Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, shachar187 כתב:

ואם אצטרך לנחש, וינטר מגיע מהשותפים הטבעיים של ביבי.

וינטר חבר של בנט. התייחסתי אליו האמת בעמוד הקודם, כי אני חושב ששם (ב-"ימינה") עובר היום פחות או יותר הגבול.

מכל אלו אגב שכן התגייסו והעמידו לאחרונה את השותפים הטבעיים במקום הכי אהבתי את מתן כהכנא. לשמוע את ליצמן ושות' צווחים לו ולבנט שהם לא יהודים או משהו כזה. נו באמת.. מזל שהוא לפחות ענה להם.

אתה לא יורד לסוף לדעתי, אני חושב שאנשים כמו אייזנקוט ויאיר גולן מגבילים את צהל ולא רוצים לצאת למהלכים גדולים והפעלת כוח רב לא בגלל חוסר היכולת של צהל או חוסר הכדאיות, אלא כי השקפת העולם שלהם לא מסתדרת עם זה.

הבנתי אותך ועניתי לזה בדיוק. אתה בא בטענות לפרסונות. ואני מזכיר: הם בחרו בקריירה צבאית. השמאלנות שלהם - יחסית או לא - לא מנעה מהם ללכת, להתגייס, לשרת, לסכן את עצמם, להוביל אנשים אחרים. ובזמן הזה אחרים בחרו ללכת ללמוד תורה או להתגייס למסלול הסדר שבמהלכו שירתו שנה וחצי בקושי. וכמה בקצה בחרו להיות פרובוקטורים בגיל 16 ולא להתגייס. ועכשיו הנזק שהם מייצרים הופך לכפול. כי הם גם לא תורמים שום דבר לכחה הצבאי של ישראל. וגם מבקשים להעמיד את הכח הזה למבחן כל הזמן - מבלי שיש להם אפילו את ההבנה הבסיסית ביותר מה אפשרי ומה לא. 

אה אולי כוכבי יותר ימני - אני לא יודע, גם גנץ ואשכנזי ומופז ובוגי לא הלכו למפלגות שמאל. וגם חלוץ ימני יחסית עד כמה שאני זוכר. אבל התוצאה היא אותה תוצאה בדיוק. נעשה הדבר האפשרי היחידי מול עזה. הביא שקט לאלוהים יודע כמה זמן. וזהו. 

נ.ב הרבה מחברי הממשלה הם בלי ניסיון צבאי, ראש העתיד בעוד שנתיים היה כתב במחנה.

וזה אחלה. אני לא חושב שהמנהיגים כאן צריכים להיות בעלי רקע צבאי קרבי יוצא דופן. 

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4609

• SlowRide

4427

• פינדר

3485

• m3x7r3m3

2926

לפני 8 שעות, shachar187 כתב:

ראש העתיד בעוד שנתיים היה כתב במחנה.

כמה מנשיאי ארהב היו גנרלים גדולים? 

כן היו כמה, אבל גם הרבה לא היו, כולל כאלה שניהלו מבצעים קטנים כמו מלחמת עולם.

לא דוגמה טובה? זורם איתך (אני לא, אני חושב שזו דוגמה טובה) ארהב מדינה גדולה ואויביה רחוקים אז בבקשה דוגמה אחרת: אתה יודע מי עוד היה כתב צבאי? וינסטון צ׳רצ׳יל.

וקצת דוגמאות משלנו: לוי אשכול היה מפקד גדול? בן גוריון היה מפקד גדול?

דרך אגב. נתניהו אוהב להתהדר בעברו הצבאי, אבל הוא היה קצין זוטר בסך הכל. הוא השתתף בכמה מבצעים כמו אלפי חיילים פשוטים וקצינים זוטרים לפניו. מבחינת ידע בהפעלת הכוח של הצבא השירות הצבאי לא תרם לו כלום.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראלים: צה"ל הצבא הכי מוסרי

גם ישראלים:

לפני 11 שעות, shachar187 כתב:

ואל תשכח את הנאום של גנץ בו הוא מתגאה שהוא היה בצד המוסרי בצוק איתן וסיכן את חיילי גולני.

אוסיף גם כי שמעתי מאיש קבע שנמצא כבר עשורים במערכת שרוב הקצונה הבכירה מלאה באנשים שבוחרים להיות בצד המוסרי.

