Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

לפני 31 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כאמור - מי שמחפש פניני חוכמה אצל הליכוד, סופו לחזור עם שק ריק

ומי שמחפש פטריוטיות אצל בן גביר סופו להישאר בלי צבא ובלי מדינה.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4600

• SlowRide

4420

• פינדר

3472

• m3x7r3m3

2926

מזווית הראייה שלי (בתור מי ששירת בצבא, ולא רק שירות חובה) - לדעתי בן גביר עם 0 ימי צבא יותר פטריוט מיאיר גולן עם כל שנות שירותו, או יאיר לפיד מירב מיכאלי וניצן הורוביץ עם השירות המשמעותי כל כך בסיירת גלי צה"ל, או ליברמן עם השירות הסופר משמעותי באפסנאות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שירות צבאי לא מעיד על פטריוטיות כלל כשמדובר בשירות חובה.

יש מי שמזדמן לו להפוך את הלימון ללימונדה ולהשתמש בשירות כקרש קפיצה, יש מי שמצליח לחרטט את המערכת ולהתחמק ללא השלכות ויש את מי שבולע את הצפרדע ולוקח את הבאסה בסבבה. אבל להסיק מזה על פטריוטיות?! 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מזווית הראייה שלי (בתור מי ששירת בצבא, ולא רק שירות חובה) - לדעתי בן גביר עם 0 ימי צבא יותר פטריוט מיאיר גולן עם כל שנות שירותו, או יאיר לפיד מירב מיכאלי וניצן הורוביץ עם השירות המשמעותי כל כך בסיירת גלי צה"ל, או ליברמן עם השירות הסופר משמעותי באפסנאות.

מעניין אותי איפה שירתת? פשוט הזכרת את זה.
לגבי זווית הראיה שלך, מזל שהיא משפיעה רק על הקוד שאתה כותב ועל מונה ההודעות שלך בפורום.

SlowRide לא יודע עם כמה קצינים קרביים בדרגות בינוניות פלוס עבדת. אף אחד לא עושה את זה כדי להעביר את הזמן או לוקח את הבאסה בסבבה.
כשאתה בנאדם מבוגר בן 32-33 ואתה צריך לבקש אישור לצאת לירח דבש עם אשתך באילת ועוד מקבל על זה "לא" אתה לא תחליק את זה בסבבה, ולא אני לא מדבר על זמן מלחמה/מבצע בעזה.
שלא לדבר על לצאת פעם בשבועיים הביתה במשך 20 שנה ולא לראות את הילדים גדלים.

אם אתה מדבר על ג׳ובניקים זה כבר משהו אחר, נניח מישהי שהתקדמה כשהיא אוכלת את הצפרדע או דברים אחרים עד שהפכה לדוברת צה״ל, אבל אנחנו לא מדברים עליהם.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה נכון לכולם, אף אחד לא יגיד בריש גלי - אני לא פטריוט. זה נכון גם למר"צ ואפילו אפילו למשותפת (רק שהם יגידו פטריוטית פלסטינית 😂 או פטריוטית קומוניסטית).

לא הבנתי. אם יש לך מישהו שהוא פטריוט פלסטיני או נגיד מגדיר עצמו כאנטי ציוני, אז ברור שאתה לא יכול להצטלם איתו בעודך מנסה להקים איתו ממשלה ולספר שזו ממשלה ציונית על מלא מלא, לא?

לפני 24 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז אני אומר - בגלל שהוא יהודי והיה קצין בכיר - הוא לא יכול לקבל תווית של אנטישמי? הנאום שלו לא יכול לקבל תווית של אנטישמי? בטח שכן.

לדעתי לא. כאמור, זו פוליטיקת זהויות גרועה מאוד.

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

להחזיר בתים בשייח ג'ראח או בעזה וביריחו?

גם וגם. 

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני אומר - Put your money where your mouth is, תוותר על זכות הקניין של הרכב שלך.

אבל לא, נוח לך לוותר על זכויות של מישהו אחר.

