Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פרוייקט מצולם] בניית משענת יד בפולו 97.

גידי 24
שימו לב! השרשור הזה בן 4497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום לכולם.

אחרי הרבה חיפושים למשענת יד בנויה בגלל חוסר מקום בין הכיסאות, הוחלט לקחת על עצמי את הפרוייקט ולבנות משענת בעצמי.

לקחתי מטר בשביל לקחת מידות, על מנת לא להפריע לי להעביר הילוכים, והרמת ההמברקס, הוחלט לבנות משענת שמתחברת לכיסא עצמו בגלל חוסר מקום, בהתחלה רציתי לבנות את משענת היד שתהיה בשתי מצבים למעלה ולמטה אבל בגלל שלא מצאתי ציר כזה, ולהמציא משהו כזה לבד היה כבר יותר מידי מסובך לבנות סטופרים למוט ההברגה, הוחלט על בניית משענת יד מקובעת,

את העץ החיתוך והליטוש שלו ביצעתי אצל מכר שיש לו מפעל רהיטים, ואת הריפוד של משענת היד ביצעתי אצל רפד מקצועי שגם עשה לי את זה בתור שירות ולא לקח כסף.

ועכשיו ניגש לתהליך :

1) לוקחים חתיכת עץ (אני השתמשתי בחתיכה שהעובי שלה 4 ס"מ) ומציירים עליו שבלונה, אני השתמשתי לצורך ציור השבלונה ב: מטר, עיפרון, פקק של בקבוק מים בטעמים לחצי עיגול קטן, פקק של קופסת אוכל עגולה לעיגול גדול, וסרגל גדול לקו ישר. :

IMG_1003.jpg

IMG_1009.jpg

IMG_1012.jpg

2) לוקחים מסור ותחילים לחתוך את העץ לפי השבלונה שצירנו, לאחר מכן משייפים בשביל לעשות את העץ חלק ולעגל את החלקים המעוגלים בעזרת נייר זכוכית, אני ביצעתי את זה בעזרת מסור תעשייתי שחסך לי זמן וגם בעזרת משייפת תעשייתית לעץ אבל זה אותו העיקרון :

IMG_1019.jpg

IMG_1021.jpg

3) לאחר שיש לנו את הצורה לאחר החיתוך, צריך לפרק את הכיסא מהאוטו יש בורג בקידמת הכיסא למטה עם מפתח 10 מוציאים אותו, ואת הפלסטיקים מאחורה על מנת להוציא את הכיסא :

IMG_1044.jpg

IMG_1045.jpg

IMG_1046.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

IMG_1047.jpg

IMG_1049.jpg

4) מוציאים את הכיסא למקום שניתן לעבוד בו ומפרקים את הריפוד של המשענת של הכיסא, ע"י מברג למטה מאחורה יש שתי מסילות שנכנסות אחת בשנייה בזהירות מכניסים בינהם מברג ומוציאים אותם אחד מהשני, מורידים את הריפוד בזהירות ואז יש פלטה מברזל ויש בה חורים, בוחרים את החור המתאים ודרכו מעבירים במרג בשביל לדעת איפה יצא החור שלנו דרך הריפוד, ואז דרך החור הזה מעבירים מוט הברגה לפי הקוטר של החור שלנו, ומחזקים עם שתי אומיים את מוט ההברגה בצד הפנימי :

IMG_1039.jpg

IMG_1022.jpg

IMG_1025.jpg

IMG_1026.jpg

IMG_1027.jpg

IMG_1029.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5) לוקחים את המשענת המוכנה שלנו ושמים על מוט ההברגה בשביל לדעת היכן לחתוך את המוט מוסיפים למשענת עוד ס"מ וחצי (פלוס מינוס הריפוד שיבוא) וחותכים לפי המידה שיש, עושים במשענת חור יותר גדול בעזרת מקדח כוס צול וחצי ונכנסים ס"מ אחד פנימה בשביל שיהיה ניתן להתקין אותה אחר כך, לאחר מכן מוציאים את מוט ההברגה בשביל להחזיר את הריפוד למקום, מותחים את הריפוד ודוחפים מברג מלמטה בשביל לדעת היכן יצא המוט שלנו ועושים חור קטן עם המברג, מוציאים את המברג עושים פלוס קטן בעזרת סכין יפני היכן שיצא המברג ומכניסים דרכו את מוט ההברגה, מנקים את הכיסא באותה הזדמנות מכל שערות הקוקוס שיש בפנים ונפלו, מחזירים את הריפוד למקום, ומחזירים את הכיסא לאוטו :