ישראלים: תנו לצה"ל לנצח

צה"ל: טוב תשמעו, זה לא כזה פשוט, אין פתרון צבאי...

ישראלים: לא הפעלתם מספיק כח

צה"ל: הורס מבנים, הורג ילדים

חמאס: הצחקתם אותי

עולם: אתם פושעי מלחמה

ישראלים: אבל צה"ל הצבא הכי מוסרי...

(וחוזר חלילה)

• מצחיק 1
  • מבאס 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא ברור מאיפה האובססיה לראש ממשלה עם עבר צבאי מפואר. למה זה טוב?

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בעיקר ב"שמאל".

לליכוד היו בסה"כ 4 מנהיגים.

ביבי היה קצין זוטר.

בגין ושמיר היו מנהיגים במחתרות אבל לא בצבא.

רק שרון היה קצין מפואר.

בשמאל מרגישים צורך "לפצות" על אידאולוגיה פייסנית בזה שמביאים גנרלים.

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לדעתי עבר לחלוטין כמעט, גם בשמאל.

אני ממליץ שוב לקרוא את יגיל לוי (למרות שיש פה כמה שלא מחבבים אותו :) ). אני חושב שהניתוח שלו של השינוי ביחסי הכוחות בין הצבא לבין החברה בישראל הוא מרתק ונותן הסברים מעניינים לכל הנושא הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים דואגים מזה ש"מר בטחון" לא ראש ממשלה ובמקומו הגיע בנט חסר הנסיון ואחריו לפיד הכתב.
הם אל מודאגים ולא מתלוננים על כך ש"מר בטחון" לא ביצע חפיפה למחליף שלו, כלומר הוא חפף אותו על האספרסו בבלפור והעוגות של שרה, במשך חצי שעה הם חיכו שהעוגה תתייצב, נשברו ואכלו אותה As Is. פרט לכך כלום.
כל כך חבל כי ל"מר בטחון" יש כל כך הרבה לתרום, אחרי 13 שנים בשלטון אני בטוח שיש לו תובנות, לא בציניות.
נקווה לפחות שככה הוא לא יקלקל את בנט וישכנע אותו להמשיך להעצים את החמאס.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איזה להעצים, בינתיים מפוצצים להם מתקני אימונים. בגלל בלונים! 

מר ביטחון יכול ללמד את בנט איך עושים העברות בנקאיות לחמאס בלי לשלם עמלות...

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחכה לרגע שיותר ישראלים יתפכחו ויבינו שאנחנו לא רוסיה (ולא רוצים להיות בהרבה מקרים) ועזה היא לא צ'צ'ניה. וגם מה שהרוסים ביצעו בתחילת שנות ה-2000 לא בטוח שאפשר לעשות ב-2021 (רשתות חברתיות וכו'). ולא בטוח שרוצים/מוכנים לשלם את המחיר כדי "לנצח". 

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, יבגניפ כתב:

יש, יש. אתה יכול לספור לאורך השנים מי הקצינים הבכירים (או יוצאי מוסד או שבכ) שהגיעו למפלגות ימין קיצוני מהסוג של הציונות הדתית היום. על מה דיברו ראשי שבכ ומוסד, ולאן הלכו בפוליטקיה. ימינה מהליכוד - ימינה לא תמצא הרבה. כולל איך קוראים לו שסיפר פעם לחיילים שלו שהולכים להלחם על כבוד אלוהי ישראל או משהו כזה, ועכשיו נתפס מדבר עם בנט בניגוד לנהלים.

אתה יודע שזה בערך כמו הויכוח על השירות הצבאי של בן גביר כן?

בבחירה מי לקדם לתא"ל ולאלוף, מעדיפים אנ"ש.

סתם לדוגמה יאיר נווה (שעכשיו מוזכר בהקשרים לתפקידים שונים) היה על תקן "האלוף הדתי", בערך כמו בבית המשפט העליון, מזל שבצה"ל אין תקן לאלוף הערבי ולאלוף המזרחי...

אז אנשים ממילייה מסוים מקדמים את החברים שלהם על פני מי שלא החברים שלהם, ואז אומרים "חהחהחה על מה אתה מדבר? אתה בכלל לא התקדמת בצבא".

