Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפחות לגבי הסיפא שלך, כדאי לדעת שאחד העיתונאים שמבקרים הכי הרבה את מערכת המשפט

הוא אותו ליבסקינד עצמו, במגוון נושאים (האפליה בפסיקה נגד יהודים מול בדואים, ניגודי העניינים של שופטי העליון, ועוד ועוד). 

כל השאר לרוב רק הדהדו אותו. 

ככה שזה לא ממש מחזק את השורה התחתונה שלך לגבי הסיפורים על הפקידות ויחסי הכוחות מול מערכת המשפט (ואגב הוא לא היחיד, יש מספיק אנשי מקצוע שמבקרים אותה). 

ואגב אני מסכים איתו לגמרי לגבי אותם ביביסטים, על אף שאני לא חושב שהוא צודק במסקנה שלו מהטור שבוע שעבר- לפחות בתפיסת עולם ימנית. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4564

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

בהקשר הזה, מדי פעם יוצא לי לשמוע את ברדוגו ברדיו.

בלי קשר לדעותיו הפוליטיות, האיש עילג.

נראה לי שצריך להיות איזה מינימום של יכולת התנסחות בשביל לשדר ברדיו, לא?

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני מכיר את ליבסקינד ואת פועלו. קראתי את הכתבות שלו על אפליה בעד בדואים. אני לא אכנס לזה כרגע, אבל קשה לי להתייחס ברצינות לאזרח ישראלי יהודי שחושב שהוא סובל מאפליה מול בדואים במדינת ישראל. זה אפילו לא מופרך. זה פשוט 2000 שנים של גלות, שכנראה צריך עוד 40 שנה במדבר לפחות כדי שההשפעה שלהן תעלם.

מחזק את השורה התחתונה שלי? לא יודע. האם ליבסקינד הוא המקור? אינספור פעמים קיבלתי ממעט מכרים בביטסים קישורים למאמרים, טורים, תחקירים וכו', שנכתבו על ידי החברים מהרשימה שליבסקינד מדבק עליה. לפעמים סביב ביבי. לפעמים סתם בכי ימני על איך לא נותנים לספח (אגב סיפוח - נראה שעל הכל ליבסקינד היה מוכן לסלוח לביבי, אבל זה שהוא גם לא מטפל בקורונה וגם לא מספח? נו נו נו). אז עכשיו ליבסקינד מתלונן שקונספירציית הדיפ סטייט בלעה גם אותו. מפתיע מישהו? שידבר עם מנדלבליט ואלשייך, בטח יזדהו עם התחושות שלו.

עכשיו בוא נחזיר אותנו רגע למציאות היומיומית יותר. אתמול נתניהו עמד מול המצלמות עם החיוך המזלזל שלו, והסביר כמה הפקידים הם מטומטמים וכמה הוא צדק בכל החלטה שקיבל אי פעם. ואם לא צדק, אז רק כי הקשיב לפקידים. בסדר. נתניהו הוא ברוס וויין בימים ובטמן בלילות. לא צריך להכנס מעבר, נכון? אבל ליבסקינד והוא משחקים בדיוק באותו המגרש כאן. גם אם אחד מודע לזה והשני לא. אם מערכות ביורוקרטיות צריכות להיות חסינות מביקורת? לא. אבל אם אתם שם בימין באמת לא מבינים שהפיכת כל מוסדות המדינה, בערך, לשקי חבטות, על סמך חצי קונספירציות, פרשנויות שמגיעות מאנשים כמו תדמור או ציפורי, מייצרת יותר נזק מתועלת? ובשביל מה? בשביל השילוב הלא קדוש של מנהיג שאוהב סיגרים וחושב שהבן שלו מנותק מהמציאות ואידיאולוגיה פוליטית שבאמת דוגלת בכך שבמדינה משוסעת כמו ישראל המחוקק יוכל לעשות מה שבא לו, בשם הפיקציה שנקראת "עם"?

