Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיבוב בענייני בחירת סמארטפון

gil elbaz

פוסטים מומלצים

לפי הדרישות, A71 מתאים טוב מאוד. יש לו גם סוללה גדולה.
כפי שהוסבר, צריך לראות האם המכשיר הספציפי כולל כפתור הקלטה בחייגן ( את זה ניתן לבדוק רק כאשר יש בתוך המכשיר סים כארד ). אם אתה קונה מהיבואן הרשמי סאני, לא צריכה להיות עם זה בעיה.

• רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתב:
בפיקסל האינטגרציה בין חומרה ותוכנה היא ברמה מאוד גבוהה. לכן אין בהכרח קשר לנתונים שאתה מכיר מיצרנים אחרים.

המכשירים יודעים לסחוט הרבה יותר מכל מה"צ של המעבד או מכל מיליאמפר בסוללה, או מהפיקסלים במצלמה...

בתאריך 17.10.2019 בשעה 15:15, falou כתב:

אני לא מבין במעבדים ולא בסוללות, אבל מה שכתבת לגבי מצלמות ופיקסלים וסחיטה זה ממבו ג'מבו חסר פשר והגיון.

זה אפילו לא חירטוט שיווקי, זה חסר משמעות לחלוטין.

טוב.

אז זה מה שהיה לי להגיד על הניסים ונפלאות של המצלמה של הגוגל פיקסל, ואחרי כשבועיים עם פיקסל של גוגל, אני לא חוזר בי. לגמרי. כלומר, אולי קצת חוזר בי.

נתחיל מהתחלה, אין כאן שומדבר חדש, טכנית. רק יישומית.. למעשה, אם תיקח את המצלמה הבסיסית של הפיקסל, היא לא יותר ממצלמה של נקסוס. למעשה, זה נכון כמעט לכל תעשיית חיישני המצלמות. החידוש בסמארטפונים בא עם השנים בכמות המצלמות (אורכי המוקד) שיש, וגם (וזה באמת עניין טכנולוגי אמיתי) חיישן עומק, כמו בדגמים המובילים של אייפון וגוגל.

ב-3a אין את החיישן הזה.

אז למה מתלהבים מהמצלמה של גוגל?!

כי היא עושה עיבוד אוטומטי שפעם היית צריך לדעת לתפעל אותו במחשב. מהבחינה הזו, יש קטע, אבל כל מה שהמצלמה של גוגל עושה, מצלמת המירורלס של פאנסוניק שלי עשתה לפני 5 שנים. רק שצריך להוריד למחשב או להעביר לסלולרי, ולבחור.

אז מה המצלמה של גוגל עושה?

קודם כל, היא נשארת עם ספירת פיקסלים נמוכה, של 12MP. החיסרון היחיד של זה, זה שאתה מאוד מוגבל מבחינת היכולת לקרופ. היתרון, פחות רעש ב-ISO גבוה.

כלומר, עדיף לך, בגודל של תמונה בסמארטפון, חיישן של 12MP על 64 או 48. נקודה. כל זמן שאתה צופה בתמונות בסמארטפון...

הרזולוציה הנמוכה גם מאפשרת עיבוד תמונה מהיר, יחסית, וזה מה שגוגל עושה. היא לוקחת, לדוגמא, תמונת פורטרט, מנחשת איפה נגמר הראש, ומטשטשת את המסביב. החלק היפה, אתה יכול לשים את האפקט הזה בכל תמונה שתצלם במצלמה, גם בדיעבד. גם בכאלו שלא צילמת במצלמה. אפשר גם לעבד עוד הרבה אפקטים ידנית, בתכונת snapseed, למי שבא.

אבל היתרון של גוגל זה שהיא מייצרת את זה באופן אוטומטי להדיוט הכי הדיוטי.