סתם לדוגמה, קיבלנו הרי הצצה קלה פנימה אחרי אשכנזי, מהמילייה שלו היה אמור להתמנות אייזנקוט לרמטכ"ל, מהמילייה השני היה אמור להתמנות גלנט לרמטכ"ל, המלחמה הזו הביאה גם לעבירות פליליות בין היתר.

אז בוא, מאל"מ ומעלה זה 90% פוליטיקה וקבוצות חברים ו-10% כישורים. אז אתה רוצה להגיד - שאין דתיים או ימניים במילייה השולט בקריה.

כמובן יש פה catch מסוים, כי אחוז הקצינים הדתיים בכלליות עולה, ולכן זה סביר שאולי בעתיד הלא רחוק נראה קצינים בדרגות בכירות יותר מזוהים גם עם הציונות הדתית ובן גביר, בעוד שהיום הגבול עובר בערך אצל בנט. ואז יכול להיות שגם הגישה תשתנה.

זה מה שאומרים כבר 30 שנה יא חביבי, אלה שאמרו עליהם את זה כשסיימו בה"ד 1 כבר השתחררו מזיקנה.

יש תקרת זכוכית למי שלא שייך למילייה הנכונים.

זה נושא מעניין ודווקא כן רלוונטי לדעתי. לחלוטין יתכן שנשארים במערכת אנשים מסוג מסויים כי הם מתחברים למפקדים שלהם שהם גם מסוג מסוים. זה גם שינוי סוציולוגי שאולי קורה והתייחסתי אליו למעלה. ואולי דברים ישתנו. בכלליות גם מדינת ישראל הולכת יותר ימינה, לכיוון של לאומיות דתית יותר. אז הכל יכול להיות. אבל במצב הנתון אני עומד לחלוטין מאחורי מה שאמרתי: ההבנה של הימין הקיצוני בישראל במה הצבא יכול ומה לא היא מוגבלת. וזה לאו דווקא כי הגנרלים צודקים בתורת הלחימה. 

רלוונטי כן, אבל לדיון חדש בנושא הזה.

זה לא עניין של להישאר במערכת, אם אתה לא ממש גרוע, אתה יכול להישאר במערכת הצבאית בקבע, אל תשכח שזה נושא קרוב אליי הביתה, אני רואה כל מיני סוגים של קצינים בכירים יותר ופחות מסביב 😐 טובים יותר ופחות.

ורק קצינים ממש גרועים עפים. השאר אמנם לא יקודמו, אבל ידשדשו באותן דרגות, באותם תפקידים וכו'.

לכאורה יש תוכנית עתידית למנוע את זה, אבל עוד חזון למועד.

אבל אם אתה רוצה להתקדם, אז אתה צריך להיות שייך למילייה ששולט באותו זמן ביחידה / אגף / צבא (תלוי מה הדרגה שלך ולאן אתה רוצה להתקדם).

שוב אתן כדוגמה את אייזנקוט, שאם המילייה של אשכנזי היה קובע רמטכ"ל, אז הוא היה ממונה במקום גנץ.

הסיבה היחידה שהוא לא נבחר גם כשגלנט נפסל, זה דווקא של ברק כלפי אשכנזי, זה אפילו לא היה קשור לאייזנקוט עצמו. אלא למילייה שהוא שייך אליו.

אחרי זה כשברק כבר לא היה בתמונה, אז הוא התמנה לרמטכ"ל.

לפני 13 שעות, farkash7 כתב:

זה מראה כמה דברים. 
1. גם רמטכ"לים ראשי ממשלה ושרי ביטחון יכולים לשנות את דעתם ומשנים את דעתם בניגוד למה שנאמר קודם.
2. סף ההכלה של מדינת ישראל גבוה מאוד. אם אני משווה את כמות הנזק לחיי אדם ולמשק בתקופת הפיגועים אל מול הנזק שנגרם מעזה אנחנו לא קרובים למבצע משנה מציאות ברצועה.
3. חישובי התועלת יכולים להיזרק לפח ברגע ולא מסיבות "הגיוניות". מספיק אירוע אחד מספיק טראומתי כדי לזרוק אותם לפח. מאות נהרגו מפיגועים והחישובים נשארו אותו דבר. פיגוע אחד בליל הסדר עם כמות הרוגים קטנה בהרבה מהסך עד אותו רגע שינה את הכל.