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי להלכה. בפועל אין בארץ, ככלל, סיקור. יש ניסיונות של כל צד להטות את דעת הקהל לצדו. לפעמים, כמו אותו שעון מקולקל, הם יוצאים אובייקטיביים. בד"כ לא בכוונה.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן, יש מקום שנראה לך שיש בו?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.9.2020 בשעה 17:28, יבגניפ כתב:

כן, אני מכיר את ליבסקינד ואת פועלו. קראתי את הכתבות שלו על אפליה בעד בדואים. אני לא אכנס לזה כרגע, אבל קשה לי להתייחס ברצינות לאזרח ישראלי יהודי שחושב שהוא סובל מאפליה מול בדואים במדינת ישראל. זה אפילו לא מופרך. זה פשוט 2000 שנים של גלות, שכנראה צריך עוד 40 שנה במדבר לפחות כדי שההשפעה שלהן תעלם.

מחזק את השורה התחתונה שלי? לא יודע. האם ליבסקינד הוא המקור? אינספור פעמים קיבלתי ממעט מכרים בביטסים קישורים למאמרים, טורים, תחקירים וכו', שנכתבו על ידי החברים מהרשימה שליבסקינד מדבק עליה. לפעמים סביב ביבי. לפעמים סתם בכי ימני על איך לא נותנים לספח (אגב סיפוח - נראה שעל הכל ליבסקינד היה מוכן לסלוח לביבי, אבל זה שהוא גם לא מטפל בקורונה וגם לא מספח? נו נו נו). אז עכשיו ליבסקינד מתלונן שקונספירציית הדיפ סטייט בלעה גם אותו. מפתיע מישהו? שידבר עם מנדלבליט ואלשייך, בטח יזדהו עם התחושות שלו.

בניגוד לתדמור ריקלין ושות' שבעיקר מעלים טענות אבל בלי בדל הוכחה לרוב, אני חושב שליבסקינד וסגל דווקא מביאים חשיפות שלרוב מגובות בראיות. נושא ניגודי העניינים של שופטי העליון וההתנהלות שלהם- ליבסקינד פרסם. את הטיוח של שי ניצן למה שקרה באום אל חיראן- סגל פרסם,  אז כדאי להבחין בין הדברים. 
הטענה של ליבסקינד כלפי אותם אנשים (שאני שותף לה כאמור) זה שהענייניות לא קיימת אצל הביביסטים שחלקם מתיימרים להיות עיתונאים, אסור להעביר ביקורת על נתניהו וכאשר מעבירים ביקורת תוקפים ברמה האישית ולא מתמודדים עם הטענה עצמה (שליבסקינד לדעתי טועה במסקנה שלו), וזה בעיני נכון. 
אגב זה מחזיר אותי 15 שנה אחורה, איך אף אחד בליכוד כמעט לא יצא נגד שרון ואפשר לו להעביר את ההתנתקות, מה שמוכיח שוב שהליכוד התאהב בישיבה ליד ההגה ושכח שזה אמצעי לקידום מדיניות ולא מטרה בפני עצמה. 

ולגבי מנדלבליט ואלשייך וטענות הדיפסטייט- אפשר לזלזל בזה, אבל כשאתה רואה מצד אחד ששי ניצן כותב באופן מפורש שהוא לא מאשר חקירת מחש כי זה יתן דלק ציבורי לנתניהו, כשאתה רואה שהתובעת בתיקי רה"מ אשכרה משקרת בבית משפט על תרגילי החקירה שנעשו לאלוביץ (כמובן טענו שזה "טעות", 3 פעמים...), כשהפרקליטות מבקשת 13 בקשות לעיכובי הליכים בתיקים אזרחיים  בגלל ניהול תיקי רה"מ, זה גורם לתהות מאוד לגבי המניעים של בכירי המערכת. 
האם אני חושב שעשרות פקידים במערכת אכיפת החוק ומשרדי הממשלה יושבים בפגישות במרתפים אפלים ומגבשים תוכניות אפלות נגד נתניהו? לא. 

