Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

Just now, farkash7 כתב:

לגבי יאיר גולן, איש אמיץ שאומר מה שהוא חושב, זה עלה לו בקריירה הפוליטית שלו שלא תחזיק יותר מדי כנראה. גם אם הוא היה רמטכ"ל זה לא היה עוזר לו.

לא זו הבעיה - הבעיה שהוא פצח בקריירה הפוליטית שלו בעודו מכהן ועדיין לובש מדים.

וזה בלי קשר לשטות עצמה שהוא פלט.

Just now, farkash7 כתב:

לגבי גלנט -אחרי שנחשפתי קצת לאיש בזמן הקצר שלו בפוליטיקה אני אומר מזל שלא היה רמטכ"ל (נדמה לי שביבי וברק שרצו למנות אותו אמרו את אותו דבר).

לא רלוונטי לעניין, העניין הוא שגנץ נבחר מתוך 3 אופציות, כי אחת נפסלה על הסף, ואחרת נפסלה למרות שנבחר (גלנט).

הוא אפילו לא היה The best of the rest, הוא פשוט היה ה-rest.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4566

• SlowRide

4315

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

ליאור, אני לא חושב שיש קשר למהומות 2000. החרדים שותפים מלאים לשלטון בישראל. היו כאלו גם לפני האינטיפדה. מלכתחילה הדיל איתם היה עקום. 

ישראל כמדינה נוטה להתייחס גם לערבים וגם לחרדים בגישת ה-"תעשו מה שאתם רוצים - זה לא מעניין אותנו". רק שבמקרה אחד זה םג מגיע עם תקציבים, חקיקה תומכת וכו'.

לגבי גנץ וגולן - גולן נראה לי דווקא מדגיש כמה זה שגנץ גיבל ככ הרבה מנדטים זה מפגר. כי אם גולן היה שותק ואז נכנס לפוליטיקה, הוא כנראה היה יותר פופולארי ממה שהוא.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה אני תמיד אומר לך שבעיניי הרבה יותר מעניין התהליכים.

קו מקשר ברור עובר ממהומות 2000 לבני ברק קורונה 2021.

להיעדר המשילות לא משנה אם המפירים הם חלק או לא חלק מהשלטון (מה שאתה קראת לו "תעשו מה שאתם רוצים").

גם התקציבים והחקיקה לא משנים, מה שמשנה זה התוצאה. והתוצאה זהה בשני המקרים, ועד כמה שאני הצלחתי לחפור אחורה, מהומות 2000 הם מקור חוסר המשילות הזו.

בוודאות שניהם לכל הפחות שני ענפים של אותו עץ, פוטנציאלית מהומות 2000 זה הגזע ובני ברק 2021 זה ענף.

לגבי גולן - כמובן אם היה סותם את הפה היה יותר פופולארי, אבל בכמה? מגיע ל-17 מנדטים בסקרים לפני שפתח את הפה? דיי בטוח שלא

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק הכוונה שלי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

17 מנדטים? לדעתי גם לא.

לגבי תהליכים - בוודא, תהליכים זה מה שחשוב. ישראל היסטורית בחרה להציב לעצמה גבולות גזרה של משילות. אתה חושב שזה התחיל בשנת 2000? לא חושב. גם בשנות ה90 אני זוכר שהיו שכונות של חרדים שהיה ברור שלא נכנסים אליהן בשבת ואבנים. אם האלימות במגזר הערבי היתה באותה הרמה אני לא יודע. אבל התהליך, בשני המקרים, הוא אותו תהליך, בו יש לך אוכלוסיות שרשמית יש להן אזרחות ישראל, אבל מעשית, כל קבוצה מהסיבות שלה, היא לא באמת חלק מהמדינה. הפיצוץ הוא נקודה על ציר הזמן הזה.

אבל עזוב את זה. מה עושים הלאה? כתבתי לך לפני כמה שבועות שלדעתי משילות זה לא רק להכניס פלוגות של מגב שיפדקו מכות לכל מפירי החוק. יחסי הכוחות בין 4 השבטים בישראל חייבים להשתנות. בשילוב בשלטון, בכלכלה וכל מה שמרכיב את המדינה. ולמען הסר ספק, גם זה עלול לא לעבוד. זה פשוט נשמע לי כמשהו שעדיף לנסות על פני מלחמת אזרחים בעצימות כזו או אחרת. 