אתה צודק, אבל שים לב שיותר ויותר אנשים משנים את התפיסה.

אם זה יגיע למסה מספיק קריטית זה יבוא לידי ביטוי (עוד יותר) בכנסת, בממשלה, ומשכך גם במינויים.

או לכל הפחות, בעלי התפקידים יישרו קו עם הציבור.

אם אני צריך להמר על אירוע כזה, זה כנראה יהיה לצערנו אחד מהבאים:

1. רקטה שתיפול על גן ילדים בזמן שהוא פעיל.

2. חדירה והשתלטות של חמאס על יישוב כלשהו עם בני ערובה (יש המון ניסיונות כאלה, כרגע משקיעים המון משאבים במניעה של זה, מספיק מקרה אחד כזה שלא ייתפס).

לפני 11 שעות, יבגניפ כתב:

שוב דבר בעולם לא נטול אג'נדה פוליטית. רוח צהל היא פוליטית. חלק מהעקרונות שמנחים את צהל, כדי שיהיה אפשר אחר כך לטעון למוסריות בלחימה, הם פוליטיים. גם אם לא תמיד זוכרים להגיד את זה.

הצמרת הבטחונית הישראלית לא מגיעה ברוה, משום מה, מהשותפים הטבעים של בבי. וזה גם לא ישתנה בעתיד הנראה לעין. ואם במקרה של יאיר גולן או אייזנקוט עומד לזכותם ניסיון צבאי, השכלה צבאית, לחימה, פיקוד וכו' וכו' - הרי שבמקרה של השותפים הטבעים  די אין כלום מזה. זה אג'נדה פוליטית (או נכון יותר - דת) בלבד, עם אפס ניסיון צבאי, ואינסוף מוכנות לשלוח אחרים בעיקר לשדה הקרב. וצריך להגיד את זה בקול רם יום אחר יום: יכול להיות שתפיסת הבטחון של ישראל ושיטת הפעלת הכח והרצון לצאת "מוסריים" זה טעות. יכול להיות. לשמוע איך ומה הצבא יכול ואמור או לא אמור לעשות ממישהו כמו סמוטריץ'? בחייאת. לא מצחיק אפילו כבדיחה.

ברור, ומאחמד טיבי או איימן עודה כן? או אפילו מלפיד הלוחם הדגול של במחנה? אולי מכתבי גל"צ כמו מירב מיכאלי וניצן הורוביץ? אולי ממרעאנה?

ואם אנחנו נדבר בצורה קצת יותר רצינית, אז כן הצבא בתור גוף מבצע צריך לשמוע מה הוא יכול ואמור לעשות או לא לעשות מנבחרי ציבור, ככה עובדת דמוקרטיה, מה לעשות.

הצבא שמע במשך עשור מה הוא יכול לעשות או לא מסא"ל במיל' ביבי נתניהו, ועכשיו יישמע מה הוא יכול לעשות או לא מרס"ן במיל' נפתלי בנט, ובעוד שנתיים בערך הם ישמעו מה הם יכולים לעשות או לא מסמל או סמ"ר במיל' יאיר לפיד.

יותר מזה, אותו צבא ידע לשמע מה הוא יכול לעשות או לא מסרן במיל' עמיר פרץ, ומסג"מ / סגן במיל' (לא ברור מה מהם) אהוד אולמרט.

לפני 11 שעות, garicho כתב:

שבנט לא יעבור לשם, בעיה שלו. נתניהו לא יכול להשאר שם.

לפני שעה, save כתב:

פעם קודמת לקח 3 חודשים להוציא את שרה מבלפור . אני מעריך שהפעם זה יקח חצי שנה כי אף אחד לא באמת לחוץ שם על המקום. סמל או לא.
רק צריך לשחרר משם את המשרתים. מסכנים.

הוא לא יישאר שם, סגרו לו את צינור הכסף ולמיטב ידיעתי גם פיטרו את כל צוות המעון הרשמי.

לעומת זאת כיו"ר אופוזיציה וח"כ הוא כן זכאי לקבל הטבות מסוימות על אחד מהבתים האחרים - בקיסריה או ברחוב עזה.

