Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

סמוטריץ וחבורתו נכנסו על מנת לקדם שנאה לערבים, שנאה להומואים, שנאה לבוגדים מהשמאל, שנאת נשים ושנאת נכים.

השמאל הכניס אנשים שרוצים להחליף את ראש הממשלה.

יחי ההבדל הקטן.

• מעניין 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4564

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

לפני 23 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ולשמאל (אפילו לא הקיצוני)?

בעיקרון motek ענה לך.

אני לא מסכים עם המסקנה שלך. לא לכולם מותר ולא לכולם אסור. יש גוונים להכל בחיים. אני לא נכנס פה לויכוחים פילוסופיים אינסופיים על "מי צודק?" או "מי התחיל?" וכו', כי זה בזבוז זמן ואין לי כח לזה. אבל אנחנו בהחלט יכולים לסמן אידיאולוגיות שאין בהן דבר חוץ משנאה, וכאלו שמציעות משהו אחר לעולם. וגם מחוץ לישראל אפשר לספר על kkk כארגון מתגונן נגד "שנאה" וגם על ארגונים גזעניים דומים אחרים בכל מקםו בעולם - לא משנה אם הם של נוצרים, שינטואיסטים או מוסלמים. וזה נכון שתמיד היו ויהיו ויכוחים פוליטים יותר דליקים ויותר רעילים, אבל אני בכל זאת בוחר להאמין שאנחנו מסוגלים להפריד בין גישות שהן פלורליסטיות יותר בבסיסן, לבין כאלו שנעדרות פלורליזם לחלוטין ועויונת כל מי שלא עונה להגדה מאוד מצומצת. וגם להתייחס אליהן בהתאם. אתה חושב שלא? גם בסדר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, motek כתב:

השמאל הישראלי מדבר על שוויון חברתי (וכלכלי וכו') ועל קבלת האחר (ללא הבדלי דת, גזע ומין).

סמוטריץ שונא ערבים ולהט"בים. אפילו שהוא לא אומר את זה במפורש, זה די ברור.

אז כן, אין לו זכות להתלונן על שנאה. וזה לא בדיוק קשור לימין או לא ימין, קשור לזה לשהוא סמוטריץ והוא גזען.

זה אפילו לא שקר אמין

שהרי נניח בשוויון כלכלי (מה זה בכלל?) מס הכנסה הוא אחוז מסוים, לא דיפרנציאלי, והם דווקא נגד זה.

בשוויון כלכלי קצבת ילדים היא זהה לכל ילד, הראשון כמו השביעי, אבל הם נגד זה (גם החרדים מסיבות מובנות כמובן) - הם בעד להגביל את קצבת הילדים עד ילד רביעי או משהו כזה.

בקבלת האחר זה לא כולל מתנחלים, ימניים, או סתם מי שבעד ביבי.

לפני כשעה, פינדר כתב:

סמוטריץ וחבורתו נכנסו על מנת לקדם שנאה לערבים, שנאה להומואים, שנאה לבוגדים מהשמאל, שנאת נשים ושנאת נכים.

השמאל הכניס אנשים שרוצים להחליף את ראש הממשלה.

יחי ההבדל הקטן.

באמת נראה לך שהסיבה היחידה של סמוטריץ' להיכנס לכנסת זה לא לקדם את ההתנחלויות, את ישיבות ההסדר, את המשילות בנגב (וכל מה שהוא עשה ב"רגבים" במשך שנים), אלא לקדם שנאה לערבים, להומואים, שמאלנים, נשים ונכים?

וברור, השמאל רוצה להחליף את ראש הממשלה, הוא בכלל לא שונא אותו.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

בעיקרון motek ענה לך.

