Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

תשמעו טוב טוב את ראשי המתנחלים מתבכיינים עכשיו ותזכרו במה שאני כותב פה כבר שנים.

סקטוריאליות, סקטוריאליות ועוד קצת סקטוריאליות.

רק על זה מגיע לביבי שאסלח לו על הסיגרים 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4607

• SlowRide

4426

• פינדר

3483

• m3x7r3m3

2926

לפני 19 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בשעה טובה.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אז פתאום, ברגע, רוב העם כבר לא ימני ומעדיף פוטו אופ בבורג' חליפה ע"פ סיפוח של מאחזים? פאק מי, איזו תפנית חדה ולא צפויה בעלילה. ואגב ימנים או לא, מה עם איזו תגובה, אפילו ככה רפה וחלושה, לכל הקשקושים של ארדואן? לא הגיע הזמן לעשות משהו בנושא? למען זקיפות הקומה הלאומית שלנו?

לפני 19 שעות, יבגניפ כתב:

תשמעו טוב טוב את ראשי המתנחלים מתבכיינים עכשיו ותזכרו במה שאני כותב פה כבר שנים.

סקטוריאליות, סקטוריאליות ועוד קצת סקטוריאליות.

למה? שואל ברצינות. זו האידאולוגיה שלהם, זה מה שמעניין אותם, למה זו סקטריאליות? אפשר לחשוב שזה לא ישים, שזה מופרך, שזה יגרור את כולנו לאיזו שפיכות דמים שתחריב את המדינה, אבל למה זה סקטוריאליות? הם באמת מאמינים באידאולוגיה הזו, אני חושב.

לפני 19 שעות, יבגניפ כתב:

רק על זה מגיע לביבי שאסלח לו על הסיגרים 

חלילה. אפילו לא בצחוק. מי שמושחת ועומד למשפט ב-3 כתבי אישום לא צריך להיות ראש ממשלה, גם אם בעוד שתי דקות הוא הולך לחתום על הסכם עם הרשות, חמאס וארדואן על סיום הסכסוך, גיור של כל הפלסטינים והצהרת נאמנות לצינוות מצידם, בתמיכת איראן וקים ג'ונג און, ושלום עולמי בכלל.

• מעניין 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב באלטרנטיבות? בנט או סמטוריץ'? 

שמע, כשביבי מדבר על סיפוח, זה כנראה האובייסט שזה לא יקרה.

יחליף אותו איזה מישהו יותר ימני ופחות הססן? ה' ישמור. באמת. התובנה הבסיסית - "יש גבול למה שישראל יכולה או צריכה לעשות" לא עוברת אצל חלקים מהימין. ותמיד יכול להיות שראש הממשלה הימני הבא שיבחר אולי לא יבקש סיגרים מחברים, אבל יישם את כל מה שביבי לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוף טופיק - למה אנשים משכילים שבבירור מכירים את המקור בלעז כותבים "אובייסט" עם ט' בסוף?

רק בגלל המם של ג'ורג', כי ככה מישהו איית את זה שם?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, יבגניפ כתב:

כן, כמו הבדיחה (איך יודעים שביבי משקר? הוא פותח את הפה)

לפני 46 דקות, יבגניפ כתב:

יחליף אותו איזה מישהו יותר ימני ופחות הססן? ה' ישמור. באמת. התובנה הבסיסית - "יש גבול למה שישראל יכולה או צריכה לעשות" לא עוברת אצל חלקים מהימין. ותמיד יכול להיות שראש הממשלה הימני הבא שיבחר אולי לא יבקש סיגרים מחברים, אבל יישם את כל מה שביבי לא.

לאו דוקא. אני לא רואה את סמוטריץ' ראש ממשלה - אמנם כבר כמעט אין פה שמאל, אבל גם ימין אידאולוגי חזק הוא לא בדיוק תופעה כזו נפוצה כמו שחושבים.

אבל בלי קשר, זו קודם כל דמוקרטיה. ובשביל זה קודם כל צריך שלטון חוק, ותהליכי קבלת החלטות סבירים. רק אח"כ אפשר לדבר על אילו החלטות מתקבלות. אני אישית מעדיף את בנט ע"פ ביבי. לא חושב שהוא כזה ימין כמו שהוא מתיימר להיות: בניגוד לביבי, הוא לא היה מוכן ללכת עם "עוצמה".בסוף, הוא הייטקיסט מרעננה עם כיפה קטנה.