עריכה: סמוטריץ׳ האח פרסם פוסט בפייסבוק שבו הוא מסביר באריכות שאין לו מושג איך להתמודד עם הפרת מגבלות הקורונה אצל האחים האחרים. אבל הוא שם מתחת תמונה כובשת של רב, אבא וילד מקשיבים ולומדים תורה. ומכאן אנחנו צריכים להבין כמה עולם התורה חשוב לחרדים וללמוד לקבל את האחר.

ליאור, סמוטריץ הצטרף לאחרונה למרצ ולא סיפרו לי?

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, יבגניפ כתב:

לגבי תהליכים - בוודא, תהליכים זה מה שחשוב. ישראל היסטורית בחרה להציב לעצמה גבולות גזרה של משילות. אתה חושב שזה התחיל בשנת 2000? לא חושב. גם בשנות ה90 אני זוכר שהיו שכונות של חרדים שהיה ברור שלא נכנסים אליהן בשבת ואבנים. אם האלימות במגזר הערבי היתה באותה הרמה אני לא יודע. אבל התהליך, בשני המקרים, הוא אותו תהליך, בו יש לך אוכלוסיות שרשמית יש להן אזרחות ישראל, אבל מעשית, כל קבוצה מהסיבות שלה, היא לא באמת חלק מהמדינה. הפיצוץ הוא נקודה על ציר הזמן הזה.

תשמע, בשנות ה-90 גבולות הגיזרה היו הרבה יותר הדוקים, להיכנס לשכונות מסוימות בשבת זה נושא אחר (והרבה יותר עתיק), ולא קשור דווקא למשילות.

ההפגנות החרדיות לעומת זאת בשנות ה-90 לא כללו תקיפת שוטרים, לא היה מצב ששוטרים מפחדים להיכנס למאה שערים, או לאום אל פאחם.

לא היה מצב שבדואים נכנסים חופשי לתרגילים צבאיים וגונבים ציוד צבאי.

על אותו משקל גם בשנות ה-90 לא היית נכנס עם דגל של "כך" לאום אל פאחם, אבל לא היה מצב שסוגרים את ואדי ערה, או את הכניסה לירושלים, או את איילון, וזה לא משנה מי מפגין. היום כן.

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

אבל עזוב את זה. מה עושים הלאה? כתבתי לך לפני כמה שבועות שלדעתי משילות זה לא רק להכניס פלוגות של מגב שיפדקו מכות לכל מפירי החוק. יחסי הכוחות בין 4 השבטים בישראל חייבים להשתנות. בשילוב בשלטון, בכלכלה וכל מה שמרכיב את המדינה. ולמען הסר ספק, גם זה עלול לא לעבוד. זה פשוט נשמע לי כמשהו שעדיף לנסות על פני מלחמת אזרחים בעצימות כזו או אחרת. 

מה עושים הלאה? אין לי פתרון מוכן לשלוף לזה, דווקא הרעיון שזרקת איפשהו (נדמה לי בשרשור הקורונה) שכל סקטור אחראי לגורלו מלווה אותי, סוג של קונפדרציה או קנטונים.

צריך לפרוט את זה הרבה יותר לעומק כמובן, אבל ככותרת זה נשמע לי כיוון טוב.

אני מאמין גדול (וגם את זה אתה יודע) ב-Accountability, תתן לבנאדם את האחריות והסמכות, הרוב המוחלט לא ידפקו לעצמם כדור ברגל בכוונה. (שזה ת'כלס מה שהחרדים כרגע עושים, וגם הערבים עשו עד לא מזמן בנושא האלימות בחברה הערבית)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זורם איתך, והפעם אנחנו נבטיח וגם נקיים - לא עושים שום פעולה בלתי הפיכה ברמה המדינית (יענו סיפוחים, פינוי התנחלויות וכו').

נתמקד אך ורק בבנייה מחודשת של הדמוקרטיה הישראלית לתפארת, בנייה לדורות קדימה.