שמע, מכיוון שאין לי איך להכנס לך לראש, אני לא יודע אם אתה מיתמם, או באמת חושב שהבתים במזרח ירושלים זה "סתם" מקרה משפטי טריוואלי של זכות הקניין. אבל מקווה שלא תכעס מדי אם אתייחס בספקנות הרגילה לרדוקציה המתאמצת בין שתי בעיות שנראות לך דומות אבל מעשית מתנהלות בעולמות שונים, בסדרי גודל שונים, עם סיפורי רקע שונים והשפעות שונות. אני מניח שברור גם לך וגם לעטרת כהנים וגם לשופטי בגצ, בדיוק כמו שברור גם לממשל האמריקאי, לדוגמא, שהדיון הפרטני על בניינים  במזרח ירושלים הוא חלק מדיון עקרוני יותר על השטח, על הסיכוי לחלוקה רשמית של העיר, על הסדר וכו'. אין לי בעיה, ממש, עם גישה עקרונית שלא רואה באף אחד מהם מטרה. אבל  למהלכים כרגע בשייח ג'ראח יש השפעה גם עלי. אם יגנבו לי את האוטו מחר ואני אבקש מהמשטרה לתפוס את הגנב ולהחזיר לי אותו - זה כנראה מקרה בעל קצת פחות פוטנציאל להשפיע על העולם סביב.

...

ככלל, ניסיון לשכנע או לנצח בויכוח על ידי סימונים של צביעות היפתוטית נועדים לכשלון בדרך כלל. נראה לי כבר איזה חמישה אנשים כתבו פה לאחרונה למה.

לפני 32 דקות, SlowRide כתב:

אבל להסיק מזה על פטריוטיות?! 

זו שאלה פילוסופית סוציולוגית. והכל חוזר לשורשי הלאומיות. אנשים שמסיבה כלשהי מתקבצים ביחד, רוצים לעצמם הגדרה עצמית עם החוקים שנראים להם ומוכנים להקריב את עצמם בשביל זה. זה הגדרה מאוד מצומצת. רובינו נולדים או גדלים לתוך זה ולא מאשררים את זה בכל פעם מחדש - זה בטוח. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 22 דקות, farkash7 כתב:

SlowRide לא יודע עם כמה קצינים קרביים בדרגות בינוניות פלוס עבדת. אף אחד לא עושה את זה כדי להעביר את הזמן או לוקח את הבאסה בסבבה.
כשאתה בנאדם מבוגר בן 32-33 ואתה צריך לבקש אישור לצאת לירח דבש עם אשתך באילת ועוד מקבל על זה "לא" אתה לא תחליק את זה בסבבה, ולא אני לא מדבר על זמן מלחמה/מבצע בעזה.
שלא לדבר על לצאת פעם בשבועיים הביתה במשך 20 שנה ולא לראות את הילדים גדלים.

זה מיעוט. אין ספק שיש אנשי צבא שהדלק שלהם זה פטריוטיות אבל זה לא העניין. בפועל רוב המשרתים בצבא הם לא קצינים לוחמים ולא חפ"שים לוחמים. בסך הכל אנשים שמאמינים בשלטון החוק ולא אוהבים לעשות דרמות. 

צריך גם לציין שיש אנשים שאוהבים את המסגרת הצבאית ומתפתחים בה מכל מיני סיבות, לא חייב להיות פטריוט בשביל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, farkash7 כתב:

מעניין אותי איפה שירתת? פשוט הזכרת את זה.
לגבי זווית הראיה שלך, מזל שהיא משפיעה רק על הקוד שאתה כותב ועל מונה ההודעות שלך בפורום.

עשיתי קורס תכנות, ושירתתי ביחידה שאז הייתה הכי מבצעית שמתכנת יכול לשרת בה.

יותר מפעם אחת הייתי גם על גבול עזה, עם קסדה ואפוד קרמי, מתוקף תפקידי כמתכנת (ולא כחלק מהגנ"ש / אבט"ש).