• מצחיק 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, pl7410 כתב:

אוף טופיק - למה אנשים משכילים שבבירור מכירים את המקור בלעז כותבים "אובייסט" עם ט' בסוף?

רק בגלל המם של ג'ורג', כי ככה מישהו איית את זה שם?

כן :) הפרלמנט, כמו גם הדמויות של הפילוסים לפני זה, זה בין יצירות הטלויזיה האהובות עלי בארץ. הדיוק שלהם הוא פנומנלי.

לפני 3 שעות, pooh-bear כתב:

בסוף, הוא הייטקיסט מרעננה עם כיפה קטנה.

מקווה שאתה צודק.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, pooh-bear כתב:

אז פתאום, ברגע, רוב העם כבר לא ימני ומעדיף פוטו אופ בבורג' חליפה ע"פ סיפוח של מאחזים? פאק מי, איזו תפנית חדה ולא צפויה בעלילה. ואגב ימנים או לא, מה עם איזו תגובה, אפילו ככה רפה וחלושה, לכל הקשקושים של ארדואן? לא הגיע הזמן לעשות משהו בנושא? למען זקיפות הקומה הלאומית שלנו?

הוא כבר לא בפוזיציה שהוא שווה תגובה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מריחים בחירות, בין אם עכשיו או עוד מעט, רצים לעשות כל מה שאפשר כדי לסדר ג'ובים/יד רוחצת יד.

בואו נעזוב לרגע רגשות אישיים כלפי לפיד ואת פועלו באוצר, יש צעד שהיה מאוד לא שנוי במחלוקת שהוא עשה נכון והניב תועלת רבה- מנוי דירקטורים לחברות ממשלתיות על בסיס נסיון מקצועי והשכלה, הפחתת היכולת של חברי כנסת לסדר ג'ובים במחי יד..

אבל מה שווים דירקטורים אם אי אפשר לשלוט בהם?

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3845151,00.html

ביטן ניסה צעד שיקל מאוד על סידור ג'ובים בעבר ונבלם, ביטן 2 כנראה יצליח להעביר את זממו בנושא. זה ממש עצוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.8.2020 בשעה 13:20, חן ג. כתב:

בשעה טובה.

קודם שיקרה, לכן סיימתי בסימן שאלה.

אנחנו כבר מכירים פתאום סיבובי פרסה או לחצים מכל מיני מקומות שמטרפדים דברים.

בתאריך 14.8.2020 בשעה 15:28, pooh-bear כתב:

לומר את האמת, אני מאוד בעד סיפוח של כל שטחי C, עם מטרה לעודד הגירת פלסטינים לירדן / מדינות אחרות במטרה לספח בעתיד גם את B ו-A. כנראה שמי שיותר ימני ממני בעד איזה טבח או שניים.

ועדיין אני מעדיף שלום על פני הסיפוח המיידי (של 30% משטחי C להזכיר), אבל בתנאי שזה שלום תמורת שלום, לא שלום תמורת שטחים, ושזה שלום כולל, ולא חלקי (השלום עם ירדן נניח, רק בשרשור המקביל חליל סיפר שיהודים אזרחי ישראל שנכנסים לירדן חייבים מלווה ירדני וערבים אזרחי ישראל לא).

בתאריך 14.8.2020 בשעה 15:28, pooh-bear כתב:

חלילה. אפילו לא בצחוק. מי שמושחת ועומד למשפט ב-3 כתבי אישום לא צריך להיות ראש ממשלה, גם אם בעוד שתי דקות הוא הולך לחתום על הסכם עם הרשות, חמאס וארדואן על סיום הסכסוך, גיור של כל הפלסטינים והצהרת נאמנות לצינוות מצידם, בתמיכת איראן וקים ג'ונג און, ושלום עולמי בכלל.

הייתי מקבל את הרעיון אילו לא היה מומצא הפועל "לאתרג" סביב אותו קונספט בדיוק.

בגדול אני לא מסכים לחלוטין עם הקונספט שכתב אישום = סיום כהונה, וזה ממש לא כי אני בעד ביבי (כי אני לא), אלא כי זה נותן לפקידים את היכולת לקבוע מי יהיה שר (שזה כבר היום לפי הלכת דרעי-פנחסי בניגוד מוחלט לחוק, אז שינו את החוק כדי שיתאים להלכה :brickwall:), אז לתת להם גם את היכולת לקבוע מי לא יהיה ראש ממשלה? ובפועל להפיל ממשלה נבחרת?! לאן עוד נגיע במשפטוקרטיה?

