Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המצב הכלכלי שלנו מצוין

sronis
שימו לב! השרשור הזה בן 1484 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נו, עיצבנתי אתכם עם הכותרת? יופי :lol:

ראשית סיפור: אבא שלי היה בטיול בצפון בסופ"ש, הוא מאלה שעושים הרבה טיולים רגליים, חוזרים ב-10 בערב אחרי ארוחה, נופלים למיטה, קמים בבוקר ויוצאים שוב. לא צריך צימר יוקרתי, לא צריך פינוקים. מיטה ומקלחת, זהו. לא זוכר באיזה מושב הוא התאכסן אבל נתנו לו שם שתי אופציות. צימר יוקרתי ומפנק (אלא מה) ב-1100 שקלים ללילה כולל ארוחת בוקר, או לישון באכסניה של הקיבוץ, עם חדרים מעופשים, מיטות נוער (אפילו בלי מיטה כפולה) ואמבטיה שלא עברה שיפוץ 20 שנה. אתם בטח תוהים כמה עלתה האכסניה.

יותר מ-500 שקלים. לפני ארוחת בוקר...

מה אני מנסה להגיד פה? מה שאבא שלי אמר כשהוא שמע את המחירים האלה, בתור אחד שטס הרבה לחו"ל: ב-140 דולר אפשר להשיג חדר נעים מאוד במלון 4 כוכבים במרכזי ערים גדולות. לשלם מחיר כזה על משהו ברמה של אכסניית נוער? מה יגידו על זה תיירים? שלא לדבר על מה שאפשר להשיג ב-300 דולר (מחיר הצימר) - אפשר להתפנק עם מלון 5 כוכבים מפואר בכמעט כל מקום בעולם. לא באיזה ישוב נידח בגליל...

הפואנטה היא - אם אלו המחירים שאנחנו משלמים, כנראה שאנחנו חיים טוב. מה זה טוב, מצוין.

התמ"ג לנפש שלנו הוא 31 אלף דולר, מקום 26 בעולם מתוך איזה 180 מדינות וכמעט בדיוק על הממוצע של האיחוד האירופי. (ועולה מדי שנה).

מחירי האוכל אצלנו גבוהים מאוד - ורק לאחרונה התחלנו להתלונן על זה (אבל אנחנו עדיין קונים בכמויות והולכים למסעדות).

מכוניות אצלנו יקרות מאוד - ועדיין נרכשות בקצב אדיר.

מחירי השכירות והדירות בשמיים - וזה לא עוצר את רובנו מלגור באזורים מרכזיים.

אנחנו מתלוננים על הקוטג', על הדלק, על הפסק זמן, אבל עדיין נותנים לחברות כמו תנובה ושטראוס לשלוט לנו על החיים - כי אין לנו באמת חלופות. תנסו לא לקנות מוצרים שלהן בסופר. בהצלחה. במשך שנים הן דופקות אותנו ומרוויחות הון על חשבוננו - ואנחנו ממשיכים וקונים. ועוד לא דיברתי על חברות התקשורת למיניהן, חברת החשמל, תאגידי המים, חברות הדלק, קרנות הפנסיה, ממשלת ישראל...

אז אתם יודעים מה, אולי זה לא פופולרי להגיד את מה שאני אומר עכשיו, אבל אני אעשה את זה בכל זאת:

למה אנחנו מתלוננים במשך שנים על שדופקים אותנו, אבל לא עושים שום דבר אמיתי בשביל לשנות את המצב? (ולא, מחאת הקוטג' היא בקושי טיפה בים). בגלל שבסופו של דבר, המצב הכלכלי שלנו טוב מאוד. אם זה לא היה המצב, משהו כבר היה קורה כאן. אבל כל עוד נמשיך לחיות טוב, אנחנו יכולים להמשיך ולבכות כמה שנרצה על דברים כמו מחיר הדלק, זה לא ישנה דבר.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא חידשת כלום,ובטח שלא עצבנת אף אחד (בין אם בהודעה עצמה או בכותרת) :)

