Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

רוב זה 61, אלא אם כן בונים על זה שהמשותפת + רע"מ יימנעו.

וכל זה משחקים באוויר, כי בינתיים ריבלין משדר שאחרי ביבי הוא מחזיר את המנדט לכנסת, ושם לא מספיק "סתם רוב", אלא צריך 61 חתימות, ממש

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4419

• פינדר

3470

• m3x7r3m3

2926

המשותפת ורע"מ בוודאות של 100% לא יצביעו נגד הממשלה של לפיד ובנט.

אחרי נתניהו המנדט יעבור (כנראה) ללפיד, או לבנט. ההחלטה של ריבלין לתת לנתניהו את המנדט סתם דחתה בכמה שבועות את הקמת הממשלה שתקום בסופו של דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי במשותפת יש דיון אם להמנע או להצביע נגד ממשלה שבה יושב בנט (ובמידה פחותה יותר ליברמן).

זה מתחדד עוד יותר כשבנט יושב בראש (עם או בלי יתרון) של ממשלה כזו.

לגבי רע"מ - זו שאלה מה הם יקבלו מביבי, הם בהחלט יכולים להתנגד לממשלה כזו.

וממש לא בטוח שריבלין יעביר את המנדט למישהו מהם, כרגע מעריכים שהוא דווקא יזרוק את תפוח האדמה הלוהט לכנסת

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחובבי רע״ם מודעה שנמצאת על לוח מודעות של מסגד המזוהה עם התנועה:

IMG_20210417_163805.jpg.49c2a259edb6966b72f06616bbec8530.jpg

והתרגום:

אל תשכח

יום העצמאות שלהם

[הוא] זכרון הנכבה שלנו

אל תוותר על זכות השיבה

עריכה אחרונה על ידי borsood

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה אומר ש4 מנדטים יחזירו לפה מיליוני פלסטינאים? שזה יהיה יום אבל לאומי? לא ולא, וגם לא על שאר הדברים.

שלט בכתב יד זה מה שצריך למנוע מ20% מהמדינה להיות שותפים בהנהגה שלה? שותפים בקבלת ההחלטות שנוגעות אליהם, שהממשלה שלנו הזניחה שנים? (פיתוח שכונות ויישובים, תשתיות, אלימות וכו')

מבטיח לך שעל כל שלט מעפן כזה במסגד, יש חמישה פשקבווילים מעצבנים לא פחות ברחבי השכונות החרדיות. אנחנו נסתדר עם כולם, בסוף הקיצוניים הם מיעוט קיצוני ואם נצליח להקים פה ממשלה מתפקדת נוכל לחזור להתעסק בדברים רציניים ולא בשטויות שהקיצוניים מפיצים.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיפה בסיפור של רע"ם זה שהם עברו הכשרה והלבנה ע"י ביבי בעצמו וע"י השופרות שלו, כמו ריקלין וחבורתו.

ועכשיו לפיד יכול לצרף אותם.

החשש שלי הוא שבכלל לא נגיע לשלב שלפיד מנסה להרכיב ממשלה.

ביבי כבר הוכיח שהוא לא בוחל בשום אמצעי, כדי לדבוק בכסא שלו.

כמו שעשה כשהביא לפיזור הכנסת והליכה לבחירות שניות, לפני שהמנדט חזר לנשיא.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, פינדר כתב:

הפעם אין לו 61 אצבעות למהלך כזה כפי שהיה לו לאחר הבחירות הראשונות באמצעות הממשלת מעבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, פינדר כתב:

ראש ממשלה לא יכול לפזר את הכנסת. הכנסת פיזרה את עצמה (ברוב גדול) כי לאף מועמד לא היה סיכוי להרכיב קואליציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, פינדר כתב:

מה שיפה בסיפור של רע"ם זה שהם עברו הכשרה והלבנה ע"י ביבי בעצמו וע"י השופרות שלו, כמו ריקלין וחבורתו.

ביבי כבר הוכיח שהוא לא בוחל בשום אמצעי, כדי לדבוק בכסא שלו.

אם ככה ניראה שאולי קצת בלאגן בגיזרת עזה תבטל את האפשרות שיתוף פעולה עם המפלגות הערביות ואז - או בחירות חמישיות או שביבי יצליח לשכנע אחרים להיצטרף אליו ?

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, פינדר כתב:

הקטע המצחיק הוא שבינתיים לפי הדרישות בפועל, רע"מ עקפו את מר"צ מימין.

אז הבעיה העיקרית לא תהיה בכלל רע"מ בקואליציה כזו.

אפשר להניח בסבירות גבוהה שיש עתיד (17) + כחול לבן (8) + ליברמן (7) + העבודה (7) + מר"צ (6) אפשר להתייחס אליהם כדבוקה אחת, זה בסיס של 45 מנדטים שיכול בקלות להסתדר עם עצמו. אפשר אפילו להכניס את רע"מ לשם, לפי הדרישות שלהם הם בקלות יכולים להסתדר שם אז זה 49.