את אותן הטבות הוא לא יכול לקבל על המעון הרשמי בבלפור.

וכרגיל עם האיש שלא מחזיק כרטיסי אשראי - הכסף ייבש אותו החוצה.

לפני שעה, יבגניפ כתב:

וכמה בקצה בחרו להיות פרובוקטורים בגיל 16 ולא להתגייס.

מי בחר לא להתגייס? (חוץ מהחרדים, אבל אני מנחש שלא אליהם התכוונת)

לפני שעה, יבגניפ כתב:

אה אולי כוכבי יותר ימני - אני לא יודע, גם גנץ ואשכנזי ומופז ובוגי לא הלכו למפלגות שמאל. וגם חלוץ ימני יחסית עד כמה שאני זוכר. אבל התוצאה היא אותה תוצאה בדיוק. נעשה הדבר האפשרי היחידי מול עזה. הביא שקט לאלוהים יודע כמה זמן. וזהו. 

אולי זה לא הדבר האפשרי היחיד?

לפני שעה, יבגניפ כתב:

וזה אחלה. אני לא חושב שהמנהיגים כאן צריכים להיות בעלי רקע צבאי קרבי יוצא דופן. 

אתה רק חושב שאסור למנהיגים לומר לצבא מה לעשות.

לפני שעה, farkash7 כתב:

כמה מנשיאי ארהב היו גנרלים גדולים? 

כן היו כמה, אבל גם הרבה לא היו, כולל כאלה שניהלו מבצעים קטנים כמו מלחמת עולם.

לא דוגמה טובה? זורם איתך (אני לא, אני חושב שזו דוגמה טובה) ארהב מדינה גדולה ואויביה רחוקים אז בבקשה דוגמה אחרת: אתה יודע מי עוד היה כתב צבאי? וינסטון צ׳רצ׳יל.

וקצת דוגמאות משלנו: לוי אשכול היה מפקד גדול? בן גוריון היה מפקד גדול?

דרך אגב. נתניהו אוהב להתהדר בעברו הצבאי, אבל הוא היה קצין זוטר בסך הכל. הוא השתתף בכמה מבצעים כמו אלפי חיילים פשוטים וקצינים זוטרים לפניו. מבחינת ידע בהפעלת הכוח של הצבא השירות הצבאי לא תרם לו כלום.

אתה צודק, רק שאת התגובה הזו היית צריך להפנות ליבגני. הוא זה שטוען שבלי רקע צבאי אי אפשר להגיד לצבא מה לעשות:

ציטוט

לשמוע איך ומה הצבא יכול ואמור או לא אמור לעשות ממישהו כמו סמוטריץ'? בחייאת. לא מצחיק אפילו כבדיחה.

לפני כשעה, פינדר כתב:

ישראלים: צה"ל הצבא הכי מוסרי

גם ישראלים:

ישראלים: תנו לצה"ל לנצח

צה"ל: טוב תשמעו, זה לא כזה פשוט, אין פתרון צבאי...

ישראלים: לא הפעלתם מספיק כח

צה"ל: הורס מבנים, הורג ילדים

חמאס: הצחקתם אותי

עולם: אתם פושעי מלחמה

ישראלים: אבל צה"ל הצבא הכי מוסרי...

(וחוזר חלילה)

מכל הצבאות בעולם, שמתמודדים מול ארגוני טרור, לצה"ל יש את היחס הנמוך ביותר של נפגעים בלתי מעורבים לחלק לפעילי טרור (וזה למרות שארגון הטרור משקיע המון בהסוואה של הפעילים שלו כ"תמימים").

עולם בכל זאת: אתם פושעי מלחמה.

מה זה אומר? שלא משנה מה תעשה, יגידו שאתה פושע מלחמה. זה אינדיקציה למשהו? לקדחת

לפני 2 דקות, Gosser1860 כתב:

אני מחכה לרגע שיותר ישראלים יתפכחו ויבינו שאנחנו לא רוסיה (ולא רוצים להיות בהרבה מקרים) ועזה היא לא צ'צ'ניה. וגם מה שהרוסים ביצעו בתחילת שנות ה-2000 לא בטוח שאפשר לעשות ב-2021 (רשתות חברתיות וכו'). ולא בטוח שרוצים/מוכנים לשלם את המחיר כדי "לנצח". 