זה ידוע שאנחנו עם שאוהב לבכות ולקטר,גם כשרע וגם כשטוב (מתי שזה קורה..מדי פעם)

כמו שכתבת - אם באמת היה רע פה לאנשים,כבר מזמן היית רואה כמויות ברחובות.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, מצבו של מעמד הביניים (במיוחד החלק העליון שבו) לא רע והמאבק הוא על הקצפת אבל אנשים שכירים שעובדים על שכר מינימום או קרוב לו (אפילו אלה שמביאים הביתה ביחד 10K שזה הרבה מעל לשכר במינימום) נלחמים כן על הלחם.

לחם זה לא רק מזון בסיסי אלא בחיים של היום זה גם חינוך לילדים שעולה המון (עשיתי לפני כחודש חשבון ואני מוציא כמעט 5K על בית ספר וחוגים לשתי ילדות שכבר עברו את גיל הגנים הפרטיים ואני עוד חי במקום זול יחסית), דיור סביר (סביר זה גם שני ילדים בחדר) וקיום בסיסי. את כל אלה יהיה מאוד קשה לתת ב 5K לחודש לאדם במשפחה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, אחד השכנים שלי לא מזמן אמר לי משהו דומה:

"ברגע שיש לך דירה משלך, בלי משכנתא ובלי שכירות, אתה חי יופי. גם בלי להרוויח משכורת עתק."

והוא צודק.

בסך הכל המצב בארץ לא רע בכלל, במיוחד אם מסתכלים על מדינות אחרות שעברו בשנים האחרונות משברים חמורים (ארה"ב, יוון, ספרד וכו').

הדיור הוא חריג בהיבט הזה, מחירי הדירות והשכירות באיזור המרכז (המורחב. לא רק בשדירות רוטשילד, גם בחולון ובפ"ת ובכפ"ס) הגיעו לרמות לא הגיוניות.

האשם הוא כמובן בממשלה (לא רק הנוכחית) שלא השכילה לשחרר קרקעות לבניה בכמויות הנדרשות באיזור המרכז, ב3-4 שנים האחרונות.

ועכשיו אין מה לעשות כדי לשפר את ההיצע חוץ מלחכות כמה שנים עד שהפרוייקטים שמתחילים עכשיו יגיעו לאיכלוס.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חידשת כלום,ובטח שלא עצבנת אף אחד (בין אם בהודעה עצמה או בכותרת) :)

אני יודע שלא חידשתי. אני פשוט רואה בכל מקום אנשים שמתלוננים על "המצב", כשהם לא באמת מבינים שבפועל, המצב לא כזה גרוע. זו בדיוק הסיבה שאנחנו ממשיכים לתת לחברות הגדולות ולמדינה לדפוק אותנו.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוסט מהנה לקריאה. גם בשל האופטימיות, וגם בשל כך שאני מסכים עם רוב הדברים :)

(וגם: בא לי קוטג' פתאום)

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוני, רוני, רוני - להגיד שהמצב שלנו טוב זה כמו זה שנפל מקומה 100 וענה שהכל בסדר עד כה כששאלו אותו מה נשמע בעת שחלף על פני הקומה ה-50.

הישראלי מוציא חלק אדיר מהכנסתו על צריכה, לפעמים יותר ממאה אחוז מההכנסה הפנויה, והוא משלם מחיר יקר מאד על ההוצאה הזו - לרוב המכריע של הישראלים אין חסכונות לפנסיה ברמה שתשמר את רמת חייהם ואין להם שומנים ליום סגריר (פיטורים, מחלה לא עלינו וכדומה).

משפחה עם הכנסה ממוצעת מוציאה משכורת נטו אחת על ילדים, ועוד לפחות חצי מהנטו השני על משכנתא. מאיפה ההפרש? קרנות השתלמות, ירושות ומענקים חד פעמיים שבמקום לשמש ליצירת הון ונכסים מופנים לצריכה שוטפת.