התפקיד שלי היה פיתוח של מערכות הגנה אקטיביות לכוחות יבשה וים בתנאים מסוימים. את כמות החיים של חיילים שהמערכות הללו הצילו אפשר להבין רק מי שמכיר את המונח IED וכמה חיים המתקנים הללו לקחו לאמריקאים בעיראק ואפגניסטן.

מקווה שזה מספיק פטריוטי בשביל כבודו.

והכי חשוב - לבטל את הדעות של מישהו.

לפני 26 דקות, יבגניפ כתב:

לא הבנתי. אם יש לך מישהו שהוא פטריוט פלסטיני או נגיד מגדיר עצמו כאנטי ציוני, אז ברור שאתה לא יכול להצטלם איתו בעודך מנסה להקים איתו ממשלה ולספר שזו ממשלה ציונית על מלא מלא, לא?

זה משחק "המלך עירום", לפיד יספר שהוא מקים ממשלה ציונית על מלא מלא, עם טיבי ועודה, ביבי יספר שהוא מקים ממשלה ציונית על מלא מלא עם יהדות התורה.

אתה מצפה שהם יאמרו את האמת, ואז מצחיק אותך שלא, אז אני אומר שהרבה יותר מצחיק שביבי במשך עשור הגן על מערכת המשפט, ופתאום עכשיו אומר שצריך לשנות בה.

זה הרבה יותר מצחיק בגיזרת המלך העירום.

לדעתי לא. כאמור, זו פוליטיקת זהויות גרועה מאוד.

מה קשור לפוליטיקת זהויות? הנאום היה יכול לקבל תואר אנטישמי גם אם יאיר גולן היה מצטרף לעוצמה לישראל.

זה הכי לא פוליטיקת זהויות, פוליטיקת זהויות זה לומר שבגלל שהוא יהודי, הוא לא יכול לומר דברים אנטישמיים. כאילו זה סוג של מגן.

בהקשר הזה כדאי לציין את הדברים שאמר ברל כצנלסון:

ציטוט

"... היש עם בעמים אשר מבניו הגיעו לידי סילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל ייסוריו הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס ממלא את לבם רגש הערצה והתמכרות? אכן, ברוסיה ב-1881, בעצם ימי הפרעות, ישבו בנים ובנות לעם ישראל והדפיסו בחשאי מתוך מסירות נפש, פרוקלמציות, הקוראות לפוגרומים, מתוך תקווה שהדם היהודי שישפך יעזור להתקוממותו של המוז'יק הרוסי. אכן יודעת ההיסטוריה העברית כל מני רנגטים ודגנרטים. צורות של שמד. כל עוד אפשרי הדבר שיבוא ילד יהודי לארץ ישראל, ילד שטופח על ידי יסורי הדורות ומשא הנפש של דורות, וכאן ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו, של 'עבדות בתוך המהפכה', ויטרפו עליו את דעתו עד כדי כך שיראה את הגאולה הסוציאלית בנאצים הפלסטינים שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפגיון שבמזרח - אל ידע מצפוננו שקט."

גם הוא טען שהיות האדם יהודי אינו מגן עליו מפני האפשרות להיות אנטישמי.

גם וגם. 

אז לשיטתך אין הבדל בין שייח ג'ראח לעזה?

שמע, מכיוון שאין לי איך להכנס לך לראש, אני לא יודע אם אתה מיתמם, או באמת חושב שהבתים במזרח ירושלים זה "סתם" מקרה משפטי טריוואלי של זכות הקניין. אבל מקווה שלא תכעס מדי אם אתייחס בספקנות הרגילה לרדוקציה המתאמצת בין שתי בעיות שנראות לך דומות אבל מעשית מתנהלות בעולמות שונים, בסדרי גודל שונים, עם סיפורי רקע שונים והשפעות שונות. אני מניח שברור גם לך וגם לעטרת כהנים וגם לשופטי בגצ, בדיוק כמו שברור גם לממשל האמריקאי, לדוגמא, שהדיון הפרטני על בניינים  במזרח ירושלים הוא חלק מדיון עקרוני יותר על השטח, על הסיכוי לחלוקה רשמית של העיר, על הסדר וכו'. אין לי בעיה, ממש, עם גישה עקרונית שלא רואה באף אחד מהם מטרה. אבל  למהלכים כרגע בשייח ג'ראח יש השפעה גם עלי. אם יגנבו לי את האוטו מחר ואני אבקש מהמשטרה לתפוס את הגנב ולהחזיר לי אותו - זה כנראה מקרה בעל קצת פחות פוטנציאל להשפיע על העולם סביב.

