודים שהגזענות שלהם לא קשורה למה שעושים הגויים בכלל.

למשל החבר שהלך לצעוק על הגברת אלקין.

אז מה?

האם השלטון מונע מערביי יפו לקנות דירה באנדרומדה? חרטא בפיתה, טענה לחלוטין לא קוהרנטית.

לא אמרתי שהוא מונע מהם לקנות דירה. אם אתה רוצה להתמם ולהגיד שהפרקטיקה לא משנה ואין בפועל ג׳נטריפיקציה של יפו שמסתכמת בגרוש ערבים - שיהיה לך בכיף.

הפוך גם כשניסו עשו בהם לינץ'. תראה את הפורעים ביפו "יהודים לא יהיו כאן", יונדריין.

אתה מתבכיין על שימוש בתאור נאצים מול חברים במפלגה שהצבעת לה ועושה את ההפך לצד השני (אנא חסוך את הסיפור על המופתי שהיה חבר של היטלר. הוא מת די מזמן). הטענה כאילו יהודים לא יכולים לקנות ביפו מתנגשת במציאות. ואם היה מספיק ענין כלכלי במגורים יהודים באום אל פאחם גם זה היה קורה.

ה לא שוויון הזדמנויות, זה שוויון זכויות

אין שוויון זכויות בישראל בין קאסטות שונות. אתה פשוט בוחר, כיאה לימני שאתה, להתבכיין על זה שאתה לא אזרח פי 1000000 יותר שווה אלא רק פי 10000. בסדר. נו. לפחות אתה פחות גרוע מאבישי בן חיים ומספר 10 בליכוד בקטע הזה.כבר משהו :)

אז לא ציפיתי שממך זה יהיה שונה.

לפחות לא נשבר לך הלב אם ככה.

• מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, פינדר כתב:

ועדיין לא סתרת את הטענה שלי..

אם המדינה תיתן לי קרקעות גם אני ארוויח מליוני שקלים.

למה המדינה צריכה חברה שתנהל לה את שיווק הקרקעות?

אז תבקש מהמדינה קרקעות! מה הבעיה?

המדינה לא צריכה חברה שתנהל לה את שיווק הקרקעות, בשביל זה יש לה רשות שעושה את זה:

ציטוט

מינהל מקרקעי ישראל הוא הגוף שניהל את קרקעות המדינה בישראל עד סוף פברואר 2013, מכוח חוק מינהל מקרקעי ישראל, תש"ך-1960. ב-1 במרץ 2013 הפך המינהל לרשות מקרקעי ישראל.

ציטוט

רשות מקרקעי ישראל פועלת החל מ-1 במרץ 2013 מכוח חוק רשות מקרקעי ישראל, ומנהלת את קרקעות הלאום בישראל. הרשות היא ממשיכת דרכו של מינהל מקרקעי ישראל, שהוקם למטרה זו.

לפני 15 דקות, יבגניפ כתב:

אני לא רואה בכל מורכבות ביחסינו עם הערבים ״גזענות״, לשני הצדדים. אפרטהיד? נו באמת. תהייה אמיתי. שוב, אם היה עניין כלכלי אמיתי בליישב אותך באום אל פאחם, המדינה היתה בועטת משם את הערבים בלי למצמץ. זה מה שקורה ביפו. אז מה שם?

עובדה שביפו עדיין יש ערבים, וזאת למרות שיש למדינה עניין כלכלי אמיתי לשטח את הכל ולבנות שם בנייה רוויה.

או בקיצור, אתה ממציא.

אתה לא רואה גזענות בזה שערבי יכול לגור בעפולה אבל יהודי לא יכול לגור בנצרת?

ראייה סלקטיבית משהו.

החבר שהלך לצעוק על גב אלקין שהיא רוסיה בוגדת מושיט את הלחי השניה?

אני חושב שהפער הגדול שאי אפשר לגשר עליו כאן (ואני לא ממציא. אמרו את זה שמאלנים לפניי) הוא שיש אנשים, אולי גם אתה ביניהם - אני לא יודע, שהנחת המוצא שלהם היא שהמציאות היא שבכל קונסטלציה יהודי זה יהודי נרדף מול קוזאק מניאק.