לכן ההבדל בצריכה השוטפת הוא אולי לא גדול, אבל הוא בא על חשבון העתיד. אני לא מכיר הרבה אנשים שחיים מפנסיה ממוצעת ומשמרים רמת חיים יחסית גבוהה כמו שאתה מתאר.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן ההבדל בצריכה השוטפת הוא אולי לא גדול, אבל הוא בא על חשבון העתיד. אני לא מכיר הרבה אנשים שחיים מפנסיה ממוצעת ומשמרים רמת חיים יחסית גבוהה כמו שאתה מתאר.

אם כך, איך זה שבעלי הצימרים מרשים לעצמם לבקש כאלה מחירים? איך זה שמכוניות חדשות נמכרות בארץ בהמוניהן? איך זה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לשלם כל כך הרבה כסף בסופר?

אתה צודק לחלוטין שהישראלי הממוצע לא יודע לתכנן את חייו לאחר הפרישה לפנסיה (ויותר גרוע - שלפעמים הוא פשוט לא יכול לתכנן אותן כמו שצריך, כי איזה טייקון מבקש תספורת ואוכל לכולנו את החסכונות), אבל הישראלי הממוצע בטח יודע לחיות טוב. לא סתם אנחנו מהמדינות עם החשיפה הכי גדולה לסמארטפונים בעולם, ואני משוכנע שגם למוצרי מותרות אחרים. הרבה יותר מדי אנשים חיים מעבר ליכולת הכלכלית האמיתית שלהם, כי הם לא מוותרים על דברים יקרים (אפילו יחסית, כמו קוטג' או פסק זמן).

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע לחיות טוב?

לקחת הלוואות (תשלומים בקרדיט, "הלוואה לכל מטרה", ליסינג פרטי, והכי גרוע - אוברדרפט) למימון מוצרי צריכה זה לדעתי ההיפך מ"לדעת לחיות טוב".

זה להוציא חלק לא זניח מההכנסות על ריביות ועמלות. הבנקים חיים טוב מזה.

לחיות טוב לדעתי זה לשלם כל דבר (למעט דירת מגורים) בתשלום אחד ולקנות מה שהתקציב מאפשר.

יש כסף לטיול בחו"ל - נוסעים.

אין כסף - לא נוסעים.

ולא "אין כסף - מתקשרים לחברת האשראי ומקבלים הלוואה של 20K בתשלומים חודשיים נוחים ל3 שנים בריבית עושק".

במקום לשלם את הריביות המיותרות האלו עדיף לחסוך את הכסף הזה ולנסוע בעוד 3 שנים לטיול, מהכסף שלך ובלי טובות של אף אחד (וכמובן שנשאר עודף כי לא שילמנו ריבית סתם)

בשתי מילים - דחיית סיפוקים.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך, איך זה שבעלי הצימרים מרשים לעצמם לבקש כאלה מחירים? איך זה שמכוניות חדשות נמכרות בארץ בהמוניהן? איך זה שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לשלם כל כך הרבה כסף בסופר?

מכיוון שהישראלי מוכן לשלם, כמו שאמר וויל מעלי.

הבעיה היא לא מי שדורש את התשלום המופרז אלא מי שמוכן לשלם אותו על חשבון ילדיו...

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אירוני שזה פורסם באותו יום שזה פורסם :-)

אני לא רואה קשר בין הדברים. פה מדובר על צעיר בן 21 שמתחיל את חייו הבוגרים. לא על מישהו מבוסס שכבר מתחיל לחשוב על דירה ומשפחה.

מכיוון שהישראלי מוכן לשלם, כמו שאמר וויל מעלי.

הבעיה היא לא מי שדורש את התשלום המופרז אלא מי שמוכן לשלם אותו על חשבון ילדיו...