משהו לא ברור במשפט הזה?

לפני 15 שעות, m3x7r3m3 כתב:

אף אחד לא אומר להעמיד את הערבים בשורה ולדפוק להם כדור בראש כן?

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, m3x7r3m3 כתב:

משהו לא ברור במשפט הזה?

מי זה אף אחד אבאל'ה?

מובן שלא התכוונתי אלייך.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז אנשים ממילייה מסוים מקדמים את החברים שלהם על פני מי שלא החברים שלהם, ואז אומרים "חהחהחה על מה אתה מדבר? אתה בכלל לא התקדמת בצבא".

לא אמרתי שאין דתיים בצבא ולא אמרתי שאין פוליטיקה בצבא. יש אפילו בתפקידי רס״ן - הדרגה הראשונה שלא מגיעים אליה אוטמוטית היום. אני גם לא יודע באמת מה גורם לאנשים לחתחום קבע ביחידות שדה. ואני מאוד לא מעריך אנשים שנשארים יותר מהקבע הראשוני ביחידות טכנולוגיות (למרות שיש ביניהם לפעמים גם אנשים מאוד מוכשרים).

אבל זה בכלל לא העניין. העניין הוא שיש ספקטרום. כמו תמיד. בקצה שלו אתה יכול למצוא את סמוטריץ׳ ששירת שנה וחצי או פחות (מסלול הסדר?). ואת רוטמן שהיה משק דת (תפקיד מאוד חשוב. אין ספק. תרומה אדירה. אבל הוא החייל הכי בכיר ברשימת הציונוצ הדתית, לא?). ואת בן גביר שמייצג את אלו שמרוב הרצון שלהם לתרום הצבא לא מגייס אותם. וקצת לפניהם יש את החרדים שבהכללה לא כל כך מתגייסים. וזה הימין שאתה מצביע לו. אנשים שלא מתגייסים כדי להתפלל, או לא מגויסים כי הם לא מבינים בגיל 16 שתרומה למדינה לא עוברת דרך משחקים בחרא, והם לא מבינים, כנראה, בכלליות את תפקיד של המדינה בעולם. 

אז אני אומר: זה נחמד להתלונן על זה שיש אלוף דתי אחד. בוא נלך עשרים צעדים אחורה. שקודם כל מי שמשתף פעולה באחווה עם הרשימה שבחרת לה יתגייס וישרת שירות מלא בתפקיד אמיתי. אחר כך נחזור לדבר על מה קורה בדרגות בכירות.

אתה רק חושב שאסור למנהיגים לומר לצבא מה לעשות.

נא, אתם סתם מקצין כדי שיהיה לך טעון. אני פשוט חושב שההטפה ללוחמנות של הפלגים בציונות הדתית שקרובים לסמוטריץ ובן גביר, היא אחות תאומה של ההטפה של החרדים למדינת רווחה מתקדמת. גם יש מישהו אחר שמשלם

(כמובן, זה לא אחד לאחד). וגם העולם הממשי ומה שאפשרי בוא הוא לא פונקציה ולא חשוב, כי מימלא יבוא המשיח ויתקן.

מי בחר לא להתגייס? (חוץ מהחרדים, אבל אני מנחש שלא אליהם התכוונת)

שים לב שזה לא מה שכתבתי.

כתבתי ״בחרו להיות פרובוקטורים״.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

לא אמרתי שאין דתיים בצבא ולא אמרתי שאין פוליטיקה בצבא. יש אפילו בתפקידי רס״ן - הדרגה הראשונה שלא מגיעים אליה אוטמוטית היום. אני גם לא יודע באמת מה גורם לאנשים לחתחום קבע ביחידות שדה. ואני מאוד לא מעריך אנשים שנשארים יותר מהקבע הראשוני ביחידות טכנולוגיות (למרות שיש ביניהם לפעמים גם אנשים מאוד מוכשרים).

אתה רק מתייחס לזה כאל מי שהגיע לדרגות הגבוהות בהכרח צודק.