אבל אני חושב - וחשבתי שהסכמנו על זה - שיש יהודים שהגזענות שלהם לא קשורה למה שעושים הגויים בכלל.

למשל החבר שהלך לצעוק על הגברת אלקין.

אז מה?

הפכת כרגע מישהו, בודד, למייצג של כלל העם היהודי? הזוי

לא אמרתי שהוא מונע מהם לקנות דירה. אם אתה רוצה להתמם ולהגיד שהפרקטיקה לא משנה ואין בפועל ג׳נטריפיקציה של יפו שמסתכמת בגרוש ערבים - שיהיה לך בכיף.

ג'נטריפיקציה עיוורת לדת או הלאום:

ציטוט

גֶ'נְטְרִיפִיקַצְיָה (מאנגלית: Gentrification; לפי האקדמיה ללשון העברית, בעברית: עִלּוּת[1], בכתיב מלא: עילות) היא תהליך עירוני-חברתי בורגני מתוכנן או בלתי מתוכנן של מעבר אוכלוסייה מהמעמד הבינוני והגבוה לשכונות חלשות - לרוב במרכזי ערים, תוך שינוי מתמשך של אופי השכונה ודחיקת האוכלוסייה המקורית. פעמים רבות מלווה בתהליך של התחדשות עירונית של פני הרחובות, שיפוץ בתים ותחלופה של העסקים באזור. תהליכי ג'נטריפיקציה מתרחשים בעשורים האחרונים בחלק גדול מהמרכזים העירוניים בישראל ובעולם.[2]

אני שוב חוזר לזה, כשזה היה ג'נטריפיקציה שדחקה יהודים עניים לטובת מגדלי מגורים נובורישיים לאף אחד זה לא הפריע. אז למי שזה לא הפריע אז שיעשה קולות של שטיח עכשיו.

אתה מתבכיין על שימוש בתאור נאצים מול חברים במפלגה שהצבעת לה ועושה את ההפך לצד השני (אנא חסוך את הסיפור על המופתי שהיה חבר של היטלר. הוא מת די מזמן). הטענה כאילו יהודים לא יכולים לקנות ביפו מתנגשת במציאות. ואם היה מספיק ענין כלכלי במגורים יהודים באום אל פאחם גם זה היה קורה.

אתה מתכוון ליהודים שגרים במגדלים חדשים עם שומרים ושערי ברזל?

ואני לא אמרתי שהם נאצים, אלא ציטטתי מה הם אומרים ודורשים - "לא יהיו יהודים כאן" זה ציטוט מפורש של ערבים שתקפו יהודי, כי הוא רצה לקנות שטח ביפו

זה שזה מתכתב עם דרישות הנאצים, זה עניין של הערבי והנאצים.

אגב שואל בשביל חבר - אם "לא יהיו יהודים כאן" זה לא נאציזם, מותר להגיד אותו דבר לצד השני? או שאז הוא יואשם בנאציזם (שהרי @פינדר ידידינו האשים בנאציזם על הרבה פחות)?

לעניין שוויון זכויות אין קשר לעניין כלכלי, את זה קבע אדון אהרון ברק בעצמו, בשביל שוויון הזכויות צריך אפילו להתאמץ גם איפה שאין עניין כלכלי.

אין שוויון זכויות בישראל בין קאסטות שונות. אתה פשוט בוחר, כיאה לימני שאתה, להתבכיין על זה שאתה לא אזרח פי 1000000 יותר שווה אלא רק פי 10000. בסדר. נו. לפחות אתה פחות גרוע מאבישי בן חיים ומספר 10 בליכוד בקטע הזה.כבר משהו :)

אפשר קישור לשיטת המדידה שלך? יש לי כמה השגות בנוגע אליה.

החל מתשלומי ארנונה, מס הכנסה, מעורבות בפשיעה, עלות ישירה ועקיפה בריאותית, חברתית וכו' וכו'.

לפחות לא נשבר לך הלב אם ככה.

אתה אומר שעדיף ציפיות נמוכות כדי לא להתאכזב.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...