מצב לילה, פשוט מדביקה כמה תמונות אחת על השנייה. יענו HDR אוטומטי. כל מצלמה "מקצועית" גם עושה את זה, ויש לזה את הבעיה, כמובן, כשאתה מצלם אובייקט שהוא זז. שוב, אין כאן קסם, רק שזה... קורה לבד.

עכשיו, גם המירורלס המזדקנת שלי עושה stacking של קבצים, והיא עושה זאת גם עם פוקוס משתנה (מה שאומר שאתה יכול לבחור את נקודת הפיקוס בדיעבד, אבל עם הבדלי עומק שדה אמיתיים, לא כמו בשיטה של גוגל), והיא גם יודעת לצלם רצף של עשרות תמונות, ולבחור מהן אחת בדיעבד (שזה מאוד שימושי לצילומי אקשן).

אז כל הגליק של גוגל זה שהיא עושה את זה באופן אוטומטי, ודי בהצלחה. כלומר, מי שיודע לצלם ישר רואה שזה עיבוד, אבל... זה תמונות לסמארטפון, אז סולחים.

וכן, אפשר גם להוציא קבצי RAW מהסלולרי, וכן, תן לי אותם ואני מכה את העיבוד של גוגל בכל אספקט אפשרי, רק שייקח לי זמ, ו גוגל מאפשרת לעשות את האפקטים הללו בקלות ובסלולרי. סבבה.

אז לא נדהמתי. זו עדיין מצלמת חיישן קטן, עם איכות אופטית meh, אבל מצויינת למי שרק רוצה לצלם ולשלוח לחבר'ה ו/או רק צופה בתמונות בסלולרי.

אני מצרף לכאן תמונות.

שתיים מהפיקסל, אחת עם העיבוד ואחת בלי. בסלולרי, הן נראות יופי. במחשב... פ'סדר (סלולרי הוא עם יותר רוויה בד"כ). הקטנתי אותן וקצת חידדתי לאחר הקטנה.

עוד תמונה אחת שהיא קרופ של 100 אחוז, מהמצלמה שלי. בת 5, אבל עדשה טובה מאוד (לא טופ, טובה מאוד) וחיישן 20MP שגדול בערך פי 10 מהחיישן של הסלולרי. ויקום מי שלא רואה הבדל...

נ.ב. מה שהפיקסל כן עושה יותר טובה מהמצלמה שלי (אבל לא ממצלמות חדשות וטובות ממנה), זה פוקוס עוקב. וואלה... עובד טוב מאוד.

small.jpg

small original.jpg

PB290884.jpg

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 28 דקות, dvirr כתב:

אבל הבנתי שבמכשירים של שיאומי אי אפשר להקליט גם עם אפליקציה

לא מדויק.

יש לי MI 9T וההקלטה המובנית שלו מעולה !  גם הצד השני וגם הצד שלך נשמעים חזק וברור.

מה שכן- לשיאומי יש מספר גרסאות לרום.  בגירסת EU (אירופה) אכן לא תוכל להקליט.  הגירסה שלי היא הגלובלית (יבואן רשמי) וכאמור ההקלטה מעולה.  בגירסה הסינית (אם מגיעה לארץ אני בספק) להבנתי גם ההקלטה פעילה.  לא יודע מה המצב בגירסאות נוספות.

כך שנסה לברר אם אתה אכן מקבל את המכשיר עם MIUI בגירסה הגלובלית.  אם כן - אתה מסודר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 38 דקות, dvirr כתב:

אפשרות להקלטת שיחות

המליצו לי על גלקסי A71 ורציתי לשמוע המלצות על דגמים נוספים.

חשבתי על שיאומי Redmi Note 9 Pro אבל הבנתי שבמכשירים של שיאומי אי אפשר להקליט גם עם אפליקציה.

היום אני עם Huawei P10 Lite ומקליט עם אפליקציית ACR.

תודה

להבנתי, הקלטת שיחות פתירה עם אפליקציה בכל סלולרי.