אני לא מסכים עם המסקנה שלך. לא לכולם מותר ולא לכולם אסור. יש גוונים להכל בחיים. אני לא נכנס פה לויכוחים פילוסופיים אינסופיים על "מי צודק?" או "מי התחיל?" וכו', כי זה בזבוז זמן ואין לי כח לזה. אבל אנחנו בהחלט יכולים לסמן אידיאולוגיות שאין בהן דבר חוץ משנאה, וכאלו שמציעות משהו אחר לעולם. וגם מחוץ לישראל אפשר לספר על kkk כארגון מתגונן נגד "שנאה" וגם על ארגונים גזעניים דומים אחרים בכל מקםו בעולם - לא משנה אם הם של נוצרים, שינטואיסטים או מוסלמים. וזה נכון שתמיד היו ויהיו ויכוחים פוליטים יותר דליקים ויותר רעילים, אבל אני בכל זאת בוחר להאמין שאנחנו מסוגלים להפריד בין גישות שהן פלורליסטיות יותר בבסיסן, לבין כאלו שנעדרות פלורליזם לחלוטין ועויונת כל מי שלא עונה להגדה מאוד מצומצת. וגם להתייחס אליהן בהתאם. אתה חושב שלא? גם בסדר.

או שהכל מותר לכולם, או שהכל אסור לכולם, אם משהו מותר לחלק ולאחרים לא, אז מישהו צריך לקבוע מה מותר, ולמי, קומיסר כזה.

אתה ציירת את הקו כך שמי שפלורליסט מותר לו להתלונן, ולאחרים לא, שזה במילים אחרות - מותר להשמיע דעות שדומות לדעות שלי, אחרות לא.

ועוד להתלונן על כך זה גם חוצפה, גם צביעות, וגם אסור, כי חושבים שונה ממני.

Way to go, עברו רק 30 שנה מאז נפילת הקומוניזם וקצת יותר מאז שהסתיים המקארתיזם. מאז פחות או יותר מבחינה חוקית מותר לכולם להתלונן ולחשוב אחרת מהשלטון.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, m3x7r3m3 כתב:

שהרי נניח בשוויון כלכלי (מה זה בכלל?) מס הכנסה הוא אחוז מסוים, לא דיפרנציאלי, והם דווקא נגד זה.

נכון. הם בעד "מס עשירים". משמע מי שעשיר יותר, לקחת לו יותר. אני אישית חושב שזה דבר לא באמת שוויוני, אלא בדיוק ההפך מזה, אבל הם לא. בכל אופן, אי אפשר לייחס לזה עניין של שנאה, אלא השקפת עולם (שבעיניי היא בזויה).

בשוויון כלכלי קצבת ילדים היא זהה לכל ילד, הראשון כמו השביעי, אבל הם נגד זה (גם החרדים מסיבות מובנות כמובן) - הם בעד להגביל את קצבת הילדים עד ילד רביעי או משהו כזה.

זה כבר לא קשור לעניין השוויון הכלכלי. זה כבר יותר מתקשר ל"הפרדת דת ומדינה", ובכוונה שמתי את זה בתוך מירכאות, כי זה נעשה בדרך עקיפה. אנחנו יכולים להבין לבד שזה נובע מכך שהחרדים שותים את קופת המדינה וסוג של מנצלים את קצבת הילדים..

בקבלת האחר זה לא כולל מתנחלים, ימניים, או סתם מי שבעד ביבי.

אתה שמעת פעם שמאלני מתבטא בצורה גזענית כלפיי מתנחל, ביביסט או סתם ימני? כי אני לא. אבל את סמוטריץ, הרב פרץ ובן גביר שמעתי לא מעט בהתבטויות גזעניות. ובכיאת, אל תבקש ממני למצוא לך אותם, אתה יודע שאני צודק.

באמת נראה לך שהסיבה היחידה של סמוטריץ' להיכנס לכנסת זה לא לקדם את ההתנחלויות, את ישיבות ההסדר, את המשילות בנגב (וכל מה שהוא עשה ב"רגבים" במשך שנים), אלא לקדם שנאה לערבים, להומואים, שמאלנים, נשים ונכים?

גם וגם. אם היו לו 61 מנדטים והוא היה ראש ממשלה, לא מחר, לא היום, כבר אתמול הייתה פה מדינת הלכה עם משפט תורה, קידום התנחלויות ופעולות גזעניות נגד ערבים, הומואים ואולי אפילו שמאלנים. שלא נדבר על מעמד האישה שהיה צונח לו.

וברור, השמאל רוצה להחליף את ראש הממשלה, הוא בכלל לא שונא אותו.

