Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העברת מים מרדיאטור למיכל עיבוי

adi_nasa
שימו לב! השרשור הזה בן 4131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב לכל חברי הפורום,ברשותי דייהטסו שרייד שנת 93 1300 ידנית מנוע 16V.

הרכב עבר בסך הכל 90 אלף קילומטר,טופל במוסך מורשה משנת 93 עד 2010 כולל ספר טיפולים ותיעוד מלא.

רכשתי את הרכב לפני כשלושה חודשים על מנת שיקל עליי בנסיעות לבסיס וחזרה (אני חייל) וכדי לנסוע לחברה.

לפני כחודש הרכב עבר טסט,יותר נכון ב2.10.12 צלח את המבחן השנתי,לצורך הכנה לטסט והכנה לחורף +תקינות,הרכב נלקח למכונאי שלי כדי לתקן,להכין את הרכב.

בבדיקה כללית שהמכונאי שלי ביצע שעליו אני סומך ושוב חוזר סומך מאוד הוא אמר לי את הדברים הבאים:

*יש צורך בהחלפת ארבעת הצמיגים+מגבים אחורה וקדימה+פנס קדמי סדוק

*יש צורך בטיפול שכולל:פלאגים,שמן מנוע+פילטר,נוזל קירור+פילטר אוויר

*יש צורך בברקסים אחורה קדימה+בולמים אחוריים+קלאץ+תושבות מנוע+תושבות גיר+מחזיר שמן אחורי

*יש צורך בהחלפת משאבת מים עקב נזילה+על הדרך מותחן+רצועות מזגן ומנוע

לאחר קבלת המחיר סיכמנו על תחילת עבודה

המכונאי שלי החליף ברכב "רק" קלאץ מסוג VALEO,שמנים+ברקסים+בולמים+תושבות+פלאגים+מחזיר שמן אחורי+טיימיניג+משאבת מים

מלבד זה התקנתי פנס חליפי חדש דרך חבר שהוזיל לי לעלות יצרן פנס חליפי חדש של חברת DEPO,הרכבתי 4 צמיגים איכותיים של חברת YOKO+פרונט לאחר ההרכבה,מגבים חדשים גם הורכבו,הרכש בחודש הזה נסע בצורה חלקה עד שהגיע הרגע שבו נזכרתי שהמכונאי שלי אמר שהרדיאטור נחושת שמורכב אצלי ישן,רקוב וכדי להחליפו במהרה,לא שמעתי בעצתו,לא הייתי יכול מבחינה כספית לאחר כל הטיפול הגדול, שלשום נסעתי עד שמד חום המנוע עלה לכחצי בנסיעה לבסיס,עצרתי את הרכב וגילתי שהרדיאטור פשוט נוזל!!!

התקשרתי למכונאי באותו הרגע והוא אמר לי להזמין גרר ובשום פנים ואופן לא לנהוג כי ראש המנוע רגיש משו בסגנון הזה ואני אוסיף נזק,לאחר בדיקה קצרה הוא אמר לי שהרדיאטור סדוק,ישנה אופציה להלחים,לתקן בעלות של כ300 ש"ח אך הוא לא ממליץ כי הרדיאטור יכול לנזול ממקום אחר בועד חודש,יום,שבוע והוא ממליץ אך ורק על אלומיניום מתוצרת טייואן של קירו מאקס משו בסגנון

התייעצתי עם קרוב משפחה של חבר בעל מכון לרדיאטורים והוא אמר שאלומיניום לא מחזיק הרבה זמן והוא ממליץ אך ורק על נחושת,בסופו של דבר המכונאי שלי אמר לי לדבר עם החבר שלי בעל חנות חלפים להזמין דרכו כדי שהמחיר יהיה זול יותר ושרק הוא ירכיב,הזמנתי רדיאטור קירוס מאקס מתוצרת טיוואן עם שנה אחריות והמכונאי שלי התקין את הרדיאטור תוך בדיקה יסודית של כל הצינורות,טרמוסטט,מאוורים נכנסים לפעולה,ניקוז אוויר כמו שכתוב בספר +הוספת נוזל קירור VALEO

טיפשותי הייתה אתמול שרכשתי פקק לפני כחודשים של לחץ 1.1 והרכבתי בישן והחזרתי לרדיאטור החדש תןך כדי ידיעה שהפקק לא מתאים ואמור להיות 0.9,נסעתי עם הרכב ופתאום עשן לבן מצוואר הרדיאטור,לא היה חוסר במים,שום נזילה,חזרתי בערב הביתה ובעקבות חיפוש קצר בפורום פניתי לצביקה ושאלתי אותו מה כדי לעשות?הוא טען שפקק הרדיאטור לא מתאים ויש להשתמש אך ורק ב0.9,שמעתי בעצתו וחיפשתי בתא המטען ומצאתי פקק ישן שהתגלה כעייף אבל 0.9 היה עליו,היום כשחזרתי הביתה כיבתי את הרכב ופתאום מיכל העיבוי התמלא במים,המים בעבעו לאחר 5 דקות כשהרכב היה כבוי,התקשרתי שוב לצביקה התותח!שהסביר לי שהפקק פגום ולא תקין!רכשתי פקק חדש חליפי מתוצרת טיוואן בעלות 40 ש"ח ולפני שעה שהרכב התקרר הוצאתי את הישן שמתי את החדש ופתאום המיכל העיבוי שהיה מלא התחיל להשאב אל הרדיאטור עד שנעצר על FULL כמו שסימנתי עם טיפקס בבוקר כדי לוודא שאין נזילות.מחר שוב אני אבדוק מים מהרדיאטור לפני הנסיעה לבסיס ואני רוצה לציין לטובה את צביקה!אין עלייך!אתה תותח!תודה רבה על כל העזרה ועל הייעוץ,האכפתיות,טוב הלב! יישר כח! העלתי תמונות של הרכב

10062012495.jpg

10062012496.jpg

10062012491.jpg

10062012499.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדי שלום רב !

ראשית אני חייב לפרגן לך על גילך הצעיר, שלא מפחית מרמת הידע וההבנה שיש לך , סגנון הדיבור והכתיבה הרהוטה, שלא קיימת היום אצל בחורים בני 18/19, והיותך חייל רק גורמת לי לפרגן לך ולעזור לך באופן פרטי, למרות שאיני אוהב לעשות זאת בצורה פרטית, אלא רק דרך פלטורפת הפורום טכני.

לכן ביקשתך להבא להציג את בעייתך

בפורום טכני, ובטוחני שתמצא אוזן קשבת, ושלל עצות מועילות מכל חברי הפורום.

הערה קטנה לסיום.

השתדל לפסק ולנקד יותר את המשפטים, ולא להסתפק רק בסימן קריאה.

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...