לא מיתמם, זה פשוט סולם ערכים שונה, אצלי בסולם הערכים, זכות הקניין היא חשובה, מה חשובה, צריך סיבה מאוד מאוד טובה כדי לעקר אותה.

מה שכן אפשר לומר, זה שהפסק דין פינוי הוא מקרה משפטי טריוויאלי, אבל מימושו (ע"י המדינה - משטרה) זה שיקול פוליטי מתי לבצע (ע"ע חאן אל אחמר), וזה יהיה מקובל עליי.

אבל המקרה עצמו - הוא משפטי טריוויאלי ואין דרך אחרת להסתכל עליו.

עזוב את הדיון על השטח, זה דיון שהוא נכון על איזה חוק יחול על השטח, ולמי יצביעו בבחירות - לבחירות לכנסת או לפרלמנט הפלסטיני וכו'.

הדיון על החזקה והבעלות בשטח הוא דיון משפטי - למי הבעלות, ולמי החזקה, זה הכל.

אפשר לנהל אחר כך דיון שלם על מתי לממש את פסק הדין, או לדחות אותו למועד בלתי ידוע כמו חאן אל אחמר. אבל פסק הדין הוא טריוויאלי, בטח אם קוראים את טענות הדיירים הערבים.

מה שאתה מבקש - זה שאתה תגיע למשטרה להתלונן שגנבו לך את הרכב, והשוטר יגיד לך "תשמע זה לא חשוב, אז אני לא נותן לך אישור תלונה, אולי זה בכלל לא הרכב שלך".

מה שאני אומר - זה שאתה תגיע למשטרה, השוטר ייקח ממך את התלונה, יוודא שזה באמת רכב בבעלותך וייתן לך אישור, אבל יגיד לך "תשמע, יכול להיות שייקח זמן להחזיר את הרכב ואולי לא נצליח להחזיר את הרכב בכלל".

הבנת את ההבדל?

ככלל, ניסיון לשכנע או לנצח בויכוח על ידי סימונים של צביעות היפתוטית נועדים לכשלון בדרך כלל. נראה לי כבר איזה חמישה אנשים כתבו פה לאחרונה למה.

אני לא צריך לנסות לשכנע, אני מסביר לך למה אתה טועה, והעובדה ששופטי בג"צ, כולל האולטרא שמאלנית הסכימו, מהווה הוכחה מוחלטת לזה.

אבל בניגוד לבג"צ, אתה לא דורש לשנות את תאריך היעד לביצוע פסק הדין, אלא לשנות את פסק הדין בעצמו, ובזה, ורק בזה, אתה טועה טעות מוחלטת.

ולשם ההבהרה, אילו היית אומר - פסק הדין לא יכל להיות אחרת בהינתן הנתונים, אבל למה היה דחוף להם לבצע את הפינוי עכשיו?! הייתי מסכים איתך באלף אחוז, לא היה קורה כלום אם היו מחכים עוד שבועיים שלושה אחרי יום ירושלים ואז מבקשים לממש את פסק הדין.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עשיתי קורס תכנות, ושירתתי ביחידה שאז הייתה הכי מבצעית שמתכנת יכול לשרת בה.

חבר אתה ג׳ובניק. תרמת הרבה לא מתווכח על זה, תרמת הרבה יותר ממני, אבל אתה ג׳ובניק.

לא אכלת חרא מימיך. אין לך מושג מה נדרש מקצין קרבי מבצעי בדרגות הללו ואיזה הפסד והקרבה נדרשים ממנו.

