Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

צריך ממש לסתום אוזניים ועצום עיניים בשביל לא להכיר בזה.

image.png.30374a8f409b2d6a65eeb62bb997db8d.png

תשמע, גופשטיין לא בדיוק כוס התה שלי, אז אני לא בדיוק עוקב אחרי מה שהוא אומר או לא.

אבל זה קצת Far fetch לגזור ממה שהוא אמר למגישה אחת (שהיא דוגמה בדיוק למה שהוא מתנגד לו בריש גלי - נישואי תערובת) על יחסו כלפי כל מי שאינו יהודי (ערבי או לא).

טוב לא קצת, זה ממש Far fetch. רד מזה.

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

אז אם אני אגיד שאצל חלק מהיהודים יש נאציזם, זה בסדר מבחינתך?

כמובן, אבל לא זו השאלה, השאלה היא אם יש ארגונים מסודרים שדוגלים במשנה נאצית והאם להב"ה הוא ארגון כזה.

לפני 3 דקות, farkash7 כתב:

למה אתה לא חושב שזה נכון? הוא היה מאוד חד משמעי בעניין הזה אז למה שזה לא יהיה נכון?

גם מבחינת מנדטים זה מסתדר, הרי בסוף הוא קיבל מספר נמוך יחסית. כנראה שברגע האמת הנאמנים לביבי נשארו בבית.

כי אם אני אומר לך שאני מתמודד לראשות ועד עובדים, מבטיח לך שאני משיג לך העלאה בשכר, אבל מבטיח לך שאני לא אשב עם המנכ"ל (שאתה שונא) וגם לא עם סמנכ"ל כוח אדם, אז רמת האמינות של ההבטחות שלי היא לא גבוהה.

ההבטחה לא לשבת תחת ביבי ולא תחת לפיד ולא להסתמך על המשותפת, סותרות אחת את השנייה.

אני כמצביע מה אמור לבחור? לפי מה? לפי הבטחה זו או אחרת או השלישית?

זה אומר לי שרמת האמינות של כל ההבטחות הללו, עד שיוכח אחרת, לא קיימת.

לפני 6 דקות, farkash7 כתב:

לגבי הערבים אני חושב שאתה טועה, בגדול. 

בבחירה בין לפיד לביבי, מי יהיה ראש ממשלה, בבחירות ישירות, חלק לא קטן ממצביעי רע"מ היו מצביעים לביבי, הרי זה אחד ההבדלים העיקריים בין רע"מ למשותפת בסבב האחרון.

לפני 7 דקות, farkash7 כתב:

חוץ מזה מה בדיוק ישנו בחירות ישירות?

הרי כל החלטה דורשת 61 ואין לביבי 61 אפילו כדי להקים ממשלה, אז עם מי בדיוק הוא יעבוד? עפ מי בדיוק הוא יעביר חוקים (כמו תקציב למשל?).

בקיצור זה בלוף מבית היוצר כדי לגרור את ישראל לעוד מערכת בחירות, להשאיר אותו כחליפי לעוד זמן שבו הוא יוכל למנות נשיא שנוח לו, יועץ משפטי שנוח לו וכו׳, או בקיצור לשים חותמת על ישראטורקיה.

זה אמצעי לחץ על סער.

ועדיף לנו שביבי לא ימנה יועץ משפטי, אנחנו עדיין עם בעיות שהאחרון שהוא מינה יצר לנו.

עדיף שמינוי כזה יגיע משקד / סמוטריץ' / שמחה רוטמן וכו'.

לפני 9 דקות, farkash7 כתב:

לגבי הערבים, אתה צודק כמובן (זה לא כולם שם כמו שזה לא כולם פה כן?), אבל זה התירוץ שלנו? הם פאשיסטים בואו נהיה גם אנחנו?

זה לא שאני מחפש ליצור הקבלה, אלא להסביר למה לא כל כך דבר הוא נאצי. למעט כמובן דברים נאציים באמת.