א. נכון, ה"שמאל" (שתכף נדבר עליו) טוען טיעונים לגיטימיים, לפיהם מבחינה מוסרית וערכית, לא ייתכן שלראש הממשלה יהיו כתבי אישום פליליים. שלא נדבר על כך שע"פ חוק לא ניתן אפילו לעבוד כגננת או מאבטח עם כתבי אישום פליליים. וכמעט שכחתי לציין את העובדה שהוא צריך לבקר בבתי המשפט איזה 4 פעמים בשבוע תוך כדי שהוא על הדרך מנהל את המדינה הכי מורכבת במזרח התיכון. שום דבר פה לא אישי נגד ביבי, למרות שהוא מוכיח מיום ליום כמה זה כן צריך להיות אישי נגדו וכמה המדינה מעניינת לו את הביצה השמאלית.

ב. איזה שמאל תגיד לי? סער זה שמאל? בנט זה שמאל? ובטח ליברמן זה שמאל.. ואגב גם לפיד זה לא שמאל. מנגד, החרדים הם לא ימין וגם הליכוד של ימינו כבר ממזמן לא ימין, אז תעשה לי טובה, אין פה ויכוח בין ימין ושמאל, יש פה ויכוח בין גוש מושחת שמעודד את שלטון נתניהו לבין גוש שרוצה להחליף אותו.

עריכה אחרונה על ידי motek
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, motek כתב:

יש פה ויכוח בין גוש מושחת שמעודד את שלטון נתניהו לבין גוש שרוצה להחליף אותו.

רק משהו קטן. זה ש: קבוצה Y רוצה להחליף קבוצה X וגם X קבוצה מושחתת לא גורר Y לא מושחתת. 

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

או שהכל מותר לכולם, או שהכל אסור לכולם, אם משהו מותר לחלק ולאחרים לא, אז מישהו צריך לקבוע מה מותר, ולמי, קומיסר כזה.

אה אה. אני יודע! @יבגניפ הגדול לימד אותי (ואותנו) לקח חשוב (לפני כמה עשרות/מאות עמודים):

הסכנה הגדולה ביותר היא יצירת סימטריה. 

בלי קונטקסט, הטיעון שלך כוללני מידי. וברור שיש קונטקסט, יש "טובים" ויש "רעים". יש "נכון" ויש "לא נכון". הרבה זה עניין של השקפה.

• רעיון טוב! 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Gosser1860 כתב:

רק משהו קטן. זה ש: קבוצה Y רוצה להחליף קבוצה X וגם X קבוצה מושחתת לא גורר Y לא מושחתת. 

אני מסכים. לא אמרתי שY לא מושחת, אבל אני לפחות מאמין שY לא מושחת או לפחות לא מושחת ברמה שX מושחת.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לוגיקה. לא אמרתי "רק".

הוא מקדם התנחלויות (שם מכובס לגזל קרקעות) והוא גם מקדם שנאה. זה לא סותר.

הוא נגד "מצעד הבהמות". והוא לא רוצה שאשתו תשכב בבית חולים ליד יולדת ערביה (ציטוט שלו).

והכי יפה שהוא הקיף את עצמו בחבורה של קיצונים, שהוא עוד נראה מתון לידם.

אז לא. לא כל הדעות שוות.

מי שמקדם גזענות ושנאה הדיעה שלו לא לגיטימית בעיניי.

• מעניין 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 19 דקות, motek כתב:

אתה שמעת פעם שמאלני מתבטא בצורה גזענית כלפיי מתנחל, ביביסט או סתם ימני?

סתם משהו שקפץ לי בזיכרון, נאום הקומץ.

יש כאלה ששונאים בגלוי ופשוט אומרים את זה ויש כאלה ששונאים אבל פוחדים להצהיר על זה. לדעתי הם המסוכנים יותר.

לפני 19 דקות, motek כתב:

הם בעד "מס עשירים". משמע מי שעשיר יותר, לקחת לו יותר. אני אישית חושב שזה דבר לא באמת שוויוני, אלא בדיוק ההפך מזה, אבל הם לא. בכל אופן, אי אפשר לייחס לזה עניין של שנאה

אז למה קוראים לזה שנאת עשירים?

למה אנשים כאלה קוראים "חזיר" לבן אדם שהצליח כלכלית?

אין ספק שסמורטיץ גזען והומופוב אבל תכלס כולם חרא.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

סתם משהו שקפץ לי בזיכרון, נאום הקומץ.

