Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אהבתם את עליית המע"מ? עכשיו *עוד* עליית מיסים על רכב

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 4256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יודע בשקל אבל בטח לא משלש את המחיר כי "אני ואפסי עוד".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 149
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לתת דוגמא להתערבות ממשלתית שגרמה לזנק, או לחוסר התערבות שגרמה לנזק, לא מוכיח כלום.

צריך גם לדעת איפה, כמה ומתי להתערב. צריך להיות די עיוור למציאות בשביל להאמין שרגולציה זה דבר שלילי וששוק חפשי הוא הפתרון לכל דבר. המציאות הוכיוח אחרת.

על מנת ליצור כלכלה חזקה, צריך שוק תחרותי ובשביל זה צריך רגולציה.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע בשקל אבל בטח לא משלש את המחיר כי "אני ואפסי עוד".

ואיפה פה הגבול? ערך הדירות בתל אביב עלה במאות או אלפי אחוזים במאה השנים האחרונות. האם זה מעיד על חזירות מצד בעלי הבתים, או שזה פשוט משקף את השינוי שחל מימי אחוזת בית ועד היום - גידול באוכלוסיה, בתחבורה, וכולי וכולי?

לפי מה אתה קובע שלגבות מחיר כזה זה בסדר, ומחיר אחר - לא בסדר? כי אם זה לפי מה שנראה לך, אז מה הבעיה עם זה שלמישהו אחר זה נראה אחרת?

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגבול הוא שאני לא אהיה צדקן אידיוט ואמכור בשקל כאשר כולם מסביב מוכרים ב 10 שקל אבל אני אומר לך במליון אחוז שאני לא אהיה בין אותם תמאים, תאוי בצע שיגידו "אה, המדינה נותנת כסף קל לאנשים אז בא נזיין אותם ונעלה את המחיר פי שלוש".

במאמר מוסגר אני יכול להגיד לך שאני גר באזור עדיפות לאומית ומי שבא לגור אצלנו מקבל מענק של עשרות אלפי שקלים מהמדינה, ההחלטה על המענק הזה לא שינתה את המחירים אפילו לא בשקל בודד.

מה לעשות, אנשים עם מצפון ולב.

אתם לא תבינו!

אני גם לא אקח מוצר שתימחרתי אותו בצורה שמתאימה לי כלכלית ואקפיץ אותו פי כמה וכמה רק כי לצרכן אין ברירה, כי יש מחסור ורק לי יש סחורה, אין לי תחרות או כל שקר אחר.

זה מה שחברות הסלולר עשו לנו במשך שנים, עכשיו הן מקבלות את הבעיטה התחת.

כל מי שעשה את זה אי פעם קיבל בסופו של דבר את הבעיטה בעכוז (תקראו לזה פיצוץ הבועה) אבל את זה אתם לא מכניסים לחשבון, אתם לא מכניסים לחשבון את מה שקורה אחרי הבועה, אתם רואים בעיניים רק סימני דולר ולא קולטים את האחרית של כל חברה דורסנית שכזו.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אני מבקש לשים את סימני הקריאה בצד, ולדון באופן עניני.

הגבול הוא שאני לא... אמכור בשקל כאשר כולם מסביב מוכרים ב 10 שקל אבל אני אומר לך במליון אחוז שאני לא אהיה בין אותם... שיגידו "אה, המדינה נותנת כסף קל לאנשים אז... נעלה את המחיר פי שלוש".

מה שאני מנסה לומר זה שבפועל, אין שום הבדל בין שתי האפשרויות הללו. אם מחירי הדירות קופצים (כולם מסביב), אז גם אתה תמכור ביוקר. אבל זה בדיוק "נעלה את המחיר פי שלוש". ההבדל היחיד הוא בציון שאתה נותן לזה לעומת זה, כלומר בפרשנות שלך.