לפני 2 דקות, יבגניפ כתב:

אבל זה בכלל לא העניין. העניין הוא שיש ספקטרום. כמו תמיד. בקצה שלו אתה יכול למצוא את סמוטריץ׳ ששירת שנה וחצי או פחות (מסלול הסדר?). ואת רוטמן שהיה משק דת (תפקיד מאוד חשוב. אין ספק. תרומה אדירה. אבל הוא החייל הכי בכיר ברשימת הציונוצ הדתית, לא?). ואת בן גביר שמייצג את אלו שמרוב הרצון שלהם לתרום הצבא לא מגייס אותם. וקצת לפניהם יש את החרדים שבהכללה לא כל כך מתגייסים. וזה הימין שאתה מצביע לו. אנשים שלא מתגייסים כדי להתפלל, או לא מגויסים כי הם לא מבינים בגיל 16 שתרומה למדינה לא עוברת דרך משחקים בחרא, והם לא מבינים, כנראה, בכלליות את תפקיד של המדינה בעולם. 

לטענת בן גביר, הסיבה שלא גייסו אותו (לשירות מלא אגב, ולך תדע הלאה) היא פוליטית, לא משהו אחר. הוא ימני מדי, וחששו שהוא ישפיע על חיילים מסביב. אז לא גייסו אותו.

עכשיו אתה רוצה להשתמש בזה שלא גייסו אותו מסיבה פוליטית, כנגדו? זה כנגד הצבא לא כנגדו!

לפני 4 דקות, יבגניפ כתב:

אז אני אומר: זה נחמד להתלונן על זה שיש אלוף דתי אחד. בוא נלך עשרים צעדים אחורה. שקודם כל מי שמשתף פעולה באחווה עם הרשימה שבחרת לה יתגייס וישרת שירות מלא בתפקיד אמיתי. אחר כך נחזור לדבר על מה קורה בדרגות בכירות.

מה זה תפקיד אמיתי? תכנות בצבא תפקיד אמיתי? או שרק לוחם? אולי רק סיירות?

בינתיים זה נחמד להתלונן על זה שאחרים לא משרתים, בזמן ששלושה מראשי הקואליציה שירתו בגלי צה"ל...

אבל זה לא משרת את האג'נדה שלך להתלונן על הציונות הדתית, אז זה לא נחשב.

לפני 6 דקות, יבגניפ כתב:

נא, אתם סתם מקצין כדי שיהיה לך טעון. 

ציטטתי במפורש:

ציטוט

לשמוע איך ומה הצבא יכול ואמור או לא אמור לעשות ממישהו כמו סמוטריץ'? בחייאת. לא מצחיק אפילו כבדיחה.

זה בדיוק מה שאתה אומר, שהצבא לא צריך לשמוע מנבחר ציבור מה הוא יכול ואמור או לא אמור לעשות.

זה אתה כתבת, לא אני.

לפני שעתיים, יבגניפ כתב:

וכמה בקצה בחרו להיות פרובוקטורים בגיל 16 ולא להתגייס.

את המשפט הזה אפשר להבין ב-2 דרכים מבחינה תחבירית:

1. בחרו להיות פרובוקטורים בגיל 16 ולא להתגייס, כש"ולא" = "במקום", כלומר בגיל 16 הם בחרו להיות פרובוקטורים במקום להתגייס. אבל לא מתגייסים בגיל 16, אז זה לא פירוש הגיוני.

2. בחרו להיות פרובוקטורים בגיל 16, ולא להתגייס, כלומר בחרו להיות פרובוקטורים, ובחרו לא להתגייס, הפועל שייך לשני חלק המשפט, ותחבירית לא כותבים אותו כי זו חזרה לא מחייבת.

אם התכוונת לפירוש אחר אז תסביר למה התכוונת.

אני אנחש ותגיד לי אם זה נכון:

התכוונת שבזה שהוא בחר להיות פרובוקטור בגיל 16, זה השפיע על האפשרות שלו להתגייס. אבל זה מטריד מבחינה תפיסתית, כי אתה אומר שלא גייסו אותו בגלל הפעילות הפוליטית שלו שלא התאימה לצבא לגייס אחד עם פעילות פוליטית כזו.

איפה צבא העם ושירות חובה וכור היתוך וכו'? רק כשזה קיבוצניקים שרוצים להשפיע על קצינים דתיים ומתנחלים? אחרת זה לא עובד?