IMG_1033 (Medium).jpg

IMG_1051 (Medium).jpg

IMG_1034 (Medium).jpg

IMG_1035 (Medium).jpg

IMG_1037 (Medium).jpg

IMG_1040 (Medium).jpg

IMG_1043 (Medium).jpg

IMG_1050 (Medium).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6) עכשיו צריך לרפד את המשענת עצמה, אני הלכתי לבעל מקצוע שעשה לי את זה בתור שרות ובלי כסף, אבל התהליך די פשוט, צריך ספוג להדביק אותו למשענת בעזרת דבק מגע, בד לפי החלטה שלכם, וקצת יכולות תפירה :

IMG_1054 (Medium).jpg

IMG_1057 (Medium).jpg

IMG_1058 (Medium).jpg

IMG_1060 (Medium).jpg

IMG_1062 (Medium).jpg

IMG_1064 (Medium).jpg

IMG_1067 (Medium).jpg

IMG_1069 (Medium).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

7) עושים פלוס קטן דרך הריפוד בצד הפנימי של המשענת פלוס קטן, ובצד שעשינו עם המקדח כוס פלוס טיפה יותר גדול שיכנס הבוקסה בשביל לסגור את האום (מרגישים את החור במשענת בעזרת מישוש, ומרכיבים אותה למקום שלה, לאחר מכן חותכים בעזרת הסכין היפנית חור עגול שלא יהיה יותר גדול מהבקעה שעשינו עם המקדח כוס, לוקחים פקק של מים בטעמים ( כי זה בערך צול וחצי שעשינו עם המקדח כוס) וצובעים אותו בספריי שחור, נותנים לו להתייבש ומכניסים לחור שחתכנו.

תתחדשו...

IMG_1073 (Medium).jpg

IMG_1076 (Medium).jpg

IMG_1078 (Medium).jpg

IMG_1075 (Medium).jpg

IMG_1079 (Medium).jpg

IMG_1081 (Medium).jpg

IMG_1083 (Medium).jpg

IMG_1084 (Medium).jpg

נ.ב. לא פותח השירשור הזה ולא הנהלת הפורם אינם אחראים לנזק שייגרם לצד כל שהוא אפילו עם המדריך הזה בוצע: "בדיוק כמו שאמרת אחד לאחד". מי שיחליט לעשות זאת בעצמו עושה זאת על אחריותו בלבד!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרוייקט מרשים מאוד! המון תמונות והסברים כל הכבוד!

יצא לך ממש יפה נראה כאילו זה מקורי!

אתה יכול להרים את המשענת למעלה? או שזה המצב הקבוע?

מגניב המכשיר הזה, תגיד לי משהו, בניתוח, הרדימו לך את הבולבול? כי זאת תחושה מה זה כייפית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, רשמתי בהתחלה שהיה מתוכנן לעשות אותה למעלה למטה, אבל כיוון שלא מצאתי מנגנון כזה לא רציתי לרתך על הכיסא סטופרים מכיוון שיש את השערות של הקוקוס והייתי שורף את כל הכיסא…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד,יצא יפה עם פירוט עבודה כמו שצריך. אכן משענת מוסיפה המון לנוחות בנסיעה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד

שפו על הסבלנות עבודה יפה .

לי יש קורדובה 99 עם אותו כיסא עינויים שהוספתי לו ספוגים בכל מיני מקומות בכדי שאני לא אתפרק לאחר נסיעה ארוכה.

לדעתי אם בעתיד ארצה לשדרג את הכיסא אני אלך לפרוקיה ואפרק כיסא של סיטרואן או רנו ויתאים לו את המסילות המקוריות.

בעבר עשיתי את זה לסופה משטרתית עם כיסא של GMC ספארי.

סובארו אימפרזה 1999 1.6 אוטו' + קיה סול 2011 1.6. אוטו'. :wave:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחח למה כיסא עינויים ? אני אוהב הוא קשה ונותן תמיכה טובה לגב אני אוהב ככה אבל גם רעיון טוב חחח…

תודה רבה שמח שאהבתם, שבוע טוב…

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4497 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...