בפועל זה בדיוק אותו דבר.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני מנסה לומר זה שבפועל, אין שום הבדל בין שתי האפשרויות הללו. אם מחירי הדירות קופצים (כולם מסביב), אז גם אתה תמכור ביוקר. אבל זה בדיוק "נעלה את המחיר פי שלוש". ההבדל היחיד הוא בציון שאתה נותן לזה לעומת זה, כלומר בפרשנות שלך.

בפועל זה בדיוק אותו דבר.

נכון לגמרי. באגירה, שום דבר לא עולה פי 3 בין לילה בגלל סיוע ממשלתי, זה תהליך אינפלציוני שלוקח זמן. מספיק כמה אחוז בשנה, אתה יודע, ולאורך 20 שנה אתה מקבל עליה של פי 3. אז לומר שכן היית מעלה אבל לא בפי 3 זו דמגוגיה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה חבר, על איזה כוכב אתה חי? אלו אנשים רעי לב שהמציאו את מונח ההיצע והביקוש? אתה צריך להיות קפיטליסט בן זונה בשביל להעלות מחיר מוצר שיש לו ביקוש יתר?

תן לי להבין: אם עכשיו היית מוכר דירה, והייתה תוכנית סיוע ממשלתית לזוגות צעירים, ופתאום היו מתקשרים אליך עשרות זוגות צעירים שיש להם כסף זול בחסות הממשלה ורוצים לקנות ממך, לא היית מעלה שקל?

תשובתי: לא.

שמירה על המחיר של מוצרים תגרום ליותר קניות ממני לעומת המתחרים. כך שאני מרוויח בכל מקרה, גם בלי להיות חזיר.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובתי: לא.

שמירה על המחיר של מוצרים תגרום ליותר קניות ממני לעומת המתחרים. כך שאני מרוויח בכל מקרה, גם בלי להיות חזיר.

אתה מדבר על מוצרי צריכה. לרוב במוצרים כאלו אין בעיה של היצע וביקוש. אני מדבר על דירה שאתה מוכר. זה לא שאם תוריד מחיר יהיו לך שתי דירות למכור. יש לך אחת.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, תתפלא אבל לא כולם מוכרים במחיר הגבוה ביותר, והרבה מבצעים סלקציה לשכן שיביאו לשכניהם הקודמים, גם במחיר של כמה עשרות אלפי שקלים, סכום שמהווה משכורת של חצי שנה למקרה שהייתי עד אליו לפני שבוע. ערבות הדדית היא עדיין קריטריון חשוב ולא רק מקסום רווחים.

קפיטליזם טהור הוא דבר יוטופי ובלתי ישים, בכל חברה נוצרו הבדלי מעמדות ונקודות זינוק לא שוות, ועל כן קיימים מנגנונים סוציאלסטים לאזן אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי, תתפלא אבל לא כולם מוכרים במחיר הגבוה ביותר, והרבה מבצעים סלקציה לשכן שיביאו לשכניהם הקודמים, גם במחיר של כמה עשרות אלפי שקלים, סכום שמהווה משכורת של חצי שנה למקרה שהייתי עד אליו לפני שבוע. ערבות הדדית היא עדיין קריטריון חשוב ולא רק מקסום רווחים.

קפיטליזם טהור הוא דבר יוטופי ובלתי ישים, בכל חברה נוצרו הבדלי מעמדות ונקודות זינוק לא שוות, ועל כן קיימים מנגנונים סוציאלסטים לאזן אותו.

דבר ראשון, גם ערבות הדדית, כל עוד היא נעשית מבחירה ובהתאם לרצון של האינדיבידואל, ולא כתוצאה מכפייה חברתית או ממשלתית, היא עדיין תחת "קפיטליזם טהור". כל עוד זו פעולה רצונית של האדם, שנעשית מבחירה ומשרתת את האינטרסים (הלאו-דווקא חומריים שלו), הרי שאין כאן סתירה. כשהממשלה תבוא ותכריח אותו לדרג דיירים לפי קריטריונים שלה ולמכור לדייר עם הניקוד הגבוה ביותר, אז זה יהיה סוציאליזם.