והבעיה העיקרית עם הערבים היא לא פאשיזם או לא, אלא האם בעיניהם מותר קיום של יהודים בא"י, לא כד'ימי.

בנוסף לזה ההצדקה וההבנה לרציחות ותקיפות של יהודים, על רקע היותם יהודים, היא בעצמה גזענות. והמדינה השלימה עם זה שיהודי לא יכול לקנות בית באום אל פאחם, אבל הערבי יכול לקנות בעפולה.

היהודי לא יכול לקנות בנצרת, אבל הערבי יכול לקנות בנוף הגליל.

אז לא פתרנו את הגזענות בחברה הערבית, ועכשיו נבוא בטענות שהחברה מתמודדת עם זה בעצמה (וכרגיל בתנועת מטוטלת) תוך כדי גזענות הפוכה?

אחרי שהמדינה לא עשתה כלום בנושא הזה, עדיף שכל המעורבים יעשו קולות של שטיח ויבנו תוכנית מסודרת, כי יהודים יסתובבו ברחובות הערים בצורה בטוחה, השאלה רק מה הדרך עד שנגיע למצב הזה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4599

• SlowRide

4420

• פינדר

3472

• m3x7r3m3

2926

עבר זמן העריכה, אבל שימו לב מה ח"כ עומר בר-לב אומר (יש לא מעט ציטוטים, אבל לדעתי החשוב הוא פה):

ציטוט

בנוגע לחלוקת התפקידים שפורסמה בסוף השבוע, אמר כי " מרב מיכאלי תהיה אחת מבעלי התפקידים הבכירים בממשלה . אם זה שרת חוץ, אוצר או ביטחון, אין שום סיבה בעולם שמפלגת העבודה עם שבעה מנדטים תקבל פחות תפקידים מאשר ימינה או ישראל ביתנו. גדעון סער ".

אז גם מירב מיכאלי תקבל ראשות ממשלה?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשות ממשלה לא. שרת חוץ למה לא? 

אני חושב שזה יגמר במשרד התחבורה/חינוך וואלה אם זה יקרה אני אשמח כי כל דבר טוב יותר מאלה שעכשיו שם והיא לא נראית או נשמעת לי טיפשה 

*האמת שיותר סיכוי שזה יגמר בבחירות אבל תן לחלום.

הנצחון היחיד של ביבי בבחירות האלה היה שהוא רץ מול עצמו, כלומר לא היה מועמד ברור במקומו לראשות הממשלה ובגלל זה יש כזה בלאגן אצל כל מי שרוצה להחליף אותו כי כולם לתאום הפכו להיות מועמדים.

מצד שני הוא רץ מול עצמו והפסיד. איזה רמז הוא עוד רוצה ועל מי הוא מנסה לעבוד?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, farkash7 כתב:

ראשות ממשלה לא. שרת חוץ למה לא? 

אני חושב שזה יגמר במשרד התחבורה/חינוך וואלה אם זה יקרה אני אשמח כי כל דבר טוב יותר מאלה שעכשיו שם והיא לא נראית או נשמעת לי טיפשה 

*האמת שיותר סיכוי שזה יגמר בבחירות אבל תן לחלום.

אם תשאל אותי השאלה זה לא כמה מנדטים העבודה קיבלה, אלא כמה יש לעבודה אלטרנטיבות לקואליציות אחרות. לבנט (וגם סער) יש 2, לעבודה כמה? אחת, עם לפיד, ולכן המחיר שלה יהיה נמוך יותר.

תשאל את החרדים, הם בנו את עצמם בדיוק על זה.

חוצמזה זה הציטוט שלו, לא שלי, הוא אמר שאין סיבה שהעבודה תקבל פחות מימינה, וזה דיי ברור שאם ימינה נכנסת לקואליציה עם יש עתיד היא תקבל לפחות פריטטיות, במקרה הטוב מבחינת ימינה היא תקבל קצת יותר.

