Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי I30 מול מאזדה 3 (אחרי מתיחת פנים) 2009

alon27_1
שימו לב! השרשור הזה בן 4135 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני יודע שזו שאלה די שחוקה, והחיפוש בהיסטוריה העלה לא מעט תוצאות שאת רובן קראתי, אבל עדיין לא הצלחתי להבין לאיזה כיוון לפנות.

אני ובת הזוג עומדים לפני קניית רכב חדש. זה הרכב ה"מודרני" הראשון שאנחנו קונים והצלחנו לגייס תקציב נאה של כ-70K אולי אפילו קצת יותר. עד עכשיו לשנינו היו מכוניות יונדאי ישנות ומרופטות אבל כאלה שהפגינו אמינות מופלגת ודרשו עלויות אחזקה סבירות ביותר ואפילו יש לי מוסך מורשה יונדאי שאני מאוד סומך עליו ותמיד באים שם לקראתי.

לכן כשהגיע הזמן לרכוש רכב חדש הבחירה הטבעית הייתה I30. הכוונה הייתה לרכוש משהו בסביבות שנת 2009 יד פרטית ראשונה בגרסאת פרימיום. מפה לשם כשהתחלנו לחפש מכונית התחלנו גם "לפזול לצדדים". עם תקציב כזה יש כמה וכמה אפשרויות. אז ניסינו את ה-I30 והיא בהחלט הייתה חביבה, ניסינו את הפוקוס ולא כל-כך התלהבנו (הבנתי שהדור החדש יותר שלא בתקציב שלנו הרבה יותר מוצלח) ואז ניסינו את המאזדה 3 וגם אותה אהבנו כמו את ה-I30. ואז התחלנו להתלבט מה כדאי.

נכון שתמיד אוהבים פה שאנשים מציגים דרישות מאוד קונקרטיות אבל קשה לי לנסח כאלה. אנחנו מחפשים מכונית משפחתית טובה, אמינה, נוחה. לא מעניין אותנו דברים כמו התנהגות כביש וכו'. זה אולי נשמע קצת שטחי אבל בגלל שזה פעם ראשונה ששנינו קונים אוטו חדש יחסית בא לנו כבר לקבל את מה שהכי "שווה" תמורת הכסף שאנחנו משלמים. בא לנו גם שהאוטו יהיה הכי מאובזר שאפשר ברמת ה"פינוק", עד כמה שאפשר כמובן להתפנק בקטגוריה הזו בכלל. בגלל זה אני גם מכוון למכוניות פרטיות ברמת האבזור הגבוהה יותר ולא מכוניות ברמת האבזור הבסיסית מליסינג. עוד משהו שחשוב לקחת בחשבון זה שאנחנו קונים רכב לשנים רבות. זה אומר שזה צריך להתאים גם לתינוק עגלה וכו' וגם אמנם זה לא אומר שסחירות לא חשובה בכלל כי באופן עקרוני הכל יכול לקרות ואולי אני איאלץ למכור את הרכב בגלל שינוי במצב הכלכלי למשל. אבל הכוונה העקרונית מבחינתי היא להחליף בפעם הבאה רק בעוד כמה שנים טובות.

כמו שאולי הבנתם נשארנו עם התלבטות בין ה-I30 לבין המאזדה 3. לשתיהן עיצוב חביב. שתיהן מאובזרות יחסית, שתיהן אמינות, אני מניח שפחות או יותר אותה צריכת דלק, ובכלל לא מצאתי הבדלים מהותיים, ועדיין אנחנו לא מצליחים להחליט. מצד אחד אומרים שהיונדאי מרווחת יותר, מצד שני יש לה תא מטען קטן יותר. מצד אחד המאזדה מרגישה לנו כמו "יותר" אוטו ואהבנו יותר את העיצוב שלה, והיונדאי יותר נראית כמו רכב קומפקטי (מה לעשות גם אנחנו עם הקבעונות הישראליים...), מצד שני נדמה לי שהסנטימנט של השוק בכל מה שנוגע למאזדה השתנה מאוד והיא לאט לאט הופכת, כמו שתיארו אותה כאן באחד השרשורים, ל"סוס מת", ליורשת של סובארו במובן השלילי של העניין.

אני יודע שלא הייתי ממוקד מספיק, אבל אני מקווה שמי שקורא את זה מבין את המקום שאני נמצא בו ואולי יוכל לתרום לי קצת תובנות שיעזרו לי להחליט. אני כמובן פתוח לשמוע גם רעיונות אחרים.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצרף עוד שאלה קטנה:

האם יש בשוק I30 CW בגרסאות המאובזרות ?

הן מופיעות בכל המחירונים אבל משום מה אני לא מצליח למצוא כאלה, כמובן שלא אצל חברות הליסינג אבל גם לא בטרייד אין של היבואן וגם לא בלוחות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם המפואר של הסטיישן היה אמור להימכר אבל בפועל זה לא קרה, לי יצא לראות אחת כזאת בארץ.

אני מחזיק ב-i30 אבל מאוד מחבב את המאזדה אבל בהסתייגות אחת, לדעתי דגם ה2 ליטר עדיף באפן משמעותי, הוא חזק יותר באפן מורגש וגם מאובזר יותר.

אני אומר לכו עם מה שאהבתם, המאזדה אמנם פחות מרווחת אבל יש לה תא מטען גדול יותר. מבחינת צריכת דלק, בנסיעה בין עירונית היא קרובה למדי ל-1.6 אבל בעירוני תהיה בזבזנית יותר.

לעניין הסחירות, רכבים פרטיים ושמורים נמכרים לא רע, אני בטוח שגם אחרי הירידה במכירות הקהל יזכור שמדובר עדיין ברכב טוב ומינסיון אישי גם אמין, לא ישכחו כאן את מאזדה כל מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום alon27_1,

אני יודעת שבמחירונים מופיעה גם גרסה מאובזרת יותר של ה-i30cw אך בפועל למיטב ידיעתי קיימת רק גרסה אחת – inspire. היא מעט יותר מאובזרת מה-inspire הרגילה (יש לה למשל גג שמש) ובאופן כללי היא נחשבת למכונית די מאובזרת. אם אתם מעוניינים ברכב שיוכל לשמש אתכם גם הלאה, אז גרסת הסטיישן היא בהחלט בחירה נבונה. יש לה תא מטען גדול יותר שמאכסן בקלות עגלות ילדים והמחיר שלה לא הרבה יותר יקר משל הגרסה הרגילה.

מאזדה 3 היא המכונית המשפחתית הנמכרת ביותר באותם השנים כך שאין טעם למהר ולהספיד אותה כסוס מת. מדובר במכונית משפחתית זריזה, די מאובזרת ששומרת על רמת ביקושים טובה בשוק המשומשות.

מקווה שעזרתי, אשמח לענות על שאלות נוספות,

מיטל מאלדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4135 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...