האם אני חושב שלפחות במערכת אכיפת החוק מדובר במערכת שצברה יותר מידי כח, וחלקים בה משתמשים בו למטרות פוליטיות? כן, חלקם גם הודו בזה (מיכאל בן יאיר בזמנו). 
לגבי שאר משרדי הממשלה, בהרבה מקרים מדובר פשוט בפקידים שנמצאים בתפקידים הרבה יותר מידי זמן בגלל עיוותי העסקה במגזר הציבורי, ופשוט מנהלים לפעמים מדיניות משל עצמם ואי אפשר להזיז אותם.
פשוט במשרד המשפטים ובפרקליטות בעיקר אתה רואה את זה בצורה מאוד מערכתית (תשובות בג"צים בניגוד לעמדת הממשלה, שינוי מדיניות בנושאים כמו הגירה במחי מכתב/הנחיה של יועמ"ש וכו' וכו'). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לזלזל בטענת הדיפ סטייט, כי אם תקרא בלוגים של שמאל רדיקלי, תמצא את תמונת הראי של הטענות שמעלה הימין: יסבירו לך שם שכל מה שמערכת המשפט בישראל עושה זה לתת גיבוי משפטי לכיבוש והתנהלותה של ישראל ביו"ש. גם במקרה של ביבי, אורי משגב ודומיו טענו במשך שנים שמנדלבליט מנסה למסמס את החקירות של נתניהו, ואני חושב שמשגב אפילו ניסה ללכת עם זה לבגצ. וזה בדיוק כמו הדיון על התקשורת - בימין פחות מתון יטענו שהיא שמאלנית. בשמאל פחות מתון יסבירו לך שהיא ימנית קיצונית.

אני מצטער, אני יודע מעט מאוד על שי ניצן. הופתעתי לגלות לא מזמן שהוא דתי, ולא פחות מזה הופתעתי לגלות שדנה זילבר היתה פעילה באיזה תא סטודנטים ימני. לטעון שאלשיך הוא משרת של איזה דיפ סטייט זה לא רציני בעייני. בטח כשברקע יש כבר הדפלות ופרסומים מהחקירות של ביבי, בהן הוא מספר שהוא ושרה זה ישויות נפרדות והוא לא יודע מה היא באמת עושה, נתפס בשקרים קטנים ומודה שהבן שלו מנותק מהמציאות (מפתיע אה?). וגם ביבי בצד - אתה באמת חושב שזה סביר שרוני אלשייך בא ליישם איזו מדינות סמולנית? בשם מה? לשם מה? 

כל פקיד יכול לטעות. זו לא סיבה לצאת למלחמה בפקידות, כמו שעושה הימין. את התוצאות של זה אפשר לראות גם עכשיו, עם זה שמנגנון הפקידות, על אנשים כמו גמזו, הופך לשק חבטות. זה לא מייצר מדינה טובה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.9.2020 בשעה 15:27, יבגניפ כתב:

הירי הזה בנגמש, אם להשתמש באנלוגיה האהובה על הימין הישראלי, לא מפתיע במיוחד. אבל הוא מייצר פרספקטיבה הכי מדויקת שרק אפשר לאמינות של אותם ה"עיתונאים" שמפרסמים פעם אחר פעם סיפורים שמעצבים את דעת הקהל הימני בעיקר על הפקידות בארץ, יחסי הכוחות עם מערכת המשפט וכו'. 

עם כל הכבוד לציפורי ושות', מי שכותב על מערכת המשפט יותר מכל אלה במצטבר, זה דווקא ליבסקינד.

קצת דפק לך את התיאוריה, תפנה לביטוח אולי תקבל עליה מחירון.

בתאריך 25.9.2020 בשעה 16:56, SurfHigh כתב:

בהקשר הזה, מדי פעם יוצא לי לשמוע את ברדוגו ברדיו.

בלי קשר לדעותיו הפוליטיות, האיש עילג.

נראה לי שצריך להיות איזה מינימום של יכולת התנסחות בשביל לשדר ברדיו, לא?

לצערנו לא, גם לא צריך מינימום של יכולת התנסחות כדי להיות פרשן או כתב בטלוויזיה לצערנו.

ב-ר-ו-ר הרי בתפיסת העולם של השמאל - אם אתה יהודי ולבן אתה פאקינג פריבילג, אתה לא יכול להיות רומני שסבל מגזענות ואם אתה מזרחי אתה חייב להיות בעד העבודה כי בראשה עומד מרוקאי ולא בעד הליכוד כי בראשו עומד אשכנזי.