לפני 5 דקות, farkash7 כתב:

הנצחון היחיד של ביבי בבחירות האלה היה שהוא רץ מול עצמו, כלומר לא היה מועמד ברור במקומו לראשות הממשלה ובגלל זה יש כזה בלאגן אצל כל מי שרוצה להחליף אותו כי כולם לתאום הפכו להיות מועמדים.

מילא זה שבליכוד ומפלגות הימין לא גידלו אלטרנטיבה לביבי (ויש לביבי יותר מיד ורגל בנושא הזה), אבל גם בצד השני לא גידלו אלטרנטיבה, וזה בדיוק הדבר היחיד שהם היו צריכים לעשות.

אז בוא נאמר שיש מספיק אבות לכישלון הזה.

לפני 9 דקות, farkash7 כתב:

מצד שני הוא רץ מול עצמו והפסיד. איזה רמז הוא עוד רוצה ועל מי הוא מנסה לעבוד?

הוא רוצה (בצדק מבחינת תפיסת העולם שלו) שאם לוקחים את הבחירות לקטע האישי - כן ביבי או לא ביבי, אז בבחירות אישיות הוא כן לוקח.

אין לי מושג אם הוא באמת ייקח בבחירות כאלה, אבל אני בטוח שהוא משוכנע שהוא לוקח

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

והמדינה השלימה עם זה שיהודי לא יכול לקנות בית באום אל פאחם, אבל הערבי יכול לקנות בעפולה.

זו פרספקטיבה מאוד עצובה על ישראל, שאני מבין מאיפה היא מגיעה, אבל מאחל לך מכל הלב להתגבר עליה מתישהו.

..

אני אחלק את מה שאני רוצה להגיד לכמה חלקים:

1. בעית הגזענות של להב״ה או גזענים יהודים אחרים היא מקבילה לחלוטין לבעית הגזענות אצל הערבים או אצל כל אומה אחרת. תשווה לנאצים - לא תשווה לנאצים - זה לא משנה כל כך. אולי דווקא ההפך: כאומה שנפגעה הכי הרבה בהיסטוריה של ההיסטוריה מגזענות, חבל לי שדווקא אנחנו לא מהססים לאמץ אותה. וכן, אני יודע שתמיד יש הצדקות ברמה של ״מי התחיל״. בסדר. אבל עדיין. גזענות יהודית טהורה לחלוטין קיימת. והיא גם לא נדירה כל כך. גם כשביביסט גדול הולך לצעוק על אישתו של אלקין שהיא רוסיה בוגדת או משהו - זו גזענות לכל דבר ועניין. 

2. אני בגדול מסכים שישראל ויתרה על משילות בתחומים שונים ומשונים, בתוך זה משילות מול החברה הערבית, הבדואים, עד רמה מסוימת דרום ת״א, בני ברק, מאה שערים ועוד. זו גישה מתגלגלת ארוכת שנים והיסוד שלה, לדעתי (וזו דעה. מן הסתם יכולות להיות אינסוף אחרות), נמצאת בהעדר ראיה לטווח ארוך כמעט מday one של כמעט כל מנהיגי המדינה. באנלוגיה לעולם שרובינו מכירים: לפני כמה שנים אנליסטים שונים ומשונים היו אומרים שזה שיזמים ישראלים ממהרים לעשות אקזיט ולמכור, זו טעות, ועדיף להם ולכולם לבנות חברות אמיתיות שישארו בישראל. זו, למשל, מגמה שמשתנה. בפוליטיקה אני לא לגמרי בטוח שזה בכלל קיים. ולכן דברים מתגלגלים, עד שהם יוצאים משליטה לחלוטין.