עזוב אותך בחירות, יש קורונה והכל, ועוד צריך לספור פתקים, שבג"צ יחליט כמה מנדטים תקבל כל מפלגה, ואפילו מי יהיו הח"כים מטעם אותה מפלגה, אח"כ הם גם יקבעו מי יישב בקואליציה ומי באופוזיציה.

בתאריך 14.8.2020 בשעה 15:43, יבגניפ כתב:

לגמרי.

ד"ש מחאן אל אחמר שפונתה כבר מזמן (במציאות של ביבי זאת אומרת).

בתאריך 14.8.2020 בשעה 16:36, pooh-bear כתב:

כן, כמו הבדיחה (איך יודעים שביבי משקר? הוא פותח את הפה)

🤣

בתאריך 14.8.2020 בשעה 16:36, pooh-bear כתב:

לאו דוקא. אני לא רואה את סמוטריץ' ראש ממשלה - אמנם כבר כמעט אין פה שמאל, אבל גם ימין אידאולוגי חזק הוא לא בדיוק תופעה כזו נפוצה כמו שחושבים.

אבל בלי קשר, זו קודם כל דמוקרטיה. ובשביל זה קודם כל צריך שלטון חוק, ותהליכי קבלת החלטות סבירים. רק אח"כ אפשר לדבר על אילו החלטות מתקבלות. אני אישית מעדיף את בנט ע"פ ביבי. לא חושב שהוא כזה ימין כמו שהוא מתיימר להיות: בניגוד לביבי, הוא לא היה מוכן ללכת עם "עוצמה".בסוף, הוא הייטקיסט מרעננה עם כיפה קטנה.

אני גם לא רואה את סמוטריץ' כפוטנציאל לראש ממשלה.

בנט אולי, שקד אולי, גם כמה ליכודניקים אולי.

לפני 5 דקות, Pika007 כתב:

מריחים בחירות, בין אם עכשיו או עוד מעט, רצים לעשות כל מה שאפשר כדי לסדר ג'ובים/יד רוחצת יד.

בואו נעזוב לרגע רגשות אישיים כלפי לפיד ואת פועלו באוצר, יש צעד שהיה מאוד לא שנוי במחלוקת שהוא עשה נכון והניב תועלת רבה- מנוי דירקטורים לחברות ממשלתיות על בסיס נסיון מקצועי והשכלה, הפחתת היכולת של חברי כנסת לסדר ג'ובים במחי יד..

ביטן ניסה צעד שיקל מאוד על סידור ג'ובים בעבר ונבלם, ביטן 2 כנראה יצליח להעביר את זממו בנושא. זה ממש עצוב.

ציטוט

אמסלם הטיח בנאומו: "תגידו לי, מה הפרופיל של האנשים בדירקטוריונים הממשלתיים? הפרופיל של האנשים שנמצאים בנבחרת הדירקטורים שקבע לפיד עם אורי יוגב? מדובר על אנשים ש־60% מהם הם ממרכז הארץ, מה שנקרא רעננה־כפר סבא, ממוצא אשכנזי ובני 60 ומעלה. נגמר הסיפור של לפיד! הנחיתי את הרשות לפתוח את הרשימה, ולבנות קריטריונים חדשים. לא חייבים להיות מבוגרים, אלא גם צעירים מהפריפריה,

מדימונה ומקריית שמונה. לא רק רעננה ותל אביב, ולא רק אשכנזים! יהיו גם אנשי ציבור שתרמו. חרדים, שכמעט ולא נמצאים, ובני העדה האתיופית. נפתח חזרה את הרשימה כדי שתהיה נבחרת חדשה", סיכם.

את המעבר הלוגי שאשכנזים בני 60 ומעלה ממרכז הארץ הם מצביעי שמאל, ומי שלא כולל תושבי הפריפריה הם מצביעי ימין, השאירו לך לעשות, שלא נדבר על החרדים והאתיופים.

ועוד להשוות את זה לחוק הג'ובים (שאני מזכיר דיבר על מינוי ללא עמידה מינימלית בקריטריונים).

זה קצת זלזול באינטלגנציה מצד כלכליסט.