דבר שני, אין לדוגמא הזו דבר וחצי דבר עם הטענה שלי, שבה בסביבה שהכסף זול, המחירים בהכרח עולים. אז תוריד כמה עשרות אלפי שקלים - בסדר, מחיר הבסיס עדיין יהיה יקר בהרבה בסביבה של 0% ריבית.

דבר שלישי, אם נשליך את הדוגמא שלך על החינוך הגבוה בארה"ב, הרי שהתלמידים לא מתקבלים לפי התשלום בלבד, אלא עוברים הרבה משוכות בדרך. זה עדיין לא תארים למרבה במחיר, פשוט המחירים עלו בשביל לשקף את יכולת הביקוש הגבוה של התלמידים, עד שיגיעו לאיזשהו איזון.

דבר רביעי, מבחינת קיטוב חברתי, הרי שהסכומים המגוחכים שהאוניברסיטאות האמריקאיות גובות ממי שיכול לשלם (או יוכל להחזיר את ההלוואה) מממנות גם מלגות למעוטי יכולת. 66% מהלומדים בהארוורד (שכ"ל שנתי, כולל מעונות: 54 אלף דולר) מקבלים סבסוד חלקי או מלא מהמוסד עצמו. אז קפיטליזם, או חלוקה מחדש של עושר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה שלי היתה לשאלה הזאת

תן לי להבין: אם עכשיו היית מוכר דירה, והייתה תוכנית סיוע ממשלתית לזוגות צעירים, ופתאום היו מתקשרים אליך עשרות זוגות צעירים שיש להם כסף זול בחסות הממשלה ורוצים לקנות ממך, לא היית מעלה שקל?

הנקודה שלי היא שאנשים מתעדפים דברים אחרים ממקסום רווח, הנטייה הזאת שקיימת ברמת האינבדואל, משתקפת ברמת המדיניות הממשלתית.

הדיון של השלכות מדיניות סוציאלסטית על כלכלת מדינה יכול להסתעף ולהסתבך, אבל חברה שמותירה מאחור את חלשיה ומובילה אותם לעוני, לא תהיה יציבה לכן חייבים מנגנונים של איזון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על מוצרי צריכה. לרוב במוצרים כאלו אין בעיה של היצע וביקוש. אני מדבר על דירה שאתה מוכר. זה לא שאם תוריד מחיר יהיו לך שתי דירות למכור. יש לך אחת.

אתה יודע מה? תשובתי היא עדיין לא.

לא חסרים במדינה הזו זוגות צעירים שלא יכולים להרשות לעצמם דירה. אם יש לי אחת למכור, סימן שמצבי נהדר. אני לא חושב שאעלה את המחיר, אבל אני כן אחפש דיירים שירוויחו הכי הרבה מהמחיר (אלו שלא יכולים למצוא משהו טוב בגלל העלות במקום אחר לעומת כאלו שרק רוצים "להשקיע בנדל"ן" או משהו דומה).

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, גם ערבות הדדית, כל עוד היא נעשית מבחירה ובהתאם לרצון של האינדיבידואל, ולא כתוצאה מכפייה חברתית או ממשלתית, היא עדיין תחת "קפיטליזם טהור". כל עוד זו פעולה רצונית של האדם, שנעשית מבחירה ומשרתת את האינטרסים (הלאו-דווקא חומריים שלו), הרי שאין כאן סתירה. כשהממשלה תבוא ותכריח אותו לדרג דיירים לפי קריטריונים שלה ולמכור לדייר עם הניקוד הגבוה ביותר, אז זה יהיה סוציאליזם.

דבר שני, אין לדוגמא הזו דבר וחצי דבר עם הטענה שלי, שבה בסביבה שהכסף זול, המחירים בהכרח עולים. אז תוריד כמה עשרות אלפי שקלים - בסדר, מחיר הבסיס עדיין יהיה יקר בהרבה בסביבה של 0% ריבית.