3. אני לא ראיתי עדיין את התכנית על ג׳נטריפיקציה ששודרה בערוץ 8 לאחרונה. אין לי המון כבוד והערכה למוחלשים מקצועים מהסוג של הני זביידה, לא משנה אם זה בשם השמאל או בשם הימין. אבל מוצגות שם מפות רשמיות של תל אביב יפו, ובה חלוקה ברורה של העיר ל״שכונות ליהודים״ ו״שכונות ללא יהודים״. עכשיו יש תכנית ״התחדשות עירונית״ (חוץ מ״שלום״ זה המושג הכי ריק מתוכן בעברית המודרנית) איפשהו ליד הכפרים הערבים העניים על כביש החוף, שברור שלאף ערבי מהישוב (שיש בו כבר היום מחסור חמור בנדלן למגורים) לא יהיה כסף לקנות שם דירה. הפרויקט לחלוטין מיועד כפריוקט בתי נופש לציבור יהודי עשיר +-ֿ בדיוק מהסוג שקונה דירות ב״נוגה״, ״אנדרומדה״ ושאר הפרויקטים הדומים ביפו.

אז אתה לא יכול לקנות דירה באום אל פאחם. ביג דיל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירה באום אל פאחם חחח יש לי דבר אחד להגיד על זה.

Doug the Head:
Avi, we have sandy beaches...

Avi:
So? Who the f*** wants to see 'em?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 35 דקות, יבגניפ כתב:

זו פרספקטיבה מאוד עצובה על ישראל, שאני מבין מאיפה היא מגיעה, אבל מאחל לך מכל הלב להתגבר עליה מתישהו.

עדיף להתגבר על הבעיה עצמה לא?

לפני 36 דקות, יבגניפ כתב:

1. בעית הגזענות של להב״ה או גזענים יהודים אחרים היא מקבילה לחלוטין לבעית הגזענות אצל הערבים או אצל כל אומה אחרת. תשווה לנאצים - לא תשווה לנאצים - זה לא משנה כל כך. אולי דווקא ההפך: כאומה שנפגעה הכי הרבה בהיסטוריה של ההיסטוריה מגזענות, חבל לי שדווקא אנחנו לא מהססים לאמץ אותה. וכן, אני יודע שתמיד יש הצדקות ברמה של ״מי התחיל״. בסדר. אבל עדיין. גזענות יהודית טהורה לחלוטין קיימת. והיא גם לא נדירה כל כך. גם כשביביסט גדול הולך לצעוק על אישתו של אלקין שהיא רוסיה בוגדת או משהו - זו גזענות לכל דבר ועניין. 

נכון, אבל אולי זה רק אומר שהגזענות היא משהו שטבוע בבני אדם?

לפני 37 דקות, יבגניפ כתב:

2. אני בגדול מסכים שישראל ויתרה על משילות בתחומים שונים ומשונים, בתוך זה משילות מול החברה הערבית, הבדואים, עד רמה מסוימת דרום ת״א, בני ברק, מאה שערים ועוד. זו גישה מתגלגלת ארוכת שנים והיסוד שלה, לדעתי (וזו דעה. מן הסתם יכולות להיות אינסוף אחרות), נמצאת בהעדר ראיה לטווח ארוך כמעט מday one של כמעט כל מנהיגי המדינה. באנלוגיה לעולם שרובינו מכירים: לפני כמה שנים אנליסטים שונים ומשונים היו אומרים שזה שיזמים ישראלים ממהרים לעשות אקזיט ולמכור, זו טעות, ועדיף להם ולכולם לבנות חברות אמיתיות שישארו בישראל. זו, למשל, מגמה שמשתנה. בפוליטיקה אני לא לגמרי בטוח שזה בכלל קיים. ולכן דברים מתגלגלים, עד שהם יוצאים משליטה לחלוטין.

מסכים איתך, לא יודע לגבי הסיבות או היסודות, אני יודע עובדות.