לבשת אפוד קרמי ואתה כותב את זה כאן כאילו זה איזה הוכחה להקרבה/סיכון שלקחת כדי לקבל איזה חותמת.

ג׳ובניק. נקודה סוף.

מזווית העין שלך בן גביר יותר פטריוט. עכשיו אני מבין איך זה הגיוני. הכל מסתדר לי עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

יותר מפעם אחת הייתי גם על גבול עזה, עם קסדה ואפוד קרמי, מתוקף תפקידי כמתכנת (ולא כחלק מהגנ"ש / אבט"ש).

spacer.png

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה קשור לפוליטיקת זהויות? הנאום היה יכול לקבל תואר אנטישמי גם אם יאיר גולן היה מצטרף לעוצמה לישראל.

זה הכי לא פוליטיקת זהויות, פוליטיקת זהויות זה לומר שבגלל שהוא יהודי, הוא לא יכול לומר דברים אנטישמיים. כאילו זה סוג של מגן.

אולי זה רק אני אבל כ-100% מטענות ה-"אתה אנטישמי ששונא את עצמו", "היית יכול לכתוב באיך שלא קוראים לעיתון הוא של הנאצים" מגיעות מקהל מאוד מסוים במדינת ישראל, בממוצע על כל מילת ביקורת שנכתבת עליו. מה שנעשה כאן זה פוליטיקת זהויות שעושה משהו דומה למה שאתה מתאר: מנסה לנפץ כל ביקורת לרסיסים כי מי שמבקר בהכרח אנטישמי. 

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז לשיטתך אין הבדל בין שייח ג'ראח לעזה?

אין הבדל.

לפני 10 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא מיתמם, זה פשוט סולם ערכים שונה

נכון

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

העובדה ששופטי בג"צ, כולל האולטרא שמאלנית הסכימו, מהווה הוכחה מוחלטת לזה.

יכול להיות גם שזה מלמד על כך שבגצ הם פשוט פחות שמאלנים ממה שאתה או אחרים מניחים שהם. גם יכול להיות. 

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא היה קורה כלום אם היו מחכים עוד שבועיים שלושה אחרי יום ירושלים ואז מבקשים לממש את פסק הדין.

לא היה קורה כלום אם היו מדברים על פיצויים בכסף ולא מהלך שכל המטרה שלו היא, שוב, למנוע כל סיכוי להפרדות והסדר בינינו לבין הערים.

• מצחיק 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, SlowRide כתב:

זה מיעוט.

אנחנו דיברנו על מיעוט, עוכר ישראל/שמאלן שהיה סגן הרמטכ"ל ועוד עוכר ישראל/שמאלן שהיה מפקד סיירת מטכ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן גביר פטריוט גדול, הוא היה מוכן להקריב את חייו (*) בשביל המדינה.

(*) של יאיר גולן

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 דקות, farkash7 כתב:

אנחנו דיברנו על מיעוט, עוכר ישראל/שמאלן שהיה סגן הרמטכ"ל ועוד עוכר ישראל/שמאלן שהיה מפקד סיירת מטכ"ל.

אני התייחסתי רק לנקודה ששירות צבאי, במיוחד כשיש חוק גיוס חובה, לא בהכרח מעיד על פטריוטיות. זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, פינדר כתב:

מה שהבעיר את ירושליים זה שילוב של רמאדן, צעירים ערבים שמעלים סרטוני טיקטוק של תקיפת יהודים, הפינוי בשיח' ג'ראח וגם ביטול הבחירות.

באמצע הגיעו הפגנות נקם אלימות של יהודים.

כמובן שהטיפול האלים בהפגנות (של הערבים כמובן לא של היהודים), רק מלבה את האש מיום ליום, כשלזה מוסיפים את ההתגרות של בן גביר וחבורתו ומצעד הדגלים (אם ייצא לפועל).

מצטער להגיד את זה בצורה ישירה, אבל זאת גישה של לוזרים. והיום יש יותר מדי כאלה במדינה ובעיקר בתקשורת שקובעת שיח.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...