מה שכן, שים לב שכל הטלפונים שהומלצו לך גדולים משמעותית מהמכשיר שיש לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו - נושא גודל המכשיר לא ציינת.
אני עם סמסונג S9, והוא הרבה יותר נוח לי לשימוש ואחיזה מאשר A51 שקניתי לבת שלי.

אני גם לא מוצא יתרון משמעותי ל S10e על S9.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, falou כתב:

לצערנו ממש לא.

אייפונים - רק עם פריצה (מה קרוי Jailbreak)

אנדרואידים - עד גירסה 8.1 כולל באופן גורף, מ-9 ומעלה זה מצריך מאפליקציה גישת Root, מה שיש אצל חלק מהיצרניות (Xiaomi, Samsung) בחלק מהגרסאות, או פריצת המכשיר לרוט

• מעניין 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוזכר ה-10SE אז ה-note 10 lite יעשה את העבודה עם מעבד קצת יותר ישן, מסך יותר גדול וסטיילוס, אם אתה מעוניין בו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, sperial כתב:

אם הוזכר ה-10SE אז ה-note 10 lite יעשה את העבודה עם מעבד קצת יותר ישן, מסך יותר גדול וסטיילוס, אם אתה מעוניין בו.

כל טלפון "יעשה את העבודה", אבל המסך ה-רבה יותר גדול והסטיילוס... מאיפה הבאת לדיון את הסטיילוס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הוא קיים. לא כי הוא דרישה. יש מי שמשתמש בו, יש מי שלא (כמוני). אני בחרתי בו בגלל גודל המסך (עניין של גיל), הבן שלי קנה יחד אתי את ה-10SE. המחיר היה דומה, לכל מכשיר היתרונות והחסרונות שלו, ובקו  התחתון - שנינו מרוצים.

דרך אגב, אחרי שנים של סבל מטלפונים זולים אני די נהנה ממערך הצילום שלו, כולל מאפצית ה-RAW במצלמה הראשית (לא קיימת ברחבה ולא ב"טלה").

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי מי המשתמש העיקרי או הבלעדי.

לדוגמה חמתי מעישה על עצמה כמשמידת טלפונים סדרתית, טלפון מחזיק אצלה בממוצע פחות משנה.

הייתה תקופה שבה היא קיבלה את הטלפונים הישנים שלי ושל אשתי, S3 לאחר מכן G4, ואז עוד G4, ואז G5.

לפני כמה חודשים קנתה טלפון חדש, אין סיבה להוציא 2000 שקל על טלפון שכנראה לא יראה את התאריך 1/1/2021.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, falou כתב:

טוב.

אז זה מה שהיה לי להגיד על הניסים ונפלאות של המצלמה של הגוגל פיקסל, ואחרי כשבועיים עם פיקסל של גוגל, אני לא חוזר בי. לגמרי. כלומר, אולי קצת חוזר בי.

נתחיל מהתחלה, אין כאן שומדבר חדש, טכנית. רק יישומית.. למעשה, אם תיקח את המצלמה הבסיסית של הפיקסל, היא לא יותר ממצלמה של נקסוס. למעשה, זה נכון כמעט לכל תעשיית חיישני המצלמות. החידוש בסמארטפונים בא עם השנים בכמות המצלמות (אורכי המוקד) שיש, וגם (וזה באמת עניין טכנולוגי אמיתי) חיישן עומק, כמו בדגמים המובילים של אייפון וגוגל.

ב-3a אין את החיישן הזה.

אז למה מתלהבים מהמצלמה של גוגל?!

כי היא עושה עיבוד אוטומטי שפעם היית צריך לדעת לתפעל אותו במחשב. מהבחינה הזו, יש קטע, אבל כל מה שהמצלמה של גוגל עושה, מצלמת המירורלס של פאנסוניק שלי עשתה לפני 5 שנים. רק שצריך להוריד למחשב או להעביר לסלולרי, ולבחור.