לפני 38 דקות, יבגניפ כתב:

3. אני לא ראיתי עדיין את התכנית על ג׳נטריפיקציה ששודרה בערוץ 8 לאחרונה. אין לי המון כבוד והערכה למוחלשים מקצועים מהסוג של הני זביידה, לא משנה אם זה בשם השמאל או בשם הימין. אבל מוצגות שם מפות רשמיות של תל אביב יפו, ובה חלוקה ברורה של העיר ל״שכונות ליהודים״ ו״שכונות ללא יהודים״. עכשיו יש תכנית ״התחדשות עירונית״ (חוץ מ״שלום״ זה המושג הכי ריק מתוכן בעברית המודרנית) איפשהו ליד הכפרים הערבים העניים על כביש החוף, שברור שלאף ערבי מהישוב (שיש בו כבר היום מחסור חמור בנדלן למגורים) לא יהיה כסף לקנות שם דירה. הפרויקט לחלוטין מיועד כפריוקט בתי נופש לציבור יהודי עשיר +-ֿ בדיוק מהסוג שקונה דירות ב״נוגה״, ״אנדרומדה״ ושאר הפרויקטים הדומים ביפו.

נו ו? הרי ברור לך שהתחדשות עירונית הולכת לאיפה שיש כסף גדול, אחרת לא כדאי לעשות התחדשות עירונית נכון?

אז מה הבעיה? שלוקחים את השטח ובונים בו למי שיכול לשלם?

לאף אחד לא הייתה בעיה עם תוכניות כאלה כשמי ששילם את המחיר ולא היה לו כסף לקנות בית באותו מקום היו יהודים (נניח באיזור של פארק צמרת שראיינו לא מזמן בטלוויזיה)

לפני 41 דקות, יבגניפ כתב:

אז אתה לא יכול לקנות דירה באום אל פאחם. ביג דיל.

לפני 19 דקות, farkash7 כתב:

דירה באום אל פאחם חחח יש לי דבר אחד להגיד על זה.

Doug the Head:
Avi, we have sandy beaches...

Avi:
So? Who the f*** wants to see 'em?

אני גם לא רוצה לקנות באום אל פאחם, וזו לא הבעיה.

הבעיה היא שהמדינה השלימה עם זה שבמקומות מסוימים, החוק הקובע הוא לא חוק המדינה.

אחרי זה אתם מתלוננים למה אין אכיפה אצל החרדים - זה בא מאותו מקום, המדינה החליטה שהחוק תקף רק ליהודים חילונים ועם כיפה סרוגה, זהו.

לכל השאר יש חוקים אחרים.

אבל תמשיכו לעצום את העיניים ולחכות שזה יתפוצץ, אל תשכחו לא לעבור בכביש ואדי ערה, ובטעות לא להיכנס לכפר יאסיף נניח.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

והמדינה השלימה עם זה שיהודי לא יכול לקנות בית באום אל פאחם, אבל הערבי יכול לקנות בעפולה.

כולכם מתייחסים לזה כאילו זה נכון.

למיטב ידיעתי, מבחינה חוקית יהודי יכול לגור בעיר ערבית. מוזמנים לתקן אותי.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4372120,00.html

נכון שיש מצב שלא ימכרו לו או שיהיה חשוף לאלימות.

אבל זה גם המצב של ערבי שינסה לעבור לעיר יהודית.

מה שכן, יש מניעה חוקית של ערבים, מלרכוש בתים בהתנחלויות בשטחים. לפי החוק הם לא יכולים.

חוץ מזה, שהמדינה באופן קבוע מאז קומה, משקיעה בפיתוח ערים ושכונות יהודיות, בזמן שהערים הערביות נחנקות מעודף אוכלוסיה.

אז כשערבי רוצה לשפר את התנאים שלו ולעבור לעפולה, הוא נתקל בגזענות.

כשהתירוץ לגזענות, הוא שיהודים לא יכולים לעבור לאום אל פחם, כאילו שיש איזה יהודי שרוצה לגור בפנינה הנדל"נית הזו שנקראת אום אל פחם.

עריכה:

שכחתי גם מהעניין של הטריק עם קק"ל.

גוף ארכאי שהסיבה היחידה לקיומו היא כדי שיוכלו לשווק קרקעות ליהודים בלבד, בטענה שאלו אדמות קק"ל ולא אדמות המנהל.

עריכה אחרונה על ידי פינדר
  • מעניין 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, פינדר כתב:

אתה מנסה להציג איזו סימטריה דמיונית, אבל במציאות אין כזו.