הבעיה שהם צריכים להוסיף עכשיו עוד 12 מנדטים, בנט וסער יכולים להביא 13 מנדטים אבל מה הם יהיו בקואליציה כזו? יקבלו 13/62? חמישית מתפקידי השרים? חמישית מהכוח בממשלה ובקואליציה? אם הם נכנסים לקואליציה כזו זה לחיצה על כפתור ההשמדה העצמית, הם יהיו שם עד שהבסיס של הקואליציה ישפיל אותם עד עפר כדי שבבחירות הבאות הם לא יעברו אחוז חסימה, ואז ייצאו לבחירות כדי לגמור את העבודה.

לכן בנט דרש בכירות, גם בכמות הקולות בקבינט, גם בממשלה, ולזה הבסיס לא יסכים, ולא יכול להסכים. מר"צ תשב בממשלה שבה בנט הראש ופוטנציאלית עושה מה שטוב לימין? זה בדיוק אותו עקרון שכתבתי קודם, רק הפוך, כלפי מר"צ.

הרי ברור שבמצב הזה, יש כאן שני "גושים" שרוצים לנצל את הצד השני לשימושם כרגע, ואז לזרוק אותם.

לפני כשעה, פינדר כתב:

אף אחד לא מבטיח שהנשיא בכלל ייתן את המנדט למועמד שני.

וזה עוד לפני התערבות פוטנציאלית של ביבי בצורה כזו או אחרת.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

יקבלו 13/62? חמישית מתפקידי השרים? חמישית מהכוח בממשלה ובקואליציה?

זו תהיה ממשלה פריטטית.

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לכן בנט דרש בכירות, גם בכמות הקולות בקבינט, גם בממשלה, ולזה הבסיס לא יסכים, ולא יכול להסכים. מר"צ תשב בממשלה שבה בנט הראש ופוטנציאלית עושה מה שטוב לימין? זה בדיוק אותו עקרון שכתבתי קודם, רק הפוך, כלפי מר"צ.

מרצ חד משמעית תשב בממשלה שבה בנט הראש ופוטנציאלית עושה מה שטוב לימין. אין פה שום סימן שאלה בכלל. יו"ר מרצ אמרה את זה בקולה, יותר מפעם אחת, כולל היום בבוקר ברדיו אצל ישי שנרב. מפלגת מרצ תשב בממשלה פריטטית, תחת נפתלי בנט כראש הממשלה.

אתה כל הזמן חוזר על אותן שאלות לא רלוונטיות ומתכחש למציאות. והמציאות היא שבעוד שבועיים המנדט יעבור ללפיד ותוקם ממשלה פריטטית עם בנט, בהמנעות או תמיכה של המשותפת ורע"מ (*). 

עריכה: * - אלא אם כן סמוטריץ' יסכים לממשלה בתמיכת רע"מ או נתניהו יתפטר מתפקיד יו"ר הליכוד.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, MiniMiz3r כתב:

זו תהיה ממשלה פריטטית.

כי זה עבד כל כך טוב שפשוט חייב לשחזר את ההישג הזה?

מרצ חד משמעית תשב בממשלה שבה בנט הראש ופוטנציאלית עושה מה שטוב לימין. אין פה שום סימן שאלה בכלל. יו"ר מרצ אמרה את זה בקולה, יותר מפעם אחת, כולל היום בבוקר ברדיו אצל ישי שנרב. מפלגת מרצ תשב בממשלה פריטטית, תחת נפתלי בנט כראש הממשלה.

לא, מר"צ מוכנה לשבת בממשלת שיתוק, שבה בנט הוא ראש הממשלה, אבל לא יכול לבצע שום דבר ימני בלי אישור השמאל (שכמובן לא יגיע).

בדיוק מהסיבה הזו בנט דרש את ה"קול הכפול" או ה"שובר שוויון".

אגב בראשות מר"צ עומד בחור, ניצן הורוביץ שמו, אז קשה לניצן הורוביץ לומר את זה בקולה.

אתה כל הזמן חוזר על אותן שאלות לא רלוונטיות ומתכחש למציאות. והמציאות היא שבעוד שבועיים המנדט יעבור ללפיד ותוקם ממשלה פריטטית עם בנט, בהמנעות או תמיכה של המשותפת ורע"מ (*). 

עריכה: * - אלא אם כן סמוטריץ' יסכים לממשלה בתמיכת רע"מ או נתניהו יתפטר מתפקיד יו"ר הליכוד.

או שכן או שלא, מה שבטוח זה שאין חובה חוקית כזו, הנשיא יכול להעביר את המנדט למישהו אחר (לפיד או בנט), ויכול להעביר אותו ישירות לכנסת.