ובניגוד למפלגות אחרות אצלנו באמת לא יהיה ימין ושמאל.

ניקח איתנו גם את @David32 ו @netco

לפני 46 דקות, יבגניפ כתב:

עריכה: סמוטריץ׳ האח פרסם פוסט בפייסבוק שבו הוא מסביר באריכות שאין לו מושג איך להתמודד עם הפרת מגבלות הקורונה אצל האחים האחרים. אבל הוא שם מתחת תמונה כובשת של רב, אבא וילד מקשיבים ולומדים תורה. ומכאן אנחנו צריכים להבין כמה עולם התורה חשוב לחרדים וללמוד לקבל את האחר.

ליאור, סמוטריץ הצטרף לאחרונה למרצ ולא סיפרו לי?

פספסתי את העריכה הזו.

אני לא חושב שהוא הצטרף למרצ, ואני גם דיי בטוח שהוא לא מגלה את אותה הבנה לשמאלנים שעולם התרבות חשוב להם.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואי וואי מה זה, בן אדם ביום חופש יוצא החוצה לשאוף אוויר קר, חוזר חזרה והוא כבר במפלגה.

לא רוצה לשלוט על אף אחד, בטח שאני לא רוצה שהטופ של הטופ של המפלגה הליברלית הכי טובה (סטייל רגב, מארק וכמובן זוהר) יצעקו עלי.

• מצחיק 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אין ביקורת ערכית על חלוץ? ועוד במסגרת מכירת המניות?!

כאילו נשמע לגיטימי שהמפקד העליון של הצבא, מגלה שנחטפו חיילים, מתקבלת החלטה על יציאה למלחמה, ומה שמעניין אותו זה לא דיונים צבאיים בנושא, אלא למכור את המניות שלו לפני שהבורסה תרד?! מה זה אם לא ביקורת ערכית? (זה כנראה גם עבירה פלילית, אבל בלי קשר).

רק מי שמאמין לספינים של הליכוד יכול להאמין שזה מה שקרה. לפרוטוקול, ההחלטה על יציאה למלחמה לא התקבלה במהלך כל ימי המבצע (שהפך למלחמה רק בדיעבד).

נכון לאותו רגע כשהוא ענה לטלפון מהפקיד בבנק שהתקשר אליו (ולמען הדיוק זה בדיוק מה שקרה - כל הספינים כאילו הוא רץ מהר להתקשר לבנק ולמכור את כל תיק המניות העצום שלו, ששוויו היה בסך הכל מאה אלף שקל, לא היו ולא נבראו), לא עמד על הפרק שום מבצע ושום מלחמה ועוד לא היה ברור לגמרי מה קרה בכלל. לא חסרה ביקורת מקצועית על התפקוד הלקוי שלו, אבל כדאי להתמקד בה ולא בספינים ופייק ניוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעה, יבגניפ כתב:

גם בשנות ה90 אני זוכר שהיו שכונות של חרדים שהיה ברור שלא נכנסים אליהן בשבת ואבנים.

הזכרת לי את הסצנה מהשוטר אזולאי, שהוא הולך לפזר הפגנה של חרדים שזורקים אבנים בשבת. מתי צילמו את הסרט הזה, בשנות ה60?

לא חדש הסיפור הזה שהם מתפרעים.

• רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, David32 כתב:

וואי וואי מה זה, בן אדם ביום חופש יוצא החוצה לשאוף אוויר קר, חוזר חזרה והוא כבר במפלגה.

לא רוצה לשלוט על אף אחד, בטח שאני לא רוצה שהטופ של הטופ של המפלגה הליברלית הכי טובה (סטייל רגב, מארק וכמובן זוהר) יצעקו עלי.

אל תדאג נדאג לך לתפקיד מעניין בלי שיצעקו עליך (הרבה)

לפני 24 דקות, MiniMiz3r כתב:

רק מי שמאמין לספינים של הליכוד יכול להאמין שזה מה שקרה. לפרוטוקול, ההחלטה על יציאה למלחמה לא התקבלה במהלך כל ימי המבצע (שהפך למלחמה רק בדיעבד).