אז מה המצלמה של גוגל עושה?

קודם כל, היא נשארת עם ספירת פיקסלים נמוכה, של 12MP. החיסרון היחיד של זה, זה שאתה מאוד מוגבל מבחינת היכולת לקרופ. היתרון, פחות רעש ב-ISO גבוה.

כלומר, עדיף לך, בגודל של תמונה בסמארטפון, חיישן של 12MP על 64 או 48. נקודה. כל זמן שאתה צופה בתמונות בסמארטפון...

הרזולוציה הנמוכה גם מאפשרת עיבוד תמונה מהיר, יחסית, וזה מה שגוגל עושה. היא לוקחת, לדוגמא, תמונת פורטרט, מנחשת איפה נגמר הראש, ומטשטשת את המסביב. החלק היפה, אתה יכול לשים את האפקט הזה בכל תמונה שתצלם במצלמה, גם בדיעבד. גם בכאלו שלא צילמת במצלמה. אפשר גם לעבד עוד הרבה אפקטים ידנית, בתכונת snapseed, למי שבא.

אבל היתרון של גוגל זה שהיא מייצרת את זה באופן אוטומטי להדיוט הכי הדיוטי.

מצב לילה, פשוט מדביקה כמה תמונות אחת על השנייה. יענו HDR אוטומטי. כל מצלמה "מקצועית" גם עושה את זה, ויש לזה את הבעיה, כמובן, כשאתה מצלם אובייקט שהוא זז. שוב, אין כאן קסם, רק שזה... קורה לבד.

עכשיו, גם המירורלס המזדקנת שלי עושה stacking של קבצים, והיא עושה זאת גם עם פוקוס משתנה (מה שאומר שאתה יכול לבחור את נקודת הפיקוס בדיעבד, אבל עם הבדלי עומק שדה אמיתיים, לא כמו בשיטה של גוגל), והיא גם יודעת לצלם רצף של עשרות תמונות, ולבחור מהן אחת בדיעבד (שזה מאוד שימושי לצילומי אקשן).

אז כל הגליק של גוגל זה שהיא עושה את זה באופן אוטומטי, ודי בהצלחה. כלומר, מי שיודע לצלם ישר רואה שזה עיבוד, אבל... זה תמונות לסמארטפון, אז סולחים.

וכן, אפשר גם להוציא קבצי RAW מהסלולרי, וכן, תן לי אותם ואני מכה את העיבוד של גוגל בכל אספקט אפשרי, רק שייקח לי זמ, ו גוגל מאפשרת לעשות את האפקטים הללו בקלות ובסלולרי. סבבה.

אז לא נדהמתי. זו עדיין מצלמת חיישן קטן, עם איכות אופטית meh, אבל מצויינת למי שרק רוצה לצלם ולשלוח לחבר'ה ו/או רק צופה בתמונות בסלולרי.

אני מצרף לכאן תמונות.

שתיים מהפיקסל, אחת עם העיבוד ואחת בלי. בסלולרי, הן נראות יופי. במחשב... פ'סדר (סלולרי הוא עם יותר רוויה בד"כ). הקטנתי אותן וקצת חידדתי לאחר הקטנה.

עוד תמונה אחת שהיא קרופ של 100 אחוז, מהמצלמה שלי. בת 5, אבל עדשה טובה מאוד (לא טופ, טובה מאוד) וחיישן 20MP שגדול בערך פי 10 מהחיישן של הסלולרי. ויקום מי שלא רואה הבדל...

נ.ב. מה שהפיקסל כן עושה יותר טובה מהמצלמה שלי (אבל לא ממצלמות חדשות וטובות ממנה), זה פוקוס עוקב. וואלה... עובד טוב מאוד.

small.jpg

small original.jpg

PB290884.jpg

אני לא חושב שיהיה אחד שיטען שהמצלמה של הפיקסל תצלם יותר טוב ממצלמה אמיתית סבירה אצל צלם שיודע מה הוא עושה. 