חוץ מערים חרדיות לגמרי, ערבים קונים דירות בכל הערים שבשטח ישראל, ומתגוררים בהן בפועל בלי פוגרומים. במיוחד בערים הגדולות.

המקרה ההפוך של מיעוט יהודי בשטח ערבי לא קיים אלא בתצורה של התנחלות מגודרת / יישוב נפרד (נניח לרגע בצד את העיר העתיקה בירושלים).

ביפו יש לך בנוסף ( או בתור גורם עיקרי ) חבית נפץ בדמות הפער בין העניים לנובורישים (שם ההתנחלויות המגודרות משולבות במבנה, עם חומה תואמת בכל בנייה חדשה).

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

בטעות לא להיכנס לכפר יאסיף נניח

מה הבעיה בכפר יאסיף? מקום די שקט. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

עדיף להתגבר על הבעיה עצמה לא?

אני חושב שאנחנו חלוקים על "הבעיה" בהקשר המאוד ספציפי הזה :)

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

נכון, אבל אולי זה רק אומר שהגזענות היא משהו שטבוע בבני אדם?

הרבה דברים טבועים בבני אדם. לא בטוח, למשל, שדמוקרטיה זה אחד מהם. אז מה?

מילא זה. מה בעצם אתה בוחר לקחת איתך כל שנה כמשציינים את יום השואה? 

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

נו ו? הרי ברור לך שהתחדשות עירונית הולכת לאיפה שיש כסף גדול, אחרת לא כדאי לעשות התחדשות עירונית נכון?

אז מה הבעיה? שלוקחים את השטח ובונים בו למי שיכול לשלם?

לאף אחד לא הייתה בעיה עם תוכניות כאלה כשמי ששילם את המחיר ולא היה לו כסף לקנות בית באותו מקום היו יהודים (נניח באיזור של פארק צמרת שראיינו לא מזמן בטלוויזיה)

גם תושבי גבעת עמל, גם תושבי סומייל, גם תושבי כפר שלם והסביבה "זכו" לחשיפה סביב המאבקים שהם ניהלו.

אבל זה לא העניין. העניין הוא שיש הבדל בין "סתם" התחדשות עירונית לבין שינוי יזום על ידי השלטונות, בו שטח, בין אם רשמית לבין אם בקריצה, מיועד מנקודה מסוימת רק ליהודים. 

אז אתה לא יכול לקנות באום אל פאחם. באמת אסון נוראי בשבילך, אני בטוח. אבל הסיבה היחידה לזה היא שמדובר בשטח שלא מעניין אף אחד. אם היה איפה לקדם שם פרויקט יוקרה ב"התחדשות עירוני" - כנראה שגם זה היה נפתר, והיית יכול לקנות שם פנטהאוז בדיוק כמו ביפו. 

בנימה רצינית, יש נקודה שבה תלונות לגיטמיות וסבירות של הימין - שעם חלקן אני כאמור מסכים לחלוטין - על משילות, מדינה בתוך מדינה וכו' - הופכות להתבכיינות עקרונית שמנסה לייצר איזה שוויון הזדמנויות בכח איפה שהוא לא קיים. בשום דבר. למה זה טוב? :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, פינדר כתב:

הבעיה היא לא המצב החוקי - כי אם היה חוק שמונע מיהודי לקנות בית ביישוב ערבי (אבל כן מאפשר הפוך) זו-זו ההגדרה של אפרטהייד.

ציטוט

או, על זה אנחנו מדברים - כמה אלימות?

ציטוט

זה ממש לא נכון, אני יכול להעיד בעצמי לפחות על עפולה, שם יש ה-מ-ו-ן ערבים שקנו בתים, ומשום מה לא היו חשופים לאלימות. בטח שאף אחד לא הבריח אותם מהבית שהם קנו.

לפני 16 שעות, פינדר כתב:

מה שכן, יש מניעה חוקית של ערבים, מלרכוש בתים בהתנחלויות בשטחים. לפי החוק הם לא יכולים.