נכון לאותו רגע כשהוא ענה לטלפון מהפקיד בבנק שהתקשר אליו (ולמען הדיוק זה בדיוק מה שקרה - כל הספינים כאילו הוא רץ מהר להתקשר לבנק ולמכור את כל תיק המניות העצום שלו, ששוויו היה בסך הכל מאה אלף שקל, לא היו ולא נבראו), לא עמד על הפרק שום מבצע ושום מלחמה ועוד לא היה ברור לגמרי מה קרה בכלל. לא חסרה ביקורת מקצועית על התפקוד הלקוי שלו, אבל כדאי להתמקד בה ולא בספינים ופייק ניוז.

תקרא לזה קוקוריקו, יום לפני, שבוע לפני, חודש לפני הוא לא מכר את תיק המניות שלו (ששוויו יכול להיות גם שקל ורבע, מה זה משנה?!).

ומילא זה, אנחנו כבר היינו באותה נקודת זמן בתוך אירוע אחר:

ציטוט

לאחר מכן, חטפו אנשי החמאס את חייל צה"ל גלעד שליט בסוף יוני 2006, בגבול רצועת עזה, לאחר שעברו את גדר הגבול במנהרה ותקפו עמדה של צה"ל. בעקבות זאת יצא צה"ל, בפיקודו של חלוץ, למבצע גשמי קיץ, שנועד לפגוע בתשתיות הטרור ולהפעיל לחץ שיביא לשחרורו של החייל החטוף.

ב־12 ביולי 2006 פתח חזבאללה בירי רקטות לאורך גבול הצפון, ובמהלכו תקף סיור של צה"ל, הרג שלושה מחיילי הסיור וחטף שניים אחרים. בעקבות זאת יצא צה"ל למבצע "שינוי כיוון" בלבנון, שהפך למלחמת לבנון השנייה. המערכה התבססה בתחילה על מתקפה אווירית, ובהמשך התרחבה לפעילות קרקעית של זרוע היבשה שכללה גיוס מילואים בצווי 8.

כלומר אנחנו לפחות שבועיים בתוך מבצע צבאי מול עזה, הרגע חיזבאללה פתח חזית נוספת בגבול לבנון, סה"כ 3 חיילים נחטפו, ומה שדחוף לרמטכ"ל, לראש הצבא, בנקודת הזמן הזו זה:

1. לענות בכלל לטלפון מהפקיד בבנק (!)

2. אחרי שכבר ענה, להגיד לו למכור את המניות, כל המניות, ועכשיו.

לגיטימי בסך הכל :brickwall:

תגיד לי נולדת היום שאתה מאמין שרמטכ"ל, כושל ככל שיהיה, נמצא בתוך ניהול של מבצע מול עזה במשך שבועיים, חטפו לו חייל אחד לעזה, ובוקר אחד החיזבאללה מצטרף לבלאגן, תוקף סיור, הורג חיילים, חוטף עוד 2, והרמטכ"ל, לא מאמין שיהיה מבצע (שכאמור, היה אחד אחר בדרום שכבר התנהל), לא תהיה מלחמה, הכל ימשיך כרגיל? לא תהיה שום תופעה כלכלית שעלולה לפגוע בשווי המניות שלו בעקבות זה?

האכילו אותך בחירטוטים מארץ החירטוטים, ולא רק שאכלת אלא ביקשת עוד.

רחמים לא ידע, הוא לא ידע.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

הרמטכ"ל, לא מאמין שיהיה מבצע (שכאמור, היה אחד אחר בדרום שכבר התנהל), לא תהיה מלחמה, הכל ימשיך כרגיל?

לא רק שאני מאמין בזה, גם הרמטכ"ל האמין בזה וכך גם כל הדרג המדיני. עזוב, אתה (שוב) מדבר שטויות על דברים שאתה לא מכיר. אוקי, הוא מכר את המניות שלו, מרגש מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם היום, כמו לפני כל מערכת בחירות, ראש הממשלה של הליכוד, הופך לאחרון הסוציאליסטים ושופך כסף על הציבור.

• מעניין 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...