ציטוט

המהלך הוכיח את עצמו, ומיוחס לו בין היתר המעבר מהפסד מצרפי של כלל החברות בהיקף 600 מיליון שקל בשנת 2013 לרווח מצרפי של 2 מיליארד שקל בשנת 2016, ורווח מצרפי נקי של כ־4.6 מיליארד שקל בסוף 2018. המהלכים המשלימים לגיבוש הנבחרת היו חיזוק הממשל התאגידי עם רישום של חלק מהחברות לבורסה ושקיפות מול הרשות לני"ע, כמו גם איסור על העסקת קרובי משפחה שהיה נפוץ מאד עד אז בחלק מהחברות.

למה להניח שהמעבר לרווחיות קשור בעיקר למינוי הדיקרטורים ולא למה שהם סיווגו כ"מהלכים משלימים"?

רישום לבורסה, שקיפות מול הרשות לני"ע, ואיסור העסקת קרובי משפחה, כל אחד מהם לעניות דעתי לא פחות חשוב מהדירקטורים, ואולי יותר.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

את המעבר הלוגי שאשכנזים בני 60 ומעלה ממרכז הארץ הם מצביעי שמאל, ומי שלא כולל תושבי הפריפריה הם מצביעי ימין, השאירו לך לעשות, שלא נדבר על החרדים והאתיופים.

ועוד להשוות את זה לחוק הג'ובים (שאני מזכיר דיבר על מינוי ללא עמידה מינימלית בקריטריונים).

זה קצת זלזול באינטלגנציה מצד כלכליסט.

מן הסתם, זה פשוט לא נושא שרציתי בכלל לגעת בו. מה שקורה פה זה לא חוק הג'ובים 2, אבל זה כן צעד בכיוון. חוץ מזה שאתה יודע בדיוק מה הבעיה שלי בנושא- קודם כל לוודא שהאדם הוא "במעגל הנכון" מבחינת מי יכול להועיל לך פוליטית, ורק אחרי זה לבדוק אם הוא בכלל כשיר ורלוונטי לתפקיד, בעולם נורמלי זה הפוך כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההצעה לפחות במבנה שהבנתי כרגע* (שזה שמועות כולל הכתבה של כלכליסט שמבוססת על שמועות) לא כוללת מחיקה של תנאי הסף כמו בחוק הג'ובים.

ז"א שאת תנאי הסף יעברו לצורך העניין 10 אנשים, נניח שאחד מהם דירקטור ותיק ומקושר, אשכנזי בן 60 מרמת השרון, ואחד אחר מרוקאי בן 40 מדימונה, החלת חוק עדיפות לאומית יאפשר יתרון לדימונאי בלי לבדוק מה הוא הצביע בקלפי.

אפשר נניח לא להסכים באופן גורף לעדיפות מתקנת, אבל זה לא הופך את היוצרות בין הכשירות ובין העדיפות המתקנת.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ההצעה לפחות במבנה שהבנתי כרגע* (שזה שמועות כולל הכתבה של כלכליסט שמבוססת על שמועות) לא כוללת מחיקה של תנאי הסף כמו בחוק הג'ובים.

מתוך הכתבה-

"רשות החברות הממשלתיות תשלים בתוך כמה שבועות - בשאיפה עד חגי תשרי - את ניסוחם של תנאי סף וקריטריונים חדשים" 

ופה קבור הכלב. נצטרך לחכות ולראות מה תנאי הסף החדשים אם יהיו כאשר יהיו. ההצגה של כלכליסט מאוד מגמתית, אבל זה לא אומר אוטומטית שהעניין ריק וסתם נופח מאפס. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שלא, אבל אני בספק שבקריטריונים ותנאי הסף יהיה כתוב מצביע ליכוד.

אולי במקום תואר כזה יהיה כתוב תואר אחר או דברים כאלה.

אולי במקום X שנות ניסיון כדירקטור הסעיף יירד.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Pika007 כתב:

זה לא פחות ממדהים שביטן מדבר על diversity בצורה כל כך יפה ורהוטה, כאילו הוא vp hr בחברת הייטק משדרות רוטשילד.

מעניין מה חושבים על זה כל הליברלים והליברטריאנים שמצביעים לליכוד, ואם הם גאים בנציג שלהם בכנסת, שמקדם פוליטיקת זהויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...