אתה יודע מה אומרים על מי שהורג את ההורים שלו ומבקש רחמים כי הוא יתום?

הרי הסיבה היחידה שיש חוק אחד בתוך הקו הירוק ואחר מחוצה לו, היא תוצר של השמאל ולא של הימין.

למשל אחת הפעולות של שקד במשרד המשפטים הייתה שכל חוק שמחוקק בכנסת, אלוף הפיקוד יהיה חייב לכתוב צו אלוף תואם, ואם לא אז הוא צריך להסביר למה ולקבל אישור לזה.

אז עכשיו אתה מתלונן על זה שיש הבדלי חוקים? את התלונה תפנה למפלגות שאתה בוחר בהן, ולפקידים במשרד המשפטים שניסו למסמס את כל היוזמות הללו להשוות את המצב החוקי מחוץ לקו הירוק אל זה שבתוך הקו הירוק.

לפני 16 שעות, פינדר כתב:

חוץ מזה, שהמדינה באופן קבוע מאז קומה, משקיעה בפיתוח ערים ושכונות יהודיות, בזמן שהערים הערביות נחנקות מעודף אוכלוסיה.

נכון, למה למדינה להשקיע בערים ושכונות ערביות, כאלה שרוצחים בהם על בסיס קבוע? כאלו שתשלומי הארנונה בהן מגרדים את ה-30%? איך יתחזקו אותן?

לא לדבר על זה שכשבאמת באים להשקיע, אז תושבי יפו טוענים שמעלים את מחירי הדירות כדי שהערבים העניים והמסכנים לא יוכלו לקנות דירות.

אז צריך להחליט - רוצים דירות בזול עם כבישים מתפרקים, בלי מדרכות ותאורה? או רוצים דירות יקרות עם כבישים, מדרכות, תאורה וגני שעשועים ופארקים?

אה הבנתי, הם רוצים דירות בזול, עם כבישים, מדרכות, תאורה, גני שעשועים, פארקים, אבל הם לא רוצים לשלם על זה, הם רוצים שאנחנו היהודים נשלם על זה.

לפני 16 שעות, פינדר כתב:

אז כשערבי רוצה לשפר את התנאים שלו ולעבור לעפולה, הוא נתקל בגזענות.

כשהתירוץ לגזענות, הוא שיהודים לא יכולים לעבור לאום אל פחם, כאילו שיש איזה יהודי שרוצה לגור בפנינה הנדל"נית הזו שנקראת אום אל פחם.

אתה יודע כמה ערבים גרים בעפולה? כנראה שלא, כי אחרת לא היית שולף את הטיעון הטיפשי הזה.

אז יש שכונות בעפולה שביותר מחצי מהדירות גרות משפחות ערביות.

תמשיך לקבור את הראש בחול ולהגיד "אבל יהודים בכלל לא רוצים לעבור לאום אל פאחם", ואז תהיה מופתע שוב בפעם הבאה כשליהודים יישבר והם יתקפו חזרה.

אתה יודע מה אומרים על מי שעושה אותו דבר ומצפה לתוצאה שונה.

לפני 16 שעות, פינדר כתב:

עריכה:

שכחתי גם מהעניין של הטריק עם קק"ל.

גוף ארכאי שהסיבה היחידה לקיומו היא כדי שיוכלו לשווק קרקעות ליהודים בלבד, בטענה שאלו אדמות קק"ל ולא אדמות המנהל.

"טריק" - גוף שהוקם לפני המדינה, יש בבעלותו קרקעות, ואתה רוצה להפקיע אותן.

יש לזה איזה שם בכלכלה, נו, אה, קומוניזם. כן זה השם.

לפני 15 שעות, SlowRide כתב:

מה הבעיה בכפר יאסיף? מקום די שקט. 

איך אמרנו בשרשור הקורונה - חכה שבועיים.