אני אשמח שתרענן את זיכרוני ותיהיה יותר ספיציפי. מה בנאום הזה גזעני לדעתך?

לפני 4 דקות, SlowRide כתב:

אז למה קוראים לזה שנאת עשירים?

אין פה שום שנאה ובטח לא על רקע של גזע (דת, מין וכד').

כמו שאמרתי, אני לא מסכים עם זה, אבל מכאן ועד לכנות אותה גזענית או מעודדת שנאה, נשמע לי מופרך.

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

למה אנשים כאלה קוראים "חזיר" לבן אדם שהצליח כלכלית?

על מי אתה מדבר?

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם שמאלנים יכולים להיות גזענים מטומטמים, ומתנשאים ושונאים.

רק שהשמאל לא מקדם שנאה כדרך חיים. זה לא חלק מהמצע והאידאולוגיה.

ואני בכלל לא מגדיר את עצמי כשמאל..

מה שכן מבדיל בין הצדדים הוא האלימות. אלימות פיזית מגיעה כמעט באופן בלעדי מכיוון הימין.

כתבתי כמעט, כדי לסייג את עצמי, למרות שבפועל אני לא באמת זוכר מאורע אלים מכיוון השמאל כנגד הימין, בעוד שבכיוון ההפוך אני זוכר גם זוכר.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

אתה ציירת את הקו כך שמי שפלורליסט מותר לו להתלונן, ולאחרים לא, שזה במילים אחרות - מותר להשמיע דעות שדומות לדעות שלי, אחרות לא.

ועוד להתלונן על כך זה גם חוצפה, גם צביעות, וגם אסור, כי חושבים שונה ממני.

Way to go, עברו רק 30 שנה מאז נפילת הקומוניזם וקצת יותר מאז שהסתיים המקארתיזם. מאז פחות או יותר מבחינה חוקית מותר לכולם להתלונן ולחשוב אחרת מהשלטון.

ליאור, ברוב המדינות חופש הביטוי הוא לא מוחלט. בטח לא בישראל. אבל לא על זה הדיון. אני לא בעד להשתיק אותך או את סמוטריץ' כי אתם ימין קיצוני. למרות שיש בוג אינהרנטי בתלונה שלך סביב זה (במפלגה של סמוטריץ' מבקשים לגרש מפה ערבים שלא מבינים שזו מדינה של יהודים - מה זה?). אני בעד להפסיק עם הצביעות. אדם שמציג תפיסת עולם דתית וחשוכה שאין בה שום דבר חוץ משנאה לכל מי שהוא לא יהודי, רצוי דתי (לא דתיים מתישהו ילמדו עוד מה טוב להם) לא יכול להשתמש בעולם מושגים פלורליסטי כדי להתבכיין. לא בפן החוקי. בפן של יושר אינטלקטואלי בסיסי. אבל הוא עושה את זה. שוב, בדיוק כמו שיש גם פנאטים מוסלמיים, שגם עושים את זה.

זה מפתיע שאתה מתווכח על זה. הרי אתה מאמין ב"אמת", לא? כשחיזבאללה מדברת על "תוקפנות ישראלית" - לשים את זה בפרופורציה זה מקראטיזם לדעתך? :)

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 דקות, motek כתב:

אני אשמח שתרענן את זיכרוני ותיהיה יותר ספיציפי. מה בנאום הזה גזעני לדעתך

אולי לא גזעני אבל בהחלט מייצר שנאה לאחר.

מי אלה מנשקי קמעות עובדי אלילים שהשתלטו על המדינה? הם לא אנחנו! 

לפני 8 דקות, motek כתב:

אין פה שום שנאה ובטח לא על רקע של גזע (דת, מין וכד').

בטח שזו שנאה, זו שנאה שנובעת מקנאה ומההבנה שלעולם לא יהיה לך מה שיש למישהו אחר כי הוא נולד עם היכולות הנכונות או למשפחה הנכונה. 

לפני 10 דקות, motek כתב:

על מי אתה מדבר?

על הקפיטליזם החזירי, אלא מה? 

מי שיצליח הוא חזיר, מי שלא הוא הקורבן.

ככה מייצרים שנאה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...