לפני 16 דקות, Gosser1860 כתב:

מי זה אף אחד אבאל'ה?

מובן שלא התכוונתי אלייך.

אז למי? כי לדעתי אני הכי ימני פה בשרשור

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה רק מתייחס לזה כאל מי שהגיע לדרגות הגבוהות בהכרח צודק.

אני לא. אני כן מייחס, בדרך כלל, יותר משקל למילה של אנשי מקצוע. עוד משהו שלא מקובל אצל השותפים הטבעיים, כי יש רבנים שמרפאים את הקורונה במגע ידיהם, וגם כי דיפ סטייט וזה.

עזוב דרגות גבוהות. חוזר להתחלה: אתה בתור הימני שאתה תרמת לניסיון להקים קואליציה שהחלק הכי מיליטנטי בה מגיע מאנשים שבקושי שירתו. זה באמת לא נראה לך מוזר? 

זה בדיוק מה שאתה אומר, שהצבא לא צריך לשמוע מנבחר ציבור מה הוא יכול ואמור או לא אמור לעשות.

זה אתה כתבת, לא אני.

לא זה לא מה שאני אומר. אתה מבלבל בין המסקנות שלך לבין מה שאני כותב והטענה.

הטענה היא לא ״אסור שסמוטריץ׳ יהיה ראש ממשלה כי הוא שירת במסלול הסדר״.

הטענה היא ״לסמוטריץ׳ אין מושג מה הצבא יכול ומה לא ואת הלוחמנות שהוא דומיו מטיפים אליה כדאי לקחת בערבון מוגבל. בעיקר אם זוכרים שלעצמם ודומיהם הם דאגו להמציא מסלולי פטור והסדר מהשירות הצבאי, וגם את זה שמה שמוביל אותם זו לא פרגמטיות אפילו מדומינת אלא אמונה במשיח שבדרך״. וזה חוזר לטענה הכללית יותר - ״תפסיקו לחיות בסרט כאילו אתם חיים במעצמת על שרק אסמול מונע ממנה לסיים את העבודה״.

התכוונת שבזה שהוא בחר להיות פרובוקטור בגיל 16, זה השפיע על האפשרות שלו להתגייס. אבל זה מטריד מבחינה תפיסתית, כי אתה אומר שלא גייסו אותו בגלל הפעילות הפוליטית שלו שלא התאימה לצבא לגייס אחד עם פעילות פוליטית כזו.

אני אתן לך אנלוגיה שאולי תעזור לך להבין. זו אנלוגיה. לא אחד לאחד. לא השוואה. לא רמיזה. בסדר? עוד דיסקליימרים שאני צריך להביא? יופי.

בגרמניה חקרו ועצרו יותר מפעם אחת חיילים בצבא שהיו מזוהים עם הימין הקיצוני ותנועות נאו נאציות שונות. בארה״ב זה אומנם מאוד נדיר אבל יש מקרים שבהם עוצרים או שופטים או מדיחים חיילים שמזוהים עם תנועות עליונות לבנה וkkk. בטח אפשר למצוא דוגמאות גם בבריטניה וכל מקום אחר בעולם. הכל זה ״פוליטי״. ההחלטה שנאציזם או תנועות עליונות לבנה הן בעייתיות היא פוליטית. אז מה? 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליטי. פוליטי. כן.

לא לגייס לצבא אדם שמוגדר בזמנו כמשתייך לארגון טרור. לא לתת לאדם הזה, שמנסה להערים על הצבא והמשטרה בכל הזדמנות, רובה ביד וגישה לאמל"חים שונים, זו החלטה נבונה.

מ3, אל תתמם.

ואני חושב אולי יותר ממך שערבים הם מחלה שצריך לטפל בה (הנה,, כתבתי את זה). אבל כשנותנים לאהבל כמו בן גביר בן ה18 נשק ומדים- ברור לחלוטין שהוא ינסה לטפל בבעיה בעצמו בהזדמנות הראשונה שתהיה לו. ואין סיכוי שהפעולה שלו תעזור. 

הפעולות האלו עושות יותר נזק מתועלת. אתה באמת רוצה עוד ברוך גולדשטיינים? הרי זה סתם טמטום. אנחנו לא מליציית גרילה ולא ארגון טרור. אנחנו לא צריכים שאהידים.

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...