לפני 15 שעות, יבגניפ כתב:

אני חושב שאנחנו חלוקים על "הבעיה" בהקשר המאוד ספציפי הזה :)

מבחינת זו לא בעיית גזענות ואפרטהייד ובטחון אישי קשה, שערבי יכול לקנות בית ביישוב יהודי, אבל לא הפוך?

הרבה דברים טבועים בבני אדם. לא בטוח, למשל, שדמוקרטיה זה אחד מהם. אז מה?

מילא זה. מה בעצם אתה בוחר לקחת איתך כל שנה כמשציינים את יום השואה? 

נכון, אז למה אתה מצפה שאך ורק העם שסבל הכי הרבה מגזענות יהיה זה שמושיט את הלחי השנייה?

ומה הקשר ליום השואה? אז בגלל שרצחו לנו בשיטתיות 6 מיליון יהודים, וניסו למחוק כל זכר ליהודים מעל פני האדמה, אז אתה מצפה שאנחנו נשכב וניתן לפורע הערבי לעשות בנו את זממו?

או שאולי המסר הוא Never Again? ובשביל שזה לא יקרה לעולם שוב כל הכלים על השולחן?

גם תושבי גבעת עמל, גם תושבי סומייל, גם תושבי כפר שלם והסביבה "זכו" לחשיפה סביב המאבקים שהם ניהלו.

במה זה עזר להם? הם תפסו את הנובורישים מפארק צמרת ועשו בהם לינצ'ים?!

אבל זה לא העניין. העניין הוא שיש הבדל בין "סתם" התחדשות עירונית לבין שינוי יזום על ידי השלטונות, בו שטח, בין אם רשמית לבין אם בקריצה, מיועד מנקודה מסוימת רק ליהודים. 

האם השלטון מונע מערביי יפו לקנות דירה באנדרומדה? חרטא בפיתה, טענה לחלוטין לא קוהרנטית.

אז איך בדיוק "בקריצה" זה מיועד רק ליהודים?!

אז אתה לא יכול לקנות באום אל פאחם. באמת אסון נוראי בשבילך, אני בטוח. אבל הסיבה היחידה לזה היא שמדובר בשטח שלא מעניין אף אחד. אם היה איפה לקדם שם פרויקט יוקרה ב"התחדשות עירוני" - כנראה שגם זה היה נפתר, והיית יכול לקנות שם פנטהאוז בדיוק כמו ביפו. 

זה לא קשור להתחדשות עירונית, בלי התחדשות עירונית, הפוך זה עובד, כל הזמן. ערבים כל הזמן קונים ביישובים יהודיים.

הפוך גם כשניסו עשו בהם לינץ'. תראה את הפורעים ביפו "יהודים לא יהיו כאן", יונדריין.

בנימה רצינית, יש נקודה שבה תלונות לגיטמיות וסבירות של הימין - שעם חלקן אני כאמור מסכים לחלוטין - על משילות, מדינה בתוך מדינה וכו' - הופכות להתבכיינות עקרונית שמנסה לייצר איזה שוויון הזדמנויות בכח איפה שהוא לא קיים. בשום דבר. למה זה טוב? :)

זה לא שוויון הזדמנויות, זה שוויון זכויות, ולכן הבכי "למה אתם מחפשים בכלל שוויון זכויות? מי רוצה לגור בכפר קאסם בכלל?" זה כמו ההוא שמקבל סירוב מבחורה ואומר לה "מי רוצה אותך בכלל יא מכוערת?"

אבל בסדר, הרי השמאל מעולם לא הצטיין בשוויון זכויות, בשום מקום כולל בישראל. אז לא ציפיתי שממך זה יהיה שונה.

תמיד אצל השמאל יש שווים, ושווים יותר

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצב הזה בעוד שבועיים יש לנו מלחמת עצמאות 2.

גם באירועי אוקטובר 2000 היו הפגנות והתפרעויות בכפר יאסיף (בין היתר).

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה? אני פותח טמקא ושות' ולא רואה שום דבר מיוחד על התפרעויות של ערבים. היה קצת ביפו לפני שבוע וזהו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...