רוב המוחלט של צלמי הסלולר הם הדיוטות שרק רוצים point & shoot ברמה טובה. ופה כמו שציינת המצלמה של הפיקסל עושה עבודה די טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא בדיוק מה שאמרתי...

המצלמה של גוגל יודעת לעשות אפקטים, שעם מצלמה רצינית, צריך לדעת איך לעשות. בגדול, לטשטש רקע ולתפור כמה פריימים ביחד, כדי להתמודד עם תאורה לקויה. היא כן עושה פוקוס עוקב היטב, שזה מועיל. זהו.

מעבר לזה, ולא ציינתי בפוסט המקורי, החשיפה האוטומטית טובה מאוד, אבל גם זה לא כזה גליק, יחסית למצלמות לחובבים. עדיין, עוזר להדיוט מוחלט.

חוצמיזה, זו מצלמת סלולר, עם כל החסרונות. ניסים לא קרו...

מצרף כמה תמונות בשלוף ממצלמת P&S מלפני עשר שנים, שאז נחשבה לטובה מאוד, Panasonic LX5. כמובן שמצלמת גם RAW, ויש לה עדשת זום (ובמקרה שלה, גם שליטה ב-Aspect Ratio). לא חפרתי בתמונות מקור ולא השוות קבצי RAW, אבל נדמה לי אפילו P&S מתקדמת בת 10, טובה מהמצלפון הכי מדוברת בשוק...

2010-12-11_00.58.08_SMALL.jpg

2010-12-06_23.58.56.jpg

Paris-58.jpg

2012-10-10_12.56.52.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, falou כתב:

מה שכן, שים לב שכל הטלפונים שהומלצו לך גדולים משמעותית מהמכשיר שיש לך.

אני מודע לזה, כדי להבין מה הגודל שאוכל להסתדר איתו ניסיתי את ה-S20+ בחנות שהוא באותו גודל כמו ה-A71 (מסך 6.7") וזה היה המקסימום. האמת אני מעדיף מסך קטן יותר אבל נראה שאין ברירה ובתור אדם גדול פיזית שיכול להסתדר עם מסכים גדולים אני לא מבין למה אחרים מתלהבים מהם כשהם חייבים את שתי הידיים לכל פעולה בסיסית בסמארטפון.

לפני 4 שעות, sperial כתב:

מעניין, מצד שני הוא עבה יותר ושוקל יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם המכשיר בערך חצי שנה ובינתיים מרוצה מאד. אני כבר לא מדבר על כך שמדובר בשדרוג עצום בהשואה למה שהיה לי קודם, מכשיר ביניים סיני ש"משכתי" לפחות שנה יותר מכפי שהייתי צריך. לי נושא התפעול ביד אחת לא משמעותי, בדרך כלל אין לי בעיה לפנות שתי ידיים. לעומת זאת היכולת לקרוא את המסך בלי משקפי קריאה חשובה לי, גם אם מדובר במצבים בהם אני צריך להגדיל את הטקסט על חשבון הכמות המופיעה על המסך. גם נושא הנשיאה בכיס לא בעייתי לי, כיוון שבדרך כלל המכשיר בתיק או על השולחן, אבל אין לי בעיה להכניס אותו לכיס הקדמי של המכנסיים. אצלי אין שום סיכוי שטלפון, או כל חפץ אחר,  יכנס לכיס האחורי.

בסופו של דבר, בדיוק כמו בכל תחום אחר, בבחירת הטלפון צריך להתפשר. היו תקופות בהן המחיר היה הקריטריון העיקרי שלי, הפעם הגדלתי את התקציב ואנימקווה שהמכשיר הנוכחי ישרת אותי לפחות שנתיים ורצוי שלוש, בלי לסבול מהתישנות, וכאמור - אני מעדיף מסך גדול.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...