בדיוק! אנחנו לא מספיק חושבים על המחר, מוציאים יותר מדי היום ואז מתלוננים שאין לנו כסף ומאשימים בזה את העובדה שדברים הם יקרים מדי במדינה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תלכו סחור סחור, אנחנו ממש אבל ממש לא חיים טוב.

בגלל שאנחנו שורדים? אז אנחנו חיים טוב?!

יש לי ברירה אחרת? מה לגור ברחוב?

בגלל שיש לי רכב ואני מתדלק? אוכל? משלם מיסים? אגרות? קנסות?

זה ניקרא לחיות טוב? זה ניקרא חובה! חובה עליי לשלם את כל אלו כי אלה החיים. לא כי אני בוחר לשלם את כל זה.

אני באופן אישי מזה חודש לא קונה מוצרי שטראוס-עלית גם אם יעשו הנחה של שיעלה שקל לפסק זמן. אני בעד לתת להם לסבול ולא שאני ירגיש כמו בובה על חוטים. אבל במקרה הזה יכולתי לבחור. יש דברים שאי אפשר לבחור.

דלק, אני לא יסע? מי אמר שאני נוסע להנאתי? אני נוסע כי אני חייב.

אוכל , לא יאכל? מי אמר שאני מתענג על חזה אווז ? אני אוכל מה שהגוף צריך.

סגריות, לא נעשן? מי אמר שאני יכול להפסיק ככה סתם ביום בהיר כי המחיר עלה? אני מעשן כי זה החלון הקטן שלי להרגע מהחיים המלחיצים והאינטנסיביים האלה.

אין ברירה, אנחנו משלמים כי אין ברירה! ככה גזרו עלינו וככה נחייה. או שנשרוף את המדינה עד יסוד. (באופן אישי אני בעד).

אנחנו בובה על חוטים - לא יותר מזה. אם כל הפוזות שלנו הרי אנחנו יודעים שמחר יעלה דלק 10 ש"ח ואנחנו נשלם כמו אלופים.

הארנונה תעלה (שוב)- אנחנו נשלם, לא נעבור מגורים. החלב יעלה - נשלם! נשלם על הכל. רק תעלה ואני ישלם! למה?

כובע! אבל בטח לא כי אני חיי טוב. זאת אמירה כל כך לא מציאותית.

ואם בכל זאת אדם שלא חיי טוב החליט אחרי שנים של עבודה קשה ושיגעון החיים לצאת לנופש מפנק והנופש הזה מה לעשות עולה גם יקר (כי עם כל הכבוד אכסנייה זה לא נופש עדיף להשאר בבית) נשלם ! כמו גדולים נשלם!

גיבורי מקלדת, אלופי העכברים, הסופרמנים שמאחורי המסכים.. רוצים שינוי?!

:evil: LET'S BURN THIS FUCKING PLACE TO BONES

וכיוון שזה לא יקרה, כל שנותר לנו הוא- להמשיך ולשלם.

בהצלחה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאלו שחיים טוב ויכולים להרשות לעצמם לנפוש, לבזבז על מותרות, לרכוש דירת פאר ו2 מכוניות ולהנות מהחיים.

יש כאלו שחיים במתכונת של עבודה>בית>טלוויזיה>לישון>עבודה>בית.. ולפעמים בסופ"ש יוצאים קצת לשופינג/מסעדה/טיול כדי להתאוורר. אלו יצאו לנופש רק באירוע מיוחד. אלו כ"כ עייפים מהעבודה וכ"כ מיואשים מהתנהלות המדינה שאין להם ברירה או כח, אלא לנגב את החרא של ביבי מהראש ולהמשיך לבכות ולקוות שמישהו יעשה משהו בנידון. אלו הם הרוב באוכלוסיה לדעתי ואלו בעלי הכוח לשנות.

יש כאלו שנמצאים בחוב תמידי ולא רואים את האור בקצה המנהרה.

זוג צעיר + ילד, שמכניס יחד 10000 ש"ח בחודש, מתקרב לקבוצה האחרונה (אם הוא עדיין לא נמצא בה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...