דבר שלישי, אם נשליך את הדוגמא שלך על החינוך הגבוה בארה"ב, הרי שהתלמידים לא מתקבלים לפי התשלום בלבד, אלא עוברים הרבה משוכות בדרך. זה עדיין לא תארים למרבה במחיר, פשוט המחירים עלו בשביל לשקף את יכולת הביקוש הגבוה של התלמידים, עד שיגיעו לאיזשהו איזון.

דבר רביעי, מבחינת קיטוב חברתי, הרי שהסכומים המגוחכים שהאוניברסיטאות האמריקאיות גובות ממי שיכול לשלם (או יוכל להחזיר את ההלוואה) מממנות גם מלגות למעוטי יכולת. 66% מהלומדים בהארוורד (שכ"ל שנתי, כולל מעונות: 54 אלף דולר) מקבלים סבסוד חלקי או מלא מהמוסד עצמו. אז קפיטליזם, או חלוקה מחדש של עושר?

ערבות הדדית יכולה להיות חלק מסדר חברתי, רק אם היא מוסכמת על כלל הפרטים שבאותה חברה. ערבות הדדית אינדיבידואלית, כזו שאתה רוצה, אינה ערבות הדדית, היא פשוט פילנטרופיה. ופילנטרופיה נורא אוהבים באמריקה הזו שלך, שם הטענה המרכזית של העשירים היא, אנחנו נחלק את הכסף שלנו לכשיתחשק לנו, למי שבא לנו ואנחנו כמובן גם נקבע את הסכום, מה פתאום שהמדינה תכנס לכיס המקודש שלנו, תוציא משם כסף ולא תשאל אותנו למי לתת אותו. זו תפיסת העולם האולטרא שמרנית, עליה כבר התעכבתי קודם, שבה התערבות כזו של המדינה בתוך ערימת המצלצלים שלנו, אינה פחות משוד מזוין אכזרי. ולכן גם האמירה הזו של אובאמה במסע הבחירות הקודם, "לחלק את העושר מחדש", הפכה אותו מבחינתה לאויב מושבע של דרך החיים האמריקאית.

אז מובן שפילנטרופיה נופלת יופי תחת ההגדרה של קפיטליזם טהור, היא פשוט מובנית בתוכו. השאלה היחידה היא אם תרבות של בתי תמחוי ואגודות צדקה למיניהם היא תרבות שאנחנו רוצים לחיות בתוכה, ואולי התשובה היא כן, לפחות כל זמן שאנחנו לא אלו שצריכים לעמוד שעות בתור בשביל איזו קציצה עם פירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערבות הדדית יכולה להיות חלק מסדר חברתי, רק אם היא מוסכמת על כלל הפרטים שבה. ערבות הדדית אינדיבידואלית, כזו שאתה רוצה, מעבר להיותה אוקסימורון, אינה ערבות הדדית, היא פשוט פילנטרופיה. ופילנטרופיה נורא אוהבים באמריקה הזו שלך, שם הטענה המרכזית של העשירים היא, אנחנו נחלק את הכסף שלנו לכשיתחשק לנו, למי שבא לנו ואנחנו כמובן נקבע את הסכום, מה פתאום שהמדינה תכנס לכיס המקודש שלנו, תוציא משם כסף ולא תשאל אותנו למי לתת אותו. זו תפיסת העולם האולטרא שמרנית, עליה כבר התעכבתי קודם, שבה התערבות כזו של המדינה בתוך ערימת המצלצלים שלנו, אינה פחות משוד מזוין אכזרי. ולכן גם האמירה הזו של אובאמה במסע הבחירות הקודם, "לחלק את העושר מחדש" הפכה אותו מבחינתה לאויב מושבע של דרך החיים האמריקאית.

אז מובן שפילנטרופיה נופלת יופי תחת ההגדרה של קפיטליזם טהור, היא פשוט מובנית בתוכו. השאלה היחידה היא אם תרבות של בתי תמחוי ואגודות צדקה למיניהם היא תרבות שאנחנו רוצים לחיות בתוכה, ואולי התשובה היא כן, לפחות כל זמן שאנחנו לא אלו שצריכים לעמוד שעות בתור בשביל איזו קציצה עם פירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...