בינתיים בנט לא מסכים (לפחות בפומבי) לממשלה פריטטית, הוא דורש יתרון. וזה 

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, DubelBoom כתב:

וזה אומר ש4 מנדטים יחזירו לפה מיליוני פלסטינאים? שזה יהיה יום אבל לאומי? לא ולא, וגם לא על שאר הדברים.

שלט בכתב יד זה מה שצריך למנוע מ20% מהמדינה להיות שותפים בהנהגה שלה? שותפים בקבלת ההחלטות שנוגעות אליהם, שהממשלה שלנו הזניחה שנים? (פיתוח שכונות ויישובים, תשתיות, אלימות וכו')

מבטיח לך שעל כל שלט מעפן כזה במסגד, יש חמישה פשקבווילים מעצבנים לא פחות ברחבי השכונות החרדיות. אנחנו נסתדר עם כולם, בסוף הקיצוניים הם מיעוט קיצוני ואם נצליח להקים פה ממשלה מתפקדת נוכל לחזור להתעסק בדברים רציניים ולא בשטויות שהקיצוניים מפיצים.

השלט אולי בכתב יד אבל הוא  לא היה נשאר במקום ההוא שנייה ורבע אם הוא לא היה מקובל על רע״מ. אז לדעתי הוא מייצג את עמדות המפלגה ולא איזו שטות של קיצוניים.

מה אני למדתי:

כלפי פנים רע״מלא זנחה עדיין את הדגל של זכות השיבה, אז לקרוא להם "ש״ס ערבית" זה מגוחך.

יש סחף אפילו אצל תומכי רע״מ לכיוון "נורמליזציה" עם המדינה וסמליה, אחרת השלט לא היה שמה.

אחרי שמבינים את זה אפשר לראות אם תמיכה או השתתפות שלהם בקואליציה הוא אפשרית או רצויה.

והמדינה צריכה לתת שירות ולטפל בבעיות של הישובים הערביים ללא קשר לזה שמפלגות ערביות תומכות בקואליציה או לא.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, אני לא מודאג גם אם כמפלגה זאת האמונה שלהם, כי אין להם מספיק כוח לעשות את זה. אנחנו נלך ל20 בחירות ונשנה שיטת ממשל 10 פעמים לפני שפלסטינים יקבלו זכות שיבה. מעבר לזה שלדעתי זה אחד הדברים שמאד קל להגיד בתיאוריה, ובפועל ברגע האמת לא להצליח לקבל את ההחלטה הזאת כי היא פשוט לא אפשרית, כמו הסיפוח שלא קורה כבר עשור ברצף תחת שלטון ביבי והימין ולמרות תמיכת ארה"ב ב4 שנים האחרונות.

לפני 5 דקות, borsood כתב:

והמדינה צריכה לתת שירות ולטפל בבעיות של הישובים הערביים ללא קשר לזה שמפלגות ערביות תומכות בקואליציה או לא.

נכון מאד, אבל זה לא קורה. ולכן אין לי בעיה שיהיו בקואליציה - מעבר לצד האנושי שבי שרוצה לדאוג לשיפור איכות חייהם של כל התושבים בארץ, זה גם אינטרס של כולנו שהאוכלוסיה הערבית תרגיש יותר שייכת ותשתלב. זה אינטרס בטחוני, כלכלי וחברתי. אז כן, אם 4 ח"כים עוזרים ל20% להרגיש יותר שווים ושייכים, אני תומך בזה שהם יהיו בקואליציה למרות שאני לא מסכים עם הרצון שלהם לזכות השיבה, כמו שאני לא מסכים עם הרצון של בנט לספח את איו"ש, או לא מסכים עם שניהם בנוגע לשוויון זכויות לההט"בים.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, borsood כתב:

השלט אולי בכתב יד אבל הוא  לא היה נשאר במקום ההוא שנייה ורבע אם הוא לא היה מקובל על רע״מ. אז לדעתי הוא מייצג את עמדות המפלגה ולא איזו שטות של קיצוניים.

מה אני למדתי:

כלפי פנים רע״מלא זנחה עדיין את הדגל של זכות השיבה, אז לקרוא להם "ש״ס ערבית" זה מגוחך.

יש סחף אפילו אצל תומכי רע״מ לכיוון "נורמליזציה" עם המדינה וסמליה, אחרת השלט לא היה שמה.

אחרי שמבינים את זה אפשר לראות אם תמיכה או השתתפות שלהם בקואליציה הוא אפשרית או רצויה.

מבחינתי לפחות, יש משקל למה שהם אומרים, ויש משקל למה שהם דורשים.

אם הם לא דורשים צעדים בכיוון הלאומי - זה מצוין.

אם הם גם לא תומכים באלימות (כפי שהם טוענים) - זה מצוין.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...