אבל אם אתם שם בימין באמת לא מבינים שהפיכת כל מוסדות המדינה, בערך, לשקי חבטות, על סמך חצי קונספירציות, פרשנויות שמגיעות מאנשים כמו תדמור או ציפורי, מייצרת יותר נזק מתועלת?

האשמים בכך הם אך ורק המוסדות הביורוקרטיים שבאופן דיי טבעי וצפוי מתנגדים לביקורת ומוכנים להפוך את העולם כדי להשאיר את החלונות אטומים.

כמובן אי אפשר בלי הדוגמאות של מינוי יעקב נאמן ז"ל לשר המשפטים או ריבלין לשר המשפטים ותגובת המערכת מיד לאחר מכן.

אז מי שאשם בהפיכת מוסדות המדינה לשקי חבטות הם אלו שהסתתרו מאחורי מוסדות המדינה בעת שקידמו את האג'נדות הפרטיות שלהם ואז נקמו בכל מי שהעז לדרוש שקיפות.

בתאריך 26.9.2020 בשעה 20:27, netco כתב:

אגב זה מחזיר אותי 15 שנה אחורה, איך אף אחד בליכוד כמעט לא יצא נגד שרון ואפשר לו להעביר את ההתנתקות, מה שמוכיח שוב שהליכוד התאהב בישיבה ליד ההגה ושכח שזה אמצעי לקידום מדיניות ולא מטרה בפני עצמה. 

פעם קראו לזה כיסאולוגיה כאידיאולוגיה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.9.2020 בשעה 20:27, netco כתב:

מתוך 40 חברי הכנסת מטעם מפלגת הליכוד, 17 הצביעו נגד.

14 מתוך 23 חברי הליכוד שהצביעו בעד התוכנית התפלגו מן הליכוד כשנה לאחר מכן, והקימו את מפלגת "קדימה".

42% מחברי הכנסת של הליכוד יצאו נגד שרון, מבחינתך זה "כמעט אף אחד". מה שמוכיח שוב...

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואגב, כתבתי על זה גם בשרשור הקורונה, אבל בא לי גם כאן.

לפני 3 או 4 ימים ביבי פירסם שתי תמונות שהודבקו ביחד. באחת רחבת כותל ריקה, בשניה המוני מפגינים. המסר היה ברור וצפוי -ה"אנרכיסטים" ה"ההזוים" מבלפור (למרות שבהתחשב בזה שהוא חושב שהבן שלו לא מחובר למציאות - אולי זה מחמאות?) מפיצים את הקורונה בזמן שכל העם מתאגד למגננה.

כצפוי, אצל הליברלים הגדולים מתומכי הליכוד, התמונה פורסמה עם טקסטים דומים עד כדי זהים באלוהים יודע כמה עמודים - מיאיר ועד לטיפוסים כמו יוני בלונדי, שבדומה לחלק מהמגיבים כאן חושב שהעולם עדיין נלחם בקומונויזם. 

עוד יותר כצפוי, מהקצת שרפרפתי בתגובות, בכל פעם שמישהו ניסה לדבר בצורה רציונלית ולהסביר שהערים האדומות הן חרדיות, שהתמונה בכותל צולמה לפני שהגיעו לשם מתפללים והתמונה מההפגנות היא מלפני הסגר - הוא הואשם באנטישמיות כמעט אוטומטית. 

בקביעה האסרטיבית שיש קורונה בגלל המפגינים נתקלתי בימים האחרונים גם בפייסבוק של חברים, שמבזבזים זמן על ויכוחים פוליטים ברשתות חברתיות, במקום לבוא לשרשור הזה.

השקר הגס הזה, שלא מתחבר לאף מספר שאנחנו יודעים על המחלה בארץ, הפך לעוד "עובדה" אצל הביביסטים וגם אצל חלק מהימניים שמצביעים גם למפלגות אחרות. 

זה אפילו כבר לא פייק ניוז. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...